Internationaal Jeugmotocross OPEN HUIS!!! Diploma-uitreiking jeugdschakers Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans Gemengde Zangvereniging Crescendo MMSK St. Petrus Banden Wijkvereniging Veltum Rincón Espanol LVB Venray Jeugdvereniging De Springplank Schutters gilde St. Anna Sporten na je vijftigste? Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! Computerclub Regio Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS De Wis Castenray Reumapatiënten vereniging Venray s.v. Lichtpuntje suksesvol in Bergen op Zoom PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 1995 - Pagina 7 Donderdag 6 juli: Om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 13 juli: Om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Donderdag 20 juli: Om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Na afloop is er kwartaaltoepen om de VMK Wisseltrofee. Prijzen kunnen wor den afgegeven bij de organisatie t.w. Jac Nooyen en Theo Janssen. De zomervakantie is voor dit jaar vastgesteld voor de periode van donderdag 27 juli t.m. 10 augustus. Donderdag 17 aug.: 19.30 repetitie voor de tenoren en om 20.00 voor het hele koor. Donderdag 24 aug.: 19.30 repetitie voor de bassen en om 20.00 voor het hele koor. Donderdag 31 aug.: 19.30 repetitie voor de tenoren en om 20.00 voor het hele koor. Optredens: Op 20 augustus worden nieuwe sta tiefoto's gemaakt. Plaasts en tijdstip volgen nog. Maandag 21 aug.: 14.00 uur feest mis in de Grote Kerk b.g.v. het gou den huwelijk van Jan en Tony Oudenhoven. Om 19.00 uur receptie bij dansschol 1 Janssen. 30 sept.: gezamelijk koncert met Zangvereniging Venrode in de Venrayse schouwburg 'de Beejekurf. De zomervakantie van het VMK is voor dit jaar vastgesteld voor de periode van donderdag 27 juli t/m 10 aug. Oud papier kunt u afleveren bij de papiercontainer aan de Molenhofweg. Afmelden bij W. van Osch, tel. 88930 tussen 18.30 en 19.15 uur. De zangers van St. Frans zijn hun reis avontuurlijk begonnen: hun vliegtuig was defekt; ze hebben daarom een dag in Parijs moeten blijven, waar ze een boottocht over de Seine gemaakt hebben. Ze von den het heel 'gaaf en 'magnifique'. Het Ibis-hotel wasgoed bevallen en de stemming was en bleef opper best. Met vertraging zijn ze op 1 juli om 17.00 uur Canadese tijd (onze tijd 22.00 uur) aangekomen. Op zondag 2 juli hebben ze om 11.00 uur plaatselijke tijd de Mis G-dur van Mozart gezongen. Elke woensdag repetitie in Bejaardencentrum 't Schuttersveld van 17.30 tot 19.00 uur. Vrijdag 28 juli: om 14.00 uur H. Mis in de Paterskerk b.g.v. het 40- jarig huwelijk Spelbos-de Vreede. Afmelden: mw. A. v.d. Bekerom of mw. An Toonen. Opleidingsorkest Leerlingen groepsrepetitie woens dagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Majorettes Repetities majoretten: zondag van 10.00-12.30 uur en woensdag van 18.30-20.30 uur in het verenigings gebouw De Opmaat, Oostsingel 37. Muzikanten Repetities muzikanten woensdag avond van 19.30-21.30 uur en zon dagochtend van 10.30-12.30 uur in De Opmaat. Overige korpsaktiviteiten Zaterdag 8 juli: Taptoe Meijel. Zondag 9 juli: laatste repetitie voor de vakantie. Maandag 10 juli: helpen met kie nen: M. van Kempen. Maandag 17 juli: helpen met kie nen: Th. Werinussa. Maandag 24 juli: helpen met kie nen: R. v.d. Voort. Woensdag 26 juli: helpen met kie nen: fam. Smits. Maandag 31 juli: helpen met kie nen: I. Beerkens. Woensdag 2 aug.: helpen met kie nen: fam.Smits; Zondag 13 aug.: begin repetities na de vakantie; Dinsdag 15 aug.: evaluatie Taptoe Venray door Taptoekommissie om 19.00 uur in De Opmaat. Om 20.00 uur bestuursvergadering. Zaterdag 2 september: Taptoe Geert ruid. Indien men verhinderd is om te hel pen bij het kienen, dient men zelf voor vervanging te zorgen. Opgave en inlichtingen nieuwe leden tijdens genoemde repetitie- uren. Afmelden: majorettes en het oplei dingsorkest en korpsleden bij: H. Linskens (korpsbegeleiding), tel. 83307, gaarne uiterlijk een half uur voor de repetitie. Bij geen gehoor in De Opmaat (verenigingsgebouw), tel. 13593. Geen voorrang Woensdagmiddag omstreeks 13.15 uur verleende een 58-jarige bestuurder van een personenauto op de splitsing Henris Dunantstraat - Oostsingel geen voorrang aan de 21-jarige bromfietser die over het rijwielpad reed. Bij de botsing liep de bromfietsbestuurder diverse ver wondingen op, waarvoor hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd en daar ter observatie moest worden opgenomen. Vernieling ruit peuterspeelzaal Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een ruit van Peuterspeelzaal 'Hummelkeshoek' aan de Bachstraat. Droog gras in brand Het hoeft niet opzettelijk te zijn gebeurd, maar een brandende siga ret wegwerpen kan met de droogte fataal zijn. Zo moest de brandweer in aktie komen voor in brand staand droog gras aan de Boterbloem, tus sen de twee scholen in. De brand weer kon voorkomen dat het vuur de gebouwen bereikt, zodoende bleef de schade beperkt. Verblind Mogelijk was de stand van de zon donderdagmorgen omstreeks 08.00 uur oorzaak dt een 39-jarige fietser op de kruising Keizersveld - Maasheseweg - Nieuwhuisweg geen voorrang verleende aan de personenauto bestuurd door een 52- jarige Venraynaar. Bij de botsing werd de fietser dusdanig gewond dat hij voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, maar hij kon na behandeling naar huis worden overgebracht. 52 Parkeerders bekeurd Parkeren en het zich bevinden op - de zandafgraving bij de Diepeling is verboden. Mede omdat de zandaf graving gevaar voor de zwemmers oplevert, heeft de politie opdracht gekregen verbaliserend op te treden. Dat deden zij jongstleden donder dag; resultaat: 52 foutparkeerders kregen het bekende bonnetje achter de ruitenwisser. Dat betekend het betalen van een bedrag van vijftig gulden. Afgelopen weekend werden 32 personen bekeurd die hun auto had den geparkeerd waar het verboden was. Overigens zal de politie ook bij de Diepeling mensen bekeuren die zich op het terrein bevinden waar dat verboden is. Autobrand Donderdagavond omstreeks 23.15 uur zag een 20-jarige bestuur der van een personenauto uit het Duitse Düren dat op de Langstraat de temperatuur van zijn auto te hoog opliep. Toen hij stopte zag hij de vlammen onder de motorkap. De brandweer kon wel voorkomen dat de auto geheel uitbrandde, maarhet motorgedeelte kon als verloren wor den beschouwd. Weer personenauto bekrast Een 39-jarige inwoner van Wanssum deed aangifte dat zijn bij de Kiosk geparkeerde personenauto vas bekrast. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Bankstel opzettelijk in brand gestoken In de nacht van donderdag op vrijdag moest de brandweer om 05.00 uur in aktie komen voor een in brand staand bankstel, dat op het trottoir was neergezet voor het grof vuil. Omdat er mogelijk gevaar zou kunnen ontstaan bij de flats aan de Zuidsingel werd het vuur gedoofd. Zeker is dat het bankstel opzette lijk in brand is gestoken. De dader heeft mogelijk naar het blussen staan kijken. Bestuurder onder invloed In de vroege zondagmorgen, oms- treks 06.15 uur, vond een aanrijding plaats op het viadukt van de Deurneseweg boven de A 73. Een personenauto, bestuurd door een 32-jarige inwoner van Horst, ramde op het viadukt eers de middengelei der en botste vervolgens tegen een lichtmast, die geheel werd vernield. Ook de auto werd zwaar bescha digd. De bestuurder liep geen noe menswaardige verwondingen op. Bij kontrole kwam vast te staan dat de bestuurder behoorlijk onder invloed van alkohol verkeerde en een rijverbod van vijftien uur nood zakelijk was. Konform de voor schriften werd zijn rijbewijs inge vorderd. Diefstal regenpomp Een 25-jarige inwoner van Castenray deed aangifte van diefstal van een regenpomp. Tussen donder dag en zaterdag was deze water pomp, die gekoppeld was aan een traktor (die stond in een weide aan de Wanssumseweg) ontkoppeld en meegenomen. De pomp heeft een warde van ƒ5500,-. Wijkcentrum 't Schöpke Per 1 juli heeft de wijkvereniging het beheer van 't Schöpke overgeno men van de Stg. Wijkcentrum. Op dit moment woerdt heen beheers- club geformeerd, die zich gaat toe leggen op de exploitatie en beheer van 't Schöpke. Uiteraard zijn wijk bewoners die zich daarbij op de een of andere manier eveneens verdien stelijk maken (bijvoorbeeld voor bardienst, schoonmaak of onder houd) van harte welkom. Zij kunnen daarvoor (geheel vrijblijvend) kon- takt opnemen met dhr. Chr. Ter Beek, tel. 82839, die namens het bestuur van de wijkvereniging optreedt als projektleider van hier voor genoemde beheersclub. Groene Boekje Het alom bekende groene boekje met daarin alle wetenswaardigheden van de wijkvereniging en de voorge nomen aktiviteiten voor het nieuwe seizoen, verschijnt eind augustus en wordt dan weer hjus aan huis ver spreid in de wijk Veltum. Aanhangwagen-verhuur Daar er geen vrijwilliger gevon den kon worden voor het beheer en verhuur van de aanhangwagen werd deze van de hand gedan. Voor het huren van deze aanhangwagen kan men voortaan terecht bij het Tankstation Veltum (Shell) aan de Deurneseweg. Bij deze overdracht werd bedongen dat de leden van de wijkvereniging hier op vertoon van hun lidmaatschapskaart ƒ7,50 kor ting krijgen op de verhuurprijs. Ya se aproximan las anheladas vacaciones, ya la cuenta atras de los dias que faltan van llegando a su fin, los viajes preparados y como siemp- re las tensiones y los nervios a tope, por llegar al lado de los nuestros, nosotros desde estas lineas, dese- amos a todos los espanoles y lecto- res de Rincón, que revisen bien sus documentos antes de partir y dejen sus casas en orden hasta el regreso y que claro esta que, paseis unas feli- ces vacaciones, tambien a los que no pueden ir de vacaciones por enfer- medades u otras contrariedades les deseamos lo pasen lo mejor posible y se recuperen pronto. El Centro permanecera cerrado hasta ültimos de Agosto no obstante el Presidente M. Conejo dispone de llaves por si hiciera falta. Un saludo de HACE. Dinsdag 11 juli a.s. gaan we weer fietsen. We vertrekken om 19.00 uur bij de Rabobank. Het kamp is in volle gang. De eerste tochten nebben plaatsgevonden en de jaarlijkse barbecue is al geweest. Nog een paar dagen en het zit er weer op. Kinderen en leiding wor den terugverwacht op zaterdag 8 juli, rond de klok van 12.00 uur. Kamp voorbij betekent dan ook dat voor de Springplank de vakantie begonnen is. Op naar het nieuwe seizoen. De leiding gaat echter onverminderd voort. Dinsdag 11 juli komt de werkgroep 'opening nieuw seizoen' bij elkaar. De vergadering wordt gehouden bij Wiel Rommen in Horst.Vertrek bij het clubgebouw om 19.40 uur. Donderdag 13 juli, redatievergade- ring van ons clubblas 'In de piste'.De vergadring wordt gehou den'bij Ruurd Cox en begint om 20.00 uur. Jongelui: De opening van het sei zoen vindt plaats op zaterdag 19 augustus. Hoe en wat is nu nog niet bekend. Hier volgt spoedig bericht over. Ook kunnen we binnenkort nade re gegevens verstrekken over het 'kleine kamp'. Dit weekend, dat in september wordt gehouden' is bestemd voor de kinderen van de groepen drie en vier. Zondag a.s. wordt er weer gescho ten om het Kampioenschap van ons Gilde. De aanvang is om 02.00 uur op de Schuttersweide. Wij hopen dat alle leden hieraan deelnemen. Gezien het aantal 50-pIussers dat nu reeds aan sport doet, blijkt sport ook voor deze leeftijdsgroep de gewoonste zaak van de wereld te zijn! Jeu de boules, biljart, wande len, fietsen en zwemmen zijn spor ten die reeds jaren door jong EN OUD beoefend worden; daarnaast mogen met name fitness, gymnas tiek en tennis zich in een steeds gro tere belangstelling verheugen. Helaas blijft de sportdeelname van deze leeftijdsgroep achter bij de 'rest' en dat is onnodig gezien datge ne wat met name de sportverenigin gen te bieden hebben. Een aktieve levenswijze wordt steeds belangrijker gevonden. Op een plezierige manier, samen met leeftijdsgenoten, deelnemen aan verantwoorde sportieve aktiviteiten speelt ook boven de 50 een steeds belangrijkere rol. Vandaar dat er binnen Venray hier extra aandacht aan wordt besteed. Op initiatief van een Venrayse werkgroep is een aan tal verenigingen reeds gestart met de voorbereidingen. Wij houden u op de hoogte. Voor meer informatie kunt u kon- takt opnemen met de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Venray, Trudy van den Berg, tele foon 04780-86706 of 89066. MAKELAARDIJ O.Z. tel.: 04780-12772. aan de Penningkruid 9 te Venray Zaterdag 8 juli 1995 van 10.00 uur tot 12.00 uur Projekt bestaande uit 13 grote huurwonin gen aan de Penningkruid in Landweert III te Venray. De woningen zijn vanaf 15 juli a.s. beschikbaar voor de huurders. Alle wonin gen met ruime woonkamers en aansluitend de keuken en bijkeuken. Op de verdieping 3 grote slaapkamers en een riante badkamer met ligbad, toilet, douche en vaste wastafel. Grote zolderkamer. Loop vrijblijvend binnen voor nadere informatie. Huurprijzen vanaf 990,- per maand. Deze woningen moet u van binnen gezien hebben! Italianosaus Pepermuntthee 20 zakjes verfrissende thee. Bevat geen looizuur. EKO-kwaliteit. Venray, Paterstraat 4, Tel: 04780 - 87217 Dinsdag 11 juli organiseert de computerclub regio Venray weer een bijeenkomst voor haar leden. Deze avond is NIET zoals gewoon lijk in de Kiosk, maar in de Volksuniversiteit. De aanvang is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom; ook niet-leden zijn vrij om eens een kijkje te komen nemen en kennis te nemen van de aktiviteiten van de CRV. Voor vragen kunt u terecht bij Frans, tel. 04/80-86198. Maandagmiddag 10 juli dansen in de Wis te Castenray; aanvang 14.00 uur. Op 5 september gaan we weer op reis. Ons jaarlijks reisje gaat deze keer naar Groot Stokkert en wordt gekombineerd met een museumbe- zoek in Hattem. Er zal om 08.30 uur vertrokken worden vanaf de Witte Hoeve. De kosten bedragen ƒ40,- voor leden en ƒ50,- voor familiele den etc. Wij adviseren iedereen snel te reageren. Wie het eerst komt, het eerst maalt. De sluitingsdatum is 5 augustus. Rolstoelhulp is er vol doende aanwezig. Alle geslaagden gefeliciteerd! Dat schaken zeker geen 'oude mannensport' is, bleek ook afgelo pen jaar weer. Iedere dinsdagavond amen er een zestiental jongens i pen lew; meisjes van zeven tot vijftien jaar een uurtje schaken in de Kemphaan, het clubgebouw van de Schaakvereniging Venray. In een kompetitie werd gestreden om het jeugdkampioenschap van Venray. Evenals bij de volgwasse- nen, gaf de jeugd elkaar ook geen enkel punt kado. Vaak zitten de 'mini-schakers', met rode oortjes van spanning, achter het schaakbord een verbeten strijd te voeren op de 64 velden om de koning van de tegen stander in het gras te doen bijten. Je kan dan aan hun gezichten zien, dat ze niet alleen serieus, maar ook met plezier bezig waren. De uitslag van de jeugdkompetitie is als volgt: 1. Rouzbah Kianzad, 2. Carlo van Ranzow, 3. Bemd Klaauw. Tijdens de clubavonden werd er ook aandacht besteed aan de theorie die werd verzorgd door jeugdleider Henk de Visser, samen met Henk Meijer. Aanhet eind van het seizoen wordt er dan een examen afgelegd voor een officieel schaakdiploma, afhankelijk vanhet nivo van de scha kers is dag Stap 1, 2, 3, 4 of 5. Mede door deze schaaklessen kon je. faandeweg de kompetitie, boven- ien het peil van de gespeelde par tijen zien stijgen. Dit jaar hebben vijftien jeugd schakers aan het examen deelgeno men. Dat ze tijdens de lessen echt wel iets hebben opgestoken, bleek wel. want iedereen behaalde het fel begeerde diploma. Al met al kan dit schaakseizoen voor de ieugd all zeer suksesvol worden beschouwd. Jeugdleider Henk de Visser hoopt dan ook, dat de jeugdschakers het komende seizoen met evenveel enthousiasme de clubavon den zul len blijven bezoeken. Komend weekend op circuit üe Peel Van 7 tot 9 juli houdt de moto- crossclub Venray een groot moto- cross-festijn op circuit 'De Peel'. De hoofdschotel wordt gevormd door het elfde Internationale Jeugdweekend op zaterdag en zondag 8 en 9 juli. In totaal zullen tijdens dit week end 600 coureurs uit dertien ver schillende landen een sportieve stryd voeren op het spektakulaire circuit 'De Peel'. Het weekend start op vrijdag avond om 17.00 uur met de Internationale dealercupwedstrijd. Voor deze cup komen tien teams aan de start. Onder de deelnemers zijn vele nationale en internationale kampioenen aanwezig. Zo zal onder meer 500 CC-kampioen Peter Herlings de strijd aangaan met de 250 cc coureurs uit Beldie en Nederland. De Dealercup staat al vele jaren bij MCC Venray op het programma en ook voor dit jaar belooft de wedstrijd dus veel spek takel. Naast de Dealercup voor seni orenteams is er ook een cup voor juniorenteams. Voor de juniorencup komen negen teams aan de start. Tevens komen op de vrijdagavond de 125 cc junioren en de liefheb- bersklassen aan de start. Bij de 125 cc junioren en liefhebbers zullen vele regionale favorieten van start gaan. Zo zullen onder andere Barry Maessen, Sjaak Frederiks en Wim Claessens er alles aan doen om in de top van het klassement te eindigen. In deze klasse zullen wellicht ook enkele oud-kampioen aan de start komen. Zo is de vroegere Nederlands kampioen 250 cc Henk Maessen (Venray) van plan om op vrijdagavond te laten zien dat hij het crossen nog niet verleerd is. GEGROEID Op zaterdag 8 juli wordt het start sein gegeven voor het elfde Internationale jeugdmoto- crossweekend van Motorsport Organisatie Nederland (M.O.N.). In 1995 is het voor de derde maal de MCC Venray de organisatie op zich heeft genomen. In deze drie jaar is het evenement nog elk jaar gegroeid. In 1993 waren 360 deel nemers uit negen landen te gast in Venray. Voor net evenement van 8 en 9 juli hebben zich reeds 470 deeL nemers aangemeld. Dit jaar komen voor de eerste maal rijders uit Tsjechië, Slowakije en Hongarijé naar Venray. Het totaal aantal landen is hiermee uitgegroeid tot dertien en het Internationale Jeugdweekend van Motorsport Organisatie Nederland is daarmee het grootste Jeugdnjotocrossevenement van Europa. Op zaterdagmorgen worden vanaf 08.30 uur de trainingen afgewerkt. Om 10.30 uur staat de officiële ope ning gepland. Hierbij zullen alle deelnemende landen worden voor gesteld aan het publiek. Precies om 12.00 uur zal het starthek voor de eerste maal naar beneden gaan voor de PW 50 klasse. Zondagmorgen zal het starthek reeds om 10.00 uur voor de eerste maal neerklappen. Deze dag zullen ook de drie Quad-klassen twee wedstrijdmanches verrijden. Voor hen is dit een zeer speciale wedstrijd, omdat er voor de Quad- klassen bijna geen Internationale wedstrijden zijn. Het deelnemers veld bestaat uit een vijftal landen. NOORDLIMBURGSE JEUGD Ook bij de jeugd zijn vele rijders uit Limburg aanwezig; zo is Dennis van de Laar (Venray) de grote kans hebber voor de eindoverwinning bij de 60 cc versnellingen-klasse. Deze klasse met meer dan tachtig deelne mers is uitgegroeid tot de sensatie van het elfde Internationale Jeugdweekend. Bij de Quadklasse 200 cc zullen de 'Maessen Brothers.' Joe en Roy (Ysselsteyn) hun best doen om op hun thuisbaan de eind overwinning te behalen. Bij de 60 cc automaten komen veel rijders uit Limburg aan de start. Zo zullen Davy Bocrsma (Heijen), Jimmy vaft de Laar en Kevin Gielens (Venray), Paul Eijkmans (Wellerlooi), Ricardo van der Star, Stephan Peters en Patric Peeters (Sittard), Tim Hofsteengc (Baarlo) er zeker voor zorgen dat er enkele prijzen in Limburg blijven. Verder komen onder andere aan de start Patrick van de Broek (Venray) en Niek van Benthum (Vierlingsbeek) in de 80 cc A-klasse. Marc Josephs uit America zal trachten flink partij te geen in de 60 cc versnellingen klasse. Harrie Puts (Haelen) is een van de te kloppen mannen bij de 125 cc jeugd; Dave Jacobs (Venray) en Patrick PUts (Maasbracht) zullen zich echter niet zonder meer gewon nen geven. In de koningsklasse van dit week end, de 125 cc belofte klasse, zal Onno van Lier uit Roermond zijn goede vorm van de laatste tijd moe ten proberen vast te houden om voor de eindoverwinning in aanmerking te willen komen. Tijs Arts uit Castenray is een van de vele gevaar lijke outsiders in deze klasse. Echter door de grote deelname van cou reurs uit Engeland zal het zeker moeilijk worden voor de Nederlandse coureurs om de prijzen in eigen land te houden. De wedstrijden worden op zondag om 18.00 uur afgesloten met de laat ste manche voor de 125 cc beloften klasse. Het weekend eindigt om ongeveer 19.00 uur met een feeste lijke prijsuitreiking. De toegang voor het Intcrnationalc Jeugdweekend is geheel gratis. Aanvangstijden: Vrijdag 7 juli: wedstrijden vanaf 17.00 uur; zater dag 8 juli: officiële opening vanaf 10.30 uur; zaterdag 8 juli: wedstrij den vanaf 12.00 uur; zondag 9 juli: wedstrijden vanaf 10.00 uur. U vindt circuit 'De Peel' aan de N 277, ter hoogte van het voormalige vliegveld 'De Peel'. Tijdens de opnames van het Tros TV programma Ter Land, ter Zee en in de Lucht', opgenomen in Bergen op Zoom, heeft s.v. Lichtpuntje uit Venray van de 43 voertuigen een zevende plaats weten te bereiken. Met grote snelheid den derde de zware kolos, bestuurd door Mark Klaassen en aangedreven door Patrick Philipsen, naar de haak,, waar de bel aan hing.Voorzien van rokende uitlaatpijpen werd de afda ling glorieus genomen, zodat ze bij de bel hun vreugde konden tonen. De TV-uitzending van 'Gein op 'i plein' is op maandag 28 augustus bij de Tros-TV. 't Lichtpuntje gaat nu praten met de desbetreffende instan ties in Venray, om te kijken of in 1996 het Tros-TV-programma naar Venray te halen.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7