marathon-opening Literair ontbijt wie durft Jarige bibliotheek N trakteert 40-jarigen Ballon wedstrijd Boekbinden r Bram van der Wurff vertelt... Fotowedstrijd reünie Boeken taxeren organiseert i.s.m. /—0~CO/£ TALENTENJACHT schrijven teksten maken dichten Pyjamaparty Verkoop afgeschreven boeken \2:elen maas 40 JAAR BIBLIOTHEEK - RAGINA 3 |ou je van verhalen lan leuke of spannende, amantische of griezelige ver- alen [om dan luisteren naar een piot verteller: Iram van der Wurff )p zaterdag 7 oktober vertelt Iram van let zal u niet zijn ontgaan: de bibliotheek in Venray bestaat dit jaar 40 jaar! [eden die in 1955 geboren zijn, hoeven in dit jubileumjaar >een contributie te betalen. Hun lenerspas wordt gratis ver engd. Bent u ook van de lichting 1955, maar nog geen bibliotheek lid? Meldt u dan vóór 31 december 1995 met een geldig dentiteitsbewijs bij de balie en u ontvangt een gratis jaarlid- maatschap. 'Alle kinderen tot en met 12 aar mogen meedoen aan de allonwedstrijd. Je hoeft geen lid te zijn van de bibliotheek, leelnemerskaarten zijn ver jaar in de jeugdbiblio- heek. 'De deelnemerskaart neem je op zaterdag 7 oktober mee naar de bibliotheek. Vanaf 13.00 uur wordt aan iedere deelnemer een gra tis ballon uitgereikt. 'Om 14.00 uur zal Bram van der Wurff het startsein geven voor de ballonwed strijd. *10.30 -11.30 uur voor kin deren van 8 tot en met 12 jaar. *12.30 - 13.20 uur voor kin deren van 4 tot en met 7 jaar. Kaartjes a 1,00 zijn vanaf 15 september verkrijgbaar aan het inlichtingenbureau van de jeugdafdeling. Wie weet waar je ballon terechtkomtMisschien wel in Boekelo, Boekhoute of Timboektoe! *De bibliotheek hangt de terugontvangen kaarten op in de jeugdbibliotheek. Kom dus gerust eens kij ken of jouw kaart al terug ontvangen is. *De prijswinnaars ontvangen in november schriftelijk bericht voor het in ontvangst nemen van de prijs. De prijs winnaars worden in het weekblad "Peel en Maas" gepubliceerd. 'twas maar een heel kart be-zoek. er staan boe-ke.. C dm am Bes in een zaal, kies een strip of een ver-haal,\om er by - na F Cf F el - ké week in de bi - blï - o - - fcheek. In samenwerking met de Fotoclub Venray organiseert de bibliotheek een fotowedstrijd. Het thema van deze wedstrijd is: iet boek. Wedstrijdreglement: Het formaat van de in te zenden foto is minimaal 13 x 18 cm. De foto wordt niet ingelijst ingestuurd. v Het maximaal aantal in te zenden foto's per deelnemer bedraagt 3. 'De inzender voorziet elke foto op de achterkant van zijn naam, adres en telefoonnummer. 'De inzendingen worden tentoongesteld in de bibliotheek vanaf vrijdag 6 oktober t/m zaterdag 28 oktober 1995. Bij de opening van de tentoonstelling op vrijdag 6 oktober 1995 vindt de prijsuitreiking plaats. Het totale prijzengeld bedraagt 175. 'Prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht. De uitslag van de wedstrijd wordt gepubliceerd in de regionale pers. 'Na afloop van de tentoonstelling kunnen inzenders hun foto's vanaf 30 oktober 1995 tijdens openingsuren afhalen aan de balie van de biblio theek. Inzenden vóór 1 oktober 1995 aan: Bibliotheek Venray t.a.v. De heer J. Driegen, Postbus 178, 5800 AD Venray. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met: De heer G. Verstappen (Fotoclub Venray), tel.0478(0) - (5)82695 De heer J. Driegen (Bibliotheek Venray), tel.0478(0) - (5)81970 onder het motto 'de bibliotheek houdt je wakker' is er een van vrijdag 6 oktober 14.00 uur tot zaterdag 7 oktober 14.00 uur programma 14.00 14.15 Feestelijke opening m.m.v. oudste en jongste lener; muzikale omlijsting: het Seniorenorkest Venray e.o. Opening fototentoonstelling 'Het boek'; bekendmaking winnaars van de fotowedstrijd (organisatie: Fotoclub Venray en bibliotheek) 14.00 -17.00 Workshop met Loesje: deelnemers zijn de prijswinnaars van de 'Talentenjacht schrijven - teksten maken - dichten' 14.00 - Bjbliotheekmarkt: presentatie van o.a.: 'Boekhandels Cuypers en van den Munckhof. 'Boekbindkunst: o.l.v. Dhr. en Mevr. Wijnhoven en Dhr. van Hooren demonstreren amateur-boekbinders verschillende technieken van het boek binden; bezoekers kunnen ter plekke een technische analyse van de door hun meegebrachte boeken laten maken. 'Taxatie van oude boeken en kaarten door Antiquariaat Stapper uit Venlo. 'Niet overal in de wereld is er vrijheid van meningsuiting en een goede informatievoorziening. In dit kader is Amnesty International aanwezig met o.a. een schrijfactiviteit t.b.v. politieke gevangenen. 'Wereldwinkel schenkt Max Havelaarkoffie en -thee. 'Bibliotheekgeschiedenis is ook cultuurgeschiedenis: Veldeke Venray is pre sent met de Veldeke-winkel. 8.30 -19.30 Pyamaparty voor kinderen vin 6 en 7 jaar. 20.00 - 21.00 Pyamaparty voor kinderen van 8 en 9 jaar. 20.00 - 22.00 Optreden van Yvonne Kroonenberg in de aula van de KTS (het geplande optreden van Marjan Berk is komen te vervallen) 22.00 - 2.00 Boekenmarkt: verkoop van afgeschreven boeken; vanaf 1.00 uur halvering verkoopprijzen 2.00 uur: verloting aardrijkskunde-encyclopedie Times-atlas. 22.00 - 1.00 Dammen: simultaanwedstrijd met Karen van Lith, tienvoudig damesdam- kampioen van Nederland! vanaf 22.00 Competitie Trivial Pursuit. Video-vertoning verfilmd boek. 6.00 - 7.00 Ontbijt voor krantenbezorgers en postbestellers. 7.00 - 8.30 Literair ontbijt voor genodigden met een krantje, een croissantje en vooral: voorlezen en vertellen. 10.00 -14.00 Vervolg van de presentaties op de bibliotheekmarkt. 10.30 - 11.30 Optreden van verteller Bram van der Wurff voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. 12.30 - 13.20 Bram van der Wurff voor de kleintjes van 4 t/m 7 jaar. 12.00 -16.00 Combi Dom Melskens bestaat óók 40 jaar: met een waardebon die in de bibliotheek verkrijgbaar is, kan het publiek zich gratis laten fotograferen in een 40-jarige oldtimer van Voiture Speciale; plaats: Foto Melskens, Schoolstraat 15. 14.00 Kleurrijke afsluiting met het oplaten van ballonnen. De bibliotheek is deze 24 uur ook gewoon open voor lezen, lenen, informatie opzoeken en aanvragen, uitleg van het gebruik van de catalogus en de cd-rom enz. Afgelopen zaterdag werden de festiviteiten rondom het 40-jarig bestaan van de Openbare Bibliotheek in Venray al ingezet. Die dag vond er een grootse reünie plaats in het huidige pand van de bibliotheek. Nagenoeg alle oud- medewerkers/sters en het huidige personeel/vrijwilligers waren op deze dag aanwezig. Terwijl het "personeel van vroeger" de ogen uitkeek naar de ontwikkelingen binnen de bibliotheek konden de huidige vrijwilligers en het per soneel vol trots tekst en uitleg daarbij geven. Het hele gezelschap poseerde op deze gezellige dag ook nog voor onze fotograaf, (foto Dom Melskens) 'voorlezen en vertellen is toch iets voor de kleintjes'? Tien tegen één, is dat de opvatting die de meeste men sen over vertellen hebben. Een misvatting, ook al is in onze westerse cultuur de schrijfcultuur zo gaan domi neren, dat het spontane ver tellen van volwassenen aan volwassenen, vrijwel is verd wenen. Gelukkig is er sprake van een vertel-revival! Die herleefde belangstelling komt voort uit de confrontatie met migran ten uit niet-westerse culturen die nog contact hebben met hun authentieke, mondeling overgeleverde literaire erf goed. Voorbeelden zijn de verhalen rond de Afrikaanse spin Anansi, de Turkse Hodja, de Marokkaanse djin- ns, Chinese en Molukse ver halen. Vertellen vormt een tegen wicht tegen de ontpersoonlij- king en computerisering van de samenleving. Het contact tussen verteller en luisteraar is direct. Door te vertellen over je favoriete auteur, thema, genre, stijl enz. kun je elkaar op ideeën brengen en enthousiast maken. In dit kader organiseert de bibliotheek op 7 oktober 1995 om 7.00 uur een literair ontbijt voor genodigden. Een ontbijt met een krantje en een croissantje maar ook met een actieve literaire inbreng van de genodigden: zij zullen ver tellen over hun leeservaringen door b.v. een lievelingsge dicht voor te lezen of een favoriete schrijver te promo ten. Iedereen kan dammen, maar wie durft de uitdaging aan te gaan met Karen van Litb tienvoudig Dames-Damkampioen van Nederland Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de bibliotheek speelt Karen van Lith een simultaanwedstrijd dammen op vrijdagavond 6 oktober 1995, van 22.00 uur tot 1.00 uur. Deelname staat open voor elke belangstellende. Breng wel zelf uw eigen dambord met damstenen mee. Terwille van de organisatie vragen wij u zich zo spoedig mogelijk aan te mel den via het deelnameformulier dat in de bibliotheek verkrijg baar is. Heeft u oude, bijzondere, unieke boeken in uw kast staan? Laat ze taxeren door Antiquariaat Stapper uit Venlo. Tijdens de marathon opening van de bibliotheek is dit mogelijk op vrijdag 6 oktober 14.00 uur tot 20.00 uur en zaterdag 7 oktober 10.00 uur tot 14.00 uur. Boekbinden is een echte kunst. Dat is niet alleen te zien op de tentoonstelling 'Focus op boeken' in museum 't Freulekeshuus (t/m 29 oktober 1995), maar ook op 6 en 7 oktober in de biblio theek. O.l.v. Dhr. en Mevr. Wijnhoven en Dhr. van Hooren demonstreren ama teur-boekbinders verschillen de technieken van het boekbnden. Tevens kunnen bezoekers ter plekke een technische analyse van de door hun meegebrachte boe ken laten maken. Bibliotheek Venray 1955 -1995 a Leeftijd: ledereen tussen 12 en 18 jssr Categorieën: Fantasieverhaal, Gedichten, Teksten Maximale Inzending per persoon: Twee fantasieverhalen, drie gedichten, vier teksten Inzendingen: Rechtstreeks naar de bibliotheek La.v. Talentenjacht, Postbus 178, S800 AD Venray Brengen kan ook: Merseloseweg 59, afgeven aan de balie Sluitingsdatum: Dinsdag 26 september 1995 Winnende verhalen, gedichten en teksten worden gepubliceerd in de Peel en Maaa Prijswinnaars zijn uitgenodigd op de feestelijke Loeaje-workshop bij de viering van 40 jaar Bibliotheek Venray, vrijdag 6 oktober. het jonge schrijverstalent van Venray dient zich aan 'Waar:Bibliotheek Venray Merseloseweg 59 Wie:Kinderen van 6 tot en met 9 jaar Wanneer:vrijdagavond 6 oktober, 18.30 -19.30 6 en 7 jarigen; 20.00 - 21.00 8 en 9 jarigen 'Wat:-Je trekt je allermooiste, allerfijnste of allergekste pyjama aan. Je knuffel mag ook mee! Die mag, als je dat wilt, een nachtje in de bibliotheek slapen. Je haalt hem zaterdag weer op (als je och voor Bram en de ballonwedstrijd komt!). We hebben dan een lekkere verrassing voor je. fon je wel slapen zonder je knuffel? Wat we gaan doen....? Dat is nog een verrassing, maar je zult er nog lang over dromen.... 'Welkom:Je bent welkom op de pyjamaparty als je vanaf 15 september een gratis kaartje afhaalt aan het inlichtingenbureau van It jeugd-afdeling. Kom snel, want op op Op 7 mei 1993 kwam er een eind aan onze succesvolle reeks boekenmarkten. Daarna was er voortaan een permanente verkoop van afgeschreven boeken en tijdschriften via de boekenkraam nabij de leeshoek. De echte bibliofielen vragen regelmatig naar een groter en meer gevarieerd aanbod. Om hieraan tegemoet te komen is er tijdens de marathon-opening weer een boekenmarkt op vrijdag 6 oktober van 22.00 uur tot 2.00 uur 's nachts. Op de boekenmarkt zijn afgeschreven romans, stripboeken, informatieve boeken, jeugdboeken, naslagwerken en diaseries te koop. Voor elk besteed bedrag a 10 ontvangt u een lotnummer en dingt u mee naar een aardrijkskunde-encyclopedie of een Times-atlas. Bovendien worden vanaf 1.00 uur de verkoopprijzen gehalveerd.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 27