k Oecumenisch e Werkgroep Opgericht Zagewetters Merselo j/f T y f 1 flj^f jk Oude joto- Orde van verdienste voor Albert Michels Buuttewinst voor Venraynaar UW PEEL EN MAAS Donderdag 12 januari 1995 - Pagina 16 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, I'atcrsstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castcnray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintentics: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Nol Broers; overl. fam. Stoef en Groetelaars 19.00 H. Mis als jaard. voor Randy Taminiau; Willy BeerkensOv. Meijcl (schoolvriendinnen); Herman rhilipscn (koll); ouders v. Dijck- Dcrcks Zondag: tweede Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. fam. Stoef en Groetelaars; Jan Buijssen (koll); Henri Coende rs. 11.00 H. Mis voor Gerrit Gossens; Gcrrit JF Bekkers; Teng Stevens; Piet Oudenhoven (overl. te Valkenswaard); als jaard. voor An Kurstjens-Jenniskes Maandag: 9.00 H. Mis om gene zing van een jonge moeder en om kracht Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Woensdag H. abt antonius: 9.00 H. Mis om een rechtvaardige verde ling van de goederen in de wereld Woensdag: Begin van de interna- tinale bidweek voor de eenheid van alle Christenen;9.00 H. Mis Wilhelmus Jansen; voor de eenheid Donderdag: 9.00 H. Mis voor de eenheid van alle Christenen Vrijdag: 9.00 H. Mis voor overl. fam. Bouten-Harens; voor de een heid van alle Christenen Zondag 22 jan.:Oecumenische gebedsdienst voor de eenheid (dag kapel Grote Kerk) Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Gijs, Leon en Erik; Lektor: J. Truijen; zo: Suzanne, Silvia, Judith en Bianca; Lektor: T. Verbeek Akolieten: zo 9.30: de heren L. Truijen en P. Vosbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen, Lektor F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenert; Lektof F. Bfuekers: Vertrek bus 9.45 vanaf St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. 5.45 Liturgii in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en Donderdag: 16.45 Liturgieviering meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00: overl. ouders Leo v. Helden en Bertha Laumen; Davy v. Rens (koll); Toon Jeuken (buurt); Wim Hagelaar Zondag: 8.30 jrg. overl. ouders Philipsen-Goossens en Luijpers- Sanders; 10.30: m.m.v. Zonnelied; Adriaan Vane (koll); Jacques Nijsen; 12.00: doop Sven Lenssen, Tamboerijnstr. 21; 12.30: doop Simone v.d. Burgt, Cellostr. 23 Maandag: 19.00 Miet Arts Dinsdag: 19.00 voor de parochie Woensdag Gebedsweek voor een heid begint: 19.00 voor eenheid van christenen Donderdag: 19.00 jrg. Sjang Spee; overl. ouders Litjens-Jacobs, zoon Tien en dochter Kathe Vrqdag: 19.00 overl. fam. Janssen- Cup Vredeskerk Zaterdag Gedachtenis van Maria op zaterdag: 8.00 voor overl. ouders Albers-v. Leeuwen en fam. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de Tweede Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst, voor overl. ouders v. Bergen-Stiphout en zoon Jos; Doortje v. Waaiienburg-Thuijls V( koll); Maria Matijsen-Peeters koll); overl. ouders Vousten- 'ervoort; Laurijs Knapen (koll); Theo v. Thiel Zondag: Tweedee Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10.00: Gregoriaanse Hoogmis, voor overl. ouders Jenneskens-elbers en fam.; overl. fam. v. Rossum- Janssen; overl. ouders Bouten- Linssen; Julia v.d. Weiden-de Adelhart Toorop (vrienden); Helm en Harrie v.d. Ven, kleindochter Sandra en schoonzoon Martin Maandag: 8.00 voor roepingen tot het priesterschap Dinsdag: H. Anthonius Abtl9.00 Guus de Jong-Sijs Woensdag: 19.00 voor ouders van Ass-Delhoven en fam. Donderdag: 19.00 voor de zieken van de parochie; Martinus Pontman en Giisbertus van Blokland Vrijdag: H. Sebastianus Martelaarl9.00 t.e.v. het Goddelijk Hart Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Cor Thielen en zoon Toon; Gunther Heiss; jaard. Mia Hermans-Voermans; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 jaard. Jan v.d. Berg; overl. ouders Jans-Verheggen; 10.00: Voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van de parochie (Gem. koor) Maandag: 9.00 tot bijzondere intentie Dinsdag: 9.00 uit dankbaarheid Woensdag: 9.00 voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met Rozenkransgebed) Donderdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen Vrydag: 9.00 Toon Thielen Misdienaarsbeurten: za 19.00: Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels, Maud Kessels; Zondag 08.30: Marco Janssen, Roel van Haeren, Rik op den Camp, Frank Janssen; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura op den Camp Kerstgeschenk voor Zuster TYuus Lemmens Uw bijdrage (in het offerblok in de Mariakapel) voor het kerstgeschenk voor Zuster Truus Lemmens heeft opgebracht het mooie bedrag van ƒ1700,-. heel hartelijk dank aan alle gevers. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor) overl. ouders v. Heesch-Lemmen en Cox; Wim Janssen namens kameraden; Gerrit Bastiaans; Maria Nelissen-v.d. Sterren namens oudervereniging H. Machutus; Lei Ewals (jrd); Wim v. Rhec Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Martinus Custers; st. Martinus Philipsen en Leonie Verdellen; st. Arnold de Ponte, Petronella Duijf en Louisa Hovens en kinderen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie Vrydag: 9.(^0 JJ,. Mis tot bijzondere intentie Dinsdagavond Parochievergadering Parochie Leunen Tweedee Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. v. Johan Meijers (vw fam. Smulders en Verstappen); lsm. v. Dien v.d. Berg- Vermeulen (vw de buurt); maandd. Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens; Elly Loonen en Elly v. Berlo; maandd. Teng Houben Zondag: 10.00 Hgm. v. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; jrd. v. Jean Loenen, gest. jrd. v. Marie Keijsers-Hendrix en Piet Keijsers; gest. jkrd. Antoon Janssen en Elisabeth Jenniskens; 11.15: maandd. Pie de Louw; 14.30: DOOPVIERING Moniek Jilesen; 15.00:DOOPVIERING Juno Michels Maandag: 19.00 gest/ krd/Antoon Michels en Johanna v.d. Voort Dinsdag: H. Antonius Abtl9.00 Lsm. Piet Bots (vw de buurt) Woensdag: 19.00 maandd. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgeno ten; Johanna Verheijen-Loonen en echtgenoot, Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers Donderdag: 19.00 Lsm. Henricus Bomm, echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Verkoeijen, gest. jrd. Wim Manders. Misdienaars: za 19.00: Roel Litjens en Tom Bos; zo 10.00: hgm. Sanneke Sonnenberg en Susanne Jenniskens Lektoren: za 19.00: dhr. Jan Jenniskens; zo 11.15: mevr. Annie Reintjes GEDOOPT: Lana Moss, Sleutelbloem 68, Venray Rektoraat Heide Zondag: Tweede Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis GGJT voor Hubertus Janssen en Hubertha Janssen-Gellings, jgt. voor Nellie Claessens-Derikx; misdienaars: Inge, Tom, Gemma en Wilmar; Donderdag: 9.00 H. Mis Rektoraat Veulen Tweede Zondag.door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. v. overl. fam. Wilms-Heesen-v. Lin; voor de parochie; Grad Hendrikse en Hendrina v. Dijck Zondag: 10.30 Hgm. Gerard Geelcn (namens kerkbestuur); mnd. Piet Spreeuwenberg; jgr. Piet Janssen; uit dankbaarheid voor een Spreeuwenberg; jgr. Piel en; uit dankbaarheid voor een 90-jarige Maanaag: 8.30 H. Mis voor de overledenen Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de parochie Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de parochie Akolieten: za: Richard Mulders, Steffan Mulders, Richard Classens Misdienaars: zo: Roy Smets, Nico Knapen Parochie Ysselsteyn Tweede Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (samenzang); jrd. P. Mulders en echtgen.; Gerrit Peeters (kameraden) Zondag: 9.30 (Gelezen dienst); overl. fam. Fleurkens-Zanders; 11.15: jrd. Petronelle Verlinden- Volleberg; overl. fam. v. Soest- Claasen; Truus Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 overl. parochianen Woensdag: 19.00 overl. parochia nen Vrydag: 19.00 Geestelijk welzijn van onze parochie Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Verheijen en N. Pouwels; zo 09.30: H. v./d. Hoff en M. Arts; 11.15: Sj. Ewals en R. Keijzer; Ma: M. Peters en I. Poels; woe en vrij: W. Claessens en D. Scheepens. Doopschema: (februari) Op de zon dagen 5 en 19 kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegen- diend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 voor de parochie; misd: Paul Engels en Erik Janssen Zondag: 10.00 Antoon en Christina Tijssen-Thijssen; misd. Danny Willems en Roy Stevens Dinsdag: 8.30 Anthonius Wismans en Maria Michels, jgt. Tien de Rijk Woensdag: 19.00 Til Muysers (v.d. buurt) Vrijdag: 8.30 lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Tien de Rijk Kerk poetsen: mevr. Franssen-Arts en mevr. Troisfontaine. Gedachte voor de zondag: We zijn niet op weg naar God, maar God is op weg naar ons. (Uit 't misboekje.) Opbrengst kollekt Afrika ƒ141,65. Hartelijk dank. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie Zondag: 10.00 dankbaarheid, fam. Huys-v. enckevort Maandag: 19.00 fam. Pouwels-v.d. Steeg Donderdag: 19.00 voor vrede Misdienaars: za: Anke en Mark; zo: Grard en Roel, Lezers: za: Josien Claessens, zo: Jan Classens. De kerstkollekt heeft het mooie bedrag opgebracht van ƒ600,-. Heel hartelijk dank hiervoor. Pastoor Janssen vertrekt 17 januari voor vijf weken naar de Philipijnen. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor onze zieken en overledenen en uit dankbaarheid, t.z.i. Zondag: 8.30GEEN H. MIS TE HOLTHEES; 10.00: Hoogmis voor Nöll de Hoog als jaargetijde; fam. de Groot-v. Well; Josephina en Henricus Janssen; Sjaak Janssen en Jo Thijssen; Herman Janssen; Gerardus Gooren; Frans Asselberghs en echtgenote; Gerrit Coppis. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; voor Jeu Custers; uit dank baarheid en voor alle stichtingen Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. Weersma uit Venray voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop is er een gemeenbijeenkomst i.v.m. de moge lijke aankoop vna 'Het Zonnelied'. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een biibeltoespraak met als thema Het huwelijk een goede start geven in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. @lktekstm:Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, teUfax: 04709-87786. Diensten: D. V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: evangelist J.A.J. Bals uit Horst. Zondagsschool:Deze begint weer a.s. zondagmiddag om 16.00 voor kinderen van 4-12jaar. Bijbelonderwy s/Catechisatie: Veel ouders zeggen: als de kinderen groot zijn, moeten ze zelf maar kie zen of ze aan godsdienst doen. In de tussentijd beseffen ze niet, wat zu hun kind aandoen. Volgens de statis tieken liggen de meeste zelfmoor den op jonge leeftijd en komt deze jeugd nooit aan de goede keus toe. God zegt: 'Leer de kinderen de eer ste beginselen, volgens de eis van hun leeftijd, opdat als ze oud gewor den zijn, ze hiervan niet afwijken'. (Spreuken 8:22). Komende wwe begint het Bijbelonderwijs weer: voor de gro ten vanaf 12 jaar nu op zondagmid dag om 16.00 u., op dinsdagmiddag van 6-12 jaar om 16.15. Er zijn ook groepen, (ook voor volwassenen) op andere tijden. Belt u gerus even op. U mag ook onaangekondigd komen om eens te luisteren. Bijbel/kontaktavond: Donderdag (vanavond) over 'van slavin tot Koningin". De eerste avond handiet erover dat ieder mens liefde nodig heeft. Het thema voor deze avond luidt: 'De verhouding binnen het huwelijk'! Stapt u gerust eens bin nen. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Aanvang 20.00 u. In het Kaaer van de week van Gebed voor de Eenheid van de Christelijke kerken werd onlang een Oecumenische Werkgroep opge richt. Leden uit de plaatselijke kerk- fenootschappen m.n. de Molukse vangeliscne Kerk; de R.K. Kerk; de Protestantse Kerkgemeenschap Venray e.o.; de Basisgroep heel de Kerk, heel de Wereld, willen in de toekomst door verschillende kerke lijke aktiviteiten zoeken naar wat hen bindt in het geloof. Inmiddels is besloten om in de bidweek en wel op zondag 22 janu- ati a.s. een dienst van Woord en gebed te houden, waarin zullen voorgaan: Mevr. Ds. Weersma (Prot. Kerkgemeenschap), Deken Coenen (RK Kerk), pater Meyer Ds. Papilaja (Rï Bs (M< lolukse Evang. Kerk). Thema: Koinonia: 'Gemeenschap met God en met elkaar'. Plaats van samenkomst is deze keer de St. Petrus Banden kerk (dagkerk), tijd: 17.00. Iedereen die de oecumene een warm hart toedraagt, is van harte uitgenodigd. Welkom! Liedjesmiddag Karklingels Oostrum Op zondag 15 januari a.s. zal de zevende editie van het Aostrums Vastelaovesliedjesfestival gehouden worden in het Gemeenschapshuis te Oostrum. Zes klinkende vastelao- vesliedjes zullen in twee rondes aan publiek en jury ten gehore gebracht. De artiesten wroden daarbij muzi kaal ondersteund dopr de Ëikenhpflcapel. De li'è'tffës zijn inmiddels ook al vereeuwigd op een muziekcassette die tijdens de liedjesmiddag voor elf gulden in uw bezit kan komen. Bij de cassette ontvangt u en liedjes- boek met de teksten van de verschil lende nummers gratis. Een must voor de echte vastelaovesvierders en/of verzamelaar. De liedjesmiddag begint om 13.30 u. met stemmingsmuziek door de Eikenhofkapel. De Oostrumse lied jesmiddag staat bekend als een gezellige muzikale ontmoeting en is een uitstekende gelegenheid alvast wat te proeven voor het komende feest. Tijdens deze liedjesmiddag wordt rond 16.11 u. de Orde van Verdienste uitgereikt aan Toon van Soest. Wij begroeten u graag die middag. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 jan. a.s. worden weer de jaarlijkse zit tingsavonden gehouden bij vastelao- vesvereniging de Zagewetters. Deze zullen plaatsvinden in zaal 't Anker en aanvang op beide avonden os 11 min. voor 8. Op deze avonden kan men genie ten van optredens van Die Fidele, buuts, artiesten van eigen bodem met zang en dorpspolitiek. Hiervoor zijn kaarten verkrijgbaar bij de Boerenbond onder kantooru ren, en bij Herman Zegers, Weth. Pubbenstr. 16, tel. 46419. Deze week twee oude foto's. Beide foto's hebben betrekking op Politiehondenvereniging De Verdediger die op 15 januari offi cieel 60 jaar bestaat. De Verdediger is de oudste politiehondenvereni ging van Venray. De vereniging bestaat eigenlijk al iets langer maar sloot zich, mede door de crisis, pas in 1935 aan bij de landelijke bond. De vereniging had een terrein achter het toenmalig café v.d. Ven aan de toenmalige Hagelweg. Toen dat café moest verdwijnen verhuisde de club naar haar huidige onderkomen aan de Beekweg. Daar werd zelf een verenigingslokaal gebouwd. De Verdediger telt thans ongeveer 25 leden. Dit aantal is in al die zestig jaren vrij constant gebleven. De bovenste foto is ongeveer 30 jaar oud. Staande v.l.n.r. Teng Verstralen, Teng Swinkels, Hub Hendriks, A. Flipsen, H. Degnar, Toon Tila, P. Ingepas, H. v.d. Laar. Zittend: M. Willems, M. Pelzer, Bert Janssen, Wim. Linders, Hay Decchnar, Ad Blok. Op de onderste foto, met de honden is van oudere datum. Hierop staan op de bovenste rij v.l.n.r. W. van de Laar. H. Decnnar, Wim van Lieshout, J. Arts, F. van Gestel, Sjeng van Maris, P. Pelzer, M. Beerkens. Op de tweede rij staan A. Beerkens, A. Vila, Th. de Brok, P. Beerkens, H. de Bruin en Sjaak Verheyen. Liggend C. Barents, B. Beerkens en H. Beerkens. Op 5 februari zal in café 'Den Tommes' voor de zevende keer de orde van verdienste uitgereikt worden. Deze orde is ingesteld door Vastelaovesveriëniging 'de Zagewetters', en wordt uitgereikt aan personen die zich op verlerlei gebied ingezet hebben voor ons dorp Merselo. De Vastelaovesveriëniging heeft besloten dit jaar deze hoogste onderscheiding toe te kennen aan een geboren .,-en getogen Merselonaar, dhr. Albert Michels, in Merselo noemt iedereen hetm Albert van de Meule. Albert Michels heeft zich in Merselo op diverse terreinen ver- dienselijk gemaakt en hij stortte zich al op jonge leeftijd in ons ver enigingsleven. Als lid van de toen malige Jonge Boeren maakte hij met zijn vrienden de eerste Merselose Revue, en hij trad daarin ook zelf op, eerst alleen, echter al snel had hij zijn maatje gevonden in Harrie Arts, oftewel Kampen Har. Ze werd het duo Tienus en Tontje geboren, die al moppentappend (uit de Gerarduskalender) het publiek ver maakten. Vanuit ae Jonge Boeren ontstond ook het zogenaamde 'thuis front', voor onze dorpsgenoten in het toenmalige Nederlands Indië. Albert maakte ongeveer zeven jaar deel hier van uit en onderhield mede Deze twee verdachte figuren zijn de afgelopen dagen in het centrum van Venray gesignaleerd. Hun aandacht gaat vooral uit naar het Cultureel Centrum, waar volgende week een zeer belangrijk evene ment plaats gaat vinden. Eenieder die meer over deze twee sinistere figuren kan vertellen, wordt verzocht contact op te nemen met de lokale vastelaovesvereniging, die toch wel met enige huiver de ver richtingen van dit duo volgt. zo de band tussen 'thuis' en onze jongens daar. Zij gaven wekelijks een huis-aan-huis-blad uit, waruit het huidige dorpsblad 'Os Kréntje' is ontstaan. Albert is ook 18 jaar een aktief lid gewest van onze toneel- verenigng KDO. Zij hielden dan wel in 1967 op te bestaan, maar op papier bestaan ze nog, hebben nog een bestuur en geld in kas. Ook maakte hij 18 jaar deel uit van het bestuur van onze Kerkelijke Fanfare 'St. Oda' waarin hij in het bijzonder de belangen van de Drumband behartigde en aid ie jaren had hij het beheer over de fanfare- kledij. Albert heeft vier jaar deel uitge maakt van de Merselose Dorpsraad. De Merselose Muziekfeesten kre gen ook altijd medewerking van hetm, jarenlang had hij de verkoop van entreebewijzen in zijn zaak bij de molen en drie jaar maakte hij deel uit van het komité 'Aid Merselse Dag'. Dan de Vastelaovend, dit staat bij Albert hoog aangeschreven. Zolang als de vereniging bestaat is hij al lid, nu al 38 jaar. Op de jaarlijkse Zittingsavonden, de 'Karmenaaivisite', trad hij 20 jaar lang op met Harrie Arts als het duo Tienus en Tontje en brachten dorps politiek, mensen op stekelige wijze op de korrel nemen. Zij zorgden ervoor dat deze bonte avonden druk besocht werden, velen kwamen spe ciaal voor hen. Na 20 jaar stopte Albert dan wel als Tienus, naast Tontje verscheen Tieske (Herman Zegers), maar hij bleef deel uitmaken van de toe opgerichtte TITPTI BV, en zorgt er dus mede voor dat de dorpspolitiek in 1995 voor de 37e keer op de bühne komt tijdens de beide zit tingsavonden. Ook op héél ander terrein was hij aktief. Zo heeft Albert jarenlang de leiding gehad over de jaarlijkse Sacrementsprocessie, zodat ook die in goede banen geleid werd. Maar z'n hart, z'n liefde zogezegd, ligt zeer zeker bij z'n molen 'Nooit Gedacht', waarop hij 17 jaar lang gemalen heeft met windkracht. Toen wertden er in 1963 sili's ingebouwd om met de tijd mee te gaan en in 1976 werd 't bedrijf uitgebreid met 'n speciaalzaak voor dierbenodigd- heden, dit alles tot dat hij op 1 janu ari 1993 met zijn bedrijf stopte. De molen ging over in een stich ting, waar Albert ook deel van uit maakt en hij is er trots op nu de res tauratie gestaag vordert en zoal het er nu uitziet 'draait' hij weer in volle glorie medio 1995. Molens zijn ook zijn grootste hobby,hij bézit foto's van alle molens in Nederland en België, en gaat vaak op pad om ze persoonlijk te bezichtigen en op de foto vast te leggen. Omdat Albert de streekgewoon- ten, het dialect en de gebruiken zeer aanspreekt, is hij lid van 'Veldeke Venray', en met hem vele dorpsge noten. Hij heeft tien jaar deel uitge- maatk van het bestuur. Nog maar kort geleden zat hij in de werkgroep Bevrijding Merselo 1944-1994. In Merselo werd dit op grootse wijze gevierd en deze werk groep heeft hiervoor al vele kompli- menten mogen ontvangen voor de wijze waarop zij dit naar de bevol king toegebracht hebben. Op 5 februari krijgen we de gele genheid om hem hiervoor te bedan ken en hem de hand te drukken en we hopen dat u allen hiervan gebruik zult maken. De Venrayse buuttereedner Jacques Cuypers kan weer een succesje toevoegen aan z'n tonne- praters-palmares. Met z'n buut 'Jantje Jat' werd Cuypers eerste op de open 'Maas en Waalse buut- tekampioenschappen die zaterdag 7 januari in het Gelderse plaatsje Hernen, in de buurt van VVgchen, werden gehouden. Jac Cuypers kreeg van de jury 287 punten, slechts ééntje meer dan Martien Geurts uit Malden. Het was de eerste keer dat Cuypers deelnam in Hernen, waar al tien jaar buuttekampioenschappen worden gehouden. De Venraynaar was gevraagd door collega Geurts om het gezelschap van zeven buutte- reedners te completeren. Die werd van z'n uitnodiging zelf de dupe, want door de overwinning van Jac Cuypers ging de derde opeenvol gende buuttezege, en daarmee de wisseltrofee, aan de neus van de Maldenaar voorbij. Venraynaar Jac Cuypers staat nu voor het vijfde seizoen in de ton, voornamelijk in Brabant en Gelderland. In de strijd om het Limburgs kampioenschap, waar het aantal deelnemers groter en de con currentie harder is, kwam Cuypers niet door de voorronde. Meedoen aan het Limburgse kampioenschap (en winnen) is wel het streven van ae Venrayse buuttereedner. Om die reden zoekt hij tekstschrijver(s) die met hem samen willen werken aan teksten voor nieuwe buuts. Daarmee wil de Venraynaar komende jaren ook in het Limburgse doorbreken. Wie geïnteresseerd is in taal en in carnaval kan contact opnemen met Jacques Cuypers, telefoon 04780- 83496. Kijk op de wereld Een kursus wereldoriëntatie. U leest dagelijks de krant en kijkt naar de t.v. en wordt overspoeld door informatie over de aktualiteit van de oorlog in Joegoslavië of de gebeur tenissen in Jemen. In de berichtge ving over de gebeurtenissen in de wereld wordt van kennis van histori sche, politieke, religieuze en cultu rele achtergronden uitgegaan, ter wijl die vaak niet zo duidelijk zijn. In deze kursus maakt u op een creatieve en systematische manier kennis met de vakgebieden sociale aardrijkskunde/geschiedenis, wereldgodsdiensten, economie en ontwikkelingssamenwerking e.e.a. geplaatst binnen de internationale verhoudingen. De kursus wil een aktuele oriënta tie zijn op vakken die voor een goed begrip van deze tijd zorgen. In drie blokken van vier avonden worden drie thema's besproken: sociale aardrijkskunde en geschie denis, wereldgodsdiensten, ontwik kelingssamenwerking gekoppeld aan economie en milieu. Deze kursus van 12 lessen start op dinsdagavond 24 januari bij de Volksuniversiteit Venray, tel. 04780- 80185. PEEL EN MAAS WEEKBLAD

Peel en Maas | 1995 | | pagina 16