Gladheidsbestrij ding Nieuwe algemene bijstandswet NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Kerstboom versnippering op 13 januari woningwet - wet ruimtelijke ordening Commissie vergaderingen Aanvragen restauratie rij ksmonumenten ter inzage wet milieubeheer - wet milieubeheer Ziet Venray er over 10 jaar zo uit? PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari 1996 - Pagina 12 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 0478-523333 Fax: 0478-523222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 523236 of 523237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 0478-523311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Ds tken$tboomversnippering in, 1996 zal plaatsvinden op de hierna genoemde locaties en tijden: Castenray: dorpsplein, van 10.00 tot 10.45 uur. Dorpsraad: Hr. Theeuwen, Past. Verheggenstraat 9, 5811 BM Castenray. Tel. 571812. Leunen: dorpsplein, van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkvereniging: mevr. E. Cler- monts-Thijssen, Loenerveld 17, 5809 BA Leunen. Tel. 580878. Brukske: wijkcentrum, van 13.00 tot 15.00 uur. Wijkvereniging: hr. Rodenburg, Ij Bazuinstraat 4, 5802 JT Venray. Tel. 586872. Oirlo: Gat van Oirlo, van 10.00- 10.30 uur. Dhr. T. Ewals, Past. Gerardsstraat 11, 5808 BG Oirlo. Oostrum: watermolen van 10.30 tot 11.30 uur. Dorpsraad: hr. T Linskens, van Broekhuizenstraat 47, 5807 AK Oostrum. Tel. 583384. Landweert: wijkcentrum: van 13.00 tot 14.30 uur. Wijkvereniging: mevr. W. Nooyen, Marjolein 27, 5803 JS Venray. Tel. 511376. Van de bij de betreffende locatie vermelde organisatie wordt ver wacht dat zij gedurende de versnip pering ter plaatse een bon (lot) uit- Elk jaar opnieuw besteedt de gemeente Venray aandacht aan de gladheidsbestrijding. De gemeente als wegbeheerder wordt voor de uit voering van haar taak veelal gehol pen door de regiopolitie, die dankzij de surveillancediensten extra aan dacht aan de toestand van de wegen en de mate van de gladheid van het wegdek schenkt. Gladheidsbestrijding richt zich met name op de gladheid van open bare wegen met een hoge intensiteit. Dit betekent dat instellingen en par ticulieren voor hun eigen 'particu liere' terrein zelf de gladheidsbe strijding ter hand dienen te nemen. Sneeuwruimen en gladheidsbe strijding op trottoirs dient te geschieden door aanwonenden cq. de eigenaren. Deze burgerlijke plicht is vastgelegd in artikel 33 van de Algemene Politie Veror dening Venray. ZOUT Om te voorkomen dat het milieu overmatig wordt belast met strooi- zout wordt zo beperkt mogelijk pre ventief gestrooid. In principe wordt gestrooid met zout. Afhankelijk van het weertype kan gekozen worden voor een mengsel van zand en zout. Voor het sneeuwvrijmaken van wegen wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van een rolbezem omdat een schoongeveegd wegdek tot gevolg heeft dat er minder hoeft te worden gestrooid. GEMEENTEWEGEN De volgende gemeentewegen zijn in zeven verschillende strooiroutes opgenomen en worden in zijn geheel of gedeeltelijk gestrooid. Indien uw straat hierin niet is opge nomen wordt hier dus ook niet gestrooid! A: Acaciastraat, Akelei, Akkerweg. B: Beekweg, Bergweg, Blauwverver- straat, Bleek De, Blekersveld. Breevennenweg, Brugpas, Brukske (rondweg), Burggraaf, Burgman straat Paul. C: Castenrayseweg, Catharinastraat St., Christoffelkruid, Coppelenberg. D: Deskesven, Dunantstraat Henri. ,,E: Eindstraat, .Energieweg, Ericaweg. Èijkenhofweg. F; FlultókrOia. G: Gerardsstraat Pastoor, Geysterse- weg, Gouden Leeuw De, Grootdorp, Grotestraat, Gunhoekweg. H: Haag, Haammakerstraat, Hagelweg, Handrik, Hanssenstraat Mgr. Hei- dsepeelweg. Heidseweg, Hemel sleutel, Henseniusplein, Hensenius- straat, Hertekruid. Hoenderstraat, Hofstraat. Hoofdstraat, Hoogrie- broekseweg, Hoogzand. I: Industriestraat. J: Johan van Stalbergweg, Johan van Wyttenhorstweg, Jozeflaan St., Jozefweg St.. Julianasingel. K: Karelweg Keizer, Karpatenlaan, Keizersveld, Kempkensberg, Kemp- weg, Kerkpad, Kiekweg, Kiosk, Klaproos, Kleindorp, Kruidenlaan, Kulutweg. L: Landweertweg, Langeweg. Lang straat, Leeuwstraat, Leunseweg, Liene 't. Lisdodde, Lollebeekweg, Loonsedijk, Lorbaan, Lovinckplein. M: Maasheseweg, Maasheseweg nieu we, Markt Grote, Marktstraat, Meerloseweg, Merseloseweg, Me- taalweg, Meterikseweg, Microstraat. N: Nieuwhuisweg, Noordsingel. O: Oirlo Klein, Oirloseweg, Oirlose- heide. Oosterbosweg, Oostrumse- weg Oude, Oostsingel, Öp de Ries, Ossendijk, Overbroekseweg, Over- loonseweg. P: Paardekopweg, Pas, Passage, Paterslaan. Patersstraat, Pauwweg, Petersstraat Deputé, Plataanstraat, Poelsweg Jan, Poststraat, Pubben- straat Wethouder, Puttenweg. R: Raadhuisstraat, Ringweg, Roland, Rouwkuilenweg, Rozemarijn. S: Schaapskuil, Schoolstraat, Schou tenstraatje, Servatiusweg St., Sleutelbloem, Smakterweg, Spar- rendreef Spurkl, Spurkterdijk, Stalbergweg Johan van. Stations weg, Steegse Peelweg. T: Thielenstraat Deken, Timmer- mannsweg, Twistweg. U: Ursulastraat St. V: Veldstraat, Vennenweg Witte, Veltumse Kleffen, Vennootstraat, Veulensewaterweg, Veulenseweg, Vliegert, Volen, Vredeweg. W: Weg in den Berg, Westsingel, Weverslo, Wilhelminastraat, Wijn ruit, Wyttenhorstweg Johan van. Y: Ysselsteynseweg. Z: Zandhoek, Zeilbergseweg, Zuidsin gel, Zuivelweg. PROVINCIALE WEGEN De volgende provinciale wegen vallen onder de provincie Limburg wegendienstkring Noord: Deurnese-weg, Horsterweg, Maasheseweg, Wanssumseweg: Steunpunt Horst. Peelweg»:<=Steünpunt Kes&el. i Indien u verdere vragen heeft kunt u contact opnemen met de heer P. Schoenmakers, coördinator glad heidsbestrijding, 's ofchtends tussen 09.30-10.00 uur onder tel. 0478- 523591. deelt tegen elke ingeleverde kerst boom. Deze regeling geldt niet voor het Brukske. Deze bonnen kunnen een dag vooraf worden afgehaald op het politiebureau bij de administratie op de eerste verdieping. De afdeling openbare werken (B. van Lierop, tst 523585) van de gemeente zorgt voor de versnippe ring. De trekking van de loterij vindt plaats op het politiebureau door de chef van de basiseenheid Venray, waarna de winnende nummers in Peel en Maas en in de dorps-Avijk- bladen bekend worden gemaakt. Planten kerstboom met kluit: Kerstbomen met kluit kunnen meestal nog herplant worden. Daarom kan men deze bomen in week 2 (van 8-13 januari) op het milieustation aan de Acaciastraat afgeven. Ze worden dan elders in de gemeente in een plantstrook geplant. Openingstijden milieusta tion: dagelijks van 13.00 tot 18.00 uur en 's zaterdags van 9.00 tot Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het vergroten van de woning aan de Laurahof 1 te Venray tnv A. de Klerk, Laurahof 1 het bouwen van een carport aan de Morgenster 6 te Venray tnv P. Docter, Morgenster 6; het bouwen van een carport aan de Morgenster 4 te Venray tnv J.M. Fakkeldij, Morgenster 4; het bouwen van een kalkoenstal en 'loods aan de Puttenweg 108 te Ysselsteyn tnv A.G.T. Jenniskens, Puttenweg 108; het bouwen van een carport aan de Randenrade 90 te Oostrum tnv P.H.J. van Megen, Randenrade 90. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het bouwen van een carport aan het Kamgras 1 te Venray tnv P. van Schaaik, Kamgras 1 het bouwen van een keuken/berging aan de Beukenlaan 14 te Venray tnv R.J.J. Korsten, Beukenlaan 14; het veranderen en vergroten van een winkel aan de Wilhelminastraat 6 te Venray tnv Thomassen Holding B.V., Wilhelminastraat 6; het veranderen van een carport aan de Matterhornlaan 16 te Venray tnv J.M. ten Brinke, Matterhornlaan 16; het uitbreiden van een woning/ber ging op het St.Jozefterrein te Venray tnv H.H. Nabben, Heidseweg 30; het plaatsen van een reklamezuil aan de Nieuwhuisweg/Smakterweg te Venray tnv Hendriks Profnorm Venray, Hofstraat 6; het bouwen van een carport aan de Morgenster 4 te Venray tnv J.M. Fakkeldij, Morgenster 4; het bouwen van een carport aan de Morgenster 6 te Venray tnv P. Docter, Morgenster 6. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 5 januari 1996 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Venray, 4 januari 1996 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Vy Algemene zaken De commissie AZ vergadert op maandag 8 januari 1996 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda, mededelingen 2. Spreekrecht publiek 3. Ingekomen stukken 4. Verslag van de openbare verga dering d.d. 21 november 1995 en verslag en afdoeningslijst van de openbare vergadering d.d. 4 december 1995 5. Gewestaangelegenheden 6. Politie-aangelegenheden 7. Nota inzake evaluatie planning begrotingsstukken 1996 en plan ning 1997 8. Rondvraag en sluiting Openbare werken De commissie openbare werken vergadert op op 9 januari om 18.30 uur in het gemeentehuis. De agenda voor de vergadering van 9 januari 1996, vergadering 96-01, luidt als volgt: 1Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Verslag vergadering 06-12-1995 4. Raadsvoorstel beschikbaarstel len krediet t.b.v. openbare wer ken wooncomplex Berkenstraat. 5. Raadsvoorstel beschikbaarstel len krediet t.b.v. openbare wer ken Landweert I. 6. Netwerk 2000. 7. Verkoop van een weggetje. 8. Vervanging auto boomverzor- gingsploeg. 9. Gewestaangelegenheden 10. Mededelingen en ingekomen stukken 11Rondvraag en sluiting Aansluitend om 19.30 uur is er een informatiebijeenkomst over het beleidsplan Verkeer en Vervoer. Onderwijs, sport en sociaal-cultureel werk De commissie onderwijs, sport en sociaal-cultureel werk, gepland op 8 januari, vervalt'wegens gebrek aan voldoende agendapunten. Met verwijzing naar artikel 12, lid 2 van de Monumentenwet brengen burgemeester en wet houders van Venray het volgende ter algemene kennis. Vanaf heden liggen bij de informatie balie van het gemeentehuis gedurende 14 dagen ter inzage: de aanvragen tot vergunning ex artikel 11 van de Monumentenwet voor de restau ratie rijksmonument boerderij Schoor 2 te Castenray en res tauratie rijksmonument "Klein Spraeland", Geysterseweg 33 te Oostrum. Gedurende deze termijn kun nen zienswijzen over deze ver gunningaanvragen bij burge meester en wethouders naar voren gebracht worden. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krach tens artikel 8.19 van de Wet milieube heer. Voorwaarde hierbij is dat redelij kerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting ver oorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er meldingen zijn binnengekomen van: 1. Inalfa Industries B.V., Postbus 505, 5800 AM te Venray voor het ver plaatsen en uitbreiden van de ont- wikkelingsafdeling Business Unit Schuifdaken, gelegen aan de Maasheseweg 83 te Venray. De melding kan worden ingezien van 4 januari tot 18 januari 1996 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen .van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De huidige bijstandswet schiet op een aantal punten tekort. Een van die punten is dat onvoldoende aan dacht wordt besteed aan de moge lijkheden om uit de bijstand te stro men. Iedereen was het erover eens dat de bijstandswet aan een grondi ge verandering toe was. Dat is dan ook gebeurd. Op 1 januari 1996 is de nieuwe Algemene Bijstandswet in werking getreden. In een serie van vier artikelen, géschreven door het ministerie van sociale zaken en de gemeenten, informeerden we u in de afgelopen weken over de belangrijkste veran deringen en gevolgen van de nieuwe Wet: Deze week het vierde en laatste artikel met als thema: Hebben 18- tot 2^jarigen rechf«p4)ijstand? Hebben 18- tot 21-jarigen recht op bijstand? Kunnen jongeren van 18 tot 21 jaar nog een bijstandsuitkering krij gen als de nieuwe Algemene bij standswet op 1 januari in werking treedt? In principe is dat niet de bedoeling. Het merendeel van hen kan immers een inkomen krijgen, bijvoorbeeld via een baan, of via een kontrakt om zich voor te berei den op werk in het kader van de Jeugdwerkgarantiewet (JWG). Of studiefinanciering als zij een oplei ding volgen. Voor jongeren in deze leeftijds groep, die geen inkomen kunnen krijgen, zal straks een uitzondering worden gemaakt. Natuurlijk komen zij pas voor bijstand in aanmerking, nadat is gekontroleerd of zij echt geen ander inkomen kunnen krijgen. Nu krijgen schoolverlaters van 18 tot 21 jaar overigens niet meteen een bijstandsuitkering. Voor hen geldt een wachttijd van een halfjaar. In dat half jaar krijgen de ouders kin derbijslag. Het kabinet wil echter op 1 januari de kinderbijslag voor 18- plussers helemaal afschaffen. Als dit per die datum doorgaat, komt de wachttijd voor schoolverlaters te vervallen en komen zij meteen in aanmerking voor een bijstandsuitke ring, als zij geen ander inkomen kunnen krijgen. Voor jongeren onder de 21 jaar, die nog niet in hun eigen levenson derhoud kunnen voorzien, zijn in eerste instantie de ouders verant woordelijk. De bijstand is dan ook in principe beperkt tot het bedrag van de kinderbijslag. Dat is onge veer ƒ330,- per maand. Als de jon gere een of meer kinderen heeft, wordt dit bedrag aangevuld tot ongeveer ƒ710,-. De afdeling.socia le zaken beoordeelt van geval tot 'geval of dit-bedrag voldoende is. Zij stelt eerst vast wat de noodzakelijke bestaanskosten zijn. Daarbij zal rekening worden gehouden of de jongere bij de ouder(s) kan wonen of dat het noodzakelijk is dat hij of zij zelfstandig woont. Vervolgens zal de afdeling nagaan of de jongere een beroep op de ouders kan doen. Als de ouders onvoldoende inkom sten hebben, kan de bijstand worden aangevuld tot het bedrag dat nodig is. PASSENDE ARBEID In de nieuwe bijstandswet staat dat iedere bijstandsontvanger bereid moet zijn om passende arbeid te vinden, als een baan op het niveau waarop iemand geschoold is niet een-twee-drie te vinden is. Dit geldt niet in de laatste plaats voor jonge ren. Als iemand net van school komt of van de universiteit en dus nog geen arbeidsverleden heeft, wordt verwacht dat hij of zij elk werk dat er is, aanpakt. Elk werk is in princi pe passend. Het is dan vooral van belang om arbeidservaring op te doen. Informatiebijeenkomst Beleidsplan verkeer en vervoer De gemeente houdt volgende week dinsdag 9 januari een informatiebijeen komst over het Beleidsplan verkeer en vervoer. De gemeente heeft het Buro voor Verkeerskundige Advisering (BVA) opdracht gegeven een beleidsplan op te stellen. Dit bestaat uit drie fases: het formuleren van het verkeers- en vervoersbeleid, opstellen van het wensbeeld en het aangeven van verkeersmaatregelen ter realisering van het wensbeeld. De derde fase van het plan is nu gereed. Burgemeester en wethouders hebben deze maatregelen vrijgegeven voor verdere uitwerking en toetsing. Op bij gaand kaartje zijn deze uitgetekend. Alle belanghebbenden en inwoners van Venray hebben tot 19 januari de gelegenheid schriftelijk in te spreken op de in het beleidsplan voorgestelde maatregelen. U kunt dat ook volgende week dinsdag mondeling doen tijdens de infor matiebijeenkomst. Deze begint om 19.30 uur en vindt plaats in de bur gerzaal van het gemeentehuis. pNa een inlei ding door het hoofd van de afdeling openba re werken, de heer Hartzema, zal de heer Legters van BVA nader ingaan op de voorgestelde verkeersmaatre gelen. Aansluitend is er gelegenheid om vragen te stellen en/of uw mening te geven over de voorstellen. U bent van harte welkom. Voor vragen over het plan kunt u bellen met de vakbalie Gemeentewerke n, tel. 523536 of 523544. De stukken kunnen gedurende genoem de weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke-nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: IProfnorm Venray, Nieuwhuisweg 2, 5804 AN te Venray voor het oprich ten van een inrichting voor de opslag van goederen gelegen aan de Nieuwhuisweg 2 te Venray. De melding kan worden ingezien van 4 januari tot 18 januari 1996 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de moge lijkheid tot intrekking van de milieuver gunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp- besluit genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning geheel wensen in te trekken van: 1. M.A.C. Couwenberg, Deurneseweg 144, 5813 AB te Ysselsteyn voor de op 12 mei 1969 verleende milieu vergunning nr. 823 voor een var kenshouderij, gelegen aan de Hoofdstraat 47 te Oirlo. De intrek king geldt ten behoeve van de uit breiding van de inrichting aan de Deurneseweg 144 te Ysselsteyn; Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning gedeeltelijk wensen in te trekken van: 2. J.M. Claessens, Heidsepeelweg 46, 5813 AJ te Ysselsteyn voor de op 27 september 1972, resp. 6 mei 1981 en 23 oktober 1990 verleende milieu vergunningen, nrs. 1382, resp. 433 en 112 voor een legpluimveebedrijf en varkensmesterij. gelegen aan de Heidsepeelweg 46 te Ysselsteyn. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Horsterweg 27 te Castenray. Het ontwerp van het besluit en alle rele vante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 4 januari 1996 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie Gemeentewerken). Tot 18 januari 1996 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (0478-523630) op elke donder dag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van twee weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemo tiveerde bedenkingen indienen bij hel College van Burgemeester en Wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge beden kingen of een mondelinge gedachten- wisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenomschreven w.ijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu dë milieuvergunning gedeeltelijk intrekken van: 1. J.J.F. Hendrickx, Horsterweg 18, 5809 ES Leunen voor de op 5 janu ari 1977 verleende milieuvergun ning nr. 26, voor een melkrundvee- houderij, gelegen aan de Horsterweg 18 te Leunen. De intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Beekweg 81 te Merselo. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 4 januari 1996 tot f5 februari 1996 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie Gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478- 523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht legen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht-spraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsings- verzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voor zitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt met eerder van kracht'dan nadat op dat yg{£ft?tk\&khes''-st. Venray, 4 januari 1996 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. gelet op de discretio- naire handhavingsbevoegdheid zoals neergelegd in Hoofdstuk 18 van de Wet milieubeheer en artikel 125 van de Gemeentewet; gelet op paragraaf 3.5.6 (beknopte variant) en de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht; maken bekend dat zij ten behoeve van de varkens- en pluimveebedrijf aan de Puttenweg 108/Paardekop 11 te Ysselsteyn, gelet op de bestaande over machtsituatie, van I februari 1996 tot 1 augustus 1996 uiterlijk zullen gedogen dat in strijd met de laatstelijk verleende milieuvergunning (nr. 93.11070) maxi maal 5394 kalkoenen in stal I gehuis vest mogen worden. Aan deze gedoog- verklaring zijn voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu verbonden. Gedurende deze periode zal hel bevoegd gezag afzien van het toepassen van bestuurlijke sanc tiemiddelen. tenzij (nieuwe) zwaarwe gende belangen voor zulks pleiten. Deze gedoogverklaring plus de daar bij behorende stukken liggen vanaf 4 januari 1996 tol einde beroepstermijn voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De stukken kunnen ook na telefonische afspraak (0478-523536) op de donderdag van 16.30 uur lot 19.30 uur worden ingezien bij de Vakbalie Gemeentewerken. Gedurende een periode van 6 weken met ingang van de dag na publikatie van dit besluit kan beroep worden aangeter kend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage, door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Gedurende de beroepstermijn kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening (waaronder een schorsings- verzoek) bij de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State worden ingediend. Het besluit wordt van kracht de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende de beroepster mijn een schorsingsverzoek is inge diend. Het besluit wordt dan niet eerder van kracht voordat op dat verzoek is beslist Venray, 4 januari 1996 Burgemeester en wethouders van Venray

Peel en Maas | 1996 | | pagina 12