Turning Point opent martin cuypers Venrays Mannenkoor op reis naar Tsjechië en Slowakije 3 Hoog muzikaal peil op Gemeentelijk Muziek Toernooi REGIOKALENDER Schouwburgnieuws Evenementenkalender Candybar Planet treedt op in Gryphus Dansen in de Wis Stiena in 't Podium Jaarlijkse inloopmorgen peuterspeelzalen Bibliotheek- nieuws Amnesty International Astma Fonds organiseert voorlichtings avond 32 EEL EN MAAS Donderdag 5 oktober 1995 - Pagina 3 Het Venrays Mannenkoor gaat dgende week donderdag op een lesdaagse reis naar Tsjechië en flowaluje. Tijdens die reis geeft iet koor diverse concerten maar maakt het ook enkele toeristische Bitstapjes. In totaal gaat een quep van 149 mensen per vlieg- uig naar dit voormalige oostblok- «ebied. De concertreis van het Venrays Mannenkoor zou oorspronkelijk alleen naar Praag, de hoofdstad van Tsjechië gaan. Omdat het koor goede contacten heeft met Inalfa, werd door dat bedrijf gevraagd of hel koor ook naar Nitra/Vrable in Slowakije wilde gaan, alwaar het bedrijf Pal/Inalfa is gevestigd. Omdat deze reis daardoor medegefi- lancierd kon worden, werden zo de ilannen aangepast. Donderdagmorgen vertrekt het gezelschap om 10.00 uur richting chiphol om daar op het vliegtuig aar Wenen te stappen. Via Wenen vertrekt het Mannenkoor met aan hang per bus haar Nitra alwaar men door de directie van Pal/Inalfa ver- welkomd wordt. Op vrijdag is er een rondrit in de omgeving van Nitra en een rondlei ding bij Pal/Inalfa. 's Avonds wordt er geconcerteerd met het gastkoor in Nitra, het lerarenkoor SZSU. Het koor bestaat uit leraren van de diver se onderwijsgeledingen uit geheel Slowakije. Het programma van zaterdag wordt geheel verzorgd door Pal/Inalfa en is ook voor de leden van het Mannenkoor nog een com plete verrassing. Op zondag vertrekt het gezel schap naar Praag alwaar 's avonds een concert wordt verzorgd in het prachtige Nationaal Museum van Praag. Dat concert wordt samen ver zorgd met het CKD koor, dat onder leiding staat van de internationaal bekende dirigent Miroslav Kosler. Dit optreden wordt als een van de hoogtepunten van de reis beschouwd. Het Venrays Mannenkoor krijgt op maandag een rondleiding door de stad Praag langs alle fraaie toeristi sche plekjes. Om 18.00 uur wordt een H. Mis opgeluisterd in de Maria - Sneeuw kerk in Praag, gevolgd door een boottocht over de Moldau. Dinsdag vertoeft het gezelschap in de ochtenduren nog in Praag, waarna de terugreis wordt aanvaard. De verwachting is dat het koor op dinsdagavond rond 23.00 uur terug is bij de Witte Hoeve in Venray. Nadat zondag jl. het MMSK St. Petrusbanden omstreeks 11.00 uur met een show in de feesttent (vanwege de regen) het jaarlijkse jemeentetoernooi van de muziek- ezelschappen in Leunen inluid de, kon men genieten van het muzikale kunnen van de aange sloten muziekgezelschappen in de Gemeente Venray. Dit jaarlijks gratis aan de gemeen schap aangeboden concert was van hoog gehalte, waarbij een of meer uit te voeren nummers muzikaal werden beoordeeld dóór het beken de jury-lid in de HAFA-wereld, dhr. Leon Adams uit Ell. Dat de HAFA- nuziek in Venray op hoog peil is jekomen bleek uit de uitgevoerde verken, waarvan het aanwezige publiek kon genieten. Vooral de uit voeringen van een aantal drumbands genoot bewondering bij het publiek. Bij dit soort uitvoeringen is het dan ook juister om te spreken van per- cussion-concert dan van een drum- land-optreden, omdat met het ins- rumentarium van deze uitvoeringen vele effekten kunnen worden bereikt Dp een hoog muzikaal peil. Dat het muzikale peil van de deel- lemende korpsen op heel hoog nivo igt, blijkt wel uit de jurywaarde- ring. Slechts een korps kreeg het iredikaat ruim voldoende. De overi- e beoordeelde uitvoeringen behaal en het predikaat goed tot zeer Ded. Het Gemeentetoernooi mag ook it jaar geslaagd worden genoemd 3 de publieke belangstelling was tedelijk, hoewel het nog zeker meer zijn. Gezien de veranderingen iet muziekrepertoire van zowel de blaasafdelingen als de drum- bandafdelingèn van de aangesloten muziekkorpsen is deze muziek zeker voor een groter publiek aange naam om te beluisteren en zal voor al stimulerend werken bij de optre dende muzikanten en dirigenten. De organisatie, in handen van de harmonie 'St. Catharina' Leunen- Veulen-Heide, was prima verzorgd en we willen de 'werkers' voor en achter de schermen hiervoor harte lijk dank zeggen. De volledige uitslagen van de beoordeelde werken is als volgt: Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide: goed. Drumband St. Catharina' Leunen-Veulen-Heide: goed tot zeer goed. Drumband Kon. Harm. Euterpe Venray: goed. Jeugdorkest Kon. Harm. Euterpe Venray: ruim voldoende. Harmon ie Sub Matris Tutela Oostrum: goed. Drumband Sub Matris Tutela Oostrum: goed tot zeer goed. Fanfare Dorpsklank Castenray: goed tot zeer goed. Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo: goed tot zeer goed. Fanfare De Peelklank Ysselsteyn: goed tot zeer goed. Drumband De Peelklank Ysselsteyn: goed tot zeer goed. Drumband Kerk. Fanfare St. Oda Merselo:goed tot zeer goed. Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo: goed tot zeer goed. Van de opgetreden korpsen zullen er nog twee deelnemen aan een bondsconcours en wel fanfare de Peelklank uit Ysselsteyn en drum band St. Catharina Leunen-Veulen- Heide. Beiden zullen hun muzikale kunnen laten beoordelen op 22 oktober respektievelijk in Posterholt en Goirle. Voor hen was dit gemeentetoernooi mede een proeve van hun kunnen en wij wen sen hun alle sukses toe bij hun deel name aan het Bondsconcours. als jst In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 30 september t/m maandag 23 oktober: Hans en Mieke van Vroonhoven uit Geysteren exposeeren keramiek en schilderijen in het Schepenhuis in Budel. De tentoonstelling is geopend op zaterdagen, zondagen en maandagen, telkens van 14.00 tot 17.00 uur. Vrydag 6 oktober: Concert van De Zingende Fresia's en The bob Color in de feesttent aan !de Mgr. Jenniskensstraat in Meerlo. Entree 10,-, aanvang 21.00 uur. Voor de organisatie tekenen jongerensoos Merlin en fanfare Eendracht, j Zaterdag 7 oktober: i i Open dag van de PC Hobbyclub van de NS in Venlo, in het kader van het 40-jarig bestaan van de Spoorweg Sport eri Ontspanningsvereniging SSV). Demonstraties van de vele mogelijkheden van de moderne PC in tebouw' 'Het Wonder' aan de Kazernestraat 1 in Blerick (naast NS-station llerick). Tussen 10.00 en 16.00 uur is iedereen welkom. Zondag 8 oktober: 'Champignon culinair* in Horst. Evenement waarin de (culinaire kwali- eiten van) de chapignon en andere paddestoelen centraal staan. In het een- mm zijn elf door regionale hoveniersbedrijven aangelegde herfsttuinen te ^wonderen. Lokale bedrijven presenteren charapignonhapjes, de winkels rijn geopend en er is muziek. Het evenement is georganiseerd door de stichting Horst Promotie, met ondersteuning van de winkeliersvereniging. Owning om 11.00 uur door een défilé van aanspanningen. Zondag 8 oktober t\m 22 oktober: Tentoonstelling van fotografen van Fotogroep NL-70 in Villa Vallen, kntoniuslaan in Blerick. De expositie wordt gehouden in het kader van het 25-jarig bestaan van de fotogroep. Opening op 8 oktober om .15.00 uur. Daarna open in de weekenden, telkens van 14.0U tot 17.00 uur. Dinsdag 10 oktober: Open huis voor postzegelverzamelaars in de Kamenij aan de Jeroen Boschstraat 19 in Helmond. Aanvang 19.00 uur, de organisatie is in handen van de vereniging van postzegelverzamelaars Helmond. Zondag 15 t/m zondag 22 oktober: Expositie 'Kunst met bloemen'. Keramisch werk van het pottenbakkers- ichtpaar Geert en Netty Jacobs en schilderijen van Richard Smeets, aange reed met bloemsierkunst door bloemisterij Lucassen. In potterie/galerie Je Tramhalte aan de Rijksweg 2 in Nieuw-Bergen. Open dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 15 t/m zondag 22 oktober: Feest-octaaf tere ere van St. Gerardus in Wittem. Elke dag eucharistie vieringen. Thema van het achtdaagse feest is 'Gaandeweg de weg gaan'. T/m zondag 5 november: Tentoonstelling 'Kant in Noord-Limburg', naar aanleiding van eerste ustrum kantklosclub 't Klöske uit Horst. De tentoonstelling is opgezet in ^menwerking met de Oudeheidkamer en de Zuidnederlandse kantfabriek n Horst. Te zien in Horster Oudheidkamer, Steenstraat 2, Horst. Openingstijden: zondagen van 15.00 tot 17.00 uur, dinsdagen van 10.00 tot 12.00 uur, woensdagen van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdagen van 19.00 tot 2100 uur. Op de vrijdagen 22 september en 6 en 20 oktober tevens rondlei- len door kantfabriek. Aanvang 14.00 uur. Voor inlichtingen: tel. 04709- 127 of 82759. Op vrijdag 6 oktober aanstaande zal de Eindhovense groep Candybar Planet spelen in open jongerencen trum Gryphus te Vierhngsbeek. Daarmee belooft het eerste koncert in Gryphus in het nieuwe seiizoen een luidruchtige aangelegenheid te worden. Candybar Planet is immer beïnvloed door stevige Amerikaase gitaarrock, zoals die bijvorbeeld bemaakt wordt door Smashing Pumpkins en Monster Magnet. De krachtige gitaarmuziek van de Eindhovenaren wordt gekenmerkt door kontrastrijke strukturen, waar bij een knipoog wordt gegeven naar psychedelica. De optredens van deze pas twee jaar geleden opge richte band kenmerken zich door een energieke podiumact met veel gevoel voor sfeer. Bij de Brabantse muziekpers heeft Candybar Planet al het nodige enthousiasme los weten te maken, en het toonaange vende muziektijdschrift Oor omschreef een van de laatste optre dens van de groep als: 'In één woord: verpletterend'. Voor dege- nend ie met name van Smashing Pumpkins houden: dit optreden mag je domweg niet missen! Candybar Planet heeft overigens genoeg eigen smoel om niet voor Pumpkins-kloon door het leven te gaan. Gryphus is aanstaande vrijdag geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Het concert wordt ihede mogelijk gemaakt door de Stichting Brabant Pop. Maandag 9 oktober is er weer een dansavond in de Wis in Castenray, aanvang 20.00 uur. Zondag 8 oktober is het weer zover, Stiena en haar stoeptegels doen 't Podium aan, tijdens een van hun spaarzame optredens het laatste jaar. Bekend in 't Brabantse land, maar ook al geruime tijd in 't Noord-Limburgse. Een uitzonder lijk fenomeen, want waar ze ook komen, de kroeg gaat moeiteloos plat. De band brengt een eigengerei de vertolking van 't levenslied', dat is niet in de eerste plaats te danken aan de uitzonderlijk muzikale pres taties van de band, want daar man keert altijd wel iets aan. Daar moet ook iets aan haperen, want een wel overwogen 'houterig' amateurisme vormt mede het handelsmerk van Stiena en haar Stoeptegels. Andere kenmerken zijn de boa, de galajurk en het kroontje van diva Stiena.De band keurig in pak, zwarte brillen, brillantinekuiven en natuurlijk de kitscherige schemerlamp. De band speelt overwegend Nederlandstalige covers, maar ook hun eerste eigen single 'Bijna Bruid' over een dame die op het allerlaatste moment door haar bruidegom in de steek gelaten wordt. Ook van hun CD 'Clandestiena' worden nummers gebracht. Let op: Aanvang 16.30 uur, entree ƒ5,- Zaterdag 7 oktober a.s. organise ren peuterspeelzaal de Blokkendoos, de Mierenhoop en de Paddestoel een inloopmorgen. Ouders, opa en oma en anderen zijn welkom om een kijkje te nemen op de peuterspeelzalen die hun peuter bezoekt. Ook ouders en peuters die de peuterspeelzaal nog niet bezoe ken kunnen een kijkje komen nemen. Er zijn allerlei leuke aktivi teiten voor peuters georganiseerd. Van 10.00-12.00 uur bent u van harte welkom bij: peuterspeelzaal de Blokkendoos, Kruidenlaan 161 in de Landweert; peuterspeelzaal de Mierenhoop, Hubenhof 67 in Vcltum; peuterspeelzaal de Paddestoel, Beukenlaan 6a in het centrum. The concert they never gave Vrijdag 6 oktober, aanvang 20.00 uur. Elvis Presley, Buddy Holly en Roy Orbison. Bijgaand treft u een recensie aan van 20 september jl. Wij krijgen de indruk dat geïnteresseerd publiek in Venray en omgeving de gedachte heeft dat deze voorstelling 'toch wel' uitverkocht zal zijn. Er bellen nu zelfs mensen uit Sweikhuizen (zuid-limburg) en Maastricht naar de schouwburg om kaarten te reser veren. Uiteraard zijn wij hier blij mee maar vinden het toch jammer indien muziekminnend publiek uit Venray en omgeving dit muzikaal feest missen. Uit bijgaande recensie blijkt het kwalitijdsnivo van deze amusementsvoorstelling. 'The Concert' is in weinig regio-schouw burgen te zien. La cage aux folies Dinsdag 10 oktober, aanvang 20.00 uur. Een controversiële musical (dus ook) met verdeelde meningen van recensisten. Het verhaal gaat over liefdesrelaties. Er is veel glitter en glamour die beslist doet denken aan een grote Parijse revue. Een fantas tisch musical-orkest o.l.v. Peter Stöve. Melodieën die bij het publiek (na afloop) beslist in gedachten blij ven. Deze internationale broadway- produktie is voor de echte musical- liefhebber toch iets wat je gezien moet hebben. Ook voor deze voor stellingen zijn nog kaarten verkrijg baar aan de kassa van de schouw burg. Na afloop theatercafé. Hier Kresenteren Lex en Lynn Stevens et 'gratis' toegankelijke theaterca fé. Tijdens deze nazit kunt u genie ten van een optreden van Ladies First. Na afloop direkt naar huis gaan is er dus niet meer bij. Overigens bent u uiteraard ook van harte welkom als u niet naar de avondvoorstelling gaat. Aanvang theatercafé is in de regel om 22.00 uur. Ladies First regelmatig dit sei zoen te gast in de Venrayse schouwburg Ladies First bestaat sinds medio 1993 en is samengesteld uit de vier ladies: Lynn, Rian, Laura en Mariska en waar gewenst, aange vuld met een heer, Les, die de pianopartijen opvult. De afzonder lijke leden van Ladies First hebben een rijk muzikaal verleden achter de rug. Lynn en Lex speelden jarenlang samen op mondaine cruises, in exclusieve hotels en chique casino's. Rian en Mariska zongen jarenlang bij bekende landelijk werkende show- en amusementsorkesten. Laura komt uit de theater- en musi calwereld. Allemaal waren zij toe aan een nieuwe uitdaging en wilden muziek maken op het hoogste nivo. Over de manier waarop waren zij het helemaal eens, die moet swin gend zijn waarbij gebruik gemaakt wordt van oude, maar ook heden daagse nummers. Verder werd er gezocht naar een eigen identiteit, welke werd gerealiseerd door het maken van aangepaste arrangemen ten. Het brede repertoire; bestaande uit swing, soul, bluws, gospel, easy listening, jazz en Zuid-Amerikaanse muziek, staat borg voor een boeiend en gavarieerd optreden. Dat de formule Ladies First een suksesvolle is blijkt uit recente TV- opnames bij RTL 4 en de serieuze interesse van de BRT. Ook de radio omroepen laten regelmatig werk van hun horen. Eind dit jaar heeft deze Venrayse vocale groep een drie daags optreden in Berlijn. Venray, 6 okt.: schouwburg, 20.00 uur: Elvis, Buddy Roy; rock rol- Ifeest. Venray, 6/7 okt.: Bibliotheek Venray, 14.00-14.00 uur, Open dag en nacht t.g.v. 40-jarig bestaan bibliotheek Venray. \fënray f/S okt.: sportpark de Wieën, 09.30-17.30 uur, internationaal honk- t.g.v. 40Jarig bestaan bibliotheek Venray. ay f en softbal toernooi. Venray 8 okt.: de Witte Hoeve, 11.00-18.00 uur: alternatie gezondheids^ beurs, 70 verschillende disciplines. Venray 10 okt: schouwburg, 20.00 uur: La cage aux Folies, musical met jaren-50 muziek. Venray 12 okt.: schouwburg, 20.00 uur: Verdwaald in New York; ontroe rende komedie. Venray 13 okt.: schouwburg, 20.00 uur: Deep River Quartet, nostalgische swing. Hegelsom 14/15 okt: manege Wienushof, 10.00-17.00 uur: sierpluimvee. Venray 15 okt.: circuit De Peel, 11.00-18.00 uur: autospeedway circuit de Peel. Venray 15 okt.: industrieterrein de Hulst, tent Manders, 10.00: beurs van ondernemersvereniging Oostrum, i.v.m. 40-jarig jubileum vereniging. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. In galerie de Loehting exposeren van 1-31 okt. Henk van Hemert en Rado Konecnik schilderijen, kartondrukken en keramische objekten met als thema: 'kruispunt van verkenning'. Open: za, zo van 13.00-17.30 uur en na telefonische afspraak. Pool keerde terug Op vier augustus jl. werd een in Venray verblijvende Pool, die hier illegaal verbleef, aangehouden ter zake diefstal. De man werd toen in overleg met de Vreemdelingendienst het land uit gezet. Maandag trof de politie in Venray die Pool opnieuw in Venray aan. Hij zal weer over de grens worden gezet. Diefstal leren jas Een 22-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zijn leren jas uit de garderobe van een bar aan de Henseniusstraat. De jas heeft een waarde van 500 gulden, maar in die jas zat ook een portefeuille met persoonlijke bescheiden, rijbewijs en paspoort. De diefstal heeft dinsdagavond tus sen 20.30 en 23.30 uur plaatsgevon den. SCHOOLSTRAAT 26 VENRAY TEL 0478 586616 FAX 0478 510580 KLOOSTERSTRAAT 54 BLERICK TEL 077 3870320 FAX 077 3822615 Onder de naam Turning Point verkopen wij nu ook multimedia! Bent u geïnteresseerd in CD-ROM, CD-i, Video's, Software en Digitale Informatie kom dan gerust een keer kijken naar de talloze produkten die wij.grqafl voor u demonstreren. Marathonopening Bibliotheek Venray 6-7 oktober Nagekomen berichten Van 20.00-22.00 uur zal Yvonne Kroonenberg een lezing verzorgen in de aula van de KTS. Graag de zij ingang aan de St. Jozefweg gebru- ken. De entreeprijs bedraagt ƒ5,-. De muziek wordt verzorgd door Sonja Huisman. Ook de muziekschool zal mede werking verlenen aan de marathon- opening. In de bibliotheek worden optredens verzorgd door de volgen de muziekschoolleerlingen: vrijdag 6 oktober: vanaf 16.00 uur: Susanne Willems en Erik Litjens, saxofoon. Tussen 17.00 en 18.00 uur: Inge Reijders en Liza Fransen, gitaar; Marjolein Lemmens, piano; Inge Geurts en Ingrid Arts, piana vier handig. Tussen 19.00 en 23.0 uur: Martine Josten en Puck Oude Elferink, dwarsfluit; Ingrid Arts, piano. Zaterdag 7 okt.: tussen 10.00 en 14.00 uur: Moniek Soree en Anke Janssen, dwarsfluit; Serge Koenen, piana (onder voorbehoud). Is het een utopie te denken dat ieder echt heeft op leven, op vrijheid van godsdienst, op een eigen mening en op vrijheid van menings uiting. Dan zouden de leden van de Verenigde Naties in 1948 niet met beide benen op de grond hebben gestaan. Bovenstaande rechten en nog vele andere zijn toen immers vastgelegd in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. De verwezelijking van deze rech ten laat wel nog veel te wensen over, hetgeen iedereen kan volgen via de informatie van de TV, de radio of de krant. Ook Amnesty International probeert, na gedegen onderzoek, zoveel mogelijk schendingen van mensenrechten openbaar te maken. Daarbij roept de organisatie op tot protest tegen deze schendingen. In Nederland is ieder vij om zijn protest kenbaar te maken. U kunt aanstaande virjdag en zaterdag pro testeren tegen schendingen van mensenrechten door tijdens de Marathon-opening van de Openbare Bibliotheek (vrijdag van 14.00 uur tot zaterdag 14.00 uur) een brief te schrijven. Voorbeeldbrieven, pen nen, papier en enveloppen zijn aan wezig. Postzegels kunt u kopen bij de leden van de Amenestygroep Venray of bij het inlichtingenburo.. U kunt desgewenst ook voorbeeld brieven mee naar huis nemen en thuis schrijven. Gebleken is dat een van de drie politieke gevangenen, die vastzitten vanwege hun mening en die geen geweld hebben gebruikt, vrijkomt na dergelijke schrijfakties van Amnesty! U kunt zich in de biblio theek ook opgeven als thuisschrijver van de Amnesty-groep Venray. U krijgt dan iedere maand een voor beeldbrief die u thuis kunt overne men en versturen. Meer informatie hierover en natuurlijk ook over het andere werk van Amnesty International vindt u in het standje tijdens de marathonopening van de Openbare van de Amnesty-groep tijdens i Bibliotheek. U kunt ook bellen naar H. Stevens, tel. 89652 of naar C. Hoedemaekers, tel. 84479. De afdeling Venray/Horst e.o. van het Astma Fonds organiseert op dinsdag 17 oktober een voor lichtingsbijeenkomst over het thema 'Alternatieve behandelwij ze'. De bijeenkomst vindt plaats in het personeelsrestaurant van het St. Elisabethziekenhuis te Venray en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en er mag tijdens de bijeenkomst niet worden ger ookt. Veel mensen hebben weieens gehoord van acupunctuur, homeopa thie. Op deze avond wordt u aan de hand van een casus verteld hoe gewerkt wordt in een praktijk voor natuurgeneeskunde. In de huidige maatschappij/milieu nemen ver schillende ziekten sterk toe. Astma is er een van. De complexiteit van deze aandoening, milieuvervuiling, de toenemende kennis bij de bestaande medische wereld, maar ook bij de natuurgeneeskunde maakt het noodzakelijk een uitge breide, meer gedifferentieerde dia gnostiek te maken. Geavanceerde technieken werden toegepast.De betekenis hiervan hebben geleid tot andere therapiemogelijkheden. Wat kan en moet er worden behandeld? Naast dieet, homeopathie, acupunc tuur komen op deze avond verschil lende andere therapiemogelijkheden aan de orde, zoals nosoden, organo- therapie, mikrobiologie, bioreso- nantietherapie, audiocolortherapie etc. Tijdens de bijeenkomst ontvan gen bezoekers daarover informatie en kunnen zij van gedachten wisslen over goede en slechte ervaringen. Dr. K.L. Liem, n'atuurarts, al gespreksleider zijn. Bel voor meer informatie over de bijeenkomst of over de aktiviteiten van de afdeling Venray/Horst e.o. met mw. Donders, tel. 04780-84066 of mw. Stocf, tel. 04780-87734. s4$e*tcl<i ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, Th. Lankvcld, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: Zaterdag 7 okt.: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 okt: B. v. CASTEREN- v. GILS Langstraat 106, tel. 85289 Weekenddienst voor dc patiënten van P. Corvcr, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: J. van PELT, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en S. de VREEDE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14-00 wr en v<m lg.QO tpt 19.Q0 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vèrmazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784- 2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Diefstal reclamebord Een Venrays schildersbedrijf deed aangift van diefstal van een recla mebord dat geplaatst was bij gemeenschapshuis 'de Linde' in Oirlo. De waarde van het bord bedraag 350 gulden. Serie auto-inbraken opgelost In verband met de recentelijk gepleegde inbraken in personen auto's, werd door de politie van het distrikt Venray, in de nacht van maandag op dinsdag, extra man kracht ingezet.Dat had resultaat, want in die nacht omstreeks 04.20 uur zag een politiepatrouille op de parkeerplaats aan de Veltumse kleffen een man in een auto zitten. Toen de man, een 30-jarige inwoner van Marokkaanse nationaliteit, zich betrapt voelde, rende hij weg maar werd achterna gezeten door de agenten die de man in zijn kraag konden grijpen. De man werd naar het politieburo overgebracht en bekende tijdens dat verhoor zich aan meerdere inbraken in personenauto's te hebben schul dig gemaakt. Overigens werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in vijf persnenauto's aan de Haammakerstraat en Veltumse Kleffen. Het is vrijwel zeker dat die man ook betrokken is geweest bij de inbraken in de personenauto's het afgelopen weekend. Het onder zoek in deze zaak loopt nog. De man is ingesloten en zal worden voorgeleid aande officier van Justitie. Het onderzoek naar de buit, mededaders en helers is nog in volle gang.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3