Uw Rabobank wijzigt haar telefoonnummer Koninklijke onderscheiding geweigerd Twee Koninklijke Onderscheidingen Gewapende overval opgelost Geen grote meerderheid voor Venray Notariskantoor wil uitbreiden Venrayse aannemer werkt aan Uitdaging Verkoop industriegrond boven verwachting Rabobank Autokrakers vooral actief in Veltum agirJpEEL EN MAAS De afgelopen weken werden door de politie van Venray in totaal vijf per sonen aangehouden, die bekenden eenoverval gepleegd te hebben, op vrij dag 17 februari op een friture in Landweert. In de loop van die avond kwa men toen drie personen 'vermomd' de friture binnen. Terwijl eenv an deze «rsonen de eigenaar en de eigenaresse onder bedreiging van een mes in «dwang hield, werd de kassa doo reen ander persoon ontvreemd. De nhoud hiervan bedroeg circa 100,- De verdachten zijn drie personen uit Venrajr, in de leeftijd van 15 en 18 aar, een 16-jarige knaap uit Horst en een 16-jarij;e inwoner uit Sevenum. jit het onderzoek bleek tevens, dat een van de 18-jrigen eveneens betrok- :en is geweest bij een overval te Horst Aldaar werd op 19 december 1994 tegen sluitingstijd de eigenaar van een sportwinkel door een pereoon in de imagazijnruirnte van zijn zaak opgesloten. Nadat de eigenaar ruim een uur later door een familielid was bevrijd, bleek dat er een bedrag van ongeveer ƒ250,- uit zijn winkel was ontvreemd. In verband met deze zaak werden ook een 19-jarige knaap uit Horst en een 20-jarige inwoner uit Venray aangehouden. Beiden bekenden deze overval. Enquetes over herindeling in Holthees en Maashees: Ook in Holthees en Maashees, twee dorpen die dicht bij Venray liggen en van oudsher sterk op Venray zyn gericht, staan de men sen niet te trappelen van ongeduld om ook daadwerkelijk Venraynaar te worden. Dat blykt uit de vorige week gepresenteerde enquete die de Dorpsraad van Smakt-Holthees en de Maasheese initiatiefgroep Herindeling in de dorpen hebben gehouden. In Maashees liggen de verhoudingen ongeveer fify-fifty, de bewoners van Holthees hebben slechts een lichte voorkeur voor Venray. Van de inwoners van Holthees van zestien jaar en ouder stemde een kleine meerderheid, 54% voor aan sluiting bij Venray. Net geen 40% koos ervoor om met Boxmeer in zee te gaan en Brabants te blijven. Een kleine groep (bijna 6%) kiest voor een andere oplossing en dat bete kent voor de meesten een zelfstandi ge gemeente Vierlingsbeek. In Maashees ligt de uitslag van de daar gehouden volksraadpleging nog dichter bijeen: 49% van de ondervraagden wil bij Boxmeer, 50% wil bij Venray horen. Opvallend is dat in Holthees de belangstelling voor Venray, vergele ken met de vijfjaar geleden gehou den enquete, een stuk minder is geworden. In 1990 wilde nog ruim 81% van de Holthesenaren in geval Vierlingsbeek zou verdwijnen bij Venray komen. De Maasheese bevolking is nog nooit direct geraadpleegd. Dat schrijft de Initiatiefgroep Herindeling Vierlingsbeek/Maashees dan ook in de brief die de groep samen met de uitslag van de enquete naar het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gestuurd. 'Dat heeft bij velen gevoelens van onvrede en grote teleurstelling teweeg gebracht', zo schrijft de initiatiefgroep. Daarom heeft de groep zelf een enquete gehouden. BESLUIT Met de brief en de enquete doet de Maasheese initiatiefgroep een laat ste poging staatssecretaris Van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken te beïnvloeden. De staatsse cretaris neemt zeer binnenkort een besluit over de herindeling van de gemeente Vierlingsbeek. De gemeente wordt opgeheven, maar over de eventuele opdeling van het grondgebied zijn de partijen het niet eens. In z'n geheel bij Boxmeer of deels bij St. Anthonis. De derde optie is een herindeling waarbij ook de provinciegrenzen veranderen en waarbij delen van de gemeente Vierlingsbeek (Holthees, Maashees en Overloon) Dij Venray gevoegd worden. De staatssecretaris gaf eer der de provincie Noord-Brabant en Limburg de opdracht om daar samen naar te kijken. Daarvan is niets terecht gekomen omdat Brabant de herindeling als een puur provinciale zaak beschouwt. De femeenteraad van Vierlingsbeek eeft zich in meerderheid uitgespro ken voor aansluiting bij Boxmeer. Een woordvoerster van staatsse cretaris Van der Vondervoort deelde mee dat de staatssecretaris zich beraadt op een reactie op de brieven van de provincies. In de loop van komende week wordt een antwoord Niet toegestaan, wel gewenst Notariskantoor Mathijsen mag, als het aan het college ligt, fors uitbreiden. Uitbreiding is welis waar in strjjd met het huidige bestemmingsplan, maar past vol gens de gemeente prima in de toe komstige ontwikkeling van het gebied. Het notariskantoor op de hoek van de Raadhuisstraat en de Gasstraat wil nu aanbouwen aan de achterkant van het bestaande gebouw. In de toekomst wil Mathijsen de voorge vel verbreden en het gebouw hoger maken. Mogelijk verrijzen op net kantoor nog enkele appartementen. De uitbreiding is volgens het gel dende bestemmingsplan niet toege staan, omdat het huidige bebouwde oppervlak wordt vergroot en dat mag niet. Het college vindt echter dat het uitgebreide notariskantoor f;oed past bij de overige ontwikke- ingen in het gebied. De gemeente wil op het voormali ge Jerusalemterrein, aan de westzij de van de Raadhuisstraat, woningen en kantoren bouwen. Het college stelt dan ook voor om voor de plan nen van het notariskantoor het nog geldende bestemmingsplan gedeel telijk te herzien. Het voorstel wordt maandag besproken in de comm- missie voor ruimtelijke ordening en grondzaken. Eind van de maand besluit de gemeenteraad over het voorstel. Piet Rooijakkers uit Overloon heeft vrijdagavond een aan hem toegekende Koninklijke Onderscheiding geweigerd. Rooijakkers deed dit uit princi piële overwegingen. Vrijdagavond nam Piet Rooijakkers afscheid van de Boerenbond alwaar hij bijna 30 jaar werkzaam was. Hij was daar in funktie als assistent zaakvoerder en vanaf 1970 algemeen zaakvoerder. In die funktie is hij o.a. betrokken geweest bij de fusie met de LLTB geweest bij Ysselsteyn. Toen vrijdagavond burgemeester Dittner dhr. Rooijakkers wilde ver rassen met de eremedaille in zilver, kreeg deze resoluut te horen dat de onderscheiding niet in ontvangst werd genomen. Rooijakkers voegde daar bovendien aan toe dat hij de gemeente tien jaar geleden al had laten weten, dat, als voor hem een dergelijke onderscheiding werd aan gevraagd, deze door hem geweigerd zou worden. Piet Rooijakkers (links) in gesprek met burgemeester Dittner over de toegekende, maar geweigerde onderscheiding. Het leek afgelopen weekeinde wel weer even Koninnedag in Venray. Donderdagavond en zaterdagavond werden twee Venraynaren onderscheiden met de eremedaille in goud, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. Het betrof dhr. J. Janssen die donderdag afscheid nam van de Rabobank in Oostrum en dhr. J. Houben, die terugtrad als direc teur van Houbensteyn en Porkhof. J. JANSSEN Dhr. Janssen nam donderdag afscheid van de rabobank in Oostrum. Dhr. Janssen is sedert 1958 werkzaam bij de Rabobank organisatie. De eerste jaren werkte dhr. Janssen in Oirlo maar in 1961 kwam hij terecht bij de Rabobank in Oostrum, waarvan hij in 1972 direc teur werd. In die funktie heeft hij ook de fusie tussen de Venrayse en Oostrumse Rabobank begeleid. Dhr. Janssen is ook maatschappe lijk aktief geweest. Zo voert hij al 20 jaar de administratie van de gezinsbijdragen in de Oostrumse kerkparochie. Ook is hij lid van de financiële adviescommissie van het kerkbestuur. Sinds 1992 is hij bovendien penningmeester van de "Stichting Instandhouding Eigendommen van de Parochie O.L.V. Geboorte". Dhr. Janssen is verder vanaf 1980 secretaris van de Oostrumse ondernemersvereniging en is hij vele jaren secretaris geweest van het gemeenschapshuis en van de dorpsraad. Van diezelfde dorpsraad is hij thans penningmees ter. J. HOUBEN Zaterdagavond tijdens de afscheidsreceptie van Jan en Dien Houben werd eerstgenoemde aange naam verrast door burgemeester Waals, toen deze hem mededeelde "dat het hare majesteit heeft behaagd" Jan Houben te onder scheiden met de eremedaille in goud. Jan en Dien Houben startten in 1961 met een gemengd agrarisch bedrijf. In de loop der jaren speciali seerde Houben zich steeds verder in de varkenssector. Onder het motto "van zaadje tot karbonaatje" omvat het bedrijf Houbensteyn en Porkhof de gehele produktielijn van varkens vlees. Naast ondernemer voelt Jan Houben zich, nu nog, nauw betrok ken bij de Ysselsteynse gemeen schap. Zo was hij o.a. vice-voorzit- ter van de voormalige Rabobank Ysselsteyn, voorzitter van de LLTB Ysselsteyn en beklede hij diverse bestuursfunkties bij de Coveco en was hij voorzitter van SV Ysselsteyn. Politiek is Jan Houben een CDA- er in hart en nieren. Voor deze partij heeft hij thans zitting in de Provinciale Staten van Limburg. Verder is hij ook nog lid van de Ysselsteynse dorpsraad. Alle telefoonnummers in Nederland bestaan binnenkort uit tien cijfers. Bij driekwart van Nederland veranderen op dat moment enkele cijfers van het telefoonnummer. Op 10 oktober introduceert Rabobank Venray-Oostrum echter doorkiesnummers. Bij deze introductie horen wel compléét nieuwe nummers. Wilt u alvast de nieuwe algemene nummers noteren? Telefoon: (0478) 530200. Fax: (0478) 589820 Ons adres in Venray is ook nieuw: Schouwburgplein 13,5801 BV Venray Nee, we zijn niet verhuisd... de gemeente veranderde alleen de straat naam. Van harte welkom dus in het vertrouwde kantoor, bij uw vertrouw de financiële adviseurs. Foto boven: Dhr. J. Janssen ont vangt zijn Koninklijke onderschei ding. Foto onder: Jan Houben is zichtbaar trots op zijn onderschei ding. Venray-Oostrum Donderdag 5 oktober 1995 - Pagina 5 Sinds dinsdagmiddag één uur zijn 80 bouwvakkers van het Venrayse aannemersbedrijf Nelissen van Egteren in het Gelderse Rheden continu in de weer om een monumentale paar- destal te verbouwen tot een vakantieverblijf voor zieke en gehandicapte kinderen met hun ouders. Normaliter doet een bouwbedrijf veel langer over een dergelijk project, maar als de camera's van 'De Uitdaging' snor ren is het natuurlijk een ander verhaal. Vanmiddag (donderdag, red.) om vier uur moet het cen trum zover klaar zijn dat de eer ste vakantiegangers erin kunnen trekken. Piet Hoex, uitvoerder bij Nelissen van Egteren, leidt het ongewone project in de bosrijke omgeving aan de rand van de Veluwe. "Het is leuk, heel intensief', meldt hij woensdag ochtend telefonisch vanuit het chao tische Rheden. "Ik ben best een beetje zenuwachtig. We hanteren een planning per half uur en gister avond lagen we wat achter. Toen ik vanmorgen om acht uur arriveerde bleken we een half uur voor te lig gen op het schema. Er is vannacht Fantastisch gewerkt". Hoe komt Nelissen van Egteren in een programma als 'De Uitdaging'? Hoex: "We zijn zo'n beetje de huis aannemer van het Nederlandse Rode Kruis, de eigenaar van het complex. We hebben hier al eerder bijvoor beeld het dak vernieuwd". De Venrayse aannemer verbouwt onder het oog van de camera's en de stimulerende aanwezigheid van Angela Groothuizen niet het hele vakantiecentrum binnen twee dagen. "Ik heb beloofd dat donder dag het eerste stuk klaar is, inclusief de keuken en de recreatieruimte klaar is. Donderdagavond slapen er de eerste gasten". De rest van de verbouwing gaat daarna, in een rus tiger tempo, door. Najaren van sukkelen lijkt het beter te gaan met de verkoop van industriegrond in Venray. Zowel op industrieterrein Smakterheide als op Keizersveld wordt behoor lijk verkocht. In 1995 heeft de gemeente al voor 13 miljoen gul den meer industriegrond verkocht dan was gepland. Dankzij de tegenslag in Antoniusveld valt de verkoop van bouwgrond -jaren lang het paradepaardje van het grondbedrijf- zwaar tegen: 4,7 miljoen onder de taakstelling. In z'n totaliteit loopt het grondbe drijf 3,5 miljoen achter op de gestelde taken. De gemeente ver wacht dit jaar nog wel met de bouw van de eerste woningen in Antoniusveld te kunnen starten. Dat blijkt uit het maandelijks overzicht van de grondverkopen, die het grondbedrijf komende week aan de leden van de commissie ruimte lijke ordening en grondzaken pre senteert. In september verkocht Venray voor ruim één miljoen aan industriegrond, zeven ton op Keizersveld en drie ton op Smakterheide. De verkoop van grond voor woningbouw in Landweert II loopt, hoewel het plan z'n afronding nadert, nog steeds gestaag door. In september ging toch nog voor één miljoen over de toonbank. In Veltum werd ruim een ton verkocht, maar daarna blijft de teller bij de bouw grond steken. Op de kerkdorpen werd afgelopen maand geen vier kante meter verkocht. Burgemeester Waals, verantwoor delijk voor acquisitie, lichtte vorige week al in de commissie voor finan ciële en economische zaken de ver kopen toe en deelde de commissie leden in vertrouwen mee dat er ook komende maanden meer dan vol doende in de pijplijn zit. Waals ver klaarde de aantrekkende verkopen van industriegrond voornamelijk uit het gereedkomen van de A73. Extra controle succesvol Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag stevig huisgehouden in geparkeerde auto's. Uit negen auto's werd de stereo-apparatuur gestolen. Alleen al in het gebied rond de Veltumse Kleffen/Hubenhof wer den vijf autokraken gemeld. Deze week kon de politie, dankzij extra surveilleren, een groot deel van de zaken oplossen. Autobezitters die hun voertuigen dit weekeinde geparkeerd hadden op de Veltumse Kleffen, Sanshofstraat, Hubenhof en Doormanstraat zitten na het bezoek van de ongenode gas ten met de schade en missen hun cassettespelers, radio's en CD-spe- lers. De inbrekers gingen overal op dezelfde manier te werk: door een ruitje te forceren drongen ze de auto binnen. Behalve in Veltum waren autokra kers ook elders in Venray actief. In dezelfde nacht werd uit een auto die aan de Maasheseweg geparkeerd stond de radiocassettespeler gesto len. De daders namen ook de siers- trippen van de auto mee. Vrijdagavond werd uit een aan de Aronskelk geparkeerde auto de audio-installatie ontvreemd. In verband met deze inbraken in personenauto's, werd door de politie van het distrikt Venray, in de nacht van maandag op dinsdag, extra mankracht ingezet.Dat had resul taat, want in die nacht omstreeks 04.20 uur zag een politiepatrouille op de parkeerplaats aan de Veltumse Kleffen een man in een auto zitten. Toen de man, een 30-jarige inwoner van Marokkaanse nationaliteit, zich betrapt voelde, rende hij weg maar werd achterna gezeten door de agenten die de man in zijn kraag konden grijpen. De man werd naar het politieburo overgebracht en bekende tijdens dat verhoor zich aan meerdere inbraken in personenauto's te hebben schul dig gemaakt. Overigens werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in vijf persnenauto's aan de Haammakerstraat en Veltumse Kleffen. Het is vrijwel zeker dat die man ook betrokken is geweest bij de inbraken in de personenauto's het afgelopen weekend. Het onderzoek in deze zaak loopt nog. De man is ingesloten en zal worden voorgeleid aande officier van Justitie. Het onderzoek naar de buit, mededaders en helers is nog in volle gang. Granaat gevonden Bij graafwerkzaamheden aan de Breevenneweg werd een souvenir uit de Tweede Wereldoorlog opge graven. Het bleek een 4,2 inch mor tiergranaat van Engelse makelij te zijn. In afwachting van de ruiming door de mannen van de EOC werd dat oorlogstuig veilig gesteld.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5