"Er is ook een leenvorm die bij past" Geen verandering in vergaderschema raad en commissies Afscheidstournee van het duo Remco Campert en Jan Mulder Wie wil mij sponsoren Oproep voor Majoretten uw HUIS VERKOPEN Wie zwanger is heeft veel te geven Drie ton provincie voor Smakterheide Bereikbaarheid ziekenhuis valt wel mee P1 telefoon 0478-512772 OVB Oostrum Discussie over toekomst PvdA Spreekuur Arbeids ongeschikten Platform Meer informatie? Donderdag 23 november 1995 - Pagina 7 Wereldkinderen heeft dringend 'gen sponsors nodig voor hun projekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wachten op een sponsor, die hun de moge lijkheid geeft voor een menswaardig bestaan. De toestand waarin deze mensen moeten leven is zeer slecht. Elke week stellen wij u één van de gezinnen voor. Voor slechts ƒ70,- per kwartaal biedt u de kans aan eén van deze kinderen om naar school te gaan, te voorzien van kleding en voeding voor het hele gezin. Deze week stellen wij aan u voor: Vera Amor Macaya. Zij is 9 jaar. Haar vader Virgilio is 52 jaar en ver dient 360,- per maand als kassier bij een sportcomplex. Haar moeder is 37 jaar en doet het huishouden. Vera Amor heeft nog drie zusters en twee broers. Zij wonen in de slop penwijken van Manilla en hun huis je is omgeven door vuil stilstaand water. Vera Amor zit in de derde klas en rekenen vindt zij het fijnste vak. Zij is energiek en erg aardig. Zij helpt haar moeder met huishoudelijke klusjes. Later wil Vera onderwijze res worden. Het inkomen van de familie Macaya is onvoldoende om het gezin te onderhouden. U kunt ze daarbij helpen. Bel nu: 0478-586909, Elly of Luc Hageman. Zij verstrekken u graag meer inlichtingen over hun sponsor- projekt te Manilla. Tip: Wordt sponsor samen met uw familie, buren of vereniging. Per 1 oktober 1995 is bij Muziek- en MajorettenShowKorps St. Petrus Banden nieuwe instruktier aktief bij de afdeling majoretten. Na enige tijd van twijfel hoe het verder moest met de majoretten binnen het Venrayse heeft het bestuur besloten om een extra inspanning te doen om deze afdeling weer volledig tot haar recht te laten komen. Want wat is nou mooier dan in het majorettenpeloton te dansen welke als majorettengroep mag werken, individueel, met het muziekkorps optochten kan doen, maar last but not least ook nog gezamenlijk met het showkorps showoptredens mag verzorgen. Pet 1 oktober jl. heeft het bestuur René Verreijdt uit Eindhoven bereid gevonden om hier samen de schou ders onder te zetten. René is een ervaren en kundig persoon die ook andere majorettenpelotons uit onder andere Helmond en Geldrop onze zijn hoede heeft. Dus meisjes, jongens, dames en heren hebt u interesse en bent u ouder dan 8 jaar, u bent van harte welkom. Ook een oproep aan oud-leden die nog wat aan lichaamsbeweging wil len doen, kom eens langs; wij willen er weer tegenaan. De repetities zijn op de woens dagavonden in De Opmaat, Oostsingel 37 te Venray. Ook men sen die een muziekinstrument in onze vereniging willen bespelen zijn van harte welkom. Hebt u interesse of Wilt u meer weten en wat zien kom dan op 12 november tussen 11.00 en 15.00 uur eens een kijkje nemen tijdens het open huis or loop op een woensdag- MAKELAARDIJ O.Z. DESKUNDIG ADVIES 'SNEL RESULTAAT GEEN ADVERTENTIE KOSTEN MODERNE LANDELIJKE UIT WISSELING VIA COMPUTER-NETWERK 'ENUITERAARD DE VOORDEUGSTE TARIEVEN BEL VOOR MEER INFORMATIE avond tussen 19.00 en 20.30 uur binnen bij De Opmaat, Oostsinge^ 37 te Vehraiy. Dringende oproep Moeders voor Moeders voor zwan gere vrouwen Fijn als zwanger raken zo eenvou dig is. Maar voor een aantal vrou wen bestaat er nog maar één manier om ooit nog een kind te krijgen: behandeling met een hormoon dat verkregen is uit de urine van zwan gere vrouwen. Als je zwanger bent en meedoet aan de urine-inzameling van Moeders voor Moeders, dan maak je iemand blij roet iets dat anders zo maar door ae wc verdwijnt. Weet je dat je je al heel snel bij Moeders voor Moeders kunt aan melden. Je kunt als je mee wilt doen en een paar weken je urine wilt opvangen voor dit doel, je al melden als je enkele dagen overtijd bent. je hoeft niet zelf te testen, dat doet de informatrice van Moeders voor Moeders voor je als je je voor deel name meldt. De informatrice komt bij je thuis alles over het meedoen uitleggen. Meld je wel heel snel als je denkt dat ie zwanger bent, want de periode dat je mee kunt doen, loopt maar tot en met de zestiende week. WIL JE OOK HELPEN? Bewaar dan dit artikel als je hoopt binnenkort zwanger te worden. En voor degenen die dit nu zijn, bel direkt naar Marianne Janssen, tel. 0478-5896147 of gratis tijdens kan tooruren 06-0228070. Dubbel gepantserd glas ook niet veilig... De schietvereniging Remington heeft hun clubhuis aan de Sinnesstraat in Oirlo beveiligd met dubbel gepantserd glas van 1 cm. dikte. Dat glas werd in de nacht van vorige dinsdag op woensdag toch ingeslagen. De dader kreeg toegang tot het gebouw en er werden twee accuboormachines en een geldbe drag ontvreemd. Het vergaderschema van de gemeenteraad en de raadsommis- sies blijft zo goed als ongewyzigd. Een discussienota over het wijzi gen van de maandelykse agenda's in zeswekelykes agenda's stuitte bij alle Venrayse politieke partijen op teveel tegenstand. Met name te lange vergaderingen vormt voor de politiek een groot struikelblok. Dat bleek dinsdagavond in een extra ingelaste vergadering van de commissie algemene zaken over dit onderwerp. Met name CDA en de fraktie v.d. Vorle wezen op dit probleem. "In de commissies moet ruimte zijn voor diepgaande discussies" liet Cees v.d. Ven van het CDA weten. Ik vraag mij af of die ruimte er in een zeswe- kelijkse cyclus nog is. De verg: ringen zijn nu al af en toe laat". cyclus nog is. De vergade- Joost v.d. Vorle sloot zich bij Cees v.d. Ven aan. "Commissies zouden zowiezo maximaal 2,5 uur mogen duren. Dan moet de vergadering geschorst worden om 's anderdaags vervolgd te worden". STREEP Van de Vorle was verder van mening dat een zeswekelijkse cyclus een "streep haalt door de democratie". Door op hoofdlijnen te vergaderen worden burger en raad monddood gemaakt met als gevolg dat mensen thuis blijven als ze mogen gaan stemmen. Wij zeggen er nee tegen." Bij het vergaderen op hoofdlijnen zette ook Truus Kemmelings (PvdA) haar vraagtekens. "Details zijn vaak nog belangrijker voor de binding met de achterban. Commissies krijgen minder inhoud. Dat is niet goed voor de steunffaktie en de achterban doordat men te wei nig op de hoogte wordt gesteld van Een absolute literaire aanrader Het Literair Café Regio organi seert traditioneel in het najaar in samenwerking met het Cultureel Centrum de Beejekurf een literaire avond in de Venrayse schouwburg. Kees van Kooten, Yvonne Keuls en Boudewijn Buch waren in voor gaande jaren onze gasten. Dinsdag 28 november is het duo Remco Campert en Jan Mulder te gast in Venray met hun sprankelen de en speelse literaire avond De Tekenlerares. Dit duo trad de afge lopen vier jaar met veel sukses op in de Nederlandse schouwburgen en theaters. De voorstelling in Venray is het allerlaatste optreden in Limburg. Daarna treedt het duo nog op in Amsterdam en Rotterdam. Vervolgens wordt het ontbonden. Remco Campert neemt afscheid van de bühne, Jan Muidér wil op de een of andere wijze weer gaan optreden. De twee schrijvers hebben de afgelopen tijd bewezen dat ze elkaar niet alleen goed aanvoelen maar ook elkaar kunnen opzwepen tot hilari sche fantasieën en wilde hunkerin gen over een bepaald onderwerp. Hun theatershow wordt in kritieken omschreven als ongeëvenaard, speels en spektakulair. WOORDVIRTUOOS Remco Campert en Jan Mulder zijn twee mannen van verschillend kaliber. Jan Mulder de woordvir tuoos die door een haast onbeperkt fantasieland holt en Campert die een wat rustige en bedaagde indruk maakt. Voor wie ongegeneerd wil genieten is dit literair-theater van de bovenste plank een absolute aanra der. Deze literaire avond begint om 20.00 uur en wordt muzikaal opge luisterd door het Venrays Salonorkest. SCHOLIERENAKTEE Om de drempel naar de schouw burg en in het bijzonder naar derge lijke speelse literaire avond zo laag mogelijk te maken voor scholieren is het Literair Café Venray-Regio met de direktie van de schouwburg overeengekomen dat scholieren van het voortgezet- en middelbaar onderwijs vijftig procent reduktie krijgen en bovendien een vriend of Zakkenroller weer aktief Donderdagmiddag werd in het centrum, uit de tas van een 62-jarige Venrayse, haar portemonnee gerold. Daarin zaten een geldbedrag van ƒ70,- en persoonlijke bescheiden waaronder bankpasjes. De diefstal vond rond 14.15 uurplaats. Tijdens de wekelijkse markt was opnieuw een zakkenroller aktief. Een 60-jarige inwoonster had haar portemonnee in haar schoudertas opgeborgen maar op het Hense- musplein werd die portemonnee 'gerold'. Daarin zaten 29 muntjes van 5 gulden (gespaard en bestemd voor cadeautjes voor haar kleinkin deren), wat kleingeld en persoonlij ke bescheiden. Vol verwachting klopt ons hart! Op dinsdag 28 nov. vieren wij St. Nicolaasavond. Wij gaan surprise- kienen en hebben weer veel leuke cadeautjes. Deze avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. vriendin gratis mee mogen nemen. |Deze speciale entreebiljetten kun nen alleen in school- of klasverband worden besteld. Nadere informatie over deze aktie bij Toos van Ooi van het Literair Café Venray-Regio (tel. 0478-582644 of 0478-589352. Donateurs van het Literair Café Venray-Regio krijgen bij de kassa van de schouwburg vijf gulden reduktie op de entree. De kaartjes zijn dagelijks verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg. wat er speelt in de gemeente." Verder wees zij erop dat een onre gelmatige cyclus moeilijk te plan nen is. "Het vaststellen van vergade ren is nu al een probleem.". Hans vaststellen van vergade- Pr Theunissen (D 66) sloot zich bij dat laatste aan VERGADERRUIMTE Ike Busser (Samenwerking) wees verder op een andere pijnlijke plek: het ontbreken aan voldoende verga derruimte. Hierdoor vergadert de commissie algemene zaken, elke maand pas om 21.00 uur. Te laat volgens hem. Ook Waals onderken de dat probleem. Een oplossing wordt nu gezocht in de burgemees terskamer. Verder lanceerde Leo Janssen (VVD) om de raadsvergaderingen interessanter te maken door aanslui tend voorlichtingsbijeenkomsten te houden. Dit idee werd door Ike Busser en burgemeester Waals gesteund. "Een informeel debat of gedachtewisseling over onderwer pen en het informeel bijpraten over Beleidslijnen zal uiteindelijk ook tot kortere besluitvorming kunnen lei den" aldus Waals. PvdA afdeling Venray e.o. is voornemens tijdens haar algemene ledenvergadering op vrijdag 1 december te discussiëren over de landelijke toekomstige koers van de PvdA. Onderwerpen als De toegan kelijke samenleving; Betekenis van de solidariteit in de toekomst, komen daarbij zeker aan de orde. Deze bijeenkomst heeft een regio naal karakter. Echter niet-leden die hierin geïnteresseerd zijn en met ons mee willen discussiëren zijn van harte welkom in de Kiosk in het Brukske, aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u bel len met Piet Kroft, tel. 584165; GS van Limburg stellen voor om drie ton uit te trekken als by- drage aan de upgrading van industrieterrein Smakterheide. Het geld is bedoeld om het indus trieterrein beter te ontsluiten. Daarnaast is de provinciale by- drage een voorwaarde om ook voor EG-geld in aanmerking te komen. De gemeente Venrays ver wacht uiterfyk begin volgend jaar een beslissing over de 3,5 miljoen van de Europese Gemeenschap. Venray is blij met het voorstel dat GS vrijdag aan Provinciale Staten hebben voorgelegd. "We hebben voor de revitalisering van Smakterheide subsidie gevraagd van het Europees regionaal ontwikke- lingsfonas", zegt hoofd VROM P. Lucassen van de gemeente. Volgens Lucassen is de provinciale bijdrage niet alleen een voorwaarde voor EG-steun, maar geeft het ook aan dat de provincie de Buck-nota van de gemeente Venray onderschrijft. Daarin staat dat de gemeente wil groeien tot 40.000 inwoners in 2015. "Voor die groei is ook vol doende werkgelegenheid en dus industrie van wezenlijk belang". De opknapbeurt van Smakterheide kost in totaal circa 27 miljoen gulden. Het werk is inmid dels in volle gang en voorlopig betaald uit eigen kredieten. Alhoewel de bussen van de Zuid-Ooster niet by het zieken huis stoppen, valt de bereikbaar heid van net St. Elisabeth zieken huis wel mee. Uit een onderzoek, door het ziekenhuis uitgevoerd, blijkt wel dat veel mensen onbe kend zijn met andere vormen van openbaar vervoer, waarmee het ziekenhuis bereikbaar is. Daarom heeft het ziekenhuis een folder uit gegeven waarin de diverse moge lijkheden worden aangeduid. Bij het ziekenhuis kwamen regel matig klachten binnen over gebrek kige bereikbaarheid. Daarover is o.a. overleg geweest tussen gemeen te en ziekenhuis. Daaruit kwam vast te staan dat de Zuid-Ooster, zeker niet op korte termijn, iets kon doen aan verbetering van de busverbin ding. Daarom wil het ziekenhuis andere vervoersmogelijkheden (buurtbus, streektaxi, deeltaxi en gewone taxi) meer onder de aandacht brengen. Deze alternatieven zijn in een folder op een rij gezet. Zo komt de buurt bus enkele keren per dag bij het zie kenhuis. Ook worden de diverse voor- en nadelen van vervoersvor men aangegeven. Zo moet men met streektaxi rekening houden met lan gere reistijden omdat onderweg mensen in en uit kunnen stappen. De folder is verkrijgbaar bij het patiëntenservicebureau van het St. Elisabeth ziekenhuis en is ook ver spreid onder huisartsen, verzor gingshuizen en bejaardenhuizen. Het Arbeidsongeschikten Plat form Limburg houdt iedere maan dag en woensdag in deze regio spreekuur voor mensen in de ziekte wet, mensen met een (gedeeltelijke) WAO-uitkering cq. invaliditeitspen sioen. Men kan o.a. terecht met vra gen over de verschillende uitkerin gen en de samenloop daarvan, de kontakten met de bedrijfsvereni ging, de herbeoordeling. In Horst op maandagmorgen van lO.OO tot 12.00 uur, Meterikseweg 52. tel. 077-3985071. In Venlo op maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur, in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8. Voor meer informatie kunt u bellen: nr. 077-3515281 (op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur). Overleg met uw Rabobank-adviseur Steeds meer mensen lenen. Voor een nieuwe auto, een onverwachte tegenvaller, een verbouwing van het huis..." Ze doen er echter ver standig aan om kritisch alle mogelijkheden te bekijken en de vorm te kiezen die het beste bij hen past", vindt Christine Groenewegen, bud- getvoorlichter bij het N!BUD. M Ji zijn tal van situaties waar in een beetje extra financiële speelruimte behoorlijk van pas kan komen. Maar wat zijn de gevolgen van een lening voor het huishoudboekje? Volgens Christine Groenewegen is het zaak om bij het aanvragen van een lening het maandbudget eerst eens goed op een rijtje te zetten. Natuurlijk is het moeilijk om even gas terug te nemen en er rustig voor te gaan zitten om de meest geschikte lening uit te zoeken. "Maar daarom is het juist belang rijk. Waar je het geld ook voor nodig hebt, je wilt er gewoon van kunnen genieten. Zonder later spijt te hebben datje een onvoor delige lening hebt afgesloten." Verschillende leenvormen Financieren begint met het kie zen voor een bepaalde krediet vorm, gebaseerd op de individu ele financiële situatie. Rente, aflossing, looptijd en specifieke vrijheden verschillen per vorm. Bij de Rabobank kan gekozen worden uit verschillende leen vormen. Het is bijvoorbeeld mo- gelijk om tijde- 'Je wilt er gewoon «jk gew achter de hand te hebben door 'rood te staan' malige uitgave. Door de vaste rente weet u waar u aan toe bent. Bij de Rabobank is in een per soonlijke lening een unieke uit gebreide overl ijdensdekking ingebouwd. van kunnen genieten op Betaalrekening. De lokale Rabobank-adviseur kan ook de voordelen uitleggen van een per soonlijke lening (een bedrag ineens) bestemd voor een een- "Neem de tijd om alles goed af te wegen en vraag informatie bij een betrouwbare adviseur", zegt Christine Groenewegen, budget- voorlichter bij het NIBUD. Armslag Wellicht is een doorlopend kre diet in uw geval interessanter. Bij deze vorm wordt de financiële armslag tot een bepaalde limiet gegeven: het gemak van een con tinue reserve. De rente is onder meer afhankelijk van de hoogte van de limiet en er kan kosteloos tussentijds worden afgelost. Voor de bezitters van een eigen huis zijn er nog meer leenvormen met uitermate gunstige renteper centages. Door gunstige fiscale mogelijkheden profiteert de klant bij deze leenvorm van lage maandlasten. Een goed advies Het NTBUD, het Nationaal Instituut voor Budgetvoor lichting waar Groenewegen werkzaam is, geeft geen specifie ke aanwijzingen over welke financiering altijd goed of slecht is. "Dat is van geval tot geval ver schillend. Individuele omstan digheden hebben een grote invloed op de meest optimale leenvorm. Verstandig lenen is dus altijd maatwerk." De Rabobank neemt de tijd voor een goed leen-advies. In zo'n gesprek wordt een aantal finan- cicringsmogelijkheden met elkaar vergeleken, waarbij voor- en nadelen helder tegenover elkaar komen te staan. Het is echter ook mogelijk om vanuit de luie stoel dergelijke informatie boven water te krij gen. Door te bellen met de Rabofoon Lcenlijn 06 - 92 75 (20 ct./min.) wordt op basis van de gegevens uw persoonlijke leen- capaciteit berekend. De Leenlijn is 24 uur per dag te bereiken. Bel de Rabofoon Leenlijn: 06 - 92 75 (20 ct./min.) 24 uur per dag, 7 dagen per week.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7