c c 3 Vergadering gemeenteraad Reglement bevolkings administratie Tips voor een goed gebruik van uw houtkachel woningwet - wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer - wet milieubeheer hinderwet Nieuw beleid bij huisuitzettingen Commissies Onderwijs, sport en sociaal-cultureel werk Commissie Financiële en economische zaken Leges voor Burgerzaken gaan omhoog PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari 1995 - Pagina 18 I GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur. dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. De gemeenteraad van Venray ver gadert op dinsdag 31 december om 19.00 uur in het gemeentehuis: De agenda ziet er als volgt uit: I.Opening. 2.Mededelingcn. 3.Beïdiging van nieuw benoemde raads lid mevr. W. Koster-Maris. 4.Spreckrecht publiek. 5.Vaststelling van de agenda. ó.Notulen van de openbare vergadering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 29 november 1994. 7.Notulen van de openbare vergadering van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 20 december 1994. 8.Ingckomcn stukken. 9.Bcschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het opstellen van een beleidsplan verkeer en vervoer. lö.Benoeming lid algemeen bestuur Bestuursacademie Zuid-Nederland. II.Decentralisatie van de vrijlatingsbe palingen middels wijziging van het Bijstandsbesluit Landelijke Normering en het opnemen van een uitstroom-inccntivc in de Tijdelijke Wet Stimulering Sociale Vernieuwing. 12.Wijziging Bczoldigingsvcrordcning Venray 1981 als gevolg van salaris verhoging. 13.Wijziging van de "uitkerings- en pen- siocnvcrordcning wethouders 1970". 14.Voorbereidingsbcsluit partiïle herzie ning bestemmingsplan "Wederopbouwplan" ten behoeve van het bouwplan van de heer P. van Gooi, inzake het vestigen van een administratie- en belastingadvies- kantoor in het pand Raadhuisstraat 2. 15.Voorbereidingsbesluit ten behoeve van de aanleg van een parkeerterrein aan de Julianasingel (Eurotapijt) en de uitbreiding van Eurotapijt. 16. Vaststelling bestemmingsplan "woningen Etnalaan", alsmede reac tie op zienswijze. 17.Wijziging verordening op de vaste commissies aan burgemeester en wethouders. 18.Bevoegdheid om de benoeming directcur/adjunct-dirccteur van een openbare basisschool over te dragen aan het college vanburgcmccstcr en wethouders. 19.Sluiting. Ingevolge artikel 19, sub 2 van de Wet persoonsregistraties wordt hier bij bekend gemaakt dat ingevolge de Wet gemeentelijke basis adminis tratie persoonsgegevens is opgesteld een "Reglement voor de Gemeentelijke Bevolkingsadministratie". Het reglement is in werking getre den met ingang van 1 januari 1995, onder gelijktijdige intrekking van het "Reglement voorbereiding GBA". Het hier bekend gemaakte regle ment is ter inzage gelegd op het femeentehuis, afdeling Algemene aken kamer 3.23, en is aangemeld bij de Registratiekamer. Op dit moment is zo'n 20 van de Nederlandse huishoudens in het bezit van een open haard of houtka chel. De gemeente Venray wil u, als eventuele gebruiker, inlichten over het meest milieuvriendelijke gebruik van allesbranders. De opleving van de houtkachel is niet zonder bezwaren. De voor naamste bezwaren van het gebruik van zo'n kachel zijn de emissies van polycyclische aromatische koolwa terstoffen (PAK's), dioxines en de directe gevaren voor de gebruiker zoals brand of een koolmonoxide vergiftiging. De PAK's en dioxines komen via de voeding en de omge vingslucht in het menselijk lichaam terecht en kunnen op langere ter mijn schadelijke gevolgen hebben voor de gezondheid. Daarom is het zaak de uitstoot hiervan tot een minimum te beperken. De directe gevaren zijn binnen- luchtverontreiniging en (schoor steenbranden. Binnenluchtverontreiniging wordt veroorzaakt door verbrandtngspro- dukten die niet afgevoerd worden. Oorzaken moeten gezocht worden in de constructie van de kachel, de constructie van de schoorsteen of de weersomstandigheden. Een ander gevaar is de koolmonoxidevergifti ging. Verder is er risico op schoor steenbrand. Dit ontstaat doordat roet in de schoorsteen in brand vliegt. Dit kan gebeuren als de schoorsteen weinig geveegd wordt of als de kachel veel roet produceert. Wie goed stookt, ontziet ons milieu. Daarom volgen hieronder 10 tips voor de milieubewuste stoker: l.Zorg dat de capaciteit van uw haard of kachel past bij de ruimte waar hij zal branden. (Is die capaciteit te groot, dan zijn we geneigd het vuur te tem peren door de luchttoevoer af te knijpen. Resultaat: te klein vuur, onvolledige verbranding, vervuilen de rookgassen.) 2.Zorg voor een goed rookkanaal. 3.Stook uitsluitend droog en onbehan deld hout (ongeverfd, niet geëmp- rcgncerd, geen spaanplaat, ook geen sloophout). 4.Zorg voor een goede ventilatie (lucht toevoer in de kamer). 5.Stook niet bij mist of windstil weer. 6. Zorg voor een goed brandend vuur. 7.U stookt goed, als de rook wit of kleurloos is. 8.Doof het vuur niet, laat het vanzelf uit gaan. 9.Laat minstens eenmaal per jaar de schoorsteen vegen. lOKoop uw haard bij een erkende spe cialist. @all-mag-inspr:Een veilige auto met een slechte chauffeur is alsnog een gevaar op de weg. Vandaar dat de bezitter van een goede haard of kachel de regels dient te respecteren die veilig en milieuvriendelijk sto ken waarborgen. Het aardige is dat hij dan tegelijkertijd vriendelijk is voor zijn omgeving. We leven nu eenmaal in een dichtbevolkt land. Wie bij mist of windstil weer zijn haard stookt, zal zijn buurtgenoten met rooklucht lastig vallen. Buurtgenoten die al jaren in een aard- gasland wonen en daardoor, in tegenstelling tot andere Europeanen, de geur van kolen- en houtrook toch al zijn ontwend. Mocht u over dit onderwerp nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de afdeling milieube heer, telefoonnummer 23629. Meer informatie over de aanleg van schoorsteenkanalen en de aan schaf van kachels kunt u krijgen bij de gemeentelijke brandweer, tele foonnummer: 23521. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: -het bouwen van een garage aan het Kienhout 3 te Ysselsteyn tnv P.J.Crienen, Kienhout 3; -het bouwen van een stal aan de Spurkt te Venray tnv T.H.P.M.Stiphout, Kruisstraat 12a; -het vergroten van het kantoor aan de Merseloseweg 118 te Venray tnv Arbo Dienst Noord-Limburg, Merseloseweg 118; -het bouwen van een erfafscheiding aan de Luitstraat 7 te Venray tnv L.G.A.M.Janssen, Luitstraat 7; -het uitbreiden van de woning aan de Timmermannsweg 14 te Ysselsteyn tnv G.L.H.Linders, Buntweg 4; BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. -het veranderen van een schuur tot een schoonheidssalon aan het Zandakker 13 te Venray tnv A.J.W.B.van der Weiden, Zandakker 13; -het verbouwen en uitbreiden van de woning aan de Veldstraat 22 te Merselo tnv R.Smits, Veldstraat 22; -het uitbreiden van een cafetaria en bovenwoning aan de Hoenderstraat 36 te Venray tnv G.H.M.Janssen, Hoenderstraat36; -het wijzigen van de gevel van de garage aan de Marjolein 28 te Venray tnv M.L.L.M.Janssen, Marjolein 28; -het vergroten van de woning aan de N Hoebertsweg 23 te Venray tnv H.G.M.Hendrix, Hoebertweg 23; -het bouwen van een garage/berging aan Haag 22a te Merselo tnv J.A.B.M.van Meijel, Haag 22a; -het bouwen van een tuinhuisje aan de Kamperfoelie 24 te Venray tnv J.H.T.Bems, Chopinstraat 16; Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1.de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2.de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergunning krach tens de Wet milieubeheer te verlenen aan: l.T.G.M. Kooter-Manders, Vredeweg 2a, 5816 AK Vredepeel voor een revisievergunning op grond van arti kel 8.4 Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Vredeweg 2a te Vredepeel. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking heb bende stukken liggen ter inzage van 26 januari 1995 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 23 februari 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780- 23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wet houders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedach ten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente V?nray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1.Maatschap Verstappen-Peelen. Gunhoekweg 8, 5808 AP Oirlo op grond van artikel 8.1 lid 1 sub b van de Wet milieubeheer voor het veran deren/uitbreiden van de inrichting en/of veranderen van de werking van de inrichting en het in werking hebben van de veranderingen voor een varkenshouderij en landbouw- produktiebedrijf, gelegen aan de Gunhoekweg 8 te Oirlo. 2.G. Jenniskens, Paardekopweg 9, 5813 AT Ysselsteyn voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 Wet milieubeheer voor een kalkoe nen- en varkenshouderij en land- bouwproduktiebedrijf, gelegen aan de Paardekopweg 9 te Ysselsteyn. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 26 januari 1995 tot 9 maart 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur wor den ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelcgging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a.degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c.degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d.belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravcnhagc. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1.CJ.G. van Thiel, Amcrikaansewcg 6b, 5961 GP Horst voor het uitbreiden of wijzigen van een horecabedrijf in het kader van het Besluit horecabe drijven milieubeheer, gelegen aan de Matthiasstraat te Castenray; 2.Kwik-Fit Nederland B.V., Celsiusstraat 12-14, 3846 AL Harderwijk voor het van toepassing worden van het Besluit herstelin richtingen voor motorvoertuigen milieubeheer op een reeds opgerich te hcrstelinrichting voor motorvoer tuigen, gelegen aan de Stationsweg 113 te Venray; 3.Snack-Comer J. Jansen, Kruisstraat 2a, 5801 AM Venray voor het uit breiden of wijzigen van een horeca bedrijf in het kader van het Besluit horecabedrijven milieubeheer, gele gen aan de Kruisstraat 2a en Paterslaan 3 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 26 januari 1995 tot 9 februari 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 26 januari 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, -het vergroten van stallingsruimtc aan de Langeweg 63 te Venray tnv B.P.M.Jansen, Langeweg 63; -het vergroten van de woning aan de Hagelweg 28 te Venray tvn J.J.P.van Gerven, Hagelweg 28; -het bouwen van bedrijfsruimte en een showroom aan het Keizcrsveld te Venray tnv de Ambachtelijke Meubelmaker V.O.F., Vicrlingsebeek 40a te Overloon; -het bouwen van een berging met car port aan de Wasbloem 2 te Venray tnv A.G.J.G.Smits, Wasbloem 2; -het uitbreiden van een loods aan De Hees 4 te Merselo tnv P.Hendrix, De Hees 4; -het veranderen van 13 sociale koopwo ningen aan het Penningkruid 69 t/m 93 (oneven) te Venray tnv Bouwbedrijf Clevcn, Gen.Dempseystraat 25 te Swolgen; -het vergroten van de woning aan de St.Catharinastraat 33 te Leunen tnv P.M.Houben, St.Catharinastraat 33; -het renoveren van een serre aan de St.Jozefweg 10 te Venray tnv A.J.J.M.van Dooren, St.Jozefweg 10; -het veranderen van de woning aan de Prins Hendrikstraat 20 te Venray tnv P.M.H.Lucassen, Dalkruid 5 te Asten; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. BOUWTOESTEMMING OP BOUWMELDINGEN Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. -het bouwen van een garage aan de Randenrade 90 te Oostrum tnv P.H.J van Megen, Randenrade 90; -het plaatsen van een dakkapel aan de Allegrostraat 17 te Venray tnv H.A.van Waaijenburg, Allegrostraat 17; *het bouwenvan een schuur aan de Sleutelbloem te Venray tnv N.W.Luyendijk^ Sleutelbloem 19; -het bouwen van een tuinhuisje aan de Isabellahof 5 te Venray tnv G.W.M.Kempen, Isabellahof 5; -het bouwen van een tuinhuisje aan de Morgenster 1 te Venray tnv R.Hazeleger, Morgenster 1; -het bouwen van een blokhut aan de Zwanebloem 14 te Venray tnv A.A.C.van Gastel, Zwanebloem 14; -het bouwen van een tuinhuisje aan het Sneeuwklokje 14 te Venray tnv P.H.C.Bessems, Sneeuwklokje 14; -het bouwen van een tuinhuisje aan de Reigersbek 14 te Venray tnv H.Apeldoom, Reigersbek 14; Zij die menen door de afgifte van een Kennisgeving beschikking.Nr. 83/92 BURGEMEESTER EN WETHOU DERS VAN VENRAY ,makcn, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu- hygiïne en het overgangsrecht van de Algemene Wet Bestuursrecht bekend, dat zij in afwijking van de ontwerp beschikking een hinderwetvergunning hebben verleend aan Mts. Janssen- Litjens, Heidseweg 66, 5812 AB Heide, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een var kenshouderij, gelegen aan de Deumeseweg 59 te Heide. De Beschikking en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 26 januari tot 9 maart 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23630) op elke donder dag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a.degenen die bezwaren hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c.degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ont werp zijn aangebracht; c.belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bezwaren te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet, in tweevoud, worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Kennisgeving bekendmaking ontwerp beschikking. Nr. 3/93 BURGEMEESTER EN WETHOU DERS VAN VENRAY, maken bekend, gelet op de Wet algemene bepa lingen milieuhygiïne, dat zij voorne mens zijn hinderwetvergunning te verle nen aan Rank Xerox Manufacturing Nederland B.V., Maasheseweg 89, 5804 AB te Venray voor het uitbreiden/wijzi gen van de inrichting aan de Maasheseweg 89 met een hal aan de Smakterweg 15 te Venray, voor de ver spanende bewerking van aluminium cylinders ten behoeve van de produktie van photoreceptors. Dit onder oplegging van voorschriften die nodig zijn in het van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbeho rende stukken kunnen in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewer ken) worden ingezien van 26 januari tot 9 februari 1995. Tot deze datum kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780- 23630), worden ingezien op elke don derdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaarschriften moeten schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Venray, 26 januari 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer of meer van deze bouwtoestemmingen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen, -het vergroten van de woning aan de Akkerweg 10 te Venray tnv H.Meusen, Akkerweg 10; -het bouwen van een serre aan de Frans Michelsstraat 3 te Venray tnv C.H.A.van Meijel, Frans Michelsstraat 3; -het vergroten van de garage/ bouw car port aan de Molenhofweg 3 te Leunen tnv H.W.M.Noijen, Molenhofweg 3; De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 27 januari 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren bij burgemeester en wet houders worden ingediend. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD (artikel 19 WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen. - het bouwen van 6 sociale koop-wonin gen en 12 vrije sektor-woningen met éénmalige bijdrage, St. Antoniusveld te Venray, t.n.v. Jansen de Jong Plan Coördinatie b.v., J. Smitzlaan 4 G te Eindhoven; - het bouwen van 36 vrije sektor-wonin- gen, St. Antoniusveld te Venray, t.n.v. Jansen en de Jong Plan: Coördinatie b.v., J. Smitzlaan 4 G te1 Eindhoven; - het bouwen van 23 vrije sektor-wonin- gen, St. Antoniusveld te Venray, t.n.v. Jansen en de Jong Plan Coördinatie b.v., J. Smitzlaan 4 G te Eindhoven; - het bouwen van 7 sociale koop-wonin gen en 12 vrije sektor-woningen met éénmalige bijdrage, St. Antoniusveld te Venray, t.n.v. Jansen en de Jong Plan Coördinatie b.v., J. Smitzlaan 4 G te Eindhoven; het bouwen van 20 sociale huur woningen, St. Antoniusveld te i Venray, t.n.v. Jansen en de Jong Plan Coördinatie b.v., J. Smitzlaan 4 G te j Eindhoven; - het bouwen van twee woningen aan De Vlies te Veulen tnv Bouwbedrijf Th.Tcunissen B.V., Jan Poelsweg la te i Ysselsteyn; - het bouwen van een woning met gara- ge en carport aan de Smakterveld- j weg te Venray tnv J.P.G.Jenneskens, j Boterbloem 29; De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 27 januari 1995 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 26 januari 1995 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS De gemeente Venray voert per 1 Januari 1995 een nieuw beleid bij luisuitzettingen. De nieuwe werk wijze kent de volgende uitgangs punten: 1.De gemeente heeft geen ver antwoordelijkheid voor de inboe del van een ontruimd pand. Concreet betekent dit dat de gemeente van een exploit van de deurwaarder kennis neemt, maar geen actie onderneemt om de inboe del in bewaring te nemen. De gemeente stelt dus geen container meer beschikbaar en verzorgt even min de opslag van de inboedel. De gemeente houdt wel als taak de openbare weg vrij en begaanbaar te houden zoals onder punt 2 wordt beschreven. De gemeente treedt niet in de eigendomssituatie van de inboedel. 2.De gemeente zal de inboedel, die op de openbare weg is gezet, overbrengen naar de stort. Evenals voorheen het geval was zal de deurwaarder de inboedel bui ten het te ontruimen pand plaatsen. Nieuw is dat de gemeente geen con tainer meer beschikbaar stelt, waar door de deurwaarder genoodzaakt is de inboedel op straat te zetten of zelf voor een andere oplossing te zorgen. De gemeente zal de op straat gezette inboedel dezelfde dag nog afvoeren naar de sportplaats. i Daarbij geldt de volgende werkwij ze: De huisuitzetting zal vóór 12.00 uur plaatsvinden. *De betrokkene heeft de gelegen heid tussen 12.00 en 16.00 uur de inboedel te verwijderen, elders op te slaan etc. Alles wat op de dag van de uit zetting, na 16.00 uur., nog op straat staat, wordt verwijderd en afgevoerd naar de stortplaats. Aangenomen wordt dat van deze goederen afstand is gedaan. 3.De gemeente zal betrokkene in kennis stellen van haar handelwij ze. Betrokkene dient zelf tegen dief stal of verlies van de inboedel te waken. De gemeente zal met ingang van 1 januari 1995 strikt de hand houden aan de nieuwe regeling. De commissie onderwijs, sport en sociaal-cultureel werk vergadert op donderdag 2 februari om 19.00 uur in het gemeentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: 1 .Opening, vaststelling agenda en mede delingen. 2.Spreekrecht publiek. 3.Ingekomen stukken: 4.Vaststelling verslag van de vergade ring d.d. 8 december 1994. 5.Gewestaangelcgenheden. 6. Bespreking voortgang bouw sporthal in Landweert. 7.Bespreking adviesnota inzake opstel ling van een Integraal Huisvestings Plan primair onderwijs. 8.Rondvraag en sluiting. De commissie financiïle en eco nomische zaken vergadert op woensdag 1 februari a.s. om 19.00 uur. De agenda luidt als volgt: I.Opening. 2.Spreekrecht publiek. 3. Vaststel ling verslag van 7 december 1994. 4.Economische aangelegenheden. 5.Raadsvoorstel eerste algemene aan passing begroting 1995 ó.Raadsvoorstel onontkoombare/onuit- stelbare wensen 1995. 7.Nota verbetering budgetbewaking. 8.Gewestaangelegenheden. 9.Ingekomen stukken en mededelingen. 10. Rondvraag. II.Sluiting. Per 1 februari a.s. stijgen de gemeentelijke leges voor een aantal produkten en diensten. Hieronder volgen de voornaamste wijzigingen voor diensten van de afdeling Burgerzaken: paspoort: f 87,(oud f 86. zakenpaspoort: f 122,(oud f 113,—) rijbewijs: f 58,(oud f 57, Pas 65: f 10,— (oud f9,75) Attestatie de Vita (bewijs van in leven zijn): f 10,(oud f 6,80) bewijs van Nederlanderschap: f 10,—(oud f6,80) verklaring omtrent het gedrag: f 15.— (oud 6,80) verklaring in belang aanvrager (geen uittreksel of afschrift): f 15,— (oud f 10,25) legalisatie handtekening: f 10, (oud f 3,50) huwelijk van maandag t/m vrijdag: f 250,—(oud f 111,— huwelijk andere tijd: f 900,(oud 880,—) extra bedrag vermissing paspoort: f 37 (oud f36.—) extra bedrag vermissing identiteits kaart: f 16,25 (oud f 16, Drank- en horecavergunning: f 500,— (oud 41,85) Overlastverordening (vergunning): f 250,—(oud f41,85) Winkelsluitingskaart: f 30,(oud f 10,25) Algemeen tarief openbare orde en veiligheid: het tarief van f 10,25 wordt f 30,—

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18