Concert op gerestaureerd orgel van de Grote Kerk DOE MEE iMET HET ITERAIR CAFÉ 1 Rekreatie-mendag in Ysselsteyn REGIOKALENDER Groeten uit...Venray Weer twee grandioze premières in Venray Donateurs- aktie SV Leunen Winter- kledingbeurs en babyartikelen Fancy fair en kindermarkt in Holthees Kaderschouw Jong Nederland in Venray Volksdansen in Merselo Inschrijf lijden peuterspeel zalen Venray Oud papier Veltum Rommel markt in Biitterswijck Gezins fietstocht Vliegerfeest op het Keizersveld Sjeel en maas z Donderdag 29 juni 1995 - Pagina 3 *2 In de laatste aflevering van onze groetenrubriek blijven we dient H ,jj buis. De kaart van deze week komt van mevrouw ÜS! Verlinden, die al 25 jaar woont in bejaardencen- nim Schuttersveld. Daar brengt zy ook haar zomer- akantic door en dus kregen we van mevrouw terlinden een kaart. En wel een bijzonder origineel xemplaar. Voor haar huisvlijt en de zonnige kijk op iet leven die daaruit spreekt beloont de redactie van Peel en Maas' haar met een boekenbon ter waarde an 50 gulden! Ik woon al 25 jaar in het Schuttersveld', zo schrijft levrouw Verlinden als uitleg bij haar inzending. Al die jd zet de bejaarde mevrouw dagelijks een bakje vers rater neer waarin vogels en andere dieren zich kunnen rassen en waaruit ze kunnen drinken. Dat heeft er toe eleid dat elke dag een aantal vaste gasten haar komen ezoeken. Die gasten heeft mevrouw Verlinden afgebeeld p zeven zelfgemaakte ansichtkaarten. Foto's, illustratie- lateriaal en plakwerk kwamen er aan te pas om de verschil- ;nde soorten vogels, insecten en zoogdieren af te beelden, elfs een konijn, een egel en kippetjes komen op bezoek bij e Venrayse bejaarde. De kaarten werden keurig aan elkaar eplakt zodat een mapje ontstond. Op de eerste kaart een ude gravure van de Grote Kerk en in mooie handgeschreven m rulletters 'Groeten uit Venray'. De boekenbon van 50 gulden komt naar mening van de edactie mevrouw Verlinden helemaal toe. Haar inzending vas zonder twijfel de meest creatieve en originele die we de ifgelopen weken mochten ontvangen. De boekenbon komt ïaar haar toe. Ook de andere inzenders bedankt. Fijn dat u ook de vakantie 'Peel en Maas' een warm hart toedraagt, ilgend jaar krijgt u allemaal een nieuwe kans. uit |iNa enige maanden van restaure ren begin dit jaar, kan het orgel j van de Grote Kerk er weer tegen. Roe mooi het nu kan klinken, a. kunt u horen, als op donderdag 31 augustus de organist Marcel forheggen een concert komt geven. i j'Marcel Verheggen is beroepsmu sicus en hoofdorganist aan de basi- pfek van St. Servaas in Maastricht. Pj studeerde o.a. aan het conserva torium van Maastricht en volgde véle kursussen in binnen- en buiten band, o.a. in Zwitserland. Hij wordt regelmatig uitgenodigd om concer ten te geven en radio-opnames te maken. Ook heeft hij meegewerkt aan de realisering van diverse CD- ipnames ('Orgels in de Elzas', '100 aar Verschueren1). Verder is hij ocent en begeleider van verschil- ïnde koren. Tevens is hij bestuurs- id van de diocesane St. regoriusvereniging en adviseur in de Kath. Klokken- en ïrgelraad, in welke hoedanigheid ij nauw betrokken was bij de revi- ie van het orgel in de Grote Kerk. Het te spelen programma omvat i.a/ werken van J.S. Bach (o.a. toccata en Jgljga in cj), Handel, Mendelssohn en Hendrik V Andriessen. In het uitgebreide pro grammaboekje kunt u de nodige informatie vinden over al de te spe len werken. Het concert begint om 20.15 uur, duur ongeveer een uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. „aeui>3„ Voor de augustus-opgave kozen we een fragment van een gedicht, dat bij velen bekend zal zijn; daarom is het extra kort: Maar Iwan die Wartjka heette Wilde niet werken" Wie is de auteur van bovenstaand fragment en hoe luidt de titel van het gedicht, waaruit deze versregels afkomstig zijn? Inzendingen kunt u vóór vrijdag 15 september a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstr. 1Venray. De stand van zaken is nu zo, dat er twee koplopers zijn: mevrouw L. 2olsen en mevrouw W. Nelissen-Wijnhoven, ieder met het maximale pun- entotaal van 70. Hulde! Op de derde plaats staat de heer A. Kroft met 60 >unten. De heer A. Leyssen heeft 50 punten, mevrouw T. Peters-Ten Have 40 en mevrouw G. de Beyer-Cruels 35 punten. De achterhoede van het i jeloton wordt gevormd door mevrouw C. Pemot-de Wit met 20 punten en le dames H. van Beek en T. Smits, ieder met 10 punten. Zoals gezegd was Hans Plomp de auteur van het lichtvoetige gedicht: ^Middagdutje". De inhoud is prachtig door zijn eenvoud; de ik-figuur ziet S een bootje een stralende vrouw voorbij varen, die als het hoogtij is. ver- der moet gaan. Hij geeft geen antwoord op haar vraag of hoogtij nadert, -maar verzoekt haar het roer om te gooien, want - zo zegt hij - "mijn leven dat ben jij". hans Plomp - Middagdutje Zit ik rustig aan de oever Van mijn stille binnenzee komt een scheepje langs gevaren mei aan boord mijn liefste fee roept de stralende gestalte van de kleine boot mij aan loopt het tegen hoogtij, vraagt ze anders moet ik verder gaan. Gooi het roer om lieve dame ga in godsnaam niet voorbij ik heb hier de dood gevonden hem niet huid en haar verslonden en mijn leven dat ben jij. Vanavond donderdag 22 augustus zal de Lokale Omroep Venray dit gedicht uitzenden, voorgedragcfï door Mevr. Rennie van Windt. Tussen 18.00 en 19.00 uur is het te beluisteren. Gedurende de komende maanden zal elke vierde donderdag van de maand een fragment uit een gedicht verschijnen in Peel en Maas. Her keer verdient men 10 punten: 5 voor de juiste titel van het gedicht voor de juiste naam van de dichter, i Op yrjjdag 22 september wordt het seizoen 1995-1996 van het Literair Café Venray-regio geopend met de schrijver Marcel Möring. In tegen stelling tot het afgelopen seizoen zullen, tenzij anders wordt aangegeven, de activiteiten van het Literair Café worden gehouden in "De Witte Hoeve", Gaststraat 5 te Venray. Reserveert u die avond alvast? De donateurs van het Literair Café ontvangen een dezer dagen het volledi- *~s programma 1995-1996. U kunt ook donateur worden van het Literair afé door minimaal f 25,- over te maken op Rabo-bank Meerlo, rek. no. 132 594 250 - girorekening Bank 1054648 t.n.v. Stichting Literair Café ^enray-regio. Verdere inlichtingen kunt u verkrijgen bij het secretariaat: 'telefoon 04780-82948. Onder regie van Joel Schumacher is de nieuwste film uit de Batman cyclus ontstaan. Een geheel nieuwe cast, met de beste filmsterren van dit moment. De nieuwste filmtechnie ken zijn toegepast om deze film een extra dimensie te geven. Uiteraard wordt deze film vertoont in 24 kanaals digitaal geluid wat garant staat voor heel veel spektakel. Batman, vertoond door Val Kilmer, bindt opnieuw de strijd aan met de grootste schurken van Gotham City (Tommy Lee Jones, Jim Carrey). In zijn strijd wordt hij bijgestaan door Robin (Chris O'Donnel) en dr. Chase Meridian (Nicole Kidman). Deze film bracht in Amerika in het eerste weekend meer dan 40 miljoen dollar op. Nu voert hij de lijst aan met meer dan 150 miljoen dollar in enkele weken tijd. While you were sleeping is de leukste en meest romantische film sinds 'Pretty Woman'. Sandra Bullock, de topster uit de film Speed, redt de man van haar dromen die voor de trein werd geduwd. Hij raakt in coma, en de familie denkt dat zij zijn verloofde is. Dit leidt tot Humoristische scènes, zeker nu hij ra enkele -Hagen weer bijkomt^ Intussen is zij verliefd geworden op zijn jongere broer. Er kan dus heel wat afgelachen worden om-de dolle situaties die hieruit ontstaan. Geprolongeerd worden: Congo, de nieuwste aktiefilm in het genre van Indiana Jones; First Knight, feweldig liefdesverhaal met o.a. ean Connery, Richard Gere; Casper, het blijft spoken in Venray, publiek razend enthousiast; Free Willy 3, ontspanning op topniveau; Crimson Tide, geweldige aktie-thril- ler met Gene Hackman. Op maandag 28 augustus houd SV Leunen weer haar jaarlijkse donateursaktie. Een donateurskaart, welke recht geeft op gratis entree bij alle thuiswedstrijden van SV Leunen (met uitzondering van bekerwedstrijden) kost ƒ15,-. Voor diegenen die hier geen gebruik van wensen te maken is iedere andere donatie van harte wel kom. Tevens zal op deze avond aan elk huisgezin van Leunen, Veulen en Heide het traditionele jaarverslag van SV Leunen worden aangebo den. Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo organiseert wederom een 2e hands kinderkledingbeurs en wel op zondag 3 september a.s. van 11.00 tot 12.30 uur in zaal De Ruif, Hoofdstraat 43 te Oirlo. Wilt u winter-kinderkleding (t/m maat 182) en andere kinderbeno digdheden (zoals buggy, badje, autostoeltje, fietsstoeltje, e.d., met uitzondering van speelgoed) te koop aanbieden, dan kunt u die spullen inleveren op vrijdagavond 1 septem ber a.s. van 19.00 tot 21.00 uur bij de peuterspeelzaal, Hoofdstraat 28 te Oirlo (tegenover de Rabobank). Wij verzoeken u 2-delige setjes aan elkaar te bevestigen. In gezamenlijk overleg bepalen wij de verkoopprijs en de verdeel sleutel is als vanouds, namelijk 70% voor u en 30% voor de peuterspeel zaal. Artikelen, die niet retour geno men worden gaan naar kindertehui zen in Polen. Voor meer inlichtingen kunt u bellen met 04780-71497 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Zondag 27 augustus wordt er een kindermarkt gehouden op het sport park De Halt aan de Loonseweg te Holthees. Vanaf 13.00 uur kunnen de kinderen hun waren te koop aan bieden. Tijdens de markt zijn er nog ande re aktiviteiten, waaraan u kunt deel nemen. U kunt een gokje wagen bij het rad van avontuur. U kunt schie ten met een bal, maar ook met een teweer. Er is een grabbelton en u unt ringwerpen. De fanfare, het gilde en het gemengd zangkoor van Holthees/Smakt zullen voor u optre den. Vanaf 17.00 uur is er disco. Tot ziens a.s. zondag op het sport park De Halt. De afdeling Jong Nederland Venray organiseert in samenwerking met Jong Nederland Limburg in het weekend van 16 en 17 september a.s. 'Kaderschouw '95' in de omge ving van Venray. Deelnemers wor den verwacht van alle afdelingen van Jong Nederland Limburg. De kaderschouw is een terugke rende provinciale leidingaktiviteit die een keer in de twee jaar wordt gehouden. Een weekend met dit keer een speciaal thema: 'Rare jon gens, die Romeinen!' Elke deelnemende afdeling ont vangt van de organisatie een pro grammaboekje. Hierin staat de nodi ge informatie en de voorbereidingen die men dient te treffen voor dit weekend. Tevens bevat dit boekje het globale programma van de akti viteiten, maar wat er dit keer precies gaat gebeuren is voor alle deelne mers een verrassing! Zaterdagmiddag worden er tal van aktiviteiten georganiseerd in het teken van de Romeinen. Zowel bin nen als buiten laten we de Romeinse tijd herleven. De deelnemers dienen dan ook in gepaste kleding te ver schijnen. Zaterdagavond zal 'Design' een wervelend concert geven in de feest tent. Voor de zondag is er nog een ontbijtbuffet georganiseerd. Ook dit jaar draagt de kaderschouw weer bij aan de kontakten tussen de leiding van diverse afdelingen onderling. Voor meer informatie: Jong Nederland Limburg, Markt 1, 6118 BB Nieuwstadt, tel. 04498-59909. n Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 14 tot en met 20 augustus werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Blauwe kaart inschrijving Mar. consulaat; aanhangwagen; Succes agenda, voor verliezer neel belang rijk; armband, elk derde steentje in middelste rijs is blauw/zwart saffier; schakelarmband met 4 bedels; bank passen Rabobank; cd; bankbiljetten; giropas; Marokkaans identiteitspa pier; kat, bijz. halsband met adres: Cerrespad Breugel; betaalpas; Marokkaans paspoort; pet, soort eend; portemonnees: klapmodel met foto's en ƒ50,-; klitteband met Rabopas, schoolpasjes en ƒ25,-, met bankpasjes en verblijfsvergunning, klapmodel met bank-, giro-, video theek- en ziekenhuispas, paspoort en rijbewijs, nylon materiaal met klitteband en rijbewijs; trouwring, heren, wit goud bewerkt, 8.8.91 Marian. GEVONDEN Grijs mapje van opticien Van Meurs met bril; zonnebril; Burco omafiets; dames sportfiets, postcode onleesbaar; portemonnee Power Rangers met vlinderbroche en ƒ14,60; Lee portemonnee met diver se pasjes; sleutel groene rand en een met gele rand Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politieburo aan de Leunseweg. Voldoende lichaamsbeweging is een voorwaarde om gezond ouder te worden. De Stichting RISC organi seert dagelijks MBvö-aktiviteiten in de gemeente Venray. Ook het ont moeten van elkaar is een belangrijk aspekt van deze aktiviteit. Op deze manier wordt u in de gelegenheid gesteld om uw lichamelijke en gees telijke konditie op pijl te houden. De Stichting RISC is voornemen om een groep volksdansen op te starten in Merselo. Onder deskundi ge leiding worden u dansen aange leerd uit allerlei landen. Ook heren worden hierbij van harte uitgeno digd om te reageren! Bij voldoende deelname start de groep op donder dagmiddag 7 september van 15.00 tot 16.00 uur in het Jeugdhuis te Merselo. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de Stichting RISC, afde ling Ouderenwerk Venray, tel. 04780-89066 of 86706. De rekreatiemenners Ysselsteyn en omgeving organiseren voor de zesde maal een rekreatie mendag op zondag 27 augustus in samenwer king met de aktiviteitencommissie van de Noordlimburgse Aanspanning. Plaats: in en om paar densportcentrum Ysselsteyn aan de Buntweg; aanvang 09.30 uur. Voor de rekreatierijders: 1. Wegparcours door de bosrijke omgeving van Ysselsteyn, lengte 15 km, met een puzzelopdracht; 2. Ringsteekparcours in het dorp; 3. Vaardigheidsproef zg. kegeltjes rij den. Voor de gevorderde rekreatierij ders en wedstrijdmenners: 1. Dressuurproef; 2. Wegparcours door de bosrijke omgeving van Ysselsteyn, lengte 15 km, met een puzzelopdracht, aangevuld met vijf marathon hindernissen; 3. Ringsteekparcours in het dorp; 4. Vaardigheidsproef zg. kegeltjes rij den. Deze bij rekreatiemenners (uit een zeer wijde omgeving) zeer populaire wedstrijd laat die dag een 60-tal deelnemers van start gaan, met enkel-, dubbel- en vierspannen met zowel antieke- als rekreatierijtuigen. Ook dit jaar verschijnen weer grote namen aan de start: o.a. Harry de Ruyter uit Kessel (vierspan WPN Paarden); Johan Verhoeven uit Uden (vierspan Friese Paarden); Ton Hendriks uit Velden (vierspan New Forest Pony's); Bert Zijpveld uit Liessel (vierspan Welshpony's). Vooral het ringsteken wat in het noorden en in Zeeland zeer populair is, en het hindernisrijden zijn spek- takulair en een lust voor het oog. Er zal gestreden gaan worden om de wisselbokaal van de Rekreatiemenners Ysselsteyn e.o om de Hofmanstrofee voor de beste ringsteker en om vele andere schit terende prijzen. Wilt u genieten van zeer veel ver schillende soorten paarden, rijtuigen en menners, dan moet u beslist zon dag 27 augustus naar Ysselsteyn komen. De entree is gratis. Menvereniging De Rekreatie menners Ysselsteyn en omgeving is een groep paardenliefhebbers, die rekreatief de mensport bedrijven. U bent van harte welkom op deze wed strijd en op de trainingsavonden (in het winterseizoen elke donderdag van 19.00 tot 23.00 uur). Mogelijk kunt u hier een passende vrijetijds besteding en ontspanning voor u vinden. Voor inlichtingen over de rekre atiemenners kunt u bellen met Lilian Geurts, tel. 04780-41332. Een aanspanning in aktie bij de wedstrijd van vorig jaar Iedere laatste donderdag van de maand is er op de peuterspeelzalen gelegenheitkuw peuter in te schrij ven. In mei is vanwege vakantie geen inschrijven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedragen 15,-. Donderdag 31 augustus kunt u inschrijven van: 15.30 tot 16.30 uur: peuterspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 10585; peuter speelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 86498; van 16.00 tot 17.00 uur: peuterspeelzaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 86446 en van 18.00 tot 19.00 uur: Peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 83077. Zaterdag 26 augustus wordt er in Veltum wederom oud papier opge haald in Veltum (gebied gelegen tus sen Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Verzocht wordt om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed zetten. Op zondag 27 augustus organi seert Gemengde Zangvereniging Erato uit Biitterswijck voor de twaalfde maal in suksessie weer haar jaarlijkse rommelmarkt. Het aanbod en de diversiteit van gebruikte spullen is ook dit jaar weer overweldigend. De kans dat je iets van je gading zult vinden op deze markt is dan ook erg groot. Meubels, porselein, kleding en elektrische artikelen maken onder meer deel uit van het grote aanbod en al deze artikelen worden dan ook voor Tommel'-prijzen verkocht. Voor de kinderen zijn er speciale kinderaktiviteiten. Bovendien kunt u er de gehele dag terecht voor een drankje of een hapje. Het geheel wordt omlijst door gezellige muziek. Kortom de moeite waard om eens te komen kijken. Het gehele gebeuren speelt zich af op het schoolplein te Biitterswijck. Het schoolplein is toegankelijk vanaf 09.30 uur. De entree is gratis en iedereen is van harte welkom. Vernielingen Een 44-jarige inwoner deed aan gifte dat zijn bij een bedrijf aan de Smakterweg geparkeerde personen auto beschadigd was. Dat was ver oorzaakt, zo bleek uit de sporen, door een ander motorvoertuig. De veroorzaker liet geen visitekaartje achter. De beschadiging werd vorige week woensdagmiddag omstreeks 16.15 uur ontdekt. Op zondag 27 augustus organi seert TWC Oostrum wederom een gezinsfietstocht voor iedereen. Deelnemers kunnen kiezen uit een route van 30 of-50 km. Het vertrek- en eindpunt van beide routes .ligt bij café De Karkffngel inrijtfstrum. 'Ér kan gestart worden tussen 10.00 en 13.30 uur. De eindkontrole sluit om 17.00 uur. Natuurlijk zorgen wij voor voor treffelijk uitgepijlde landelijke rou tes en bieden u, uw sportieve gezinsleden en fietsvrienden op de kontroleplaatsen even rust, gezellig heid en een versnapering aan. Op 9 en 10 september organiseert Vliegervereniging Icarus weer haar jaarlijkse vliegerfeest op het Keizersveld (industrieterrein). Iedereen is van harte welkom. De vliegeraars beginnen op zater dag om 14.00 uur en hopen bij voldoende wind tot zondag 17.00 uur door te gaan. Voor de liefheb bers is er zelfs gelegenheid tot kam peren. Voor meer informatie kunt u 's avonds bellen vanaf 17.00 uur naar Jacques Ermes, tel. 04780-89371. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Ticl, R.E. Gabcler, Th. Lankveld, H. Schraven, J. Wittgcn en B. van .Casteren-van Gils: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 zo: Th. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmectz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikjc) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN Dl EREN ARTSEN PRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbcek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM.V W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 04780-13727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 25 augustus: Braderie/rommelmarkt van 13.30 tot 18.00 uur in Dagactiviteitencentrum Venlo, Jan van Venlostraat 1 in Venlo. Eigengemaakte werjeen worden geëxposeerd en zijn te koop. Daarnaast tweedehands spullen. De braderie wordt georganiseerd door de Dagactiviteitencentra in Venlo en Venray. Zaterdag 26 augustus: Tentoonstelling 'De bruisende geschiedenis van het bier* in het Limburgs Museum, Goltziusstraat 21 te Venlo. Aanschouwelijk gemaakte historie met onder meer op ware grootte nagebouwde brouwerijtjes. Vfoor de kinde ren is er een kleurwcdstrijd. Geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur, weekends van 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 26 en zondag 27 augustus: Jaarlijkse autoshow van speciale voertuigen 'Borderland Custom Wheelers' op circuit De Berckt in Baarlo. Alle mogelijke auto's cn motoren die op een of andere manier door hun eigenaren 'onder handen zijn geno men'. Op zaterdagmiddag en zondagochtend worden bovendien korte- baan-spnnts en benendigheidswedstrijden gehouden. Zondag 27 augustus: Limburgse kampioenschappen dressuur en springen voor paarden in Reuver op terrein rond manege De Vossekuil aan de Bergerhofweg. Aanvang dressuur 09.30 uur, springen 10.00 uur. Woensdag 30 en donderdag 31 augustus: Open dagen bij Regionaal Onderzoekcentrum voor Rundveehouderij Cranendonck in Soerendonk (bij Maarheeze). Aandacht wordt vooral besteed aan de effecten van met beregenen op grasland. Van 10.00 tot 16.00 uur. Zondag 3 september: Informatie over de produktcn van de bij in 't Zoemhukskc, Kasteclse Bossen in Horst. Getoond wordt dat bijen meer maken dan alleen honing, 't Zoemhukske is geopend van 11.00 tot 13.00 uur. T/m zondag 3 september: Expositie 'Romantische tuinkamers' op Bei-Etage van Kasteel Arcen. Zeven kamers in het kasteel zijn ingericht als tuinkamer in Japanse. Engelse, Franse, Spaanse en Finse stijl. Daarnaast een boerentuinkamcr en een moderne uitvoering. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs 16,-woor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3