Expo over milieu en klimaat Meerlo-Wanssum in oude ansichten Ontvangst Duitse jongeren Zeskamp Bruukske Profronde scheert langs opnieuw Venray Terrassen zorgden voor irritatie... Lions Club Venray brengt weer gehandicapte kinderen naar Texel. W.A.O VAN SOEST Bijdrage Juliana Welzijn Fonds voor Ouderen vereniging Heide Start Springplank seizoen Motorcross in Wanssum Geluidoverlast Gemeenteraad Vierlingsbeek gaat niet naar Parijs PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus 1995 - Pagina 7 Bijzonder boekwerkje van Meerlose journalist Greenpeace met reizende tentoonstelling naar Venray beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12. 5801 Venray Telefoon 04780-86408 Van donderdag 31 augustus tot en met zondag 3 september staat op het schouwburgplein in Venray de mobiele tentoonstelling 'Klimaatkrisis - Power to Change'. De tentoonstelling van Greenpeace laat zien wat de invloed van klimaatverandering is op de wereld. De expositie is ondergebracht in een trailer die een uitgebreide toernee door Nederland maakt. Bezoekers zijn welkom tussen 11.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Bezoekers van de tentoonstelling wordt een duidelijk beeld gegeven van het broeikaseffekt en de gevol gen daarvan voor het klimaat. De Zaterdag 19 augustus aanstaan de, aanvang 12.00 uur vindt de groots opgezette Zeskamp Brukse plaats, op het terrein bij de Kiosk. De volgende wijkteams komen in de strijd: 1. Team Pavanestraat, o.l.v. coach Cor Bijl; 2. Lichtpuntje I; 3. Lichtpuntje II, beiden teams oll.v. coach Wiel Philipsen; 4. ver ouderde Kiosk-Kids, o.l.v. coach Hans Peters; 5. Serenaadjes, o.l.v. coach Ad v.d. Korput; 6. De Surveivers, damesteam, o.l.v. coach Wim Giliam; 7. Mambostraat, o.l.v. coach Theo v. Stokkum. Een zestal scheidsrechters, t.w. Maarten Houba, Luc Verpalen, De Profwielerronde van Nederland maakt er een traditie van om Venray langs de rand te passeren. Ook dit jaar mogen de broodfietsers een glimp opvangen van de 'parel van de Peel'. Dat gebeurt vrijdag 25 augustus, ty- dens de vyfde en voorlaatste etap pe van de wielerwedstrijd. De 112 profwielrenners passeren Venray op weg van Doetinchem naar Venlo, een etappe van 181 km. De karavaan komt van Overloon, draait de Noordsingel op om via de Raadhuisstraat en de Stationsweg richting Oostrum te verdwijnen. Via de provinciale weg gaat het naar Wanssum en vervolgens over de Rijksweg richting finishplaats Venlo. De renners passeren volgens het tijdschema tussen kwart over drie en kwart voor vier Venray en Oostrum. SPRINTERS Aan de Ronde van Nederland 1995 doen veertien ploegen uit zeven landen mee. Op de ploegen- lijst onder andere de namen van TVM, Novell, Banesto en Motorola. Erik Breukink, recent goed op dreef in Spanje, is de kopman van een gecombineerde Spaans-Nederlandse ploeg. Van de 112 coureurs hebben er 40 dit jaar meegedaan aan de Tour de France. Onder de deelne mers is ook de winnaar van vorig jaar, de Deen Jesper Skibby, die rijdt voor de ploeg van Cees Priem. Hij brengt z'n landgenoot Bo Hamburger mee, één van de opval- jendste renners in de Tour van dit jaar. Andere bekende namen zijn die van Sciandri, Andrew Hampsten en de Pool Jaskula. Ook Gérard Rué, meesterknecht van Indurain, is van diaserie 'Nederland onder water' geeft in niet mis te verstane beelden weer wat er met ons land gebeurd als het baker gaat regenen, poolijs en gletsjers smelten en de zeespie gel stijgt. De gevolgen voor een klimaatver andering zijn te zien in een video film die in de expositie gedraaid wordt. Om het abrupte verloop van de veranderingente ïllistreren, is op een informatiewand de temperatuur stijging van de afgelopen eeuwen afgezet tegen de toegenomen stij ging van de laatste decennia. De tijdbalk geeft verder een een weinig opwekkend 'weerbericht' voor de komende eeuw. Tenslotte kan de Omar Shakksi, Hans Groen, Wim Beks en Jan Pleket dragen zorg voor een korrekt verloop van de diverse wedstrijden. De Serenaadjes (Serenadestraat) zullen hun wisseltrofee 1994 moe ten verdedigen. Als spektakulair gebeuren, zal een rode draadspel, voor elk team, een sportieve hinder nis vormen. 's Avonds om 20.00 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden inhet verenigingsgebouw de Kiosk. Eenieder is van harte welkom bij dit Zeskamgebeuren. De toegang is gratis! de partij. In het vlakke Nederland is de kans op massale aankomsten natuurlijk levensgroot. In dat geval moet het sprintersgilde voor de etappezege zorgen. Op de deelnemerslijst prij ken van gerenommeerde kanonnen als Abdoesjaparov, Olaf Ludwig, Wilfried Nelissen en Fabio Baldato. Ook de sprintverrassingen van de afgelopen Tour, Jeroen Blijlevens en Erik Zabel zijn van de partij. De afdeling sprinters wordt aangevuld met mannen als Wiebren Veenstra, Wilfried Nelissen en Frédéric Moncassin. Bestuurder van 14 jaar Maandagmiddag kon de politie naar aanleiding van binnengekomen klachten in Veltum een 14-jarige bestuurder van een personenauto aanhouden. De jongen had reeds verschillende malen met de auto van zijn vader rondgetoerd, op momenten dat zijn vader na een nachtdienst was gaan slapen. Omdat er geen ongelukken hadden plaats gevonden en ook omdat de vader net de jongen onmogelijk zou maken nog rond te rijden, kon de jongen na een 'opvoedend gesprek' met oom agent het politieburo ver laten. Droogmolen uit tuin gestolen In de nacht van vrijdag op zater dag werd uit een tuin aan de Boterbloem een droogmolen ter waarde van 110 gulden ontvreemd. De dader moet over de schutting zijn geklommen om in de tuin te komen. Aangifte werd gedaan door een 39-jarige Venrayse. bezoeker zijnmening geven over zes verschillende manieren om klimaat verandering terug te dringen. Bij het samenstellen van de expo sitie heeft de nadruk gelegen op begrijpelijkheid voor een groot publiek. Het is dan ook goed te vol gendoor iedereen vanaf de derde klas middelbare school. Kinderen kunnen aan een quiz meedoen en daarmee een prijs winnen. Om te laten zien dat net nu al anders kan, koos Greenpeace voor de tentoon stelling elektrische apparaten van het zuinigste type. De stroom voor de tentoonstelling wordt voor een belangrijk deel opgewekt door 32 paneleen op het dak van de tariler. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Ouderenvereniging Heide te Heide een bijdrage toegekend van F5000,00 voor de aanschaf van een biljart. Het Juliana Welzijn Fonds steunt in het hele land groepen en organi saties die zich inzetten voor het maatschappelijk welzijn. Aktiviteiten die het Fonds steunt zijn onder andere: maatschappelijk werk, vrijwillige hulpdiensten, akti viteiten voor ouderen, begeleid wonen, opvanghuizen, verslavings zorg, club- en buurthuiswerk, jonge rencentra, dorpshuizen, wijkcentra, opbouwwerk en organisaties van minderheden en vrouwen. Het Fonds geeft bijdragen voor bijvoorbeel investeringen inn gebouwen en inventaris, voorlich- tingsprojekten, deskundigheidsbe vordering, praktijkondersteunend onderzoek, werkvemieuwing en de start van organisaties. Per jaar worden ongeveer 1100- 1200 bijdragen toegekend voor een bedrag van in totaal ruim 22 miljoen gulden. Het Juliana Welzijn Fonds is en onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de Giro- en Bankloterij, de Lotto/Toto en de Krasloterij. Op de afdeling Welzijn van de meeste gemeenten ligt de gratis fol der "Welk Welzijn". Hierin staat welke bijdragen worden toegekend en welke organisaties daarvoor in aanmerking komen. FEEL EN MAAS 'n abonnement waard Verblind door de zon Maandagmrgen om 07.10 uur verleende een 24-jarige bestuurder uit Venray met zijn personenauto op de Mgr. Hanssenstraat, bij het afslaan naar de Valkenkampstraat, geen vrije doorgang aand e hem tegemoet komende vrachtauto, bestuurd door een 24-jarige inwoner uit Geysteren. Bij de botsing moetst de Venrayse bestuurder met snij- wonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. De personenauto liep zware schade op, de auto schoof na de botsing nog door en kwam tegen een lichtmas tot stilstand. De politie konstateerde dat door de laagstaan de zon de bestuurder van de perso nenauto de vrachtauto niet of te laat heeft opgemerkt. Inbraak in personenauto Een 46-jarige Venraynaar heeft aangifte gedaan van inbraak in zijir aan de Haammakerstraat geparkeer de personenauto. Toegang was ver kregen door forcering en ontvreemd werden goederen ter waarde vanƒ25.000,-. Zaterdag 19 augustus aanstaande, start jeugdclub de Springplank, haar seizoen 1995-1996. Om hier de nodige cachet aan te geven, nodigt deze jeugdclub alle kidneren uit, om deel te nemen aan een openingstien kamp. Een tienkamp, die bestaat uit tien spelletjes, waaraan men indivi dueel deelneemt. De spelletjes zijn: steltenrace, golfspelparcours, hoed je wip, haak 'm eraan, waterkanon, waterlopen, stephelmrace, kegel voetbal, bal in de buis en snoephap- pen. Begonen wordt er om 13.00 uur, men schrijft zich in, waarbij men een deelnemerskaart ontvangt. Hiermee gaat men de spelletjes af. De leiding vult, op de kaart, de resultaten in. Er wordt deelgenomen in vier verschillende leeftijdsgroe pen. Voor iedere groep is een beker Beschikbaar. De Springplank houdt zich bezig met jeugdwerk, vanaf groep drie, tot en met vijftien jaar. lp vijf avonden wordt de jeugd bezig gehouden met spelletjes, toch ten en knutselen. Jaarlijks zijn er een aantal bijzondere aktiviteiten zoals: St. Nicolaas, karnavalsavond, buitendag, Rollebol en het kamp. Het clubgebouw staat in de Beukenlaan, tussen de Vrije Akademie en kinderdagverblijf Duimelot in. Een bestuur van negen personen stippelt het beleid uit, ter wijl zo'n twintig leiders en leidsters de clubavonden in goede banen lei den. De Springplank is aangesloten bij de VJL (Verenigde Jeugdclubs Limburg). Deze koepelorganisatie verzorgt kursussen voor de leiding. De Springplank is een voortzetting van het vroegere Patronaat. In 1972 veranderde deze jongensclub van naam en werd toen ook opengesteld voor meisjes. In 1997 hoopt met het 25-jarig bestaan te vieren. Maar om te beginnen is er eerst de tienkamp van aanstaande zaterdag. In de week daarna gaan weer alle glnt>avondeg. van start. Wil men kennis, maken met de Springplank, dan loopt men gewoon, naar binnen en-iWéldt kich' bij de leiding. Voor meer informatie kan met bellen met Jeanne, tel. 80217 of Sjang, tel. 86117. Voor de 33ste keer worden woens dag 23 augustus de op het Duits sol- datenkerkhof in Ysselsteyn werkza me Duitse jongeren uit Baden-Wurttemberg officieel in de burgerzaal vanhet gemeentehuis ontvangen. De traditie van een groep Duitse jongeren die opt solda- tenkerkhof in het kader van de aktie 'Verzoening over de Graven heen' werken aan de Vrede, is begonnen in 1963 toen burgemeester Custers de toen uit de omgeving van Konstanz werkzame groep jongeren in de raadszaal ontving. Het werk van de Beierse jeugd werd door de jeugd van Baden- Wurttemberg overgenomen en tot op de dag van vandaag voortgezet. Door de aktie hebben nmiddels 1000 jongeren uit die deelstaat hun vakantie opge offerd om te werken op het kerkhof. Ook jongeren uit Nordrhein Westfalen zijn werkzaam op het kerkhof. Voordat burgemeester Waals dit jaar de groep zal ontvan gen wordt eerst een krans gelegd bij het monument van de gevallen Venrayers. Na de ontvangst in de Burgerzaal woerdt door de jeuged voor de tweede maal een krans felegd, nu bij het centrale kruis op et Duits Kerkhof. De plechtighe den worden ook bijgewoond door een vertegenwoordiger van de Volksbund uit Badem Wurttemberg, de Duitse Ambassade en de kom- mandant van de Bundeswehr uit Budel. Inbrekers op heterdaad betrapt In de nacht van maandag op dins dag omstreeks 02.45 uur kwam bij de politie een melding binnen van een man die iets verdachts had waargenomen bij een bedrijf aan de Veulenseweg in Veulen. De man vermoedde dat in het bedrijf werd ingebroken. Toen de politie arri veerde liepen er drie mannen weg en verdwenen in de velden in de buurt. De auto, een Renault 30 bleef achter. Met assistentie van de politie in de regio werd de omgeving afge zet en een speurhond ingezet. De hond vond 1 van de verdachten, een 26-jarige inwoner van Eindhoven. De man werd overgebracht naar het politieburo en daar in verzekering gesteld. Het onderzoek naar de twee andere inbrekers loopt nog. De presentatie vanhet boekwerk Meerlo-Wanssum in oude ansich ten is tegelijk de start vaneen heemkundevereniging in de gemeente Meerlo-Wanssum. Daarmee gaat een werns in ver vulling van veel inwoners die hun kennis van het dorp en volk van verleden en heden willen vastleg gen. Het 80 pagina's tellende boekwerk Meerlo-Wanssum in oude ansichten is samengesteld door de Meerlose Dagblad voor Noord-Limburg jour nalist René Poels, op initiatief van de Europese Bibliotheek in Zaltbommel. Deze uitgeverij geeft in het hele land van dergelijke histo rische boekwerken uit. Ruim een jaar is Poels bezig geweest oude ansichten en foto's te verzamelen en uit te zoeken. Na vele maanden van vergaren, veel mensen bezoeken, vele uren praten over vroeger en snuffelen in oude dozen, albums en kasten is het kar wei thans geklaard. De auteur heeft de bij 80 historische foto's uitge zocht uit een aanbod van vele hon dereden foto's en ansichten. Hij heeft gebruik gemaakt van partiku- Iiere verzamelingen en van het foto archief van de gemeente Meerlo- Wanssum. Het kiezen van de ansichten van de zes kerkdorpen (Blitterswijck, Geijsteren, Meerlo, Swolgen, Tienray en Wanssum) was niet makkelijk. Van elk dorp zijn MAC Wanssum houdt onder aus piciën van MO Nederlans op 26 en 27 augustus weerhaar jaarlijkse motorcrossweekend op circuit 'de Broekberg' te Wanssum. Dit circuit staat bekend om zijn hoge moeilijk heidsgraad, onder meer door de kusntmatige hindemissen. Op zaterdag komen alle jeugdkla- sen aair-tie start, aangevuld met een klasse- liefhebbers en veteranen, waarbij ^diversestreekfavorieten. Jimmy v.d. Laar uit Venray en Paul Eickmans uit Wellerlooi kunnen aanspraak maken op een van de kopposities in de automatenklasse. De 80cc-rijders Patrick v.d. Broek uit Venray en Niek van Benthum uit Vierlingsbeek én de plaatselijke favoriet Ruud Pijpers zullen hunb este beentje voorzetten in hun klas se. In de 125cc zijn Ade Coenen uit Ysselsteyn en Dave Jacobs uit Venray medefavoriet voor de eind zege. De liefhebersklasse bestaat uit deelnemers zonder officiële startli centie die hun kunnen ook willen tonen. Zondag barst het echte geweld los met de kampioenswedstrijden in de 125cc en 250cc senioren en inters. In de 125cc zal er een fel gevecht geleverd worden om de punten tus sen de grootste titelkandidaat Hans Laurense uit Boekei en Frank Xhofleer uit Oss. In de 250cc zijn Rob Verstegen uit Uden en Antoon v.d. Wetering uit Schayk de voor naamste kandidaten voor de titel Nederlands Kampioen. Ed Classens uit Castenray kan hier voor een ver rassing zorgen. Deze coureur is van wege zijn prestaties in de promotie klasse tussentijds bevorderd naar de senioren. Nast deze klasses komen de 125cc en 250cc junioren aande start met de streekfavoriet Johan Versteegen uit Wanssum, Marco Classens uit Castenray en Sander Zegers uit Horst. In de promotie klasse 125cc zal Peter Versteegen uit Wanssum zijn titel-aspiraties waar mSken, daar ieder puntje op dit moment broodnodig is. De 250cc promotie tenslotte is altijd zeer inte ressant door het grote aantal deelne mers en de enorme felheid waarmee in deze klasse wordt gestreden. De wedstrijden beginnen op beide dagen om 12.00 uur. Wie ook de trainingen wil volgen moet om 10.00 uur aanwezig zijn. Plaatselijke favoriet bij de jeugd Ruud Pijpers. minimaal veertien ansichten en foto's in het boekje verwerkt waar van erbij zijn die nog niet eerder zijn gepubliceerd. In alfabetische volgorde zijn de ansichten en foto's van de dorpen afgedrukt. De auteur heeft gepro beerd een beeld te geven van de dor pen tussen 1900 en 1940. Zo zijn historische beelden verwerkt van de steenfabriek in Tienray, de Blitta in Blitterswijck en de Encko in Wanssum. Ook de drie kastelen van Geijsteren, Blitterswijck en Meerlo komen aanbod alsmede de zes ker ken en de bedevaarten naar Klein- Lourdes in Tienray. Bijzonder is ook een foto vanhet hoog water van de Maas bij Blitterswijck in 1926.Verder zijn foto's van de wie lerclub Swolgen, de meisjesschool in Tienray, de Vrijwilige Landstorm Wanssum, de vakbeweging St. Joseph, de hoefsmidkursus in Geijsteren, de grote dorpsbrand van Blitterswijck, de kindheidsoptocht in Meerlo, de haven van Wanssum en vele andere foto's van gebeurte nissen en bijzondere gebouwen en aanzichten in de kerkdorpen. Tijdens de vele gesprekken die de auteur heeft gevoerd is door velen gepleit een heemkunde-vereniging in Meerlo-Wanssum van de grond te krijgen. Diverse inwoners zijn bereid om oude foto's, ansichten en dokumenten beschikbaar te stellen aan een dergelijke vereniging. Los Tot tweemaal toe moest de politie assistentie verlenen om na het slui ten van de kermis de zich steeds uit breidende terrassen in te perken. Dit zorgde voor de nodige irritatie bij dekermisexploitanten die hun attraktie wilden sluiten. Vele terras- genieters plaatsten hun stoel te dicht bij de attraktie waardoor het perso neel in hun werk werd gehinderd. De oplossing voor deze problema tiek werd echter gevonden in het plaatsen van dranghekken als een soort afrastering. Voor volgend jaar zal bekeken worden of dit probleem vooraf 'getackled' kan worden. Ook zal worden gekeken naar een oplossing voor het terras van de schouwburg, dat nu enigszins achter de kermis was weggeschoven. De grote kassa van de Turbo Polyp bemoeilijkte verder ook de doorloop op dat punt. De kermisexploitanten zijn meer dan tevreden met de Venrayse ker mis, en zeker voor wat betreft de organisatie. Ook de bewaking in de nachtelijke uren van de attrakties heeft een positieve uitwerking gehad. Zaterdag 12 augustus vertrokken vanaf hotel Verstraelen in Wanssum acht Limburgse spierdystrofie patiënten voor een vakantie van een week naar het 'Tesselhuus' op Texel.. Het is het achtste jaar in suk- sessie dat de Lions club deze vakan tie organiseert, nu voor zes jongens en twee meisjes in de leeftijd van 16 tot 22 jaar. Door de steeds ernstiger worden spierziekte, moeten zij zich met de rolstoel verplaatsen en steeds begeleiding in hun omgeving heb ben. Ook dit jaar worden zij bijge staan door acht vrijwillige begelei ders. Een van hen, een ervaren verpleegkundige, vesteedt al voor de achtste keer een vakantieweek aan deze kinderen. Reisburo van den Munckhof b.v. uit Horst steld de rol stoelbusjes beschikbaar en de WeJeBe garage uit Blitterswijck zorgt voor de chauffeurs om de kin deren naar en van Texel te vervoe ren. Het Tesselhuus is een villa in Dc Koog die aangepast is om ernstig gehandicapte mensen en hun bege leiders te huisvesten. Het huis is twaalf jaar geleden door Texelse saervice-clubs gebouwd. Het eiland Texel met zijn bossen, strand en dui nen is zeer geschikt voor een vakan tie van mensen die aan een rolstoel gebonden zijn. Bovendien ontvangt het Tesselhuus veel medewerking van de bevolking waardoor een aan- trekkelik programma gemaakt kan worden. Er is onder andere een vaartocht met een kotter van de Koninklijke Marine en zelfs een van de uitgave van dit boekje was ook Meerlonaar Arnold Jacobs, ambtenaar van de gemeente Mccrlo- Wanssum, bezig met de voorberei dingen om een heemkundevereni ging op te richten. Nadere informatie over het boekje bij Rene Poels, tel. 04789-1771, en over de Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum bij Arnold Jacobs, tel. 04789-9250 (werk) en 04789- 2526 (privé). Het eerste exemplaar van 'Meerlo- Wanssum in oude ansichten' wordt uitgereikt aan burgemeester J. Hahn van Meerlo-Wanssum. Dat gebeurt op woensdag 23 augustus om 20.00 uur in het gemeentehuis van Meerlo-Wanssum. Aansluitend is dc eerste bijeenkomst van dc Heem kundevereniging Meerlo-Wanssum Het boekje Meerlo-Wanssum in oude ansienten kost 32,50 en is daags na de presentatie verkrijgbaar. Het is een leuk idee om dit Boekje kado te geven met sinterklaas of kerstmis. Het is verkrijgbaar bij dc volgende adressen: Schilders bedrijf/drogisterij Thijssen, Van Wecdtstraat 4 in Swolgen; Schil dersbedrijf/drogisterij Jochijms, Oude Heerweg 21 in Blitterswijck; Schildersbedrijf/drogisterij Coen- ders, Beatrixstraat 1 in Meerlo; Supermarkt C1000, Burg. de Weichshavenstraat in Wanssum en bij Bockhandel van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray. Tijdens een bijeenkomst, die ook een traditie is, op het gemeentehuis kregen twee exploitanten, de heren Piet Camps en Chris Reemcr, de gemeentelijke dasspeld aangeboden omdat beide families al 60 jaar op de Venrayse kermis aanwezig zijn; de familie Camps met hun snoep- kraam en de familie Reemer, nu met de Cakewalk. Dc politie had het tijdens de ker mis drukker dan anders. Mede door het warme weer; vele tientalle malen kwamer er meldingen binnen van geluidsoverlast vanuit de hore- calokaliteiten en die overlast werd dikwijls veroorzaakt omdat dc ramen en deuren open stonden. De politie moest daardoor vele malen Bemiddeld optreden. Ondanks dat de politie dikwijls moest worden ingezet was de lei ding zeer tevreden over het kermis- verloop. Dit jaar waren er vele dui zenden mensen meer CÜ9 een bezoek hadden gebracht aan de kermis. Zij konden beoordelen dat dc sfeer goed was en dat die sfeer ook zo moet blijven, zodat de Venrayse ker mis een echt volksfeest blijft. rondje in een vliegtuig gepland. FINANCIERING Lions club Venray financiert deze aktie met de opbrengst van de jaar lijkse asperge verkoop, de Christmas-cake verkoop en de inmiddels traditionele halfvasten- veiling. Deze veiling bracht dit jaar het rekord-bedrag op van F15.000,00. Ook wordt geld besteed aan een reünie van spierdystrofiep- atienten en hun ouders die in het najaar zal plaatsvinden. DUBBEL EFFEKT Het zijn niet alleen dc kinderen die van deze vakantie genieten, ook de ouders ervaren deze week als een welkome verlichting. Zij moeten immers elk moment van de dag en de nacht dat het kind thuis is, gereed staan om te helpen. Bij terugkomst op 19 augustus zie je dan ook dat kinderen en ouders van deze onge wone week genoten hebben. Een bestuurder van een bulldozer had kennelijk zoveel plezier in z'n werk dat hij van geen ophouden wist. Toen hij echter dinsdagavond om half twaalf nog in de Grotestraat bezig was, belden omwonenden de politie. Na een bezoekje van de sur- veillancc-auto besloot de bestuurder maar te stoppen. De gemeenteraad van Vierlingsbeek gaat eind september, uit protest tegen de kemproeven van Frankrijk. niet naar Parijs. Het gemeentebestuur van Vierlingsbeek besloot vorige week om zich te scharen achter de aktie van de miTieu-organisatie Greenpeace tegen de kemproeven die Frankrijk op het eiland Mururoa in de Stille Zuidzee wil gaan houden. In het verlengde daarvan heeft het gemeentebestuur nu beslo ten om het voorgenomen bezoek dt de gemeenteraad eind september aan Parijs zou brengen, te annuleren. Het kollege is van oordeel dat de protc- staktie tegen de kernproeven niet alleen in woord, maar ook in daad gestal te moet krijgen. Het Besluit van het kollege is met instemming begroetd oor de voorzitters van de vijf frakties in de gemeenteraad. Overigens zal er wel naar een alternatief worden gekeken voor het jaarlijkse uitstapje van dc ^gemeenteraad.y

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7