VERSE f» ZEEUWSE i "Burgerparticipatie een farce" k Ouderenbond KBO KunstzWemmen een sport om eens te proberen Katholieke Vrouwen Vereniging Literatuurprijs 'De Raadselige Roos' 1995 Programma voor ouderen in schouwburg icL Seniorservi Venray ES BISTRO „de PA RIS PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 1995 - Paging Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Whistlcrstraat 1, tel. 82385; kape laan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of 80202; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis, tel. 22222. Opgeven misinten ties: Eindstraat 6: ma t/m vr (ni«t op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: Priesterzaterdag. 9.00 H. Mis voor roepingen tot het pries terschap en het religieuze leven. 11.30 Feestelijke H. Mis en huw. van Edward Henkens en Nicolle Coenen. 19.00 H. Mis voor An Swaghoven-van Es (buurt); overl. ouders Kelders-Winnen en dochter Els; Jan Kersten; ouders Van Dommelen; Rick Strijbos-v. Dommelen; ouders Kersten en Bert, Nel en Stien; Riek Beelcn- Beerkens; Toon Jenneskens. Zondag: 22e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. ouders Janssen-Muis; overl. ouders Thijssen-Maters, overl. kin deren en fam.; jrd. Lei van Mil; uit dankbaarheid; Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay. 11.00 H. Mis jrd. ouders Herman en Maria Ebberink-Henckens; Bertus Meesters en overl. fam. Maandag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor Ber Heidens (St. Odastraat). Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Antoon v. Osch, echtgen. en zoon Sjef; Wilhelmus Hubertus Janssen, Martinus Janssen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor echtp. Vermeulen-Drabbels. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Jaan Hcndricx. Vrydag: Maria Geboorte. 9.00 H. Mis voor Gerada Broers. Dienbeurten: za 19.00: Mark, Koen, Stefan, Maartje en Ronny; zo 9.30: P. Vosbeek en G. Hoppenbrouwers; zo 11.00: Hoa, Ties, Sanne, Joost, Wesley en Luuk. Lektoren: za 19.00: A. Noyens; zo 11.00: L. Truijen Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: J. Korff; lerice: zr. Hélène. Vertrek bus om IS. 15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10:00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: J. Korff; lektrice: mevr. T. Blom van Brakel. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Uitreiking ziekencom munie thuis. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Els Hendriks- Jenniskens en ouders Jenniskens- Jenniskens-Janssen; Patrick v. Merkestein (koll); Antoon Wilmsen en echtgen.; ouders Lenssen- Heiligers; Jacqueline Rijnja- Manders (buurt); jrg. Nelly Hermsen-Jacobs; Petronella Wilms- Sinkcls (koll); Teng Arts. Zondag: 8.30 Fam. Janssen-Krijns. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Peter Philipsen; Martien Wilms (koll); Colcta Gal. 12.00 Doop Snanon Hendriks, Chopinstraat 6. 12.30 Doop Gijs Helden, Isabellahof 37. Maandag: 19.00 Voor Anne. Dinsdag: 19.00 Voor KW. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Koenen-Klcuskens. Donderdag: 12.00 Huw. Arlette v. Dricl en Bine Cundris, Look 12. 19.00 Jac. v. Rhee; Karei Hendriks en fam. Maas; To Janssen-Hermans en echtgen.; overl. Sraar Maas en fam. Maas-Wilmsen. Vrijdag: 19.00 Fam. Arts-Janssen; fam. Peters-Arts; Arnoldina Aben- v.d. Mond en overl. fam. Vredeskerk Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 80202. Gaarne erbij vermelden dat u de H. Mis in de Vredeskerk wenst. Persoonlijk kunt u ook terecht op de pastorie van de Vredskerk op maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Zaterdag: 19.15 Vooravondmis voor de 22c Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland; Jac Backus; overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; overl. fam. Thielen-Hendriks; overl. ouders Van Cuyck-Gooren; Mien v.d. Ven-van Eijk (koll); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Jan Hendrix (koll); Harrie Claessens (koll); Wim en Antonet Jakobs-Hanen (koll); jgt. Jacobus Thijssen. Zondag: 22e Zondag door het jaar. 9.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; Harrie Janssen en overl. fam.; lev. en overl. leden van de familie De Haart-Creemers; tot bijz. int. (C); Jan Schmitz; Louis Koppers (koll); jrd. Martin Creemers. Vrijdag: 14.00 Kapel, huw. Wilbert Wijlaars en Jolanda Meijer. De MIVA-kollekte heeft opgebracht ƒ540,65 Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen- Wolters; voor een overl. broer; Bert Egelmeers; Giel Vennekens en echt gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans; Antoon Janssen. 10.00 Overl. ouders Broeren-Kersten; Piet Peeters; Cor Thielen en zoon Toon; overl. ouders Haegens-van Lin (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum; fam. Vermeulen-Moorrees; Ber van Dijk en overl. fam.; Marion Vermeulen. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor een zieke. Vrijdag: 9.00 Voor de overl. fam. Brouwer en voor een jarige. 14.00 Voor bruidspaar Peter Jacobs en Mariëlle Camps (Zangkoor Melody). 19.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum, Feest van Maria Geboort (Gem.koor). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels; zo 8.30 Ralph Kessels, Maurice van Mill; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op den Camp. Feest van Maria Geboorte. Vrijdag 8 sept., feest van Maria Geboorte, patrones van onze kerk. Daarom is er die dag ook een avond mis om 19.00 uur, die opgeluisterd wordt door ons Gem.koor. Uitstelling van het Allerheiligste. Iedere vrijdag wordt vóórde H. Mis van 9 uur, om half negen het Allerheiligste uitgesteld, om God eerherstel te brengen voor alles wat Hem in onze tijd wordt aangedaan, Hem de schepper van alle leven. In Nederland werden dit jaar weer 40.000 kinderen vermoord in de moederschoot, wreedaardig worden zij verscheurd en verminkt. Het is een slag in het gelaat van een liefde volle Schepper en een primitief bar baarse misdaad ten opzichte van een totaal weerloos onschuldige. Parochie Oirlo Zaterdag: 17.00 PI. Gez. H. Mis b.g.v. 60-jarig bestaan LVB Oirlo ^Dameskoor); 19.00 Geen H. Mis. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu; Wim van Rhee; overl. fam. Stevens-Steeghs; Rinus Linskens (RKSV DIS). Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Weijers en kapelaan Kersten; tot zekere int. Vrijdag: 9.00 H. Mis Martinus Voermans en Maria Minten. Parochie Leunen 22e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis b.g.v. de opening van het nieuwe school jaar. Thema: Samen naar een nieuw begin; lsm. Teng Noijen en overl. fam.; Harrie Versteegen en Marie Versteegcn-Moorrees; weekd. Teng de Mulder (2); mndd. Johan Meijers; mndd. Teng Houben. Zondag: 10.00 Hgm. Teng Claessens en overl. fam. Claessens- Gussen; zwd. Pierre Lucassen; weekd. Wiel Keijsers (4). 11.15 Lsm. voor het welzijn van de parochie. Maandag: H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Dinsdag: 19.00 Lsm. Grada Heldens-Direks. Woensdag: 19.00 Lsm. Henk Ouwerkerk, Han O'uwerkerk- Manders en overl. fam.; Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; Harrie Smits. Donderdag: 19.00 Mndd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide eichtgeno- ten, Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: Maria Geboorte. 14.00 Hoogmis b.g.v. het 25-jarig huw. van Jeu Steeghs en Nelly Thijssen. 19.00 Lsm. overl. fam. Peeters- Beetz en dochter Mieke; Teng Jenniskens. Misdienaars: za 19.00: Inge Smits en Sanneke v.d. Oetelaar; zo 10.00: Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg; 11.15: René Timmermans en Roel Litjens. Lektoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 11.15: Jan Reintjes. Huwelijksafk.: Peter Jakobs uit Horst en Diana Kuenen uit onze parochie (le roep). Rektoraat Heide Zondag: 22e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Stephania Coppus-de Groot. Misd.: Gijs, Karen, Gerard, Niels, Koen en Roel. Donderdag: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 22e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Jan Verdellen; Antoon Drabbels en Dina Klaassen; 3e zwd. Tilla Jenneskens- Poels; een zieke; priesterroepingen- Pieter v. Meyel; Dien Burgers. Zondag: 10.30 Hgm. als gest. jgt. rektor Geurts en rektor Verbugt; Teng Hagens en dochter Truus; gest. jgt. Johari Geurts; voor de parochie. Maandag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: Feest van Maria Geboorte. 8.00 H. Mis voor Johannes Thissen en overl. fam. Thissen-Hendriks. Misdienaars: za: Richard Mulders, Sjef Classens; zo: Roy Smets en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn 22e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); jrd. Bert Derks en Josefina Lemmens; G. Trommelen en overl. fam.; leden en overl. leden SV Ysselsteyn; uit dankbaarheid. Zondag: 9.30 (Gregoriaanse Hoogmis); geestelijk welzijn van onze parochie. 11.15 Jrd. Peter, Johannes Rongen; uit dankbaarheid (D). Maandag: 19.00 Ria Koonings- Zanders (buurt). Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen Misdienaarsbeurten: za 19.00: W. Claessens en I. Poels; zo 9.30: M. Arts en R. Keijzer; 11.15: D. Scheepens en Mt. Claessens; ma 19.00: M. en N. Pouwels; wo en vr: M. Spreeuwenberg en Th. Vogels. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Till Muysers. Misd.: Erik Janssen en Paul Engels. Zondag: 10.00 Jgt. Teng Poels. Misd.: Danny Willems en Roy Stevens. Dinsdag: 8.30 Tien de Rijk; jgt. Henricus muysers en Johanna Verhaag. Woensdag: 19.00 Jgt. Maria v.d. Heuvel. Vrijdag: Feest Maria Geboorte. 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Hendriks- Flinsenberg en mevr. Kessels-de Rijck. Hartelijk dank voor uw bijdrage aan de Miva-kollekte. De opbrengst was ƒ236,95. Rektoraat Vredepeel Vrijdag: 14.00 Huw.mis bruidspaar Eric Smits en Bianca Claassens. Zaterdag: 19.00 J. v.d. Heuvel- Peters. Zondag: 10.00 Fam. Huys-v. Enckevort. Maandag: 19.00 Voor vrede. Donderdag: 19.00 Voor zieke. Misdienaars: za: Leonie en Martijn; zo: Karin en Mark. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis opgeluis terd door ons dames- en herenkoor Smakt-Holthees; int. Rene Buyzen; fam. Philipsen-van Dijck; fam. •Seykens-Cuppen; Jo en John van Veghel; Be. Huberts; ouders V.d. Winkel-Geurts en b.g.v. een verjaar dag. Woensdag: Geen H. Mis in de Jozefkapel. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Onder Christus lei ding de nieuwe ordening in in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 3 septem ber om 10.00 uur: kand. P. Korteweg, Maartensdijk. Om 14.30 uur ds. C.M. Buijs, Kesteren. Zondags tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Zondagsschool: Zondag a.s. begint de zondagsschool weer voor kinde ren van 4-12 jaar. Op eenvoudige manier worden verhalen uit de Bijbel verteld. Ook krijgen ze limo nade met wat lekkers. Het is iedere zondagmiddag van 16.00 tot ca. 16.50 uur. Ouders met kinderen die niet de middagdienst bijwonen, kun nen door de kleine blauwe deur naar binnen. De kinderen vinden het fijn. Een opname van de achten van het koetshuis en paardensta van 'Hotel de Zwaan', het sta logement aan de Grote Mark Venray anno 1920. Op het paard de driejarige Vermaten uit Venray, en bij paard haar tante Gertruda Mid zus van de uitbater van het h Mathieu Michels (later gehuwd Jan Voesten zuivelwinkel in Hofstraat). Het prachtige zwarte paard v omstreeks 1910 vanuit Argent door Henri Poels wzn. aan hote Zwaan geschonken, met de bet ling het in te zetten als koetspa maar in die hoedanigheid we gebruikt, omdat in 1909 de paa tram zijn intrede deed, waardoo koetsentraktie grotendeels uit Venrayse straatbeeld verdween. Jan v.d. Putten Stichting Stadspark in brief aan college: Het college van burgemeester en wethouders van Venray neemt zaken als inspraak en burgerpar ticipatie niet serieus. Het college roept wel hard, maar in de prak tijk komt er weinig van terecht. Een dergelijke handelwijze werkt sterk demotiverend op (groepen) burgers die betrokken zijn bij de leefbaarheid in Venray. Dat is de strekking van een open brief van de stichting Stadspark Venray, gericht aan het college. De stichting schrijft de brief naar aan leiding van de stilte die vanuit het gemeentehuis wordt betracht over de voortgang van het Stadspark- gebied. Sinds het besluit om de oost-westverbinding, begin 1994, niet te laten doorgaan heeft de stich ting officieel van de gemeente nau- webjks nog iets vernomen. In de open brief, die ook is gestuurd naar de fractievoorzitters in de gemeenteraad, schetst de stich ting Stadspark de periode vanaf januari 1994, toen het bestuur een brief schreef aan het college. Op deze brief heeft de stichting tot op heden geen antwoord gekregen. Ook latere brieven werden tot nu toe niet beantwoord. Het bleef bij een mondelinge mededeling in de wan delgangen of een enkel telefoontje. Voor het overige signaleert het stichtingsbestuur '..radiostilte uit de gemeentelijke veste..' Het bontst maakt de gemeente het in de ogen van de stichting Stadspark door niet te reageren op het voorstel van de stichting om te beginnen met negentien projecten in het gebied, die volgens haar op geen enkele manier in conflict kunnen komen met toekomstige andere ont wikkelingen ter plaatse. De verba zing van het Stadsparkbestuur is des te groter omdat het idee enkele bestuursleden door wethouder De Loo aan de hand was gedaan. Onlangs heeft de stichting, opnieuw uit de wandelgangen, ver nomen dat mogelijk in september de ontwerpschetsen die het bureau BRO in opdracht van de gemeente heeft gemaakt, worden gepresen teerd. Daarop heeft het bestuur besloten haar ongenoegen over de communicatie vanuit het gemeente huis naar buiten te brengen. Stijgende gemeentetarieven De Consumentenbond heeft in een nummer van de Consumentengids een overzicht laten zien van de tarieven en inkom sten van de 190 gemeenten in Nederland met meer dan 20.000 inwoners. De Consumentenbond stelde vast, dat de gemeentelijke belastingen meer stijgen dan de lonen en andere prijzen. Volgens de Consumentenbond is het einde van de stijging nog niet in zicht. Voor veel ouderen zijn de gemeentelijke belastingen een zware last. Er zijn in Nederland ongeveer 270.000 65- plussers, die alleen AOW hebben. Een kleine 350.000 hebben nog een klein aanvullend pensioen tot ƒ300,- per maand. De gemeente Venray komt er niet erg best van af, als we de gemeente lijke tarieven vergelijken met andere Limburgse gemeenten. Zes andere - meestal grotere gemeenten - in Limburg hebben hogere tarieven dan Venray. Opvallend is, dat ande re, grotere gemeenten, zoals Roermond, Sittard en Weert aan merkelijk goedkoper zijn dan Venray. Bijzonder gunstig is het tarief in Weert, dat ƒ741,- per jaar is tegen ƒ1.104,- in Venray. Als de gemeentetarieven in Venray uitge drukt worden in een bedrag per woning, noemt de Consumentenbond dit tarief zelfs zeer ongunstig. Dat is dus geen aan beveling voor mensen om in Venray te gaan wonen! Omdat de gemeentelijke belastin gen steeds zwaarder gaan drukken op het budget van ouderen, is de KBO van plan aan de gemeenteta rieven meer aandacht te gaan beste den. Agenda aktiviteiten: 4 okt.: Wandelen in Geysteren met na afloop een kop koffie met vlaai. 25 okt.: Muziekmiddag in zaal Thielen waarbij u mee kunt doen met liedjes en gedichten. 11 nov.: Camavalsbijeenkomst. 14 dec.: Adventsviering in zaal In den Engel. Voor inlichtingen over het lid maatschap van de KBO en over de aktiviteiten kunt u bellen met een van de volgende personen: mevr. I. Claessens, Handelstraat 55, tel. 85123, mevr. P. v.d. Kerkhof, Helfrichstraat 80, tel. 83122, mevr. A. Noy, Rooseveltstraat 5, tel. 83494 of dhr. J. Lipman, Isabellahof 17, tel. 84897. Bermbrandjes Donderdagmiddag omstreeks 12.15 uur moest de brandweer uit rukken voor een bermbrandje nabij het oude zwembad aan de Hoop- weg. De brandweer kon voorkomen dat de brand zich uitbreidde. Enkele uren later moest de brand weer weer in aktie komen. In de buurt was weer een bermbrandje opgelaaid. Zwemvereniging Spio organiseert aan het begin van dit nieuwe school jaar een jeugdkennismakingsprojekt kunstzwemmen. Iedereen (ook jon gens zijn van harte welkom) die eens wil kijken wat het kunstzwem men eigenlijk inhoudt, kan mee doen. Aanstaande zaterdag 2 september is de .eerste kans. Je kunt dan vier weken meedoen voor het bedrag van ƒ10,-. De volgende data zijn 9, 16 en 30 september. Van de aspirant-zwemmers wordt verwacht dat ze minstens het A- en B-diploma hebben. Tijdens de vier lessen worden de beginselen van het kunstzwemmen aangeleerd. Tevens zullen de deelnemers tezamen een uityoering maken op muziek en krij gen ze demonstraties van andere kunstzwemsters te zien. De lessen worden gegeven in zwembad De Sprank van 17.00 tot 18.00 uur. Belangstellende zwem mers worden om 16.45 uur ver wacht in de hal van het zwembad. Zij kunnen zich dan inschrijven en na betaling meteen meezwemmen. Mocht je nog meer informatie over het kunstzwemmen willen heb ben, dan kun je het volgende tel.nr. bellen: 04780-81149 (alleen in het weekend). Dinsdag 5 sept. is de opening van het seizoen. Wij beginnen deze avond met een H. Mis in de Paterskerk. Graag voorin plaatsne men. Daarna zal er in zaal In den Engel een presentatie gehouden worden over consumentenzaken met als onderwerp: 'De vrouw in de wereld van nu. Deze avond wordt verzorgd door het Buro Groepsvoorlichting. 19 sept. is er een excursie naar de veiling. Vertrek is om 07.30 uur. In het boekje staat dat we om 09.30 uur verwacht worden doch dit is om 08.30 uur. Men kan zich opgeven bij Agnes Drabbels tot en met 13 sept. De kosten bedragen ƒ10,-. Dit voldoen bij het opgeven van de excursie. Winkeldiefstal Vrijdagmiddag, werd een 37-jari- ge inwoner betrapt in een super-, markt aan de Kiosk toen hij vijf pakjes shag, zonder die te hebben betaald, mee wilde nemen. Hij werd aan de politie overgegeven die de man, na verhoor en opmaking van proces-verbaal, naar huis stuurde. Het Literair Café Venray-regio organiseert voor de derde keer een wedstrijd voor amateur-schrijvers en -dichters om 'De Raadselige Roos'. De naam van deze literatuurprijs is ontleend aan een zin ('naar raad selige rozen') uit het gedicht 'Het lied der dwaze bijen' van M. Nijhoff. Uit dat gedicht is ook de zin in het logo van het Literair Café Venray-regio afkomstig: 'Een geur van hoger honing'. In 1994 telde de wedstrijd ruim dertig deelnemers. Om in aanmerking te komen voor de literatuurprijs 'De Raadselige Roos' dienen bijdragen vóór 15 oktober 1995 ingezonden te wor den: sekretariaat 'De Raadselige Roos', t.a.v. mw. Toos van Ooi, Henseniusstraat 53, 5801 AW Venray. De verhalen en gedichten moeten in goed Nederlands zijn geschreven, geen dialekt. Bovendien moet het werk origineel zijn en niet eerder gepubliceerd. De teksten moeten een dusdanige omvang hebben dat de jury zich een beeld kan vormen van de vaardigheid van de auteur. Voor poëzie is een minimale lengte van 75 en een maximale lengte van 150 vyoorden toegestaan. Voor proza mogen minimaal 750 en maximaal 1250 wobr'dèn "worden gebruikt. Iedere deelnemer mag slechts met één inzending meedingen. Inzendingen moeten voorzien zijn van naam, adres, geboorteplaats en - datum. De winnaars worden bekendge maakt tijdens de poëzie- en proza- avond voor amateurs op vrijdag 15 december 1995. Geïnteresseerden kunnen het reglement van de literatuurwedstrijd om 'De Raadselige Roos opvragen bij Toos van Ooi, tel. 04780-89352. Op woensdag 13 september en woensdag 20 september a.s. worden in de schouwburg van Venray weer culturele middagen georganiseerd voor en door ouderen. Vanwege de grote belangstelling wordt het pro gramma twee keer uitgevoerd. Dit j aar worden deze gezellige middagen al voor de veertiende keer gehou den. Het is een afwisselend program ma van zang, muziek, dans, voor dracht en toneelspel, allemaal uitge voerd door aktieve amateur-artiesten uit de regio Noord-Limburg. Het is echt de moeite waard om deze sfeer volle middagen in de ambiance van de fraaie schouwburg eens mee te maken. Zorg dus dat u tijdig in het bezit komt van een entreeboekje. De programmaboekjes gelden tevens als entreebewijs, kosten ƒ6,-. Zonder programma geen toegang. Deze zijn irt voorverkoop verkrijg baar op 1 september van 10.00- 12.00 uur in de Kemphaan. Ieder moet voor eigen vervoer zorgen. Bezoekers kunnen gratis parkeren op het plein voor de schouwburg in Venray, op vertoon van het programmaboekje en voor zover de beschikbare plaatsruimte het toelaat. Wie is de eigenaar? Dat vraagt de politie zich af van aangetroffen goederen in een ach tergelaten auto, die gebruikt was bij een inbraak in een bedrijf aan de Veulenseweg. De politie vermoedt dat deze goederen afkomstig zijn van een diefstal in deze regio. Het betreft een gietijzeren brievenbus, twee boormachines van het merk Bosch, een boormachine van het merk AEG, twee tuinlampen (spots), een slijpschijf merk ELU, een zwarte zaklamp en een tijdklok. Personen die menen een of meer dere goederen te kunnen herkennen als zijnde hun eigendom worden verzocht kontakt op te nemen met de politie onder tel.nr. 31111 en kunnen vragen naar de heer Smeets. ïv Aktiviteiten van het HofrKoi Creativiteiten Centrum. Atv Pergamano: dinsdag van 13.0(f^ 0v 15.30 uur en van 19.00 tot 2lL— uur. S— Wenskaarten borduren: woensl van 09.30 tot 12.00 uur. Engelstalige middag: woei van 14.00 tot 16.00 uur. Hout-modelbouw, hout-snijwi! donderdag van 09.30 tot 15.30 uu Schilderen en tekenen: vrijj van 14.00 tot 16.00 uur. Nieuwe aktiviteiten m.i.v. septi ber 1995: borduurtechnieken; w« kaarten met droogbloemen; inlj eur kartonnage; engels convers Frans conversatie; Spaans convt tie.l Loopt u gerust een binneiij N Marktstraat 8 te Venray en ml daar een afspraak. iet loc Buc Aar Schoolstraat 31 tel. 04780-82215 Loslopende stier Donderdagmorgen kwam j omstreeks 08.30 uur bij de poli een melding binnen dat op r Oirloseweg een jonge stier op!_ weg liep, die gevaar opleverde >01 het verkeer. Nu zijn onze polio mannen en -vrouwen wel i LI gewend wat betreft het vangen loslopend vee, maar met een sJj had men weinig ervaring. Ie Personeel van gemeentewerï assisteerde daarom, maar hoef het ook mag klinken, het bleek|| vrij makke stier te zijn. Toenf draad van een omheining bij weide omhoog werd gehaald liep stier gewoon die wei in. De el naar kon worden opgespoord! kreeg de boodschap om voor* betere omheining van zij wei z dragen. Wil bestuurster ziel melden... Op maandag 21 augustus 04^ reeks 16.15 uur vond op Henseniusstraat een verkeersonj val plaats tussen een bestuurster een fiets en een personenauto, fietsster kwam daarbij ten val liep enige verwondingen op. Voo automobiliste bracht haar auto ond stilstand en 'bekommerde' i even om het slachtoffer. Hierna n Tosti ze weg zonder dat ze haar identi y/ij bekend maakte. De politie verzo| tec(, deze aiftobestuurster zich te meld Hetzelfde geldt voor een getuige, bestuurder van een rode auto, het ongeval heeft gezien. Grote buit bij inbra: Het afgelopen weekend w4 ingebroken in een woning aanl Reseda. Door een raam aan de ad terzijde te forceren werd toegang' de woning verkregen. De wor werd doorzocht en ontvreemd v den een stereotoren, een videorel der en een videocamera. Uit garage werd gereedschap ter wa van ƒ45.000,- ontvreemd. in h Uite

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18