1995 IN VOGELVLUCHT PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari 1996 - Pagina 5 gen in de nota Wildbeheer en Jacht te reali seren. In een brief aan de leden van de gemeenteraad uit hij zijn ongenoegen over het feit dat de nota werd goedgekeurd door de meerderheid van de commissie openbare werken. In z'n brief bekritiseert hij de rol van burgemeester Waals. - Veertig huizen die in de gemeente Venray het meeste hinder ondervinden van verkeerslawaai worden nog voor het jaar 2002 gesaneerd. Het gaat om woningen waar meer dan 65 dB(A) geluidbelasting aan de gevel is gemeten. - In Oud-Zevenaar wordt een monument onthuld ter nagedachtenis aan Bertus de schaapherder, de in Venray geboren en geto gen Lambertus Wilmsen. - Als gevolg van een reorganisatie ver dwijnen bij Varkensonderzoekcentrum Nieuw-Dalland BV 20 arbeidsplaatsen. - Het college van B W van Venray overweegt om net besluit om de persoonsge gevens van de Venrayse bevolking te vers trekken aan het Dekenaat Venray, in te trek ken. - Er moet snel een onderzoek worden gedaan naar drie 'black spots' in Venray, Elaatsen waar veel ongelukken gebeuren, let gaat daarbij om de kruispunten Julianasingel en Oude Oostrumseweg, Molenpad en Westsingel en Noordsingel en Overloonseweg. - De gemeente Venray wil in week 40 beginnen met het gescheiden inzamelen van GFT bij hoogbouwwoningen (flats). In totaal gaat het daarbij om 1569 huishou dens. - GS van Limburg willen 35.000 gulden beschikbaar stellen om de invalswegen naar de kom van Castenray aan te passen en daar mee de verkeersveiligheid op de doorgaande weg te verbeteren. JULI - Voor de duur van vier maanden is een parkeerverbod ingesteld bij De Diepeling. Zwemmen, surfen en andere vormen van recreatief gebruik zijn niet toegestaan. Het gaat met name om de steile wanden enkele meters uit de kant die gevaar opleveren. - De St. Annakapel in Oirlo wordt offi cieel ingezegend. Mensen uit Oirlo hebben samen met de Stichting Kruisen en Kapellen de kapel gerestaureerd. - Met ingang van 1 augustus 1995 fuseren de besturen van het katholiek basisonder wijs in de gemeente Venray. Vanaf dat moment vallen de 17 scholen van deze besturen onder een bestuur. - De grote Venrayse artiestenavond in het kader van de aktie 'Straatkinderen van Rio' wordt woensdag 5 juli live op het tv-net van Kabelkrant Venray uitgezonden. Na afloop van de avond is 30.000 gulden voor de aktie binnen. - Het milieustation aan de Acaciastraat heeft sinds de opening in maart veel meer bezoekers getrokken dan de gemeente tevo ren had verwacht. Alleen al in de eerste week van de maand mei brachten meer dan 1000 mensen hun afval naar het station. - De rechtbank in Roermond heeft tegen een 48-jarige Venraynaar een gevangenis straf van vier jaar geëist. De man werd samen met een 42-jarige man uit Rijkevoort in Rotterdam aangehouden. Bij de aanhou ding trof de politie in de personenauto van het duo een partij van circa 100 gram hero ine aan. - De eerste vijfjaar wordt het parkeerter rein achter Eurotapijt op de Julianasingel niet aangelegd. - De NS gaan drie spoorwegovergangen in de gemeente voorzien van halve overweg bomen. - De Schakel in Leunen, thuishonk van de scouting, ouderen en de peuterspeelzaal, wordt mogelijk geprivatiseerd. Dat deelt wethouder Kersten de gebruikers mee. - Oud-burgemeester H.J.M. Defesche van Venray overlijdt. - Het voortbestaan van jongerencentrum Dingus is voorlopig verzekerd. Door in stilte een nieuwe stichting op te richten, die niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor de schulden van de oude, start het jongeren centrum met een schone lei. - Met het recordaantal deelnemers van 3250 gaat de slotdag van Fietsvierdaagse de Peel vanuit Venray van start. - De wildwaterbaan 'Jurassic River' is de spectaculairste attractie van de kermis in Venray 1995. - Vastgoedmaatschappij VHS uit Den Haag, eigenaar van winkelcentrum Veltum, wil het centrum nog voor de winter renover en. Het totale plan gaat ongeveer een mil joen gulden kosten. - Vanaf mei volgend jaar gaat om het uur een sneltrein rijden op het traject Roermond-Nijmegen. De trein stopt alleen nog in Reuver, Venlo, Venray en Boxmeer. - De gemeente Venray en de LTTB gaan samen iets doen aan de sociale nood in de agrarische sector. Door middel van een voorlichtingscampagne willen ze agrariërs die het hoofd niet boven water kunnen hou den helpen. - Er wordt brand gemeld bij Nestlé in Oostrum. De Venrayse brandweer zet alle beschikbare materiaal in en vraagt assisten tie van het korps uit Bergen. De brand zorgt voor een rookwolk die tot ver in de omge ving te zien is. - Op het voormalige hockeyterrein op de hoek Leunseweg-Beukenlaan wordt begon nen met het voorbereidend werk voor de bouw van 48 woningen. - Het aantal dagen dat huurwoningen van de Woningstichting Noord-Limburg in 1994 leegstonden, is ten opzichte van 1993 ver dubbeld. Het aantal dagen bedroeg in 1994 8257. - De dode eenden, die gevonden zijn bij de overstortvijver langs de Deurneseweg, zijn gestorven zijn aan een of andere vorm van botulisme. - Maar liefst 5,5% van alle huurders van de Woningstichting Noord-Limburg kampt met een huurachterstand van meer dan 2 maanden. Dat blijkt uit het jaarverslag van de Woningstichting. - Ook na 1995 vallen er geen gedwongen ontslagen bij het Vincent van Gogh Instituut. Dat laat dhr. Dorren van het WGI weten naar aanleiding van de "resultaten" van 1994. - De Don Bosco Ruiters zijn erg gedu peerd door een inbraak in de manege aan de Hardeweg. Ongeveer 20 gehandicapte grote en kleine ruiters kunnen door de diefstal van een groot aantal zadels en hoofdstellen, hun wekelijkse uurtjes paardrijden niet meer beleven. - De renovatie van het Venrayse kabelnet zal 1 oktober zijn afgerond. Vanaf dan kun nen alle abonnees beschikken over 30 tv- en 33 radio- zenders. - De 18-jarige Giel van Glabbeek uit Leunen, die tijdens zijn vakantie van een balkon afviel, overlijdt aan zijn verwondin gen. - Feest in de Allegrostraat. Hans Berkers, korporaal bij de luchtmobiele brigade, die deel uitmaakte van Dutchbat, is weer thuis. Na een verblijf van ruim zes maanden keert hij veilig terug op Nederlandse bodem. - De 87-jarige pater Jan de Boer viert zondag 30 juli in Ysselsteyn zijn 60-jarig priesterfeest. - De gemeente is bezig met de aanleg van een fietspad aan de St. Servatiusweg. Bij de aansluiting van dit pad met de Stationsweg en de H. Dunantstraat worden oversteek- AUGUSTUS - In de gemeente Venray werd in 1994 in totaal 670 ton glas ingezameld. Dat komt neer op ruim 19 kilo gemiddeld per inwoner. - Oud-deken Theunissen van Venray, thans al negen jaar rector van het bejaarden centrum Schuttersveld, viert z'n gouden priesterfeest. - De provincies Noord-Brabant en Limburg zijn het niet eens over een advies omtrent de herindeling van de gemeente Vierlingsbeek. De beide provinciebesturen hadden de gelegenheid om een advies rich ting staatssecretaris te sturen. - Veldeke Venray kent de 'Aid Venrodsen Ieërepries 1995' toe aan Bernard Kruysen. - Feest voor de bewoners van de wijk Brukske. Het bewonerscomité CB.2 heeft na het afronden van de werkzaamheden in het kader van de sociale vernieuwing in de wijk een compleet feestprogramma in elkaar gedraaid. - De scholen 't Groenewold en De Essel zijn samengevoegd en gaan vanaf nu verder onder de naam De Spil. - Tussen augustus 1995 en eind december 1996 worden de verpleegafdelingen St. Pieter en het Zonnehuis van het Vincent van Gogh Instituut afgebouwd en uiteindelijk gesloten. - In het nieuwe net begonnen schooljaar kunnen zogenaamde 'niet aanspreekbare' allochtone kinderen in een lokaal van basis school De Flierefluit gezamenlijk Nederlandse les krijgen. Gemeente en de besturen van de basisscholen in Venray-kom hebben hierover afspraken gemaakt. - Binnen enkele jaren verdwijnt mogelijk het BP-station aan de Raadhuisstraat. Dat gebeurt als de gemeente en de familie Van Gerven rond kunnen komen. De gemeente is van plan in het tegenover gelegen gebied woningen te bouwen. Het tankstation ligt daarbij in de weg. - De gemeente Venray is van plan om 12 monumentale zilveresdoorns te kappen. Volgens de afdeling openbare werken zijn de bomen, die staan achter de flatwoningen in de Antoniusstraat, zo rot dat handhaven niet langer verantwoord is. Zo leveren afbre kende takken gevaar op voor mensen en woningen. -Op het Duitse soldatenkerkhof in Ysselsteyn werkzame Duitse jongeren uit Baden-Wurttemberg worden woensdag 23 augustus voor de 33e keer officieel in de burgerzaal van het Venrayse gemeentehuis ontvangen. -Een noodweer zorgt voor veel overlast en schade. Door enkele blikseminslagen val len op verschillende kruispunten in Venray de verkeerslichten uit. In de Merselose Zandstraat is een 80 cm dikke eik niet bestand tegen de rukwinden waarmee het onweer gepaard gaat. - De gemeente Venray neemt geen nieuwe maatregelen om het zwemmen in De Diepeling tegen te gaan. Wethouder Driessen reageert daarmee op de dood van een 23-jarige Poolse man, die verdronk in het water van De Diepeling. - In de Loobeek worden tientallen dode vissen aangetroffen. Volgens het Waterschap is de oorzaak een combinatie van een tweetal factoren. Een oorzaak is het gebrek aan zuurstof in het water door de enorme hitte van de afgelopen tijd. - Het college van B W gaat de moge lijkheid onderzoeken om in de gemeente een asielzoekerscentrum te vestigen. Het Centraal Orgaan Asielopvang (COA) heeft daartoe een aanvraag ingediend oij de gemeente. -Mevrouw M. Janssen-Baur van de frac tie Van de Vorle heeft het lidmaatschap van de Commissie Culturele, Maatschappelijke en Sociale Zaken opgezegd. Janssen-Baur geeft in een brief te kennen vanwege per soonlijke omstandigheden niet langer com missielid te willen zijn. - Van vrijdag 25 augustus tot 1 oktober organiseert de Stichting Venrayse Kunstkring de derde van een serie kunstma nifestaties: Illusies 95. Er nemen zo'n vijftig kunstenaars uit Nederland, België, Italië en Spanje deel. - Een vijftigtal agrariërs houdt een kleine protestactie bij een veldsymposium waar mee het wetenschappelijk projekt in natuur gebied Rouwkuilen in Ysselsteyn wordt afgesloten. Het zal een voorbode van meer acties blijken. - De Duitse Bondspresident Roman Herzog brengt medio oktober tijdens het officiële bezoek aan Nederland geen bezoek aan de Duitse begraafplaats in Ysselsteyn. Een woordvoerder van de president laat dat weten. SEPTEMBER - Kiwanisclub Venray overhandigt de opbrengst van Jazz '95 aan een drietal instellingen in Venray. Het gaat om 18.000 gulden. - Het Festival Wereldwijs in Venray mag zich in een grote belangstelling verheugen. De opening krijgt een ludiek tintje door de toneelgroep Ventiel. De leden van de Venrayse gemeenteraad, waaronder burge meester Jos Waals, worden onbedoeld door de leden van de toneelgroep getrakteerd op de zegen met de 'laatste zuurvrije regen ter wereld'. - Rank Xerox gaat voor Agfa-Gevaert kopieersystemen en toebehoren produceren. De copiers worden volgens Agfa-specifica- ties gebouwd in de Rank-fabriek in Venray. De produktie van de eerste copier is inmid dels begonnen. - Timmerfabriek Venray krijgt als een van de eerste timmerfabrikanten in Nederland het ISO 9002-vertificaat uitgereikt. - De Fraktie v.d. Vorle draagt mevrouw L. Tromp-Brand voor als nieuw commissielid Culturele, Maatschappelijk en Sociale Zaken. Tromp-Brand wordt opvolgster van mevrouw M. Janssen-Bauer. - Het college van B W van Venray keurt de bouwplannen voor zes woningen op de hoek Depute Petersstraat-Oirloseweg goed. - Venray krijgt van het Europees Sociaal Fonds (ESF) 320.000 gulden subsidie voor het onderwijs van Nederlands aan allochto nen. De subsidie wordt doorgesluisd naar de instellingen die voor de gemeente het taal onderwijs voor buitenlanders verzorgen. - Het Amerikaanse bedrijf Metromedia Technologies International (MMT) gaat zich vestigen op Smakterheide in Venray. - De actiegroep Theuws blijft zich verzet ten tegen de bedrijfsactiviteiten van de gelijknamige spuiterij in Venray. Bij de Raad van State dient een hoorzitting over de milieuproblematiek in de wijk. - Door samen met een kleindochtertje van oud-molenaar Albert Michels een lint door te knippen opent wethouder Marlies de Loo de gerestaureerde molen 'Nooit Gedacht' in Merselo. De molen vormt het middelpunt van de Monumentendag in Venray. Na de opening kan de molen door het publiek wor den bezichtigd. - De Woningstichting Noord-Limburg wil bij de Kiosk in Brukske 32 sociale huurwo ningen voor ouderen bouwen. - Business Vision Venray: dat is de naam van een nieuwe ondernemersvereniging die zich in Venray presenteert. Deze vereniging, opgestart door enkele Venrayse onderne mers, richt zich met name op ondernemin gen in handel, industrie, ambacht en dienst verlening. - De kwijtschelding van belastingen gaat de gemeente Venray in 1996 naar schatting 100.000 gulden meer kosten. Dat is het gevolg van het besluit van de gemeente om ook in 1996 een zo ruim mogelijk kwijt- scheldingsbeleid te hanteren. - Op 16 van de 21 basisscholen in de gemeente Venray zijn de speeltoestellen zeer onveilig. Dat blijkt uit een inventarisatie van de Stichting Speelruimte. - De medewerkster van de afdeling Financiën en Burgerzaken van de gemeente Venray, die onlangs is betrapt bij het verdui steren van kasgeld van deze dienst, neemt ontslag. - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Gemeenschapshuis De Linde in Oirlo een bijdrage toegekend van 8000 gul den voor dat deel van de brandschade dat niet gedekt wordt door de brandverzekering. - 'Taeken 'r ów mar enne'. Dat is de nieu we vastelaovesschlager van De Piëlhaas in Venray. - De Werkgroep Emancipatiebeleid van de gemeente Venray neemt het initiatief tot de oprichting van een Vrouwenraad in Venray. - Het milieustation van de gemeente Venfay 'blijkt een schot in de roos. De 25.000-ste bezoeker wordt aan dé Acaciastraat verwelkomd.' Wethouder De Loo van milieuzaken opent het tijdelijk milieudepot officieel. - Het beruchte kruispunt Witte Vennenwêg-Deumeseweg-Mgr. Hanssenstraat in Oostrum wordt veranderd in een rotonde. De aanleg van een rotonde kost 1,2 miljoen gulden. Daarvan betaalt Venray vier ton; de rest betaalt de provincie. - Er start binnenkort een onderzoek naar de mogelijkheid om alle geledingen van het nieuwe Raaylandcollege onder te brengen op één locatie. - Het Marokkaans Activiteiten Centrum Venray wil in 1996 een centrum inrichten voor Marokkaanse jongeren. Dat moet gebeuren op de bovenverdieping van het bestaande centrum aan de Leunseweg in Venray. Het centrum moet de jongeren tot 25 jaar een eigen plek geven. - Venrayse verenigingen starten maandag 25 september met de verspreiding van de kleine groene GFT-containers 125 liter). - Lieke Volleberg en Tom Vervoort van het Venrayse Raayland College vertegen woordigen samen met acht andere scholie ren de provincie Limburg in het Europees Jeugdparlement Nederland (EJP). Lieke zit in de commissies Onderwijs, Cultuur en Media; Tom in de commissie Energie. - De Kabelkrant Venray mag zich in een toenemend aantal kijkers verheugen. Van de 24.000 inwoners die aangesloten zijn op het Venrayse kabelnet kijkt 38,5 procent, ofte wel 9000 personen, elke dag naar de Kabelkrant Venray. Dat blijkt uit de jongste cijfers van het bureau Summo/Interview over het tweede halfjaar van 1994 en het eerste halfjaar van 1995. - Een deel van het centrum in Venray heeft enkele uurtjes geen water. Doordat bij het aanleggen van de riolering in de Patersstraat door medewerkers van Vissers Wegenbouw een waterleidingbuis kapot wordt getrokken, stokt rond 15.15 uur de watertoevoer naar onder andere de huishou dens in genoemde straat en de Grolestraat. - Enquêtes in Holthees en Maashees tonen aan dat een meerderheid van deze twee dorpen liever bij Venray wil dan bij Boxmeer. In Holthees is de uitslag erg dui delijk, in Maashees laat een nipte meerder heid weten dat hun voorkeur naar Venray gaat. OKTOBER - Met enig ceremonieel wordt het boek "Wandelen door Venrays verleden" gepre senteerd. Het eerste exemplaar van het boek, samengesteld door Theo Jeuken, medewer ker van het gemeente-archief, wordt aan wethouder de Loo van culturele zaken over handigd. - Onder het motto 'De bibliotheek houdt je wakker' is er een marathon-opening in het kader van 40 jaar Bibliotheek Venray. - De Oostrumse ondernemersvereniging O.O.Z.O. bestaat in 1995 40 jaar. Het jubi leum wordt op zondag 15 en maandag 16 oktober gevierd met een consumentenbeurs onder het motto 'Oostrum dichterbij dan u denkt'. Het doortrekken van de Westsingel/Noordsingel is het meest in het oog springende onderdeel van het eerste concept Beleidsplan Verkeer en Vervoer van de gemeente Venray. Dit zogenaamde wens beeld wordt gepresenteerd. - De gemeente Venray heeft de aanleg van een bedrijfsstraatje tussen de Grotestraat en de Julianasingel 'naar achteren geschoven'. De gelden die hiervoor vrijkomen worden ingezet voor de renovatie van de schouw burg. - De EHBO-vereniging Limburg, afde ling Venray, en het Rode Kruis Venray wil len overgaan tot een vergaande samenwer king. Op dinsdag 24 oktober ondertekenen beide partijen daarvoor een intentieverkla ring die uniek is voor Nederland. - Het kruispunt bij de kerk in Veulen krijgt voorlopig geen snelheidsremmende verhoging. De gemeente wil voorlopig alleen overgaan tot enkele optische maatre gelen. - De Mutsaersstichting en het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) willen hun samen werking intensiveren. Dit met name op het gebied van de kortdurende behandeling voor volwassenen in de kinder-, jeugd- en adoles- centen-psychiatrie. - Vrijdag 13 oktober is opnieuw een gedeelte van de in aanleg zijnde A73 klaar voor het verkeer. Het gaat om het gedeelte tussen het kruispunt met de Deurneseweg en het Texaco-tankstation bij het Hoogriebroek. - Veilig Verkeer Nederland (WN) en de provincie Limburg gaan de kinderen van de basisschool in Ysselsteyn leren hoe ze veilig' over het nieuwe verkeersplein op de krui sing van de N270 uit Deurne en de N277- Midden Peelweg kunnen rijden. - De gemeente start met de aanleg van infrastructuur voor de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk St. Antoniusveld. Diverse opruimings- en sloopwerkzaamheden wor den in gang gezet en het werkterrein wordt ingericht. - Boeren en tuinders in de gemeente Venray protesteren tegen de plannen van landbouwminister Van Aartsen en milieumi nister De Boer. De protestactie vindt plaats tijdens de gemeenteraadsvergadering in Venray. Zij vertrekken met zo'n kleine 400 voertuigen vanuit de verschillende kerkdor pen richting het gemeentehuis. Het centrum van Venray wordt daarbij deels lamgelegd. Onder het motto 'Zonder boeren geen toe komst' roepen zij iedereen op de actie te ondersteunen. - Er wordt een Venrayse Vrouwenraad in het leven geroepen. Doelstelling van de raad is om samen sterk te staan voor emancipatie. - "Een destructiemethode die uitmondt in een regelrechte ramp." Fractievoorzitter Busser van Samenwerking Venray uit forse kritiek op de gemeentebegroting van Venray voor 1996. Volgens Samenwerking stuurt die begroting aan op een nieuwe aanvrage van de artikel 12-status bij het Rijk. 'Passief, niet actief, om maar te zwijgen van alert'. De WD kraakt in haar algemene beschouwingen met name het economisch beleid. 'Drie pagina's niks', zo stelt de kleinste fractie in de gemeenteraad'tijdens de algemene beschouwingen. De begroting wordt met vijftien stemmen voor en tien tegen aangenomen. - De gemeente Venray ziet af van de ves tiging van een asielzoekerscentrum. Een enkele maanden geleden door het Centraal Orgaan Asielopvang (COA) gedaan verzoek wordt door de gemeente afgewezen. - In de buurt van het in aanbouw zijnde Winkelcentrum Landweert komt een onder grondse afvalcontainer. Met de Venrayse primeur in Landweert wil de gemeente prak tische ervaring opdoen. Is de proef een suc ces dan worden mogelijk op meer locaties de containers voor glas en ook papier en tex tiel ondergronds geplaatst. Met net experi ment in Landweert is een bedrag gemoeid van 30.000 gulden. - De provincie Limburg gaat binnenkort overleg voeren met de Europese Unie over het al dan niet beschikbaar stellen van finan ciële middelen voor het TechnischOpleidings Centrum (TOC) in Venray. - Het Venrayse reisbureau Buitenlandse Zaken wordt door het ministerie van Buitenlandse Zaken voor de rechter gedaagd. In een kort geding eist het ministe rie dat het Venrayse reisbureau haar naam wijzigt. - Venray is op vrijdag 30 augustus 1996 finishplaats van de voorlaatste etappe van de Profronde van Nederland. NOVEMBER - De sportstichtingen op de kerkdorpen blijven erbij dat de verhoging van de tarie ven in 1996 voor de sportaccommodaties te drastisch zijn. Zij vinden het spijtig dat de discussie over privatisering van de sportpar ken vooruit is geschoven. - Het RIM (Regionaal Instituut voor Maatschappelijke Zorg) krijgt komend jaar nog 100.000 gulden voor de maatschappelij ke begeleiding van asielzoekers. - De regionale organisaties voor maat schappelijk en sociaal cultureel werk, RIM en RISC, gaan per 1 januari 1996 op in een nieuwe stichting. Het samengaan moet lei den tot een beter hulpverleningsprodukt. - Het stoffelijk overschot dat is gevonden in een droge sloot langs de Reijnbroeckerweg, nabij de zandafgraving De Diepeling in Tienray, is geïdentificeerd als een 29-jarige inwoner van het Duitse Neuss. Uit het onderzoek is vast komen te staan dat de man door een misdrijf om het leven is gekomen. Later worden de twee daders aangehouden. - Venray is op 30 augustus 1996 officieel de finishplaats van de voorlaatste etappe van de Ronde van Nederland. - De VZO en de Industriële Club Venray willen in samenwerking met de stichting BSB Limburg een grootschalig onderzoek houden naar mogelijke bodemverontreini gingen in deze regio. - De Vereniging Woongroep 50+ Venray heeft van het Juliana Welzijn Fonds 7500 gulden ontvangen. Het geld is bedoeld voor de inrichting van een gemeenschappelijke ruimte in een te bouwen appartementencom plex. - De gemeente laat de leiband waaraan jongerencentrum Dingus sinds de herstart de2e zomer moet lopen wat vieren. De maandelijkse rapportage mag worden ver vangen door een kwartaalsgewijze bericht geving. Het jongerencentrum bereikt over eenstemming met het RISC over een nieuwe jongerenwerler. - Op initiatief van de dorpsraad Heide beraden de dorpsraden van Ysselsteyn en Heide zich op gezamenlijke acties om de aandacht te vestigen op het gevaarlijke kruispunt Deurneseweg-Heidseweg.De kwestie komt in de dorpsraad van Heide aan de orde. - Het Venrayse reisburo "Buitenlandse Zaken" mag haar naam behouden. Dat is het resultaat van een kort geding, dat door de Staat der Nederlanden tegen het Venrayse reisburo is aangespannen. - Deputé Schrijen van verkeer en vervoer verricht de officiële opening van de rotonde op het kruispunt Deumeseweg- Middenpeelweg. - De politie wordt gealarmeerd voor een massale vissterfte in de overstortvijver bij Brukske. Er worden duizenden dode vissen uit het water gevist. - Tenny Tonen is de nieuwe vorst van de Piëlhaas. Tijdens de Hazepaeper, de traditio nele opening van het carnavalsseizoen in Venray, komt Tenny naar voren als opvolger van Hub Clephas. - De provincie Limburg en de gemeente Venray moeten snel schake len om het kruispunt Deurneseweg, Langstraat, Heidseweg veilig te maken. Dat zegt wethouder Driessen tijdens de inge bruikname van de rotonde bij Ysselsteyn. - De stichting Speeltuin Venray presen teert haar plannen aan het publiek aan de hand van tekeningen, maquettes en persoon lijke toelichting door de bestuursleden. - Wim Classens, varkenshouder uit Castenray laat een protest-cd produceren. Hiermee wil hij de boerenprotesten meer klank geven. Samen met Ruud Leijssen schrijft hij* het nummer "Laot Den Haag mar schrieveü". - De Koninklijke Marechaussee verwij dert tien neo-facistische demonstranten van het Duitse oorlogskerkhof in Ysselsteyn. - In Castenray wordt een knipperlichtin stallatie in werking gesteld, waardoor de verkeersveiligheid in het centrum van dit kerkdorp verbeterd moet worden. De instal latie, de tweede in Limburg, waarschuwt automobilisten op het moment dat mensen gaan oversteken. De installatie kost, samen met andere verkeersremmende maatregelen, 60.000 gulden. - Het overlastteam van de Regiopolitie Noord houdt in samenwerking met de basis eenheid Venray een 53-jarige drugsdealer uit Venray aan. Bij z'n aanhouding heeft de Venraynaar 1000 gulden en een hoeveelheid cocaïne bij zich. - Wijkplatform Brukske krijgt jaarlijks 20.000 gulden vrij te besteden en daarnaast mag er 50.000 gulden op jaarbasis worden uitgegeven aan projecten die te maken heb ben met dë structuurvisie vóór de wijk. Een 'opbouwwerker van het RISC blijft, in deel tijd, het project buurtbeheer in het Brukske professioneel ondersteunen. - De behandeling van de begroting van het ministerie van Justitie in de Tweede Kamer heeft nog niet duidelijk gemaakt of Venray een TBS-kliniek krijgt toegewezen. Dat laat een woordvoerder van het ministe rie weten. Wel is duidelijk dat er in ieder geval 170 TBS-plaatsen bij bestaande kli nieken in Nederland komen. - Naar verwachting wordt begin 1996 gestart met de bouw van de eerste 100 woningen op het Antoniusveld. Op basis van de gemeentelijke bestemmingsplannen wor den hier in totaal ruim 500 woningen gebouwd. - De provincie Limburg stelt een subsidie van twee ton beschikbaar voor het project 'ecologische bedrijfssystemen'. Doel van dit Noordïimburgs initiatief is om aan de hand van een onderzoek een bedrijfsopzet te ont wikkelen voor ecologische landbouw op zandgrond. Het project heeft een looptijd van vier jaar en wordt uitgevoerd op de proefboerderij Vredepeel in Venray. - Bij een brand is een gebouw van het Vincent van Gogh Instituut in vlammen opgegaan. Als de brandweer arriveert staat het gebouw al in lichterlaaie. De schade loopt in de miljoenen. Onderzoek door de technische recherche wijst uit dat de brand is aangestoken. - 'De maat is vol'. Er moeten nu aanvul lende maatregelen worden genomen om de verkeersveiligheid op het kruispunt Deumeseweg-Langstraat te verbeteren. Op dit kruispunt viel het tweede dodelijke slachtoffer binnen drie weken te betreuren. Dat schrijft de gemeente Venray in een brandbrief aan de provincie. - Veertien Noordlimburgse woningcorpo raties gaan in 1996 van start met een geza menlijk systeem voor de toewijzing van woningen. - Er worden zo spoedig mogelijk maatre gelen genomen op het beruchte kruispunt Deumeseweg-Langstraat in Venray. Dat is de uitkomst van een bezoek van een provin ciaal inspecteur van de verkeersdienst aan het kruispunt. DECEMBER - Het plan van de gemeenten Horst, Sevenum, Meerlo-Wanssum, Broekhuizen en Grubbenvorst om intensiever met elkaar samen te werken is niet in de goede aarde gevallen bij de gemeente Venray. Venray vindt het 'onjuist en contra-produktief' dat de gemeente niet betrokken wordt bij deze samenwerking. De gemeente Venray schrijft dit in een brief aan de colleges van burge meester en wethouders van deze vijf gemeenten. - De wijkvereniging in Veltum wil op zeer korte termijn starten met een project 'ver keersveiligheid'. Deze heeft tot doel de pro blemen op dit terrein te signaleren, oplossin gen te zoeken en deze te bespreken met de verantwoordelijke instanties zoals gemeente en provincie. - De gemeente Venray heeft de van ver duistering verdachte ambtenaar vandaag met onmiddellijke ingang ontslagen. Het college heeft voldoende duidelijkheid dat de man geld en goederen van de gemeente ach terover heeft gedrukt. De betrokken ambte naar moet zich op 8 januari voor de rechter verantwoorden. - Het college van Gedeputeerde Staten van Brabant voert op donderdag 14 decem ber een zogenaamd open overleg met de col leges van B W van de gemeenten St. Anthonis, Boxmeer en Vierlingsbeek en Venray. Het open overleg in het gemeente huis van Vierlingsbeek staat in het teken van de herindelingsplannen. - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Watiang in Oirlo een bijdrage toe gekend van 4500 gulden. Dit voor de ver vanging van de inventaris van de jongeren- ruimte als gevolg van de brand die het jongerencentrum heeft getroffen. - McDonalds Nederland heeft bij de gemeente Venray een aanvraag ingediend voor vestiging van een McDonalds/McDrive-restaurant aan de Maasheseweg nabij de A73, tegenover Hotel Asteria. B W van Venray zijn positief gestemd over de vestiging van een restau rant van deze grote keten in Venray. - Seniorservice Venray heeft maandag middag de bovenverdieping van het pand aan de Marktstraat 8 in Venray in gebruik genomen. Deze bovenverdieping had sinds enkele weken geen bestemming meer. De ruimtelijke uitbreiding van Seniorservice is mogelijk geworden door de welwillende medewerking van de gemeente Venray. - Het politiepersoneel van het district Venray staakt. De bereidwilligheid tot sta ken is onder het personeel zeer groot. Het gebruik van de deeltaxi in Venray is boven verwachting. In de periode april 1994 tot en met maart 1995 zijn er m totaal 14.871 ritten binnen de gemeente gemaakt. Het aantal ritten dat WVG (Wet Voorziening Gehandicapten)-gerechtigden en ouderen maken met de deeltaxi lijkt zich rond de 1500 per maand te stabiliseren. - Ruim 150 boeren hebben woensdagmid dag in Venray geprotesteerd tegen de steeds strengere milieu-eisen voor ae agrarische sector. Door het mestbeleid van de regering komt het voortbestaan van vele agrarische bedrijven in het gedrang. De boereR verza melden zich rond 14.00 uur bij het kruispunt A73 en Maasheseweg en vormden daar met zo'n 80 landbouw- voertuigen een fuik waardoor de automobilisten gedwongen werden stapvoets te rijden. - Het Interven College, scholengemeen schap voor middelbaar beroeps- onderwijs, wil graag verhuizen naar Den Hoebert aan de Westsingel. Het huidige gebouw, het voormalige klooster en jongensintemaat aan de Leunseweg, voldoet niet aan de eisen van de school. - Veel burgers in Venray voelen zich nogal onveilig. Met name in de wijken Veltum, Centrum en Brukske leeft dit onveiligheids- gevoel sterk. Dat blijkt uit een door het SEC (Samenleving En Criminaliteitspreventie) gehouden enquête onder 127 inwoners van Venray. - Vanaf 1997 moeten evenementen als de Kennedymars, Fietsvierdaagse De Peel en de triathlon uitzien naar een andere locatie dan het Schouwburgplein. Met ingang van dat jaar krijgt de reguliere horeca voorrang bij de vergunningverlening boven tijdelijke evenementen. Dat staat in het ontwerp voor een nieuwe terrassennota. - Zo'n 150 boeren uit Venray en omge ving hebben hun protestactie tegen het mest beleid een vervolg gegeven. Met in totaal zo'n 60 landbouwvoertuigen hebben zij een ongeveer anderhalf durende rondtocht gemaakt in en om Venray. Het kruispunt Leunseweg-Zuidsingel werd rond 16.00 uur gedurende enige tijd geblokkeerd. De politie moest als gevolg daarvan het verkeer omlei den. - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Gemeenschapshuis Overloon een bijdrage gegeven van 30.000 gulden voor het nemen van energiebesparende maatrege len. - Saarloos Garage-Uitrustingen BV uit Overloon heeft een miljoenorder in de wacht gesleept. Het bedrijf gaat in Vietnam 63 keuringsstations inrichten. - Politie en de bewakingsdienst van het Vincent van Gogh Instituut zijn de komende tijd extra waakzaam. Dit naar aanleiding van een anoniem telefoontje. Een onbekende persoon wilde weten waar de arbeidsthera- pie na de brand was ondergebracht. - Op donderdag 21 december vindt in het gemeentehuis van Venray een bijeenkomst plaats over het thema 'Integrale Veiligheid'. Tijdens de bijeenkomst over het Integraal Veiligheidsbeleid zullen de bestuurlijke ver antwoordelijkheid en de daadwerkelijke aanpak centraal staan. - De drie begraafplaatsen van het Vincent van Gogh Instituut in Venray worden in het tweede kwartaal van 1996 ontruimd. In totaal worden 3000 graven geruimd, waar onder 130 religieuzen, 2921 patiënten en 14 particulieren. - De nieuwe sporthal in Landweert wordt officieel in gebruik geno men. Leden van de commissie sport brach ten een bezoek aan de nieuwe hal. - De kinderen van de basisschool in Oirlo f;aan een actie houden voor de kinderen in ndia. De school gaat geld inzamelen voor de Venrayse Gerdie Muijsers die werkt in een tehuis van Moeder Teresa in Delhi, de hoofdstad van India. - Joekskapel 'Zuutjes an' uit Venray orga niseert in 1996 geen Rundje Limburg. In de voorgaande twee jaren vond op initiatief van de joekskapel op Koninginnedag op het Schouwburgplein een muziekspektakel plaats met diverse regionale en provinciale artiesten. Verschillende redenen liggen ten grondslag aan het besluit om geen Rundje Limburg meer te organiseren. - De basiseenheid Venray van het district Venray zal voor de tijd van een half jaar worden uitgebreid met drie politiesurveil lanten. - Venrayse medewerkers van het schoon maakbedrijf DGS-De Lelie zijn dinsdag naar het hoofdkantoor van hun bedrijf in Son getogen om hun achterstallig loon op te eisen. De 23 actievoerende werknemers hebben stuk voor stuk nog loon, vakantie geld of overuren tegoed. - Bij de nieuwe sporthal in Landweert wordt aan de voorzijde een kunstwerk geplaatst. Dat kunstwerk, een bronzen beeld van de Venrayse kunstenaar Joop Wismans, is in het voorjaar gereed. De kosten, 17.000 gulden, worden gefinancierd uit de subsidie die het NOC/NSF geeft in verband met de realisatie van de nieuwe hal. - De nieuwe locatie van de Oostrumse sportvelden is bekend. De gemeente Venray en ondernemer Harrie Maessen onderhande len momenteel over de kosten van verplaat sing. Maessen betaalt de verplaatsing van de sportvelden. In ruil daarvoor mag hij de hui dige velden bij z'n recreatiecomplex Witte Vennen voegen. Wethouder Bert Kersten wilde de nieuwe locatie van de velden nog niet bekendmaken. - De VW/ANWB heeft een nieuw fiets routeboekje uitgebracht. In het 36 pagina's tellend boekwerk staan 10 fietsroutes uitge breid beschreven. Oud VW-voorzitter Wim Schillings en z'n 'fietsmaatje' Frits v.d. Waerden kregen afgelopen dinsdag het eer ste exemplaar overhandigd. Het tweetal heeft de fietsroutes samengesteld en onder worpen aan een laatste controle. - De bewoners van een deel van de wijk Brukske in Venray ondervinden ernstige hinder van de geluidsoverlast die het auto verkeer op de Deurneseweg veroorzaakt. Dit als gevolg van het ontbreken van geluidswe- rende maatregelen. Dat schrijven het provin ciale statenlid Jan Houben (CDA) uit Ysselsteyn en SP-raadslid Paul Geurts uit Horst in een brief aan Gedeputeerde Staten van Limburg. In hun brief dringen zij aan op maatregelen die de geluidsoverlast moeten indammen. - De Stichting Speeltuin Venray heeft officieel haar plannen gepresenteerd voor een bovenstedelijke speeltuin in Venray. Burgemeester Waals kreeg het plan door een vertegenwoordiging van de stichting over handigd. De Stichting Speeltuin Venray denkt aan een 3,5 hectare grote speeltuin in het Vlakwatergebied. Die moet worden uit gerust met onder andere dagrecreatieve faci liteiten, educatieve elementen, kinderboer derij en kiosk. - Thei Loonen uit Oirlo nam na 40 jaar aktief te zijn geweest als jurylid bij sprint- wedstrijden voor paarden en pony's, afsheid van het jureren. - Mevr. Janssen-Clevers ontving uil han den van burgemeester Waals de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Mevr. Janssen is 50 jaar aktief als zelfstandig ondernemer in haar schoenen zaak aan de Henseniusstraat. - De Raadselige Roos, de literatuurprijs van het Literair Café Venray- regio is dit jaar gewonnen door Wiek Lenssen uit Sevenum en Katinke Ernes uit Landgraaf. Wiek Lenssen won de wisseltrofee in de categorie Poëzie met zijn gedicht "Het lied van de Sjamaan. Katinke Emes wond in de catego rie proza de eerste prijs met haar verhaal "Nachtvlucht van een drinker". - Rank Xerox wil haar vestiging in Lille, een zusterbedrijf van de Venrayse vestiging, overdragen aan een ander Amerikaans bedrijf, de Cerplex Group. Rank Xerox Limited is hierover in onderhandeling met de Cerplex Group. - De kerststal staat weer op de Grote Markt. Dit jaar alweer voor de tiende keer oprij. - De Venrayse politie heeft een groot scheepse alcohol- controle gehouden. Tussen half twaalf en drie uur werden op vier lokaties 650 automobilisten gecontro leerd. In totaal werden er slechts drie over tredingen geconstateerd. In het Brukske weigerde een automobilist medewerking. - De bestrijding van de drugshandel van uit horecapanden in de gemeente Venray krijgt in 1996 prioriteit. Dit omdat de mate van overlast die hierdoor wordt veroorzaakt nog steeds toeneemt in Venray. - De Stichtingen Nieuw Spraeland en ZVG zijn al heel ver gevorderd in het ophef fen van zichzelf. Samen hebben ze een nieu we stichting opgericht waarin zij worden opgenomen. De Stichting Zorgverlening voor Verstandelijk Gehandicapten beheert dagcentra én gezinsvervangende tehuizen. Nieuw Spraeland beheert twee voorzienin gen in Hor& eh ÖöstrürfrVoóf'therïsën die 24-uurs zorg nodig hebben. - B W van Venray hebben woensdag besloten 30.000 gulden beschikbaar te stel len voor de oprichting van een platform Netwerk 2000, met als doel het bereiken van een zo groot mogelijke veiligheid voor alle weggebruikers in Venray in het jaar 2000. De oprichting is een initiatief van de afde ling Venray van Veilig Verkeer Nederland. Daarnaast wordt er een Stichting Verkeersbrigadiers Venray opgericht. - Ouderen (55-plussers) en gehandicapten kunnen voortaan een abonnement nemen op tuinonderhoud. Voor 25 gulden per maand komen medewerkers van hoveniersbedrijf Gunhoek twee tot drie maal per jaar de tuin doen. Daarnaast komt er mogelijk ook een abonnement voor het onderhoud van wonin gen en klussen in en om het huis. - Het Venrayse winkelcentrum is minder in trek bij de klanten uit de regio. Ze komen minder naar Venray en bovendien besteden ze veel minder dan vijf jaar geleden. Dat scheelt de gezamenlijke ondernemers bijna tien miljoen gulden aan inkomsten. Dat blijkt uit de Ruimtelijke Economische Structuurvisie die in opdracht van de LOZO is opgesteld. Het onderzoeksbureau BRO kan alleen maar gissen naar een duidelijke oorzaak van deze terugloop. - In totaal 3585 vrouwen in de leeftijd van 50 en 70 jaar hebben in mei/juni dit jaar deelgenomen aan het borstonderzoek van de GGD in Venray. Het opkomstpercentage was bijzonder hoog; uit Venray-centrum nam 74,7 procent deel aan het onderzoek en uit de kerkdorpen zelfs 82 procent.- Twee beiaardiers verzorgen zaterdag 30 december een concert op het Venrayse carillon. Daarmee wordt het handklavier in gebruik genomen en is het carillon compleet. De kosten voor de Stichting Carillon Venray waren in totaal 518.000 gulden. Op 18.000 gulden na is dat bedrag bijeen. - De kerstmarkt van de school voor speci aal onderwijs Focus heeft 2800 gulden opgebracht voor het goede doel. Met dit geld wordt lesmateriaal aangeschaft voor een school in Kampala, de hoofdstad van Oeganda. Het is de derde keer dat Focus een kerstmarkt heeft gehouden. - Het kunstproject 'Oog op A73' krijgt van de gemeente Venray een subsidie van 35 cent per inwoner, in totaal 12.250 gulden. Het project wordt opgezet rond de opening van de nieuwe snelweg eind augustus 1996. - F. Stollman is woensdag benoemd tot Vice-president en Director, RX Manufacturing and Supply Chain. Hij volgt daarmee Shrawan K. Singh op die terug keert naar Amerika. Stollman is de eerste Europeaan die door Rank Xerox op deze tot op heden door Amerikanen bezette strate gisch belangrijke post is benoemd. Ook in zijn nieuwe functie blijft Stollman nauw betrokken bij Rank Xerox Venray. Het Regionaal Insituut voor Maatschappelijke Dienstverlening (RIM) en het Regionaal Instituut voor Welzijnswerk (RISC) hebben bekendgemaakt definitief tot een fusie over te gaan. Stichting Synthese wordt de naam van de nieuwe instelling die hierdoor ontstaat. - Als eerste school in Venray start de OBS Flierefluit in januari met naschoolse activi teiten in het kader van de Verlengde Schooldag. Het idee van de VSD is eigenlijk afkomstig uit Amerika, maar wordt in een aangepaste vorm al sinds een aantal jaren met name in de grote steden op scholen toe gepast.

Peel en Maas | 1996 | | pagina 5