Driemaal wissel iett f/ertnoj De Piëlhaas heeft een "confetti-trio" Bronzen Piëlhaas voor Tiny Verbeek Jeugdzitting bij De Hazekeutel Wakkere Piëlhaas voor Gonnie van Ham Ondertrouwbal Boerenbruiloft Jong geleerd... Prinsenbal De Karklingels Oostrum Hetsbuulen Heide Ut Dartele Veule Veulen Aldewieverbal bij De Keavers Holtus/Smakt PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari 1996 - Pagina 9 De Bronzen Piëlhaas, de hoogste onderscheiding van vastelaoves- vereniging De Piëlhaas, wordt dit jaar toegekend aan mevr. Tiny Verbeek-Volleberg. Mevr. Verbeek krijgt de Bronzen Piëlhaas voor al haar inzet in Venray, op sociaal- cultureel en maatschappelijk vlak. Met name de Koninklijke Harmonie Euterpe heeft een spe ciaal plaatsje in haar hart. Tiny Verbeek (58) is op een breed front aktief binnen de Venrayse gemeenschap. Als lid van de eerder genoemde harmonie, was zij in 1984 de eerste vrouw, die toetrad tot het bestuur van Euterpe. Zij oefende tot 1992 die bestuursfunktie uit. Overigens is Tiny Verbeek ere-lid van de Koninklijke Harmonie. Tiny Verbeek is ook aktief tijdens de diverse collectes. Zo hebben de Kankerbestrijding, het Reumafonds en de Hartstichting haar bijzondere aandacht. Van de Venrayse afdeling van de Hartstichting is zij sinds vorig jaar bestuurslid. In de Grote Kerk is zij sinds 1976 lectoren verzorgt zij sinds vorig jaar de Avondwakes (de avonddiensten voor een begrafenis), in die kerk. Verder is Tiny Verbeek sinds 1992 lid van het Oranjecomité en heeft ze een aantal jaren zitting gehad in het bestuur van Scouting Venray. Vastelaovend zit bij Tiny Verbeek "goed in het bloed". Toevalligerwijs is zij de moeder van een van de adjudanten van het nieuwe Piëlhaas- trio. Haar echtgenoot, Joos, was in 1981 prins van de Piëlhaas. Zelf heeft ze vele jaren meegedaan aan de optocht en aan de Boerenbruiloft. Bovendien "praat ze al meer dan 11 jaar" de vastelaovesvieringen van het verpleeghuis Beukenrode "aan elkaar". De Bronzen Piëlhaas zal op zon dag 11 februari, tijdens het "Opstoek-matinee" worden uitge reikt in de foyer van de schouwburg. Het bestuur van vastelaovesver- eniging De Piëlhaas heeft una niem besloten om de Wakkere Piëlhaas uit te reiken aan mevr. Gonnie van Ham-Frederix. De Wakkere Piëlhaas is een blijk van waardering voor al haar aktivi- teiten voor de Venrayse gemeen schap. Meest in het oog springend is- de inzet van Gonnie van Ham voor de Avondvierdaagse in Venray, die elk jaar in juni gehouden wordt. Gonnie van Ham is al vele jaren aktief bij de Avondvierdaagse. De laatste jaren is zij voorzitter van deze stichting. Samen met tien bestuursleden en ongeveer zestig medewerkers/sters zorgt zij ervoor dat de jaarlijkse avondvierdaagse, waaraan toch ongeveer 3000 wande laars deelnemen en plezier beleven, elke keer weer "vlekkeloos ver loopt". De Wakkere Piëlhaas zal op vrij- 16 februari worden uitgereikt tijdens de "Twedde Jeugd Aovend", een nieuwe aktiviteit van de Piëlhaas, speciaal voor de 50+ers in Venray. (foto Hoedemaekers) DANSi 9££J JAMSSi A.s. zaterdag 20 januari is het dan zover. Dan zal op het ondertrouwbal j bekend worden wie dit jaar het boerenbruidspaar zullen vormen. Onder het motto Geft d'n toemei gèn kans, kom op en dans' wordt de boerenbruiloft j dit jaar door Danscentrum Janssen georganiseerd. I Tijdens een wervelende act zal de boerenfamilie i worden voorgesteld met als hoogtepunt natuurlijk l het uitkomen van bruid en bruidegom. Onder muzikale begeleiding van ons alom bekende huisorkest Blaos um op zal een groot boerenbal met spektakulaire optredens worden gehouden. We nodigen graag iedereen uit de ondertrouw i met ons mee te vieren. We zouden het leuk vinden jullie in boerenkleding te mogen begroeten. Het ondertrouwbal vindt plaats op zaterdag 20 januari bij Dans- en Partycentrum Janssen, aan vang 20.44 uur. Kaarten zijn reeds nu te koop bij bovengenoemd danscentrum alsmede bij Cor Paint, Paterslaan 7 in Venray. Prinseproclamatie 1996: De Prinseproclamatie draait elk jaar om afscheid nemen en debu teren. Voor de oude prins nadert het einde, terwijl de nieuwe staat te trappelen. Bij de proclamatie van 1996 drukten afscheid en debuut een nog groter stempel op de avond. Want behalve op de nieuwe prins en op Kwatta waren zaterdagavond alle ogen gericht op de kersverse vorst Tenny Tonen. Z'n eerste optre den (als vorst) voor een groot publiek. Hoe zou Tenny de presen- tatie opppakken, na vijf jaren Hub Clephas met lakschoenen? Prima, luidt het antwoord op die vraag. Nog voor de pauze lette al n.iemand I in de zaal meer op Tenny Tonen, die rustig en minder op de voorgrond tredend dan z'n voorganger, het pro gramma op z'n gemak aan elkaar leek te praten. Tenny maakte in elk geval niet de fout om de flamboyan- te Clephas te willen imiteren, j Die krijgt toch weer een plaatsje in de schouwburgspots: oud-prins Hub volgde Bruno Lucassen op als j deken van de Aid Prinse Kompeneej, de krasse knarrenclub van de Piëlhaas. Komende jaren mag Clephas de APK-kar trekken. De act van de oud-prinsen komt I traditioneel altijd na het aftreden van de prins. De APK reisde door de tijd en presenteerde carnaval ten tijde van de Neanderthalers, de Romeinen, de Franse pruikentijd en de jaren van de rock 'n roll alvorens Jan Arts op te nemen in hun gelede- ren. Prins Jan IV en z'n adjudanten Arno en Karei hadden daarvoor op indrukwekkende wijze afscheid genomen. Het aftreden was het eer ste hoogtepunt van het programma en voltrok zich geheel in de stijl waarin het trio zich het hele carna valsjaar heeft gepresenteerd: met veel kwajongensachtige bravoure. Rook, vuurwerk, bombastische muziek en een mooi aangekleed showballet Dizzy maakten het aftre den tot een ware act. Het prinselijk trio vertrok onder een donderend applaus dat hen ook eerder al ten deel was gevallen bij hel slotwoord van Jan en z'n secondanten. De vijf tigste Piëlhaasprins was een waardi ge- PETAZZIE EN EGYPTE Terug naar het programma. Dat droeg als thema 'Drooëmvlucht'. 'Rieme vast, nie foompe en nie fimpe' vermeldde het bord bij de start van het vliegtuig. De eerste tus senlanding was in Brazilië voor een optreden van leden van Dansschool Janssen. Daarna was het publiek het thema 'droomvlucht' helaas al snel vergeten, omdat het te weinig werd uitgewerkt. De eerste niet-Venrayse groep was het Brabantse kwartet 'Vrolijk'. Met draadloze microfoons en een geweldig loopvermogen .probeerde het viertal het publiek te overdonde ren. De groep heeft wel de energie, maar niet de inhoud van een gezel schap als het Venlose 'Neutjes Rang'. Als 'Vrolijk' niet een rust- puntje in het programma inbouwt zullen ze letterlijk en figuurlijk snel op zijn. Het derde onderdeel voor de pauze was de gardedans van De Kook uit Baarlo, waarna de prins afscheid moest nemen en opgeno men werd door de oudgedienden. Na de pauze, waarin nog druk gespeculeerd werd over de nieuwe prins, volgden de twee beste liedjes van het seizoen '95-'96. gezongen door Jack van Els en Milton Cavis en de zijnen. Daarna was het de beurt aan de tweede Brabantse act van de avond, de groep 'Pctazzie mit skrawsaus'. Vorst Tenny. Helmond- deskundige omdat hij er werkt, wist de vertaling: stamppot met uiensaus. Twee dames en twee heren, gesto ken in een jaren twintig-outfit en gespecialiseerd in close harmony. Het schreeuwerige Helmondse dia lect in combinatie met de goedver zorgde zang, aardige teksten en dito Be\a^nga LTM: Doolgaardslroal 2 5961 tS Horst lel 077 - 398 II 14 BKL: Gebr v Doorneloan 90 5961 BDHoisI lel 077 - 398 46 00 Markl 11 6088 BP Roggel lel 0475 - 49 46 28 "hoewel we geen gokkers zijn." Twee kantoren met hooggekwalificeerde deskundigheid in accountancy en belas tingen, vanaf nu weloverwogen verenigd in één partner-organisatie. Een verdubbelde kwaliteit met één visie voor de toekomst. De dansgroep van Wilma van Lin bracht het publiek in Egyptische sfe ren. presentatie. leverde een prima debuut op dat door het Venrayse publiek beloond werd met een lang durig applaus. Direct daarna verplaatste de han deling zich naar het Egypte van de farao's, naar het hof van farao Piet- Anch-Amon in Cai-Rooy, waar in het jaar 1996 voor Christus de voor loper van vastenaovend. het Carnavare, wordt gevierd. Helaas komt daaraan een einde als Piet-An- Chamon op slinkse wijze uit de weg wordt geruimd door z'n halfbroer Josje Boetroswali. Vele eeuwen later gaan de Venrayse archeologen Ben Kruysen en Louis Rutten naar de pyramide de dode farao om diens geheimen te ontsluieren. Ze vinden een rol perkament met daarop de namen van prins en adjudanten. Uit drie sarcofagen komt vervolgens het prinselijk trio tevoorschijn. 20 januari in de foyer van de schouwburg: Carnavalsvereniging De Piëlhaas verzorgt dit jaar een heel bijzondere avond. Op vrijdag 16 februari is ér in het Hof van Rooy op het Schouwburgplein een carnavals avond voor al degenen die weten waar Abraham de mosterd haalt. Het belooft een grandioze avond te wor den waar alle mensen die de goede kant van de vijftig gehaald hebben van harte welkom zijn. Een avond met twee orkesten, zang, dans en amusement. Een avond die niet beheerst wordt door house of rock en roll maar een avond waarop gedanst kan worden en waar ruimte is voor een Weense wals en elke andere dans die graag gedanst wordt. De commissie 50+ heeft haar pro gramma in grote lijnen klaar en hoopt met deze avond de lijn van de 55+ avond van 1993 weer op te kun nen pakken. Nadere berichten vol gen. Zaterdag 20 januari is het Prinsenbal in het gemeenschapshuis te Oostrum. aanvang 20.30 uur. Programma: aftreden prins Henri I om 21.49 uur; uitkomen prins om 22.33 uur. De Aces verzorgen de muzikale omlijsting. Zaterdag 20 januari wordt in Heide hel jaarlijkse Prinsenbal gehouden. Eerst wordt afscheid genomen van de prins 1995 waarna de prins 1996 bekend gemaakt zal worden. Het Prinsenbal wordt gehouden in de Gelderkoel en begint om 20.11 uur. In Veulen is de nieuwe prins car naval 1996 prins Theo III (Mulders) (foto rechtsA.s. zaterdag 20 januari is er een receptie van 20,00 tot 22.30 uur in zaal 't Veule, Veulenseweg 49 te Veulen. Ook is er een nieuwe jeugdprins, Steffan Mulders; jeugdprinses: Moniek Classens en een narretje: Danny Hendrix. (foto links) Nieuwe prins voor velen een verrassing Jeugdvastelaovend de Hazekeutel houdt op zaterdag 20 januari haar jaarlijkse zittingsavond. Het thema rond de jeugdcarnaval is dit jaar: Reizen door de lijd. De jeugdzitting wordt georgani seerd voor kinderen vanaf 6 jaar. Natuurlijk mogen de ouders en opa's en oma's ook meekomen. De artie sten die optreden zijn allemaal Venrayse kinderen. De Hazekeutel heeft het volgende programma samengesteld: De jeugdprins, adjudanten. Raad van XI en garde zullen de avond openen. Een disc-jockey en een joekskapel zullen de verschillende programma-onderdelen aan elkaar praten en musiceren. De garde van de Raad van XI zal twee gardedan- sen uitvoeren. Het winnende vaste- laovesliedje van De Piëlhaas 'Taeken d'r ow mar enne' zal ten gehore gebracht worden door de Rodse Knaapjes. Aan de humor is ook gedacht. Jeugdbuutreedner Sjoerd van de Coulen zal een spette rende buut brengen voor de jeugd terwijl dansgroep Dizzy onder lei ding van Wilma Keijzers de splin ters van de bühne zal dansen. Annelie Reijnders, bekend van de mini Playback Show van Henny Huisman zal zich presenteren als zangeres en danseres. Vast programma onderdeel van de jeugdzitting is de bekendmaking van het nieuwe jeugdboerenbruid- spaartje. De jeugdboerenbruiloft wordt georganiseerd in samenwer king met basisschool Coninxhof. Fettu gang, een bekende Venrayse jeugdband, zal de zaal helemaal tot swingen brengen. Meer muziek Wordt verzorgd'dodr Bo Jeuken die haar zangcapaciteiten ten gehore zal brengen. Hans Schambergen is de nieuwe Prins van de Piëlhaas. Zaterdag avond kwam hij aan het eind van de Prinseproklamasie ais verras sende prins naar buiten. Hij zal worden "bijgestaan" door Dolf Verbeek en Rutger Janssen. Dit trio is lid van de close-harmony groep Confetti, een toepasselijk gegeven in de vastelaovestijd. "Dit jaar wordt ik prins van de Piëlhaas" vertelde Hans Schambergen op nieuwjaarsdag tegen zijn kinderen, toen het gezin Schambergen hun "goede voorne mens" op een rijtje zette. De reak- ties van zoon Wouter was zoiets als "Hmm, jij wel". Echtgenote Toos deed daar nog een schepje bovenop: "Dan wordt ik Koningin van Nederland". Toen de kinderen zater dagdag daadwerkelijk te horen kre gen dat pa prins werd, gingen de zonen Wouter en Stijn volledig uit hun dak. Hans Schambergen is geboren (in 1950) en getogen in Boxmeer maar al sinds 1972 (met een onderbreking van enkele jaren) werkzaam als fysi otherapeut in Venray. Sinds 1990 woont hij ook hier. Vastelaovend zit hem in het bloed. Zijn vader was in 1957 prins bij de Geitebokken in Boxmeer en in de periode dat hij in Well woonde was hij met enkele muzikale dorpsgeno ten als trio aktief tijdens zittings avonden. Het eerste wat hij echter zei, toen hij als prins gevraagd werd. begin oktober, was "nee". Bert Janssen en Ton Alders van de prinsekeuzecom- missie, kwam met een smoes bij hem aan en na een uurtje praten over muziek kwam de hamvraag. "Daar begin ik niet aan" was de eerste reaktie van Hans, die vervolgens de nodige argumenten naar voren bracht om het niet te worden. "Wij vinden anders dat je het wel moet worden" hadden Bert en Ton gezegd, en toen echtgenote Toos thuis kwam en het relaas vernam, zei deze spontaan "motte doen". Uiteindelijk was de kogel toen vrij snel door de kerk. Van de adjudanten was Dolf Verbeek, in het dagelijks leven logistiek projectmanager bij Océ, snel klaar. Als lid van de Hofkapel, zoon van een oud-prins, zelf ooit jeugdprins staat hij al jaren midden in het vastelaovesgebeuren. Hij zei meteen ja, toen ze hem als adjudant vroegen. Adjudant Rutger Janssen (leraar wiskunde aan het Raaylandcollege) moest er iets langer over nadenken. "Maar na een middagje in het huis schilderen kon ik geen nee meer Vorst Tenny zet de kersverse prins zijn steek op zeggen". Het trio is bijzonder muzikaal. Hans speelt gitaar (zijn Fender hangt trots in de woonkamer) en zingt in Confetti bij de bassen. De combinatie zang en gitaar oefent hij uit in een band die zich MOM (Maej op Mondag) noemt. Ook Dolf han teert de gitaar maar dan de basgitaar. Hij speelt zoals gezegd bij de Hofkapel, maar ook bij MOM en ondersteunt hij Confetti. Ook de harmonie Euterpe maakt van de muzikale kwaliteiten van Dolf gebruik. Adjudant Rutger tenslotte houdt het op zang en staat bij Confetti ook aan de zijde van Hans. Dit trio heeft zich, hét zoals de andere trio's bij dé'Piëlhaas, de laat ste; maanden bekwaamd in het ver zinnen van smoezen en leugens. Iedere keer als ze ergens naar toe moesten, werd er wat anders ver zonnen. "We moesten wel zorgen dat we de verzinsels op elkaar afstemden". Hans Schambergen zal als prins Hans d'n Twedde regeren over de Haze en Hazinne in Venray. Onder het motto "Meuge weej d'n toeën angaeve, kunde gillie ow uut gon laeve", is meteen weer de toon gezet voor Vastelaovend 1996. Het verrassende trio 1996: links adjudant Ruger, rechts adjudant Dolf De "boys" van Fettu Gang Helaas zal jeugdprins Pascal Flinsenberg deze avond moeten aftreden. Gelegenheid om te treuren is er niet want aansluitend zullen Fettu gang en Bo Jeuken gezamen lijk de zaal helemaal gek maken. En dan de zenuwen van de nieuwe jeugdprins en adjudanten zijn voelbaar in de foyer van de schouwburg. Met een wervelende act en veel geroffel zal de bullelezer van De Hazekeutel bekend maken wie de nieuwe jeugdprins van Venray wordt. Ook benieuwd? Zoals jullie kunnen zien. een avond om niet te vergeten. De Venrayse jeugd doet absoluut niet onder voor de 'grote' carnaval. Meisjes en jongens, ouders en grootouders, komt dit zien. En... vergeet niet: de jeugd heeft de toe komst! Aanvang 18.30 uur, sluiting 22.00 uur. Entree ƒ3.-. Je hoeft niet te reserveren. De garderobe voor kin deren is gratis. Bo Jeuken in een creatie van Tina Turner. Zaterdag 20 januari is er alweer het Aldewievebal. Hier zal prins Paul 1 de verloving van het 'bruud- spaar' bekend maken, zodat men in het Keaversrijk een gezellige boe renbruiloft kan vieren. Op zondag 21 januari zal prins Paul om 11.11 uur in zaal het Trefpunt starten met de verkoop van kaartjes voor de Pronkzitting. Kom tijdig, om de kaartjes te bemachti gen voor deze avonden, OP=OP. Er zal weer een keur van artiesten van eigen bodem de revue passeren, het geen zeer zeker niet gemist mag worden. Dus: 'Mak de borst mar nat. we hebbe nog lang nie genoeg gehad'.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 9