PEEL EN MAAS 30-50% KORTING Vlakwatercross belooft een topper te worden Gezondsheidszorg Noord- Limburg kalft af ONDERTROUWBAL Open Dagen bij Agrarisch Opleidings Centrum 60 Arbeidsplaatsen van Gogh Instituut naar Weert Winst met bijsmaak voor Red Star dames Let op Let op Subsidies sociale woningbouw gewijzigd FINALE WINTEROPRUIMING zat. 28 jan. - aanvang 21.49 u. Foyer Schouwburg IWOONHUISI Kerntaken en bevolking WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Nieuwe accomodatie Willem Teil in Oirlo ONZE TOTALE WINTERKOLLEKTIE AV Venray-regio verwacht zondag 1000 atleten aan de start De negentiende editie van de Vlakwatercross belooft weer een topper te worden. Verleden jaar trok de grootste en belangrijkste Noord-Limburgse veldloop bijna 1000 atleten naar het fraaie natuurgebied Vlakwater in Venray. De organiserende vereni ging AV Venray-Regio verwacht a.s zondag hetzelfde aantal te mogen begroeten by deze cross die deel uitmaakt van de LimBra- cross, waarvan een aantal Limburgse en Brabantse vereni gingen eveneens deelnemer zyn. Voor AV Venray-Regio wordt de cross een belangrijke vuurdoop. De snelgroeiende vereniging wil in 1996, als de club haar twintigjarig bestaan viert, de Vlakwatercross eventueel van het predikaat Zuidnederlands Veldkampioenschap voorzien. Tegen die achtergrond heeft AV Venray-Regio de voorbije maanden de puntjes op de i gezet. De akkomoaatie en net parcours hebben in vergelijking met de afge lopen edities een facelift ndergaan. Het zenuwcentrum van de Vlakwatercross is gevestigd in har moniezaal de Perdstal aan de Kempweg, op steenworp-afstand van het parcours. Bij de Perdstal kunnen de deelnemers zich omkle den, vindt de inschrijving plaats en is de kantine gevestigd. VOLTREFFER De Scholierenloop om de Jo van Oers Memorial en de Lex Biessels Trofee waren verleden jaar een vol treffer. Vele honderden jongens en meisjes stredcen voor hun school in het natuurgebied Vlakwater. De leerlingen van het basis onderwijs komen zondag om 09.45 in aktie, de leerlinge van het voortgezet onder wijs om 10.45 uur. Een half uur later klinkt het startschot van de trimlopen. De deelnemers kunnen kiezen uit trajekten met een lengte van 2000-4000-6000 of 8000 meter. Om exact 12.00 uur gat het KNAU- programma van start. De vrouwen vertrekken om 14.05 uur en de man nen om 14.45 uur. Voor verschillen de atleten van AV Venray-Regio, die de voorbije maanden her en der in vaderlands veldlopen hun visite kaartjes hebben afgegeven, is de Vlakwatercross een prima gelegen heid om voor eigen publiek te excel leren. De toegang is gratis. In de namiddag krijgt de prijsuitreiking z'n beslag. AV Venray-Regio heeft alle kategoriën ereprijzen in het vooruitzicht gesteld. Bovendien zijn er geldprijzen voor de beste man nen, vrouwen en veteranen. Alle deelnemers kdrijgen een heringe- ring en worden prijzen in natura ver loot. Inlichtingen: 04780-84449 of 82842. Programma: Het volledige programma van de negentiende Vlakwatercross ziet er als volgt uit: 09.45: Scholierenloop basisonder wijs, 1100 meter. 10.45: Scholierenloop voortgezet onderwijs, 1575 meter. 11.15: Trimlopen, 2000. 4000. 6000 en 8000 meter. 12.00: pupillen-C, 1100 meter. 12.20: meisjes-pupillen a/b,1100 meter. 12.20: jongens-pupillen a/b,1100 meter. 12.30: meisjes-D, 1100 meter. 12.40 Jongens-D, 1575 meter. 12.50: meisjes-C, 1575 meter. 13.00: jongens-C, 2675 meter. 13.20: meisjes-B, 2675 meter. 13.40: jongens-B, 4275 meter. 14.05: meisjes-A 4000 meter, vrouwen veteranen 4000 meter, vrouwen 6000 meter. 14.45: jongens-A 6000 meter, mannen veteranen 8000 meter, man nen 12.000 meter. wintercollectie voor de helft van de halve prijs Henseniusplein 4a Snelkraak in de Grotestraat In de nacht van maandag op dinsdag vond in een modezaak aan de Grotestraat een zgn. snelkraak plaats. Met een trottoirtegel werd en etalageruit vernield waardoor de daders in de zaak zijn gekomen. De buit bedroeg hoofdzakelijk de duur dere kledingstukken uit de etalage en de rekken. De inventarisatie moet nog worden opgemaakt, maar de waarde van de gestolen kleding bedraagt vele duizenden guldens. Getuigen werden wakker gemaakt door het geluid, maar hadden de politie niet direkt in kennis gesteld. Nogmaals verzoekt de politie drin gend, indien men 's nachts iets ver dachts hort, onmiddelijk de politie te bellen. Ramkraak in Schoolstraat In de nacht van donderdag op vrij dag vond omstreeks 04.45 uur een ramkraak plaats in een zaak in lederen kleding aan de Schoolstraat. Getuigen zagen dat met een per sonenauto de toegangsdeur werd gek raakt, zodat de deur naar binnen viel, ze zagen verder dat enkele personen tot twee maal toe in de zaak zijn geweest en lederen kleding in die auto legden. Die verdween daarna met grote snelheid in de richting van de Overloonseweg. Jammer genoeg hadden die getuigen het kenteken- nummer niet op kunnen nemen. De politie hoopt dat er nog andere getuigen zijn geweest, die de auto hebben gezien. Ook die worden ver zocht kontakt op te nemen met de politie. Binnengedrongen in woning Donderdag middag had een poging 1 tot diefstal plaats in een woning aan de Tedderstraat. Toen de bewoonster 1 thuis kwam zag ze de voordeur openstaan en trof ze in de woning twee haar onbekende jonge mannen aan, die bezig waren geweest haar woning te aoorzoeken. Op haar vraag wat ze daar te zoeken hadden, vluchtten de twee de woning uit. Eén verdween in de richting van de Westsingel, de ander in de richting van de Helfrichstraat. Zover kon worden nagegaan hadden de indrin gers geen kans gezien wat mee te nemen. Sporen van de braak waren niet te vinden, zodat de politie aan neemt dat gebruik is gemaakt van een valse sleutel. De politie zoekt getuigen In dit kader wijst de politie er nog maals op om altijd gebruik te maken van het nachtslot. Niet alleen vanuit de binnenkant van de woning, maar ook als men de wining heeft verlaten. Dit kan af doende zijn om te voorkomen dat indringers met een valse sleutel bin nenkomen. Vernieling Een 38-jarige inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van planten in zijn tuin bij zijn woning aan de Kempweg. Onbekenden heb ben in de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 02.00 uur, met be hulp van een meegenomen winkel wagentje, vernielingen aangericht in de tuin. Het winkelwagentje werd over de omheining in de tuin gegooid, waardoor een aantal vaste platnen in die tuin, met een gezamenlijke warde van ƒ125,-, wer den vernield. MlT DE [GEMAENTEKL.ÖTJES GÖT UT OP ZIEN BOEREFLÖTJES In het laatste weekend van januari houdt het AOC Limburg haar jaar lijkse Open Dagen voor de opleidin gen in het Middelbaar Beroeps Onderwijs. Elke lokatie heeft een eigen Dag, waardoor het mogelijk is informatie in te winnen voor elke opleidingsplaats. Met een VBO- MAVO- of HAVO- vooropleiding kan men bij het AOC Limburg terecht voor verschillende middelbare opleidingen. Studierichtingen als Bloemschikken, Plantenteelt, Natuur-, Milieu- en Landschapsbeheer en Veehouderij maken een veelzijdige beroepskeuze mogelijk. Binnen deze richtingen zijn, toegespitst op de vragen en de wensen van het bedrijfsleven, ook weer verschillende afstudeervarian ten mogelijk. De ot ;en zijn er in het deeltijdonderwijs fleeriing- stelsels) en in het volletijas dagon derwijs. In het dagonderwijs kan met kiezen voor een 2, 3 of 4-jarige opleiding. Het AOC Limburg wordt bezocht door leerlingen uit geheel Limburg en Zuid-Oost brabant. Er zijn vesti gingen in Horst, Heerlen en Roermond. Deze lokaties liggen allen op loopafstand van het station. De bereikbaarheid per openbaar vervoer is goed. Het AOC Limburg ligt dus voor iedereen in de buurt. Tijdens de Open Dagen kan men uitgebreid kennis maken met de diverse studierichtingen. Door leer lingen en docenten zullen demon straties en praktica verzorgd wor den. Elke lokatie laat iets zien van de eigen specifieke studierichtingen zoals Biologie, Computerkunde, Bodemkunde, Dierhouderij, Bloemschikken, Tuinaanleg, Boomverzorging enz. Bij alle studierichtingen van eht AOC Limburg staat de praktijk cen traal. De praktijkervaring die men opdoet, hangt samen met de keuze voor een 2, 3 of 4-jarige dagoplei ding. Stages op verschillende bedrij ven lopen als een rode draad door de opleidingen. Het gaat om dagstages, een dag in de week, en om bloksta- ges van meerdere weken. De opleidingen in het leerlingstel sel zijn vooral gericht op de kombi- natie werken en leren. Men gaat dan vier dagen per week naar een bedrijf en een dag in de week naar school. Gedurende de opleiding gaat men diverse keren een week naar een praktijkschool elders in Nederland. Ook zijn er door internationale samenwerking uitwisselingspro gramma's met studenten uit andere landen mogelijk. Nieuw is de twee-jarige opleiding plantenteelttechniek. Als met na twee jaar deze opleiding met goed gevolg heeft afgesloten kan men op heel veel soorten bedrijven aan het werk. Natuurlijk vooral op bedrij ven waar akkerbouwgewassen, gro ten, bloemen of bomen geteeld wor den. Maar er zijn ook mogelijkheden bij een loonwerkbe- drijf of een mechanisatiebedrijf. En als men wil kan men ook nog verder studeren in een drie- of vierjarige opleiding op het AOC Limburg. Na de herfstvakantie is er in Horst een gloednieuw gebouw in gebruik genomen. Zowel de leerlingen van de Biologische School als die van de MBO-opleidingen zijn er gehuis vest. Ook honderden kursisten bezoeken wekelijks deze lokatie aan de Spoorweg te Horst. Naast het gebouw wordt druk gewerkt aan de schooltuin, in het voorjaar start men met de bouw van een nieuwe kas. Waar wordt de open dag gehouden Lokatie Horst: vrijdag 27 jan. van 18.30-21.30 uur, Spoorweg 8, tel. 04709-81620. Groenteteelt, Bloementeelt, Boomteelt, Veehouderij, Pluimveehouderij, Leerlingstelsels. Lokatie Roermond: zondag 29 jan. van 12.00-16.30 uur, Roersingel 28, tel. 04750-19600. Groenvoorziening, Natuur-, Milieu- en Landschapsbeheer, Veehouderij, Pluimveehouderij, Leerlingstelsels. Auto gestolen Maandag werd vanaf de parkeerplaats bij het NS-station in Oostrum een rode Volkswagen Golf gestolen. De diefstal heeft plaats gevonden tussen 07.30 en 11.30 uur. De benadeelde is een 29-jarige inwoner van Swolgen. De waarde van de auto bedraagt ƒ6000,-. Mishandeling Een 20-jarige Venraynaar deed aan gifte van mishandeling, zater dagavond gepleegd in een disco in- Leunen. De man zat op een kruk aan de bar toen hij door een hem on bekende man verschillende malen in de rug werd gepord. Hij maakte daarover een opmerking en als antwoord kreeg hij een Icopstoot toegedien, waardoor hij een wondje boven zijn oog opliep, waarvoor hij zich onder medische behandeling moest stellen. De politie heeft de zaak in onderzoek en hoopt met medewerking van getuigen de 'kopstoter' te achterhalen. TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) I Prijs en aanvaarding I in overleg: r 040-833300 Zaterdag j.l. is door D66 Venray een studiemiddag gehouden in het kader van de aanstaande kernta- kendiskussie. Naast de leden van de gemeenteraadsfraktie en kom missies van Venray, waren er ver tegenwoordigers van D66 uit Venlo, Tegelen, Grubbenvorst en Deurne. Aan de hand van een fic tieve gemeente, die overigens wel veel overeenkomsten had met de gemeente Venray, werd uitvoerig gesproken over wat de gemeente wel en niet tot haar taken moet rekenen. Wat nu nog een theoretische dis- kussie was, wordt binnenkort in Venray werkelijkheid. Duidelijk is dat er moeilijke keuzes gemaakt moeten worden. Eveneens werd dui delijk dat bij een dergelijke diskus- sie de burgers betrokken moeten worden. Doordat de gemeente zich zo nadrukkelijk moet bezinnen op haar takenpakket doet zich een goede gelegenheid voor om met name de dorps- en wijkraden en betere plaats te geven in keuzes en uitvoering van taken. Een van de Eunten waar D66 grote waarde aan echt. In deze zin kan gezegd wor den dat van de nood een deugd gemaakt kan worden. Een voorbeeld in deze zijn de diverse speelvoorzieningen in dor pen en wijken. Speelvoorzieningen voor de jeugd zouden bij uitstek een verantwoordelijkheid kunnen wor den van de bevolking in het dorp/wijk. De gemeente kan ruimte, geld en kennis beschikbaar stellen. Onderhoud, vervanging en renovatie kunnen door de bevolking zelf uit gevoerd worden. Op die manier bespaart de gemeente loonkosten terwijl de lokale bevolking veel meer invloed krijgt. Ook schoolbe sturen zouden hierbij betrokken moeten raken omdat veel speeltoe stellen bij de basisscholen staan. Als vervolg op deze diskussie en in de wetenschap dat door de gemeente een onderzoek naar de veiligheid van de speeltoestellen wordt verricht, zal door D66 bin nenkort een bijeenkomst met dorps- en wijkraden, schoolbesturen en ouderraden georganiseerd worden. DONDERDAG 26 JANUARI 1995 Nr. 4 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG .«i Venrayse PvdA onderschrijft brief Horster fractie: Na het sluiten van de polikliniek in Horst is de beurt aan Venray. Omdat Horster patiënten voor het St Maartensgasthuis in Venlo zul len kiezen vanwege de betere bereikbaarheid en uitgebreider voorzieningen, loopt het St. Elisabethziekenhuis op de langere termijn de kans eveneens het loodje te leggen. Nog maar één ziekenhuis in Noord-Limburg is een ongewenste ontwikkeling. Om de zaak in balans te houden moet de poli in Horst blijven. Dat is de boodschap van de Horster en Venrayse PvdA-fracties aan de besturen van beide gemeen ten. Omdat de Horster poli sterk verbonden is met het Venrayse zie kenhuis tast het verdwijnen van functies in Horst voornamelijk de positie van het St. Elisabethziekenhuis aan. Dat is toch al in het nadeel vergeleken met Venlo, omdat het St Maartens Gasthuis beter is uitgerust. Meer Horsternaren kiezen derhalve voor Venlo en dat wordt nog erger wan neer door A73 en Zuiderbrug het St Maartens Gasthuis sneller bereik baar is dan het Venrayse ziekenhuis. Dat scenario mag geen werkelijk heid worden vinden de beide socia listische raadfracties, omdat het leidt tot een onevenwichtige sprei ding van de gezondheidsvoorzienin gen in Noord-Limburg. Daarom moet Venray als ziekenhuis sterk blijven en dientengevolge moeten in Horst in poliklinische functies behouden blijven. Horst had tot 1979 een eigen zie kenhuis. Na de sluiting, die met veel protesten gepaard ging, bleven in Horst een aantal poliklinieken bestaan. Daarvan zijn inmiddels de afdelingen röntgenologie en oog heelkunde gesloten. Voorstellen om ook de ambulancestandplaats in Horst op te heffen liggen op tafel. Met de realisatie van een zg. Multifunctionele eenheid (MFE) in Weert zullen ca. 60 arbeids plaatsen van Venray naar Weert verplaatst worden. Dat blijkt uit een overeenkomst tussen het Vincent van Gogh Instuut, het Riagg Midden-Limburg en het St. Jans Gasthuis in Weert. De overeenkomst vloeit voort uit het in 1993 afgesloten convenant tussen de VVGI, de overheid en de zorgverzekeraars. Daarin was ondermeer opgenomen dat een MFE voor 1-1-1998 tot stand moet zijn gekomen. Een MFE is een nieuw type voorziening voor geestelijke gezondheidszorg, waar psychiatri sche patiënten terecht kunnen voor allerlei vormen van psycchiatrische hulpverlening. Dit kan variëren van ambulante behandeling tot opname of beandeling gedurende een aantal uren per dag in een speciaal daartoe ingerichte afdeling. In een MFE worden uiteenlopende hulpverle ningsvormen samengebraent wat moet leiden tot een betere zorg. De inbreng van het Vincent van Gogh Instutuut bestaat uit 50 klini sche en 10 deeltijdplaatsen met bij behorende poliklinische capaciteit. Hoewel het Red Stars dames team haar eerste wedstrijd win nend afsloot, had het team toch een kater. Naar dit duel tegen Den Helder was al een tijdje uitgeke ken. Want meervoudig Europees kampioene Bettine Vriesekoop zou acte de presence geven. Helaas voor Red Stars moest zij af zeggen. Vriesekoop gaf er de voorkeur aan uit te zieken van een griepje dan aan te treden tegen Venray. En omdat haar invalster eveneens ziek was speelde Den Helder maar met twee dames. Alleen Evelien Hengstman kwam fit aan de start. Zij won van alle Red Stars speelsters. Danielle Poels won haar wedstrijd tegen Guus Hendriks. Echter als klap op de vuurpijl gaf Hendriks haar wed strijd tegen Edith Hoogenboom geblesseerd op. Doordat eerder het dubbel Wilmie Seuren en Danielle Poels gewonnen had werd een 7-3 overwinning geboekt. Zaterdag kan Red Stars zien waar het werkelijk staat. Dan speelt het uit tegen Shot Wagen ingen. Heren tegen Oegstgeest Het herenteam speelt zaterdag haar eerste wedstrijd van de compe titie. Het zal in Oegstgeest aantre den tegen het sterke Pecos. Met ingang van dit jaar verandert er het een en ander op het gebied van de subsidising van woning bouw. Dat heeft te maken met de inwerkingtreding van het zogeheten Besluit woninggebonden subsidies 1995 op 1 januari van dit jaar. Dit besluit brengt met zich mee dat de landelijke uniforme voor waarden en subsidies vervallen. De gemeenten kunnen voortaan zelf bepalen of en hoeveel subsidies ze verstrekken aan de nieuwbouw van woningen, woonwagens en stand plaatsen of aan ingrijpende woning verbetering. Daarvoor kunnen ze putten uit één groot volkshuisvestingsfonds, waar uit elke gemeente een bepaald bedrag krijgt toegewezen. De gemeente Venray houdt bij de verdeling van de subsidies rekening met de volgende voorwaarden: -de woningbehoefte -evenwichtige verdeling van de woningvoorraad -variatie in sociale samenstelling van wijken -goede kwaliteit van woning en woonomgeving -financiïle draagkracht van sociale verhuurders Op basis van deze criteria heeft het college van B en W van Venray deze week een aantal besluiten genomen die worden vastgelegd in de verordening "Woninggebonden subsidies Venray 1995". De voornaamste besluiten bestaan eruit voortaan: •alleen subsidies te verstrekken aan woningen, woonwagens en standplaatsen in de sociale sector. Daarbij geldt als voorwaarde dat de kosten niet meer mogen bedra gen dan f 159.000, het maximale bedrag voor een sociale koopwo ning. •voor sociale huurwoningen met een huurprijs van max. f810,- een subsidie toe te kennen van f 5000,-. Onder bepaalde voorwaarden kan een extra subsidie worden toege kend van f 5000,-, waarbij de huur niet hoger mag zijn dan f 665,-. •voor sociale koopwoningen een subsidie van f 5000,- en f 10.000 toe te kennen, afhankelijk van het inko men en de leeftijd van de koper. •voor woonwagens en standplaat sen een vast subsidiebedrag toe te kennen. Voor huur- en koopwagens bedraagt dit f 15.000,- en voor huur- en koopstandplaatscn f 5000,-. Alle subsidiebedragen worden in één keer uitbetaald. Voor de controles en toetsingen van al afgegeven beschikkingen blijft de subsidieregeling van 1992, 1993 en 1994 van toepassing. Vernieling in kantoor ex-baas Een 46-jarige Venraynaar deed vrij dagmiddag aangifte van vernieling aan zijn kantoor aan de Albionstraat in Leunen. De politie kon de ver nieler, een 39-jarige inwoner van Lomm. ter plaatse aanhouden en uit het kantoor verwijderen. De man was onder invloed van alkohol en wilde een gesprek hebben met zijn vroegere werkgever om het een en ander uit te praten. Omdat hij niet binnen kon komen, had hij zich met geweld toegang weten te verschaf fen. De man kon na verhoor en op making van proces verbaal terzake vernieling weer naar huis. De ver nieling vond vrijdagmiddag plaats. Onzeker rijgedrag De politie zag in het Brukske een personenauto op 'n manier wergrij- den die aanleiding gaf tot een onder zoek. De blaastest nad geen resultat, maar omdat de bestuurder de looptest niet goed uitvoerde en hij verklaarde onder invloed van medicijnen te zijn, werd hem een bloedproef af genomen. Hij kreeg een rijverbod van 12 uur en proces verbaal aan gezegd, want ook onder invloed van medicijnen kan levensgevaar voor verkeersdeelnemers opleveren. Personenauto uitgebrand Dinsdagavond omstreeks 23.00 uur kwam bij de brandweer een melding binnen dat in een bospad langs het Defensiekanaal aan de Zeilbergseweg een auto in brand zou staan. Toen de brandweer arriveerde bleek de auto niet meer te redden te zijn. De auto brandde totaal uit. Uit het onderzoek van de politie bleek het en Volkswagen golf te zijn van een inwoner uit Venlo. Of- die auto gestolen was kon niet wor den bevestigd. De eigenaar van de auto moest woesdagmorgen nog worden gehoord. Een buurtbewoonster had de autobrand ontdekt maar had niet dur ven te gaan kijken. Winkeldiefstal Zaterdagmiddag omstreeks 15.00 uur werd in een warenhuis aan de Grotestraat een 65-jarige Venrayse man betrapt bij winkeldiefstal. De man wilde een kaars en twee por temonnees ter waarde van ƒ61,- mee nemen zonder die te hebben af gerekend. De man werd door het per soneel aangehouden en overgegeven aan de politic, die hem na verhoor en het aanbieden van een transaktie van ƒ200,- naar huis stuurde.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 13