Bas en Anke Keijsers uit Maashees Limburgs kampioen surfen Wedstrijd met twee gezichten Atletiek Vereniging enray-Regio Triathlon [Vereniging (legio Venray [BS Diana Holthees- eijsteren 3-2 >EEL EN MAAS ELKE WEEK UW IIEUWS Spio Winterwandeling Merselo Duivensport Lopersgroep Peelrunners Motorcrossers Regio Venray ANBO Lopersgroep Venray drukkerij van den munckhof Meester- schoenmaker demonstreert bij Hendricx Schoenen na L EN MAAS Donderdag 19 oktober 1995 - Pagina tS ;itslag wedstrijd pup. t/m vete- eo Tilburg fgelope vrijdag werd door Attila avondwedstrijd georganiseerd liaan pupillen t/m veteranen kon- deelnemen. D-junior Arno ens kwam uit op de 1000 mtr. de goede vorm nog steeds aan- 'tg is kwam in deze wedstrijd voren. De AV Venray-atleet ■en nieuwe persoonlijke tijd van Ï7 min. jrainingstijden: irdag: 15.00 uur ATB-crossen; Mikomst de Barrier, fajag: 09.00-10.00 uur: zwem- k in de Sprank, daarna lopen, fedag: 19.15-2-.15 uur: zwem- fei in de Sprank. [cnsdag: 19.00-20.30 uur: lopen iiekbaan. einduitslag van de onderlinge ipetitie voor de jeugd is: 1. T. 2liiipsen, 2. J. Wortelboer en 3. P. :rs. Iterdag is op de banen van ia de eerste DW gehouden. Het ile zestal wist Leunen aan de [ekar te binden. Hoogste deelne- werd M. Thijssen met 240 p. ;am twee werd met een neder- gekonfronteerd tegen OVU- ihoek. Hiervan behaalde W. igdewater het leeuwendeel van inten. Zestal nummer drie weet ik hoe een nederlaag aanvoelt. l-Grashoek was ook hier te tk. L. v.d. Hoogenhof behaalde rvan de hoogste score. Diana vier ilotte deed het wederom beter en 0VU onder de duim te houden, 'hilipsen was goed op dreef en [liefst 222 punten voor zich note- jjnderdag trainen. olthees wint derby olthees begon de wedstrijd tvarend en kreeg in het eerste uur diverse kansen De uitste- 1 keepende Geijsteren sluitpost, een doelpunt voor Holthees in weg. Hierna werd de strijd fdzakelijk op het middenveld verd. Toch zou Holthees de rust lan met een verdiende 1-0 voor- ing. Een minuut voor rust was Hayko Everts, die van ruim tig meter vernietigend uithaalde e Geijsteren-doelman kansloos 1-0. het eerste kwartier na rust eurde er weinig, maar daarna R; Geijsteren meer druk uit oefe- op het Holthees-doel. Holthees 1 steeds verder terug gedreven. toverde Geijsteren de verdiende jkmaker op, doordat Marcel sen in de 75e minuut ongehin- I in kon koppen: 1-1. Meteen if de aftrap was het Holthees dat rop voorsprong kwam. Uit een izet van Mark Rooijendijk was Rob Poels, die met zijn eerste ontakt de bal vanaf de zestien- trlijn onhoudbaar achter de man joeg: 2-1. Geijsteren, dat Ie gelijkmaker begon te jagen, in de 82e minuut een steekje ffl, Leon Fleuren werd geheel jelaten, waardoor hij.de beslis- epass kon versturen naar Mark iiendijk, die zijn goede wed- 1 kon bekronen met een doel- 3-1Geijsteren gaf zich niet tor gewonnen, toog voluit ten al en zag Wijnhoven twee ^jten voor het einde nog een aan- 'hgstreffer maken: 3-2. ^iterkt door dit suksesje, joeg steren nog op de gelijkmaker, een hen bijna lukte, maar was los Pingen die de inzet van .1 Lenssen nog tot corner kon :rken. Al met al was het lees, dat zich gezien het gebo- spel de verdiende winnaar it noemen van deze onvervalste ly, waarin beide ploegen tot het "te gingen, maar de goed lei- scheidsrechter J. Peijnen had iel goed in zijn greep. Kunstzwemmen Zondag 22 oktober eerste kompeti tiewedstrijd te Helden-Panningen. Wij vertrekken om 13.15 uur vanaf de Sprank. Zie verder de brief die je gekregen hebt. Zaterdag 21 oktober gewoon les. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00- 21.00 uur; Aspiranten en Jeugd maandag en vrijdag van 18.30-20.00 uur. Programma zaterdag 21 okt.: Heren 1-Aegir la. 19.15 w. officials G. Swinkels, P. Flinsenberg en M. Kappel. Heren 2 speel a.s. zaterdag een inhaalwedstrij tegen ZON S&S in Kerkrade, vertrek is om 17.45 uur. Ook deze winter organisern 'de Natuurvrienden' uit Merselo weer drie winterwandeltochten. De eerste tocht van deze serie is op zondag 22 oktober. De start is in café Den Tommes, Grootdorp 40, Merselo, tel. 0478-546336. Er zijn routes van 5,10 en 20 km. die door onze mooie bosrijke omgeving lopen. De start tijden zijn als volgt: 5 en 10 km.: van 08.00-14.00 uur; 20 km.: van 08.00-12.00 uur. Speciaal voor gezinnen is er een puzzeltocht van 5 km. Hiervoor kan men starten tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er enkele leuke prijsjes. Op de route van 10 en 20 km. is er op de rustplaats koffie, soep, chocomel enz. voor een rede lijke prijs verkrijgbaar. Na afloopv an de tocht ontvangen alle deelne mers een herinneringsmedaille. De volgende tochten van deze serie zijn op 14 januaril996 en 10 maart 1996. Op 26 november 1995 organise ren wij de sinterklaastocht. Om het seizoen af te sluiten is er op 28 april 1996 de bekende natuurtocht, tevens een goede trainning voor de Kennedymars. Inlichtingen: tel. 0478-546496 of 0478-586035. PDV De Zwaluw Wedvlucht: Het vliegseizoen 1995 is ten einde met als afluiting de zogenaamde damesvlucht vanuit Eijsden. Zes maandenrust, van oktober tot april zes maanden een duivenjaar om door een goede verzorging de prij zen te verdienen voor het volgende seizoen. Ook een tijd waarin vele aktiviteiten plaatsvinden, zoals de prijsuittreiking op 20 oktober van de damesvlucht, gekombneerd met een gezellige kienavond. Op 23 oktober najaarsvergadering en op 24 novem ber huldiging van de kampioenen van het afgelopen seizoen. Op zondag 17 december voor de 30e keer de Grote Kampioenendag of tentoonstelling welke jaarlijks gehouden wordt in de kantine van Inalfa. 6 en 13 Januari de onderlinge hoktentoonstelling in het vereni gingslokaal en verder nog diverse bijeenkomsten en andere aktivitei ten omd e duivenliefhebbers rustig te kunne houden en hun energie te besparen voor het seizoen 1996. Heren liefhebbers: voor u en uw dames a.s. vrijdag vanaf 20.00 uur prijsuitreiking en kienen in het ver- eniginslokaal. P.s. Denk ook aan 3 november de feestavond en prijsuitreiking van de CC Peel en Maas in zaal In den Engel. Trainingen: Donderdag 19 okt.: aanvang 19.00 uur interval PHV Horst. Zaterdag 21 okt.: aanvang J5.30 uur v.a. parkeerplaats Schadijkerbossen, vaartspel. Dinsdag 24 okt.: Duurloop, start in Horst 18.50 uur en in Sevenum om 19.30 uur vertrek. Wedstrijdkalender: Zondag 22 okt.: Tweede Acht van Daan te St. Willibrord; 5 en 10 km, starts vanaf 10.30 uur. Zondag 22 okt.: Melanenloop te Halsteren (NB); 1, 2, 2A, 5, TA en 10 km. starts vanaf 10.15 uur. Zondag 22 okt.: Trimloop Veldhoven; 4, 6, 8, 12 en 18 km, starts vananf 13.30 uur. Voor inschrijfformulieren voor de Marathon van Rotterdam en voor inlichtingen hierover kan men terecht bij Geert Emons, tel. 077- 3985499. Op zaterdag 29 oktober aanstaan de is er in de mooie omgeving van Nettetal weer een halve marathon. Voor de verschillende rekreant- lopers onder ons is dit een leuke wedstrijd. Voor in de agenda: Zondag 26 nov.: Koebergcross Zondag 10 dec.: Steegberg Cross. Afgelopen zaterdag togen de jeugd-crossers van de MON naar Schaijk. Op het prachtige GP-circiut wist Jimmy v.d. Laar vij de 60-auto- maten de tweede beker veilig te stel len. Kevin Gielens bezette een der- tiend estek, terwijl Rob v. Bentum in het dagklassement veertiende werd. Paul Eickmans wist na twee manches beslag te leggen op de vijf tiende plaats. Bijd e versnellingen eindigde Dennis v.d. Laar op een prachtige tweede plaats. In de klasse 8-A kwam de zevende plaats in handen van Patrick v.d. Broek; voor Niek v. Bentum was er een algemeen negen de plaats weggelegd. Bij de 125-jeugd wist Ad Coenen een veertiende stek in de wacht te slepen. Bij de veteranen kwam de achtste plaats in handen van Gerrit Hermsen. Bij de wedstrijd die zon dags werd verreden te Schaijk wist Maarten v.d. Aa in de klasse 250- senioren beslag te leggen op een 22e plaats, terwijl Ed Classens genoegen moest nemen met de 23e stek. Bij de vierwielers (quads) stelde Ton Maessen de hoogste trede vei lig; zoon Roy wist na een verbeten strijd de achtste plaats op te eisen. Bij de 500-junioren eindigde Ben Bruining als 32e. Bij de wedstrijd in Prinsenbeek kwam de algemeen achtste plaats in handen van Peter Versteegen. In de klasse 125-junioren werd Johan Versteegen in het dagklassement 18e. De 22e stek was weggelegd voor Marco Classens, terwijl Freek Kuypers de 32e plaats op zijn naam schreef. Bij de liefhebbers wist Michel Camps de twaalfde plaats op te eisen en was de veertiende plaats weggelegd voor Dirk Arts. Willy Mansvelders wist met de vijftiende plaats huiswaarts te keren. Komende zondag is de jeugd te gast te Dongen en zijn de overige wedstrijden te Lottum en Mill. Snelheidskontroles Vorige week woensdag werden weer op de zgn. 50 km wegen snel heidskontroles gehouden. Van 07.20 tot 07.50 op de Overloonseweg: 96 voertuigen werden gekontroleerd, 34 reden sneller dan 64 km per uur en de hoogste snelheid bedroeg 72 km. Van 08.30 tot 09.20 werd er op de Horsterweg onder Castenray gekontroleerd: 144 voertuigen; 48 reden sneller dan 64 km per uur en de hoogste snelheid bedroeg hier 78 km per uur. Van 09.40 tot 10.30 uur op de Albionstraat; hier werden 116 voer tuigen gekontroleerd, 22 reden snel ler dan 64 km per uur en de hoogste snelheid was 81 km per uur. Eenzijdig ongeval - drank in bestuurder Zondagavond omstreeks 20.30 uur raakte de personenauto bestuurd door een 25-jarige inwoner van Ysselsteyn op de Ysselsteynseweg uit de juiste koers en kwam in de berm tot stilstand. De bestuurder liep geen letsel op maar de politie konstateerde drankgebruik. De blaastesten rechtvaardigde een rij verbod van acht uur plus opmaking van proces verbaal terzake rijden onder invloed. Kontrole tijdens opening jachtseizoen Op de eerste dag van de jacht weer open is werd door de politie gekomtroleerd op het voorhanden hebben van lood-hagelpatronen door de jagers. 41 Jagers werden maandag gekontroleerd en twee van hen, een uit Venray en een uit Bakel, hadden die sinds enkele jaren verboden patronen. Tegen dat voorhanden hebben werd proces verbaal aangezegd en dat zal beboet worden met een bedrag van 250,- Insluiping In de nacht van zaterdag op zon dag is mogelijk door insluiping of met gebruikmaking van een valse sleutel toegang verkregen tot een woning aan de Fagotstraat. Uit een aan de kapstok hangende jas werd de portemonnee gestolen met daar in een geldbedrag van ƒ195,-. De hendel van het bovenlicht was ver broken. Via het bovenlicht In de nacht van zaterdag op zon dag was door inklimming via een bovenlicht aan de voorzijde toegang verkregen tot een woning aan de Veulenseweg. Ontvreemd werd de kleurentelevisie, 35 CD's en een geldbedrag van ƒ150,-. De hendel van het bovenlicht was verbroken. Algemene Ledenvergadering Op dinsdag 24 oktober houdt de afdeling Venray van de ANBO een algemene ledenvergadering in zaal In den Engel, Poststraat 1 te Venray. Deze vergadering begint om 14.00 uur. Op de agenda staat het concept beleidsplan en het winterprogram- ma, die beide aan de leden zijn toe gezonden. Succesvol ouder worden Aansluitend aan deze vergadering zal Mw. G. Golucke, geriater op het VvGI om 15.00 uur een inleiding houden. Het thema is: 'Succesvol ouder worden'. Zoekend naar een thema voor een algemene ledenver gadering, leek het ons een goed idee om iets te kiezen in de sfeer van gezondheid. Naarmate je ouder wordt, van alles begint te voelen en aan allerlei kwaaltjes gaat lijden, begin je pas goed te beseffen hoe belangrijk een gezond lichaam is. En de meesten onder ons willen toch wel graag oude worden en zo Tang mogelijk genieten van de goede dingen van het leven. We willen graag nog lang bij onze kinderen en kleinkinderen blijven. Om de inleiding goed te laten aan sluiten bij wat bij de leden leeft, hebben enkele leden een voorberei dend gesprek gehad met Mw. Golucke. Er is gesproken over wat er gebeurt, als de echtgenoot na heel zijn leven buitenshuis gewerkt te hebben, plotseling de ganse dag thuis zit. Wat dit voor hen beiden betekent. Hoe de taken ineens anders verdeeld gaan worden en hoe de man zich soms bepaalde taken toeeigent en wat voor gevolgen dit voor de vrouw heeft. Belangrijk is, dat ieder zijn eigen zelfstandigheid handhaaft en zo nodig opbouwt. Een van de twee kan zomaar wegvallen en de ander zal alleen verder moe ten. Ook de vrouw zal inzicht moe ten hebben in financiële zaken, ter wijl voor de man enig verstand van de huishouding zeer nuttig kan zijn. Daarnaast zal zij ook andere onder werpen bespreken die normaal bij het ouder worden voorkomen. Gebreken die kunnen optreden en waaraan nog het nodige kan worden verholpen. Signalen, die de partner kan opvangen, waardoor hij of zij weet dat er iets niet goed gaat. Waarom bijvoorbeeld bewegen belangrijk is voor ouderen. De inlei ding zal ongeveer een half uur duren. Daarna kunnen er vragen gesteld worden en is er gelegenheid tot discussie. Om 16.00 uur wordt dit gedeelte afgerond. Ook niet-leden van de ANBO zijn van harte welkom. Vanaf 14.45 uur is de zaal toegankelijk, omdat de ledenvergadering dan is beëindigd. woning vernield In de nacht van zondag op maan dag werden voor een woning aan de Vivaldistraat geplaatste bloembak ken vernield. Uit de sporen viel op te maken dat die vernielingen door een auto zijn gemaakt maar de bestuurder heeft zijn visitekaartje niet achtergelaten en daar zoekt de politie nu naar. Mishandeling Een 14-jarige jongen deed maan dag aangifte van mishandelin door een nog onbekende persoon. De mishandeling had die ochtend omst reeks 11.30 uur in het centrum plaatsgevonden. De jongen had een persoon aange sproken die zijn vriendin enkele malen had lastiggevallen. Hij ver zocht de man zijn vriendin met rust te laten. Dat gesprek werd door de onbekende persoon gekonstateerd. Niet wetende wat er aan de hand was, ging deze er zich mee bemoei en en gaf de jongen een draai om zijn oren. Aanrijding met gewonden Dinsdagmorgen omstreeks 09.50 uur vond op de Deurneseweg ter hoogte van de Ossendijk een aanrij ding plaats. Een auto, bestuurd door een 48-jarige inwoner, reed over de Deurneseweg in de richting van Deurne. Ter hoogte van de Ossendijk wilde die bestuurder links af, gaf daartoe richting aan. Hij stopte om het tegemoetkomend ver keer vrije doorgant te verlenen. Dat stoppen werd te laat opgemerkt door de bestuurder van de achter hem rij dende personenauto, bestuurd door een 31-jarige inwoner uit Spier (Drente). Bij de botsing die volgde schoot ae auto van de Venraynaar door op de andere weghelft en bot ste tegen een vrachtauto, bestuurd door een 31-jarige inwoner van Berlicum. Beide bestuurders van de personenauto's moesten voor behandeling van verwondingen aan nek, arm en schouders naar het zie kenhuis worden vervoerd. De perso nenauto's liepen behoorlijke schade op. Oorlogstuig Tijdens landbouwwerkzaamheden op een perceel aan de Overloonseweg kwamen enkele granaten en ander exploisief naar boven. Dat oorlogsuit werd in afwachting van de ruiming door de EOC veilig gesteld. Begeleid lopen is verantwoord lopen Bewegen is gezond. Daarom trek ken steeds meer mensen, jong of oud, de sportschoenen aan om een aantal kilometers hard te lopen. Veel lopers lopen alleen, langs de weg of in het bos. Maar steeds meer lopers vinden dit alleen lopen toch niet zo geslaagd. Gebrek aan motivatie, dis cipline en de altijd op de loer lig gende overbelastingsblessures zijner onder ander de oorzaak van dat veel rekreatieve lopers het hardlopen al na korte tijd voor gezien houden. Dat is jammer en zeker niet nodig. Gelukkig vinden tegenwoordig steeds meer lopers hun weg naar een lopersgroep, waar deskundige begeleiding de lopers op de juiste momenten stimuleert, motiveert en zorgt voor een verantwoordde trai- ningsopbouw. Lopersgroep Venray is zo'n hardloopverenigign, die zowel de rekreatieve als de presta tiegerichte loper ondersteunt. De trainingen zijn zodanig samenge steld, dat iedere loper, op zijn of haar nivo hieraan kan meedoen. Gezelligheid en 'presteren' naar ver mogen gaan iedere training hand in hand. Iedere loper die eens mee wil doen mag vier weken mee trainen om te kijken of het hem of haar bevalt. Trainingen: Basisgroep (nivo 1): Dinsdag en/of donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Rekreatiegroep (nivo 2): Dinsdag en donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Prestatielopers (nivo 3): Dinsdag 19.00 uur intervaltraining op de atletiekbaan. Donderdag 19.00 uur kwaliteitstraining op de weg en/of bos, start vanaf de atletiekbaan. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Wedstrijdlopers (nivo 4): Dinsdag en donderdag 19.00 uur intervaltrai ning op de baan. Zondag 09.30 uur bostraining. Start: in overleg. Informatie: Frank Rijshouwer, tel. 586268, Anja Gooren, tel. 589486 en Marjo van Heijster, tel. 582397. Diefstal tuinhekje In de nacht van zaterdag op zon dag werd een houten tuinhekje bij een woning aan de Pavanestraat gestolen. De eigenaar, een 70-jarige Venraynaar, deed van die diefstal aangifte. De waarde bedraagt ƒ100,00. Twee nachten achter elkaar Zowel in de nacht van donderdag op vrijdag als van vrijdag op zater dag werden er uit een tuin van een bewoner van de Reseda een zestal potten met bloemen uit de tuin gestolen. De waarde daarvan bedraagt deze keer ƒ100,00. Nu zijn de laatste maanden in tui nen in die omgeving meerdere dief stallen van bloemen en planten gepleegd. Kennelijk is in die buurt een inwoner bezit met verfraaiing van zijn tuin ten koste van buurtbe woners. Hopelijk dat de politie van uit de burgerij aanwijzingen zal krijgen die kunne leiden tot aanhou ding van die dader. Vernieling omleidingsborden De aan de Beekweg en Dalland geplaatste omleidingsborden die het doorgaande verkeer vanuit Ysselsteyn en Venray in goede banen moeten leiden, werden ind e nacht van vrijdag op zaterdag door onbekenden omver gegooid of omgedraaid. Vrachtauto ramde lichtmast Vrijdagavond omstreeks 18.50 uur ramde een vrachtauto een bran dende lichtmast op de Weverstraat, waar de bestuurder goederen had afgeleverd. De lichtmast werd geheel omver gegooid, maar de lamp bleef branden. Personeel van de Mega schakelde de stroomvoor ziening uit. De bestuurder die de botsing veroorzaakte is zonder dat zijn identiteit kon worden vastge steld er vandoor gegaan. De politie denkt die bestuurder wel de reke ning, plus proces verbaal te kunnen presenteren. Diefstal auto ging niet door In de late dinsdagavond parkeer de een 45-jarige inwoner zijn perso nenauto voor zijn woning aan de Mgr. Nolensstraat. Woensdagmorgen stond die auto niet meer op die plaats, maar zo'n twintig meter verder. Het portierslot was geforceerd, terwijl ook geknoeid was aan het kontaktslot. De dader heeft de motor waar schijnlijk niet aan de praal gekre gen, mogelijk ook omdat het auto- alarm was afgegaan. Wel had de dader de kans gezien de draagbare telefoon ter waarde van ƒ492,00 mee te nemen. Hoe groot de braak- schade was kon niet worden mede gedeeld. Is uw drukwerk al voorzien van het nieuwe telefoonnummer? Nee? Wij maken er werk van! telefoon 0478 - 582727 Bas Keijsers is in Herten afgelo pen zondag Limburgs kampioen geworden. Van de twaalf gevaren wedstrijden voor het Limburgs grindmerensurgen wist Bas tien wedstrijden winnend af te sluiten. De laatste twee wedstrijden moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. De 17-jarig zus van Bas, Anke, werd eerste Limburgse dame en tevens tweede bij de jeugd. Omdat Anke genoeg punten voor stond op de tweede dame liet zij de wedstrijd in Herten voor wat het was en reisde zij af naar het Zuidhollandse Delft waar om de Delftse Jcugdbokaal werd gestre den. Anke werd hier eerste dame en in het overall klassement eindigde zij op een zesde plaats tussen de heren-jeugd. Anke en Bas Keijsers hebben deze resultaten te danken aan het vele trainen, dat begeleid wordt door Bart Akkersdijk van het Bewcgings- en Gezondheidscentrum Dynamis uit Gennep. Castenrav-Kronenberg 1-3 Deze sportieve wedstrijd was een wedstrijd met twee gezichten. De eerste helft was voor het feller en agressiever voetballende Kronenberg. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de bezoekers met en 0-1 voorsprong gingen rusten. Al na tien minuten wist E. Thiessen voor Kronenberg te scoren. Vlak na de hervatting kwam Castenray langszij. Steffan Weys was attent en bracht de thuisploeg op gelijke hoogte. Nu was het Castenray die het betere voetbal speelde. Met enkele goed opgezette aanvallen bracht de thuisploeg de bezoekers in verlegenheid. In de afronding wilde het echter niet vlotten. Met nog een kwartier op de klok kwam het breekpunt in de wedstrijd. Een Castenray-speler beroerde de bal binnen de beruchte lijnen en kon vervolgens de kleedkamer opzoe ken. De hieropvolgendc strafschop was een makkelijke prooi voor G. Philipsen die hiermee de bezoeken de ploeg, tegen de verhouding in. aan de leiding bracht. Castenray kon met een man minder geen vuist meer maken. Drie minuten voor het eindsignaal bepaalde P. Philipsen de eindstand op 1-3. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd geweest maar Kronenberg was eenter de meest gelukkige. Bestuurder was onvindbaar Zondagmorgen omstreeks 04.30 uur werd in de Brugstraat in Wanssum een totaal vernielde per sonenauto aangetroffen, die volgens het kenteken aan een 22-jarige inwoner van Bergen toebehoorde. Die bestuurder was niet aanwezig en bleek ook niet thuis te zijn. Het bleek dat de auto tegen een licht mast was gebotst, die daarbij totaal vernield werd. Zondagmiddag meldde die bestuurder zich bij de politie en deed aangifte dat zijn per sonenauto die nacht in Boxmeer was gestolen. Hij had hiervan niet eerder aangifte kunnen doen. De politie is gestart met het onderzoek en het horen van getuigen die kun nen bevestigen dat die auto is gesto len en dat de eigenaar daar niet mee gereden heeft. Frontale botsing Vrijdagmiddag omstreeks 17.45 uur vond op de Zuivelweg, tussen de Heidseweg en de Enge Steeg, een frontale botsing plaats tussen twee personenauto's, bestuurd door een 45-jarige en een 19-jarige inwo ner van Venray. Bij die botsing wer den beide auto's vrijwel totaal ver nield en moesten de bestuurders voor kneuzingen en een gebroken middenhandsbeentje naar het zie kenhuis worden vervoerd. Beiden konden na behandeling naar huis worden overgebracht. Verlichtingskontrole De politie hield vrijdagavond een verlichtingskontrole bij fietsers en bromfietsers. In het centrum werden zes waarschuwingen uitgereikt, ter wijl bij een kontrole aan de Leunseweg veertien bestuurders van fietsen en bromfietsen een waarschuwing kregen uitgereikt. Vanaf.deze week worden en bonnen geschreven. (Zie ook artikel: Zorg datje opvalt.) Inbraak auto Door een ruitje open te schuiven van een aan de Kruidenlaan gepar keerde personenauto van een Venraynaar was toegang verkregen. Uit de auto was alleen een map met papieren, voor de dader geen waar de, gestolen. Voor de eigenaar heb ben die papieren een onvervangbare waarde. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Vernieling invalide-auto Tussen zaterdagavond en zondag morgen werden vernielingen gepleegd aan de aan 't Liene gepar keerde invalidevoertuig van een 58- jarige Venrayse.Buitenspiegel en ruitenwisser waren er vanaf gesla- fen, terwijl er in het portier grote rassen waren aangebracht. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. Poging tot inbraak In de.nacht van zaterdag op zon dag is een poging tot inbraak gepleegd in een woondekoratiewin- kel aan het Schoutenstraatje. De dader moet in zijn werk gestoord zijn, want de schade bleef beperkt aan winkeldeur en winkelpui. De dader is niet in de winkel geweest. Autoradio stond te hard Zondagmorgen omstreeks 08.00 uur werden bewoners van de omge ving van de Henseniusstraat hard in hunslaap gewekt door luide muziek uit een autoradio. Op verzoek van de politie zetten de jongeren die ind e auto zaten de muziek wat zachter, maar toei^ waren de bewoners al wakker. Meesterschoenmaker Ad van Vught, in dienst bij de vooraan staande Nederlandse schoenfabri kant Van Bommel, geeft zaterdag 21 oktober een demonstratie van zijn kunnen bij Hendricx Schoenen in de Grotestraat. Ad van Vught is behalve meester ook gediplomeerd orthopedisch schoenmaker. Bij Europa's oudste schoenfabriek Van Bommel, waar al sinds 1734 schoenen worden gemaakt, verzorgt hij niet alleen demonstraties, maar maakt Van Vught ook met de hand de Good Year-schoenen. Volgens Ad van Vught behoren schoenen tot de absolute eerste levensbehoeften van' de mens. In de arme landen komt schoeisel na voedsel op de tweede plaats. In onze samenleving zijn schoenen meer vanzelfsprekend. Echte aandacht voor schoeisel heb ben mensen in het westen vaak pas als ze voetklachten of afwijkingen hebben. Hij noemt het een voorrecht om te mogen werken in een bedrijf waar het maken van kwalitcits- schoenen van vader op zoon is over gegaan. "Als schoenvakman durf ik te stellen dat de prijs-kwaliteitver- houding bij Van Bommel ptimaal is. Een bevestiging daarvan is ook het feit dat het bedrijf is gecertificeerd door de stichting Kwaliteitszorg Schoenindustrie. Tijdens z'n demonstratie bij Hendricx Schoenen zal Ad van Vught ook vragen van belangstel lenden beantwoorden. Wie zaterdag 21 oktober een paar Van Bommel- schoenen aanschaft kan rekenen op een gratis heel staatslot. Ad van Vught aan het werk bij Hendricx Schoenen bij een eerdere gelegenheid. Er werd gevochten In de nacht van zatcrag op zondag ontstond er omstreeks 02.15 uur voor een pizzeria in de Henseniusstraat een vechtpartij om onduidelijke redenen tussen een aantal personen uit Venray en Wanssum. Twee Vcnraynaren van 24 en 28 jaar liepen dusdanige klap pen op dat ze voor behandeling naar de EHBO-post van het ziekenhuis werden vervoerd. Het onderzoek in deze zaak is noc niet afgesloten en de mogelijkheid is niet uitgesloten dat naast de twee inwoners van Wanssum nog andere aanhoudingen^ zullen worden verrichr

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15