J Groeten uit... de Camargue Leunen "Fiëste wie gaat weer de Biëste" Feestje in Brukske 2 Nationale Wedstrijd PH-I in Venray Voor elk wat wils bij de Volksuniversiteit Evenementenkalender REGIOKALENDER Jubileumfeest Harmonie Leunen-Veulen-Heide UW j4ye*cct<i Citroëns naar Wanssum Dansmix voor 55+ Bibliotheek- nieuws Fancy Fair Luikse markt Dialezing over natuur- en oerbossen :l en maas Donderdag 17 augustus 1995 - Pagina 3 In Zuid-Nederland zit de vakantie er voor de meesten op. De basisscho- j zijn weer begonnen, het voortgezet onderwijs volgt komende week. oewel de rest van Nederland nog volop vakantie viert, nadert ook onze akantiegroetenrubriek z'n einde. Wij ontvingen een kaartje van lezers uit laashees. Toon en Tiny de Jong hebben waarschijnlijk de Peel en Maas an 6 juli mee naar de camping genomen. In elk geval hebben ze de krant oed gelezen, getuige de tekst op de ansichtkaart 'In het land van Vincent an Gogh is 't écht anders dan 'makt mar wat verrig van Asteria, het par- eerterrein van Eurotapijt of '3 dagen meenemen voor de helft', zo citeren Iny en Toon ons blaa. 'Hier is het eeuwen meenemen' besluiten zij hun de aan het landschap van de Camargue, waar nog flamingo's en wilde aarden hun thuis hebben. Op de foto linksboven net gemeentehuis van aint Martin de Crau, een plaats ten westen van Aries, m de Rhóne-delta. Volgende week publiceren we de laatste van uw vakantiegroeten, dus ver- ekt u nog voor een lang weekend naar Dedemsvaart of Anna acobapolder of voor een toer door Mantsjoerije, stuur ons een kaartje. Na volgende week maken we bekend wiens vakantiegroet de toepasselijke prijs in de wacht heeft gesleept. De Stichting Jong Leunen Leeft organiseert dit jaar op 18 augustus ipnieuw een fuif voor de jeugd uit Leunen en omgeving. Dit gebeuren zal dit jaar voor de zesde keer plats- 'jvinden aan de vaste plaats aan de lOosterbosweg en heeft de naam fFiëste wie Biëste part VI" meege- ■■'Ikregen. Zo'n zes jaar geleden zijn een aan- ™tal vriendengroepen uit Leunen {begonnen met het organiseren van een examenfuif, dit in navolging op ide diverse fuiven in de regio. In 1990 was het voor het eerst zover. Jles werd groots aangepakt en ,goed voorbereid zodat er op de lat- ste vrijdag van de schoolvakantie geweldige fuif zou plaats vin-' len. Aldus geschiedde. Op deze dag :wamen zo', 1250 bezoekers naar. vaste feestterrein aan de losterbosweg. Omdat dit zo goed [verliep heeft men in de daaropvol gende jaren steeds weer een fuif '(georganiseerd met een goed resul taat. Het aantal bezoekers nam isteeds tot en er waren steeds vol doende vrijwilligers om het feest in igoede banen te leiden. Elk jaar stond er ook een goede band op het podium en zelf de Leunse joekska- pel 'Noeët Thuus' leverde in 1994 een bijdrage aan de feestvreugde. De Stichting Jong Leunen Leeft, 1 die dit jaar voor de derde keer de organisatie op zich neemt, is pas in 1993 opgericht. Dit is gebeurd om het hele gebeuren organisatorisch makkelijker te maken, de organisa toren financiële rugdekking te geven, de koniinuïteit te waarborgen en eventuele andere projekten mogelijk te maken. De stichting heeft tot doel om sociale en kulture- le aktiviteiten te stimuleen en te organiseren voor jeugd en jongeren uit Leunen en omgeving. Het stich tingsbestuur bestaat uit John Comelissen (voorzitter), Erik Theunissen (penningmeester), Niels van Lierop (sekretaris) en dfe bestuursleden John van den Aker, Hanneke van Deurzen, Marjo Cuppen en Mark Hermans. Dat de fuif organisatorisch beter liep bleek meteen en had als reden dat ieder IR bestuurslid met een specifieke taak belast was, zodat alles overzichtelijk kon worden geregeld. Dit jaar organiseerde de stichting voor het eerst een projekt dat speci fiek gericht was op de inwoners van Leunen. Dit evenement had de naam 'Iron Man Leunen' en vond zondag 16 juli j.l. plaats op het dorpsplein. Het programma van de dag bestond uit wielerwedstrijden op rollerba- nen, een springkussen en krijtwed- strijden voor de jeugd en 's avonds de finale en een heuse Caribische Party, inklusief bijpassende muziek en limbo-danswedstrijden. Deze dag was een groot sukses en de stichting hoopt in de toekomst meer van zulke evenementen voor de inwo ners van Leunen te kunnen organi seren. De fuif zelf, ofwel "Fiëste wie Biëste" part VI, zal wederom op de laatste vrijdag in de schoolvakantie om 20.00 uur aanvangen, en dat is dit jaar dus op 18 augustus. De vrij- wilige bijdrage van ƒ10,00 zal ook dit jaar gehandhaafd blijven. Hiervoor heeft men een avond vol live muziek, gratis drank en veel bekenden. Slechts de eetgelegenhe- den: de snackwagen en de hambur gers van de barbecue zijn niet gratis. De band die dit jaar op het podi um zal verschijnen zijn 'De Zingende Fresia's Met hun ongeë venaarde smartlappenrepertoire pro beren de gebroeders Fresia al jaren aan de vrouw te komen. Het resul taat: van Lutjelollum tot Stampersgat hebben duizenden kon- certbezoekers zich te barsten gela chen en zijn niet zelden uit hun dak gegaan. Maar van een lieve partner - laat staat een goed gesprek daar mee- is na zo'n tweehonderd optre dens nog steeds geen sprake. De Zingende Fresia's gaan dan ook niet voor niets voor het leven als 's lands - mafste en lelijkste smartlappenband. Deze zesde editie van de fuif belooft dan ook een avond vol goede muziek en gezelligheid te worden. En of je nou 10 of 100 bent, iedereen is welkom, dus kom gezel lig even langs om te "Fiëste wie de Biëste" op 18 augustus in Leunen. Harmonie St. Catharina uit Leunen, Veulen en Heide bestaat dit jaar 75 jaar en viert dit in sep tember met hun jaarlijkse muziekfeesten. Dit jaar worden de feesten geo pend door Rowwen Hèze uit America. Het optreden in Leunen zal ook in het teken staan van het 10-jarig bestaan van deze popu laire band. Zaterdag 23 september is er een kindermiddag met clown Malle Mat gevolgd door de receptie van de harmonie, de huldiging van de jubilarissen en een optreden van Wooden CChain. Zondag 24 september is er na de hoogmis fruhshoppen met Die Fröhlichen Rubensammler, gevolgd door het joekskapellen- festival. "De Zingende Fresia's" sluiten deze dag af. Het weekend daarop is er vrij dags een concert van Oef, zater dags speelt Moravanka en zondag wordt in Leunen het federatief Muziekconcours gehouden. Kaarten voor de diverse optre dens zyn inmiddels in de voorver koop verkrijgbaar en wel bij: Stomerij Rutten in Heide, Tankstation Luassen in Leunen, Fleurkens-van Gassel in Veulen, het VVV kantoor in Deurne, Muziekwinkel Hans van Bree in Venray, en bij van Heijster in America. Ook kan men bij J. van Osch telefonisch reserveren: 85617. Brukske 2 vierde afgelopen zaterdag een klein feestje. Aanleiding was het gereedkomen van de werkzaamheden in het binnengebied van de wijk, waar gemeente en bewoners in een drachtige samenwerking paden een drietal veldjes hebben opge knapt en opnieuw ingericht. Wethouder De Loo en wonings tichting-directeur Rudy de Jong verzekerden bij de start van de feestdag dat gemeente en woningstichting zullen blijven investeren in de wyk. In de afgelopen maanden is het centrumgebied van Brukske 2 stevig onder handen genomen, waarbij bewoners zelf stevig de handen uit de mouwen hebben gestoken. Er werden struiken gesnoeid en ger ooid om de achteringangen van de woningen beter bereikbaar te maken. Langs de noordzijde van de grasvelden werd een onverhard pad aangelegd. De tuinen van de wonin gen die grenzen aan het centrumge bied kregen een uniforme afschei ding bestaande uit gaas met beplanting. In september gaat de woningstichting de achteruitgangen voorzien van allemaal dezelfde poorten. Het paadje krijgt ook ver lichting. Van het centrumgebied zelf zijn drie van de vijf speelveldjes inge richt. De velden zijn omheind en voorzien van poortjes, binnenin staan speeltuigen voor kleinere en grotere kinderen. Honden kunnen het gras niet meer op, zodat kinde ren zonder uitglijers kunnen spelen. Voor de ouders staan er bankjes. ONDERHOUD Met het wijkfeestje werden de veldjes zaterdag officieel in gebruik genomen. Overdag was het feest voor de kinderen. Een groot spring kussen, schmincken en ander vertier voor de jeugd van Brukske, die dankzij de medewerking van de wijkwinkeliers ook konden rekenen op een zakje chips, limonade en een ijsje. Ruim 60 kinderen hadden zich tevoren bij de feestcommissie aan gemeld, maar er waren meer kinde ren op het zonovergoten en kurkdro ge grasveldje, 's Avonds was er in wijkcentrum De Kiosk een feestje voor bewoners die hadden meege werkt aan de opknapbeurt voor de wijk. Het werk voor de bewoners gaat na de zomer gewoon door. De laat ste twee veldjes zijn nog slechts summier ingericht. Met het uitvoe ren van onderhoudswerkzaamheden kunnen de wijkbewoners ook komend jaar geld verdienen voor de extraatjes. Afgesproken is een bedrag van ongeveer 3500 gulden, maar wethouder De Loo zegde toe dat de gemeente dat bedrag onge twijfeld zal verhogen. Directeur De Jong verzekerde eveneens dat de verhuurder de wijk in de toekomst niet links zal laten liggen. Zondag 20 augustus is het zover: PHV de Verdediger organiseert een nationale wedstrijd Politiehond 1. Dit ter ere van haar zestigjarig bestaan. Het jubileum zal onder de leden worden gevierd middels een feestavond later dit jaar. Aan de wedstrijden zijn veel voorbereidin gen voorafgegaan: het terrein is door de leden in uitstekende kondi- tie gebracht en er is een grote varia tie in deelnemende kombinaties. Ook een wedstrijdkatalogus met een terugblik op 60 jaar hondensport bij Venrays oudste politiehondenver eniging. De Verdediger heeft zich dus op gemaakt voor een sportieve, gezellig dag. Vanaf 's morgens 08.30 uur start het voorprogramma met oefenignen zoals voorwerpen zoe ken, voedsel weigeren, springen, bewaken, revieren enz. Tussen de middag is er een pauze waarna om 14.00 uur wordt aangevangen met het spektakulaire stelwerk. (Beter bekend als 'pakwerk', waarbij de hond in verschillende oefeningen meot bewijzen dat hij tegenover 'de boef ziin mannetje staat.1 De Verdediger heet u van harte welkom op deze dag. De toegang is gratis. Het terrein vindt u net buiten de bebouwde kom aan de Beekweg. (Naast hondenpension De Hiept.) Bij de bibliotheken, VVV's, gemeentehuizen en Rabobanken in Noordelijk Noord Limburg ligt het nieuwe programma van de Volksuniversiteit Venray e.o. te wachten op mensen die hun vrije tijd goed willen besteden. Voor het seizoen 1995-1996 is het aanbod groter dan ooit: meer dan 180 kur- sussen worden aangeboden, waar van maar liefst vijftien nieuwe kur- sussen. De Volksuniversiteit mag zich langzamerhand het grootste talenin stituut in de regio noemen. Meer dan 30 kursussen leiden op in acht verschillende talen. Naast de basis- talen-kursussen, die 24 lessen duren, zijn er kortere talenkursussen voor op reis. In deze kursussen leert men eenvoudige zinnen te verstaan en spreken. Nieuw in dit aanbod is een kursus Grieks en Turks. Dat de Volksuniversiteit met haar tijd meegaat is te zien in de eigen tijdse kursussen als: spelenderwijs beleggen, kursus pech onderweg, metselen, windows, omgaan met nieuwe technieken voor 55-plussers, public relations, Shiatsu, werken aan pijn en 'als de dood ons raakt'. Met deze kursussen speelt de Volksuniversiteit Venray in op de wensen van kursisten en de aktuali- teitfen) binnen de samenleving en bieat derhalve kursussen op maat 18 au®: 19,00-02.00 uur: Fuif voor jong en oud met gratis drank. Oosterbosweg Leunen. 19 en 20 aug.: 09.30-?: Nationale Midgetgolfwedstrijd, Maasheseweg 76 Venray. 25 aug.: 9.00-21.00 en 26 aug.: 9.00-17.00 uur: Expositie: bloemschikin- fen in zomerse sferen, Laagheidseweg 19 Venray. 6-29 aug.: Kermis Castenray, centrum. 27 aug.: 10.00-17.00 uur: Gezinsfietstocht 50 km en 30 km, start Cafe v. Dijk Oostrum. 27 aug.: 10.00-18.00 uur: Open kampioenschappen Fierljeppen, Watermolenplein Oostram. Op alle donderdagen in de maand juli zomeravondbridge voor liefheb bers en clubleden in de Kiosk, Brukske, van 19.30 tot 23.00 uur. Expositie in het Oorlogsmuseum in Overloon tot 20 sept. Kleding op de bon i.s.m. Libelle; bijzondere kleding, gemaakt en samengesteld met veel creativiteit, van particuliere bezitters. T/m half sept. iedere woensdag Wandeling door de Peel met demonstra tie turfsteken. Start 13.15 uur rotonde Heidsepeelweg in Ysselsteyn. Iedere maandag t/m zaterdag van 14.00-16.00 uur Openstelling Grote Kerk/St. Petrus Banden kerk. T/m 12 sept. iedere dinsdag 13.30 uur stadswandeling oj.v. een stads- gids. Van 25 augustus tot 1 oktober kunstmanifestatie Illusies '95' in het Odapark, Mereeloseweg Venray. aan. De Volksuniversiteit kenmerkt zich ook door het bijzonder geva rieerde aanbod uit vele disciplines: kunst, literatuur, muziek, alternatie ve geneeswijze, informatika, boek binden, fotografie, koken met fanta sie, kommunikatieve technieken, psychologie, tuinieren, vogels leren herkennen in hun milieu, grimeren, sterrenkunde, kleuren-analyse en recht. STREEKFUNKTIE Dat de Volksuniversiteit Venray een streekfunktie vervult is aardig te zien aan de lijst van deelnemers van het vorige seizoen. De helft van de meer dan 3000 kursisten kwam uit Venray, de andere kursisten uit de overige gemeenten in Noordelijk Noord-Limburg. Met de kollega-instelling in Venlo wordt overigens steeds meer samen gewerkt. Groepen worden wel eens gekombineerd wanneer er onvol doende inschrijvingen zijn. Met de Stichting Kunstzinnige Vorming wordt ook nauw samengewerkt ten aanzien van een aantal konkrete kur sussen waaronder 'kreatief schrij ven', 'poezie' en 'fotografie'. Ook zijn er kontakten met de Volksuniversiteiten in de grensregio. Zo worden er uitwisselingsbijeen komsten gehouden tussen kursisten die in Nederland Duits leren met Duitse kursisten die Nederlands leren. Wie van plan is een kursus te gaan volgen, kan zich het beste zo snel mogelijk laten inschrijven. Eenaantal kursussen is inmiddels al volgeboekt. In sommige gevallen kan er een parallelkursus gestart worden, maar dat is niet altijd mogelijk. Het is tegen het principe van de Volksuniversiteit om de groepn in geval van teveel aanmel dingen groter te maken. Persoonlijke aandacht voor iedere kursist is een belangrijk uitgangs punt. Voor informatie kan men bellen naar het kantoor van de Volksuniversiteit Venray, tel. 04780- 80185 of naar de Open Dag komen, die wordt gehouden op zaterdag 2 september van 11.00-15.30 uur, aan de Oostsingel 37a te Venray. PEEL EN MAAS WEEKBLAD de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evenementen en aktiviteiten uit een wydere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Donderdag 17 t/m zondag 20 augustus: Festiviteiten rondom Oogstcorso Kronenberg. Met optredens van De Nachroave, Sef Diederen. Zondag Oogstcorso, rodeo op Duitse stieren en uitreiking van Zilveren Vlegels aan Fnts Spits en Ben Verdcllen. Vrydag 18 t/m zondag 20 augustus: Tuinfeest in Grubbenvorst. Vrijdag concert van Rowwen Hèze, zaterdag optreden van Pierre Kartner. Zondag afsluiting met een gevariëerd pro gramma. Het Tuinfeest wordt gehouden in het Ursulinenpark aan Kloosterstraat. Vrydag 18 t/m zondag 20 augustus: Kennedymars Meldcrslo. Start zaterdag om 22.00 uur. Om de wandel tocht heen een amusementsprogramma met vrijdag een optreden van Fasten your Seatbelts, zaterdagavond Benny's Birthday en zondag diverse joekskapelien. Zondag kunnen wandelaars ook deelnemen aan een halve Kennedymars (40 km). Voor info: tel. 04709-83877 of 04709-86953. Zaterdag 19 augustus: Kennedymars Melderslo. Start om 22.00 uur. Rondom de mare (80 km) woeden verschillende andere activiteiten georganiseerd, onder meer fiets en wandeltochten. Voor info: W. Poels, Locntstraat 21, Melderslo, tel. 04709-83877. Zaterdag 19 en zondag 20 augustus: Open Nederlandse Koi-dagen. Show in Kasteeltuinen Arcen van Japanse sierkaroers. I.s.m. Nishikigoivereniging Nederland. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs f 16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Zondag 20 augustus: Hamertdag 1995, een dag dag kennis maken met nationaal park in oprichting De Hamert. Wandel- en fietsroutes, een vroege vogelwandeling en presentaties door diverse natuurclubs. Hoe gehandicapten De Hamert beleven ervaart u tijdens een speciale excursie onder leiding van een blinde gids. Plaats van handeling: de werkschuur van Het Limburgs Landschap aan de Twistedenerweg in wellerlooi. Voor info: 04703-1840. Zondag 20 augustus: Kunstmanifestatie 'Rondom De Wieger" Deurne. Elf kunstenaars expo seren speciaal voor de manifestatie gemaakt werk op het terrein rond museum De Wieger. Daarnaast muzikale bijdragen (onder andere oriën taalse en zigeunermuziek), dans en theater. Van 12.00 tot 18.00 uur rond De Wieger, Oude Liesselseweg in Deume. Zondag 20 augustus: Reichswaldtoertocht. Fietstocht over 95 of 140 km door Nederland en Duitsland, georganiseerd door fietstoerclub De Gouden Leeuw uit Grave. Starten tussen 07.30 en 09.00 uur vanaf café Oud-Velp, Bronkhorstweg 1 in Velp bij Grave. Voor info: tel. 08860-73601 of 73043. Zondag 20 augustus t/m 1 oktober: 'De bloem van Kobongan', expositie van Saskia Vermeesch in museum De Wieger, Deume. Open dinsdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Vrydag 25 augustus: Braderie/rommelmarkt van 13.30 tot 18.00 uur in Dagactiviteitencentrum Venlo, Jan van Venlostraat 1 in Venlo. Eigengemaakte werken worden geëxposeerd en zijn te koop. Daarnaast tweedehands spullen. De braderie wordt georganiseerd door de Dagactiviteitencentra in Venlo en Venray. Woensdag 30 en donderdag 31 augustus: Open dagen bij Regionaal Onderzoekcentrum voor Rundveehouderij Cranendonck in Soerendonk (bij Maarheeze). Aandacht wordt vooral besteed aan de effecten van met beregenen op grasland. Van 10.00 tot 16.00 uur. T/m zondag 3 september: Kinderen bouwen in Openluchtmuseum Arnhem. Kinderen kunnen onder begeleiding aan de slag met traditionele bouwtechnieken. Elke dag van 10.30 tot 12.30 uur instructie en van 14.00 tot 16.00 uur zelf doen. Voor info: 085-576100. T/m zondag 3 september: Expositie 'Romantische tuinkamers' op Bei-Etage van Kasteel Arcen. Zeven kamers in het kasteel zijn ingericht als tuinkamer in Japanse, Engelse, Franse, Spaanse en Finse stijl. Daarnaast een boeren tuinkamer en een moderne uitvoering. Openingstijden Kasteeltuinen van 10.00 tot 18.00 uur. Entreeprijs ƒ16,- voor volwassenen, ƒ8,- voor kinderen van 4 tot 14 jaar. Kinderen tot 4 jaar gratis toegang. Zondag 17 september: Nikspack-popfestival in Horst. Op het podium De Scummieberen,.Noisy Stuff, All of a Doodah, Labyrinto, Easy Meat en de Osdorp Posse, in OJC Niks, Doolgaardstraat 34 in Horst. In het weekend van 18, 19 en 20 augustus komen voor de zesde maal, op uitnodiging van Hans en Carla Broere van autobedrijf v. Gorp, de leden van Citroënclub Nederland en hun voitures naar Wanssum. Het belooft weer een leuk weekend te worden op sportpark 'de Broekberg'. Citroënclub Nederland, nu al met bijna 2000 leden, begint een zeer groot begrip te worden in Citroën- rijdend Nederland. Een flink aantal van die leden zal dan ook afreizen naar Wanssum om er o.a. weer te komen voetballen tegen de vetera nen en de mooie konvooirit te rijden op zaterdagmorgen. Maar vooral ook om het gezellig samenzijn, want 'de Broekberg' is een prachtige loka- tie. Dus van 18-20 augustus, het zesde CCNL Limburg Treffen. Voor meer info: 04780-82680. Nieuwe bewegingsaktiviteit voor 55-plussers in Venray. Houdt u van aktief in beweging zijn en wilt u zelf een positieve bij drage leveren aan uw gezondheid (rust roest), dan is deelname aan de kursus dansmix vast iets voor u! Dansmix is een nieuwe bewe gingsaktiviteit voor de aktieve 55- plusser. Op dinsdag 19 september om 09.00 uur start in 'de Kemphaan' Kennedyplein 1 te Venray eenkureus voor beginnende dansers die eens willen kennismaken met andere dansvormen. In deze danskursus komen de volgende dansvormen aan bod: gezelschapsdansen, dit is een mix van stijldansen en volksdansen, zowel qua passen als muziek. Ooi de Amerikaanse dansen zoals de squaredansen zullen aangeleerd worden. Oude dansen zoals de Bemardswals en Kruispolka hebben ook een plaatsje in het danspro- gramma. Last but not least, ook aan stijl dansen wordt aandacht besteed doormiddel van de tango en cha cha. In deze kursus gaat het om het ple zier in het dansen, niet om de pres tatie. De kursus staat onder leiding van een gediplomeerd dansleidster met specifieke kennis op het gebied van bewegen voor ouderen. Zowel man nen als vrouwen in de leeftijd van 55 iaar en ouder, die redelijk goed ter been zijn, kunnen deelnemen aan deze kursus, die uit vijftien lessen bestaat. Voor opgave en inlichtingen kunt u bellen naar dansleidster Ans Versteegen, tel. 04680-82623. Leesprogramma 'Boeken met een staartje' De jeugdafdeling van de Bibliotheek Venray organiseert van 14 augustus tot en met 4 november 1995, een leesprogramma voor de jeugd. Het leesprogramma heeft als thema 'Boeken met een staartje'. Het doel van het organiseren van een leesprogramma is: kinderen tot lezen stimuleren door er een belo ning tegenover te stellen: kinderen die meedoen en een pasje 'vol' lezen, krijgen een kleine attentie en worden uitgenodigd voor de 'Middag met een staartje'. DOE MEE Alle kinderen kunnen meedoen met het leesprogramma. Het is de bedoeling dat ze een 'Boek met een staartje' loezen en een informatiefol der meenemen. Als ze met een thuis gelezen boek terugkomen en iets over het boek vertellen, komt er een sticker in eht 'Boeken met een staar- tje'-pasje. Voor de jongste kinderen is er een kleurplaat, waarmee ze ook een sticker in het pasje verdienen. Voor de ouderen kinderen is er een 'verwerkingsvel'. Bij vijf stickers is het pasje vol; een vol pasje geeft recht op een uitnodiging voor de 'Middag met een staartje' en op een oorkonde met de plechtige verkla ring dat een deelnemer aan het lees programma is opgenomen in de club van lezende dierenvrienden. Bovendien wordt de leukste kleur- &laat en het leukste verwerkingsvel eloond met een klein prijsje. De openingstijden van de biblio theek: maandag t/m donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00- 21.00 uur; zaterdag van 10.00-13.00 uur. Op zondag 20 augustus organi seert p.s.z. 't Rommelhöfke in Oostrum een fancy fair met o.a. een luchtkussen, schminken, rad van avontuur en spellenkar. Joekskapel 't Göt zorgt voor de vrolijke muzikale omlijsting. Het geheel vindt plaats op de p.s.z. Valkenkampstraat 2 van 11.00-13.00 uur. De opbrengst is om onze kas te spekken. Wegens enorm sukses organiseerd vereniging wijkgebouw 'op 't Nipperke' weer een Luikse markt. Deze wordt gehouden op 27 aug. 1995 van 10.00-17.00 uur. De kraamhuur bedraagt 35 gul den, te betalen bij inschrijving. Voor meer informatie: tel. 04780-86724, b.g.g. 04780-80858. Kramen ziin inkl. montage en oranje dekzeil. ZONDAGSDIENST HUISARI SEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Hel. R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven. J. Wittgen en B. van Castcren-van Gils: 19 aug.: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 81465 20 aug.: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Cocnen, F. Schmeetz, D. Vercauteren. J. de Vocht en M. v.d. Acker: A. COF.NEN Patersstraat 60. tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: R. KEUZER Van Beurdcnweg 10, Ysselsteyn tel. 0478Ö-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumscweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbcek, J.M. van Winden, W.H. dejyocht, R.C. Gocdegebuurc, V. Géurts, R. Eeldeftnk en G. Gelling V. GEURTS en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENPPIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazercn A. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. EERTEN Volen 2A, Heide Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 04780- 82411 Kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap orga niseert op donderdag 24 augustus een dialezing met als thema Natuur- en oerbossen. De avond begint zoals gewoonlijk om 20.00 uur, maar op een nieuwe lokatic: het Gemeenschapshuis, Watermolenstraat 1 in Oostrum. Het Gemeenschapshuis ligt achter de Rabobank. Joof Teeuwen en Ed van der Zwet, twee bestuursleden van de Kring Venray, namen deze lezing voor hun rekening. Aan de hand van dia's zullen zij ngaanop het ontstaan en het 'beheer' van deze in Nederland niet meer voorkomede bossen.De enorme rijkdom aan flora en fauna is kenmerkend voor deze bossen. Ook op het gebied van rekreatie bieden deze bossen voor de wandelaar enorme voordelen. Naar aanleiding van deze lezing staat er eind september ooke en twee-daagse excursie gepland naar Duitsland! Op deze avond zal hier over ook informatie worden vers trekt. De kring Venray nodigt hierbij alle belangstellenden uit voor deze maandelijkse avond (vierde donder dag van de maand). De toegang is gratis. Informatie over de aktivitei ten van de Kring Venray: Henk Heijligcre, tel. 04709-87281.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3