Nieuwe expositie in het Theehuis OPRUIMING f REGIOKALENDER 1 Kursus 'Goed gewicht in zicht' van het Groene Kruis Noord-Limburg Evenementenkalender Bij Van Oorschot Mode is dc opruiming in volle gang! VAN OORSCHOT MODE Ié 'Ingewikkelde botsing op Deumeseweg UW Gevonden en verloren goederen VVV-nieuws UW Bibliotheek- nieuws Vrouwen informeer u over de arbeidsmarkt PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Europese premiere in bioscoop Gimsel Natuurvoeding de smaak van de toekomst! WereldwinkelVenray Introduktieles Tibetaanse Yoga PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari 1995 - Pagina 3 -A De opruiming van onze wintercollectie is van start gegaan. Wij nodigen u uit om uw wintergarderobe extra voordelig aan te vullen. Er is nog volop keuze op alle afdelingen! Graag tot ziens in onze zaak. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Ia de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming vaa evenementen en aktivitelten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze rcdaküoaele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zondag 15 januari Verzamelaarsbeurs Anton Pieck Club Nederland. Origineel werk, boe ken, kaarten, geiegenheidsgfaSek Geopend voor clubleden eii belangstel lenden. Lokatic: Vrijetijdsaccornmodatie Hchriëtte Röelands, Keidermansslraat, Eindhoven. Van 11.00 tot 15.00 uur. Voor info: tel. 030- 713946. Vrydag 20 januari Bierestafette. Jongerencentrum Niks, Doolgaardstraat 34, Horst. Aanvang 21.00 uur, entreeprijs lö,-. Zondag 22 januari: Optreden BZN in veiling ZON örubbenvorst. Speciaal concert voor ver standelijk gehandicapten en begeleiders. Aanvang 14.30 uur. Kaarten kos ten 20,- per stuk. Voor info: G. Peterink, tel. 04780-27243 Op 15 januari gaat in het Theehuis een nieuwe expositie van start. Miriam Slaats exposeert dan met diverse schilderijen. De tentoonstelling loopt van 15 januari tot en met 26 februari. De opening vindt plaats op 15 januari om 15.00 uur door drs. J. Buizer. Naast schilderijen vgan Miriam Poppen Sinds twee maanden verkoopt Wereldwinkel Venray poppen uit Kameroen. De poppen zien er uit zoals de vrouwen daar gekleed gaan, met een gebatikt katoentje als jurk en een dito hoofddoek of met rastahaar met kraaltjes. Deze pop pen zijn afkomstig van een ontwik- kelingsprojekt van Wereldwinkel Deurne. Veel mensen uit Deurne hebben ind at deel van Kameroen, Batouri, gewerkt als missionaris, zuster of ontwikkelingswerker. Zij hebben in 1993 het plan opgevat om daar werkgelegenheid voor vrouwen te scheppen, want in de landbouw waarin zij volgens traditie werk zaam waren, viel niet veel te verdie nen. De stichting die zij opzetten heet de Stichting Atangana, naar Véronique Atanganga, een vrouw uit Batouri die al enige tijd in Deurne woont en haar kennis en ervaring bij dat projekt heeft inge zet. Een zus van haar, HonorineZis een van de poppenmaaksters. Uit India af komstig zijn de aan- kleedpoppen (Rani Dolls) met bij gevoegde sari en een handleiding voor het wikkelen van de sari. Dit is een produkt van het Rakku Handicrafts Training Centre in Madurai, Zuid-India. Dit projekt stelt moeders in staat om te werken en hun kleine kinderen mee te nemen naar hun werk. Nu de grotere Bij een ongeluk op de Deumeseweg waren dinsdagmorgen toevalligerwijze vier personenauto's van het merk Opel betrokken. Een auto stond voorgesorteerd bij de inrit van een bedrijf. Een met vlees beladen bestelauto, bestuurd door een 24-jarige man uit Deurne, bemerkte de auto op het laatste moment en kon zijn voertuig nog tij dig tot stilstand brengen. Een 30- jarige automobiliste uit Deurne felukte dit echter niet. De Deumese nalde op de bestelauto die vervol gens op de verkeerde weghelft kwan en daarbij frontaal in botsing kwam met een vierde auto, bestuurd door een 37-jarige man uit Grathem. T\vee bestuurders moesten met ver wondingen naar het ziekenhuis wor den overgebracht. Eentje kon na behandeling huiswaarts keren. Als gevolg van het ongeluk werden vele kilo's vlees uit de bestelauto over het wegdek geslingerd. Fotografie: spelen met licht 'Spelen met licht' is een veel gebruikte term in de fotografie en dit is zeker niet ten onrechte. Fotografie is een niet meer weg te denken fenomeen in deze tijd. Foto's maken is voor velen van ons een hobby; iedereen maakt wel eens vakantiefoto's of familiekiekjes. Dat deze hobby niet alleen maar spelen met licht is, neemt de docent, een ervaren fotograaf, in een aantal avonden met u door. Er wordt aan dacht besteed aan de camera, de toe passing van verschillende objectie ven, de begrippen diafragma en sluitertijden, filmmateriaal, beeld- opbouw, fotobeoordeling e.d. Alles wordt zo praktisch mogelijk en zon der te veel theorie benaderd. De bedoeling is betere foto's te gaan maken en meer inzicht te krijgen in de mogelijkheden van het 'spelen met licht'. In de kursus wordt uitge gaan van het werken met een spie gelreflexcamera. Deze kursus van 8 twee-wekelijk se lessen start op dinsdag 24 januari bij de Volksuniversiteit Venray, tel. 04780-10185. Slaats zullen er ook diverse werken van beeldhouwers getoond worden. Het Theehuis is gelegen in het Odapark en is geopend van woens dag tot en met vrijdag en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Een van de werken van Miriam Slaats: Have a look at the big run ner and his small box. kinderen niet meer op de kleintjes hoeven te passen kunnen zij naar school. Ook anderen, die onderaan de sociale- en ekonomische ladder staan, wordt geleerd op eigen benen te staan. Behalve dit trainingscen trum is er een kliniek en andere opvang voor moeder en kind. De opzet is in grote lijnen de strijd tegen de armoede aan te gaan en te winnen. In de ateliers van de Association for Craft Producers in Kathmandu in Nepal zijn de poppen gemaakt met traditionele, Nepalese kleding en twee vlechtjes van zwarte wol met rode wol er doorheen gevloch ten. De poppen zijn voorzien van een extra Nepalese sari. Dit projekt heeft tot doel de producenten van traditioneel handwerk financieel zelfstandiger te maken. Voor al deze poppen geldt dat zijn zijn ingekocht via alternatieve han dels organisaties, dus geen liefda digheid, maar eerlijke handel! Komt u vrijblijvend eens kijken in de wereldwinkel, Henseniusstraat 3a, dagelijks geopend en wel: maan dag van 12.00-18.00 u., dinsdag t/m donderdag van 13.30-18.00 u., vrij dag van 13.30-21.00 u. en zaterdag van 10.00-17.00 u,; vlag uit, winkel open!. Voor meer informatie tijdens openingsuren: tel. 88571. U kunt ook terecht bij An Wondergem, tel. 84545 of Karla Menger, tel. 88005. Machinaal houtbewerken Als vervolg op de kursus 'eenvou dige houtbewerking' behandelen we hierin alle houtbewerkingsmachines zoals: vlak-van dikte bank, cirkel zaagmachine, lintzaag, langgatboor- machine en freesmachine. In het eerste gedeelte van de kur sus wordt een werkstuk gemaakt, waarin alle machines achtereenvol gens behandeld worden. In het tweede gedeelte mag eenieder zelf een werkstuk naar eigen kunnen uit zoeken om dit geheel machinaal af te werken. Eigen bijdrage instniktiemateriaal ƒ20.-, met de docent tijdens de eer ste lesavond te verrekenen. Deze 10-wekelijkse kursus start op donderdagavond 26 januari in Horst, bel voor informatie de Volksuniversiteit Venray tel. 04780- 10185. Hoe luister ik naar muziek? Die vraag zou je kunnen beant woorden met: 'Het is maar wat je van de muziek verwacht'. Luisteren naar muziek is op zoveel verschillende manieren mogelijk, dat de kursisten zelf ook zullen moeten bepalen hoe ze het graag willen hebben. Een ding is zeker: er is een 'technische' basis voor nodig om jezelf geschikt te maken voor het luisteren naar muziek. En met die basis zou je moeten beginnen: soorten van orkesten en instrumenten, genres binnen de muziek, het ontdekken van typische kenmerken en niet te vergeten de geschiedenis van de muziek: het ontstaan en ontwikke ling en het hoe en wat van de kom- ponisten, zullen dan ook in deze kursus aan de orde komen. Hoe luister ik naar muziek? Maak jezelf via deze kursus bekwaam om te luisteren naar veel goede en mooie muziek. Deze kursus van 10 lessen start op maandagavond 23 januari bij de Volksuniversiteit te Venray, tel. 04780-10185. PEEL EN MAAS WEEKBLAD In het tijdvan van 2-8 januari zijn bij de politie de volgende aangiften binnengekomen: Verloren: Schakelarmband platte schakel, behoort bij set met halsketting en oorbellen; afstandsbediening auto alarm merk Gemini; Europas, diver se bankpassen en jongerenpas; col lier-halsketting, 50 cm, incl. horloge; lange schakelketting; korte schakelketting; fietscomputer VDO Trio; Double zakhorloge bevestigd aan gouden collier (aandenken 35- jarig huwelijk) en verloren:een HALVE cent, bijna zwart van kleur, jaartal onbe kend; dubbelzijdige oorbellen goudknopje; paspoort; portemonnee met ƒ50,-; damesportemonnee met ƒ40,- en bankpas; damesportemon nee inh. ƒ150,-; kinderschoenen maar 27; diverse sleutels, verblijfs vergunning (blauwe kaart); antiek weegschaaltje met kleine gewicht jes. Gevonden: Goudkleurige bril met zwart koord, poes; enkele dames- en herenfietsen; sleutelhanger Lourdes; div. kledingstukken; grafvaas (koperkleurig); 8 landbouwzegels (blijven liggen aan de Infobalie in net gemeentehuis). Informatie omtrent de gevonden en verloren goederen tijdens kan tooruren op het politieburo. Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. Januari: 15 Magna Carta Be Sharp Arnhem 20 Golden Earring Arnhem 21 BZN Den Haag 25 t/m 30 Carmen Rotterdam 27 t/m 29 Shirley Maclaine Amsterdam 28 Moonflower Tilburg 30 Brian Ferry Den Haag Februari 10 Beasty Boys Den Haag 15 t/m 25 Het dagboek van Anne Frank (behalve zo en ma) Amsterdam 24 BZN Amsterdam 25 Carnaval Brasil Den Haag 26 t/m 28 La Bohème Amsterdam Maart: 01 Jan Vayne Amsterdam 01 Joe Jackson Rotterdam 1 t/m 5 ABN Tennis Tournament Rotterdam 06 Shirley Bassey Amsterdam 07 André Rieu Amsterdam 11 Rijnmond Jazz Gala Rotterdam 11 BZN Druten 17 t/m 26 The Sound of Motown Amsterdam 21 Janet Jackson Rotterdam 25 De Muzikale Noot Amsterdam 26 Barry White Rotterdam April: 02 La Vie Parisienne Den Haag 05 The Chippendales Nijmegen 07 The Chippendales Amsterdam 17 Fats Domino Eindhoven Mei: 08 world Liberty Concert Arnhem 20 Rob de Nijs Den Haag 22,23,25,26 Freek de Jonge DEN HAAG Inleiding in het boekbinden Om een goede handboekbinder te worden,heeft men toch al gauw een opleiding nodig van een jaar of vier. Theoretische en praktische trainin gen gaan daarbij hand in hand. Deze kursus maakt de kursist vertrouwd met een aantal basistechnieken van het handboekbinden. Via het stap voor stap opbouwen en afwerken van een kompleet nieuw boek leert de kursist omgaan met de belang rijkste elementen van boekblok en boekband. Na ongeveer zes lessen kan het eerste boek afgewerkt zijn. De kursist krijgt dan nog en itroduk- tie in het maken van een opbergmap (portefeuille), ofwel van een in ver val geraakt Doek. Zoveel mogelijk aandacht zal worden besteed aan het leren herkennen van de meest gang bare bindwijze en de meest gebrui kelijke bestanddelen. De kursist dient iedere les een schaar, potlood en lineaal mee te brengen. De docent zorgt voor de andere benodigde materialen. De kosten daarvan moeten bij aanvang van de eerste les betaald worden aan de docent en bedragen ƒ45,-. Een van de laatste lessen zal bestaan uit een bezoek aan een bibliotheek met interessante (oude) boekbanden. Binding en band van enkele exemplaren zullen ter plekke besproken worden. Deze kursus start op maandag avond 23 januari bij ae Volksuniversiteit Venray, tel. 04780- 10185. Het nieuwe jaar is begonnen. De feestdagen zijn achter de rug. Voor velen het moment om goede voornemens te gaan uitvoeren. Wellicht kan de kursus 'Goed gewicht in zicht' daar een handje bij helpen. Door de enthousiaste reakties van de deelnemers start het Groene Kruis in de week van 23 januari 1995 weer met een cur sus 'Goed gewicht in zicht' op ver schillende plkaatsen in Noord- Limburg. Tydens de cursus wordt gebruik gemaakt van de zelfkon- trole methode en er is veel aan dacht voor produktinformatie. De kosten voor zes bijeenkom sten, inkl. materiaal, bedragen ƒ75,00 (voor mensen die lid zijn van het Groene Kruis met een pluspakket zyn de kosten ƒ60,00) en na de kursus bestaat er de mogelijkheid om een weeg/knip- kaart te kopen. In de kursus, die gegeven wordt door een diëtist, staat het leren ken nen van je eigen eetgewoonten en het leren beheersen en aanpassen daarvan centraal. Tijdens de kursus wordt er ook veel aandacht gegeven aan de nieuwste voedingsmiddelen die ver- Op dinsdagavond 17 jan. start met een open introduktieles een kursus Kum Nye in Venray. Kum Nye is een geheel van ademoefeningen, zelfmassage, meditatieve bewegingsoefeningen en mantra-zingen, die afkomstig is uit de Tibetaanste medische en meditatieve traditie, en die door de Tibetaanse lama Tarthang Tulku in 1970 in het westen werd geltrodu- ceerd. De oefeningen zijn gebaseerd op de werking van ons subtiele ener gielichaam (Kum) en zijn uiterst effektief bij net verlichten van span- nignen. Door lichamelijke en men tale blokkades te gaan herkennen, komt een proces op gang waardoor we ons meer kunnen openen, hier door komen we dierekter met onze gevoelens in kontakt (Nye). Essentieel bij de Kum Nye oefe ningen is het richten van de aan dacht op elke gewaarwording die een oefening teweeg brengt. De oefeningen zijn eenvoudig en door iedereen uit te voeren, maar hebben een diepgaande uitwerking op het integreren van lichaam, adem en geest. De kursus wordt gegeven onder de auspiciën van de Nyingma-orga- krijgbaar zijn om zo een verant woorde keuze te maken uit het grote aanbod aan levensmiddelen. Zowel de diëtist die de kursus leidt als de kursisten zijn erg enthousiast. De onderlinge steun vinden zij erg belangrijk. Een kursist: 'Ik heb erg veel geleerd in deze zes weken. Ik dacht dat ik eht allemaal zo slecht nog niet deed. Door de zelfkontrole-methode heb ik geleerd kritisch naar mijn eigen voedingsgewoonten te kijken. Nu zie ik wat ik 'fout' doe en wat ik moet veranderen.^ Aan de 'foutjes' wordt nu gewerkt'. Door de weeg/knip kaart kan ik ook na afloop van de kursus mijn gewicht in de gaten houden. Dit is een goede steun. Een andere deelne mer is erg te spreken over de pro duktinformatie die ze gekregen heeft tijdens de kursus. 'Alleen al door andere produkten te kiezen en dus niet minder te hoe ven eten, ben ik afgevallen'. De kursus is ook geschikt voor groepen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, de gymclub, vrouwen bond enz. Zij kunnen een aanvraag voor de kursus indienen. Bent u met ongeveer tien mensen die allemaal aan het gewicht willen werken, dan is dit misschien iets voor u! nisatie van Tarthang Tulku. De baten gaan naar deze organisatie en worden gebruikt voor de instand houding van de boeddhistische tra ditie en kuituur. Zij omvat naast de introduktieles, 9 dinsdagavonden van 20.00-22.00 u. en wordt gege ven door Jan Houwen, die zich al twaals jaar heeft verdiept in Kum Nye en andere meditaties volgens de Nyingma traditie vana het Tibetaans boeddhisme De cursus vindt plaats op de eer ste etage van Henseniusplein 14, Venray (ingang tussen café Pigs en het Dagblad voor Noord-Limburg). Benodigdheden: gemakkelijk zitten de kleding, deken, (meditatie-) kus sen of bankje. Inlichtingen/aanmelding bij: Jan Houwen, tel. 04780-87364, b.g.g. 020-6205207. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdafdeling: Anna-Clara Ttdholm, Waarom? Wakker worden. Vlug uit bed en van alles willen weten. Waarom? Waaróm? Waarom zijn dc dingen zoals ze zijn? Peutcrboek, vanaf 2 jaar. Jacques Vriens Tommie en Lotje lopen weg en andere lieve en stoute verhalen. Kleine Tommie en zijn grote zus Lotje zijn heel verdrietig omdat hun poes is weggelopen.Maar als hun ouders ruzie maken, lopen zij ook weg. Voorleesboeken, vanaf 4 jaar. Ton van Reen. De circusprinses. Dc direktuer van het circus is kip pig. Hij denkt dat Barbara zijn artiest is. Samen met Boris de hond en Beer het paard geeft ze een prachtige voorstelling. A-boek, vanaf 8 jaar. Carry Slee. De smoezen kampioen. Thijs kan heel goed voetballen, maar er is iets wat hij niet goed kan: lezen. En dc meester heeft zijn smoesjes door. A -boek, vanaf 8 jaar. Toon Tellegen. Mijn vader. Jozefs vader weet alle, kan alles cn is alles, vindt Jozef. A-boek, vanaf.8 jaar. Jac Linders. Jesse vermist. Als Jesse, leider van een 'club van vijf, wordt ontvoerd, komt hij in een loods met gestolen goederen terecht, waar hij, angstig en alleen, enkele nachten moet doorbrengen. B-boek, vanaf 10 jaar. Lydia Rood Lekker slapen, diefjesmaat. Daan loopt 's nachts een inbreker tegen het lijf. Deze schiet hem niet dood en ontvoert hem ook niet, maar ze krijgen steeds meer vertrou wen in elkaar. Daan helpt met het inladen van de gestolen spullen en ze drinken samen chocolademelk. B-boek, vanaf 9 jaar. Jacques Vriens En de groeten van groep achL Voor de laatste keer gaat meester Siem met zijn groep acht naar een van de Waddeneilanden. Tijdens dit schoolkamp worden een aantal kin deren gepest. Meester Siem weet ervoor te zorgen dat het schoolkamp toch nog goed eindigt. B-boek, vanaf 9 jaar. Anita Davies. een onvergetelijke zomer. Het is Jacky's grootste droom om schrijfster te worden. Maar nadat ze Glynn heeft ontmoet, wiens moeder schrijfster is, merkt ze dat andere dingen in het leven ook belangrijk kunnen zijn. C-boek, vanaf 13 jaar. Een nieuw jaar kan een nieuw begin zijn, ook voor u. Wellicht bent u van plan om (weer) buifenshuis te gaan werken, maar u weet nog niet welk werk u wilt en vooral wat uw mogelijkheden zijn. Voor u geven wij de kursus Banen, Beroepen en Arbeidsmarkt Oriëntatie, waarin wij u begeleiden bij het oriënteren op banen, beroepen, arbeidsmarkt en op uw mogelijkheden en kwalitei ten. Tijdens de kursus wordt o.a. inge gaan op de volgende vragen: - waar vindt ik betaald werk? - wat wil ik en wat kan ik? - is mijn opleiding wel goed? - hoe moet ik solliciteren? - hoe regel ik een en ander met mijn gezin? - welke mogelijkheden zijn er voor mij op de arbeidsmarkt? - wat zijn de arbeidsmarkt-tekor ten? - ben ik niet te oud om nog te gaan werken? - wat komt er allemaal bij kijken als ik ga werken? Uw zicht op beroepen, en op de arbeidsmarkt wordt vergroot o.a. door bezoeken aan bedrijven, oplei dingsinstellingen en het arbeidsbu- ro. De kursus start eind januari a.s. en bestaat uit 20 bijeenkomsten die tel kens op maandagochtend tussen 09.00 en 12.00 u. plaats zal vinden. De kursusplaats is Venray. De kur sus vindt plaats in het gebouw van het Arbeiasburo, St. Jozefweg 1. De kursuskosten zijn ƒ96,00. Vrouwen die zich willen opgeven voor of meer informatie willen over de kursus kunnen kontakt opnemen met Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden Limburg, tel. 077-517636. Voor de kursus start, hebben we met elke vrouw een ken nismakingsgesprek. s4$e*uUt ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van van Hel, R.E. Gabeler, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: VAN TIEL Stationsweg 15a, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercautcrcn, J. de Vocht en M. v.d. Acker: D. VERCOUTEREN Merseloseweg 75, tel.82200 Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: Dkt. KEIJZER Litscnbcrgwcg 20a, Ysselsteyn tel. 41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van Ï/TOO tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJ K VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 81336 of 86457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE EN G. GELLING DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tus sen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 Deze week start ook in Venray de première van Disclosure (Sex is macht). Het is een film over sexuele intimidatie op het werk. Een vrouw heeft haar zinnen gezet op een medewerker. Die gaat niet in op haar avances en daarom neemt ze wraak. Ze vertelt dat ze door hem aangerand is. Dat geeft problemen in zijn huwelijk, op zijn werk. Na Fatal Attraction weer een schitteren de rol van Michael Douglas. Een film die veler aandacht zal krijgen. Geprolongeerd worden: Pulp Fiction. Deze film is in Cannes bekroond als beste film van 1994. De film krijgt Oscarnominaties voor Beste film, beste regie, beste hoof drol Het is een zeer aparte film. Interview with the vampire met de schitterende rolbezetting van Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Slater blijft het publiek boeien. Junior met Arnold Schwarzenegger en Danny de Vito blijven ook volle zalen trekken. Uiteraard J?aal De Leeuwenkoning, The Lion King de achtste week in. Wie zou die film nu nog niet gezien hebben? Die krij gen dan nu nog een extra kans. HEEL EN MAAS 'n abonnement waard Honingbiskwie t Heerlijk volkorenkoekje met sesamzaad. 2.19 Chili sin Carne IVetara irische chili mei jkiestofu. - kwaliteit. f Itc&MMvoedmg. Venray, Paterstraat 4, tel: 04780 - 87217 12jan.: 20.00o. Bratdsmodeshow, schouwburg Venray 13 jan.: 20.00 u. Chess-ballet van Vlaanderen, schouwburg Venray 14-15 jan.: 13.00-18.00 u-Maneee-toemooi (voetbal), Ysselsteyn 14 jan.: 20.11u. APK koffietafel, dansschool Janssen 15 jan.: 1130 u. Zondagochtendkoncert m.m.v. fanfare 'Moed cn Uver' en zarigver. 'Eratp', schouwburg Venray 15 jan.: 09.00-17.00 u. Wandeltocht winterscrie. Café den Tommes Merselo 17 jan.: 20.00 u. 'De Spaanse Hoer1, schouwburg Venray 19 jan.: 20.00 u. Andre Tieu in Wenen, schouwburg Venray 20 jan.: 20.20 u. Tm Krabbé i.s.ra. Literair Café, Wie Maan Venray 21 jan.: 20.11 u. Prinsenproclamatie, schouwburg Venray Expositie in het Freulekeshuus t/m 29 jan. '95; 75 jaar werken aan wonen Venray=Horsi. Open woe, za, zo van 14.00-17.00 u. Van 15 jan. t/m 26 feb. exposeert Miriam Slaats schilderijen in 'Het

Peel en Maas | 1995 | | pagina 3