1994 IN VOGELVLUCHT PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari 1995 - Pagina 9 Het komt steeds vaker voor dat de Venrayse sportvelden illegaal gebruikt worden. De gemeente wil dit, in samenwerking met de politie, gaan bestrijden. De Venrayse kermis staat weer voor de deur. Dit jaar met maar liefst 59 attrakties en veel terrassen. De Venrayse jeugd weet zich moeilijk te amuseren in de Venrayse horeca en houdt daarom regelmatig house-party's op het terrein van het oude zwembad. Hans Beurskens uit Overloon werd wereldkampioen tae kwon do. In Overloon wordt een tentoon stelling geopend die gaat over het onderduiken tijdens de Tweede Wereldoorlog. AUGUSTUS Toezeggingen door burgemeester Waals enerzijds en de "terrasnota" van het college anderzijds hebben irritatie gewekt bij de Venrayse horeca. Reden voor de horeca ondernemers om dit jaar het tradi tionele kermisvuurwerk niet te financieren. In een woning waar asielzoekers zijn opgevangen ontploft een brand bom. Het vuur doofde vanzelf. Niemand raakte gewond maar de politie tast nog in het duister omtrent de daders en de motieven. Het rommelt binnen SV Venray. Sommige spelers hebben aangege ven niet verder te willen met trainer Arts. Het bestuur verlengde onlangs nog het contract met de oefenmees- ter. Oud- eerste elftal speler Sjef Keijzers is gevraagd om te bemidde len. Voor de tweede maal brand de strijd los om de Venray-Cup. DIS Oirlo zal er alles aan gelegen zijn om de beker in eigen bezit te hou den. De Castenrayse handboogschiet vereniging De Batavieren viert haar 75-jarig bestaan. Het Venrayse kabelnet wordt ver kocht aan Mega Telediensten. Het bestuur maakt dit bekend. Hierdoor is uitbreiding en renovatie van het kabelnet mogelijk geworden. Medio 1995 zal de Venrayse tv kijker over meer zenders kunnen beschikken. De Zangers van St. Frans ontvan gen 25.000 gulden van de Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs. Daarmee wordt een reis naar Canada die voor 1995 gepland staat, mogelijk. Venlo en Venray strijden om een kwart miljoen gulden. Venray had dit bedrag gekregen van Venlo om extra woningen te kunnen bouwen. Venlo wil nu, om dezelfde redenen, het geld terug hebben. Venray is echter nog niet in staat om dit geld terug te betalen. Oud-wethouder Henk Willems verhuist als burgemeester van Wouw naar Drunen. De Venrayse kermis blijkt opnieuw de grootste, gezelligste en mooiste kermis van de wijde regio te zijn. Ook dit jaar weer was het een "feest zonder ongeregeldhe den". Het grote amusementsspektakel op Keizersveld heeft zich een prima publiekstrekker weten te vinden. De Groep Geleide Wapens van De Peel zal zich voor het eerst buiten de hek ken van de basis aan het publiek presenteren. t Twee Venrayse buutereedners, Jacques Penris en Henk van Dooremalen starten een buutecur- sus. De verkoop van industriegronden blijft achter. De gemeente kondigt aan binnenkort een plan te presente ren om zich beter te verkopen. De gemeente gaat de laatste bouwkavels in de plannen Hardeweg, Westeinde en Molenklef duur verkopen. De prijzen zijn daar voor met dertig gulden per vierkante meter verhoogd naar 190 gulden. De Marokkaanse gemeenschap is op zoek naar een nieuwe moskee. Het huidige onderkomen aan de Leunseweg voldoet niet meer. In de flats in Veltum heeft vrij kort na elkaar een drietal branden gewoed. Omtrent de daders en de motieven tasten politie en wonings tichting in het duister. De Buurtbus is al vijftien jaar een bekend verschijnsel in Venray, en met name in de kerkdorpen. De bus blijkt nog steeds in een behoefte te voorzien. SV Venray heeft de Venray cup gewonnen. In de finale werd beker- verdediger DIS uit Oirlo met 5-3 teruggewezen. Jong Nederland is klaar met de bouw van het nieuwe clublokaal. Wethouder Kersten geeft het start sein voor de GFT-lessen op de basisscholen. Gerrit de Groot neemt na 26 jaar afscheid als commandant van de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox. SEPTEMBER In de nacht van dinsdag 6 op woensdag 7 september wordt een bejaard echtpaar in Venray in hun woning aan de Leunseweg overval len. Onder dwang van twee gemas kerde en gewapende mannen wordt het echtpaar gedwongen een aan zienlijk geldbedrag af te geven. Een (buurt)onderzoek levert vooralsnog niets op. Bij de opening van de nieuwe ves tiging van de firma Van Schaijk in Venray krijgt de Stichting St. Odapark een videocamera geschon ken door de Brabantse ondernemer. Namens de stichting neemt voorzit ter Welschen de camera in ont vangst. Organisator Paul Bol kijkt met gemengde gevoelens terug op de eerste Venray Promotion. Hij noemt het evenement op Keizersveld geslaagd, ondanks dat er toch geld bij moet. Bol ziet desalniettemin toekomst in het evenement. "We moeten nu al gaan kijken hoe we het evenement, dat nog moet groeien, volgend jaar van de grond krijgen", zegt hij na afloop van Venray Promotion. Tijdens de Venrayse monumen tendag is de grafzerk van rector Van Heusden weer te zien. Het hardste nen monument van de vroegere rec tor van het klooster Jerusalem staat na talrijke omzwervingen weer opgesteld op het kloosterkerkhof. Feest op scholengemeenschap Jerusalem. In kleine kring wordt gevierd dat mevrouw G. Vorst en de heer G. de Vries 25 jaar werkzaam zijn op de school. Een ingrijpende reorganisatie bij het Vincent van Gogh Instituut kost tot 1998 naar schatting tussen de 200 en 300 banen. Het ergste getrof fen wordt het facilitair bedrijf. Forse inkrimpingen worden ook verwacht onder het verplegend personeel. Voor dit jaar en voor 1995 belooft de direktie dat gedwongen ontsla gen uitblijven. Voor de twee volgen de jaren worden geen harde beloftes gedaan. De ondernemingsraad wil van de direktie eerst meer concrete cijfers alvorens goedkeuring aan het plan te geven. De omwonenden van spuiterij Theuws aan de Acaciastraat zien weinig heil in een gesprek met het bedrijf en de gemeente Venray. "Wethouder De Loo probeert met de uitnodiging om rond de tafel te gaan zitten alleen te verdoezelen dat de gemeente in gebreke is gebleven en de zaak Theuws jaren heeft laten versukkelen", zo verwoordt een ver tegenwoordiger de gevoelens van de buurtbewoners. Marlies Vossen uit Venray wordt voor het eerst geselekteerd voor het nationale hockeyteam. De 23-jarige Vossen studeert aan de Universiteit Utrecht en hockeyt bij Kampong, de ploeg uit de Domstad. Met die ploeg werd Vossen afgelopen seizoen Nederlands kampioen. In Merselo is eindelijk het dorps plein gereed. Carnaval 1993 is op ludieke wijze gestart met de aanleg van het dorpsplein. Ruim anderhalf jaar later wordt het plein feestelijk in gebruik genomen. De monumentencommissie van de gemeente Venray heft een eigen 'monumentenschildje1 laten ontwik kelen. De bedoeling is dat eigena ren/bewoners van monumentale panden die op de gemeentelijke monumentenlijst staan, deze schild jes daarop bevestigen. Twee honin graten zijn geel gekleurd met daarin een grote zwarte stip en tien kleine stipjes, voorstellende Venray en haar kerkdorpen. Op het bordje is te lezen 'Venrays monument'. Wethouder De Loo opent de expositie 'Scheiden aan de bron' in het gemeentehuis. De expositie wil de Venrayse burgers laten zien welke gevolgen het op een bepaalde manier omgaan met afval heeft. Ook geeft de tentoonstelling een beeld van het gemeentelijk afvalbeleid nu en in de toekomst. Truus Huys-v. Enckevort uit de Vredepeel ontvangt de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Zij kreeg de onderschei ding voor al haar inzet voor de gemeenschap. Het bestuur van de middelbare scholen in Venray (MOL) heeft mogelijk interesse in het terrein van de voormalige houthandel Schoenmakers op de hoek Zuidsingel/Leunseweg. Het school bestuur heeft de grond op termijn nodig voor de uitbreiding van het huidige Boschveldcollege. Na de fusie van negen Noordlimburgse scholen voor voortgezet onderwijs kan dat schoolgebouw, mits uitge breid het hele aanbod van voortge zet onderwijs in Venray huisvesten. Het HALT-bureau, dat in augustus 1993 in Venray van start ging, maakt bekend na de experimentele fase van 17 maanden door te gaan met haar aktiviteiten in de regio Venray. Dat blijkt uit het evaluatieverslag over het eerste jaar van het HALT- bureau. De aktiviteiten van het bureau zijn erop gericht om jonge ren, die zich aan enigerlei vorm van vandalisme hebben schuldig gemaakt, niet strafrechtelijk te ver volgen, maar ze te confronteren met hun eigen misdragingen en ze de schade die is aangericht zelf te laten vergoeden of herstellen. De leeuw is terug. Op het Henseniusplein, boven de ingang van het Goudenleeuwpad, wordt de kopie van de Gouden Leeuw ont huld. Een kopie omdat het origineel in het museum voor het nageslacht blijft bewaard. Er verschijnt overi gens een serie bronzen miniatuur- leeuwtjes. Het jaarlijkse liedjesfestival van De Piëlhaas wordt gewonnen door Jeanny van Vegchel. Zij wint met het liedje 'Vandaag'. Postbode H. Kessels staat centraal in het tv-programma 'Morgen gebeurt het'. In dit programma wordt de hoofdrolspeler gevolgd in een periode voorafgaand aan een belangrijke gebeurtenis, in het geval van Kessels het afscheid van PTT Post. In Ysselsteyn wordt een volle- gronds hennepkwekerij opgerold. De politie vernietigde naar schatting 9000 planten. Als de gehele partij als nederwiet zou worden verhan deld zou die naar schatting een mil joen gulden hebben opgebracht. De minister van justitie heeft ingestemd met het experiment om in vier Nederlandse gemeenten de par keerwachters beperkte opsporings bevoegdheid te geven. Venray is een van die gemeenten maar heeft een praktisch probleem. De bevoegd heid is neergelegd bij het bedrijf Parcon, terwijl in Venray het par keerbeheer in handen is van Ruijters. De Molukkers in Venray vieren een feest: 40 jaar Molukse gemeen schap in Venray. Tijdens die feeste lijke gebeurtenis wordt ook het boek 'Molukkers in Venray' gepresen teerd. Het Wijkgezondheidscentrum in Landweert heeft zes jaar geleden het pand Aronskelk 74 illegaal ver bouwd. Dat komt aan het licht als het centrum opnieuw bij de gemeen te aanklopt voor een uitbreiding. De gemeente wil de huidige situatie gedogen. Ook de nieuwe uitbreiding wordt toegestaan. Binnen twee jaar moet het gezondheidscentrum wel werken naar een definitieve vesti gingsplaats. De Woningstichting Noord- Limburg wil 32 woningen voor ouderen gaan bouwen in het cen trum van de wijk Brukske. De woningen komen te staan aan de achterzijde van de Wagner- en Handelstraat en op de plek van de voormalige noodlokalen van basis school De Flierefluit. De huurprij zen moeten rond de 600 gulden komen te liggen. Het blijkt dat Venrayse bedrijven nauwelijks belangstelling hebben om een parkeerplaats te huren op het terrein achter Eurotel/Eurotapijt. Een enquete onder ondernemers heeft slehts zes positieve reakties opgeleverd. In totaal gaat het om een tiental plaatsen. OKTOBER In de parochiekerk 't Zonnelied wordt voor de laatste keer de zon dagse eucharistie gevierd. De finan ciële draagkracht van de parochie is te gering om de diensten nog langer in 't Zonnelied te vieren. Na twintig jaar worden de eucharistievieringen weer gehouden in de Paterskerk. De documentaire 'De vergeten slag' over de bevrijding van Venray en Overloon is in Venray op de kabeltelevisie te zien. De twee uur durende historische film is te zien op het kanaal van de Kabelkrant Venray. Harmonie Euterpe organiseert een grootse concertavond onder de naam 'The Night of the Proms', gebaseerd op de overbekende Engelse concertformule, waarbij klassiek en modem repertoire hand- in-hand gaan. Het spektakel in de schouwburg wordt een groot succes. De basiseenheid van de regiopoli tie Limburg Noord kampt met een groot personeelstekort. Gevolg is dat de basiseenheid niet of nauwe lijks toekomt aan uitvoering van beleidsmatige zaken. Bovendien is de nachtelijke bezetting van bureau en surveillancewagen minimaal. Slechts twee agenten bevinden zich 's nachts in het Venrayse op de wegen. Een en ander is het gevolg van de omschakeling naar regiopoli tie. De gemeente Venray acht zich niet verantwoordelijk voor de gevol gen van milieu-adviezen, begin tachtiger jaren. Toen vond de aktie tankslag plaats waarbij olietanks leeg- en schoongemaakt werden. De toenmalige milieu-ambtenaren gaven toen het advies om schoonge maakte tanks met water of zand te vullen zodat de tanks in de grond zouden blijven en niet omhoog gestuwd werden. Het aantal Peelmilitairen dat in Venray is komen wonen valt voor alsnog tegen. Zowel bij de koop- als bij de huurwoningen ondervindt Venray meer concurrentie dan ver wacht van Helmond. Slechts 142 man luchtmachtpersoneel koos voor Venray, tweederde van het geplande aantal van 212.militairen. De gemeente wil de onroerend zaakbelasting (OZB) in 1995 slechts met 4 procent laten stijgen. Ook andere belastingen en heffingen stij gen slechts met geringe percentages. De meeste leges voor gemeentelijke diensten worden daarentegen fors opgetrokken. Venraynaar Ben Roeien doet een opmerkelijke uitspraak. Hij beweert namelijk dat hij de pincode van bankpasjes middels enkele wiskun dige formules kan kraken. De ban ken geloven hem niet. Dit in tegen stelling tot het automatiseringsbedrijf Borsu Systema dat overtuigd is dat Roeien de code kan kraken. Het district Venray van de regio politie Limburg-Noord start met een nieuw experiment. De komende drie maanden worden aangiften aan huis opgenomen. Dat gaat gebeuren met behulp van draagbare computers die in verbinding staan met een landelij ke computer in Bilthoven. De nieu we service is bedoeld voor mensen die moeilijk naar het politiebureau kunnen komen voor het doen van een aangifte. Met ingang van 1 maart 1995 treedt Peter de Neef in dienst van het Cultureel Centrum De Beejekurf. Hij is daarmee de opvol ger van de scheidende directeur Romain Cattoir. In oktober wordt ook bekendge maakt dat eind 1995 een begin wordt gemaakt met de renovatie van de verpleegafdelingen van het St. Elisabethziekenhuis. Na twee jaar onderhandelen met het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en met de Zorgverzekeraars heeft Den Haag goedkeuring gege ven aan de renovatie. Met de reno vatie is een bedrag gemoeid van 10 miljoen gulden. C A heeft de twee panden in de Grotestraat verkocht aan het mode- bedrijf Coltex uit Heerhugowaard. Coltex is een winkelketen met onge veer 200 modezaken door heel Nederland, onder andere DiDi in Venlo. Coltex gaat waarschijnlijk de panden slopen en een nieuw pand met drie winkelunits realiseren. Voor de eerste keer in de 115-jari- ge historie van Peel en Maas een gezin in Venray dat vijf generaties telt. Bet-overgrootmoeder Coba van Soest-Van Gerven poseerde trots met de vier andere generaties. Ook feest in Het Schuttersveld. De oudste bewoonster van Venray, mevrouw Jacobs-Schuiling, vierde haar 103e verjaardag. Oirlo en Ysselsteyn worden onaangenaam verrast door de onaangekondigde komst van in totaal 90 asielzoekers. Zij worden respektievelijk ondergebracht in De Walnoot en De Peelhaas. Burgemeester Waals uit zijn onge noegen omdat Venray door justitie onvoldoende is ingelicht over de komst van de asielzoekers. Hij schrijft dit ook in een brief aan staatssecretaris Schmitz van justitie. De gemeente Venray laat een externe deskundige de doelmatig heid van de eigen organisatie onder zoeken en bekijken waar personeel verminderd kan worden. Het college neemt daarmee gedeeltelijk een sug gestie van de fraktie Samenwerking over. Het Vincent van Gogh-instituut heeft in principe een overeenkomst gesloten over de verkoop van onge veer tien hectare bouwgrond in het uitbreidingsgebied Antoniusveld. De gemeente Venray wordt waar schijnlijk niet de nieuwe eigenaar. De direktie van het ziekenhuis in Helmond eist in een kort geding dat vrouwenarts H. Janssen zijn werk zaamheden in het Venrayse St. Elisabethziekenhuis beëindigd. De arts heeft volgens de direktie van het Helmondse ziekenhuis Helmond- Deume nog een toelatingscontract dat pas op 19 januari 1995 wordt ontbonden. De tarieven voor gebruikers van de gemeentelijke sportaccommoda ties voor 1995 gaan met 1,5 procent omhoog. Die stijging is gelijk aan trendmatige stijging van alle tarie ven in de begroting. Het onderzoek naar een nieuw tariefsysteem wordt voorlopig doorgeschoven. NOVEMBER Staatssecretaris Vandevoort laat de Tweede Kamer weten dat de gemeente Vierlingsbeek per 1 janu ari 1997 ophoudt te bestaan. Hoe de gemeente opgedeeld gaat worden is dan nog niet duidelijk. Voor de jaar wisseling wil de staatssecretaris daar duidelijkheid in hebben. De gemeenteraad van Vierlingsbeek wil dat de gemeente na opheffing samengaat met Boxmeer en St. Anthonis. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas kent de onderscheiding 'de wakkere Piëlhaas' toe aan Stef Peeters. Dit vanwege zijn vele ver diensten op sociaal en cultureel gebied in Venray. Venray gaat akkoord met de komst van twee woonprojecten voor alleenstaande mindeijarige asielzoe kers. In het eerste kwartaal wordt in Venray een woning ingericht voor vier tot vijf alleenstaande asielzoe kers tussen 15 en 18 jaar. In het tweede kwartaal moet een tweede woning volgen. Mathieu Derkx en Agnes Aarts uit Veulen vieren het diamanten huwe lijksfeest. BV Bedrijvencentra Limburg maakt bekend op bedrijventerrein Keizersveld een bedrijvenverzamel- gebouw te realiseren. In het gebouw is plaats voor acht (door)startende bedrijven. B W gaan akkoord met het plan van de LOZO om wegwijzers te plaatsen op de Venrayse industrie terreinen. Individuele bedrijven mogen voortaan geen naamborden en wegwijzers meer plaatsen op gemeentegrond. Het college gaat ook akkoord met het voorstel voor de reconstructie van de Albionstraat in Leunen. De provincie start waarschijnlijk voor jaar 1995 met de werkzaamheden. Het werk gaat enkele maanden in beslag nemen. Gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide viert het 25-jarig jubileum met een tweedaags feestprogramma. Het bestuur van de stichting Peuterspeelzalen laat weten dat met ingang van 1 december vijf van de achttien leidsters hun baan verlie zen. Het ontslag is nodig om de ern stige financiële problemen binnen de stichting op te lossen. De gemeente Venray wordt voor twee miljoen gulden eigenaar van het Jerusalemcomplex. Het geld dat Venray voor gebouwen en grond van de scholengemeenschap neertelt vormt de bijdrage van de gemeente aan de nieuwe havo/vwo-school in Horst. Venray gaat in het verworven gebied waarschijnlijk woningen bouwen. De gemeenteraad stemt in met het voorstel. De gemeente Venray werkt zo snel mogelijk aan de realisering van een tijdelijk milieustation. Dats sta tion wordt voorlopig aan de Acaciastraat gevestigd. In de loop van volgend jaar hoopt men een definitieve lokatie te vinden. Het CDJA-Vcnray houdt een Europa-congres in Venray. Vooraanstaande politici zijn enkele dagen te gast en praten met jongeren uit verschillende landen over diverse thema's. Venray maakt bekend dat de bur gers in december naast een gft-con- tainer van 140 of 25 liter ook nog een gft-emmer krijgen. Deze kan gebruikt worden in de eigen keuken. Hiermee is een extra investering van 75.000 gulden gemoeid. Medisch-directeur Van Rens van het St. Elisabethziekenhuis neemt afscheid. Hij doet dit na zestien dienstjaren in het Venrayse zieken huis. Rowwen Heze ontvangt de Limburg Award 1993. De bijbeho rende geldprijs van 10.000 gulden schenkt de Noordlimburgse pop groep aan het project 'Maak de droom waar', een organisatie die zich inzet om verstandelijk gehandi capten een verblijf in Euro Disney aan te bieden. De overhandiging vindt plaats in Nieuw Spraeland in Oostrum. Feest in de Patersstraat. Het echt paar Johanna Schaareman en Harrie Gooren viert het diamanten huwe lijksfeest. Wethouder Truijen maakt bekend dat hij vertrekt uit Venray. Joos Truijen wordt de nieuwe burge meester van de Middenlimburgse gemeente Hunsel. Hij was sinds 1978 raadslid, met een onderbreking tussen 1983 en 1986. Gedeputeerde Staten van Limburg geven te kennen geen bezwaar te hebben tegen de bouwplannen voor 22 patiobungalows in Landweert 3. De provincie verwerpt daarmee de bezwaren van een aantal bewoners van het Penningkruid. Er komt definitief een rotonde in Ysselsteyn. De gemeente Venray neemt het besluit van de provincie omtrent de reconstructie van het kruispunt in Ysselsteyn over. Er komen geen verkeerslichten voor het langzaam verkeer, wel een soort sluizen. Het Venrayse kabelnet is officieel overgedragen aan MEGA Limburg Telediensten. MEGA gaat zorg dra gen voor de modernisering van het kabelnet. Op 1 juli 1995 is de uit breiding van het kabelnet tot 30 tv- zenders een feit, zo stelt MEGA. DECEMBER De ondernemingsraad van het Vincent van Gogh Instituut gaat op hoofdpunten akkoord met de door de direktie voorgestelde reorganisa tieplannen. Na enkele jaren zoeken en onder handelen hebben de beide Venrayse carnavalsverenigingen De Piëlhaas en De Hazekeutel eindelijk een hal waarin men de carnavalswagens voor de optocht kan maken. Op een terrein aan de Metaalweg zijn leden bezig met het plaatsen van de hal. B W stemmen toe in de ver koop van ruim honderd huurwonin gen door Woningstichting Noord- Limburg in Venray en op de kerkdorpen. Met de verkoop van oudere, goedkopere huurwoningen wil de woningstichting geld vrij maken voor verbetering van de tota le woningvoorraad. Het Boschveldcollege viert het vijfde lustrum met ondere andere het opvoeren van een revue en de presentatie van een jubileumboek. Wethouder De Loo geeft het start sein voor de distributie van de GFT- containers. Zij overhandigt de eerste container aan de heer Van Bracht uit de Marijkestraat. De uitslag van een enquete maakt duidelijk dat het merendeel van de bevolking positief staat tegenover het gescheiden inza melen van afval. Er is voorlopig geen definitieve oplossing te verwachten voor het gevaarlijke kruispunt Deumeseweg- Witte Vennenweg in Oostrum. De provincie zegt eenvoudigweg geen geld te hebben om afdoende maatre gelen te kunnen nemen. De klein schalige maatregelen worden in 1995 wel uitgebreid. Het Venrayse college blijft het voornemen van de besturen van de gewesten Noord- en Midden- Limburg om te komen tot een fusie afwijzen. Venray vindt dat het voor stel geen uitzicht biedt op een hech te en constructieve samenwerking in het fusiegewest. Rob Hermans, chef van het dis trict Venray van de politieregio Limburg-Noord, vertrekt naar Weert. Hij volgt daar districtschef Neijgh van Lier op. LVB Heide viert op bescheiden schaal het 60-jarig jubileum. De gemeente gaat een bestem mingsplan voorbereiden om de aan leg van een agrarisch bedrijventer rein in Ysselsteyn mogelijk te maken. De gemeente wil de inrich ting van dit terrein niet langer laten afhangen van de eventuele komst van een mcstfabrick. De surccance van betaling voor het Venrayse bedrijf Demax Technics wordt opgeheven. In juni werd surceance van betaling aange vraagd. Voornamelijk dankzij de inzet van het personeel kan de nieu we direktcur/aandeelhouder Gerrit Schuit het bedrijf opnieuw opstar ten. Verbouwing van de schouwburg tot kleinschalig multifunktioneel centrum is de komende twee jaar het speerpunt van het gepresenteerde concept-cultuurbeleidsplan. Het plan komt april 1995 in de gemeen teraad. Het historische pand Poels aan de Raadhuisstraat is verkocht. Venraynaar P. van Gooi gaat hierin z'n in Bergen gevestigde administra tie- en belastingadvieskantoor onderbrengen. In een dag worden in Venray 9300 GFT-bakken verspreid. Volgens een woordvoerder van harmonie Euterpe, die de verspreiding bege leidde, een absoluut record. M. Fleurkens uit Oostrum wordt pauselijk onderscheiden met de Pro Ecclesia et Pontifice. De Stichting Stadspark heeft nog steeds niets gehoord over het plan dat is ingediend voor de inrichting van een stads- of centrumpark. Het plan bestaat uit een twintigtal klei nere en grotere deelprojcten die de komende jaren afzonderlijk kunnen worden uitgevoerd. Jan Driessen wórdt na afwezig heid van ruim een half jaar opnieuw wethouder van Venray. Hij volgt de naar Hunsel vertrokken Joos Truijen, die daar is benoemd tot bur gemeester, op. Joost van de Vorle maakt bekend dat hij pas in het Venrayse college van B W zitting wil nemen. De bewoners van de Kattestaart zijn boos. Zonder hun medeweten, en tegen eerdere afspraken in, is begonnen met de aanleg van een verbindingspad tussen de Kattestaart en de Stationsweg. De gemeente deelt mee dat een commu nicatiefout de oorzaak is en zet de werkzaamheden stop. Huisarts Wim Bloemen neemt afscheid. Hiermee komt een einde aan 66 jaar huisartsenpraktijk Bloemen in Venray. Paul Crooijmans uit Lieshout (proza) en Margreet Spoelstra uit Deurne (poëzie) winnen de Venrayse literatuurprijs 'De Raadselige Roos'. Lou Werson krijgt de pauselijke onderscheiding voor zijn vele ver diensten op een breed vlak. Het college van B W wil 130.000 gulden uittrekken voor het opstellen van een beleidsplan ver keer en vervoer en een verkeers- maatregelenkaart. Het plan moet in kaart brengen hoe de toekomstige verkeersstromen in Venray gaan lopen. De Regiopolitie Limburg Noord moet komen tot een gerichte aanpak van het aantal ramkraken in deze regio. Dat schrijft burgemeester Waals als voorzitter van het distric- telijke driehoeksoverleg aan korps beheerder Van Graafeiland. Reden is dat het district Venray in de laatste maanden geconfronteerd wordt een groot aantal ramkraken. Een groep die zich de 'vrienden van het Venray's archief noemt, doet het voorstel om de straatnamen in de nieuwe wijk Antoniusveld te noemen naar onderwijzers die voor het onderwijs in Venray een belang rijke rol hebben gespeeld.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 9