'Niet persoonlijk bedoeld' Orde van de Hazekeutel voor Cor Thijssen Vorstebal 1995 Paardenveiling in Ysselsteyn Vastelaoves krant deze week in de bus Boerebrulluf Reuzesteyn Kloonstroppe 1995 (2) Orde van 't Haöltere Pölleke vur Sjors van Beek Geen autobrand 't Gaolde Paert" voor Sef Janssen Hedsbuulen Heide Carnaval Astma Fonds De Keavers Holthees- Smakt PEEL EN MAAS" Donderdag 9 februari 1995 - Pagina 15 Circus Mök Een goedlopend geheel met wei nig minpunten. Circus Mök gaf dit jaar zelfs enkele voorzichtige aanzetjes tot vernieuwing te zien. Het venijn zat in 1995 niet in de staart, maar al voor de pauze: de aandacht voor het incident met de blindegeleidehond vormde een hot item. Ondanks de kanonnen van buiten de gemeente kon Circus Mök na de pauze het niveau van vóór rust niet vasthou den. Niemand heeft zich echter zitten vervelen en zeker over de hele voorstelling was het één van de betere Mokken van de laatste jaren. De Venrayse koffieshop-eigenaar Math Stoks, die vorige jaar een blin de vrouw met haar geleidehond de toegang tot de zaak had geweigerd, moest het het hardst ontgelden bij Showorkest De Amatie's. De opvol gers van de Trennesetters (zelfde mensen, andere pakken) verpakten hun aanklacht tegen de restaurant houder van Lion d'Or in Vader Abrahams 'Kleine café aan de haven'. Bij Lion d'Or telt, in tegen stelling tot bij Vader Abraham, wel mee wie je bent om binnengelaten te worden, zongen de Amatie's. "Het is niet persoonlijk bedoeld, maar we hopen wel dat het zo aankomt". De Amatie's waren de onbetwiste topper van Circus Mök, niet alleen door hun scherpe aanval op de Venrayse restaurateur, maar ook door de prachtige smartlap voor Martinet Roling, de strakke drum mer Willem en de prima rolverde ling binnen de groep. Een tweede hoogtepunt, eveneens nog voor de pauze, werd gevormd door Die Wiener Sangerknarre, de Schuttersveld-versie van het beroemde knapenkoor uit Wenen. Achter de knarren ging joekskapel Rats d'r Nève schuil en de groep nam eveneens Venrayse toestanden op de korrel. Sterke teksten zoals het motto van busbedrijf Van Ham: 'gaon we katte of de benaming voor het Vlakwatergebied: 'Het Land van Nooit'. Ook de Sangerknarre waren de weigering om de blinde vrouw met haar hond binnen te laten niet vergeten. Muzikaal vielen de vele liedfrag menten op waarvan het gezelschap gebruik maakte. KORTE BEENTJES Wie moest dat na de pauze verbe teren? Dat vroeg menigeen in het publiek zich af, toen de kijkers de bloedhete zaal verlieten op weg naar hun eerste consumptie. Aan het Oostrums kwartet Oe Wië deze taak. Ze deden het aardig en het mannetje met de korte beentjes en de grote rugzak was een leuke vondst. Jammer voor het Venlose trio Neutjes Rang. Want deze groep had iets soortgelijks bedacht. Toeval of niet, je weet het nooit in de vastelao- veswereld, maar het had wel tot gevolg dat Neutjes Rang zaterdag avond een andere act had als vrij dag. De kleine dikke ondeugd, de slome met de treurige hondeogen en de druipsnor en de flitsende enter tainer: de rolverdeling was hetzelfde als andere jaren en ook de ingre diënten waren niet veranderd. Met weinig woorden, veel mimiek en beweging het publiek verrassen, verwarren, soms vertederen, maar vooral laten lachen. Dat lukte prima, al lijkt ook de formule van Neutjes Rang toe aan bijsturing. Met Ger Frenken, de buuttereed- ner uit Roggel, had de Piëlhaas een goede greep gedaan. Onlangs werd hij voor de vijfde keer Limburgs kampioen en in Circus Mök presen teerde hij z'n winnende buut. Het ging eigenlijk nergens over, maar als dronken man wist Frenken het publiek toch te boeien. Hij durfde het zelfs aan om als een echte dron kelap wat in zichzelf te staan mur melen, een teken van vertrouwen in het eigen kunnen. NIEUWE WEGEN? De openingsact was een voor beeld van voorzichtige vernieuwing bij Mök. Het eerste kwartier van de voorstelling werd gevuld met een show-in-de-show op het thema cir cus. Het trompetduo Amazing Trumpets vormde een goede combi natie met de kindergarde. Gymnastiekvereniging St. Christoffel zorgde voor de echte cir cus-inbreng met klimmende aapjes en beren lopend op een bal. Tegen de achtergrond van de Christoffelse kunsten mocht Jeanny van Veghel 'Jao vandaag' zingen. Met de cir cusshow heeft de commissie Mök een elegante oplossing gevonden om vaste onderdelen met meer vaart in het programma onder te brengen. Voor een tweede 'noviteit' zorgde het Hofkoor: de carnavaleske afsplitsing van het Venrays Mannenkoor had niet alleen nieuwe pakken, maar was ook muzikaal nieuwe wegen ingeslagen. Nou zal niemand ontkennen dat het koor daar niet aan toe was en net zo min als de laatste jaren was het optreden van het Hofkoër in 1995 het hoogte punt van Mök. Maar de liedjes waren moderner -muziek van 'Fame'?- en de pakken stelden wat voor. Een verbetering dus. DANSEN Het meest ondankbare werk tij dens een show als Mök is altijd het dansen. Zelden krijgen de dansgroe pen de handen op elkaar, terwijl ze Joost mag weten hoeveel uren heb ben gezwoegd op choreografie en pakken. Alleen de rock 'n roll-act van dansschool Wetjens wist het publiek een beetje warm te krijgen. Maar dat is ook al weer jaren gel den. Toch waren de dansen dit keer helemaal niet slecht. Ad Wetjens en z'n groep Cat Fever zetten met veel stijl een weeshuis vol meiden en een schoorsteenvegerssact neer, afkom stig uit de musicals 'Annie' en 'Mary Poppins'. Goed verzorgd, ook qua kleding. Wilma Keijzers mocht voor de slotact zorgen. Programmatisch niet de meest gelukkige zet, want dansen op muziek van 'Enigma' is niet wat de meeste mensen bij de apotheose van Circus Mök voor ogen hebben. Maar dat doet aan de dansprestatie niets af. En een ballet met hunkeren de nonnen moet kunnen anno 1995. tie. Daarvóór was Cor onder meer al actief geweest als bestuurslid van voetbalvereniging De Molenwiekers en als leider van net eerste elftal van deze club. In het voetbal is Thijssen ook als scheidsrechter in de weer geweest. Tussen de bedrijven door fungeerde hij nog als vrijwilliger in wijkcentrum de Hoender en bij de Algemene Hulpdienst. Cor Thijssen krijgt dit jaar de Orde van de Hazekeutel uitge^ reikt. Voor z'n vele jaren vaii belangeloos werken ten behoeve van vooral de jeugd wordt Thijssenin het zonnetje gezet. Want de lijst van Cors activteitcn lijkt schier eindeloos. Centraal in z'n activiteiten staat echter het sociale. Als er iets moest gebeuren om mensen dichter bij elkaar te brengen dan was Cor erbij. Hij is het meest bekend geworden door z'n werk voor de Venrayse Avondvierdaagse. In 1958 stond Thijssen mede aan de wieg van dit succesvolle evenement en nog steeds is hij de grote animator. In datzelfde jaar richtte hij in Wit Desselke de wandelsportvereniging op en later belandde hij ook in het bestuur van de wandelsportfedera- Zondag 12 februari wordt in paardensportcentrum Sonwil in Ysselsteyn een veiling van paar den en ponies gehouden. De vei ling begint om 14.00 uur. De entree is gratis. Deelnemen kost 55 gulden per dier en inschrijven is nog mogelijk via telefoonnummer 04780-41459. De inschrijving staat open voor die ren met en zonder papieren. Paarden zijn vanaf 13.00 uur te bezichtigen. De dieren mogen getoond worden aan de hand, onder het zadel of in het tuig. Vrijdag 10 februari vindt in de manege aan de Buntweg een oefen- dressuurwedstrijd voor paarden plaats. Inschrijving is vrij voor iedereen in elke categorie. Aanvang 18.00 uur vanaf de BlI-dressuur. Voor inlichtingen kunt u bellen met bovenstaand telefoonnummer. Leden van de zwemvereniging Spio verzorgen deze week de ver spreiding van de Vastelaoveskrant in Venray. De krant, een uitgave van vastelaovesvereniging De Piëlhaas, staat ook deze keer weer vol wetens waardigheden over het vastelaoves- feest. Verder ook informatie over de prins terwijl de nodige "tlauwekul" natuurlijk niet ontbreekt. De krant wordt huis aan huis door de leden van Spio aangeboden. Daarbij wordt een vrijwillige bijdra ge gevraagd. Met uw bijdrage steunt U zowel Spio als De Piëlhaas. De Vastelaoveskrant is voor de buiten-Venrayers vanaf vrijdag avond te koop in boekhandel van den Munckhof aan de Grotestraat. n A.s. zondag 12 februari is de jaar lijkse boerebrulluft in 't Piëlreuzenland. De boerebrulluft wordt dit jaar georganiseerd door, hoe kan 't toepasselijker, de plaatse lijke afdeling van de LLTB. Op zondag 19 jan. j.l. kwam als onderdeel van een hok en quotum verplaatsing, meer dan ooit aktueel in de agrarische sektor, tevoorschijn als Boerebruudspaar 1995 Twan van Toën van Pascher Har (Jenniskens) uit 't Piëlreuzenland en Janneke van Lei van Lei van Soest uit 't Karklingelriek. De onechtelijke huwelijksvoltrekking zal plaatsvin den op zondag 12 feb. a.s. om 15.00 uur in gemeenschapshuis 'De Smelehof. Voorafgaand daaraan zullen alle bruiloftsgenodigden en degenen die aan deze boerebruiloft willen deelnemen om 14.11 uur in Herberg De Peel bij elkaar komen. Vanaf daar gaat de bruiloftsstoet dan in rijtuigen en koetsen in optocht, voorafgegaan door joekskapel Schabberjoeks, naar de Smelehof. Hier zal de huwelijksvoltrekking geschieden ten overstaan van de (on) echte ambtenaren van de burge- lijke stand welke dit jaar i.v.m. de aan het huwelijk gekoppelde quo- tumtransaktie van kg. fosfaat en ammoniak zal gebeuren door de speciaal hiervoor uit Veendam over gekomen ambtenaren, de heren T. en T. Na de huwelijksvoltrekking en receptie van het kersversepaar zul len de Smeleblaozers zorgen voor aangepaste bruilofts- en vastelao- vesmuziek. Dit laatste zal uiteraard afgewisseld worden met voordrach ten en liedjes van familie, buurt, vrienden en vriendinnen. (Foto: Hoedemaekers.) In alle winkels van Venray zag Jantje prachtige posters van kloon stroppe hangen en Jantje kreeg er steeds meer zin in. Ik ga kloonstrop pe, vertelde hij tegen iedereen en de kloonenkoorts stak iedereen aan. Mam had prachtige stof op de kop getikt en een schitterend kloonspak voor kleine Jantje gemaakt. De pak ken voor pap en mam waren even mooi, alleen een beetje groter. Een bonte pruik werd er bij gemaakt en het zag er al heel aardig uit. Pap maakte een paar schellebomen en langzaam maar zeker veranderde de familie in een fantastische kloonen- familie. Het leek wel alsof ze zo uit het circus waren gestapt. Maar. het was nog niet helemaal af. (Volgende week deel 3.) Poging inbraak Een 57-jarige inwoner deed aan gifte van poging tot inbraak in zijn op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto. Het por- tierslot was geforceerd. De schade bedraagt ƒ250,- Cor Thijssen (Foto: Rini van de Leur). Sjors van Beek, journalist van het Dagblad voor Noord-Limburg heeft dit jaar de Orde van het Haöltere Pölleke gekregen uit handen van prins Jan d'n Vierde. Van Beek stap te laaiend van woede naar de rechter vanwege een parkeerbon, die hij kreeg omdat volgens zijn zeggen de automaat kapot was. Omdat de gemeente Venray en Ruijters par keerbeheer dit .laatste niet geloof den, voelde Van'Betk zich voor leu genaar uitgemaakt. Dus stapte hij naar de rechter. Om vervolgens, we zijn dan al enkele maanden later, te ontdekken dat hij had geparkeerd bij een automaat waar hij EERST dient te betalen, voor hij een kaartje krijgt. De commissieleden had het ook dit jaar niet moeilijk bij het vinden van kandidaten. Sollicitanten waren er weer zat: Dakdekkers die een dief met hun auto aan de haal zien gaan, de auto daags er na weer terugvin den en, als ze de politie hebben gewaarschuwd, merken dat de wagen weer weg is. De gemeente Venray die van het plaatsen van car navalstenten zo'n keet heeft gemaakt. Sjaan Minten en Wim van Bijsterveld, die voor de derde keer met elkaar in het huwelijk traden. Onze voetbalclub SVV met dat fedoe rond trainer Maarten Arts. Of et Venrays Mannenkoor dat als Russisch Mannenkoor de politici in Straatsburg wakker wist te schud den. Het beginnen met de aanleg van een voetpad tussen de Stationsweg en Kattestaart, in december, noemen we een Shovele poging van de gemeente om de onderscheiding te krijgen. Om maar helemaal te zwijgen van onze eigen commissie Liedje die zelfs de Raad van Elf entree wilde laten betalen voor de Hazepeper. Uiteindelijk zijn elf kandidaten genomineerd. Bij de officiële pre sentatie van de vastelaoveskrant trok prins Jan d'n Vierde de enveloppe met de naam van Sjors van Beek. Hij wordt dus geboekstaafd als de derde veroveraar van het Haöltere Pölleke, in navolging van Leo Otten van De Piëlhaas en schutter Henk de Klein. Zaterdagmiddag omstreeks 12.00 uur kwam bij de alarmcentrale de melding binnenvan een inwoner van Smakt dat op de autoweg A 73 ter hoogte van de Loobeek een auto in brand stond. De brandweer konstateerde dat het geen autobrand was, maar dat de motor van de diesel-personenauto, bestuurd door een 30-jarige inwoner van Helden, oververhit was geraakt. De bestuur der was gestopt en de stoomwolken had de inwoner van Smakt voor rook aangezien. De schade bleef beperkt tot de motor. Zaterdag 18 februari Een feest dat je op weg naar de vastelaovcnd niet mag missen is het Vorstebal. Voor degenen die dit spektakel als eens meegemaakt heb ben is dit een bekend gegeven en is een aanmoediging om naar dit feest te komen allerminst nodig. Reeds weken worden plannen uitgebroed en uitgewerkt en het is de vraag wat er in de Beejekurf op 18 februari weer aan moois te zien zal zijn. Wat heeft men bedacht en waar zit de humor. Als je al niet zelf tot de ont wikkeling van een idee hebt kunnen komen dan is er het genieten van de fijnzinnige uitvoering van Rooyse humor en Rooyse 'problematiek'. Kortom, DE AVOND voor de echte vierder. Een deskundige jury zal het weer heel moeilijk krijgen om te beoordelen waar de prijzen gaan vallen. Er wordt beoordeeld in vijf katcgorieën (eenlingen, paren, klei ne groepen, middengroepen en grote groepen). In elke kategorie zijn er drie prijzen beschikbaar. De prijzen zijn dit jaar gemaakt door de beken de Venraynaar Koos Swinkels. Om 23.11 uur worden de prijswinnars bekend gemaakt en mogen de mas kers weer af. Vorst Hub zijn laatste Vorstebal als vorst beloofd weer een grandioos spektakel te worden. Het Vorstebal begint om 21.11 uur en wordt muzikaal verzorgd door de Rooyse Hofkapel. Voor één tientje mag u dit festijn meemaken. Leden van de Piëlhaar hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart zelfs gratis toegang. (Op zich al weer eenr eden om lid van de Piëlhaas te worden.) Jong en oud tot ziens op 18 febru ari; Kommissie Optocht en Bals. Op dinsdag 28 februari zal in zaal de Laat de uitreiking plaats vinden van 4t Gaolde Paert''. Deze zeer hoog dorpsonderschei ding wordt slechts toegekend aan een persoon, die in de loop van i'aren zich op een bijzondere wijze leeft ingezet voor de belangen van de dorpsgemeenschap. Deze onderscheiding is dit maal toege kend aande 62-jarige uit Montfoort afkomstige Sef Janssen. In 1956 vestigde hij zich op de Helena-Hoeve te Veulen. Reeds na een korte periode voelde hij zich één met het Veulen en de Veulenaren, en nam hij deel aan het verenigingsle ven. Al spoedig bekleedde hij hier diverse bestuursfunkties. Zo is hij lid van de Doipsraad sinds de oprichting in 1970. Zeer aktief was en ls hij betrokken bij de verfraaiing van de dorpskern, van welk komité hij de grote stimulator is. Reeds 21 jaar maakt hij deel uit van het Bestuur van de Vastenavond-vereni ging, waarvan de laatste driejaar als voorzitter. In 1982 ging hij Veulen voor als Prins Carnaval. Sinds 1974 is hij Veulense afgevaardigde in de Vorstenraad. Ook de jeugd vond bij hem een goed gehoor, en kon bij hem steeds terecht met hun proble men en moeilijkheden. Voor het vele werk wat hij in die jaren belangeloos heeft verzet voor de gemeenschap, wil het Veulen hem op deze manier eens in het zonnetje zetten. 't Gaolde Paert" zal hem namens de gehele gemeenschap worden aangeboden door Vorst Jan. Tijdens het Aldewieverbal in de Gelderkoel is de Prins 1995 bekend gemaakt. Dit jaar regeert Prins Jan IV (Koenen) over de Hctsbuulen. Hij wordt bijgestaan door adjudante Harriet. In het dagelijks leven is Prins Jan IV druk in zijn slijperij. Samen met Prinses Annie en adju dante houdt Prins Jan IV receptie in de Gelderkoel op zaterdag 11 febru ari. Op deze avond wordt ook het boerebruidspaar 1995 bekend gemaakt, aanvang 20.11 uur. Afdeling Vcnray-Horst e.o. van het Astma Fonds organiseert dit jaar een ROOKVRIJE carnavalsmiddag voor alle Astma Fonds Leden. Deze middag vindt plaats op zaterdag 18 februari a.s. van 15.00-17.00 uur in zaal 't Veule in Veulen. Komt u ook? Inlichtingen en opgave tot 13 februari bij mevr. Donders, tel. 04780-84066. Tijdens het 'Aldewicvebal'. in een afgeladen zaal 'De Blauwe Druuf', werd door de politie bijna roet in het eten gegooid. Na een telefoontje kwam de plaatselijke 'Hermandad' opdagen en greep twee verdachte personen in de kraag. Na uitleg te nebben gegeven aan de wctsdicn- ders, waren zij bereidt het paar vrij te laten, waarna deze alnog aan de 'Kaevers' voorgesteld konden wor den als het Boerenbruidspaar 1995: Boercnbruid: Thea, dochter van ós va, van Oeics Sjaak van ut spoor en van ós moe van Berlo's Door, Boerenbruidcgom: Gerard, d'n urste telg en zoon van Johannes Wilhelmus Drost, van d'n del uut Harmeien bej Utrecht ut Kwakbollen land en zoon van Antonia Maria Hoogland uut Reyerscop. Deze twee mensen wor den op 28 februari in de onecht ver bonden in de grote zaal van 'De Blauwe Druuf'. De huwelijkse beletselen kunnen tijdig kenbaar welnkse kenbaar gemaakt worden bij Pistolen Paultje (tel. 04780-36269). Tijdens het jeugdbal, werd er tij dens een raadspelletje de jeugd- prins(es) gekozen. Prins Ene was maar al te blij, dat hij dit jaar een jeugdprinses kon voorstellen aan 'De Keavers': Prinses Daniëlle fDrost, dochter van de boerenbruidcgom), die de jeugd het komende carnaval door zal loodsen met haar leus: 'Gén bagge, zeuge en bicre, mar carnavel viere'. Op vrijdag en zaterdag 10 en 11 februari zullen voor het 27e jaar in sukscssic weer de jaarlijkse Pronkzittingen gehouden worden in zaal 'De Blauwe Druuf' fzaal Trefpunt).Er zal dan weer een keur aan eigen artiesten hun steentje bij dragen om er weer een onvergetelij ke avond van te maken. Er treden o.a. op: Sjang en Keub, ós megjes en Bert K(r)uizinga met zijn beken de programma. (Foto's: Hoedemaekers.) Kleding met verf bespoten Zondagmiddag fietste tussen 13.00 en 14.00 uur een 15-jarige jongen uit Oostrum op de Ros- molenbaan toen, ter hoogte van het viadukt van de A 73, hem een vier tal jongens op de Fiets tegemoet kwamen. Bij het passeren werd een spuitbus met gele verf op zijn kleding gespoten. Schade voor de jongen bedraagt ƒ150,-. Jammer dat de jongen geen goed signalement, van de spuiter kon geven en toen de politie een onderzoek instelde bleken de 'helden' al verdwenen te zijn. Mogelijk dat getuigen de politie kunnen helpen met het achterhalen van die vandalen om hem naast een proces verbaal ook de rekening kun nen presenteren.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15