Politiek blijft hikken tegen nota grondbedrijf Lokale omroep boos op krant Open huis 'nieuw juniorcollege' Benefiet concert ten bate van slachtoffers watersnood IWOONHUISI mduttdrzte 't Principe van een Rabo Lijfrente Koopsompolis is eigenlijk vrij simpel. Rabobank Extra openstelling bezoekers- Bezorging carnavals krant centrum A73 Winnaars Kies Techniek zwembad prijsvraag bijna rond Publicatie carnavals programma's Meer hulpvragen voor PK- ombudsteam W.A.O. VAN SOEST na PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 1995 - Pagina 5 '9 r De Venrayse politiek, in casu de commissie die het grondbedrijf •ehandelt, blijft moeite hebben -et het grondbedrijf nieuwe stijl. e weinig politieke controle op een bedrijf dat meer marktgericht en dus met meer risico gaat wer ken. Wethouder Kersten noemde de angst van de politiek onge grond en deels onbegrijpelijk nadat jaren op modernisering van het grondbedrijf was aangedron gen. Samengevat noemden de commis sieleden van de oppositie (SW, VdV, VVD) de nota Grondbedrijf node loos ingewikkeld en kostenverho gend. Ambtenaren en college krij gen teveel vrijheden, terwijl de raad meer op afstand komt te staan. Er is wordt geen aandacht besteed aan hét probleem, namelijk dat er te weinig (industrie)grond wordt verkocht. De beiae coalitiegenoten CDA en PvdA waren positiever over de nota. Weliswaar een abstract verhaal (CDA), maar de nota geeft de poli tiek een beter inzicht in taken en verantwoordelijkheden binnen het "iedrijf. Coalitiegenoot PvdA was dezelfde mening toegedaan. ANGST Wethouder Kersten had weinig begrip voor zoveel onbegrip bij de oppositie. Hij verweet Van de Vorle, Samenwerking en de VVD na zoveel jaren van aandringen nu een standpunt in te nemen dat door angst wordt ingegeven. De partijen staren zich volgens Kersten nu blind op het woord 'risico', maar vergeten dat de nota juist waarborgen biedt om de risico zoveel mogelijk tegen elkaar af te wegen en dus te verklei nen. Wel gaf hij toe dat het grondbe drijf nu eenmaal een ingewikkelde materie. "Het verbetert, wordt inzichtelijker, maar het blijft inge wikkeld". De weifelende houding van de commissieleden komt voort uit het debakel van het grondbedrijf in de jaren '70 en '80. Toen werd een grote vooraad grond aangelegd, waarvan de rentelasten de gemeente als een molensteen om de nek hin gen. De schuldenlast liep zo hoog dat Venray artikel 12-gemeente werd. Politiek Venray is bang dat een actiever grondbedrijf met meer grond in portefeuille opnieuw een risicofactor voor de gemeente wordt. Wethouder Kersten betoogde dat de nota grondbedrijf de organi satie juist zodanig inricht dat con trole gemakkelijker is en excessen kunnen worden voorkomen. Op 1 augustus van dit jaar gaande deuren open van twee scholenge meenschappen voor voortgezet onderwijs te Venray en Horst. In beide scholen zijn opgenomen: Gymnasium, Atheneum, Havo, Mavo, VBO en IVBO. Er wordt met veel enthousiasme gewerkt om de twee regionale scholen zo goed mogelijk in te richten. De eerste kennismaking met de colleges, spe ciaal bedoeld voor de nieuwe brug klasleerlingen en hun ouders, vindt plaats op zaterag 18 februari. In Venray is het Open Huis georgani seerd op lokatie 'de Kolk', Min. Ch. Ruysstr. 1 Venray (het 'juniorencol lege') van 09.30-14.30 uur. Het bezoekerscentrum in het pro- jektbureau A73 te Horst is op zater dag 18 februari van 10.00 tot 16.00 uur wederom voor het publiek geo pend. Tijdens deze openstelling zal door de informatrice om 11.00 uur en 14.00 uur een uitgebreide voor lichting worden gegeven over de aanlegwerken. De openstelling vindt tevens plaats in het kader van de week van de bouw- en houtnij verheid (De Koepelcampagne). De Koepelcampagne is een geza menlijk initiatief van de sociale partners in de bouw- en houtnijver heid, de opleidingsinstituten SVB, SBW, SH&M en Opleidingscentrum SVS en de arbeidsmarktorganisatie Bouw-Vak- Werk om het imago van de bedrijf stak te verbeteren en de instroom van gekwalificeerde werknemers te bevorderen. Het bezoekerscentrum is geves tigd in het projektbureau A73 van de Rijkswaterstaat, Kasteellaan la te Horst. Het bezoekerscentrum is ver der elke woensdag en vrijdag (op werkdagen) van 09.00 tot 16.00 uur geopend. Meer dan 20 bedrijven presenteer den zich zaterdag 11 februari jl. aan belangstellenden, maar speciaal aan de schooljeugd van 11-14 jaar om zo de interesse op te wekken voor een opleiding in de techniek. Ook Klomp Zwembad Techniek was van de partij en had aan het geheel een prijsvraag verbonden. Natuurlijk bleven ze daarbij in zwembadsferen en de vraagstelling was: Wat is de inhoud van alle baden van zwembad De Sprank. Honderden kinderen hebben zich het hoofd gebroken over deze vraag. De een gokte, de ander telde en enkelen kwamen daarbij aardig in de buurt van de juiste inhoud name lijk: 1.560.000 liter. De gelukkige winnaars van een toegangskaart voor twee personen voor subtropisch zwemparadijs Het Meerdal worden hieronder vermeld. Tom Strijbos, Castenray; René Cox, Geysteren; Michiel Geertjens Horst; Jeroen Swinkels, Frank Weys, Willem Weys, allen uit Leunen; Dirk Gloudemans, Oostrum; Janneke van Berlo, Werner Kuenen, Huub Verstraaten, allen uit Overloon; Loek Claessens, Joeri Gilissen, Joost Janssen, Ties Koopmans, Anneke Loeffen, Loes Smits, Frank Wijnhoven, Roel Zwiebel, allen uit Venray; Bart Bovee en Paul van Gastel uit Wanssum. Zij krijgen hun prijs bin nenkort toegezonden.Dat het niet gemakkelijk was blijkt uit de inzen dingen, variërend van 10.000 liter tot enkele miljoenen liters. De bezorging van de carnavals krant van vastelaovesvereniging De Piëlhaas is bijna rond. De car navalsvereniging kwam vorige week aardig in de problemen, toen zwemvereniging Spio, die de bezorging van de krant op zich had genomen, woensdagavond laat liet weten die bezorging niet rond te krijgen. Hierdoor kon de krant, die afgelopen week bezorgd had moeten zijn, niet tijdig bij alle Venrayse huishoudens aangebo den worden. Op zeer korte termijn heeft De Piëlhaas enkele andere verenigin gen kunnen mobiliseren, die er voor zorg dragen dat de krant voor dit weekeinde in geheel Venray is aangeboden. Scouting, de ZaMo Active Club, Jong Nederland, de Hazekeutel en SV Venray zijn deze week volop in de weer geweest om de kranten te verspreiden. Volgende week presenteren wij traditiegetrouw weer de carnavalsprogramma's van alle verenigingen van Venray en omstreken. De meeste pro gramma's zijn al in ons bezit maar van een enkele vereni ging moeten wij dit nog ont vangen. I.v.m. de voorberei ding moeten deze programma's uiterlijk vrijdag 17 februari in ons bezit zijn. Alarm ging af In de nacht van maandag op dinsdag werd de eigenaar van een bedrijf omstreeks 03.15 uur wakker door het alarm van zijn bij de woning staande eierloods. Dat alarm is mogelijk het sein geweest voor de dader om er vandoor te gaan. Het alarm is afgegaan omdat de deur van de eierloods werd geforceerd. Er werd niets ontvreemd. Inbraak in caravanstalling In de nacht van maandag op dinsdag werd het buitenhek van een bedrijf aan de Blakterweg vernield. De daders hebben getracht een caravan mee te namen en hadden die al uit de stalling gereden. Toch heeft men die caravan niet meegenomen. Ook was er in gebroken in een gestalde caravan. Maar die eigenaar moet nog van de inbraak in kennis worden gesteld. Het is niet zeker of er goederen zijn gestolen. Media-oorlogje rond de Wieën Omroep Venray is boos op het Dagblad voor Noord-Limburg. Het bestuur van de lokale omroep heeft een boze brief gestuurd aan de hoofdredactie van de krant. Daarin doet de omroep z'n beklag over een van de sportredacteuren van het dagblad. Die zou zich beledigend hebben uitgelaten over een omroepmedewerker. Bovendien zou het verhaal niet kloppen met de feiten. De lokale omroep weet zich gesteund door het bestuur van SV Venray, dat het al vaker met de Dagblad redacteur aan de stok heeft gehad. Aanleiding voor de onenigheid is een verhaaltje in het Dagblad van zaterdag 11 februari. Onder het kopje 'Tuut, tuut...' maakt sportre dacteur Maurice Ambaum in een rubriekje melding van het media- oorlogje op het Venrayse sportpark de zondag ervoor. In het stukje wordt SV Venray een weinig coöpe ratieve houding ten opzichte van Omroep Limburg verweten. Omroep Venray-medewerker Henk Schel krijgt er steviger van langs. De commentator van de lokale omroep zou diverse keren tijdens de wedstrijd de regionale collega van de telefoonlijn hebben gedrukt, om zelf verslag te kunnen doen van de wedstrijd. '...'Tuut, tuut, tuut', klonk het door heel de provincie als Henk overschakelde naar Omroep Venray en vervolgens alleen de Venraynaren van informatie werden voorzien....' aldus het krantestukje. 'Nou ja informatie', vervolgt Ambaum. 'Oeverloos gebrabbel'. In hetzelfde stukje verwijt de schrijver Schel een subjectieve pro-Venray houding en trekt hij de verslaggeverskwaliteiten van de omroepmedewerker in twij fel. Die opmerkingen zijn Henk Schel in het verkeerde keelgat geschoten. Hij heeft een heel andere kijk op de gebeurtenissen. Van ruzie over de telefoonlijn was volgens Schel die bewuste zondag geen sprake. Hij erkent dat hij een keer de Omroep Limburg-collega heeft weggedrukt tijdens diens verslag. "Maar dat gebeurde niet express en ik heb er mijn excuses voor gemaakt", aldus Schel. Daar staat volgens hem tegenover dat hij, ondanks de gemaakte afspraken met Omroep Limburg, bij de aftrap zeven minu ten moest wachten alvorens z'n eer ste verhaaltje te kunnen doen. Het hele incident is volgens Schel ontstaan omdat Omroep Limburg een nieuwe medewerker stuurde, die niet in de radiocabine plaatsnam, maar ervoor op de tribune. De nood zakelijke communicatie over de 'zcndtijdverdeling' is dan onmoge lijk. "Was de collega in de radio cabine gaan zitten, was dit per se niet gebeurd". ONCOLLEGIAAL Hoofdredacteur sport van Omroep Limburg, Alf Poell, is van het 'media-oorlogje' op de hoogte. Ook het stukje van Maurice Ambaum heeft hij gelezen. "Ik kan me in dat artikeltje best vinden", zegt hij. Poell staat achter zijn medewerkers. Volgens het bericht van Omroep Limburg-verslaggever Rick Cremers was er gewoon sprake van oncollegiaal gedrag. "De afspraak was gemaakt dat de lokale omroep bij elke goal voorrang kreeg. Mijn verslaggever vroeg toestemming om vooraf de opstelling door te bellen. Dat was ok, maar toen hij even moest wachten duurde dat de man van de lokale omroep blijkbaar te lang. Toen hij hem later nog 'ns onderbrak heeft Rick de autotele foon verder maar gebruikt". Voor Poell is belangrijker dat het incident van vorige week niet op zichzelf staat. Dit seizoen zijn er vaker strubbelingen geweest, waar dat voorheen nooit het geval was. "Het heeft dus niet te maken met SV Venray, niet met onze mensen, maar alles met die meneer. Ik ken hem niet, misschien is het een heel aardi ge man en ik heb ook geen oordeel over zijn verslaggcverskwaliteiten, maar ik heb begrepen dat hij nogal moeite heeft met samenwerken. Ik heb ook niets tegen de lokale omroep, die zijn zeker niet minder belangrijk dan wij. Nogmaals het taat puur om die persoon. Maar bij V Venray zitten verstandige men sen, dus we zullen er best uitko men", aldus Alf Poell. SENSATIE Hoewel de club graag met zowel de lokale als de regionale omroep een goede relatie wil behouden, kiest SV Venray in de kwestie partij voor Henk Schel. Dat heeft alles te maken met de koele verhouding tus sen de club en de sportredactie van het Dagblad voor Noord-Limburg. Vooral redacteur Ambaum wordt verweten weinig verstand van voet bal te hebben en vooral uit te zijn op sensationele verhalen. De vete vindt z'n oorsprong in de publikaties deze zomer rond het geruchtmakende vertrek van trainer Maarten Arts en het opstandige deel van de Venray- selectie. Journalist Ambaum was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. De verslaggever in kwestie, Henk Schel, aan het werk Op zaterdag 18 februari organise ren een drietal jongerensociëteiten een benefietconcert, waarvan alle opbrengsten ten goede komen aan het Limburgs Rampenfonds. De drie organiserende sociëteiten zijn: OJC Niks te Horst, OJC Watjang te Oirlo en OJC Merlin te Meerlo. Het concert zal plaatsvinden in het gebouw van OJvC Niks aan de Doolgaardstraat 34 te Horst. Om 16.00 uur wordt van start gegaan en nonstop wordt live muziek ten geho re gebracht tot 01.00 uur, verdeeld over twee podia. Op het hoofdpodium zullen de volgende bands optreden: Fools of Liberty, Samsons Barber, Third Stone, The Wannabees, Copycat Trap en de Heideroosjes. Gedurende de pauzes op het hoofdpodium zullen in het café akoestische sessies worden ver zorgd. Van de Munckhof Reizen uit Horst zet een reisbus in die bezoe kers gratis naar de concertlokatie brengt. Om 15.30 uur begint de bus te rijden en stopt op de volgende plaatsen om mensen op te pikken: Walhalla Sevenum, Jera Ysselsteyn, Dingus Venray, iduna Oostrum, Watjang Oirlo, Midgard Wanssum, Merlin Meerlo, Geallus Tienray en Canix Lottum. Rond een uur of twee 's nachts beginnen er weer twee bussen te rijden om alle men sen veilig en gratis weer naar huis te brengen. Uiteraard wordt weer op dezelfde plaatsen gestopt. De entree voor het benefietconcert bedraagt ƒ5,-. TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) Prijs en aanvaarding in overleg: t 040-833300 Wie met meer begint, eindigt ook met meer. Een Rabo Lijfrente Koopsompolis koopt u namelijk rechtstreeks bij de Rabobank. Waardoor belangrijke kosten worden uitge spaard. Het spaardeel van de koopsompolis begint dus met meer, waardoor u ook met meer eindigt. Wilt u weten hoeveel meer, vul dan de cou pon in. U kunt natuurlijk ook even langsko men. Ik wil graag weten hoeveel de Rabo Lijfrente Koopsompolis mij uiteindelijk oplevert. Naam: Adres: Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank bij u in de buurt. _m/v Postcode/Woonplaats: Telefoonnummer: Geboortedatum verzekerde: Ingangsdatum:Einddatum: Stuur mij een vrijblijvende offerte. Cl 5-496,- p.p. (maximaal aftrekbare storting) O (ander bedrag, minimaal /3-000,-) Neem contact met mij op voor een afspraak. Plaats:Datum:. Open brief aan de heer J, Wismans, beeldend kunstenaar te Venray. Mijnheer Wismans. Het is niet mijn gewoonte om te reageren op 'open brieven' en dat zal ook niet mijn gewoonte worden. In dit geval meen ik echter een reak- tie niet achterwege te kunnen laten. Over uw 'open brief' spraken wij reeds tijdens onze ontmoeting op de manifestatie 'Kies Techniek' bij Rank Xerox. Omdat ik u hoogacht wil ik het navolgende onder uw aan dacht brengen. De vrijheid en lichtzinnigheid die u deze keer - en met u velen in ande re situaties - zich permitteert om in negatieve termen te spreken over medewerkers van de gemeente, als die niets meer of minder doen dan hun plicht, baart zorgen. In het door u beschreven voorval was u twee keer fout. Het is verbo den om aan de zijde van de weg, waar het bord Ez (verbod stil te staan) is geplaatst, stil te staan. Dat heeft niets te maken met Venrayse parkeerwachters of Venrays parkeer beleid, maar staat in de Wegenverkeerswet 1994. En die moeten u en ik naleven. Zo niet, dan kunnen u en ik bekeurd worden. Daarnaast is het, op grond van dezelfde wet, aan bestuurders ver boden geluidssignalen en knipper signalen te geven, anders dan voor de afwending van een dreigend gevaar. Uit het door u beschreven voorval blijkt niet dat daarvan spra ke was. Ik kan mij ook niet inden ken dat een (kort) bezoek aan Leo Crecmers als een dreieend gevaar kan worden aangemerkt. U en ik moeten zich daaraan houden en als u en ik dat niet doen kunnen u en ik bekeurd worden. En als er 'meer blauw op straat' komt. waar door velen terecht op wordt aangedron gen, zal er voor meer overtredingen bekeurd gaan worden. Daarmee is de openbare orde en de veiligheid in Venray gediend. En dat u voor uw tweede overtre ding van de Wegenverkeerswet niet bekeurd bent, geeft aan dat de Venrayse parkeerwachters redelijke mensen zijn. Als u die redelijke mensen op een onredelijke wijze bejegent loopt u de kans dat ze u de wei in sturen met het enige juiste antwoord, namelijk u te verwijzen naar het wettelijk gezag en dat is voor openbare orde en veiligheid de burgemeester. Met u op zo'n moment in discussie gaan heeft geen zin; daarvan getuigt uw open brief. Om vervolgens deze medewerkers in een open brief te bejegenen in ter men als door u gebruikt vind ik onacceptabel. Maar we hebben de repressieve tolerantie tot levens kunst verheven en u verwacht dat onze medewerkers bestand zijn tegen agressie. Daarom denkt u zich dergelijke uitspraken te kunnen ver oorloven. Een excuus aan deze medewer kers is op zijn plaats. Daarnaast lijkt het mij verstandig de u opgelegde boete zonder veel ophef te voldoen, omdat u gewoon twee keer fout was, waarvoor u één keer bent bekeurd. En u moet kwaad op uzelf zijn omdat u fout was en met op de twee Venrayse parkeer wachters, die u op uw fout(en) wezen. Met vriendelijke groeten, de burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Een groeiend aantal mensen doet een beroep op het ombuds- team van de Vierlingsbeekse par tij Progressieve Kombinatie '85. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1994 van het PK-ombudsteam. Ook het aantal vragen van buiten de gemeente Vierlingsbeek groeit. Het aantal hulpvragen nam toe van 51 naar 89. Opvallend was de toename van het aantal vragen over de sociale voorzieningen: zeventien verzoeken vorig jaar, tegen twee het jaar daarvoor. Daarnaast werd elf keer advies gegeven over zaken als huursubsidie en aanvragen van huurwoningen. Het overgrote deel van de hulpvragen had betrekking op het invullen van belastingformu lieren. In het nieuwe jaar is het PK- ombudsteam gestart met een aktie om mensen te helpen bij de aan vraag van kwijtschelding van de afalstoffcnhcffing. Bij het ombuds- team zijn ook aanvraagformulieren verkrijgbaar. Het PK-ombudsteam is telefonisch te bereiken via 04781- 41828. Schriftelijke vragen kunnen worden gestuurd naar Holthesedijk 10, 5825 JG Overloon. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12. 5801 Venray Telefoon 04780-86408

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5