Inalfa bijna "worldwide" 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Presentatie rapport ouderen huisvesting Spring- wedstrijd manege Seurenheide Veldeke Venray Vernieuwing bij Venrode Expositie Leo Wijnhoven in galerie Toro Er was veel overlast van Maas, Rijn enWaal Wereldwinkel Venray Tentoonstelling Pergamano Filmnieuws peel en maas Donderdag 9 februari 1995 - Pagina 5 Groeien om te overleven De nieuwe produktielijn voor bumpers, die binnenkort operationeel wordt. Met de vestiging van een nieuw kantoor in Japan, mogelijk nog dit jaar, kan Inalfa inderdaad stellen dat het bedrijf "worldwi de" gevestigd is. De laatste tien jaar heeft Inalfa als toeleverancier een enorme ontwikkeling en groei doorgemaakt, waarvan het einde nog niet in zicht is. Een groei, die jn de wereld van toeleveranciers noodzakelijk is, om niet buiten de boot te vallen. Grote bedrijven kiezen steeds meer voor minder toeleveranciers. Diezelfde bedrij ven gaan bovendien steeds inter- nationaler werken. Inalfa als toe leverancier gaat volledig mee in deze ontwikkeling. AFVALRACE "Grote bedrijven gaan anders samenwerken met toeleveranciers" laat directeur Fred Welschen van Inalfa weten. "De bedrijven ontwik kelen steeds vaker de produkten, samen met de toeleverancier. Dat leidt er toe dat het aantal toeleveran ciers per uitbesteder aanzienlijk ver hindert". Die vermindering is vol gens Welschen ook het gevolg van het feit dat het aantal bedrijven in de automobielbranche, maar ook in de Jcopieerbranche, afneemt. "Hierdoor is een afvalrace onder de toeleveran ciers ontstaan. Degenen die veel te bieden hebben krijgen veel opdrach ten. Anderen vallen terug en worden kleiner". Als voorbeeld noemt IWelschen NedCar, die deze week de (nieuwe Mitsubishi presenteerde. In het verleden bedroeg het aantal toe leveranciers twaalf, nu nog maar vier. "Deze ontwikkelingen leidt ertoe, dat, wil je boven blijven drij- iven, je moet groeien en internatio naal moet worden." INTERNATIONAAL j Inalfa heeft voor deze groei geko zen. Een groei die nogal wat met zich meebrengt. Zo is vorig jaar een scheiding gemaakt tussen de schuif- dakenafdeling (roofsystems) en de metaalafdeling (metaal en compo nenten. Hierdoor kan Inalfa zich op beide markten beter presenteren. Inalfa is ook verder de grens over getrokken. Had Inalfa in het verle den vestigingen in België, de Verenigde Staten en Italië, daar kwam twee jaar geleden Slowakije bij. Verder moet de nieuwe fabriek in Engeland deze zomer operatio neel zijn. Vorig jaar werd bekend dat Inalfa zich ook in het Verre Oosten gaat vestigen. "Begin 1996 moet de produktie van schuifdaken voor Dae Woo in Seoul van start gaan" aldus Welschen. Verder opent Inalfa bin nenkort ook een kantoor in Parijs, om zo de Franse automobielmarkt te kunnen bedienen. Door de goede kontakten die er al zijn met Mitsubishi, is Inalfa tenslotte ook nog bezig om in Japan een "joint venture" op te richten met een Japans bedrijf. Die joint venture moet nog dit jaar gestalte krijgen. Inalfa is hierdoor "geografisch flexibel" geworden. "We kunnen de klanten van dichtbij bedienen. Als er iets is dan zijn we daar, en dat is noodzakelijk. Met name de auto industrie internationaliseert zich steeds meer. Als je daar niet zit, dan kiest men voor het andere bedrijf. IN DE MARKT De internationalisering heeft voor Inalfa ook markttechnische voorde len als toeleverancier van de auto/motor en kantoorindustrie. De bedrijven in Hamont, Venray en in Slowakije vullen elkaar prima aan. Klanten die naar Oost-Europa gaan kunnen nu vanuit Slowakije bediend worden. "Maar je kunt ook konkur- rerender werken." laat Welschen weten. "We kunnen projecten naar Venray halen doordat we onderde len vanuit Slowakije laten komen. Zouden deze onderdelen vanuit Nederland of België moeten komen dan waren we te duur geweest en hadden we projecten misgelopen" SCHUIFDAKEN Inalfa is nog relatief nieuw in de schuifdakenwereld. In de 70-er jaren werd hiermee gestart. Schuifdaken waren toen nog een luxe-produkt. Begin 80-er jaren brak Inalfa door op de schuifdaken markt. Thans hoort Inalfa bij de drie schuifdakenfabrikanten die wereld wijd opereren. Die positie is niet alleen verworven door zich in het buitenland te vestigen. De schuifda ken zijn een prachtig voorbeeld van samenwerking tussen uitbesteder en toeleveranciers, in de ontwikkeling van een produkt. Daarbij staat kwa liteit voorop. Inmiddels worden gerenommeerde automerken zoals Volvo (Zweden en Nedcar), Rover, Jaguar, Chrysler (o.a. Jeep), Renault vrachtwagens, Mercedes vrachtwa gens, Fiat en zelfs de Cadillac voor zien van Inalfa schuifdaken. Om al deze afnemers te kunnen bedienen is de groei van Inalfa noodzakelijk. GEEN SUCCESSTORY Directeur Welschen onderstreept nog eens dat de groei die het bedrijf doormaakt geen successtory is. "Wij moeten dit doen voor onze marktpo sitie. Bovendien brengen de ontwik kelingen forse investeringen met zich mee. Deze worden gelukkig gedragen door de vele orders die geboekt zijn. Volgens Welschen staat nu al vast dat de totale omzet van Inalfa voor het jaar 2000 450 tot 500 miljoen zal bedragen (in 1994 bedroeg de omzet 250 miljoen gul den). "Het bedraagt hier orders voor alle vestigingen" Iaat Welschen weten. Doordat Inalfa ook veel aan produktontwikkeling doet is deze groei in de omzet nu al vrij goed te bepalen. "Dat ligt aan hel karakter van onze business. De enige onzeke re faktor is de schommeling in dc auotverkoop. De autoverkoop ziet er voor de komende jaren echter goed uit" Ook de Venrayse vestiging profi teert van deze groei. Venray blijft het hart van de onderneming en hier zal de omzet de komende jaren met 40% stijgen. Daar staat een perso- neelsgroei van ongeveer 10% tegen over. Inalfa in Venray telt thans ongeveer 500 medewerkers terwijl het gehele bedrijf 1400 mensen in dienst heeft. Welschen erkent dat het bedrijf een grote krachtsinspanning wacht met veel investeren en organiseren. Hij omschrijft het als een "zware tijd met positieve problemen". Als gevolg van dc groei ondergaat dc Venrayse vestiging momenteel een facelift. Aan de buitenkant wordt het pand opgeknapt en aan de zijde van de Smakterweg wordt een nieuw kantoor voor de schuifdakcn- afdeling gemaakt. Aan de binnenzijde wordt gcin- vestcerd in nieuwe apparatuur. Zo wordt volgende maand een nieuwe produktielijn voor bumpers opera tioneel. Hierdoor kan de jaarproduk- tic van 80.000 naar 400.000 worden opgevoerd, waarmee de totale pro duktie van NedCar van bumpers kan worden voorzien. Diezelfde bumpers worden momenteel nog extern gelakt. Bij de uitbreiding wordt echter ook een lakfabriek op het terrein van Inalfa gerealiseerd. Deze fabriek wordt samen met een ander bedrijf opge start en kan al het lakwerk van Inalfa ruimschoots aan. Met de overcapaciteit gaat Inalfa de markt op om voor derden het lakwerk uit te voeren. Door de samenwerking met een ander bedrijf haalt Inalfa hiermee de expertise op lakgebicd naar binnen terwijl ook hier een deel van de markt naar binnen wordt gehaald". 50 JAAR Midden tussen deze ontwikkelin gen door. viert Inalfa volgend jaar naar 50-jarig bestaan. Inalfa wil dit feest uitgebreid vieren. De Venrayse gemeenschap zal daar t.z.t. meer van horen. Voor die tijd wil het bedrijf de nodige veranderingen gcraliseerd hebben. "Maar ook daar na moeten we door blijven groeien" aldus Welschen, "anders kunnen we het als toeleverancier schudden". jledereen in Venray weet nu zo onge- Iveer hoe het zit met de situatie rond om Dingus. Alleen de reden waarom wij dit ingezonden stuk schrijven, is om het een en ander recht te zetten. Het eerste kwam de Peel en Maas •met een artikel dat zoals gewoonlijk weer eens verdraaid werd. Toen kwam het Dagblad voor Noord- Limburg. Wat wij nu als vrijwilligers kwijt willen is als volgt: de kranten boren Dingus gewoon de grond in om maar een sappig verhaal te krijgen. !Dan zetten ze er ook nog eens din- jgen in die niet helemaal kloppend zijn. Zelfs de journalist van het Limburgs Dagblad was uitgenodigd op de vrijwilligersvergadering, en een dag later heeft u dat allemaal kunnen lezen in een omgedraaide vorm. Als u de kranten een beetje gevolgd heeft, lijkt het net of Dingus binnen een week tija nog meer schuld heeft gekregen. Dat is dus niet zo!!! Ze hebben eht hele verhaal omgedraaid. Dingus heeft circa 70 vrijwilligers die er alles aan zullen doen om het weer zo te laten bloeien als in de jaren '70-'80. De aktiviteiten wer den voor 90% in de zaal gehouden, waar wij dus nu geen inkomsten meer van binnen krijgen. Maar (Ondanks de vrijwilligers en het ibestuur hebben we het wel draaien de gehouden. Het Middeleeuws weekend was een groot sukses. OJC Dingus was omgetoverd in een mid deleeuwse herberg. Zelf het eten was van rond die tijd. Do Horror-party, ook een sukses, want het café was neit meer terug te herkennen. We hadden een geheime ingang, zodat zelfs de vaste bezoek- rs niet wisten waar ze het moesten zoeken. De mensen waren zeer enthousiast, ondanks dat de zaal dicht is. De echte schuld die Dingus heeft bedraagt ƒ15.000,- die in vijf jaar tijd ontstaan is. Trouwens, de 'schuld ligt niet alleen bij Dingus, maar ook voor een deel bij de j gemeente. Als die eens wat van zich lieten horen was de zaal misschien al open geweest, en hadden we nu niet zo diep in de problemen geze ten. Wij als vrijwilligers zullen laten zien waar we voor staan en zullen ons dan ook niet zo makkelijk af laten schepen. Ik hoop dat de Venraynaren het met ons eens zullen zijn. Dingus bestaat in november 30 jaar en wij als vrijwilligers zullen het diep triest vinden als over een paar weken Dingus zal verdwijnen van de Venrayse aardbodem. Steun ons en geef ons een kans, want ook uw kinderen komen hier of hadden graag willen komen. Namens de vrijwilligers van PJC Dingus, Roy Bistervelts. Open brief aan de heer J. Waals, Burgemeester der gemeente Venray. Venray, 05-02-1995 Burgemeester, Afgelopen zaterdag om 14.09 uur stop ik met de auto voor de deur van Ontwerpburo Leo Creemers aan de Henseniusstraat in Venray. Ik zet de alarmlichten in werking, loop naar binnen, pak de spullen die ik op moest halen en loop terug naar de auto. Op het moment dat ik in wil stappen zie ik vóór mijn auto twee mannen waarvan er één het krabbelen is. Mijn eerste iets op pa is. Mijn gedachte was; leuk, een kollega die auto's tekent. Op de vraag of het lukte, het was inmiddels 14.10 uur, antwoorde de man: 'U krijgt een bekeuring'. Waarop ik vroeg waar om? De mannen- parkeerwachters, beiden naamloos- bleken een num mer te zijn en vertelden mij welke 'gedraging' ik had gepleegd: 'In strijd met verbod stilstaat (E2), kos ten 50,-. Op de vraag of ze dit redelijk vonden konden de heren allebei geen antwoord geven. Ik moest maar naar de Burgemeester gaan, hij heeft het zo gewild, hij is de baas. Omdat ik er een hekel aan heb om uit een rijdende auto te springen, wil ik u -als vader van heel het Venrayse Volk- vragen: Wilt u a.u.b. bij de selektie van parkeerwachters niet alleen letten op de dikte van de plank die deze mensen voor hun kop hebben?!?! Burgemeester, in ruil voor het sank- tie-bedrag groot 50,- wil ik graag ƒ100,- overmaken naar Amnesty International, die zijn daar iedere dag mee bezig in het groot, maar dan GOED! Joop Wismans, Beeldend Kunstenaar, Venray. In september vorig jaar is in opdracht van de Woningstichting Noord-Limburg en de gemeente in de gemeente Venray een omvangrijk projekt ouderenhuisversting van start gegaan. Een groot aantal oude ren heeft deelgenomen aan gespreksgroepen. Inmiddels wordt de informatie, voorkomend uit de gespreksgroepen, verwerkt in een eindrapport door het Projektburo OWOG. (Over Wonen voor Ouderen Gesproken.) Op maandag 20 februari zal dit eindrapport met de daarbij horende aanbevelingen gepresenteerd worden in de burger zaal van het gemeentehuis in Venray. Deze bijeenkomst luidt tevens de tweede fase vanhet projekt in. Ouderen en betrokken organisa ties en instellingen zullen dan aan de slag gaan om de gekonstateerde knelpunten op te lossen en de aan bevelingen uit te werken. Centraal hierbij staat de vraag 'hoe nu ver der?'. Ouderen die dit bericht aan spreekt en niet hebben deelgenomen aan het projekt, maar toch 'iets' te zeggen hebben over ouderenhuis vesting of mee willen werken aan het zoeken naar oplossingen op het terrein van ouderenhuisvesting, worden middels dit bericht vriende lijk uitgenodigd om maandag 20 februari deel te nemen aan de bij eenkomst die om 14.00 uur begint. Om organisatorische redenen wordt u verzocht om u telefonisch aan te melden bij het sekretariaat van de afdeling Welzijn, mw. E. Heesen, tel. 04780-22362 (alleen 's ochtends bereikbaar). Gestolen auto onbeheerd aangetroffen Vorige week werd in de nacht van maandag op dinsdag ten nadele van een 26-jarige Venrayse man de aan de Wilhelminastraat geparkeerde Volkswagen Golf GTI met een waarde van ƒ19.000,- gestolen. Die auto werd donderdag in Wijchen on beheerd aangetroffen. Wel waren van de auto verschillende onderdelen ges loopt. De eigenaar heeft inmiddels zijn auto weer terug. Voortent gestolen Een 50-jarige inwoonster deed aan gifte van diefstal van een voortent uit een loods aan de Stationsweg waar zij ook haar caravan had ges tald. Hoe de dader in die loods is gekomen is nog niet vastgesteld, ook niet wanneer de diefstal precies heeft plaatgevonden. Wat wel bekend is, is ae waarde van die voor tent, ƒ2200,-. Zaterdag 11 februari organiseert manege Seurenheide weer de maan delijkse springwedstrijd. Pony's beginnen om 18.00 uur over de hoogtes 70, 80 en 90 cm. Te winnen prijs is een klokradio. Inschrijfgeld is ƒ6,-. Paarden beginnen omstreeks 19.30 uur over de hoogtes 80, 90, 100 cm. enz. Het inschrijfgeld is ƒ7,- en er zijn geldprijzen te verdie nen. Iedere ruiter of amazone mag meedoen, ook kijkers zijn van harte welkom in Manege Seurenheide te Well. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met 04783-1204. Op dinsdag 7 maart wil Veldeke Venray weer beginen aan de derde kursus 'Venrods laeze en schrieve'. Uit reakties is ons gebleken dat hiervoor grote animo bestaat. Deze kursus zal, evenals de vori- gen, een voorbereiding zij op de vervolgkursus die in september, bij voldoende deelname, zijn beslag zal krijgen. De lessen vindenplaats in 'Mavo de Kolk' en beginnen om 19.30 uur. In de pauze is er koffie of thee. Deelnemers ontvangen een kur- susboek en eventuele verdere beno digdheden en op de laatste avond, bij goed gevolg, een getuigschrift. De kosten zijn ƒ75,- p.p., Veldeke leden krijgen ƒ25,- reduktie. U kunt zich aanmelden bij: Frits Linssen, kursusleider, tel. 83302; Louis Truyen, voorzitter Veldeke Venray, tel. 81799 (liefst 's avonds tussen 18.00 en 19.00 uur. Inbraak woning In de nacht van maandag op dinsdag is er een inbraak gepleegd in een woning aan de Langstraat. Om toegang tot de woning te verkrijgen was eerst getracht de latten van een ruit te verwijderen, maar bij die operatie sneuvelde de ruit van 1 x 1.80 m. Uit de woning werd een computer met beedscherm en toet senbord, een telefoontoestel, een zgn. snelkiezer, een batterijlader en een dokterstas met inhoud. De waarde van het gestolen goed bedraagt meer dan ƒ40.000,-, mede doordat de patientenbestanden verdwenen zijn. Mogelijke snelkraak ging niet door Tijdens het surveilleren in de nacht van woensdag op donderdag zagen de politiemannen in de Schoolstraat omstreeks 04.00 uur een Volkswagen Golf GTI voor een kledingzaak waar op 20 januari j.l. een ramkraak had plaatsgevonden. Toen één van de inzittenden uit de auto kwam werd hij aangesproken door de politie, waarop de man snel weer in de auto stapte en met gierende banden wegreed. De achter volging had geen sukses. Het op de auto bevestigde kenteken bleek in de nacht daarvoor gestolen te zijn van een Venraynaar. Mogelijk is ook de Volkswagen van die diefstal af komstig. De politie is ervan over tuigd dat rekening moet worden gehouden dat er weer een ramkraak in dezelfde kledingzaak op het programma stond. De politie heeft een goed signalement van de man nen kunnen opnemen. Maar mogelijk zijn er nog andere getuigen. Die worden verzocht kon- takt op te nemen met de politie. Dameskoor Venrode is vernieuwd het jaar ingegaan. Niet alleen staat er een nieuwe dirigent voor het koor, maar ook het repertoire is drastisch gewijzigd. Voortaan ligt het accent bij Venrode op populaire muziek en dan met name uit de jaren zestig en zeventig. Daarmee wil Venrode groeien tot een koor dat een verrijking voor Venray zal zijn. De nieuwe dirigent is Weertenaar Noël Seerden, een man met ruime ervaring op dit gebied. Noël Seerden, de nieuwe dirigent van dameskoor Venrode. Vrijdag 10 februari vindt tussen 18.00 en 20.00 uur de opening van een expositie van Leo Wijnhoven plaats. Wijnhoven, afkomstig uit Wanssum en werkzaam in Amsterdam, exposeert zijn werk t/m 26 maart. Over de inhoud van zijn werk is zeer veel te vertellen, alhoe wel zijn kunst het zonder begelei dende taal kan stellen. Zij natuurlijk intuïtie zet hij om in beeld, met een kritische verwijzing naar de (wes terse) kuituur. De titels tesamen met de schilderijen verraden meerdere bekentenissen. Het werk van Leo is tenminste op één terrein ongeëven aard: dat van dc persoonlijkheid. Hij probeert zo inzichtelijk mogelijk te zijn en het geheim van de schilder kunst is in technische zin in zijn werk, als bij geen ander te door gronden. In het doek is zijn palet geïntegreerd en zelfs het afvegen van de penselen heeft in het schilde rij een plaats gekregen. Om enigszins een idee van zijn werk te krijgen kan men als voor beeld en bij voorkeur, één van zijn werken ter hand nemen, zoals een geschilderde afbeelding van een produktverpakking, die voor mas- sakonsumptie bedoels is. Produktverpakkingen zijn voor Leo afspiegelingen van een opgedrongen konsumentenbehoefte, in zijn werk ondergaat dit een soort metamorfose en er ontslaat een voelbare spanning in het schilderij. Als hij van tevoren al zou weten dat hij een serie schil derijen op een bepaalde manier zou kunnen maken, is dc spanning die hij zoekt al niet meer aanwezig en heeft het geen zin om dat idee nog uit te voeren. 'Als je de uitslag al weet is het spel niet meer interessant om te spelen', aldus Leo. Kunstgalerie Toro vindt u aan de Langewcg 30 te Venray. Openingstijden: donderdag t/m zon dag van 14.00-18.00 uur, vrijdags t/m 21.00 uur. We hebben een nooddijk Waals aangelegd en het aemeentehuis geëvacueerd Kisii-steen Onlangs is er weer een nieuwe kollektie kunstvorwerpen van kisii- steen uit Kenya in Wereldwinkel Venray aangekomen. Een prachtig schaakspel, beelden voorstellend moeder en kind, de denker, een Masai-paar en beeldenmet een zeer apart skulptuur. De kisii-steen is een lichte zeepsteen met vele nuancen. Deze steensoort is genoemd naar de Kisii-stam, die woont op de plaats waar deze gevonden wordt, in de buurt van het Victoriameer op 500 km. van Nairobi. Na de bewerking van zagen, kappen en bijwerken met een stalen mes wordt een fraaie afwerking bereikt door de teen onder water te polijsten en na dro ging er een waslaag op aan te bren gen. Het materiaal krijgt daardoor een prachtig glanzend oppervlak. Donkerder van kleur zijn de figu ren van zeepsteen uit Zimbabwe. Uit dat land zijn ook de 'gemstones' afkomstig, een nieuw produkt in wereldwinkel Venray, minerale ste nen in allerlei kleuren per stuk ver krijgbaar, in ruwe vorm of als glad gepolijst eitje. Voor verzamelaars van eieren zijn er eieren van nor maal formaat van Combarbalita- steen uit Chili, met een zonder hou der. AI deze artikelen vertegenwoordigen eerlijke handel. Zij zijn dus rechtstreeks ingekocht bij kleine bedrijfjes of coöperaties in Derde-Wereldlanden en via alter natieve handelsorganisaties naar Nederland geïmporteerd en er is een eerlijke prijs voor betaald. Vaak vindt er vóórfinanciering plaats, waardoor de kokntinuïteit van de projekten gewaarborgd blijft. Kom gerust eens een kijke in de Wereldwinkel nemen, die is geves tigd op het adres Henseniusstraat 3a. De Henseniusstraat komt uit op het Henseniusplein en loopt parallel aan de Patersstraat. Sinds 1 februari is de winkel ook 's morgens open. De openingstijden zijn nu dus: maan dag van 12.00-18.00; dinsdag t/m donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-18.00; vrijdag 10.00-12.30 en 13.30-21.00 en zaterdag van 10.00- 17.00 uur. Vlag uit, winkel open! Voor meer informatie tijdens ope ningsuren: tel. 88571. U kunt ook terecht bij An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. In samenwerking met de belan gengroep WAO/AAW organiseert de afdeling voor volwassenen van de bibliotheek een tentoonstelling over Pergamano. Wat is pergamano? Pergamano is en Columbiaanse techniek voor het maken van kaar ten van perkamentpapier. Deze spe ciale papiersoort bezit een aantal eigenschappen die verschillende bewerkingen zoals overnemen, schilderen, ciseleren (relief maken) en knippen mogelijk maken. Er staan werkstukken in de vitrines van de bibliotheek die gemaakt zijn door leden van de WAO/AAW belangen groep. Deze belangengroep is er voor de belangenbehartiging van haar leden in de meest uitgebreide zin van het woord. De doelen van de belangen groep zijn: Vorlichting geven en hulp bieden bij persoonlijke proble men; ontwikkelen van aktiviteiten die bijdragen tot de ontspannings mogelijkheden; bevorderen van zelfwerkzaamheid van de leden die kan leiden tot mogelijke oplossin gen van problemen met betrekking tot het arbeidsongeschikt zijn in de zin van de Wet op de Arbeidsonge schiktheid. Aktiviteiten van de groep: Elke donderdagmiddag van 13.00- 16.30 uur zijn wij heel ontspannen bezig in de ontmoetingsruimten van 'Den Opstap', Prins Bernhardstraat 12a. Kom eens kijken, maak een praatje of doe gezellig een spelletje mee, zoals kaarten of een ander gezel schapsspel. Overtuig u wat ook u met Pergamano kunt doen. Wij zijn een paar jaar geleden gestart met het beoefenen van Pergamano. Beginnersmateriaal, verf en advies staan gratis ter beschikking. In de werkplaats kunt u zich aller hande leuke hobby's uitleven onder vakkundige leiding. De bovengenoemde tentoonstel ling is dagelijks tijdens dc openings uren van de bibliotheek te bekijken. De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. Deze weck start in Venray weer een nieuwe en zeer spcktakulaire film Terminal Velocity. Het is een zeer boeiende, spannende en onder houdende film in James Bond stijl. De fil is zo'n sukses, dat er best eens vervolgen van gemaakt kunnen wor den. Het verhaal speelt zich af in een parachuteschool waar zich de meest vreemde situaties afspelen. Al spoedig blijkt, dat er zeer gemene spelletjes gespeeld worden, deze film heeft alles in zich om in navol ging van 'Speed' en The Fugitive' een grote hit te worden. Geprolongeerd worden Disclosure, dc film over scxuclc intimidatie, die net als 'Basic Instinct' tot de topklasse in het thrillergenre gerekend mag worden. De Leewenkoning/The Lion King brult triomfantelijk voor dc 12c week. Only you, blijkt het hart van romantische mensente stelen. Time Cop met Jean Claude van Damme zorgt nog steeds voor de nodige sensatie. Voor dc filmvor ming wordt van ma t/m woe de komedie 'Trois Couileurs Blanc' vertoond. Bromfietser raakte gewond Maandagmiddag omstreeks 12.15 uur verleende een 24-jarige be stuurster van een personenauto op de splitsing Landwcertweg-Akkerweg- Hoeveweg geen voorrang aan de 16- jarige bestuurder van een bromfiets. Bij de daardoor onstane botsing kwam de bromfietsbestuurder ten val en liep verwondingen aan knie en benen op. Aanvankelijk werd de am bulance gewaarschuwd, maar die kon tijdens de rit weer omkeren, omdat de verwondingen achteraf meevielen. Wel konstateerde de politic dat de bromfietsbestuurdcr zijn brommer niet had verzekerd. Daarvoor werd hem proces verbaal aangezegd. Inbraak in café In de nacht van donderdag op vrij dag werd door forcering van een deur toegang verkregen tot een café aan de Patersstraat. Met een breek- werktuig werd de gokkast open gebroken en het daarin aanwezige geld gestolen. Vermoedelijk gaat het om een bedrag van enkele duizenden guldens.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 5