nog volop verkrijgbaar kalenders en agenda's voor 1996 van den munckhof rwl boek- en kantoorboekhandel Fiscaal in zicht Kaartverkoop Circus Mök en Prinseproklamasie De Gouden Knol voor Toon Weys "Over groot onderhoud, verhuur en schij nhandelingen" Schaatswedstrijden op sportpark in Meerlo Prinsenbal in Ysselsteyn Ondertrouwbal Boerenbruiloft Prinsenbal in Veulen Liedjes middag in Leunen Liedjes middag bij de Karklingels Vastelaovesmernt in Oostrum PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Grotestraat 68, Venray - telefoon 0478-582727 PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari 1996 - Pagina 7 Het vastelaovesseizoen begint nu goed op gang te komen. Bij vastelaovesvereniging De Piëlhaas staan de Prinseproklamasie en de Circus Mök zittingen weer voor de deur. Voor de leden van de vas telaovesvereniging bestaat a.s. zaterdag de mogelijkheid om weer kaartjes te bemachtigen voor deze avonden. Dit jaar niet in de schouwburg maar in De Volle Maan, Merseloseweg 96. Vanaf 9.00 uur worden er volg nummers uitgedeeld in de achter zaal van De Volle Maan. Die zaal zal 's nachts open blijven om de vroege vogels muzikaal en warm op te vangen (soep!) De kaartverkoop zelf begint voor de Prinseproklamasie om 9.15 uur. Voor Circus Mök om 9.20 uur. Met betrekking tot de verkoopprocedure verwijzen wij naar de advertentie elders in deze krant. Het programma van de Prinseproklamasie zal ook dit jaar, naast de vaste onderdelen zoals afscheid van de oude prins en het uitkomen van de nieuwe prins, weer een verrassende topper bevatten. De Prinseproklamasie is op zaterdag 13 januari. Circus Mök bevat dit jaar weer een goed gevarieerd programma met dans van Youneek, Dizzy en de kin dergarde en veel humor en muziek met Oewieë. Moj Zat, de Amathies, Duo Oetgesjlaope, buutereedner Peter Vaasen en, nieuw in het circus, de Toegeneijde Tessezoepers. De Circus Mök voorstellingen zijn op 26, 27 en 31 januari en 2 en 3 febru ari. Kaarten zijn, na de ledenverkoop, ook, zolang de voorraad strekt, in de vrije verkoop te krijgen. De vrije verkoop vindt op vrijdag 12 januari plaats in de schouwburg, tussen 18.30 en 19.30 uur. Het bestuur van carnavalsvereni ging 't Knölleke Leunen heeft besloten de hoogste onderscheiding, de Gouden Knol, toe te kennen aan Toon Weys, voor zijn onopvallende grote inzet ten dienste van de gemeenschap van Leunen. Toon is vanaf de oprichting van voetbalvereniging SV Leunen aktief lid, waarvan de laatste jaren als veteraan. Vanaf begin jaren zeventig vervulde hij de taak van penning meester. Achttien jaar lang. Daarnaast had de voetbaljeugd niet alleen zijn grote belangstelling, maar stond hij ook altijd paraat om iets voor de jeugd te doen. Begin jaren tachtig ging hij zich als leider vooral bezighouden met de jongere jeugd. Zo zijn er vanaf 1986 speciale sportweekenden georganiseerd, waar heden ten dage naar uitgeke ken wordt. Zo nam hij namens de jeugdcommissie ook zitting in de dorpsraad. Samenvattend: een half mensenle ven Leunse voetbal, dat is de nuch tere Toon Weys. Maar wie zich veel voor een vereniging inzet, heeft ook een goede achterban, een goed gezin nodig, dat bijdraagt aan de moge lijkheden om dit alles te kunnen doen. Zijn vrouw Truus, met wie hij inmiddels al weer meer dan een kwart eeuw getrouwd is, en hun kin deren Mariëlle, Erwin en Ronald, zijn er wel aan gewend dat vader naast zijn 25-jarig dienstverband bij Rank Xerox, bijna al zijn tijd inzet voor de voetbalclub van Leunen. Deze trouw en die inzet heeft het bestuur van 't Knölleke bewogen om deze onderscheiding toe te ken nen. Zondag 7 januari krijgt iedereen de gelegenheid om Toon te felicite ren met zijn onderscheiding De Gouden Knol, die uitgereikt zal worden in gemeenschapshuis De Brink, om 14.00 uur. Wij hopen dat hij deze hoogste onderscheiding trots en temidden van zijn familie in goede gezond heid nog lang mag dragen. Zaterdag 6 januari zal in de Smelehof te Ysselsteyn het prin senbal van de Pielreuzen plaats vinden. Na het aftreden van Prins Wilbert en zijn prinses Willy zal de nieuwe heerser van de Pielreuzen bekend worden gemaakt. De muzikale omlijsting van deze avond is door het orkest de Ramona's en Joekskapel Schabberjoeks. Wie wordt bruid en bruidegom op de Venrayse Boerenbruiloft? Kom hier achter op het Ondertrouwbal op zaterdag 20 januari a.s. in Dans- en Partycentrum Janssen. Kaarten zijn reeds te resefveren bij bovengenoemd danscentrum. Wie wordt Prins Carnaval 1996 in Veulen. Wilt u het weten, kom dan zaterdag 6 januari naar de Perdsstal, om 20.00 uur. Het aftreden van Prins Hayke is om 21.00 uur, gevolgd door het afscheid van Vorst Jan om 21.30 uur. Vervolgens vindt het in funktie stellen van de nieuwe vorst Teun plaats en is er mogelijkheid tot afscheid nemen van Vorst Jan. Het uitkomen van de nieuwe Prins Carnaval 1996 is om 23.11 uur. De liedjesmiddag van vastelao vesvereniging 't Knölleke uit Leunen wordt gehouden op 7 janu ari in het gemeenschapshuis De Brink, aanvang 14.00 uur. Op het programma staat het zin gen en de jurering van de ingezon den carnavalsschlagers 1996. Aan het eind van de middag zal de win naar bekend gemaakt worden. Verder is er de plechtige uitrei king van de Gouden Knol aan Toon Weys en het uitkomen van het Boerenbruidspaar 1996. Buurtvereniging Vicariepas zal dit jaar het uitkomen verzorgen. Het belooft een gezellige middag voor jong en oud te worden. Voor nog wat extra gezelligheid zorgt joekskapel Noeet Tuus. Op zondag 7 januari zal voor de achtste maal het Oostrumse Vastelaovesliedjesfestival georgani seerd worden in het gemeenschaps huis aan de Watermolenstraat. Maar liefst zeven schitterende nummers dingen mee naar de titel van 'Karklingelschlager 1996'. Het ple zier om mee te doen staat echter het hoogst in het vaandel bij deelnemers en organisatie. De deelnemers weten zich gesteund door de voor treffelijke muzikale begeleiding van de Eikenhofkapel. Vanaf 15.00 uur zullen de liedjes in twee ronden ten gehore worden gebracht en beoordeeld door een vak- en publieke jury. Op de liedjesmiddag zal tevens de Orde van Verdienste uitgereikt wor den aan Sjraar Vermeulen. Na jaren ervaring weten we inmiddels dat de Oostrumse liedjes middag een bijzonder gezellige ope ning is van het nieuwe vastelaoves seizoen. Graag tot ziens bij de Karklingels! Op zondag 14 januari organiseert de Venrayse Vorstenraad een gezel lige 'vastelaovesmernt' in het gemeenschapshuis aan de Watermolenstraat in Oostrum. Op de vastelaovesmernt kan eenieder die iets wil kopen of verkopen op het gebied van camavalsartikelen en -kleding terecht. Te denken valt daarbij onder andere aan kostuums, maskers, dekoraties, muziekinstru menten en praalwagens. De ervaring leert dat het aanbod van hoge kwali teit is ën u zich voor een aantrekke lijke prijs voor de komende dolle dagen in een bijna nieuw jasje ste ken. Als u liever niet zelf in een stand plaatsneemt kan de verkoop via de organisatie verlopen. U kunt dan uw verkoopwaar (maximaal vijf artike len) aan de organisatie aanbieden op de marktdag zelf tussen 12.00 en 13.00 uur. Van de opbrengst per arti kel gaat ƒ2,50 naar de organisatie. Het restbedrag wordt aan u uitge keerd. Grote stukken kunt u met behulp van fotomateriaal of ter plaatse aan bieden. In dat geval wordt u ver zocht zich eerst in verbinding te stellen met de organisatie (tel. 0478- 584079). Ook voor algemene infor matie over de markt kunt u de orga nisatie bellen. De enige echte oergezellige vaste laovesmernt in Noord-Limburg begint om 13.00 uur. Naast kijk-, koop- en verkoopplezier kunt u alvast het camavalssfeertje proeven. Graag tot 14 januari a.s. in het gemeenschapshuis in Oostrum! Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. De eigenaar van een woning heeft geen recht op aftrekposten andere dan de financieringslasten. De huis eigenaar wordt geconfronteerd met het zogenaamde huurwaardeforfait, een vaste bijtelling waar de afschrij vingslasten en onderhoudskosten in verdisconteerd zijn. Ten opzichte van de eigenaar/verhuurder een groot verschil. Die wordt belast voor de echte opbrengst en mag afschrijvingen en groot onderhoud wel in aftrek brengen naast de finan cieringslasten. Voor een enkeling reden om de eigen woning eerst maar eens te huren, liefst van een bekende. Het Gerechtshof in Arnhem had onlangs zo'n geval onder de hamer. Een vader verkreeg de eigendom van een pand en verhuurde dat aan zijn dochter. Aan het pand zat flink wat achterstallig onderhoud. Op naam van vader werd dit verricht en door hem werd aftrek geclaimd van dit bedrag. Toen een en ander gereed was, ging de dochter in het pand wonen. Vier jaren na de aan schaf, binnen een jaar nadat ze er ging wonen, kocht de dochter het pand van haar vader over. Conform de fiscale regels een zeer aantrekke lijke oplossing. Het is te verwachten dat de vader de dochter wel wilde steunen in de aanschaf van een woning. In plaats van haar geld te schenken, schonk hij haar een flink bedrag aan achterstallig onderhoud. Het spreekt voor zich dat dit, gezien de aftrekmogelijkheid bij vader, een zeer aantrekkelijke optie was. Helaas was een en ander wat te doorzichtig opgezet. Om over drachtsbelasting bij de tweede over dracht te voorkomen, hadden vader en dochter gezamenlijk aangekocht. Vervolgens had de dochter haar aan deel "economisch" doorverkocht aan vader. De terugoverdracht van het gehele pand aan haar was daar mee vrij van overdrachtsbelasting. Het vooropgezette doel was daar mee al wat helderder. Bovendien voldeed de dochter bijna geen huur aan haar vader, die werd kwijtge scholden. Het Hof heeft daardoor geoordeeld dat eigenlijk geen spra ke was van reële verhuur en de over drachten en verhuur gekwalificeerd als schijnhandelingen. Het lag er te dik bovenop. Een schijnhandeling constateren doet men niet erg snel. Er zijn immers nog al wat verschillen die door de overdracht optreden. Denk aan de financiering, aan het risico bij afbranden van de opstal enzo voorts. De conclusie die het Hof in deze casus stelde lijkt juist. Het Hof concludeerde dat de verhuur als niet bestaand terzijde moest worden geschoven en dat vader gewoon het forfait moest toepassen. Na over dracht geldt het forfait dus voor de dochter. Hoewel het arrest duidelijk aan geeft wat niet haalbaar is, wijst het ook de weg naar succes de volle aftrek van onderhoudskosten. Door de aanscherping van de regels voor de overdrachtsbelasting is heffing bij dit soort transacties niet meer te ontgaan. Vader zou de woning dus gewoon kunnen kopen, kunnen ver huren aan zijn dochter en de onder houdswerkzaamheden uit kunnen laten voeren. Als zij de huur dan maar echt voldoet en de huur een reële periode in stand blijft, lijkt niets in de weg te staan aan het aftrekbaar maken van het groot onderhoud. Bovendien is de ver koop van het pand aan de dochter ook voor een reëel bedrag denkbaar, zij huurt immers het pand en een verhuurd pand is slechter verhandel baar. Wie het onderste uit de kan wenst, krijgt dus ook hier het lid op de neus. Toch een constructie om eens verder over na te denken, zeker als de te kopen objecten onderhoud behoeven. Let daarbij wel op boven staande regels en op het verschil tus sen onderhoud en vernieuwing. Mr. T.C. van Zwieten Riihl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 0485-576464. Op sportpark De Bergsbos in Meerlo worden a.s. zaterdag diverse schaatswedstrijden gehou den. Voor de jeugd zijn er kortere afstanden terwijl er ook een heuse marathon wordt verreden. De wedstrijden worden georgani seerd door de voetbalvereniging SV Meerlo. Aanvang van de wedstrij den is 15.00 uur. Inschrijven is mogelijk tot 10 minuten voor de aanvang. Deelname aan de wedstrijden is mogelijk voor kinderen in de leef tijdscategorieën 6, 7, 8, 9-10, 11-12, 13-15 en 16 jaar en ouder. Vanaf 9 jaar wordt bovendien een splitsing gemaakt tussen jongens en meisjes. Inbraak in woning Door een 24-jarige Venrayse werd aangifte gedaan van inbraak in haar woning aan de Mozartstraat. De aanwezige audio-visuele apparatuur ter waarde van ƒ2.500,- werd ont vreemd. Toegang tot de woning was verkregen door forcering van het voordeurslot. De afstand voor deze jeugd is 60 meter sprint. Inschrijfkosten fl. 1,-. Voor de volwassenen wordt er 's avonds een marathonwedstrijd gehouden. Aanvang van deze wed strijd, om de SV Meerlo wisselbo kaal, is 21.00 uur. Inschrijven kan tot 20.45 uur. Inschrijfkosten fl. 2,50. Voor meer informatie over dit officieuze Noordlimburgse kam pioenschap is verkrijgbaar onder tel. 0478-692464. Verkeersgeleider geramd Een 23-jarige bestuurder van een personenauto uit Blitterswijck had zaterdag omstreeks 21/15 uur zijn auto onvoldoende onder kontrole op de Mgr. Hanssenstraat, waardoor die een in een bocht gelegen ver keersgeleider ramde. Door de klap raakte de carter van de auto dusda nig beschadigd dat er olie op het toch al gladde wegdek terecht kwam. De brandweer maakte de weg weer verkeersveilig.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 7