r Afscheid van Mök Carnavalshit met Venrays tintje Orde van de Hazekeutel voor Cor Thijssen Acht jaar Vastelaoves café Wie zingt er mee...? Zagewetters Merselo Carnavals concert 1995 Inschrijven optocht 1995 De Hetsbuule Heide Carnavals concert Limburgs Symphonie Orkest Prins Willem I van de Schutteraars Receptie prins Spurriemökke Carnavalsbal alleenstaanden UW De Huibuuke Overloon Vastelaovend in Beukenrode uw kleding is 't waard STOMERIJ De Springplank en carnaval Carnaval in Landweert Kloonstroppe 1995 (3 UW PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 1995 - Pagina 7 Hub Clephas is bezig aan zijn laatste jaar als vorst van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Vorst Hub ondervindt dat regelmatig op de plaatsen waar hij met de raad van elf en prins Jan d'n Vierde op bezoek gaat. Zo ook afgelopen zaterdagavond in Circus Mök. Het was de 33e keer dat Hub in Cirus Mök aanwezig was (vijf keer als prins, drie keer als raadslid en vijfentwintig keer als vorst). Zaterdag was het dus echt de laatste keer dat Hub als spreekstalmeester deze avond presenteerde. Aan het eind van het programma werd daar even bij stilgestaan door Prins Jan. Deze sprak, in dichtvorm uit eigen werk, lovende woorden over de wijze waarop Hub de laatste jaren is bezig geweest. Als dank daarvoor ontving Hub van het prinselijk trio een handbeschilderd bord met daarop de beeltenis van vorst Hub. Met een staande ovatie namen Hub en zijn echtgenote Margret, afscheid van Mök. (foto: Geert Thomassen) Ex-Narrow Escape op carnavalstoer 'De vijftien beste carnavalshits van '95' is één van de CD's die aan de vooravond van carnaval een gooi doen naar verkoopsuc ces. Op de CD, naast André Rieu met z'n walsje en ex-profvoetbal ler René van der Gijp, artiesten als de Deurzakkers. Eén van de vijftien nummers op de verzamel- schijf heeft een Venrays tintje. Achter de groep Hot Cantina gaat het voormalige trio Narrow Escape schuil. Naast Clemens van de Ven en Niels van Hoorn -in Venray ook geen onbekenden- speelde in die groep Venraynaar Carl van Hal mee. Van Hal, net als de beide andere leden nog steeds muzikaal actief, noemt de carna valsvertaling van het nummer 'Mexico' een geintje. Van een her oprichting van Narrow Escape is dan ook geen sprake. Bovendien heeft Carl momenteel teveel zake lijk beslommeringen: hij is bezig met het opstarten van bedrijfje dat zich gaat bezighouden met MIDI, het digitaal maken, bewer ken en opslaan van muziek met behulp van computers en 'gewo ne' muziekinstrumenten. "We hadden een paar jaar geleden al een keer zoiets van 'Dat zou het hartstikke leuk doen met carnaval", vertelt Carl. "En nu is Mexico hele maal in, dus we dachten waarom niet". Op advies van producer Ad Visser (die van het vroegere Toppop) werd het nummer in het Nederlands vertaald en ging het trio de studio in om 'Mexico' opnieuw op te nemen. Het resultaat, een sing- le-CD, werd opgestuurd naar een aantal muziekuitgeverijen die speci aal in deze tijd van het jaar actief zijn. De firma Bunny Music in Hilversum reageerde positief en stelde voor het nummer op de verza- mel-CD te zetten. Mexico gaat over een feest in een Mexicaanse cantina. Het origineel werd een jaar of tien gecomponeerd door Narrow Escape. "Een nummer dat spontaan ontstond", herinnert Carl van Hal zich. "In vijf minuten was het klaar. Als we het speelden begon iedereen altijd meteen gek te doen. De originele versie staat op de tweede elpee, 'Delivery', een in eigen beheer opgenomen live album". Of het nummer nu iets gaat doen wacht het trio maar rustig af. "We zien wel", zegt Carl. "Live spe len? Als een paar kroegen zo gek zijn willen we wel een half uurtje komen met carnaval". MUZIEK UIT COMPUTER Meer dan incidenteel komt de groep Narrow Escape waarschijnlijk niet meer bij elkaar. Reden voor het trio om op de CD gebruik te maken van de tijdelijke naam 'Hot Cantina'. "We zijn allemaal druk met andere dingen bezig", zegt Carl. "Clemens van de Ven speelt solo en Niels van Hoorn nog steeds in de Legendary Pinkdots". Van Hal zelf speelt voor z'n plezier in de groep Butt Rockin', waarmee hij echter ook steeds meer op pad is. In deze r&b-band heeft Carl de drumstok- ken omgeruild voor de gitaar. Daarnaast houdt hij zich, als partner in ComputerWORK, al een aantal jaren met automatisering bezig. Muziek en computers combineren is z'n jongste activiteit. Met MIDI, zoals de vakterm luidt voor het kop pelen van muziekinstrumenten aan computers, houdt Van Hal zich als liefhebber al veel langer bezig. Nu vindt hij echter de tijd rijp om z'n kennis en ervaring bedrijfsmatig aan te bieden. "Mensen die professio.- neel met muziek bezig zijn kunnen bij mij terecht voor software en hardware, voor advies en in de toe komst ook voor opleidingen. Componisten, arrangeurs, dirigen ten en musici, zowel klassiek als modern georiënteerd, kunnen met MIDI-apparatuur geweldige dingen doen. Met een goed programma als 'Finale' en een krachtige computer halen ze een digitale 32-sporenstu- dio in huis", zegt hij. "En de output klinkt tegenwoordig perfect. Je hoort niet meer dat het met een pc is gemaakt". Voorlopig kunnen belangstellen den voor informatie en demonstratie alleen op afspraak terecht. Bellen voor een afspraak kan overdag op 11888 (ComputerWORK) en 's avonds via 80172. De Vastelaovesvereniging, die dit jaar de boerenbruiloft organiseert, heeft het Boerenbruidspaar 1995 bekend gemaakt: Riet van Harrie en Piëta van d'n Driehoek uit Ploeë (Riet Martens) en Wim van Tieskes Frans en Jenne Martha uit Lull (Wim Michels). Zij zullen op vaste- laovesdinsdag in de onecht verbon den worden. A.s. zaterdag 18 februari Aldwieverbal, aanvang elf minuten voor negen in zaal 't Anker. Voor de mooist verklede eenling, paar, groep t/m elf personen en groep boven elf personen is weer een leuk prijsje beschikbaar. Wie dat zijn wordt beoordeeld door de jury, de Raad van Elf. Cor Thijssen krijgt dit jaar de Orde van de Hazekeutel uitge reikt. Voor z'n vele jaren van belangeloos werken ten behoeve van vooral de jeugd wordt Thijssenin het zonnetje gezet. Want de lijst van Cors activteiten lijkt schier eindeloos. Centraal in z'n activiteiten staat echter het sociale. Als er iets moest gebeuren om mensen dichter bij elkaar te brengen dan was Cor erbij. Hij is het meest bekend geworden door z'n werk voor de Venrayse Avondvierdaagse. In 1958 stond Thijssen mede aan de wieg van dit succesvolle evenement en nog steeds is hij de grote animator. In datzelfde jaar richtte hij in Wit Desselke de wandelsportvereniging op en later belandde hij ook in het bestuur van de wandelsportfedera tie. Daarvóór was Cor onder meer al actief geweest als bestuurslid van voetbalvereniging De Molenwiekers en als leider van het eerste elftal van deze club. In het voetbal is Thijssen ook als scheidsrechter in de weer geweest. Tussen de bedrijven door fungeerde hij nog als vrijwilliger in wijkcentrum de Hoender en bij de Algemene Hulpdienst. De Orde van de Hazekeutel wordt op vrijdag 24 februari uitgereikt tij dens de carnavalsavond van MMSK St. Petrus Banden in verenigingslo kaal De Opmaat aan de Oostsingel 37. De uitreiking is rond 20.45 uur. Op maandag 20 februari zal Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum voor de zevende keer het Carnavalsconcert houden. Ook dit jaar zal het programma weer bestaan uit een kombinatie van 'serieuze' muziek en humorvolle 'acts'. Een kombinatie die in voor gaande jaren veel sukses boekte en bomvolle zalen trok. Er is opnieuw gekozen voor een programma in drie delen. In het eerste deel zal, in het kader van 50 jaar bevrijding van Nederland, muziek worden gebracht uit deze periode. Het tweede deel bestaat uit een muzikale rondreis over de wereld. Hierbij zal het orkest worden ondersteund door de drumband, die overigens zelf ook een aantal nummers ten gehore zal brengen. Het derde deel vormt tot slot de apotheose naar het aanstaan de carnaval. Het winnende lied van de Aostrumse Liedjesmiddag 1995 van de drumband zal hier zeker niet ontbreken. Het gehele programma zal wor den verzorgd door uitsluitend leden van de Harmonie en de Drumband. Het Carnavalsconcert vindt plaats in het gemeenschapshuis en begint om 20.00 uur, maar kom op tijd want het belooft, evenals andere jaren, erg druk te worden. De carnavalskleren zijn weer van zolder gehaald, de voorraad schmink is aangevuld, nog tien dagen en 't is weer volop carnaval. Samen met Prins Jan en zijn adju danten Karei en Arno hopen we deze carnaval 'wèr enne gaolden tied te belaeve'. Een van de carnavalsmomenten in het Venrayse is het Vastelaovescafé. Voor het achtste jaar op rij speelt zich dit weer af in cafe De Bonte Koe. Net als in de vorige jaren zullen in dit Vastelaovescafe weer de Venrayse zangers en zangeressen staan die de winnende carnavals liedjes van 1995 gezongen hebben, zoals Frans en Marie-José Muysers zingen dat er niet 'genölt' mag wor den en Frank Rateland en Mariam Arts zich afvragen f j§, 't ,'n...?' Zo zingt uiteraard ook winnares Jeanny van Vegchel dat ze 'den hiele aovend danst' en wel 'vandaag'. Maar ook niet-winnaars van dit jaar staan op het podium zoals o.a. Boy Derksen. Maar het Vastelaovescafé is geen Vastelaovescafé als het publiek niet zelf de kans krijgt z'n liedje te zin gen. Hiervoor roepen we jullie op, zing alleen of in een groep jullie eigen carnavalslied. Als je interesse hebt bel dan even 10137 of meld je zondag 26 februari bij presentator Johan van Krey die jullie dan samen met Edwin Kaïnama, Pierre Pijpers, Norbert Leurs en Trcnnesetter Hans Peeters muzikaal zullen begeleiden. Zondag 26 februari, vanaf 15.30 uur, het achtste Vastelaovescafé in De Bonte Koe. Voor de gelegenheid is de Koe dit jaar uitgebreid met een kleine, knusse, verwarmde tent... dus... Aanstaande zondag 19 februari bestaat nog de mogelijkheid om u in te schrijven voor de optochten van De Piëlhaas en de Hazekeutel. Het was de afgelopen twee zondagen een gezellige drukte in 't Upke en de inschrijvingen lopen goed. We gaan in de richting van de honderd en dat stemt de beide inschrijfgroe- pen heel vrolijk. In alle categorieën is een goede vertegenwoordiging en de thema's die dit jaar uitgebeeld gaan worden beloven weer de nodi ge lachsalvo's langs de route. Als de prachtige groepen van het Vorstebal zich weer massaal in komen schrij ven mogerf we voor 1995 óp een puike optocht rekenen. Tot zondag 11.30 uur in het Upke. Voor alle mensen die langs de route wonen heeft de commissie Optocht Bals nog een speciaal verzoek. Om de sfeer langs de route nog eens extra te verhogen willen we u verzoeken om via een fraaie gevelversiering de optochtdeelne mers te verwelkomen in uw straat. Als u de mogelijkheid heeft om dit ook nog muzikaal te ondersteunen door te zorgen voor een muziekje voordat de optocht trekt, brengt dat de stemming nog eens extra op gang. Bedankt! Voor de kinderoptocht kan men zich overigens ook nog op carna valszondag inschrijven. Dat kan in de jeugdtent tussen 12.30 en 13.30 uur. Grote groepen worden echter verzocht dit a.s. zondag in 't Upke te doen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Claudia van Lambert van Bernhard Janssen en Petrus Mina van de Spurriemökken ut de Meulenhoek en van Nelly van Koenen Sir en Truien Mini ut klèn Oeldere (Claudia Janssen) en Leon van Leu van Poule Thei en Buskes Marie ut Venroi en van Coby van Pasche Thei en Custers Nella ut Ysselsteyn (Leon Pouwels) vormen dit jaar bij de Hetsbuule in Heide het boerenbruidspaar. Op carnavals dinsdag worden zij in de on-echt verbonden in de Gelderkoel. Aanvang 14.33 uur. Het programma van deze avond is zoals steeds een verrassing. Het concert van vorig jaar was een schot in de roos en bezorgde het publiek een fantastische avond. A.s. vrijdag, 17 februari, zal Venray dus weer kunnen genieten van het LSO Carnavalsconcert. Er is nog een dertigtal plaatsen beschikbaar, dus wie snel is kan nog kaarten bemachtigen. Op donderdag 9 februari werd in bejaardencentrum Het Schuttersveld te Venray de jaarlijkse prinsenpro- klamatie gehouden. Er traden weer diverse artiesten op, die zorgden voor een gezellige avond voor de ouderen. Harry Kessels vertelde wat over oude Venrayse namen; Cato en Hendrien hadden een leuke sketch over het kleine manneke; MMSK St. Petrus Banden waren zoals ieder jaar weer van de partij met de majo- retten en showkorps. Het UW (de vrijwilligers van Het Schuttersveld) waren verkleed als spoken en had den een leuk liedje gemaakt. Het 'grote moment' werd onthuld door een eigen gemaakt liedje van Oere Toe, die de spanning er goed inhiel den. Ineens kwam de nieuwe prins tevoorschijn: Prins Willem I (Rutten). Prins Willem I werd in 1906 geboren in Beesel. In 1934 begon hij een bakkerij in Oostrum, die hij samen met zijn gezin runde. Nu geniet Prins Willen I samen met zijn vrouw van een welverdien de 'oude dag' in verzorgingshuis Het Schuttersveld, waar ze in mei anderhalf jaar wonen. Samen met Vorst Kees en de Raad van Elf hoopt Prins Willem I er een gezellige car naval van te maken. De installatie en de receptie vinden plaats op carna valszondag om 10.11 uur in de rekreatiezaal van Het Schuttersveld. Foto: Hoedemaekers Ut bestuur van de vastelaovesver eniging De Spurriemök uut Oeldere biedt ur prinse: Prins Frans d'n derde (Rongen) en Jeugdprins Hans d'n urste (Manders) un resepsie an. Dees resepsie wurd gehalde op zon dag 19 febrewarie ien De Linde ien Oeldere van 14.11 tot 15.11 uur. Wej nuedige ow hiervur uut en stelle ow aanwezigheid op pries. Vrijdag 24 februari is er voor alleenstaanden vanaf 25 jaar een carnavalsbal, aanvang 20.30 uur. Kom kijken in clubgebouw 't Trumke, Oostsingel 39a, Venray (inrit Volksuniversiteit). PEEL EN MAAS WEEKBLAD Huibuuk van ut jaor Zondag 5 febr. jl. is Geert van Dijck, tijdens de Bonte Avond, uit geroepen tot 'Huibuuk van ut jaor', vanwege zijn veie verdiensten voor de Overloonse gemeenschap gedu rende vele jaren op maatschappelijk, sociaal en cultureel terrein. Boerenbruidspaar Aad Noort en Anneke Betsema- Gietema zullen op kamavalsdinsdag in de Culturrbunker in de onecht worden verbonden. Tijdens de Prinsenproclamatie op zaterdag 11 februari is de nieuwe prinses van Beukenrode uitgeroepen in de persoon van 'Prinses Heieen I', mevr. Cox-Bartels. Aan deze middag werkten verschillende groe pen mee, waaronder joekskapel Tuunke Liêger, de Kiendergardc van de Piëlhaas, Cato en Hendrien en het Hofkoor. Ook was de prins van Venray met zijn gevolg op deze middag aanwezig. Op 18 februari zal de Vastelaovend worden voortgezet met een carnavalszitting. Ook deze middag belooft een dolgezellige boel te worden, waarin optredens te zien zullen zijn van joekskapel Rats d'r Nève, Jeanny van Veghel, de Pierotten, The Amazing Trumpets, dansgroep Dizzy, de Calimonis en Oeretoe. Woensdag 22 februari zal de boe renbruiloft op Beukenrode plaats vinden. 's Morgens wordt het Boerenechtpaar Beukenrode 1995 bekend gemaakt, 's Middags zal er een optreden zijn van de volksdans groep Hakkespits. (foto: Hoedemaekers) ■VE N R A Yl Julianasingel 3, Venray Tel. 04780-82025 wat jaren Springplank aandacht aan het carna- valsgeneuren. Als een vast onder deel van haar programma prijkt daar een carnavalsavond op. In al die- jaren is er weinig aan deze avond veranderd. Zoals ook het hele cama- valsgebeuren weinig onderhevig is aan vernieuwingen. Of deze nodig zijn is trouwens nog maar de vraag, de jeugd vermaakt zich in ieder geval uitstekend met de jarenlang gekozen opzet. Zo'n avond omvat een aantal hoogtepunten. Allereerst is daar de bekendmaking van de eigen prins of prinses. Omhuld door een dik gor dijn van geheimzinnigheid, wordt zo'n kind gepresenteerd aan de ver zamelde leden. Met cape, muts en scepter krijgt het alle aandacht en daarna dé avond van het jaar. Tijdens de receptie, die volgt op het uitkomen, krijgt iedereen een herin nering aangeboden. Hierna gaat hij of zij de club voor in het traditionele hosfecst. Een feest dat verder opgeluisterd wordt door de komst van de Venrayse jeugdprins met zijn gevolg. Al band tussen bestaat er een f de Hazclceutel, als jeugdcarnaval en de Springplank. De verricht hand en spandiensten bij zitting en och tendbals, het gebruik van de Springplank als residentie en het door de jaren heen zitting nemen van Springplankleiding in het bestuur van de jeugdvastelaovesver- eniging liggen ten grondslag aan deze relatie. Het verschijnen van de jeugdprins geeft extra cachet aan deze carnavalsavond. De toespraak jes en onderscheidingen vliegen over en weer. De volwassenen, langs de kant. vormen een erehaag voor de feestvierende jeugd. Zij maken met bezems een baan vrij voor de meisjes van de garde, die hun dansje ten tonele brengen. Tussentijds werkt een anonieme jury aan het vaststellen van een uit slag die de drie mooist verkleden moet bepalen. Deze worden door de kersverse Springplankhoogheid voorzien van de bijpassende beker. Hierna komt, al hossend, springend en swingend, een einde aan dit jaar lijkse gebeuren. De avond staat open voor iedereen van groep 3 tot 15 jaar. Hel maakt niet uit of je lid van de Springplank bent, men is allemaal even welkom. Dus tot zaterdag 18 februari van 18.30 tot 21.30 uur. Alaafü! Daisy Straetmann is prinses geworden van 't Stekske van Landweert. Zij zit op de Vlaswei in groep 7 en is op 21 juli 1983 gebo ren in het St. Elizabethziekenhuis te Venray. Haar hobby's zijn voetballen bij SVV meisjes 2, zwemmen en haar lievelingsdieren zijn chimpansees, paarden en honden. Wat was er nog niet af»aan de kloonsfamilie? Goed geraden. Een blotebillengezicht past niet bij een kloon. Schminken moest nog gebeu ren. Dat was plezierig. Mam heeft Jantje wel vijf keer geschminkt voordat ze echt tevreden was. Maar nu was het dan ook echt gaaf mooi. Een groene neus, blauwe lippen, gele ogen, paarse wangen en rode vlammen in de nek en daartussen wit dat steeds overging in de kleur die in de buurt zat. Fantastisch zo apart als dat was. Je kunt begrijpen dat Jantje popel de om naar het Kloonstroppe te mogen gaan. Zijn kleurplaat had hij al lang en breed prachtig gekleurd want de nieuwe prins zou er wel benieuwd naar zijn. Gelukkig hoeft Jantje nog maar een paar nachtjes te slapen voordat het zover is. Pap, mam, opa en oma zijn er ook klaar voor. Tot carnavalszondag. PEEL EN MAAS WEEKBLAD

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7