88Y Q3H Bas en Anke Keijsers kampioen in distrikt Zuid-Oost Nederland HSV Het Alvertje H.S.V. De Roerdomp HBS Diana PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Motorcrossers Regio Venray Atletiek Vereniging Venray-Regio Lopersgroep Venray Spio Lopersgroep Peelrunners Judovereniging Erised Duivensport Wedvlucht PDV de Vredesduif Industrie- en Voedingsbond CNV Derde Orde Werkgroep Behoud de Peel PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS KBO Venray UW Red Stars Dierenbescherming Kollekteweek rond werelddierendag LVB Venray Katholieke Vrouwen Vereniging LVB Venray üonoeraag a oKiooer "ragina -jfl van voor Bij de koppelwedstrijd Wellerlooi was ae vierde prijs v I\van Verhaegh-Mart v.d. Ven; de vijfde prijs voor Peter Cuppen-Rene Wijnhoven en de tiende plaats voor Wiel Verhaegh-Henk Cox. Het kop- icl Ton Deenen-Harrie Theeuwen :ouden graag prijs hebben gehad. Zondag 7 oktober koppelwed- itrijd van Oostrum. De nummers [ijn af te halen vanaf 10.00 uur bij afe 't Leuken te Well. Er wordt pvist van 12.00-16.00 uur. Zondag 8 oktober: eerste zes-dor- icnwedstrijd van Oostrum voor eze wedstrijden opgeven bij Pieter iunen. tel. 077-3662920. Zondag open kampioenschap natch-vissen te Mook. Van het Uvertje gaan daar vijf leden aan eelnemen. Voor informatie voer de hengel sport bij de sekretaris H. Lenssen, tl. 587606. Op zaterdag 7 oktober is er een [oppelwedstrijd te Oostrum. Zondag 8 oktober is de eerste wed- itrijd van de vijf-dorpen in jostrum. Voor vergunningen kunt u terecht bij H. v.d. Heuvel, Klaproos 1, tel. 1215 en Van Grootel Hengelsport, stationsweg Venray. De zesde aflevering van de OC __r de jeugd werd gewonnen door I. Nooyen met liefst +22 over het gemiddelde. De tweede plaats was 'oor W. v. Ooi met +6 en de derde laats voor T. Philipsen. Zaterdag waren we te gast bij WillemTell Oirlo. Het eerste team irde 1339 p. Hoogste deelnemer lerd hier H. Willems met 229 p. let tweede zestal deed het met wat inder. Hoogste deelneemste van t tweede werd mw. A. Barents. Donderdag oefenen. Zaterdag ardt op de banen van Diana de eede ronde vanhet indoor-gebeu- in gehouden. Aanvang 19.00 uur. lèeft u eventueel interesse in deze irachtige sport dan kunt u hier top- iers bewonderen. Plaats van hande- D'n Doel, Sportlaan 4, Sportpark de Wieën. Bij de jeugdcross van afgelopen kend te Heeswijk wist Jimmy Laar bij de 60-automaten beslag leggen op de hoogste trede. Kevin ielens eindigde op een dertiende ts, terwijl voor Rob v. Benrum veertiende plaats was weggelegd. de 60-versnellingen schreef nnis v.d. Laar het volle pond op v~ naam. Bij de 80cc in de A-groep ging 'atrick v.d. Broek met de zesde leker huiswaarts en kwam de tiende lek in handen van Niek v. Bentum. Bij de 125-jeugd wist Dave Jacobs ia twee manches beslag te leggen een prachtige verdiende elfde lts. Ad Coenen werd in het alg- n klassement zeventiende. In de veteranen moest Gerrit ermsen in de eerste manche de jd staken met motorproblemen, ij de liefhebbers eindigde Michel Samps op een twaalfde stek. Bij de wedstrijden van 's zondags in leeswijk behaalde Roy Maessen na en sterke wedstrijd op zijn quad en zesde plaats, zijn vader Ton noest met problemen de strijd in de erste manche steken. In de klasse 25-promotie kwam de zevende laats in handen van Peter 'ersteegen. Voor Ben Bruining was 'ij de 500-junioren de 30e plaats Weggelegd, terwijl Winston Tjin ilgemeen 32e werd. Bijde wedstrijd te Nederweert 'ist Rob Simons bij de 500-senio- ;n als dertiende te eindigen, terwijl ijn naamgenoot, Huber Simons, in e daguitslag de vijftiende plaats •ezette. Bij de 250-senioren schreef laarten v.d. Aa de vijftiende plaats pzijn naam, terwijl Ed Classens in e eerste manche vroegtijdig het tnnerskwartier moest opzoeken. In 5 klasse 500-promotie behaalde 'eter Pijpers in het dagklassement vijftiende stek. Komende zaterdag zijn er jeugd- 'fdstrijden te Well, waar zondags «k een wedstrijd wordt georgani- ttrd voor de junioren, promotie en fnioren. De andere wedstrijd van k MON wordt verreden te Hapert. Katja Broers uitstekend op dreef tijdens Nederlandse kam pioenschap-Meerkamp Afgelopen wekend werden in Weert de Landelijke Finales meer kamp C/D junioren afgewerkt. De C-juniore Katja Broers van AV Venray had zich via selektiewed- strijden hiervoor geplaatst. In een zeer sterk veld van achtien meer- kampsters uit het gehele land wist ze zich uitstekend te handhaven. Met een negende plaats in de ein drangschikking en twee clubrekords kan de Venrayse jeugdatlete terug zien op een zeer geslaagde twee daagse wedstrijd. Op de 80 m. horden wist Katja het oude clubrekord, dat sinds 1988 in handen was van Anouk Jansen met ruim 0,1 sec. verbeteren. Het tweede clubrekord wist ze te verbeteren op het puntentotaal in de zevenkamp, dit wist ze te brengen naar 3904 p.; dit is een verbetering van 58 pt. In Groeningen was er een over winning voor D-junior Arno Vriens. De atleet uit Yssesteyn werd tijdens de Maasheggen loop onbedreigd weerste in de jeugdkategorie over een afstand van 2 km. TYainingen: Basisgroep (nivo 1): Dinsdag en/of donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Rekreatiegroep (nivo 2): Dinsdag en donderdag 19.00 uur, start vanaf de atletiekbaan Venray. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Prestatielopers (nivo 3): Dinsdag 19.00 uur intervaltraining op de atletiekbaan. Donderdag 19.00 uur kwaliteitstraining op de weg en/of bos, start vanaf de atletiekbaan. Zondag: Lange duurloop; start 09.30 uur atletiekbaan Venray. Wedstrijdlopers (nivo 4): Dinsdag en donderdag 19.00 uur intervaltrai ning op de baan. Zondag 09.30 uur bostraining. Start: in overleg. Maasheggenloop 1995 Zwemvliezen in plaats van loop schoenen zouden zondag jl. bij de Maasheggenloop in Gróeningen zeker niet hebben misstaan. Net als in voorgaande edities van deze trim- loop was het ook deze zondag weer modder proeven en slippers voorko men. Vlieggewicht Twan Lensen leek geen enkele hinder te ondervn- den van het lastige terrein. Hij liep de afstand over 5,3 km als op een stratenparcours: lichtvoetig en snel. Door een valpartij in de voorste gelederen kon Twan al na 1 km de kop en de benen nemen. Hij stond zijn koppositie daarna niet meer af. Twan finishte onbedreigd als eerste na 17.38 min. Wim Harrewijn 22.47 min.; Geert Cornelissen 21.30 min.; Jan Phillipson 22.24 min.; (derde plaats neren 50+); Jan Maessen 24.30 in.; Herman Jacobs 18.55 min. en Frank Phillipson 21.45 min. Informatie: Frank Rijshouwer, tel. 86268, Anja Gooren, tel. 89486 en Marjo van Heijster, tel. 82397. Kunstzwemmen Zaterdag 7 oktober: GEEN LES i.v.m. wedstrijdzwemmen. Meisje die interesse hebben (eer ste en tweede uur) kunnen op zondag 8 oktober komen zwem men van 08.00-09.00 uur. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur; Jeugd/Aspiranten: maandag en vrijdag 20.00-21.00 uur; Wedstrijden 7 okL: Pupillen-Glana 19.15 W. officials: Perry Brands en Dave Morrees Jeugd-PSV20.00 W. officials: Perry Brands en Paul Nellen Heren 2-Nimo 20.45 W. Officials: Dave Morrees en Ruud Brands Wedstrijden 8' okt: Heren-DEZV 17.15 W. offi cials: Marcel Jeuken, Guido Swinkels en Eric Nellen Zaterdag 7 oktober: Wedstrijd in het zwembad de Sprank in Venray. Inzwemmen 16.15 wedstrijd 16.45 uur.. Juryvergadering: 16.15 uur. Willen de volgende kinderen en vrijwilli- fers op tijd aanwezig zijn: Tamara, lieke, Suzanne, Wieteke, Paul, Michiel, Moniek, Lieke, Sanne, Rianne, Sjuul, Dirk, Rik en Stefan. R. v. Erkelens, T. v. Rens, M. Vermeulen, J.Vollenberg, M. Gommans, C. en H. op den Kamp, Frans en Natasje, Laura en Guus. Indien je niet aanwezig kunt zijn, wil je je dan even afmelden bij Annet Meyer. Trainingen: Dinsdag 3 okt.: Duurloop, start in Horst om 18.50 uur vanaf Ad Comperen aan de Berkelstraat 12 en in Sevenum om 19.30 uur vanaf v.d. Beele, Peperstr. 10. Donderdag 5 okt.: Intervaltraining, PHV aan de Dijkerheideweg, aan vang 19.00 uur. Zaterdag 7 okt.: Duurloop aanvang om 15.30 uur vanaf parkeerplaats Schadijker bossen.. Wedstrijden: Zo. 8 okt.: Nürburgringlauf; 23,8- 9 en 454 km; aanvang 10.30 uur; Zo 8 okt.: volksloopserie in Tegelen; 5 en 10 km; aanvang 10.30 uur; Zo 8 okt.: marathon van Eindhoven; 10,55- 21,1 en 42,2 km; aanvang vanaf 10.30 uur. Zondag j.l. namen wij met 9 jeugdjudoka's deel aan de Limburgse Kampioenschapen in Born. Deze wedstrijd was de ope ning van het wedstrijdseizoen '95/'96. Het werd voor Erised een prima start! Als enige club behaalde Erised drie eerste plaatsen, en dar mee werd ons visitekaartje keurig afgegeven. Jeffrey Broeren -36 kg, eerste plaats; Harold Oversteeg -41 kg, eerste plaats; Patrick Hendrix -53 kg, eerste plaats; Tristan Kunen -36 kg, tweede plaats; Rob Winnen -36 kg, derde plaats; Jacky Bollen -39 kg, vijfde plaats; Jorit Óversteeg -34 kg, vijfde plaats. PDV De Zwaluw Wedvlucht: Chateauroux 23-9-95 J. Gommans: 1 5 8 15 16 28 33; Chr. Hendriks: 2 6 7 11 13 17 23 32; M. Voesten: 23 4 35; A. Sijbers: 9; C. v. Vught: 10 12 18 20 21 38; H. Litjens: 14 31; H. Strijbosch: 19 34 39; P. v. Zwamen: 22 24 29 30; H. v.EIzen: 25; comb. Arts: 26 27; J. Basten: 36; H Hermans: 37. Het vliegseizoen 1995 is ten einde, met als sluitstuk de wed vlucht vanuit Hannut. De weersom standigheden tijdens de laatste vlucht van het seizoen waren teke nend voor het gehele seizoen, werd de vlucht vanuit Heverlee op 23 sep tember nog afgefloten ook; ook de vlucht vanuit Hannut dreigde niet door te gaan, de bummiefoon gaf te horen dat de weersomstandigheden van dien aard waren dat lossen niet verantwoord was. In de namiddag echter klaarde het op en dit was voor de begeleidingscommissie voldoen de om tot lossen over te gaan. Om 14.20 uur werden de korven geo pend en konden de duiven aan de thuisreis beginnen, er stond een zui delijke wind waardoor de snelheid van de duiven aan de redelijke kant bleef. De vlucht vanuit Hannut kende een goed verloop zodat in dertien minuten tijd het concours gesloten kon worden. Voor de vlucht vanuit Hannut waren door 28 leden van PDV de Zwaluw 318 jonge en 161 oude duiven ingekorft. De eerste jonge duif arriveerde om 15.32.08 uur met een snelheid van 94 km per uur op het hok van Jan Sijbers aan de Beukenlaan, kort daarop gevolgd door een oude duif van Piet Janssen aan de Kruisstraat, deze lande om 15.32.49 uur en maakte een snelheid vn 93 km per uur. Voor beide lief hebbers is een felicitatie op z'n plaats. De ereplaatsen voor de laat ste vlucht van het seizoen werden als volgt verdeeld: Jonge duiven: 1. J. Sijbers; 2. Chr. Hendriks; 3. J. Maas; 4. P. Loonen; 5. C. v. Vught. Oude duiven: 1. P. Janssen; 2. J. Gommans; 3. A. v.d. Munckhof; 4. Cuppen-Siebers; 5. A. v.d. Munckhof. A.s. zaterdag inkorven voor de zogenaamde damesvlucht van zon dag 8 oktober. Heren liefhebbers: zondag 15 oktober afrekenen van de laatste vluchten van het seizoen; komt allen zodat het seizoen kan worden afgesloten. Het clublokaal is open van 10.00 tot 13.00 uur. CC Peel en Maas Wedvlucht: Chateauroux 23-9- 95 1. Wijnands, H; 2. Wijnands, H; 3. Wijnands, H; 4. B. Teeuwen,W; 5. J. Cuypers, B; 6. Wijnands, H; 7. Wijnands, H; 8. J. Gommans, Z; 9. Chr. Henariks, Z; 10 M. Voesten, Z. PDV De Vredesduif Wedvlucht: Chateauroux L. Willems: 1 2 3 6 7; H. Ewalts: 4 8; W.Drabbels: 5. PDV Ysselsteyn Vlucht Hannut jong, 134 duiven. Tijd eerste duif: 15.29, tijd laatste duif: 15.50. 1. P. v. Asten, 15.29, 1521 m./min.; 2. P. Martens; 2. P. v. Asten; 4. J. Cox; 5. G. Linders. Vlucht Hannut oud, 49 duiven. Tijd eerste duif: 15.29, tijd laatste duif: 15.50. 1. P. v. Asten, 15.29, 1522 m/min; 2, 3, 4 en 5: P. v. Asten. Zaterdag 7 oktober 1995 organi seert PDV de Vredesduif Venray weer een groot concours vanuit Groningen. Ook dit jaar zijner weer prachtige gratis prijzen te winnen, op de 20e, 40e, 60e, 80e en 100e prijs. De hoofdprijs is een 14 uitge beend varken (indien niet voltekend zal het gezette geld uitgekeerd wór den. Restprijzen worden uitgereikt in de vorm van vleesschalen). Ook zijn er diverse levensmidde lenpakketten te verdienen en is er een fraaie damesprijs voor de eerste serie twee op het concours. Inkorven: vrijdag 6 oktober, dit kan zowel in eigen lokaal als in het lokaal van de Vredesduif gebeuren van 19.30-21.00 uur. Aangevoerde duiven dienen uiterlijk 21.30 uur op de verzamelplaats aanwezig te zijn. Algemeen: de klokken moeten vrijdag 6 oktober aangezet worden op radiotijdsein van 21.00 uur. Ook leden die niet aangesloten zijn bij de 'c.c. Peel en Maas kunnen aan dit concours deelnemen. Alle inlichtin- fen omtrent dit concours zijn te ver- rijgen bij J.C. Verdellen, tel. 04780-84474 of H. Ewalts, tel. 04780-84823. De prijsuitreiking is op zondag middag 12 november 1995 in het verenigingslokaal aan de Servatiusweg 1 te Venray, aanvang 13,30 uur. Evenals vorige jaren wil len we er weer een geweldige huldi ging van maken met muziek. Het verzilveren van vakantiebon nen en cheaues's voor Land- en Tuinbouw zal plaatshebben op don derdag 12 oktober a.s. van 17.00- 1930 uur in zaal 'In den Engel', Poststraat 1 Venray. Op dinsdag 10 oktober a.s. van 16.45-19.30 uur in zaal 'De Beurs', Gasthuisstraat 27 Horst. Middagtocht Megen Zoals bekend zullen wij op 10 oktober een bezoek brengen aan Megen. Wij vertrekken om 12.45 uur vanaf het Schuttersveld, daarna kan men ook opstappen aan de Leunseweg tegenover het politiebu- ro. Het programma van deze middag kunt u lezen in het blaadje van sep tember. Aangezien een groot aantal leden en belangstellenden zich opgaven voor deze tocht, die staat in het teken van onze Franciscusviering, zal er in oktober geen maandverga dering zijn, en komt er geen blaadje uit. Dit houdt inm dat enige verjaar dagen niet in het blaadje worden vermeld, maar zoals beken krijgt ieder een persoonlijke felicitatie die namens de afdeling door mevr. Mobers wordt toegestuurd. De eerstvolgende bijeenkomst (Elisabethviering) zal worden gehouden op woensdag 22 novem ber. Eventuele opgaven voor Megen zijn nog mogelijk bij mevr. Naus, tel. 81409. Zaterdag 7 oktober gaat Werkgroep Behoud de Peel weer aan de slag. In het centrum van de Deumese Peel zullen berkebomen omgezaagd worden, toen de Peel nog een ongestoord hoogveen was stonden er geen bomen in. Daar was het te nat en te zuur en voedselarm voor. Ten behoeve van het turfgra ven is de Peel echter met vele sloten ontwaterd, waardoor pijpestrootje, varens en berken de zeldzame veen- planten gingen overwoekeren. Gelukkig heeft de Werkgroep Behoud de Peel de afgelopen jaren weer flink natter gekregen door het bouwen van dammen in die afwate- ringssloten. Op veel plaatsen is ber ken kappen echter nog nodig, omdat de Peel toch nog veel droger is dan vroeger. Dit komt omdat de Peel door de verveningen en ontginnin gen een enorm stuk kleiner is dan vroeger en ook omdat de landbouw rondom de Peel haar waterstand lager heeft dan vroeger. Het water loopt daardoor te vlug uit de Peel weg. Om de typische flora en fauna van de Peel te behouden -en zeker om die verder te ontwikkelen- zal het daarom nodig zijn dat de Peel weer iets groter gemaakt wordt. Ook zal er rondom de Peel een bufferzo ne moeten komen, waarin de water stand niet verder verlaagd mag wor den. Deze plannen heeft de Werkgroep uiteen gezet in haar visie 'De Verheven Peel'. Als dit plan is uitgevoerd zal er in grote delen van de Deumese Peel geen beheer meer nodig zijn. Het centrale deel zal dan een uniek wildernisgebied worden en beheer zal alleen nog aan de ran den gebeuren. Voordat het 'Verheven-Peel-Plan' is uitgevoerd is beheer echter nog nodig, omdat het gebied anders volkomen dicht zou groeien met bomen. Vrijwilligers zijn daarom zeer welkom a.s zater dag om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Er wordt gewerkt tot 14.00 uur. Graag even opgeven bij 04930- 19610 of 04932-9482. Afgelopen zondag werd de finale gesurft in de B-serie van het distrikt Zuid-Oost Nederland. Bas Keijsers wist nadat hij alle voorwedstrijden gewonnen had, ook de laatste wed strijd op zijn naam te schrijven. Bas kreeg de KNWV kampioenschaps wimpel uitgereikt. Als beloning voor zijn inspanningen mocht hij ook nog een surfzeil in ontvangst nemen. Anke Keijsers werd kampioen bij Weer aanval op AOW Vorig jaar heeft het CDA veel onrust veroorzaakt door de uit spraak dat de AOW moest worden bevroren. Alsof men niets geleerd heeft, komt het CDA nu met de opvatting dat de AOW voor alleen staanden meot worden verlaagd van 70% van het minimumloon tot 50%. De mensen moeten dan maar sparen voor een aanvullend pensioen vindt het CDA. Weliswaar zou dit pas moeten gebeuren na het jaar 2037, maar het geeft toch aan dat er aand e AOW gemorreld wordt. De KBO, de andere ouderenbon den en de ouderenpartij zullen onge twijfeld protesteren tegen deze opvatting. Of dit protest sukses heeft zal ook afhangen van het aan tal leden dat deze organisaties heb ben. Meldt u daarom aan als lid van de KBO bij een van onderstaande adressen. Spreekuur De KBO-Venray-kom wil regel matig spreekuur houden voor ieder een, die daar gebruik van wil maken. Op dit spreekuur kunt u alle vragen kwijt, die u maar wilt stellen. Vooral als u met bepaalde proble men zit, kunt u van dit spreekuur gebruik maken. De KBO zal dan proberen iets met uw vragen te doen. Ook willen wij op dit spreek uur horen welke wensen of sugges ties u hebt. Het spreekuur wordt fehouden in het gebouw van. de eniorservice in de Marktstraat; voor de eerste keer op maandag 9 oktober a.s. van 14.00-16.00 uur. Agenda aktiviteiten 9 Okt.:spreekuur in gebouw van Seniorservice in de Marktstraat van 14.00-16.00 uur. 10 en 24 okt.: kienen in het Schuttersveld, aanvang 14.00 uur. 12 Okt.: keinen in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 19 Okt.: demonstratie St. Christoffel in het Schuttersveld, aanvang 19.30 uur. 25 Okt.: muziekmiddag in zaal Thielen waarbij u mee kunt doen met liedjes en gedichten. Het pro gramma is vernieuwd met een nieu we muzikant en en nieuw repertoire. Aanvang 14.00 uur. Welfaretentoonstelling in het Schuttersveld 27 Okt.: van 19.30-21.30 uur. 29 Okt.: van 14.00-16.30 ur. 29 Okt.: van 10.30-12.00 cn van 14.00-16.00 uur. 1 Nov.: demonstratie volksdansen, aanvang 19.30 uur in het Schuttersveld. 14 Dec.: adventsviering in zaal in Den Engel. Voor inlichtingen over aktiviteiten en/of over het lidmaatschap van de KBO kunt u kontakt opnemen met de volgende personen: mw. I Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123; mw. P. v.d. Kerkhof, Helfrichtstr. 80, tel. 83122 of mw. A. Noy, Rooseveltstr. 5, tel. 83494. de dames en tevens eerste bij de junioren, wardoor zij twee wimpels uitgereikt kreeg. Zij eindigde overi gens als vierde tussen de heren, een zeer goede prestatie voor de 17-jari- ge Maashese Havo-scholiere. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Dames 1 kansloos Het damesteam kende zaterdag een zware dag. Tegen het sterke Reflex uit Klazinaveen (Groningen) leed het team een 0-7 nederlaag. Wilmie Seuren, Angele Wientjes en Edith Hoogenboom hadden wei nig in te brengen tegen het geweld uit Groningen. Het team herbergt maar liefst twee internationals: Emily Noor en Diane Bakker. Hoewel enkele games gewonnen werden was er weinig kans opm een wedstrijd te winnen. Hierdoor werd het klasseverschil in de uitslag dui delijk: 0-7. De komende twee wedstrijden worden belangrijk want dan speelt Red Stars tegen de mede-degrada tiekandidaten Hotak en Spaarne. Laatstgenoemde tegenstandster uit Haarlem is de tegenstander van a.s. zaterdag. Heren 1 verliest nipt. Het herenteam speelde zaterdag tegen koploper Nedlin uit Veghel. Nedlin heeft zich dit jaar versterkt met de voormalige Blue Star speler John Cardinaals en lijkt op weg naar de titel. Alleen Ronald Bogaard had zater dag een passend antwoord klaar op het Veghelse spel. Hij versloeg in de eerste partij direct Cardinaals met ruime cijfers. Samen met Patrick Zwiers werd een uitstekend dubbel gespeeld die de stand op 2-2 bracht. Hierna pakte Bogaard zijn twee res terende enkelspelen. Hierdoor werd de uitslag 6-4 voor Nedlin. Zaterdag zal uit tegen Hotak gewonnen moeten worden. Heren Vegehel 1 - Red Stars 1 is 6-4 Red Stars 2 - Never Despair is 4-6 Red Stars 3 - Cevelum is 9-1 Armada 1 - Red Stars 4 is 6-4 K'lust 1 - Red Stars 5 is 3-7 Red Stars 6 - Looping 2 is 2-8 Aterrix 2 -Red Stars 7 is 6-4 Red Stars 8 - Seta 2 is 7-3 Red Stars 9 - Klust 3 is 4-6 TTC 6 - Red Stars 11 is 10-0 Dames Red Stars 1 - Reflex 1 is 0-7 Red Stars 2 - Stiphout 1 is 5-5 Jongens DTS 1 - Red Stars 1 is 5-5 Red Stars 2 -SPD 1 is 8-2 Red Stars 3 - Vee Verca 1 is 7-3 Red Stars 4 - Seta 1 is 7-3 TTC 1 - Red Stars 5 is 10-0 Panningen 1 - Red Stars 6 is 8-2 Red Stars 7 - TTC 2 is 2-8 Red Stars 8 - Blue Star 5 is 4-6 Red Stars 9 - Maasbree 2 is 8-2 Panningen 4 - Red Stars 10 is 0-10 Red Stars 11 - Beta 1 is 0-10 Meisjes Sar 1 Red Stars 1 is 5-5 Red Stars 2 - Hercules 12 is 6-4 Heerlen 2 - Red Stars 3 is 6-4 Red Stars 4 - Armada 1 is 6-4 Maasbree 4- Red Stars 5 is 10-0 De dierenbescherming afdeling Venray e.o. houdt op 5 en 6 oktober haar eerste kollekte in het centrum van Venray. Dit gebeurt in het kader van de landelijke kollekteweek rond werelddierendag. Het motto van dit jaar is: 'Zonder ur bescherming heb ben dieren geen leven'. Op werelddierendag zelf zendt de TRÓS 'Deadline voor Dieren' uit, waarin de onderwerpen aan bod komenn waarop de landelijke Dierenbescherming zich op dit moment concentreert. Afdeling Venray zal hier haar akties zo moge lijk op aansluiten, daarnaast houden onze vrijwilligers zich o.a. bezig met voorlichtingsakties, het onder houden van een informatie- en klachtenlijn en indien nodig aklie ondernemen, sterisilatie- en kastra- tie voor katten, en het verstrekken van donaties aan organisaties die opkomen voor het dierenwelzijn. Op 8 oktober kunt u nader kenni smaken met onze vereniging tijdens de landelijke Open Asieldag bij die renasiel de Berghaag in Oostrum. Wij zullen hier dan met een stand vertegenwoordigd zijn. We zijn overigens nog steeds op zoek naar nieuwe vrijwilligers zodat wij onze aktiviteiten verder uit kun nen breiden met bijvoorbeeld jeugd werk en een eigen afdelingsinspek- teur. Eventuele vrijwilligers kunnen zich melden bij Dierenbescherming afdeling Venray, tel. 0478-415521. Dit is tevens het nummer van onze informatie- en klachtenlijn. Het kringbestuur nodigt alle LVB- leden uit om deel te nemen aan het politieke programma dat dit jaar wederom gepresenteerd wordt. Thema: 'Hoe veilig is onze veilig heid'. Programma: Donderdag 5 okt.: De veiligheid van de mens in woon- en leefomge ving. Korte inleiding over streek- en bestemmingsplan; het tot stand komen van een nieuwe wijk met maquette en video van 'Anthoniusveld'; vij de toelichting speciale aandacht voor de veilig- heidsaspekten bij het plannen en tot stand komen van een nieuwe woon wijk. Verzorgd door de 'Onderafdeling Ruimtelijk Ontwikkeling'. Gemeentehuis Venray, aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 nov.: Kan de bur ger de zekerheid van een veilig bestaan verschaft worden? Veiligheid in het verkeer; inzetten van stadswachten; handhavind van de veiligheid in onze rechtstaat; de bijdrage van de burgers aan de openbare veiligheid. Inleiding door burgemeester J. Waals. Gemeenschapshuis Oostrum, aan vang 20.00 uur. Dinsdag 23 januari 1996: Het ontstaan en de ontwikkeling van gevoelens van onveiligheid. Veranderingspatroon van waarden en normen; toename kleine krimina- litiet; wat doet het HALT-projekt. Inleiding door dhr. Franssen van het HALT-projekt. Zaal 'In den Engel', aanvang 20.00 uur. Wij hebben geprobeerd om de kosten zo laag mogelijk te houden. Deze bestaan alleen uit konsumpties voor eigen rekening. Graag zien we weer uw interesse en belangstelling. Dinsdag 10 oktober is er een ledenavond. Deze avond zal worden verzorgd door twee medewerkers van het Groene Kruis. Deze avond luidt het thema: a. Het Groene Kruis in 't algemeen en b. De thuiszorg winkel. Het is eeninteressante avond. Er is zoveel veranderd de laatste jaren dat 't zinvol is om deze avond bij te wonen. De geveltjestocht gaat niet door. Omdt 't donker is kan met 't niet goed zien en bekijken wat 't alle maal is en wat 't allemaal inhoud. Dit houden we tegoed voor 't voor- haar van 1996. Er komt nu een orientatietocht voor in de plaats. Ook kan men zich nog opgeven voor de exkursie naar de breifabriek 'Marcienna' bij Mia Flinsenberg, de kosten bedragen ƒ10,00 p.p. Dinsdag 10 oktober is er weer een ledenavond in cafe 'de Volle maan'. Deze avond zal dhr. A. den Brok, in Venray bekend als een groot vertel ler, een lezing houden over het ont staan en de geschiedenis van de Grote Kerk in Venray. Aanvang 20.00 uur. Heeft u de kontributie (ƒ45,-) al voldaan?

Peel en Maas | 1995 | | pagina 17