die*t4te*t Apostel Jacobus Nieuw vaandel voor De Springplank Kollekte Nederlandse Lever Darm Stichting Nieuwe koning gilde Overloon PEEL EN MAAS ft •Donderdag 13 juli 1995 - tb Grote Kerk Deken: J. Coencn, Eindstraat 6. tel. 81275: kapelaan H de Wit ofm. Patersstraat 29. tel. 82385; kapelaan R. Wouterine. Horsterweg 57, Castenray. tel. 71215 of 80202; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Priester in ernstig noodgeval: via balie zieken huis. tel. 22222. Opgeven misinten- ties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Bonaventura. 9.00 H. Mis voor Jan Buyssen (koll); zus ter Van de Berg. 19.00 H. Mis als jrd. ouders Van Bracht-Cremers; ouders De Lauw-Linders; ouders Janssen-Wijnhoven; zoon Antoon en dochter Nora; ouders Haenen- Willems en overl. fam.; Dora Theeuwen-Welbers. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Toon Voesten (koll); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; overl. ouders Janssen-Muis. 11.00 H. Mis Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt (koll). Maandag: 9.00 H. Mis voor Dien de Wit. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Grada Broers; Teng en Maria Jeuken- Euwals. Woensdag: 9.00 H. Mis voor overl. fam. Van Well-Philipsen; jrd. Piet Cremers. ouders, schoonouders en verdere fam. Donderdag: 9.00 H. Mis voor het welzijn van pastoor Albers. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor die over ledenen waar niemand aan denkt. Dienbeurten: za 19.00: Gijs, Maickel, Danny, Joost, Luuk en Bram S.; zo 9.30: de heren Vosbeek en Van Ham; 11.00: Suzanne. Sylvia, Sanne, Erik, Maartje en Wendy. Lektoren: za 19.00: J. Truijen; zo 11.00: G. de Groot. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen; lektor: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van .Loenen; letor: L. Bruekers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatin«- kapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woute- ring, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. (Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 10.00 Ouders Poels- Litjens; ouders Lenssen-Heiligers. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 Maria Nijssen-Coolen (vw Beatrixstraat); Cato Flinsenberg- Gooren. Maandag: 19.00 Jrg. Johan Wouters. Dinsdag: 19.00 Voor alle zieken van onze parochie. Woensdag: 19.00 Voor de wereld vrede. Donderdag: 19.00 Voor religieuze roepingen. Vrijdag: 19.00 Zwkd. dhr. Ewalts, dhr. V.d. Munckhof en mevr. Bollen- Stakenborg (allen overl. Beuken rode); ouders Janssen-Prast. Vredeskerk Mededeling: Zondag 16 juli is de laatste dag van pastoor Albers in de parochie. Daarna zullen de H. Missen op weekdagen voorlopig komen te vervallen. In de weekends zal de zaterdagavondmis verplaatst worden naar 19.15 uur; de zondag ochtendmis van 8.30 uur komt te vervallen en de Hoogmis wordt ver vroegd naar 9.30 uur. Alle misinten ties die reeds opgegeven zijn voor weekdagen zullen verplaatst worden naar de zaterdagavondmis. Voor het opgeven van misintenties en/of ver dere informatie kunt u zich wenden tot de partorie van de Paterskerk, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 80202. Zaterdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 15e Zondag door het jaar. Louis Knapen (koll); Mien v.d. Ven-van Wijk; Riek Willems-Vousten (koll); Gon van Kempen-v.d. Pasch (koll); Jan Hendrix (koll); Els van Zwamen- Claessen. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 8,30 Voor het geestelijk én tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Tot bijz. int. (CM); Grad Swinkels (koll); overl. fam. Van Rossum-Janssen; Julia v.d. Weiden de Adelhard Toorop (koll); tot bijz. int. (C); overl. ouders Bonants- Jacobs (koll); tot bijz. int.; Harrie Claessens (koll); Louis Koppers (koll); Wim en Antonet Jakobs- Hanen (koll); Marion van Haperen en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Papa en Moeke Vermeulen en dochter Truus; Johan Kleuskens, Cor Thielen en zoon Toon; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Toon Muller, Piet Baltussen (bewoners Boshuizen). Maandag: 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int.; Toon van Arsen, echtgen. en Harrie, Jeanne Pans- Kersten en overl. fam. Dinsdag: 9.00 Tot bijz. int. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int. (met Rozen-kransge- bed). Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen en uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Judith Philipsen, Susan Janssen, Maud Lepsi, Laura Op den Camp; zo 8.30: Rik Op den Camp, Tom Gielens, Arjan Kempen, Marco Janssen: 10.00 Lous Rouwette, Suzan Nellen en Simone Geraedts. Mededeling: Mocht u tijdens mijn verblijf in Lourdes dringend een priester nodig hebben dan kunt u kontakt opnemen met kapelaan Bouwman, tel. 11664. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Wim Vogelzangs en overl. fam.; fam. Nooyen-Claessens tot bijz. int.; Grad Smits en Maria Smits- Jeurissen; Jan van Rhee. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerrit Rutten (verjaar dag); Miel Janssen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Parochie Leunen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19!00 Lsm. Mathijs Litjens en echtgen.; Wim Litjens; Henricus Léijssen en dochter'Aft; Jan Hollackèrs (vrienden); weekd. Sjen Vullings (6); weekd. Ger Pijpers (4); jrd. Wim Weijs; gest. jrd. Antoon van Dijck, echtgen. en Martinvan Dijck en Nelly van Dijck. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; Teng Claessens en overl. fam. Claessens- Gussen; weekd. Mina Heesen- Voesten. 11.15 Mndd. Piet de Louw. Maandag: 19.00 Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Lsm. Jan Verheijen; Helm van Rens; gest. jrd. Antoon, Dora en Nella Emons en zuster Barnaba Emons. Donderdag: 19.00 Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. Leo Loonen en echtgen. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens; zo 10.00: Inge Smits en Susanne Jenniskens; 11.15: René Timmermans. Lektoren: za 19.00: Jan Jenniskens; zo 11.15: Annie Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: 15e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; Maria Heesen-v. Soest (broers en zus). Misd.: Sanne, Karen, Chiel, René, Ivo en Martijn. Donderdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Willems-Janssen. Rektoraat Veulen 15e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. voor de pa rochie. Zondag: 10.30 Hgm. voor de pa rochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Antonia Janssen-Sanders en overl. fam. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Moniek Classens en Willem Classen; zo: Tom Derks en Nico Knapen. Parochie Ysselsteyn 15e Zondag door het jaar (C). Zaterdag: 19.00 (Gelezen Dienst); Mndd. Lei Pouwels; jrd. ouders Van Ass-Geerets; jrd. Fons Claessens; Jacq. Buise. Zondag: 9.30 (Ouderenkoor); gees telijk welzijn van onze parochie. 11.15 Mndd. Wiel Philipsen; Truus Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 Jrd. Til Geurts- van Dijck; Ger. v.d. Munckhof en W. Bollen en echtgen. Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Vrijdag: 19.00 Thei Janssen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Arts en B. Slangen; zo 9.30: D. Scheepensen I. Poels; 11.15: H. v.d. Hoff en J. Slangen; ma 19.00: Mt. Claessens en E. Spreeuwenberg; wo en vr: W. en S. Claessens. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Kevin van Meijel, Veenmos 46; Rozan Peeters, Heidsepeelweg 47; Wim Spreeuwenberg, Pater Tulpstraat 27. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Petronella Ver- steegen-Verlinden; Jozef en Nart Verhoeven en alle overl. neven en nichten. Misd.: Ellen van Dijck en Yvonne Koppes. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Danny Willems en Roy Stevens. Dinsdag: 8.30 Jgt. Johannes Muyzers en Bartholina Bergmans; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Jgt. Jaak Hendrix en Truus Marcellis; Wilhelmus Arts en Lamberdina Lemmen; Til Muysers (buurt). Vrijdag: 8.30 Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Marcelis en mevr. Kersten. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Vogelsangs-Gerrits. Zondag: 10.00 Voor het welslagen van het Vredefeest. Donderdag: 19.00 Voor goede terugkeer van vakantie. Misdienaars: za: Roel en Mark; zo: Nicole en Anita. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zondag: Hoogmis voor fam. Philipsen en Piet v.d. Lee; Josephina en Henricus Janssen, Herman Janssen, Sjaak Janssen en Jo Thijsen; Gerardus Gooren; fam. Versteegen-Kuijpers; Dora Verstee- gen-v. Kempen; Josephien Assel- berghs; rektor Hijnen; fam. Smits- Swinkels; Jo en Bertha Smits en t.z.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 16 juli zal in het Zonnelied, Kiosk te Venrav. de heer Ph. van Oostenbrugge uit Wanssum voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 09.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kirttierhe- vendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal dé heer Van Oostenbrugge eveneens voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 11.00 uur. Hier is geen kinderopvang en geen kindemevendienst. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Cla'pvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 16 juli om 10.00 uur. Voorganger: kandidaat G.A. v. Ginkel, Maartensdijk; om 14.30 uur: ds. J.H.C. Olie, 's- Grevenduin-Capell In de week van 25 juni t/m 1 juli vond de jaarlijkse kollekte plaats voor de Nederlandse Lever Darm Stichting. Die week had als thema: 'Voeding en spijsverteringsziekten'. De opbrengst in Venray bedroeg ƒ4.596,80. Namens alle patiënten dankt de Nederlandse Lever Darm Stichting gulle gevers en kollektan- ten heel hartelijk. Heeft u de kollek- tant niet gezien en wilt u alsnog een bijdrage leveren, dan kunt u dat doen op giro 2737 of op bankreke ning nummer 70.70.70.538 t.n.v. de Nederlandse Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Door uw gift en het goede werk van de kollektanten wordt de stich ting in staat gesteld het onderzoek naar aandoeningen aan het spijsver teringsstelsel een flinke financiële steun in de rug te geven. Wilt u overigens meer informatie, dan kunt u kontakt opnemen met het bureau van de Nederlandse Lever Darm Stichting, tel. 03402-55881. Voor medische informatie kunt u op hetzelfde nummer terecht van maan dag t/m donderdag van 15.00 tot 17.00 uur. Vernielingen Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van een bouw keet van een bouwbedrijf staande op het industrieterrein Keizersveld. Met vier bakstenen was een voor deur van een woning aan de Ursulastraat vernield. De stenen bleven als bewijsmatriaal achter. Een 45-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van zijn aan de Bergweg geparkeerde personen auto. Niet alleen was de buitenspie- tel er vanaf geslagen, ook waren iepe krassen in het lakwerk aange bracht. óude foto- Volop bouwaktiviteiten in de eerste jaren na de oorlog. Bouw vakarbeiders van het nog jonge bouwbedrijf (toen nog aanne mersbedrijf) van de Gebr. Janssen uit Venray nemen even pauze voor het nemen van deze foto. Dat was in 1948 tijdens werkzaamheden aan de nieuw bouw van het ketelhuis van het St. Servatiusgesticht te Venray. Van links naar rechts herken nen we: Harrie v.d. Munckhof, Giel Jacobs (boven), Teng Geurtjens en Piet Vergeldt. Jan v.d. Putten Verhalen van Venrayse beelden De apostel Jacobus ofwel Jacobus de Meerdere ook genoemd Jacobus van Zebedeus, de broer van Johannes. Zebedeus betekent "gave" en "geven". Zijn naam betekent dus dat hij ons gegeven is als lichtend voor beeld. Hij gaf immers zijn leven voor de zaak van Christus. Hij wordt de broer van Johannes genoemd, niet alleen in letterlijke, maar meer nog in geestelijke zin. Beiden waren Christus zeer dierbaar en vervuld van Zijn Geest. Hij heet soms "zoon van de don der", omdat hij het kwaad met don- derspeeches bestreed. Toch werden ook de intellectuelen geboeid door zijn preken .want zijn toespraken hadden veel diepgang. Hij is de "meerdere" omdat hij eerder door Christus werd geroepen, dan die andere Jacobus (de mindere). Bovendien was hij de eerste apostel die de marteldood stierf. Jacobus preekte in Judea Samaria en in Spanje. Hij dreef duivels uit, ^bes treed het kwaad) en verrichtte vele wonderen. Hij werd op last van Herodus op 25 maart van het jaar 44 onthoofd, het feest van Maria bood schap, omdat hij de leer van Christus bij de ioden verkondigde. En als machthebber was deze niet gediend van een leer, die uitgaat van gelijkheid\van mensen. Omdat het Jacobus tijdens zijn leven niet gelukt was Spanje volledig te ker stenen, had hij voor zijn dood de wens geuit in Spanje begraven te worden. Men voer derhalve met het lichaam naar het gebied waar hij door de heidense koningin indertijd verdreven was. Tijdens deze reis gebeurden vele wonderlijke zaken. Zo voer het schip zonder roeispanen of zeilen een eigen koers. Een rots blok waar het lijk na de landing op werd gelegd, nam de vorm van het lichaam aan. De koningin in kwestie wilde Jacobus ook na zijn dood niet Spanjehebben Maar tegen God valt niet te vechten. Toen een ossewagen met het lichaam zomaar haar paleis vertrekken binnenreed en met geen mensenkracht te verwijderen bleek, begaf haar weerstand het. Ze liet zich bekeren en het lichaam over brengen naar Compostella waar het op 30 december in een nieuwe graf tombe werd gelegd. Boven de tombe werd een mooie kerk febouwd. Op voorspraak van acobus gebeurden er vele wonde ren, zoals boeiend verteld in "de Gouden Legenden" uit 1260. Vooral aan pelgrims die in nood kwamen bidden op zijn graf, werden vele gunsten verleend. Mensen werden genezen, ontkwamen de dood, of werden gered uit de handen van hun verjagers. Nog steeds volgen pel grims de routes door heel Europa om uit te komen bij het graf van Jacobus. Het elegante beeld van Jacobus uit de Petrus Banden kerk heeft veel kwaliteit. Alles is gede tailleerd uitgesneden. Hij draagt de pelgrimshoed met schelp. Het open geslagen boek verwijst naar de bij bel, het levende woord. Het beeld komt vrijwel zeker uit het atelier van meester Arnt. Het is gemaakt voor een altaar dat ter ere van Jacobus in 1485 werd ingericht in opdracht van het Jacobsgilde. Deze broederschap deed goede werken .waaronder de zorg voor weeskinde ren. Of de broederschap in Venray een weeshuis gehad heeft, is niet bekend. Het beeld is na grondig onderzoek in het atelier van Rolduc Maastricht) geconserveerd en geres taureerd. Men heeft de neo-gotische verflaag op beschadigde plaatsen met een verflaag op waterbasis bij gewerkt. De nieuwste visie op res taureren is, dat toevoegingen ook weer verwijderd moeten kunnen worden. De nu gebruikte verf is, indien in de toekomst gewenst, weer eenvoudig te verwijderen. Het is weer een gaaf beeld, waar het blad zilver aan de rand van de mantel je tegemoet straalt. Verdere restauratie van andere beelden hangt af van beschikbare fondsen. Deze komen binnen door subsidies, sponsoring, rondleidin gen, lezingen, adoptie van een beeld en particuliere giften. Naast de materiele doelen beoogt de stichting "Beelden van de Grote Kerk" ook meer bekendheid te geven aan deze unieke beeldenschat. Een deskundi ge rondleiding is op aanvraag altijd mogelijk en zeer boeiend. De beel den hebben heel wat te vertellen. De werkgroep wil een infoboekje maken en. ansichtkaarten van de beelden. Het materiaal ligt gereed, alleen zoeken we nog een sponsor. Heeft u interesse in één van deze aspecten, neemt u dan contact op met Toon den Brok 81239) ,vz. of Charles de Vilder, secr. (82352). Naast ontvangen subsidies ver meld ik van de laatstontvangen gif ten ƒ300,00 van rondleidingen tijdens de openstellingen, ƒ25,van Zangkoor Schijndel ƒ25,een werkgroep uit Horst, 100,= een studieclub Griekse cul tuur. 1000,= bij een overlijden, ƒ5000.= de "Heiligen van de Grote Kerk" Ook uw giften zijn uiteraard steeds welkom op bankrekening: 42.11.66.177 (ABN/AMRO) t.n.v. Beelden Grote Kerk. Henk Roling. Onlangs mocht Springplank-voorzitter Sjang Vollenberg uit handen van Annie Smits, het door haar gemaakte vaandel in ontvangst nemen. Na jaren als vignet een clowntje te hebben gebruikt, is dit nu in frisse kleuren tot 'leven'gebracht. Het clowntje is een applicatie van lapjes stof, terwijl de let ters geborduurd zijn. Bij speciale gelegenheden zal deze standaard meege dragen worden. De stok kan verwijderd worden, zodat het vaandel een plaatsje krijgt in het clubgebouw Marcel van Minnen is zaterdag de nieuwe koning geworden van het Overloonse St. Theobaldus- gilde. Met het 266ste schot wist Van Minnen de vogel neer te halen. Bij de dames haalde Petra Beckers na 91 schoten de vogel naar beneden en bij de jeugd viel die eer te beurt aan Marieke Geurts (178 schoten). Tijdens het koningsschieten, dat voor het eerst op één dag werd gehouden, werd ook een jubilaris gehuldigd. Stefan Meijer, tien jaar lid van de drum- en showband kreeg het insigne van verdiensten van de Federatie Katholieke Muziekbon- den. Olie op nieuwe Albionstraat Maandagmiddag moest de brand- weer in aktie komen om olie te ver wijderen die een vrachtauto had verloren. Dit gebeurde op het gloed nieuwe wegdek van de Albionstraat. Na de schoonmaakbeurt door de brandweer was de Albionstraat weer zonder gevaar berijdbaar. Minigraver gestolen Een 45-jarige inwoner van Liessel deed vrijdagmorgen aangif te van diefstal van een aanhangwa gen waarop een graafmachine (een zogenaamde minigraver) was gela den. Die twee jaar oude machine heeft een waarde van ƒ70.000,-. Getuigen hebben in die nacht een witte auto in de buurt van de aan hangwagen op de Ysselsteynseweg gezien, maar schonken daar geen aandacht aan omdat ze dachten dat werknemers van het bedrijf, dag met het leggen van die kabels bezig is, de aanhangwagen kwamen halen. Reklamewagen had geen vergunning Vrijdagmorgen kwamen bij de politie verschillende klachten bin nen van bewoners van het Brukske over geluidsoverlast, veroorzaakt door een auto die reklame maakte voor een occasionshow die door een garagebedrijf dit weekend zou wor den gehouden. Maar het was niet alleen de geluidsoverlast waaraan de bewoners van het Brukske zich ergerden, maar vooral dat tijdens de pauzes tussen de reklame door twee jeugdigen obscene woorden via de microfoon aan het adres van voor bijrijdende meisjes uitkraamden. De politie wist de wagen aan te houden. De bestuurder bleek geen vergun ning voor de reklame te hebben en kreeg daarvoor een proces-verbaal. Het 13-jarige tweetal werd ernstig onderhouden over het wangedrag. Na de reprimande van 'oom agent' konden ae jongens naar huis. Winkeldiefstallen Zaterdagmiddag omstreeks 14.30 uur werd in een winkel aan de Bleek een 22-jarige in Venray ver blijvende Pool betrapt bij de diefstal van een paar schoenen. Omstreeks 15.30 uur werd in een supermarkt in het Brukske een 23- jarige, eveneens in Venray verblij vende Pool, betrapt toen hij een stuk kaas ter waarde van ƒ2,79 in zijn zak had gestoken. Beide mannen werden aan de politie overgegeven die hen na ver hoor en opmaking van proces ver baal naar hun verblijfplaats stuurde. r Mishandeling In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 04.00 uur meldde een 31-jarige Venraynaar de politie dat hij"" in een shoarmazaak in de Langstraat door een voor hem onbe kende man zonder aanleiding in zijn gezicht was geslagen. De gevolgen waren een gescheurde bovenlip (die in het ziekenhuis moest worden gehecht) en een kapotte bril. De politie hoop de onbekende vechters baas te achterhalen, eventueel met hulp van getuigen. Diefstal van portemonnees Tijdens de maandagse weekmarkt werd uit een plastic tas van een 25- jarige inwoonster van Purmerend de portemonnee gestolen. Daarin zaten naast persoonlijke bescheiden een geldbedrag van ƒ200,-. De porte monnee werd ontdaan van het geld teruggevonden aan de Merseloseweg. Een 27-jarige inwoonster van Gennep werd op dezelfde manier van haar portemonnee beroofd. Daarin zat een geldbedrag van ƒ450,- en persoonlijke bescheiden. Een 18-jarige scholier kwam tot de ontdekking dat uit zijn jas in de garderobe van een school de porte monnee met daarin een bedrag van ƒ100,- werd gestolen. Ook daarin zaten persoonlijke bescheiden. Hond in hete auto achtergelaten Passanten alarmeerden de politie dat zaterdag bij de tropische hitte een in geparkeerde auto zittende hond naar adem snakte. De auto stond geparkeerd op het Blekers- veld. De politie was al bezig om de hond te helpen toen de eigenaresse van de hond, een 27-jarige Venrayse arriveerde. Zij had wel net dak van de auto opengelaten. Zij had, zo verklaarde zij, de hond achtergela ten omdat ze zeker binnen tien minuten terug zou zijn. Maar omdat ze door kennissen aan de praat was gehouden, was ze de hond helemaal vergeten. Haar excuus mocht niet baten want ze kreeg een proces-ver baal inzake dierenkwelling.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 12