PEEL EN MAAS £31 Gouden bruidspaar op Het Schuttersveld Oud-deken Theunissen 50 jaar priester bupU^i6fJ Zomermode korting Spijkerbroeken SOc^> korting Afsluiting 60-jarig jubileum VV Oostrum Zondag 20 augustus zal het op de hoogste etage van de flats van bejaardencentrum Het Schuttersveld merkbaar zijn dat Sjeng Versteegen en Marie van Dijck 50 jaar getrouwd zijn. Een huwelijk dat gekenmerkt wordt door de bijzonde re 'hobby' van de 81-jarige gouden bruidegom. Iedere dag, al vele jaren lang, brengt hij zijn onafscheidelijke echtgenote met de rolstoel overal naar toe, om haar nog te laten genie ten van een verzorgde levensavond. Iets wat niemand verwachtte. Ongeveer tien jaar geleden werd ze getroffen door een ziekte die haar aan de rolstoel kluisterde. Toch knapte ze zover op dat ze zelfs de verpleging in het verzorgingshuis in Horst niet meer nodig nad. Iedere dag bracht haar man haar een bezoek en hij leerde daar hoe hij haar het leven kon veraangenamen. In 1987 konden ze een aangepaste flatwoning betrekken op de hoogste etage van Het Schuttersveld.De gouden bruidegom Sjeng Verstappen (81) is geboren en geto gen in Neerkant. Na de lagere school volgde landbouwonderwijs aan de Landbouwschool in Deurne. Zijn ouders hadden weliswaar een boerenbedrijf maar daar was de hulp van de zoon niet nodig. Hij ging als boerenknecht bij de Zusters Urselinen in Venray werken, die ook een boerderij hadden. Hij zorgde voor de paarden, molk de koeien en deed alle voorkomende werkzaam heden op die boerderij. Maar op die boerderij was er voor de boeren knecht geen vaste aanstelling. In 1944 kon hij in een klooster in Blerick werken. Na het bombardement op St. Anna was daar veel te doen en kon hij daar werk krijgen. Later verruil de hij die baan weer, toen hij werk kon krijgen bij de Zusters van St. Jozef. Tot zijn 50e jaar had hij nog verschillende baantjes: opperman bij een aannemersbedrijf, werken bij de ontginning en het mobilisatie complex, totdat hij een vaste baan kon krijgen bij de melkfabriek in Venlo. Daar bleef hij op verschillen de funkties aktief tot zijn 65e jaar en kon hij zich gaan uitleven in zijn prachtige tuin bij hun woning aan ae Beatrixstraat en in de tuinen van zijn vier dochter. De gouden bruid, Marie van Dijck f85) is geboren en getogen aan de Overloonseweg nabij het 'St. Annabos'. Zij doorliep de lagere school bij de Zusters Urselinen en op 16-jarige leeftijd ging ze werken bij de bakker van Merselo. Na diver se andere baantjes ging ze thuis werken, waar haar ouders haar nodig hadden in hun eigen gezin. Het paar leerde elkaar kennen aan het eind van de Tweede Wereldoorlog. Ze trouwden eigen lijk op de puinhopen van Venray, met in de Grote Kerk maar in de Paterskerk. Daar werd in die dagen 'aan de lopende band getrouwd', want velen moesten de schade inha len. Het was voor het paar een geluk dat, mede door de inzet van burge meester Janssen, gebouwd kon wor den aan de Beatrixstraat. Al was het in het begin zwaar, later bleek dat het advies van burge meester Janssen geld waard zou zijn. Spijt hebben ze er nooit van gehad. Maar liefst 34 jaar hebben ze in de Beatrixstraat gewoond totdat een ziekte, bij de gouden bruid van nu, hen noopten naar een flatje te verhuizen. Het gouden paar in de tuinen van Het Schuttersveld. ZIEKTE Enkele maanden geleden zag het er niet naar uit aat de Gouden Bruiloft gevierd kon worden. Nu twijfelen de doktoren niet meer; huisarts dkt. Schraven is meer dan tevreden over de gezondheid van de bruid. De bruiloft wordt, mede door de gezondheid van de bruid op beschei den wijze in familiekring gevierd, samen met hun vier dochters, zeven kleinkinderen en een achterklein kind. Snelheidskontroles Dinsdagmorgen werden weer snelheidskontroles gehouden. Van 06.00 tot 07.15 uur passeer den op de Albionstraat 186 voertui gen ae radarkontrole; 68 reden te hard en de hoogste snelheid bedroeg 90 km per uur. Van 07.20 tot 08.20 uur werden op de Horsterweg onder Castenray 117 voertuigen gekontroleerd. 34 reden te snel en de hoogst gemeten snelheid bedroeg 96 km per uur. Van 08.40 tot 09.20 uur werden op de Stationsweg onder Oostrum 79 voertuigen gekontroleerd. Hier reden zeventien bestuurders te snel en de hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km per uur. Op alle plaatsen was de maximum snelheid 50 km per uur. Diefstal uit caravan Een 37-jarige inwoner van het Brabantse Vlierden had zijn caravan gestald in een stalling aan de Deumeseweg. Omdat hij op vakan tie wilde gaan haalde hij de caravan op. Door forcering van een zijruit was toegang tot de caravan verkre gen. De voortent, een bijzettafeltje, een chemisch toilet, kussen en een elektrisch snoer waren ontvreemd. I PTT-brievenbussen gestolen Woensdagmorgen werd door een bewoner van De Aide Weg en een bewoner van het Witzand aangifte gedaan van diefstal van de bij hun woning staande groene PTT-brie- venbus. Poging diefstal truck Een 40-jarige truckchauffeur par keerde maandagavond zijn truck op de parkeerplaats aan de Nieuwhuis- weg. Toen hij dinsdagavond bij zijn truck terugkeerde ontdekte hij dat er was ingebroken. Door forcering van de deur was toegang verkregen. Dat was met grof geweld gebeurd waar door schade was ontstaan. Uit spo ren viel op te maken dat getracht is de truck te starten. Mobiele compressor gestolen Vrijdagmiddag werd aan de Wanssumseweg in Geysteren een mobiele compressor van een bedrijf uit Biddinghuizen gestolen. De eigenaar zag de diefstal en achter volgde de dader tot op de rijksweg richting Venlo, waar hij het oogkon- takt verloor. De politie, die onmid dellijk in aktie kwam, wist in man in de gemeente Arcen en Velden staan de te houden. Omtrent de identiteit konden geen mededelingen worden verstrekt. Inbraken in auto's Zondagmiddag werd in een aan de Loonsedijk geparkeerde personen auto van een hier op vakantie zijnde Zweed ingebroken. Het portier was geforceerd en een zonnebril was gestolen. Ook is getracht de radio mee te nemen, maar dat is niet gelukt. Een 30-jarige Venraynaar kwam tot de ontdekking dat in twee van zijn personenauto's, die hij aan de Kolkweg had geparkeerd, waren opengebroken. Ontvreemd werden onder andere spullen die gebruikt worden bij het bergbeklimmen, rij bewijs, paspoort, portemonnee'. Jeugd vernielde boom Zondagavond kwam om ongeveer 20.00 uur bij de politie een melding binnen dat een aantal jongeren een boom aan de Akelei aan het vernie len waren. Toen de politie arriveer de kon zij een aantal jeugdigen in de kraag grijpen. Die werden onder houden over hun ontoelaatbaar gedrag. De boom was 'geschild' en volgens deskundigen heeft deze boom geen overlevingskansen meer. De jongeren die door de politie wer den onderhouden ontkenden dat zij zich hieraan schuldig hadden gemaakt. De politie is nu mede aan de hand van de verklaringen naar de echte 'schiller' op zoek. Mysterieuze terugkeer van aanhangwagen Zaterdagmiddag wilde een 43 jarige inwoner een aanhangwagen ;eladen met puin afleveren bij een iedrijf aan de Metaalweg, maar vond de toegangspoort gesloten. Hij liet de aanhangwagen bij de »oort achter. Zondagmorgen om 16.00 uur was hij verdwenen. Hij deed aangifte van de diefstal van de aanhangwagen maar een kwartier later werd die aanhangwagen met het puin onbeheerd aangetroffen in de Cellostraat. Omdat die hinderlijk geparkeerd stond wekte dat de aan dacht. Hoe de aanhangwagen daar terecht is gekomen kon nog niet .door de politie worden achter- \haald. Eternietplaten gedumpt In een sloot aan de Laagheidse- weg-Zwarte Klef bleken een aantal eternietplaten gedumpt te zijn. De stukken hadden een gezamenlijk gewicht van 100 kilo. De storter had zijn visitekaartje niet achtergelaten. Personeel van gemeentewerken heeft de platen op de voorgeschre ven wijze afgevoerd. De politie hoopt de illegale storter te achterha len om hem ae rekening te presente ren. Overigens kunnen dergelijke platen afgeleverd worden op de gemeentewerf aan de Acaciastraat. Poging diefstal auto Een 39-jarige inwoonster van Tilburg deed aangifte van diefstal van haar nabij het ziekenhuis gepar keerde personenauto. Het portierslot was en geforceerd en geprobeerd was de bedrading door te verbinden. Maar dat is kennelijk niet gelukt, of de dader is gestoord. Indien dat het geval is kan mogelijk een getuige kontakt opnemen met de politie. Stankoverlast Vorige week woensdag kwamen bij de politie verschillende meldin gen binnen van bewoners van de Acaciastraat, de Plataanstraat en de Serenadestraat van stankoverlast. De politie stelde in samenwerking met de milieudienst van de gemeen te een onderzoek in, maar de oor zaak van de stank kon niet worden achterhaald. De milieumensen ver moeden dat de stank afkomstig was vanuit het Ruhrgebied, mede omdat alleen in de bovengenoemde straten de stand waarneembaar was. Pool weer aangetroffen Een 23-jarige man met Poolse nationaliteit werd onlangs aange troffen in Venray en bij kontrole bleek hij niet over de vereiste ver- blijfspapieren te beschikken. Bij hem werd toen een stempel in zijn paspoort gezet en hij kreeg de mededeling dat hij binnen 48 uur ons land moest hebben verlaten. Enkele dagen later werd de man bij de schouwburg aangetroffen. Hij werd toen door de politie over de grens met Duitsland gezet. Dins dagmiddag werd de man weer aan getroffen, nu in de omgeving van de Diepeling. Hij werd nu in Vreem delingenbewaring gezet en later naar Schiphol overgebracht om van daar uit op het vliegtuig naar Polen te worden gezet. Vernielingen Namens de stichting MOL uit Sittard werd aangifte gedaan van vernieling van twee ruiten van de voormalige LTS aan de St. Jozef- weg. Een 23-jarige inwoner deed aan gifte van het bekrassen van zijn aan de Kruidenlaan geparkeerde perso nenauto. DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1995 Nr. 31 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING O D A IV1 O O E Schoutenstraatje 16 - Venray - tel. 83422 Zonder al teveel uiterlijk ver toon maar toch niet onopgemerkt hoopt oud-deken Theunissen van Venray, thans al negen jaar rektor van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, begin augustus zijn gouden priesterfeest te vieren. Oud-deken Theunissen is geboren en getogen in Gennep. Daar stond hij bekend als Lowie van de Golden Theunissen omdat zijn vader een juwelierszaak had en goudsmid was. Door pater Vogel werd hij 'gestrikt' om priester te worden bij de Paters van de H. Geest die in Gennep (en nu nog) een klooster hadden. Hij ging zelfs een jaar naar het Provincialaat van de Paters in Gemert maar toen pater Vogel werd overgeplaatst en hij het niet kon vin den met diens opvolger, hield hij het voor gezien. 'Moeder ik stop ermee'. 'Ga dan maar naar de goud- en zilversmeed- school in Schoonhoven', was haar reaktie. Maar dat ging ook niet door. Lowie Theunissen kwam terecht bij het college in Weert om vervolgens de studie te gaan volgen op Rolduc. Daarna, de oorlog was al uitgebro ken, ging hij naar het Groot Seminarie in Roermond en toen dat door de Duitsers werd gevorderd werd hij bij burgers ondergebracht. Toch kon hij zijn studie voortzetten totdat ze in september 1944 moesten evacueren. Lowie Theunissen kwam terecht in Delden. Met Pasen 1945 werd Delden bevrijd en gekleed in zijn priestertoog wilde hij naar Gennep. Op de grens bij Zevenaar werd hij aangehouden door de Engelsen. Die toog had geen effekt, want de officier vond het maar het beste dat hij terugkeerde naar Kunstenaar Jos Verschaeren uit Arnhem heeft zijn 'illusie' voor de kunstmanifestatie Illusies '95 in het Odapark dins dag in de vorm van een projektbord gepresenteerd. Bij de ingang van het Venrayse park werd het projektbord geplaatst waarop de 'illusie' van Verschaeren in beeld wordt gebracht. Het gaat zich om een grote Romaanse brug die de Arnhemse kunstenaar denkbeeldig in het Odapark heeft gereali seerd. Vaak ziet u bij u in uw omgeving een smaakvol ogende kleuienkombinatie van buitenverf. Toch betekent dit niet automatisch, dat dezelfde kleuren het op tiw huis ook goed doen. De Verf 4 Wand-adviseur helpt u beter bij uw strikt persoonlijke kleurkeuze. Schilderwerk kost geld, dus doe 't goed. Ons advies: laes een professionele verf. die ook door de vak gebruikt. Die zeer goede merken zijn ook bij Verf 4 Wand te koop. Ze kosten w meer in ^nschaf. maar u hebt er jaren langer geen omkijken naar. de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7. Venray. Tel. 04760-82810 Delden. De terugkeer, gezeten op een vrachtauto, naar het verwoeste Gennep, kon eerst op 11 mei 1945 plaatsvinden. Via Sittard en kerkrade kwam hij weer op Rolduc terecht voor de laatste studie van vier maanden en werd hij op 5 augustus 1945 door mgr. Lemmens tot priester gewijd. Op 15 augustus mocht hij in de parochiekerk van Ottersum zijn eerste H. Mis opdra gen. BOUWPASTOOR In Roermond werd hij tot leraar van het Bisschoppelijk College benoemd en was hij zelfs betrokken bij de verkennerij. In 1948 werd hij benoemd tot kapelaan in Maasbree en in 1952 tot kapelaan van deken De Bie. Daar bleef hij werkzaam tot 1960. Toen werd hij benoemd tot bouwpastoor van de Norbertusparochie in het uitbreiden de Horst. Dat die parochie die naam kreeg, was omdat pastoor Theunissen van het recht gebruik maakte om de patroonheilige uit te zoeken. Daarom werd het Norbertus omdat hij daar al banden mee had middels zijn geboorteplaats Gennep. Binnen drie jaar was het geld voor de Norbertuskerk door de gelovigen bijeen gebracht en met Kerstmis 1963 kon de kerk in gebruik worden genomen. In 1967 deed het bisdom weer een beroep op pastoor Theunissen, om te gaan werken in de St. Jozefparochie van Keent in Weert. Daar zou hij blijven tot 1971. Toen werd hij gevraagd om deken A. Loonen van Venray op te volgen. HET SCHUTTERSVELD Toen hij 64 jaar was geworden (in 1985) werd hij door de direkteur van Het Schuttersveld, Ad Hoogeveen, gevraagd of hij rektor van het bejaardencentrum wilde worden. Hij zegde toe dat graag te doen, als hij 65 jaar werd en gebruik wilde maken van het recht om met pensioen te gaan, of zoals dat bij priesters heet 'met emeritaat'. De 74-jarige priester kijkt met veel voldoening terug op de negen Het jaar dat hij rektor van Schuttersveld is. Hij draagt daar iedere dag, met uitzondering van zijn vrije donderdag, een H. Mis op. Nu wordt ook, mede door het tekort aan priesters, nog een beroep op hem gedaan door Beukenrode. Vorige week diende hij nog de laat ste sacramenten toe aan een 100- jarige in dat instituut. Op 4 augustus wordt een begin gemaakt met het gouden priester feest, als eenentwintig neven en nichten met hun aanhang in De Witte Hoeve bijeenkomen voor een familiefeest. Op zondag 5 augustus zal in de Petrus Bandenkerk voor en door de jubilerende oud-deken Theunissen een plechtige eucharistieviering worden opgedragen. Maar de oud-deken verheugt zich het meest op maandag 6 augustus, wanneer hij voor de bewoners van Het Schuttersveld in de kapel een plechtige eucharistieviering zal opdragen. Daarna krijgen de bewo ners de gelegenheid om hem te feli citeren. De oud-deken heeft bewust geko zen voor een bescheiden viering. 'Tien jaar geleden mocht ik temid den van mijn parochianen op waar lijk onvergetelijke wijze, mijn 40- jarig priesterfeest vieren'. Natuurlijk zullen er nog inwoners zijn die hem willen feliciteren en al dan niet een geschenk willen over handigen. 'Zij die iets willen schen ken kunnen dat met een envelop doen. Dat geld wil ik bestemmen voor de restauratic van de beelden schat van de Grote Kerk, waaraan ik nog steeds mijn hart heb verpand', aldus de oud-deken. Ook kan het geld overgemaakt worden op de ABN-Amrobank 42.11.66.177, giro van de bank 1031471. Op zondag 20 augustus sluit VV Oostrum de festiviteiten af met een mini-stratenvoetbaltoernooi, het Broeder Huijbers toernooi en het Stratenpop. Op zondag 20 augustus wordt er door 23 teams om de hoogste eer gestreden in het jaarlijks terugke rende mini-stratenvoetbaltoernooi, met als inzet de Toon van Soest-wis- selbeker. De spits wordt om 10.40 uur afge beten door de kleinste spelers, aan sluitend op het jeugdkamp. Deze E- F-spelers gaan strijden om de Broeder Huijbers-trofee. Het globaal programma is als volgt: 10.40u: Aanvang Broeder Huijbers- toemooi. 10.55u: Opening Mini-stratentoer- nooi. 14.40u: Finale Broeder Huijbers- toemooi. 17.40u: Finale Mini-stratentoemooi. 18.00u: Prijsuitreiking met aanslui tend Stratenpop op net sportpark (entree vrij). STRATENPOP Drie bands, die voornamelijk bestaan uit Oostrumse jongeren zul len optreden: 18.45 uur: Brajopies. Vijfmans band met muziek van Buffalo Tom tot Koos Alberts. De schijtpapier blues en het grote verjaardagslied. 20.00 uur: Grum. Deze vijf bandle den spelen voornamelijk covers van o.a. Fatal Flowers, Pink Floyd, Spoli o dee, enz. Samen met de Brajopies onlangs nog in Iduna. 21.15 uur: Samson's Barber. Driemans band die regionaal reeds enige bekendheid heeft opgebouwd als finalist in Havenpop Wanssum en tweede werd tijdens de Lokaal Bokaal van ROZAH in Horst, het geen hen een cd opleverde. Voornamelijk eigen werk afgewis seld met covers. Coniferen in brand In de nacht van dinsdag op woensdag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand nabij een woning aan de Lathyrus. De coniferen van de tuinafscheiding waren in brand gestoken. De brand weer kon voorkomen dat de brand zich kon uitbreiden en daardoor bleef de schade beperkt.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9