PEEL EN MAAS Harold Lenssen pakt draad weer op Jeugdsport- kennismakingsprojekt nieuw leven ingeblazen 3 Dolle Dagen Totale kollektie halve prijs* Twee Zilveren Bömpkes in Landweert Veel belangstelling voor taxatie van kunst en curiosa in Venray Brand aan de Kruisstraat Michael Jackson komt! Spreekuur stadswachten Nieuwe prins bij De Schanseknuppels Castenray De Huibuuke Overloon bij 'MaBelle' leder- en boutiquemode voor de De Piëlreus Ysselsteyn De Zagewetters Merselo WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Nieuwe naam voor bejaarden voorziening 'We kunnen onze klanten niet teleurstellen' iln één nacht je hele levenswerk in de as. Dat is wat Harold Lenssen overkwam in de nacht ivan 28 op 29 december 1995. 1 'Het was één grote vuurzee. Toen iik het zag dacht ik dat ik droomde. Het was een ware nachtmerrie. Ik kon gewoon niet geloven dat het mijn zaak was die daar in vuur en vlam stond', aldus Harold Lenssen. De ke"kenzaak, die Harold in 1991 alleen is gestart, was inmid dels uitgegroeid tot een suksesvol bedrijf. Een bedrijf waarin negen mensen werkzaam waren, waaron der zijn vader en zijn enige zus. Twee jaar geleden besloot Harold er een pand bij te huren waar hij naast een tweede werkplaats ook een showroom wilde opzetten. Eind vorig jaar was de showroom klaar. Het zag er allemaal perfekt uit. Zowel de opgestelde keukens als de badmeubels waren vervaar- digd in eigen fabriek. Het gehele bedrijf was inmiddels verhuisd naar de Hoogriebroekseweg. 'Met z'n allen hadden we er keihard aan gewerkt om het er zo professioneel mogelijk uit te laten zien. Tweede Kerstdag hadden we nog een open dag waarvan ik achteraf kan zeggen dal die zeer geslaagd was. Veel seri euze klanten waarvoor offertes gemaakt moesten worden bezochten die dag de showroom. Deze offertes hebben we grotendeels nog uitge werkt in de dagen tussen Kerst en Nieuwjaar'. Iedereen had er volgens Harold Lenssen zin in om er in het nieuwe jaar weer volop tegenaan te gaan. Gezien de reeds geplande keukens en het aantal aankomende orders moest het wel een suksesvol jaar worden. Van dit laatste is Harold, ondanks alles, nog steeds overtuigd. 'Een bedrijf waar ik vijfjaar lang al mijn energie heb ingestoken, geef ik niet 'zomaar' op. We kunnen onze klanten immers niet teleurstellen. Dat hebben zij mij immers ook niet gedaan, als ik naar het grote aantal bloemen en kaarten kijk, die ik, als steuntje in de rug, heb ontvangen. Dit heeft mij erg goed gedaan. Ook klanten waar ik reeds jaren geleden een keuken heb geplaatst, hebben mij een hart onder de riem gestoken. Ik ben al deze mensen daar uiteraard zeer dankbaar voor. We gaan in ieder geval verder en we zijn ervan overtuigd dat het gaat lukken'. Harold Lenssen verzoekt iedereen die nog een offerte heeft lopen, of een offerte heeft aangevraagd, even kontakt met het bedrijf op te nemen. Het kan nl. zo zijn dat uw gegevens door de brand zijn zoekgeraakt. Het kantoor is tijdelijk gevestigd op een andere lokatie, maar het tele foonnummer is hetzelfde gebleven: tel. 0478-571213. De stadswachten van het Brukske houden iedere donderdag spreekuur in het wijkcentrum De Kiosk van 14.00 tot 15.00 uur. Gedurende die tijd zijn ze ook telefonische bereik baar onder tel.nr. 588235. Bedrijfsongeval Zaterdag omstreeks 12.20 uur deed een 50-jarige "'rr'nemer van een bedrijf aan de Vculcn^eweg op een hoogte van anderhalve meter een misstap op een handheftruck. Hij verloor daarbij zijn evenwicht en kwam op de betonnen vloer terecht. De man moest voor behan deling naar het ziekenhuis worden vervoerd, en daar ter observatie worden opgenomen. Deze "'eek zijn er zo'n drieduizend strooifolders gestuurd naar alle basis scholen en het voortgezet onderwijs in de gemeente Venray (incl. de kerk dorpen). Het gaat hiér om het Jeugdsportkennismakingsprojekt nieuwe stijl, een initiatief van de volleybalclub Rooyse VK en tafeltennisvereniging Red "ars. De gemeente Venray, stichting RISC en genoemde verenigingen hebben een samenwerkingsverband opgezet om de jeugd bewuster te maken van het nut om te bewegen, in dit geval te sporten. Bedoeling van dit projekt is om de basisscholieren én klas 1 en 2 van het voortgezet onderwijs uit de gemeente Venray kennis te laten maken met diverse takken van sport. Middels een strooifolder, waarin de gegevens van de verenigingen staan, kan de jeugd kiezen voor een bepaalde sport en zich opgeven middels een inlegvel. Hiervoor hebben een aantal verenigingen zich bereid verklaard op bepaalde tijdstippen de jeugd in een verkorte kursus de edele kunst van het sporten bij te brengen, temeer ook daar een fors aantal kinderen weinig of niet aan sport doet. Wethouder Kersten van de gemeente Venray heeft alle betreffende scho len een begeleidende brief gestuurd om het initiatief te ondersteunen. Bij welslagen is het de bedoeling dit projekt voor een reeks van jaren op te zetten. j V Afgelopen zaterdag 13 januari verscheen aan het einde van een ezellig Prinsenbal als mistery guest 40e heerser der Schanseknuppels n tonele. Het was prins Steffan I We ijs). - Met zijn leus: 'Als Weijs-man heb k en wieze raod, volg miene mantel linne en op straot', zal hij de tomende carnaval het voortouw lemen. foto: Hoedemaekers Moi Simpel Met het liedje Moi Simpel wist iet A1 -elftal van voetbalvereniging >SS'!8 beslag te leggen op de felbe geerde titel 'Huikraker 1996'. Als iebutant op de Liedjesmiddag icoorden zij maar liefst 356 punten. Hel massaal opgekomen Huibuuke- 'olk koos met 325 punten de groep /ALS met het liedje Kiek us an als weede, terwijl als derde eindigde de ;roep ZZN met Wey wieten 't nie ner met 238 punten. De Liedjesmiddag stond dit jaar )p een bijzonder hoog niveau, ter wijl alle liedjes vakkundig begeleid verden door blaaskapel Freunde ïcho onder leiding van Ton Keizers. Fanfare De Vriendenkring en car navalsvereniging De Huibuuke kij ken terug op een bijzonder geslaagd evenement. Passe-partout verkoop Voor het Prinsenbal van zaterdag 20 januari en de Bonte Avonden van 3, 4 en 7 februari verkoopt carna valsvereniging De Huibuuke ook dit jaar weer passe-partoutkaarten. Deze kaarten worden op woensdag 17 januari vanaf 20.00 uur verkocht in het gemeenschapshuis van Overloon. De kaarten kosten ƒ16,- per stuk en per persoon vanaf 18 jaar mogen maximaal vier kaarten gekocht worden. donderdag, vrijdag en zaterdag exclusief leer Tijdens de Nieuwjaarsreceptie van de wijkvereniging Landweert werd het Zilveren Bömpke uitgereikt aan Ida Dings en Anny Dahmen, beiden vrijwil ligster/ medewerkster bij de peuterspeelzaal (PSZ). De PSZ werd in 1983 opgericht. In 1984 kwam Anny erbi' n pen halfjaar later Ida. Begonnen werd in een ruimte in de basisschool de Landweert waar steeds moest worden in- en uitgeruimd-. Via een huis op de Heggcwikke ging de PSZ naar een eigen ruimte in het wijkcentrum. Op de Heggewikke waren het groepen met maximaal elf kinderen. Later werden die s 1 :n achttien kinderen groot. Ruim negen jaar peuters troosten, van eten en drinken voorzien, luiers ver wisselen en weet ik wat nog allemaal meer. Een hele prestatie, aldus de mening van het bestuur van de wijkvereniging. In die jaren veranderde er wel het een en ander. Begonnen werd als vrijwil ligster maar nu worden zij wettelijk verplicht uitbetaald volgens de CAO Met een groot inlevingsvermogen en vindingrijkheid vormden zij een goed team. Per augustus 1995 kwam er aan beider samenwerking een einde; Ida heeft momenteel een baan bij kinderdagverblijf Duimelot en moest daarom stop pen met de middagen. Voor peuterspeelzaal De Blokkendoos is zij leidster met coördinatie-uren terwijl Anny LKC-leerlingen begeleidt (Leidster Kinder Centrum). Zij werken nog wel samen, maar draaien geen groepen meer samen. Was de wetgeving niet veranderd dan waren deze mensen ongetwijfeld nog steeds als vrijwilliger bezig. Bovendien zijn ze nog steeds met hart en ziel bezig binnen De Blokkendoos en doen ze meer dan eigenlijk van hen wordt verwacht. Vrijwilligers in hart en nieren en een Zilveren Bömpke waard. De 33e jeugdprins Roy 1 (Verstappen) mag zich sinds vrijdag 12 januari de nieuwe heerser over de jeugd van het Piëlreuzeriek noemen met als leus: 'Piëlreuze en Piëlreuzinnekes Alaaf, carnaval viere dat is pas gaaf. (foto onder) Uitnodiging Dit carnavalsseizoen viert het jeugdcarnaval in Reuzesteyn zijn 33-jarig jubileum. Reden dus om een keer duchtig de bloemetjes bui- Vrijdag 19 januari is het Jeugdprinsenbal in het Jeugdhuis bij de jeugd van Merselo, aanvang 19.00 uur met om 19.45 uur het aftreden van prinses Selma en narrin Gerry. Om 20.30 uur is de bekend making van de nieuwe jeugdprins(es) van 1996. Prinsenbal Op zaterdag 20 januari is het Prinsenbal. Dit is voor prins Martien I de laatste dat van zijn regeringsjaar voor de Zagewetters. Aanvang van het Prinsenbal is 20.30 uur in zaal 't Anker met om 21.30 uur aftreden van prins Martien, prinses Anja en nar Robert. Daarna zal prins Martien opgenomen worden bij de APM. Om 22.30 uur is de bekend making van de nieuwe prins van Vastelaovend 1996 bij de Zagewetters. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ten te zetten met al d:eg nen die in deze afgelopen 33 jaar betrokken zijn geweest of zich betrokken heb ben gevoeld bij het jeugdcarnaval in Reuzesteyn. Vanzelfsprekend zal dit feest plaatsvinden in ons eigen carnavals- residentie De Koel (tegenwoordig Jera 70). Iedereen is van harte wel kom op vrijdag 19 januari in de Jera waar je van 20.11 tot 21.33 uur de gelegenheid krijgt om de jubileren de vereniging te feliciteren. Na dit officiële gedeelte krijg je de kans weer eens lekker bij te praten onder het genot van een 'alderwets fleske bier'. Allemaal tot 19 januari! foto chris 1 uurs foto DONDERDAG 18 JANUARI 1996 Nr. 3 HONDERD ZEVENTIENDE JAARGANG 'Kunst of Curiosa Venray' Er blijkt veel belangstelling te bestaan voor deelname aan de taxa tiedag 'Kunst of curiosa Venray', die op 21 januari wordt gehouden in hotel Asteria in Venray. Tijdens deze taxatiedag geven experts informatie over herkomst en mogelijke waarde van een beperkt aantal persoonlijke bezittingen. Deelname staat uitslui tend open voor particulieren en is geheel vrijblijvend. De taxatiedag wordt georgani seerd door de Lions Club Venray. De Lions Club Venray heeft vijf beëdigde taxateurs bereid gevonden kosteloos bezittingen van particulie ren te beoordelen: mevr. I. Rozendaal. Mijnsheerenland: meu bels, schilderijen en^ algemene zaken; de heer P. Driessen, Maastricht: schilderkunst; mevr. Janssen, Haelen: moderne kunst; de heer F. Barents, Raalte: Europees keramiek en extreme zaken; de heer A. Boermans, Venlo: sieraden en juwelen. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden via tel. 0478-514618. Aanmelding is ook mogelijk bij de entree van de zaal. De taxatiedag 'Kunst of curiosa Venray' vindt plaats op zondagmid dag 21 januari vanaf 13.00 uur in hotel Asteria, Maasheseweg te Venray (afslag A73). De toegang bedraagt ƒ5,- per persoon (incl. een konsumptie). De toegang voor kin deren is gratis. Aan de taxaties zijn geen kosten verbonden. GANG VAN ZAKEN Na het betalen van de entreekos- ten ontvangt u een bewijs van toe gang en een volgnummer. Na het passeren van de entree komt u in de wachtruimte. Links naast de wacht ruimte is de taxatiezaal. Afhankelijk van de drukte is het mogelijk dat u niet direkt in de taxatiezaal terecht kunt en even moet wachten. Met het bewijs van toegang kunt u in de wachtruimte een gratis konsumptie krijgen. Houdt wel altijd uw bezit tingen goed in het oog! Zodra uw nummer aan de beurt is, wordt dit omgeroepen. U kunt dan de taxatie zaal ingaan. In deze zaal vindt u vijf beëdigde taxateurs, ieder deskundig op een bepaald terrein. Afhankelijk van het artikel dat u bij zich heeft, gaat u naar de tafel van één van deze deskundigen. Als u niet weet bij wie u moet zijn, kunt u dat vragen aan een lid van de Lions Club die bij de ingang van deze zaal staan. Het is mogelijk dat u ook bij een tafel nog even moet wachten tot u aan de beurt bent. De door u gekozen taxateur zal uw arti kel bekijken en u informatie geven over de herkomst en over de moge lijke waarde ervan. Zij zullen dit naar eer en geweten doen, maar hun oordeel kan natuurlijk afwijken van de mening van anderen. De waarde- taxatie moet u dan ook zien als een vrij globale schatting. Het is heel goed mogelijk dat de werkelijke verkoopwaarde mee- of tegenvalt. U kunt de taxateurs dan ook niet aan sprakelijk stellen. Hun schattingen zijn ook niet bruikbaar voor verze keringsdoeleinden of boedelschei dingen. De deskundigen zijn alleen aan wezig om uw bezittingen te beoor delen en dus niet om handel te drij ven. Op voorstellen tot koop of verkoop kan op deze plaats dus niet worden ingegaan. In principe kunt u meerdere arti kelen laten beoordelen. Als het erg druk is, is dat echter niet mogelijk. De taxateur zal u dan vragen aan te geven welke artikelen voor u het meest van belang zijn. Zondagmorgen omstreeks 10.15 uur werd door een 9-jarig logeetje alarm geslagen dat er brand was uit gebroken in zijn op de eerste verdie ping gelegen kamer in een woning aan de Kruisstraat. De jongen kon wegens de enorme rook niet via de normale weg de woning verlaten. Dankzij de hulp van de bewoners en een buurtbewoner kon hij met een ladder naar beneden gehaald wor den. De jongen moest voor behande ling van lichte brandwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. De vrouw des huizes was naar boven gegaan en had door het ins laan van een ruitje geprobeerd in de kamer van haar logeetje te komen. Zij had daardoor haar hand verwond waardoor ook zij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Toen de brandweer arriveerde sloegen de vlammen al uit het dak en kon een gedeelte van de woning niet meer worden gered. Ook van de inventaris ging het grootste gedeelte verloren. Het onderste gedeelte van de woning liep enorme rook- en waterschade op. Omtrent de oorzaak en de omvang van de schade kon nog niets worden medegedeeld. Met ingang van 1 januari is de naam van de Stichting Bejaardenvoorziening Venray- Well gewijzigd in Stichting De Oever. Onder deze stichting vallen de zorgcentra Eldershome (Well) en Het Schuttersveld (Venray). Voor "De Oever" is gekozen omdat beide centra als het ware elk op een oever van de Maas ligt. Een oever straalt rust uit, maar tegelijkertijd is er ook de bedrijvigheid op en aan het water. Op de oever is ruimte en zicht en er is vaak betrokkenheid tussen mensen. Vanuit de betrokkenheid ontstaan contacten en wisselen men sen aan elkaar diensten uit. Kortom: Op de oever is het goed toeven. Vanuit deze beeldspraak is geko zen voor deze nieuwe naam. De oude stichting met de nieuwe naam kiest de komende jaren een koers waarmee de ontwikkelingen binnen de ouderenzorg een uitdaging zijn. De stichting wil een partner zijn voor de ouderen en in de toekomst nog meer gaan "uitblinken" in ver zorging, verpleging, dienstverlening en huisvesting aan ouderen. Michael Jackson komt naar Venray. De populaire zanger/dan ser komt echte niet in levende lijve. Op 3 februari zal er een tien meter hoog standbeeld bij Inalfa aan de Maasheseweg te bewonde ren zijn. Het standbeeld wordt geplaatst in het kader van de manifestatie "Kies Techniek". Leerlingen van de Venrayse basisscholen kunnen dan bij Inalfa kennis nemen van 25 regionale bedrijven. Het thema van Kies Techniek is dit jaar "De tech niek in de muziekindustrie". Vandaar de link naar het grote Michael Jackson beeld. Volgende week informeren wij U meer over de manifestatie.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 11