Streven naar kwalitatieve groei Venray Hergebruikt beton voor woningbouw Onbevredigend "Betaald parkeren hoofdoorzaak terugloop regioklanten" "Samen dagje Venray bieden" ity Gemeente wil Schakel verkopen John Geraerdts bevorderd tot operationele chef 'T VENROJS LAEVE 6ETAEKEND OPTIEK VERHOEVEfl Inbraken in woningen MALSOVIT Als het fluiten verstomd, dan is er geen fluit meer aan op het Fluitekruid Wordt wakker! Drink Max Havelaarkoffie., 4 en maas Donderdag 18 januari 1996 - Pagina 5 "Gezamenlijk belang bij ontwikkeling centrum" Ondernemers en gemeente lij- >n elkaar "weer gevonden te >bben". Afgelopen dinsdag heb- »n b. en w. en het bestuur van de ZO met elkaar overleg gehad, nderwerp van gesprek was de uimtelijk Economische ructuurvisie. In dit rapport, dat nd vorig jaar naar buiten kwam, orden nogal wat kanttekeningen j de centrumfunktie van Venray plaatst. B. en W. en het VZÖ istuur zijn in ieder geval van ening dat men de problematiek ■zamenlijk aan zal pakken. Zo illen VZO en gemeente geza- enlijk een nader onderzoek ten naar het wegblijven van de insument uit de regio. Ondernemers en gemeentebestuur inden zich in het gesprek op diver- punten met elkaar vinden. Zo zijn ;ide partijen van mening dat het ntrum van Venray en het verblijfs- imaat kwalitatief verbetert dienen te worden. B en w. geven daarbij aan dat dit ook een taak is van de ondernemers, niet alleen van de gemeente. Met betrekking tot het parkeren zijn de meningen toch verdeeld. Volgens b. en w. oordelen bezoekers in andere gemeenten veel negatiever dan in Venray. In Venray toont zich slechts acht procent van de bezoe kers negatief over het parkeren. Toch wil de VZO het winkelen in Venray aantrekkelijker maken door juist het parkeren aantrekkelijk te maken. VZO heeft dan ook voorge steld om het eerste uur parkeren in Venray centrum gratis te maken. Met betrekking tot het grote win kelaanbod in Venray is het college van b. en w. van mening dat, gezien de dalende opbrengsten, er nu een rem op de winkeluitbreiding moet komen. "Er zal meer energie gesto ken moeten worden in de kwalitatie ve groei" aldus b. en w. Wel hebben b. en w. toegezegd dat met betrekking tot het terrein rond om de Gouden Leeuw, waar tot voor kort Bouwmij Janssen was geves tigd, hier eerst een woonfunktie ont wikkeld zal worden en pas later perifere detailhandel. B. en w. maken zich overigens minder zorgen over de terugloop van consumenten uit de regio dan de ondernemers. Volgens het college zeggen de procentuele ontwikkelin gen nog niets over de ontwikkelin gen in absolute aantallen. "Er is niet nagegaan of het totale bezoekers aantal is toe- of afgenomen.". Verder vindt het college de terugloop van bezoekers minder verontrustens omdat deze niet op de koopavonden of zaterdagen geconstateerd wordt. Desalnietemin zal de gemeente samen met de VZO de achterblij vende oriëntatie uit de regio nader onderzoeken gezien het "Gezamenlijk belang bij de ontwik keling van het centrum van Venray." Ondernemers uiten kritiek naar gemeente Voor veel ondernemers was het irige week woensdag duidelijk, et betaald parkeren weerhoudt insumenten uit de regio om naar enray te komen. Tijdens deze denvergadering van de VZO, aarin de aktualisering van de uimtelijk Economische ructuurvisie (RES) werd esproken, werd veelvuldig kri ek geuit naar de gemeente. Die erd vooral gebrek aan beleid irweten. "De gemeente moet leer aangeven wat ze wil. Nu is et voor ondernemers moeilijk- m een koers uit te zetten" was de eaktie van een van de onderne- ïers. De Venrayse ondernemers willen d snel mogelijk met de gemeente an tafel gaan zitten om het betaald arkeren te evalueren. Aan de hand daarvan zou een integraal beleid opgesteld moeten worden, niet alleen gericht op ver keer en veryoer, maar ook op het terrein van ruimtelijke ordening en economie. Er moet bij het nemen van maatregelen meer gekeken wor den naar de economische conse quenties. GROEISTUIPEN Dhr. Boots van de Kamer van Koophandel was het wel met de ondernemers eens dat het betaald parkeren zijn invloed heeft maar vond wel dat daar niet alles op gegooid moet worden. "Venray is de laatste jaren snel doorgeschoten met veel uitbreidingen. Hel vertoont als het ware groeistuipen. De groei gaat voor de consument te snel". Venray zal er volgens Boots voor moeten zorgen dat de consument zich hier thuis voelt. "Venray is geen stad maar een groot dorp met neiging naar stedelijke allure. Het "knusse" van Venray is iets zeer wezenlijks. GEFASEERD Ook dhr. van Ham van de LOZO constateerde dat Venray niet te hoog moet mikken. "In andere plaatsen zijn maatregelen zoals betaald par keren, autoluw maken van straten en pleinen gefaseerd ingevoerd. In Venray is dat allemaal ineens gebeurd." Bovendien kent Venray, volgens van Ham, hoge parkeerta rieven. GESPREK Afgelopen dinsdag heeft het VZO-bestuur een gesprek gehad met het college van b. en w. over de RES. Meer hierover elders in dit blad. Maessen Recycling sluit contract met betoncentrales Maessen Recycling gaat de etoncentrales in de regio voor- ien van granulaat gemaakt van loopbeton. Het mengsel vervangt oor eenvijfde deel het aandeel rind in beton. Maessen Recycling eeft met de betoncentrales een ijfjarig contract gesloten. Om lergebruikt beton van de juiste waliteit te kunnen leveren heeft et bedrijf op het bedrijfsterrein an de Metaalweg een wasinstal- latie in gebruik genomen. De installatie kostte circa een half miljoen gulden. Dat heeft directeur H. Maessen van Maessen Recycling aan deze krant meegedeeld. Maessen noemt de afspraken over de levering van betongranulaat aan de betoncentra les 'een hele vooruitgang' en van belang voor zowel natuur en milieu als voor het bedrijf. Maessen Recycling, dat al langer steen en beton maalt voor de toepassing in funderingen van wegen, heeft voor het betongranulaat een extra afzet kanaal gevonden en daarmee het risico voor toekomstige overcapaci teit weggenomen. Maessen Recycling is het eerste bedrijf in Zuid-Nederland dat beton granulaat voor de produklie van nieuwe beton gaat leveren. Muziekfeesten Merselo en tuinbeurs Impression gaan samenwerken Muziekfeesten Merselo en de uinbeurs Impression, die beiden net Pinksteren worden gehouden, aan samenwerken op het organi- atorische vlak en op het gebied an reclame en publiciteit. Er iomt een combinatie-entreekaart oor de Aid Merselse Dag en mpression en gezocht wordt naar Ie mogelijkheid om via een pen- leldienst de evenementen met Ikaar te verbinden. Op tweede Pinksterdag willen beide organi- aties het publiek een compleet dagje Venray' aanbieden. De samenwerking is tot stand [ekomen op initiatief van de llerselose organisatie. "Het zijn wee evenementen die elkaar niet lijten, maar juist aanvullen", zegt J. (an den Munckhof van het comité 'ubliciteit van de Muziekfeesten lerselo. "De Aid Merselse Dag is n de regio een begrip, maar lande- ijk gezien minder bekend, mpression is een beurs met een lan- lelijke uitstraling. Nu kunnen tuin- liefhebbers, die uit heel het land komen, een bezoek aan Impression uitbouwen tot een dagje Noord- Limburg", verwoordt Van den Munckhof het motief achter de samenwerking. De Muziekfeesten Merselo wor den dit jaar al voor de negentiende maal gehouden in het weekend van Pinksteren. Met name de Aid Merselse Dag trekt jaarlijkse zo'n tienduizend belangstellenden naar het dorp dat dan de klok een eeuw terugzet. De opzet van deze dag is overigens gewijzigd. Behalve de gebruikelijke invulling worden dit jaar enkele thema's extra belicht. Onder meer de liefhebbers van 'country' komen aan hun trekken. Tuinbeurs Impression is in het lange Pinksterweekend (van 25 tot en met 28 mei) aan de tweede uitga ve toe. De eerste beurs voor de lief hebbers van tuinen en het (exclusie ve) buitenleven werd twee jaar geleden in Overloon gehouden en trok circa 10.000 bezoekers. Dit jaar Grotestraat 48 5801 BH Venray heeft de organisatie het terrein van het voormalige zwembad aan de Parkweg van de gemeente gehuurd. Volgens organisator Reintjes is de belangstelling van standhouders groot, vooral ook van Venrayse bedrijven. Snel Betrouwbaar ST£M.ER^U REINIGING VAN KLEDING EN WONINGTEXTIEL KLEDINGREPARATIES Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 8 tot en met 14 januari werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Klapportemonnee, drukknoop, inh. Eurobankpas, Creditcard, ƒ35,- en sleutel voor cilinderslot; porte monnee met geld, identiteitspas en jongerenpas; Brits paspoort; Nederlands rijbewijs; zegelring grav. R.W.; zwarte stoffen tas. GEVONDEN Bril; kater; damesfietsen, Batavus, mountainbike. Empo, Locomotief; herenfiets, Simplex; girobetaalkaart Sparkasse. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd zondagmiddag tussen 13.00 en 14.30 uur door forcering toegang verkregen tot een woning aan de Eikenlaan. Ontvreemd werd geluidsapparatuur waaronder een stereotoren, een koptelefoon, een scanner en een compact disk schijf. De totale waarde bedraagt ƒ4.000.-. Ook werd het afgelopen weekend, tijdens afwezigheid van de bewo ners ingebroken in een woning aan de Steegse Peelweg. Door vernie ling van een ruil was toegang ver kregen. De gehele woning bleek doorzocht te zijn. De buit bedroeg drie spaarpotten van de kinderen met daarin een bedrag van ongeveer ƒ100,-. Bij terugkeer in een woning aan de Spinetstraat, zondagavond omst reeks 21.00 uur, werd ontdekt dat de deur was opengetrapt.De woning was geheel doorzocht en ontvreemd werden o.a. een videocamera, bank- pasjes, geld, cd's en sigaretten. Dat alles ter waarde van ongeveer ƒ4.000,-. Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd in de nacht van zaterdag op zondag door forcering van een deur toegang verkregen tot een woning aan de Westsingel. Uit de woning werden een paspoort, een rijbewijs, een geldkistje, een geldbe drag, de afstandsbediening van de tv en foto-apparatuur ontvreemd. Dit alles ter waarde van ƒ3.500.- Sloop 'boerderij Fluitekruid definitief De rekensom die door de gemeen te gemaakt is, is voor een leek niet te begrijpen. Het blijkt echter dat geld de enige maatstaf is voor de gemeente. Het enige wat voor ons wijkbewo ners belangrijk is: behoud van een stukje oud-Landweert met een stuk je GROEN. Kan dit nog? een wijkbewoonster De gemeente Venray is voorne mens om het verenigingsgebouw De Schakel in Leunen te verko pen. De huidige gebruikers, Scouting Don Bosco, Peuterspeelzaal 't Ukkennest en de biljartclub Ouderen, richten daarvoor een stichting op. Indien de gemeenteraad accoord gaat wordt het gebouw voor ƒ275.000,- verkocht. Bij die ver koop wordt geregeld dat de gemeen te het eerste recht van terugkoop heeft. Voor de financiering van de aan koop en de renovatie van het gebouw sluit de stichting een hypo theek af bij de gemeente. Voor de renovatieplannen is een bedrag nodig van ƒ337.000,-. De totale hupotheeksom bedraagt dan ƒ612.000.-. De gekozen constructie biedt voor de gemeente Venray de meeste zekerheden. Het is de bedoeling dat De Schakel dit voorjaar wordt overge dragen aan de Stichting. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard 1 Slank, slanker slankst met Slankbrood Het enige échte Slank-Brood waarmee u: snel kilo's afvalt tekker gevarieerd eet verantwoord afslankt Haalde uitgebreide Malsovu menufolder Verkrijgbaar bij: Bakkerij Claessens Grotestraat 36 Venray MtoELDWlNKEL em qme ZAAtc Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a Kom eens Wereldwinkelen Begin vorige week moest de Venrayse ambtenaar die ervan verdacht wordt geld en goederen achterover te hebben gedrukt, voor de politierechter in Roermond verschijnen. Voor de rechter konden aanklager en ver dediging het niet eens worden over een aantal zaken in een bijla ge bij de tenlastelegging. Bijna een jaar na de aanhouding van de man begon zo de rechtszaak die voor bijna alle betrokkenen waar schijnlijk onbevredigend zal aflo pen. Een beschouwing over de Venrayse verduisteringszaak. (door Bert Albers) Wie zijn er betrokken bij de zaak rond de frauderende ambtenaar. En wat is 'betrokken'? Bij een misdrijf natuurlijk een beladen woord. De betrokkenheid van een mogelijke 'partner in crime' is van een heel andere grootte dan die van -bijvoor- beeld- een gemeenteraadslid of een collega. Dus laten we voor het gemak maar iedereen 'betrokkene' noemen. Betrokkene nr Lis de ambtenaar zelf, met daaromheen z'n gezin. De man werd februari vorig jaar aange houden en zit sindsdien thuis. In november werd hij door z'n werkge ver, de gemeente Venray. ontslagen. Als de ambtenaar schuldig wordt bevonden komt daar bovenop een gevangenisstraf (maximaal een half jaar of 240 uur dienstverlening). Verduisterd geld en materialen moet hij terug geven. Ook bij vrijspraak blijft hij een beschadigd mens, waaraan altijd de vraag kleeft of hij niet misschien toch... Terugkeren bij de gemeente is natuurlijk uitgesloten. Alleen een financiële schadeloosstelling en de twijfelachtige genoegdoening van het gelijk bij de rechter blijven hem dan. De gemeente Venray, als werkge ver, blijft in beide gevallen met een kater zitten. Wordt de ambtenaar vrijgesproken dan is het een afgang van jewelste, bij een veroordeling blijven drie vragen knagen: Was 't sop de kool watird? Uiteindelijk heeft justitie niet méér kunnen bewijzen dan een dikke 9000 gul den. De eerste vraag leidt tot de tweede: Is alles boven water geko men? De derde vraag is voor de organisatie de belangrijkste: Hoe is 't mogelijk dat het zo lang heeft kun nen duren? Een vraag die ook offi cier van Justitie Velleman zich hard op stelde. De verdachte had binnen en buiten het gemeentehuis de naam een ritselaar te zijn. Er had al eens eerder een onderzoek plaatsgevon den naar zaken die niet door de beu gel konden en vanuit de organisatie was al meerdere keren bij het management aan de bel getrokken. Een vraag ook waarop allerlei, dik wijls speculatieve, antwoorden te geven zijn. De antwoorden hebben met elkaar gemeen dat ze allemaal een deuk slaan in het vertrouwen in de gemeentelijke organisatie. Officier Velleman zal zichzelf ook de eerste twee hierboven staande vragen stellen. Ook justitie komt er feitelijk bekaaid af. Na een voorbe reidend onderzoek door de rijksre cherche en een strafrechterlijk onderzoek van vele maanden blijft er een relatief eenvoudige zaak over, die door de politierechter wordt afgedaan. Eén ambtenaar die over duidelijk een scheve schaats gere den heeft. Geen betrokkenheid van superieuren of bestuurders, geen beerput vol schandalen. Als er al iets meer aan de hand is, dan heeft de verdachte daarover keurig z'n mond gehouden. Pers en publiek tot islot vissen eveneens achter het net. Zowel het rechtsgevoel als de zucht naar sappi ge sensatie worden bij de huidige gang van zaken niet bevredigd. De kranten hebben niets wezenlijks boven water gekregen, terwijl de Venrayse tam-tam op volle toeren werkte. Alle mogelijke varianten doken op en de één wist nog meer dan de ander: er zou nog veel meer materiaal en geld verdwenen zijn. De verdachte zou een bedrijf in Italië hebben, hij zou handel drijven in Rusland en meer geruchten van dit kaliber. Maar niemand die de verhalen kon of wilde hard maken. Frustatie en fantasie voeren der halve de boventoon als het gaal om de verduisteringszaak. En eigenlijk kon je ook niet anders verwachten, gezien de cultuur in Venray Er heerst een schijnbare openheid, in en buiten het gemeentehuis, maar er wordt niet echt diep gegraven. Liever blijven zaken maar in de la liggen. Als ze dan per ongeluk toch boven water komen, zien we wel verder. Bovendien is er niemand die echt de spade durft te hanteren. We moeten toch allemaal nog zo vaak met elkaar door die bekende deur... Zonder al te veel uiterlijk ver toon werd de 33-jarige in Oostrum wonende brigadier John Geraerdtsvan de politie regio Noord en gebiedsmentor in de gemeente Bergen, officieel geïn stalleerd en beëdigd als inspek- teur van politie. Hij is met onmid- delijke ingang belast met de taak van operationele chef van de basiseenheid Gennep van het dis- trikt Venray. Portemonnee gerold Een Venrayse was donderdagmid dag aan het winkelen in een super markt in De Bleek. Toen zij aan de kassa haar gekochte goederen wilde afrekenen en haar portemonnee uit haar tas wilde halen, die in het win kelwagentje stond, bleek de porte- imonnee, met 60,- en persoonlijke bescheiden, gerold te zijn. Autogordelkontrole De politiesurveillanten hielden vrijdag een gerichte kontrole bij autobestuurders op het dragen van de autogordel. Acht bestuurders kre gen een bekeuring omdat ze die gor del niet om hadden. Kerstboom door etalageruit Vrijdagavond werd een kerst boom door een etalageruit van een winkel in de Passage gegooid. Uit de etalage werden een riem een hor loge en een aansteker weggenomen. Toen John Geraerdts bij de toen malige gemeentepolitie Venray als hoofdagent Was benoemd in 1984, was hij al enkel jaren werkzaam bij de gemeentepolitie van Den Haag. Met de reorganisatie van de politie werd hij overgeplaatst naar de basis eenheid Horst met als taak postcom- mandant in de gemeente Meerlo- Wanssum. Medio januari zal inspekteur Geraerdts met zijn werkzaamheden in Gennep beginnen. Het is een uni cum dat iemand op 33-jarige leeftijd tot inspekteur wordt benoemd. Inbraak in vleesverwerkingsbedrijf In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werd het hek rond een slagerij aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn plat getrokken waardoor toegang tot het bedrijfsterrein werd verkregen. Door een afdichtplaat te verwijde ren kreeg men toegang tot het gebouw. Alle ruimten werden door zocht en diverse kasten en laden open gebroken. Ontvreemd werden een geldbedrag van ongeveer ƒ200,- en drie draagbare telefoons ter waarde van ƒ4.000,- terwijl ook de aanwezige computerapparatuur uit de kantoren waren verwijderd. Die waren klaar gezet bij de poort, maar kennelijk zijn de daders m hun werk gestoord en er vandoor gegaan zon der de computers. Inbraak in loods In de nacht van vrijdag op zater dag werd door forcering toegang i i_:.c~^e^jOUW wer den een bedrag van enkefe duizen den guldens en gereedschappen ont vreemd. Buit by inbraak manege ƒ220.000,- In de nacht van vrijdag op zater dag was door forcering toegang verkregen tot een aan de Veulen- sewaterweg gelegen manege. De eigenaar was wegens deelname aan een groot paardenconcours afwezig en de inbraak werd zater dagmorgen door personeel ont- Nu de inventarisatie van de gestolen goederen is opgemaakt kan ook de waarde worden ver meld en die bleek voor Venrayse inbraakbegrippen enorm hoog te zijn, en bedraagt zeker ƒ220.000,- Een greep uit de lijst van de gestolen goederen: zes rijzadels, twaalf hoofdstellen, drie paar spo ren en rijlaarzen, achttien paar dendekens, diermedicijnen, noge- drukreiniger, heteluchtkanon, heteluchtkachel, compressor, ver schillende goederen die gebruikt worden bij de paardesport, een computer en radio-apparatuur. De -daders hebben zeker over vervoer middels een vrachtauto beschikt. Daarom vraagt de politie of er in de nacht van vrijdag op zaterdag iemand is die iets ver dachts heeft gezien in die buurt of de verbinding met Veulen, Ysselsteyn of Castenray. Die wor den dringend verzocht'kontakt op te nemen met de politie onder tel.nr. 531111.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5