PEEL EN MAAS 99v Uitbreiding bij Inalfa "Organisatie van het jaar" Brukske wil einde aan overlast geparkeerde vrachtauto's Bijzonder bouwplan langs de Oostsingel OPRUIMING 69,95 Nieuwe accommodatie voor Willem Teil Huldiging sportkampioenen 1994 in gemeente Vierlingsbeek Weer succes voor Leunse Chinchilla's UW Asielzoekers met beddengoed vertrokken. Verkeers ongelukken met gewonden WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 19, 20, 21 januari Alle damenstruien Secretaris ;t bestuur: Nament iorzWer c. Brouwers Zanten PEEL EN MAAS WEEKBLAD Deze week is de verkoop gestart van 15 "patio"-bungalows in het plan Burggraaf, langs de Oostsingel. Een bijzonder plan vanwege de fraaie ligging, dicht by het centrum en vanwege de fraaie vormgeving. Voor de reali satie van dit plan tekenen Smits Bouwbedrijf Someren, architec tenbureau Lerou en Hauzer Makelaardij bv Venray/Venlo. VORMGEVING Wie bij Hauzer komt informeren naar deze woningen zal meteen de fraaie vormgeving van de patiowo ningen opvallen. De ronde contou ren die het gezicht van de panden bepalen, vallen direkt in het oog. Aan deze vormgeving is bovendien een bewuste materiaalkeuze verbon den: handgevormde bakstenen voor het aangezicht beneden, crèmekleu rig stucadoorswerk voor de rest van de woningen; groene kleur voor de accenten, waarmee tevens aangege ven wordt dat de gehele sfeer moet worden gezien als wonen in het fris se groen. De woningen worden gebouwd in twee typen. Type A, waarvan er vijf stuks worden gebouwd, hebben een inhoud van 375 m3. Alle ruimtes zijn gesitueerd op de begane grond. De totale vloeroppervlakte bedraagt 100 m2. De woningen zijn ruim van opzet. Bovendieh is vrij eenvoudig de garage om te bouwen tot extra studie/slaapkamer en berging. Bij de woningen van het type B, waarvan er tien gebouwd worden met een inhoud van 475 m3, is er extra ruimte gecreërd door er een verdieping op te plaatsen. Daarmee komt 36 m2 ruimte extra beschik baar. Deze ruimte kan men als grote werk/hobbyruimte laten, maar ook onderverdelen in bijvoorbeeld een badkamer met twee slaapkamers. Omdat alle leidingen hiervoor aan gelegd zullen worden, is het voor de toekomstige bewoner ook mogelijk om dit in een later stadium uit te voeren. De schitterende maquette die bij Hauzer Makelaardij aan de Julianasingel 8 te zien is, is boven dien uitneembaar waardoor men zich ook een duidelijk beeld van de binnenkant kan vormen. LIGGING Verder is de ligging van de patio woningen uitzonderlijk. Op loopaf stand van het centrum op kavels van minimaal 212 en maximaal 294 m2. De woningen zijn bovendien zo gesitueerd dat men kan kiezen voor een tuin/patio in elke gewenste windrichting. Verder zal het groen in dit gebied zo veel mogelijk gehandhaafd blij ven. Dat geld met name voor de beukenhagen en de groenafschei- Diefstal op terrein Boerenbondswinkel In het afgelopen weekend werd de om hein ing van de Boerenbondswinkel aan de Zuivelweg doorgeknipt om op het terrein te komen. Daar werd een éénassige aanhangwagen ter waarde van ƒ700,- ontvreemd. Vermoedelijk werd op die aanhangwagen een nog onbekende hoeveelheid tuin-hout geladen en meegenomen. De waarde van het hout kon ons niet worden medegedeeld. De exploitant van 'de kampeer boerderij 'De Walnoot' aan de Koepas in Oirlo heeft vrijdag aan gifte gedaan van diefstal van een nog onbekend aantal lakens, slopen, kussens, handdoeken en matrassen door een Roemeens Asielzoekersgezin, dat ongeveer een maand in dat noodopvangcentrum verbleef. Dat gezin, bestaande uit twaalf personen had de beschikking over een auto. Hoewel de identiteit van het gezin bekend is, is nog niet bekend war het gezin in de vroege vrijdagmor gen naar toe vertrokken is. Het is niet uitgesloten dat ze zelfs ons land hebben verlaten. Omtrent de waarde van de gestolen goederen kon ons niets worden meegedeeld. Op de Venloseweg ter hoogte van het viadukt over de Stationsweg schoot een aanhangwagen achter een personenauto, die bestuurd werd door een 32-jarige inwoner uit Nieuw Bergen, los van de koppe ling. Hoewel een 24-jarige bestuur der van een personenauto uit Tienray nog alle mogelijk moeite deed om een botsing te voorkomen lukte dat niet. Bij de botsing schoof de auto door op het voor het tege moetkomend verkeer bestemde weggedeelte en botste toen tegen een vrachtauto, bestuurd door een 35-jarige inwoner van Helmond. De bestuurder van de personenauto moest voor behandeling van opgelo pen hoofdverwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zijn personenauto en ook de aanhangwa gen waren rijp voor de sloop. De vrachtauto liep geen noemenswaar dige schade op. De koppeling van de aanhangwagen was losgeschoten omdat de borging niet in orde was. Op de invoegstrook van de Deurneseweg ter hoogte van de Zuivelweg vond een botsing plaats tussen een bedrijfsauto, bestuurd door een 44-jange inwoner van Grubbenvorst, een personenauto bestuurd door een 19-jarige inwoner uit Oirlo en een personenauto bestuurd door een 37-jarige inwoner uit Milheeze. De bestuurder uit Milheeze moest voor behandeling van hoofdverwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op de kruising Nieuwe Maasheseweg-Noordsingel werd een 14-jarig meisje ernstig gewond toen zij de Nieuwe Maasheseweg met haar fiets wilde oversteken. Zij had het groene licht gekregen maar een 35-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray, zo ver moed de politie, moet door het rode licht gereden zijn. Hij kon het meis je niet meer ontwijken. Ze werd geschept en kwam op de motorkap terecht. Het meisje moest voor behandeling van verschillende ver wondingen naar het ziekenhuis wor den vervoerd. DONDERDAG 19 JANUARI 1995 Nr. 3 HONDERD ZESTIENDE JAARGANG De Inalfa-bedrijven in Venray en in het buitenland staan aan de vooravond van een forse groei. Daartoe zullen de bedrijven niet alleen worden uitgebreid, maar zal ook de organisatie worden aangepast. Recentelijk werden de industriële aktiviteiten onderver deeld in twee divisies, te weten hoogwaardige metaalprodukten en schuifdaken, en werd een hol- dingstruktuur gekreëerd. Onlangs is het bestaande direktie- team in Venray, bestaande uit de heren F.L.M. Welschen, J:G. v. Bussel en E.J. Peters, naar deze hol ding 'Inalfa Industries' genaamd overgestapt en zijn de verantwoor delijkheden ten aanzien van de akti viteiten t.b.v. metaalprodukten in Venray toegewezen aan dhr. M.A.B. Buijnsters, en die t.b.v. de schuifda ken aan dhr. D.J. Oude Elferink, die beiden in dezen tot Direkteur zijn benoemd. Tot Financieel Direkteur werd benoemd dhr. J.A.J. Strengere. Naast de uitbreidingen in het bui tenland zullen ook in venray drasti sche veranderingen plaatsvinden. Dit niet alleen in samenhang met de verwachte groei van 50% voor de komende jaren, maar ook vanwege de herstrukturering van het indus trieterrein Smakterheide. Zo is de gemeentegrond tussen Rank Xerox en Inalfa aangekocht en zal eerdaags gestart worden met de bouw van een kantoor voor de 'Business Unit' Schuifdagen aan de achterzijde van het bedrijfsterrein en met verdere uitbreidingen van het bestaande magazijn en produktiehallen. Tevens is in studie genomen een nieuwe lakfabriek, te bouwen aan grenzend aan het bestaande bedrijfs pand. Bovengenoemde uitbreidingen zullen gepaard gaan met forse inves teringen en nieuwe produktiestraten, lay-out veranderingen en met reno vaties van kantoren en gevels. Midden volgend jaar viert Inalfa haar 50-jarig bestaan en Inalfa zal den 'een ander gezicht' hebben. Inalfa verwacht over 1995 een gekonsolidcerde omzet van 300 miljoen gulden met ca. 1500 mede- •werkere, waarvan 500 in Venray. Afgelopen weekeinde, tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Triathlon Bond, werd John Raadschelders van Power(wo)man Holland aangenaam verrast. Zijn i organisatie, die vorig jaar nog als Stichting Triathlon I Regio Venray, de Run Bike Run in Venray organiseerde, werd benoemd tot "organisa- 5 tie van het jaar". Het bijbe horende certificaat werd ver- leend vanwege de bijzondere verdiensten voor de Triahtlon en Duathlon sport. Voorzitter 5 John Raadschelders toonde zich verrast met deze benoe ming. "Ook dit toon weer aan dat de Venrayse duathlon over- al erkenning krijgt" Zoals we reeds eerder mede- I deelden, is de Venrayse Run J Bike Run (duathlon) opgenomen j in het Power(wo)man circuit. Op zondag 2 april is een groot gedeelte van de wereldtop in I Venray aanwezig om zich te kwa lificeren voor de finale, die een maand later in Zwitserland plaatsvindt. De gemeente moet nog in het eerste kwartaal afdoende maatre gelen nemen tegen foutparkeren- de vrachtauto's, met name op de rondweg Brukske. Dat schrijft het wykplatform Brukske in een brief aan de gemeenteraad. Met de aan kondiging van een algemene par- keerregeling voor vrachtauto's in de eerste helft van het jaar is het wijkplatform niet tevreden. Het wijkplatform had in oktober vorig jaar de gemeente ook al een brief gestuurd waarin werd gewezen op de gevaarlijke situaties die ont staan in de wijk door geparkeerde vrachtauto's. Dat is met name het geval op de rondweg, waar de auto's de fietsstrook onderbreken. In de brief wordt als voorbeeld het parke ren op de fietstrook bij de Pavane- en Mambostraat genoemd. De gemeente deelde als reactie op de brief het wijkplatform mee in de eerste helft van dit jaar te komen met een algemene regeling voor het parkeren van vrachtwagens in de gemeente. Tot die tijd grijpt de poli tie alleen in als de geparkeerde vrachtauto's het uitzicht van omwo nenden belemmeren, het verkeer in gevaar brengen of milieuhinder ver oorzaken. In die gevallen verwijst de politie de auto naar de per wijk aangewezen parkeerplaatsen. Wat de algemene regeling inhoudt ver meldt de brief van de gemeente niet. Met het antwoord is het wijkplat form niet tevreden. De gemeente moet eerder maatregelen nemen en tot die tijd moet de politie gewoon foutparkeerdere bekeuren, vinden de inwoners van Brukske. in de sport Taekwondo. Deze huldiging wordt gehouden op dinsdag 24 jan. a.s. om 19.00 u. in het gemeenschapshuis te Maashees en is voor iedereen toe gankelijk Inbraak in woning Merselo Zaterdag is tussen 14.00 en 20.00 u. ingebroken in een woning aan de Wethouder Pubbenstraat in Merselo. De 82-jarige bewoner bemerkte bij thuiskomst dat de dubbele tuindeuren open stonden. De gehele woning bleek doorzocht te zijn. Ontvreemd werden trouwringen, gouden ringen, gouden horloges, de ver-zameling oude zilveren mun-ten, een bedrag aan geld van ƒ300,- en de inhoud van een potje met kaartgeld. De totale waarde bedraagt vele duizenden guldens maar de emotionele waarde is voor de bejaarde man een veelvoud van die waarde. Tweemaal hetzelfde paard vangen In de nacht van zondag op maandag moest de politie twee maal uitrukken voor het vangen van hetzelfde paard wat op de Stationsweg gevaar voor het verkeer opleverde. De eerste keer ter hoogte van de Spurkterdiik omstreeks 04.00 u. en de tweede keer rond 07.00 u. vrijwel op dezelfde plaats. Beide keren lukte het de politie de bruine merrie in een weide te plaatsen. De eigenaar moest maandagmiddag nog worden achterhaald. Afgelopen zondag heeft dhr. Vervuurt van het Chinchilla Centrum in Leunen weer grote successen geboekt tijdens het nationale en internationale kam pioenschap dat werd gehouden in Hotel Asteria te Venray. Vervuurt ging met maar liefst 39 eerste prijzen naar huis. Voor hem een resultaat boven verwachting omdat zijn chinchilla centrum zich de laatste tijd meer heeft geconcentreerd op het fokken van Chinchilla als huisdier. Vervuurt heeft al vele malen diverse prijzen gewonnen waaron der o.a. twee wereldkampioen schappen, het europees kampioen schap en het Benelux kampioenschap. Chinchillas zijn aantrekkelijke dieren met een lief karakter, een leuk uiterlijk en een zachte vacht. Het dier wordt meer en meer een huisdier bij de mensen omdat het daar gemakkelijk te hou den is. Mede daarom is Vervuurt zich steeds meer gaan bezig houden met het fokken van huisdier-chin chilla's. Daarbij wordt met name gelet op het karakter en hoe rustig de dieren zijn. "Ik ben blij dat we er zo uitgesprongen zijn" laat vervuurt weten. "Het is zelfs zo dat we deze keer de Duitse fokkers, die ons nor maal de winst afsnoepen, hebben verslagen". Onder de eerste prijzen waren twee nationale fokkersprijzen en een internationale fokkersprijzen, acht kleurkampiocnen en zeven grocpskampioenen. Ook werd de fokkerij uitgeroepen tot de beste kwekerij. Het is overigens voor het eerst dat in Venray een intrnationale show werd gehouden. Deze show zal ove rigens de komende jaren in Venray terugkeren vanwege de goede lig ging t.o.v. Belgische en Duitse foK- kenjen. Bovendien wil de organisa tie proberen om ook Amerikaanse en Canadese fokkers naar Venray te krijgen. Op de foto dhr. Vervuurt met een van de prijzen. Links van hem voor zitter de laat van de Ned. Ver. van Chinchillafokkers, rehts secretaris M. van Hout. op alk da messpijkerbroeken geen 159.9S maar ding met de Oostsingel. De vijftien woningen komen aan twee wooner ven te liggen die via de Landweertweg ontsloten worden. Er is ook een voetpad naar de Oostsingel. Daardoor is rustig wonen gegarandeerd. "De doelgroep van deze wonin gen is zeer divers. Het A-type is geschikt voor zowel als een- als tweepersoonshuishoudens en het B- type met verdieping voor grotere huishoudens". De woningen zijn compleet en kunnen volledig aan de wensen van de kopers aangepast worden". Geïnteresseerden kunnen aan de Julianasingel 8 vrijblijvend binnenlopen zonder afspraak. Zoals gebruikelijk is in de gemeente Vierlingsbeek zal burge meester Dittner ook nu weer alle sportkampioenen over 1994 in het zonnetje zetten. Er zijn verschillen de takken van sport waarin men een kampioenschap heeft behaald, o.a. windsurfen (Ned. Kampioen), hand- boogschieten fNed. Kampioen), judo, tennis, volleybal, voetbal enz. Men kent zelfs een wereldkampioen Daarmee heeft ook Willem Teil de stap gezet van het café naar het sportpark, een stap die steeds meer collega-verenigingen maken om zo de sport een beter imago te geven. Net als in andere plaatsen hebben ook de leden van de Oirlose vereni ging de langste tijd van haar bestaan in het café hun hobby beoefend. Café Willemsen was jarenlang het thuishonk. In de jaren tachtig werd het café tijdelijk verruild voor een voormalige bollenschuur, die des tijds ook al door de leden werd ver bouwd. Toen de eigenaar z'n schuur verkocht keerde Willem Teil in 1986 weer terug naar het café, totdat in 1991 het doek definitief viel voor de handboogschutters. Terwijl de Oirlose schuttere hun sport op de banen van andere ver enigingen uitoefenden, waarbij vooral in buurdorp Castenray veel vuldig werd geschoten, werd naar stig gezocht naar alternatieven. Na een jaar of twee praten werd beslo ten om de activiteiten te verplaatsen naar sportpark Heesakker. Begin vorig jaar werd gestart met de bouw. Vrijdag 20 januari wordt het clubge bouw officieel geopend en vervol gens ingezegend door pastoor Te Plate van Oirlo. Daama wordt er feest gevierd door de mensen die hebben meegewerkt aan de realisatie van de accommodatie. Zaterdag 21 januari houdt de vereniging receptie van 20.30 tot 22.00 uur in het nieu we clubgebouw. Zondag tenslotte, is van 14.00 tot 1-8.00 uur iedereen welkom om 'den doel' anno 1995 te bekijken. De nieuwe doel van Willem Teil op sportpark de Heesakker in Oirlo. Na bijna één jaar hard werken is de nieuwe behuizing van hand boogschietvereniging Willem Teil uit Oirlo klaar. Daarmee komt een einde aan enkele jaren van schie ten bij bevriende verenigingen en stapt ook Willem Teil definitief over naar een accommodatie bij een sportpark. Zondag kan ty- dens een open dag iedereen de nieuwe schietbaan op sportpark Heesakker komen bekijken. De kleine vereniging -Willem Teil telt ruim 20 leden- heeft sinds janu ari 1994 hard gewerkt om het 60- jarig bestaan dit jaar in de nieuwe behuizing te kunnen vieren. Dankzij de inzet van vrijwilligere en de hulp van sponsors en bedrijfsleven is dat gelukt en staat er nu een prachtige accommodatie met acht schietba-

Peel en Maas | 1995 | | pagina 11