'Sprekende Beelden' in De Lochting Venray Vastelaovesaktiviteiten starten met 'Plakkebal' OPRUIMING I 4 Uit de raad van Vierlingsbeek Schouwburgnieuws «ij Van Oorschot Mode is de opruiming in volle gang! VAN OORSCHOT MODE Nationale Film Promotiedagen Dansen voor alleenstaanden Geslaagd OJC Gryphus Oud papier Eindsprint cafe 't Podium Kursus tekenen en schilderen EEL EN MAAS Donderdag 28 december 1995 - Pagina 3 De eerste voetstappen op het tuin- ad van nr. 16, een galerie aan de aagheidseweg, vertragen vanzelf t houden hun pas in op het oment dat er beelden in het •zichtsveld komen. Beelden die jch niet opdringen door hun afme- jigen, maar in al hun bescheiden heid weten te fascineren. Je gaat niet pndermeer aan hen voorbij. Marleen van de Steeg heeft hier jdelijk een gedeelte van haar werk, jwel binnen als buiten (in de voor- lin) tentoongesteld. Lex Grote is in deze galerie mede- xposant, die ook belangstelling erdient. Toch wil ik deze beschrijving eperken tot het boeiende gegeven i de beelden van Marleen. Er staan eelden afzonderlijk en groepen van eelden. Ik ontmoet figuren, die in een roep in een sterke onderlinge rela- e met elkaar staan en met hun mgeving. Ook de afzonderlijke eelden tonen vaak die verbonden- eid. Daarnaast zie je beeldjes, die i zichzelf verzonken lijken zoals fe kind' en 'ieder zijn weg'. Buiten bij de vijver troont het warte beeld met de titel 'luiste- :nd'. dat naar de toeschouwer neigt n in haar hele houding aandacht eeft. Bij de beeldengroep 'in esprek met' kun je jezelf betrokken oelen, zowel bij degenen die aan- acht geven, als bij die aandacht ragen. 'Gevangen gesprek' toont figuren, ie ondanks de gedwongen knielen- e houding (in lage afrastering) zich Dch door hun blik met elkaar ver- onden weten. LDeze sculpturen buiten of binnen, et of zonder titel nodigen uit om cht te kijken. Wat hebben ze te ver dien? In deze gestileerde vormen komen lenselijke verhoudingen tot uit rukking. Ze spreken over aandacht, ïededogen en liefde. Een bewuste Beweging van mensen naar elkaar pe. Dit in tegenstelling met de figu- en die hiertoe niet in staat zijn 'ieder zijn weg'. De grootte van deze vormen in klei varieert van ongeveer 30 cm tot 1 meter, je ziet variatie in kleur van gebroken wit - donkere tinten als gevolg van het bakproces - tot diep zwart. 'Wandelend' door de map van het kunstenaars-c.v., die daar ter inzage ligt, zie ik in de toenemende abs tractie een direkte weg naar wat ze misschien in essentie wil uitdruk ken. De groepering 'zoekend naar elkaar' zou mijn getuige kunnen zijn. De komende feestdagen vragen vaak naar een invulling. Sommige mensen gaan kerstgroepen bekijken. In het verlengde hiervan zullen de beelden van Marleen van de Steeg een welkome aanvulling kunnen zijn. Neem eens een kijkje in een gale rie. Er valt iets te beleven! Het idee dat het bezoeken van een galerie enkel koopverplichtingen oplegt, moet de wereld uit. De mogelijkheid die een galerie biedt om kennis te nemen van het werk van kunstenaars, die vaak uit eigen omgeving komen, zou meer benut kunnen worden. Overwin de drem pelvrees en bekijk, bewonder of keur af de denkwijze en de uitwer king hiervan in het werk van de kun stenaar, die vaak een heel eigen visie heeft op de wereld. Een verblijf in deze specifieke wereld van de kunstenaar kan verrij kend werken, als je zonder vooroor delen aandacht kunt geven. Wie dan in eigen omgeving nog graag een herinnering behoudt aan deze erva ring, heeft de mogelijkheid iets van de bewonderde kunstenaar te kopen. Galerie-houders kunnen hierbij de bemiddelingspersoon zijn, die het kontakt meï de kunstenaar verge makkelijken. Deze expositie, die je tot half januari kunt bezoeken, is op alle feestdagen en de zaterdagen geo pend van 13.00 tot 17.30 uur. Een bezoeker Nadat op 11 november het vaste- aovesseizoen in Venray is ingezet, al op zaterdag 6 januari 1196 een legin worden gemaakt met een ange rij van wekelijkse aktiviteiten, lie zullen plaatsvinden tot \swoensdag toe. De spits zal wor- len afgebeten door de Aid Prinse (ompeneej, die op genoemde latum de 'Aid Prinse Plak' zal uit- eiken aan de heer Toon den Brok, n een feestelijke sfeer van muziek n dans. Het vorig jaar heeft de Aid 'rinse Kompeneej voor het eerst een feervolle feestavond georganiseerd ondom de uitreikingsceremonie, lestemd voor de niet meer zo jeug- lige vastelaovesvierders, in 'artycentrum Janssen. Die formule sgoed aangeslagen en zal nu'weer vorden geperfektioneerd. De Aid Prinse Kompeneej. opge- icht in 1964, is een club van 30 iud-prinsen, die voornamelijk aktief s in het carnavalsseizoen en zich i.a. tot taak heeft gesteld, zo moge- jk elk jaar, een onderscheiding uit reiken aan een persoon, groep of rganisatie. die zich op bijzondere ijze verdienstelijk heeft gemaakt. Elk jaar opnieuw, tijdens de rinsenproclamatie, neemt de club. iet enig ceremonieel de dan aftre- cnde prins op in haar gelederen. De anwas van het ledental is op die rijze automatisch verzekerd. De ftredende prins wordt opgenomen een gezelschap dat weet wat het etekent om. na een jaar in de volle elangstelling te hebben gestaan, in anonimiteit terecht te komen. Een week voorafgaand aan de rinsenproclamatie, op zaterdag 6 anuari om 19.00 uur, vindt de ont- angst plaats van de eregasten (de 'lakkedragers) en het publiek in 'artycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat, met een aperitief, •la de traditionele koffietafel, voor- '.ien van 'karmenaaj', is het hoogte- )unt van de avond de uitreiking van Ie 'Aid Prinse Plak' aan de heer Toon den Brok, die vanwege zijn litgebreide betrokkenheid bij de Venrayse gemeenschap deze onder scheiding dubbel en dwars verdient. »la de receptie van de nieuwe Makkedrager zal de vloer worden vrijgemaakt voor hen die nog eens ouderwets willen dansen. De beken de Hofkapel staat borg voor sfeer volle en swingende muziek. Net als vorig jaar zullen de aanwezigen in de loop van de avond worden verrast door een bijzondere attraktie. De bijzondere attraktie zal wor den gepresenteerd door Leo Janssen, een van de Plakdragers die als eregasten aanwezig zullen zijn. Deze Plakdragers hebben, net als de Plakkandidaat 1996, de heer Toon den Brok, naar de opvattingen van de Aid Prinse Kompeneej, allen vol daan aan de criteria die in het regle ment als volgt zijn omschreven: 'Een persoon of groep van perso nen, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk maakt of heeft gemaakt, bij voorkeur voor de streek Noord-Limburg, waarbij voorop staat: de humor, de levenskunst ofwel: het oprecht betrokken zijn bij de mensen uit deze streek'. De versierselen behorende tot deze hoge onderscheiding zijn in de loop der jaren reeds uitgereikt aan 27 personen of vertegenwoordigers van organisaties. Toon den Brok is een persoon die goed past in deze lange rij. vanwege zijn vele aktivi teiten op vrijwillige basis in de loop der jaren, die allen ten goede kwa men en komen aan de mensen uit deze streek. Allen die daarbij willen zijn, zijn van harte uitgenodigd. Entreekaarten voor de koffietafel, de Ceremonie Protocollair en de daar opvolgende feestavond zijn ver krijgbaar voor ƒ22.- per stuk bij café 't Upke en bij de leden van de Kompeneej. 6 januari zal het eerste hoogtepunt zijn in de reeks van wekelijkse akti viteiten in het Venrayse carnavals seizoen 1996. Diefstal van Underlay mentplaten Door de schroeven van de toe gangspoort van een bedrijf in Leunen te verwijderen, was toegang verkregen tot het terrein van dat bedrijf. Er werden 28 zogenaamde Underlaymentplaten met een waar de van ƒ2600,- op een aanhangwa gen geladen. De opruiming van onze wintercollectie is van start gegaan. Wij nodigen u uit om uw wintergarderobe extra voordelig aan te vullen. Er is nog volop keuze op alle afdelingen! Graag tot ziens in onze zaak. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal Boxmeer, Oss, Venray. -- - - - - Op Oudejaarsdag en Nieuw jaarsdag worden de Nationale Film Promotiedagen gehouden. Alle films worden dan a ƒ7,50 vertoond. Dat zijn: Filmpje, Golden Eye, Pocahontas, Santa Claus, Seven en The Bridges of Madison County. Dus lekker goedkoop naar de bios op oud en nieuw. Vrijdag 28 december gezellige dans- en ontmoetingsavond voor Single's en Alleengaanden bij Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Aanvang 21.00 uur, vrije entree. Toegankelijk voor leden en niet-leden. Info: 0478-510500. Op het Nederlands Hyppisch Centrum in Deurne slaagde Theo Verstegen uit Oostrum voor het diploma Vakbekwaamheid Hoefsmid. Vrijdag 29 december: Doet-ie ut of doet-ie ut niet? Zaal open 21.00 uur, entree gratis. Onder leiding van Gryphus' eigen Peter Jan Rens zal een aantal kop- pel§ de strijd aangaan, waarbij men moet raden of iemand het nu wel of juist niet doet. Dit alles aan de hand van een aantal komische filmpjes. Maar dat is nog niet alles: er zullen ook wat andere spelletjes worden gedaan en natuurlijk is er een mys- tery-quest. Zaterdag 30 december: thema- feest: Een nacht uit duizend-en- één. Aanvang 21.00 uur, entree ƒ7,50. Een avond in oosterse sferen. In een sprookjesachtig dekor is het heerlijk wegdromen en waant de bezoeker zich in het ouder Perzië. Verkopers bieden hun waar aan, schoenpoetsers doen hun best, de bazaar is levendig en druk. Sultans, oases, Aladdin Wonderlamp. En temidden van al dit fraais zijn er ook nog diverse acts. Buikdans en slan gen, fakir en vuur. Om de avond helemaal af te maken worden alle bezoekers in gepaste kleding ver wacht. Haal dus de tulband maar uit de kast en de kameel van stal Zondag 31 december: dance party: Circus Maximus. Zaal open 21.00 uur, entree gratis. Waar de Romeinen hun paarden lieten rennen, laten de jockeys de bezoekers vanavond gewoon dan sen. Een bruisende cocktail van techno, hiphop, dance, 70's, 80's, ambient en het nodigde gitaarge- weld zal de trommelvliezen teiste ren en de voeten van de vloer doen gaan. Een nieuw jaar kan niet goed genoeg beginnen! LANDWEERT III Maandag 2 januari wordt er door biljartvereniging DOS wederom het oud papier opgehaald in Landweert III. Men wordt verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.30 uur aan de straatkant gereed te zet ten. VELTUM Vrijdag 29 december a.s. wordt er in Veltum wederom oud papier opgehaald door leden van biljartver eniging DOS. Dit betreft het gebied gelegen tussen Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Graag vanaf 09.00 uur het papier goed gebundeld aan de straatkant gereed zetten.Brukske Zaterdag 30 december wordt het oud papier in het Brukske weer opgehald. Wilt u het gebundeld voor 13.00 uur aan de straatkant zetten. De etalagewed strijd onder de Venrayse winkeliers is vooral een aange legenheid van die ondernemers. Dit jaar heeft een "des kundige" jury zich weer over de pracht en praal binnen het Venrayse winkelcen trum gebogen. Een "ongemakkelijke klus omdat veel win keliers zich goed ingespannen hebben om hun artikelen zo goed mogelijk te pre senteren. Uiteindelijk kon de voorzitter van de jury, reclame-ont werper Willy Stramm, de wisselbeker over handigen aan dhr. Mijling van de gelijk namige optiën in de Passage. ril 4 De laatste dagen van het jaar en de eerste van het Nieuwe jaar zijn in café 't Podium weer gevuld met ver schillende bands van hoog gehalte. Donderdag 28 december een van de topbands in Nederland, Hallo Venray, aanvnag 22.00 uur, entree ƒ15,-. Zaterdag 30 december speelt de Veulense band 'Shit, Wiend Ien' in 't café. Deze 14-koppige pret- en feestband speelt ten bate van de weeskinderen in Litouwen. De aan vang is 21.30 uur en de entree is 2,50 en komt geheel ten goede aan dit projekt. Café 't Podium zal bovenop dit bedrag nog wat extra in het fonds sorten. Zondag 1 januari de Maastrichtse Coverband Oliver (ex-Zinatra). Deze band was al eerder in 't Podium te zien en te beluisteren. Iedereen stond te swingen bij dit perfekte optreden. Aanvang 17.30 uur, entree: Vrij. Oud-op-nieuw draait DJ Paul swingend de nacht foor totuur? In de tweede week van januari starten de nieuwe tekenkursussen voor volwassenen en jongeren van 13-18 jaar. Elke kursus bestaat uit 15 lessen. Voor volwassenen worden de les sen gegeven op dinsdagavond en, bij voldoende deelname, op donderdag ochtend. De jeugd tot 18 jaar kan terecht op maandagavond van 19.00-21.00 uur. De kinderen (5-12 jaar) gaan door met hun tweede cyclus van 125 les sen, op maandag- en donderdagmid dag. Alle lessen worden gegeven in wijkcentrum 't Schöpke,Veltumse Kleffen 62 b Venray. Aanmelden kan nog tot 4 januari bij: Marlies van Zeben, tel. 511689. Veriichtingskontroie fietsen/bromfietsen Donderdagmorgen werd er aan de Stationsweg een gerichte kontrole gehouden op de door scholieren fevoerde verlichting van fietsen, romfietsen en snorfietsen. Acht bestuurders kregen een mini-proces verbaal aangeboden. Vrijdagavond werden in het cen trum op verschillende plaatsen kon- troles gehouden op de gevoerde verlichting van fietsen, bromfietsen en snorfietsen. In één uur tijd wer den er negen mini-processen ver baal uitgereikt voor het niet of fou tief gevoerde verlichting. De politie zal met deze kontroles blijven door gaan. Wij knallen het jaar ut Vrijdag en zaterdag, 29 en 30 decembé Oudejaars-lekkemijen bij Uw Echte Bakker 5 saucijzebroodjes halen 5 breton soufflés halen 5 saté rollen halen 5 croissandellen halen 5 ananas-kaas halen 5 kalfsragout halen 5 worstebroodjes halen Lekker zoet 5 appelflappen halen 5 abrikozenflappen halen 5 appelbeignets halen 5 pruimenflappen halen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen 4 betalen Verder maken wij deze dagen: rozijnenplatsen sneeuwballen en natuurlijk oliebollen Zo wordt oudejaarsavond een smakelijke afsluiting samen met Uw Echte Bakker. echte bakker gommans Echt... je proeft ti Dinsdag 2 januari de gehele dag gesloten. Begin het nieuwe jaar met een echte Havanna sigaar uw sigarenspecialist 5 schoolstraat 18, 5801 bp venray tel. 0478 588777 |S Met de afwezigheid van Jan Koopmans vergaderde de raad van de gemeente Vierlingsbeek voor de behandeling van een lijvie agenda. Kontrakt verlengd Het pachtkontrakt met dhr. P. Bouten omtrent de exploitatie van 't Schaartven in Overloon werd met drie maanden verlengd omdat het nieuwe kontrakt door juridische problemen nog niet kon worden getekend. Om dhr. Bouten toch de mogelijkheid te geven bij bv. schaat sen op die plas te kunnen exploite ren had de raad daar geen moeit mee. '8' Hectare Alle frakties hadden de stukken goed gelezen. Het kollege wilde voor een symbolische prijs van één gulden Üe RK Begraafplaats in Vierlingsbeek, een stuk gemeente grond van 8.08.72 are verkopen. De begraafplaats bleek echter minder groot te zijn, nl.0.08.72 ha. Nadat de korrektie was aange bracht had de raad met de verkoop geen moeite. Een algemene begraaf plaats heeft Vierlingsbeek niet nodig omdat het kerkhof in Overloon is aangewezen tot algemene begraaf plaats. De wet schrijft voor dat in een gemeente maar een algemene begraafplaats nodig is. Hoe dat str aks met een eventuele opdeling zal gaan, was volgens de voorzitter van latere zorg. Staking van stemmen De verkoop van verpachte grond in Overloon en Groeningen aan de heren Hendriks en Ars is een jaren lange slepende kwestie. Bij de behandeling van dat voorstel bleken de meningen van de frakties ver schillend te zijn. Er was zelfs een schorsing voor beraad voor nodig. De standpunten van de frakties ble ven ook na uitvoerige uiteenzettin gen van wethouder v.d. Pas uit elkaar. Het aanvankelijk voorstel werd teruggenomen en het geaman- deerde vorstel van de Maaskantfraktie om tegen de prijs van ƒ46.786,- het perceel van l .34 ha. aan Hendriks te verkopen en voor de prijs van ƒ74.333,- aan Ars 2.52.07 ha. te verkopen werd voor gelegd. Dat voorstel werd weer door de CDA/Overloonse fraktie geamandeerd om die percelen te verkopen voor de biedprijs van ƒ42.500,- resp. ƒ65.275,-. Dat voorstel werd in stemming gebracht maar haalde niet de einds treep omdat de stemmen gelijk ble ven: 6-6. Het voorstel komt de vol gende vergadering opnieuw in stemming. Pasveld Voor de herinrichtin van de wijk Pasveld stelde de raad een krediet van ƒ135.000,- beschikbaar. Op grond van het-verkeersveiligheids- plan zullen ook een aantal werken worden uitgevoerd zoals een 30-km zone. De inwoners zullen voor de uitvoering worden geïnformeerd. Gewonde ree niet meer aangetroffen Een Venrayse familie was aan het wandelen in de omgeving van de Maasheseweg toen zij geconfron teerd werden met een gewonde ree. Pogingen van hen om het ree te vangen lukte niet. Met de politie, jachtopzichter en speurhond heeft zondagmorgen het gehele gebied doorzocht maar geen gewonde ree meer aangetroffen. Ofwel het dier moet door een stro per of kenner voor een gratis kerst maal mee naar huis zijn genomen, of de ree moet kans hebben gezien zich verder te hebben kunnen ver wijderen dan waar gezocht is. Het is wel zeker dat het dier bij het over steken van de Maasheseweg slacht offer is geworden van het verkeer. Dierenpark Het voorstel om een bedrag van 20.000 gulden beschikbaar te stellen voor verplaatsing/renovatie van het dierenpark aan de Spoorstraat werd door het kollege, mede op aandrang van verschillende frakties terugge nomen en zal in een later stadium terugkomen als meer zekerheid is omtrent de revatalisering van het centrum van Vierlingsbeek. Ook zullen dan de voorstellen bestek- klaar aan de raad worden aangebo den. Nieuwkomers Per 1 januari a.s. zal de gemeente Vierlingsbeek een adequaat beleid voeren voor de nieuwkomers. Dat intregatiebeleid komt uit het Regeeraccoórd en daarbij zal een spoediger inburgering mogelijk moeten zijn. Eenmalige subsidie Om fanfare de Vriendenkring te Overloon een éénmalige en maxi male subsidie te verstrekken van 5.928,- was tegen de verwachting van het kollege in, een hamerstuk. Alle frakties deelden de mening van het kollege niet en zagen daarin een verkapte subsidie die precedenten zou kunnen scheppen. De Maaskantfraktie stelde nadrukkelijk dat de motivering ver keerd is. Sinds 1981 heeft die fanfa re al een oneigelijke subsidie ont vangen. Een éénmalige bijdrage van 3000 gulden vonden de woordvoer ders eigenlijk al voldoende. Ondanks de verhelderende uitleg van wethouder Litjens was het niet mogelijk de frakties op één lijn te krijgen. Omdat het kollegevoorstel geen raadsmeerderheid zou krijgen wijzigt wethouder Litjens het voor stel, om nu een bedrag van maxi maal 3000 gulden beschikbaar te stellen. Om andere muziekgezel schappen ook met dit bedrag te ver blijden ging het kollege te ver. De huurovereenkomst met de fam. Bussers in Maashees in het kader van de Regeling Opvang Asielzoekers werd opnieuw ver lengd. Daar verblijven momenteel 19 personen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za zo M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 ma R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: za zo G. van LOON Patersstraat 60, tel. 588800 ma P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: J. van PELT, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling za zo R. GOEDEGEBUURE en W. de VOCHT ma W. de VOCHT en E. RUYM BEEK DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3986538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.582411 Goedemorgen en welterusten Op donderdag 28 december, aan vang 14.30 uur. verzorgt jeugdcircus Santelli uit Groningen de voorstel ling Goedemorgen en welterusten. 'Goedemorgen en welterusten' is een voorstelling waarin de artiesten een dag uit het leven van een scho lier spelen, kompleet met ochtend gymnastiek, rekenles en een kinder feestje. Het is het 28e programma in de 32 jaar dat het circus bestaat. Acrobatiek, goocheltrucs, steltlo pers, clowns, muziek en dans. alles is in ruime mate voorradig. Het tempo van het programma ligt hoog en is afwisselend, met veel plaats voor grapjes. 'Goedemorgen en welterusten', een mix van theater en circus gaat niet over zomaar een schooldag: de jongeren gaan op weg naar school op een fiets met maar één wiel, zonder stuur. In de klas wordt niet gewerkt, maar wordt van tafels en stoelen een stellage gebouwd waarop de acrobaten hun kunsten vertonen. En op het plein Diefstal uit woning Een 20-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van een geldbe drag van ƒ500,- uit het buro van zijn woning aan de Bolderik, tevens deed hij aangifte dat met het even eens gestolen bankpasje bij een plaatselijke bank, een bedrag van ƒ1000,- was opgenomen. wordt niet gewoon gespeeld, maar gaan de kinderen touwtjespringen met maar liefst drie draaiende tou wen door elkaar heen. De allerkleinste artiesten van Santelli voeren intussen hun eigen act op: met blote voeten balance rend op hoge kogels 'rollen' zij over een wipwap heen. Spannend is de slotact: op een nagenoeg donker podium zwaaien jongens en meisjes, begeleid door tromgeroffel, in hoog tempo met brandende fakkels, zodat zich in de lucht mooie patronen aftekenen. Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen voor de vrije verkoop beschikbaar. U kunt hiervoor dage lijks terecht tussen 10.00 en 16.00 uur aan de kassa van de schouw burg, behalve in de week tussen Kerstmis en Oud/Nieuwjaar. Die week zijn wij gesloten met uitzon dering van donderdag 28 december van 13.30 tot 14.30 uur. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3