Nell en Jan Willems runnen al 25 jaar De Peelhaas Fysio Fitness Openingstijden gemeentehuis met carnaval Populieren in de Spurkt worden gekapt Ophalen van huisvuil met carnaval werk aan de weg woningwet - wet ruimtelijke ordening UW wet milieubeheer - wet milieubeheer UW PEEL EN MAAS GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur Telefonisch 08.00-18.00 uur In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Het gemeentehuis is op maandag 27 en dinsdag 28 februari (carnaval) gesloten. Alleen de afdeling Burgerzaken is beperkt geopend. Hier kunt u op maandag en dinsdag tussen 10.00 en 11.00 uur terecht, maar dan uitsluitend voor het doen van geboorte- en overlijdensaan- giflc. Voor alle andere zaken kunt u vanaf woensdag weer terecht. De aangifte van geboorte dient te gebeuren binnen 3 dagen na de bevalling. Behoort tot deze 3 dagen een zaterdag of een zondag, dan dient u binnen 2 werkdagen aangifte te doen. Drie voorbeelden: een kind wordt geboren op donder dag 23 februari: aangifte uiterlijk maandag 27 februari; een kind wordt geboren op vrijdag 24 februari: aangifte uiterlijk dins dag 28 februari; een kind wordt geboren zaterag 25 of zondag 26 februari: aangifte uiterlijk dinsdag 28 februari. Het college van B en W heeft een kapvergunning verleend voor het kappen van 70 populieren in de Spurkt. De populieren staan langs het zandpad tussen de Laagheidseweg en Overloonseweg ter hoogte van de Vredehoeve. De bomen zullen dit voorjaar geveld worden. De gemeente zal dit jaar nog nieuwe populieren planten. De bomen moeten worden gekapt omdat ze aangetast zijn door hou- trot. Het gevaar voor omwaaien is hierdoor groot. Diverse bomen uit deze rij zijn al omgewaaid. Populieren kunnen tussen de 40 en 60 jaar worden. Op die leeftijd is de kans groot dat ze ingerot zijn. De bomen in de Spurkt zijn gemiddeld 40 jaar oud. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de vakbalie Gemeentewerken, tel. 23544. Op maandag 27 februari en dinsdag 28 februari (carnaval) wordt er geen huisvuil opgehaald. De carnavalsweek is een oneven week, waarin het GFT-afval wordt opge haald. De vervangende dagen zijn als volgt: zaterdag 25 februari wordt de route van maandag 27 februari gereden (GFT); zaterdag 4 maart wordt de route van dinsdag 28 februari gereden (GFT); woensdag 1 maart wordt het huisvuil (zakken) bij de flats en bovenwoningen opgehaald waar dit normaal op dinsdag gebeurt. Heeft u vragen over het ophalen van uw huisvuil, belt u dan met de Afval- infolijn van de gemeente, tel. 23232. Sloop van viadukt aan Castenrayseweg In verband met de aanleg van de A73, gedeelte Venlo-Venray, dient het viadukt over de Castenrayseweg te Castenray gesloopt te worden. De sloop van dit viadukt staat gepland voor 7, 8,9 en 10 maart a.s. Het verkeer zal ter plaatse worden omgeleid. Fietsers kunnen in ver band hiermee gebruik maken van de Tunnelweg. Voor informatie over deze werk zaamheden kunt u contact opnemen met het Projektburo A73 in Horst, tel. 04709-88222. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. het bouwen van een carrousel t.b.v. waterzuivering aan de Witte Vcnnenweg 6 te Oostrum tnv Nestlé Nederland B. V., Witte Vcnnenweg 6; het bouwen van een tijdelijke winkel in Landweert lil te Venray tnv Ruijters Vastgoed Ontwikkeling B.V., Postbus 4525 te Maastricht; het bouwen van een woning met praktijkruimte aan de Reigersbek 3 te Venray tnv J.A.R. Bekkers, Hcggcwikke 10; het bouwen van een woning en gara ge aan het Ridderspoor 2 te Venray tnv M.T.M. Rutten, Ridderspoor 2; het vergroten van de woning aan de Akkerweg 10 te Venray tnv H. Meusen, Akkerweg 10; het bouwen van een serre aan de Frans Michelsstraat 3 te Venray tnv C.H.A. van Meijel, Frans Michelsstraat 3; het vergroten van de garage en de bouw van een carport aan de Molenhofweg 3 te Leunen tnv H.W.M. Noijen, Molcnhofweg 3; het veranderen van winkelruimte aan de Merseloseweg/Kempweg te Venray tnv Vendex Food Groep B.V., Postbus 217 te Helmond; het veranderen van winkelruimte (Pet's Place) aan de Merscloscwcg/Kempwcg te Venray tnv Vendex Food Groep B.V., Postbus 217 te Helmond; - het bouwen van een luifel en over kapping aan de Athoslaan 8 te Venray tnv C.E.W. v.d. Zanden. Athoslaan 8. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van ae Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een hondehok/berg- hok aan hel Penningkruid 64 ie Venray tnv R.M. Rademaker, Penningkruid 64; - het plaatsen van een zijraam aan de Polkastraat 6 te Venray tnv P.H.M. Vermeulen, Polkastraat 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te verle nen. - het bouwen van een stal aan de Kruisstraat 12a te Venray tnv T.H.P.M. Stiphout, Kruisstraat 12a; het bouwen van een portaal aan de Watermolenstraat 10 te Oostrum tnv J.T.A. Blenckers, Watermolenstraat 10; het bouwen van een garage/berging aan de Puttcnwcg 31 te Ysselsteyn tnv J.A.W.P. Hendriks, Puttenweg 31; het uitbreiden van de woning aan de Timmermannsweg 14 te Ysselsteyn tnv G.L.H. Linders, Buntwcg 4; het bouwen van een garage/berging met carport aan de Deken Thielcnstraat 1 te Venray tnv J.G. Geurts. Deken Thielenstraat 1 De op de bouwaanvragen betrek king nebbende stukken liggen met ingang van 24 februari 1995 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw- melding: het bouwen van een vrijstaande ber ging aan het Zilverschoon 25 te Venray tnv E. van Wieren, Rozemarijn 9. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 februari 1995 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het vergroten van de woning aan de Oerallaan 2 te Venray tnv J.J.G. Koopmans, Oerallaan 2; het vergroten van de woning aan de Schutsboom 5 te Venray tnv P.J.W.G. van der Velden, Schutsboom 5; het bouwen van een carport aan het Vingerhoedskruid 10 te Venray tnv T.J. Litjens, Vingerhoedskruid 10; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv J.C.M. Derksen. Talingweide 133 te IJsselstein; - het bouwen van een berging aan de Churchillstraat 7 te Venray tnv J.C.J. Arts-Vlekke, Churchillstraat 7; het bouwen van een berging aan de Churchillstraat 5 te Venray tnv A.W.M. Duijf, Churchillstraat 5; het bouwen van een serre/berging aan de Albionstraat 8 te Leunen tnv J.G.H.G. Linders, Albionstraat 8; het bouwen van een portiesloge/kan- toor/magazijn SQA aan de Maasheseweg 83 te Venray tnv Inalfa Beheer B.V., Postbus 10; het veranderen van het cafetaria/woning aan de Kruisstraat 2a te Venray tnv Snack-Corner, Paterslaan 1; het vergroten van de carport aan de Merseloseweg 157 te Venray tnv J.P.M. Gommans, Merseloseweg 157; het vernieuwen van een winkelpand aan de Grotcstraat 60 te Venray tnv Prowinko Groep, Willemsparkweg 55 te Amsterdam. Venray, 23 februari 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer PEEL EN MAAS WEEKBLAD Wet milieubeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Maatschap van Bakel, Vredeweg 9, 5816 AJ Vredepeel voor een revisie vergunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een melk- rundveehouderij, gelegen aan de Vredeweg 6,7 en 9 te Vredepeel. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 23 februari 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 23 maart 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780- 23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van: 1. Zuiveringschap Limburg, Maria Theresialaan 99, 6040 AH Roermond voor het wijzigen van een aanmaak/doseerinrichting voor poly-electroliet, gelegen aan de Metaalwcg 3 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 23 februari 1995 tot 9 maart 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoem de weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate gories van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: 1. De heer Oomens, Veltumse Kleffen 62, 5801 SH Venray voor het van toepassing worden van het Besluit slagerijen milieubeheer op een reeds opgerichte slagerij, gelegen aan de Veltumse Kleffen 62 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 23 februari 1995 tot 9 maart 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 23 februari 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer Op aswoensdag is het precies 25 jaar geleden dat Nell en Jan Willems het café De Peelhaas aan de Eindstraat overnamen. "Voor een periode van 3 jaar, om te pro beren", zegt Nell nu lachend. Het is uiteindelijk een kwart eeuw geworden. Nell had voor die tijd wel enige ervaring door af en toe te helpen in andere horecagelegenheden. Toen haar ter ore kwam dat de vorige eigenaren van het kleine cafeetje op de hoek, hun zaak van de hand wilde doen, nam het echtpaar Willems de uitdaging aan. "Ik wilde het drie jaar proberen. We zaten ook nog net in de kleine kinderen. Als ik die nu zie weet ik ook hoelang we erin zitten." SFEER Voor Nell en Jan lijken de 25 jaar omgevlogen te zijn. Het gezellige café met als centraal punt de potka chel, heeft meer weg van een huis kamer dan van een horecagelegen heid. Die sfeer is ook de aantrekkingskracht van het café. "Bijvoorbeeld met de carnaval komen veel mensen, die je normaal nooit ziet, even binnen om zich bij de kachel te warmen. Wat je ook nog in De Peelhaas tegenkomt is een heuse juke-box met daarin de grootste smartlappen van de afgelopen 25 jaar. Ook die jukebox bepaalt een stukje de sfeer. THUIS Toch is De Peelhaas geen echt buurtcafé. De klantenkring van Jan en Nell komt in feite uit alle hoeken van Venray. Iedereen voelt zich meteen thuis in De Peelhaas. "Het is zelfs zo erg, dat, toen ik het meubi lair wilde vernieuwen, de klanten zeiden dat we dat niet moesten doen. Want dan mochten ze de voe ten niet meer op de stoel zetten. We hebben dat toen ook maar niet gedaan..." Dat iedereen zich daar thuis voelt blijkt ook wel uit het feit dat Nell zich nauwelijks nog kan herinneren dat er in hun café heibel is geweest. "In het begin wel eens, maar dat vloeide nog voort uit de daarvoor- liggende periode", aldus Nell. In De Peelhaas hebben ook diver se verenigingen hun thuishonk §evonden. Zo is komt het chuttersgilde St. Anna al vele jaren. Ook heeft De Peelhaas een eigen dartclub die daar regelmatig toernooien en wedstrijden afwerkt. Eens per jaar is er in De Peelhaas zelfs een vergadering van de Raad van Elf van de gelijknamige vastela- ovesvereniging In de beginjaren was er ook nog een cafévoetbalvereniging. "In die tijd kwam het wel eens voor dat er geen elf jongens waren om te voet ballen. Andere cafégasten, waarvan menigeen nog nooit een bal had aangeraakt, boden zich dan spon taan aan om mee te voetballen", aldus Nell. SPONTAAN Vooral het spontane spreekt Nell wel aan. Vooral als het wat drukker is, dan helpen de gasten vaak mee met het spoelen cq. ophalen van gla zen. "Dan is het gewoon gezellig", aldus Nell. En zolang het gezellig is en blijft, blijven Nell en Jan doorgaan met het café. "Ik heb toen drie jaar gezegd, het zijn er 25 geworden. Als ik er een hekel aan begin te krijgen, dan stop ik er meteen mee" laat Nell aan de vooravond van het jubileum vie ren. "Ik weet dus gewoon nog niet wanneer ik er mee stop" Het jubileum wordt op bescheiden wijze gevierd. Op aswoensdag is het café normaal vanaf 18.30 uur geo pend. Jan en Nell Willems houden dan een open huis(kamer). Heftruckchauffeur gewond Maandagmiddag omstreeks 15.40 uur stopte een heftruckchauffeur bij een stellage in een bedrijf aan de Henri Dunantstraat om iets van die stellage te halen. Hij vergat echter de heftruck op de handrem te zetten en toen hij met zijn hand de gashan- del raakte zette de heftruck zich in bewegen, waardoor de chauffeur tus sen ae truck en stelling bekneld raakte. Hij liep diverse verwondin gen op en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Daar konstateerde men enkele gekneusde ribben. Horloge afgedaan... Een 28-iarige Venraynaar was zaterdagmiddag bezig met het verven van het schuurtje achter zijn woning aan de Kruidenlaan. Voordat hij met schilderen begon deed hij zijn hor loge af en legde deze in het schuurtje. Toen nij klaar was zette hij de deur van het schuurtje open om de verflucht een kans te geven te verdwijnen. Toen hij later zijn hor loge wilde pakken bleek dat verdwenen te zijn. De diefstal heeft plaatsgevonden tussen 13.00 en 18.00 uur. Jeugdige winkeldievegge weer op heterdaad betrapt Het was niet de eerste keer dat een 13-jarig meisje op heterdaad betrapt werd bij winkeldiefstal. Dinsdagmid dag omstreeks 14.00 uur werd ze door personeel van een drogisterij betrapt bij het stelen van parfum ter waarde ƒ21,95. Ze werd aan de politie overgegeven en tijdens het onderzoek kwam aan het licht dat ze bij twee warenhuizen al goederen had meegenomen. Omdat ze in het verleden al winkeldiefstallen heeft gepleegd zal ze nu voor de jeugdrech ter verschijnen. Fysio Fitness is ideaal om op een leuke en ontspannende manier aan uw konditie en gezondheid te wer ken. Door regelmatig aan sport of beweging te doen, zult u merken dat u minder snel moe wordt en dat uw lichaam zich in een betere konditie gaat bevinden. FYSIO FITNESS Bij ons is Fysio Fitness ongeacht leeftijd een verantwoorde jnethode van sporten en bewegen, dié boven dien gezellig is omdat u altijd in groepsverband traint. Dit betekent overigens niet dat iedereen altijd dezelfde oefeningen krijgt. Nee, Fysio Fitness is een individuele sport. Sterk afhankelijk van uw mogelijkheden. WELKE APPARATUUR EN BEGELEIDING Er wordt o.a. geoefend op moder ne computer-gestuurde apparatuur die speciaal ontwikkeld is op medi sche grondslag. Met deze cardio-fit- nessapparatuur kunt u gericht oefe nen: speciale funkties kunnen getraind worden. De kans op over belasting wordt zodoende voorko men. U krijgt hierbij instrukties en persoonlijke begeleiding door een van onze sportfysiotherapeuten. Zij letten er voortdurend op of u uw oefeningen wel goed uitvoert. De Fysio Fitness wordt gedaan middels training op een loopband, op de fiets en met een stepper. Daarnaast appa ratuur voor krachtoefeningen en oefeningen om de mobiliteit te ver beteren. Van eentonigheid is dus geen sprake. U kunt verschillende programma's kiezen aan de hand van uw eigen niveau. Tussentijds meet de fysiotherapeut bij de verbe teringen en bekijkt of aanpassing nodig is. Op ieder moment kan de hartslag en bloeddruk gekontroleerd worden. Een ideale en veilige methode omdat we een oefenpro gramma op maat maken. Dus ook altijd rekening houdend met uw klachten b.v. rug-, nek- en knie klachten. Speciale training kan zodoende gegeven worden aan per sonen die gevoelig zijn voor bles sures, hart-long problemen of over gewicht hebben. WAT ZUN DE KOSTEN? Daar deze vorm van preventieve therapie (nog) niet door de zorgver zekeraars wordt vergoed, dient u de kosten zelf te dragen. De kosten van deelname bedragen ƒ100,-. U kunt een abonnement kopen van tien trai ningen, welke binnen een periode van twaalf weken moet zijn ver bruikt. Eventueel een proefabonne ment van vier trainingen a ƒ60,-. Daarnaast betaalt u ƒ25,- inschrijf geld. Hiervoor doen wij een fitness- onderzoek en een fit-test. HEEFT U INTERESSE? U wilt weten hoe Fysio Fitness u kan helpen, of u wilt eens een kijkje nemen? U bent welkom, maar belt u even voor een afspraak of vraag inlichtingen bij Rob Pleysier of Jan van den Berg, tel. 04780-89163. (advertentie) PEEL EN MAAS WEEKBLAD

Peel en Maas | 1995 | | pagina 16