Venrayse Run-Bike-Run opgenomen in internationaal Power(wo)man circuit ATB-veldtoertocht in Vierlingsbeek naar 22 januari Fiom start groep voor slachtoffers van incest en seksueel geweld 'Happy Day' festijn op 22 januari Goede (voedmgs)voornemens Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat Sint Petrus'Bandenkerk Venray Wie wordt de 50e Prins van de Piëlhaas??? Voliere Vereniging De Vogelvriend Geslaagden bij EHBO- Vereniging Venray Baal jij ook wel eens? Prinsebal in Maashees Omroep Venray Liedjesmiddag De Huibuuke Dia-avond Ecologisch tuinieren PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 1995 - Pagina 7 De ATB-veldtoertocht die het Wielercomité Vierlingsbeek had gepland op 26 december 1994 maar die i.v.m. de gladheid op die dag niet doorging, is nu verzet naar zon dag 22 jan. De uitgezette route, die vooral door de mooie en bosrijke omgeving van de gemeente Vierlingsbeek loopt, zal ook dan weer duidelijk uitgezet en aangege ven zijn. Het is een mooie gelegenheid om zo'n kleine twee uur lekker ontspan nen bezig te zijn met de fiets in de natuur. De tocht heeft een lengte van ongeveer 42 km en is zowel met een ATB-fiets als met een crossfiets te rijden. Het vertrek en de inschrijving vin den met welwillende medewerking van voetbalvereniging Volharding plaats in de kantine van de voetbal vereniging. Voor onderweg is er sportdrank en een versnapering, terwijl er na afloop de gelegenheid is tot het nemen van een douche. Voor diege ne die de fiets schoon mee naar huis wil nemen is er de gelegenheid de fiets te reinigen met een hogedruk- reiniger. Inschrijven is van 09.00 tot 10.00 uur. Voor inlichtingen kan men bellen met 04781-31874 of 31635. Onder begeleiding van twee maat schappelijk werksters start Fiom- buro Venlo begin 1995 een groep voor slachtoffers van incest en sek sueel geweld. Op een vést tijdstip komt de groep wekelijks bij elkaar op het Fiom-buro te Venlo. Tijdens de bijeenkomst krijgen de deelnemers de gelegenheid om met de andere groepsleden te praten over hun persoonlijke geschiedenis en over nun angst, pijn en verdriet. Ook worden in de groep onder werpen besproken die voor iedereen in ae groep herkenbaar zijn zoals: lichamelijke klachten, (angstaanval len, buikpijn, eet- en slaapstoornis sen), het zelfbeeld en zelfvertrou wen en het omgaan met seksualiteit. Als je herkent wat hierboven geschreven staat en je denkt dat de groep voor vrouwen en meisjes die seksueel misbruikt zijn je verder kan helpen, neem dan kontakt op met het Fiom-buro, Goltziusstraat 12,5911AV Venlo, tel. 077-548507. Door middel van een informatief gesprek kun je dan bekijken of de groep dat biedt wat jij ervan ver wacht. De deelname is gratis. Veel meisjes en vrouwen hebben in hun leven te maken (gehad) met seksueel geweld en incest. Incest is seksueel misbruik van kinderen door ouders, familieleden of beken den van het gezin. Seksueel mis bruik is niet alleen aanranding of verkrachting; ook op een ongewens te seksuele manier worden betast of begluurd of gedwongen naar porno films of seksuele handelingen moe ten kijken. De incest begint soms al op heel jonge leeftijd, of bijvoorbeeld als het meisje in de puberteit komt. De incest kan jarenlang doorgaan en vaak wordt er lichamelijk of geeste lijk geweld gebruikt om er voor te zorgen dat het kind er niet over durft te praten. Uit schaamte, schuldgevoel, angst en onmacht blijven veel vrouwen en meisjes jarenlang zwijgen en ver dringen wat er met hen gebeurd is. Maar zwijgen lost niets op, de verdrongen pijn blijft bewust of onbewust aanwezig en kan psychi sche en lichamelijke klachten ver oorzaken. Ook dit jaar kunnen communican tjes en a.s. bruidsparen eventueel in aanwezigheid van de wederzijdse ouders zich weer uitgebreid laten informeren over allerlei zaken die bij hun 'Happy Day' goed van pas komen. Naast een tweetal commu nieshows in het middagprogramma verzorgd door Jos Arts Jeugdmode, samen met Nimco Schoenen, Hij en Zij Haarmode en Bloemenatelier Elma, vindt er 's avonds een avond vullende bruidsmodeshow plaats die verzorgd wordt door Bruidshuis Exclusief uit Maasbree in samen werking met Thomassen Mode uit Venray. Behalve kleding en acces soires voor de feestelingen is er ook ruim aandacht voor de ouders die deze dag natuurlijk ook fraai gekleed door willen brengen. In de sfeervolle accommodatie van Partycentrum Janssen, geves tigd aan de Raadhuisstraat 6 te Venray, die tevens bijzonder geschikt is voor het welslagen van de grote dag maar ook voor tal van andere aktiviteiten, kunt u zich tevens laten informeren over allerlei andere zaken die op deze dag goed van pas komen. Zo zijn er speciale stands van Broere Reizen, Drukshop Venray, Droppie Dankbetuigingen en Bruidssuikers, Easy Rent Partyartikelen Verhuur, Elma Bloemenatelier, Hij en Zij Haarmode, Foto Hoedemaekers, Pash Porcelein en Luxe Geschenken, Pierre Pijpers Brood- en Banket, Verlinden Juweliers en Assurantiekantoor Janssen. Voor de communicantjes is er een tekenwedstrijd met enkele fraaie prijzen. Ónder de bezoekers van de bruidsmodeshow wordt tijdens de avond een verblijf van acht dagen in een luxe appartement ter waarde van minimaal ƒ1.000,- verloot. Kaarten voor zowel de commu nie- als bruidsmodeshow zijn ver krijgbaar bij alle deelnemende zaken. Kaarten voor de communie show kosten ƒ5,- per persoon. Kaarten voor de bruidsmodeshow kosten ƒ12,50 incl. koffie met gebak. Ook is er speciale aandacht voor een kollektie voor bruidsmeis jes en bruidsjonkertjes die op deze dag zeker met mogen ontbreken. Voor alle informatie: tel. 04780- 10500 of 88567. Gastgezinnen gezocht voor atleten De Venrayse Run-Bike-Run (duathlon) heeft internationale erkenning gekregen. Met ingang van dit seizoen is de duathlon opgenomen in het internationale Power(wo)man circuit. Daarmee zullen op 2 april a.s. vele interna tionale toppers in Venray aan de start verschenen om zich te ver beteren in het Power(wo)man klassement John Raadschelders van de Stichting Power(wo)man Holland (voorheen Stichting Triathlon Venray regio) is trots op deze erken ning. T'Waar Almere er 10 jaar over heeft gedaan om erkend te worden in het triathlon circuit, hebben wij slechts drie jaar nodig gehad." Het Power(wo)man circuit is volgens Raadschelders een wereldomvattend evenement. In totaal worden 13 wedstrijden gehouden. De laatste wedstrijd is de finale in het Zwitserse Zofingen. "Venray is de twaalde wedstrijd voor de finale. Voor veel atleten zal het de laatste kans zijn om zich nog te kunnen kwalificeren voor de finale. Een sterke deelname is daarom gegaran deerd." Met de toetreding tot het Power(wo)man circuit krijgt de Venrayse auathlon meer uitstraling. "We hadden al een goede naam in de regio en ook in Nederland. Die naam is ons nu internationaal voor uitgesneld. Wij zullen er in ieder geval van alles aan doen om er een grootse happening van te maken." Behalve aat Venray in het Power(wo)man circuit is opgeno men zal de wedstrijd op 2 apnl ook meetellen voor het ETu klassement, een Europees circuit. Raadschelders zegt er de voorkeur aan te hebben gegeven om opgeno men te worden in het circuit. "We hadden ook kunnen kiezen voor de organisatie van b.v. een Europees kampioenschap. Alleen zijn dat wedstrijden met een eenmalig karakter. Met het Power(wo)man circuit zijn wij vele jaren gegaran deerd van een topwedstrijd. Zo pro beren we hier ook een sportmilieu te creëren, waar de mensen graag naar toe komen." ONDERDAK Aan de Venrayse wedstrijd is een prijzengeld verbonden van maar liefst 15.00Q gulden. Ook dat zal atleten naar Venray lokken. Dit brengt natuurlijk wel de nodige praktische problemen mee. Zo zal er voor veel atleten onderdak gezocht moeten worden. Inmiddels is Centre Pares in America bereid gevonden om een aantal bungalows ter beschikking te stellen. Dat is echter nog niet voldoende. "Ik heb inmid dels ook kontakt gehad met het WV voor onderdak volgens het Bed en Botteram principe. De WV wil best meewerken maar heeft te weinig gastgezinnen. Daar zijn wij dan ook naarstig naar op zoek. Mensen die zich hiervoor willen aanmelden, kunnen kontakt opne men met de VVV. Die coördineren dan de overnachtingen. Raadschelders laat weten dat de organisatie van de wedstijd groten deels rond is. Thans wordt nog gebogen over het organiseren van randaktiviteiten om van de wedstrijd een aantrekkelijke happening te maken. Behaalde prijzen door leden van Voliere Vereniging De Vogelvriend*. Kring-tentoonstelling Sevenum. Kanaries A-stammen: 2e J. Jacobs met 364p; 3e H. Donders 362p. Kanaries enkeling: 1. W. v. Osch 91p; 2. J. Dechnar 90p; 3. W. v. Osch 90p. Tropische vogels: 2. J. v. Bakel 91p. Distrikt Limburg te Meyel. Kanaries A-stammen: Brons: H. Donders 362p. Kanaries enkeling: Zilver: H. Donders 90+p. TYopische vogels: Goud en Bondskruis: J. Jacobs 91p. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op 15 dec. jl. is er weer een groep kandidaten geslaagd voor het een heidsdiploma EHBO met verband leer. De heer A. Jansen, arts en mevr. M. Strous-v.d. Heijden, kaderinstrukteur, namen het examen af. De opleiding werd verzorgd door mevr. H. Rongen uit Leunen. Als kursusbegeleiaer was de heer F. Smedts aanwezig. Tijdens de kursus en het examen werd wederom de hulp ingeroepen van enkele Lotus- slachtoffers. De geslaagden zijn: de dames R. Arts, R. v. Hugten, R. Latimer, R. Schepers, en I. Verheyen. De heren M. Arts, G. Daniels, L. Dircks, P. Ermers, T. Gerrits, H. Hanen, S. Hermus, A. Hoedemaekers, P. Huberts, H. de la Roy en J. Voermans. Indien u interesse heeft voor een EHBO-opleiding en u wenst hier over meer informatie, dan gelieve u kontakt op te nemen met de voorzit ter van de vereniging, dhr. E. Kessels, tel. 85068 of het sekretari- aat, tel. 81948. Heeft u al goede voornemens voor het nieuwe jaar? Voedingsdeskundige ir. Anita Janssen en diëtiste Ylse van Lanen in elk geval wel. Begin januari 1995 openen zij de deuren van hun Praktijk voor Voeding en Diëtiek te Meerlo en zijn vastbesloten er een sukses van te maken. Bij veel mensen is de zelfstandige voedingspraktijk nog een vrij onbe kend verschijnsel. Hoe komt dit? 'Waarschijnlijk omdat er gewoon nog niet zo veel zijn', zegt Ylse van Lanen, die een jaar geleden afstu deerde aan de Hogeschool Nijmegen als voedingskundige/dië- tist. 'Mensen komen meestal alleen in aanraking met een diëtist als zij worden doorgestuurd door hun huis arts of specialist. Zij kunnen dan naar de Kruisvereniging of, via de specialist, naar een diëtist in het zie kenhuis'. Maar het blijkt dus ook mogelijk naar een particuliere prak tijk te gaan. Wat is het verschil? 'Niets ten nadele van de gangbare kanalen, maar wij bieden een totaal-plaatje/, aldus Anita Janssen, afgestudeerd in de Humane Voeding aan de Landbouwuniversiteit te Wageningen. Zij heeft het initiatief genomen om samen te gaan werken met een diëtist en een praktijk op te zetten. 'Bij ons kunnen natuurlijk mensen terecht die door een arts worden doorverwezen omdat zij in verband met een ziekte of anders zins een dieet moeten volgen. Maar daarnaast zijn wij er ook voor het beantwoorden van alle mogelijke vragen op voedingsgebied, het bie den van begeleiding en steun bij het volgen van een dieet, het berekenen van de hoeveelheid voedingsstoffen van een voeding, adviseren van sporters... Je kunt het zo gek niet bedenken of je kunt er voor bij ons terecht. Zo vaak je wilt, zo lang en kort als je wilt. Voor één consult of meerdere'. Een belangrijk verschil is dat een consult bij een particuliere praktijk niet altijd door ziektekostenverzeke ringen wordt vergoed. Denken de voedingskundigen toch dat er cliën ten zullen komen? 'Natuurlijk. Voeding is ontzetten belangrijk; je leeft ervan, het is 'dagelijkse kost' en heeft direkte invloed op je wel en wee. Bovendien vinden veel mensen het erg belangrijk om er goed en gezond uit te zien. Er wordt veel geld besteed aan modieuze kleding, de kapper, de zonnebank, sport en ga zo maar door. Voeding mag in dit rijtje zeker niet ontbreken. Overigens zijn er inmiddels al zo'n tien verzekeringsmaatschappijen die de consulten bij een zelfstandig gevestigde diëtist vergoeden'. Bij de Praktijk voor Voeding en Diëtiek staan aandacht en zorg voor de specifieke situatie en problemen van de cliënt centraal. 'Iedereen is anders, heeft zijn eigen omstandig heden en mogelijkheden. Wij passen de begeleiding en het advies daarop aan. Dus standaard diëten zijn niet aan de orde. De cliënt geeft zelf aan wat hij of zij wil en kan. Wij houden rekening met de praktische, emotio nele en uiteraard ook financiële mogelijkheden', aldus Ylse. 'Bij ons kan in feite alles. Mensen kunnen ook met tweeën of meer komen, of in kursusvorm afslanken. Kortom, we bieden 'advies op maat',' vult Anita aan. De wetenschappelijke achter grond van Anita en de meer op de praktijk gerichte opleiding van Ylse vormen een ijzersterke kombinatie. Alle kennis is aanwezig. Bovendien hebben de dames diverse kursussen en bijscholingen gevolgd waardoor zij nog breder geörienteerd zijn. Kortom: de Praktijk voor Voeding en Diëtiek is er voor iedereen en heeft een antwoord op alle mogelij ke vragen en problemen. Toegesneden op de cliënt in kwes tie. Dus wilt u na de feestdagen wat kilo's kwijt, moet u een dieet gaan volgen of heeft u vragen over voe ding enz., belt u dan gerust met de Praktijk in Meerlo, tel. 04789-2238. Het zal u goed doen! Bocht te ruim Omdat een 23-jarige bestuurder, in de nacht van woensdag op donderdag om ongeveer 02.00 uur, de bocht van de Kolkweg te ruim nam voor de ogen van de politie, was dat aan leiding om een onderzoek in te stel len. Het bleek dat de bestuurder on der invloed van alkohol verkeerde. Blaastesten rechtvaardigden een rij verbod van twee uur en er werd de bestuurder een transaktie van 320,- aangeboden. Duur pilsjl,.. Is je leven een sleur? Ben je niet vooruit te branden? Heb je wel eens het gevoel, dat je de energie uit je tenen moet halen? Kom je nooit eens toe aan jezelf? Lijkt het je niet fijn om dat te doorbreken? Manipura (flonkerend fluweel) is de naam waaronder Ger Hegger, Gerda Keijsers en Cecile Spinnewijn verschillende kursussen organiseren. In januari starten er twee basisgroepen, een in Venray op woensdagmorgen 18 januari en een in Horst op donderdagmiddag 19 januari. In de basisgroep kun je ervaren dat je fysiek keihard werkt en je tegelijkertijd levendig gaat voelen. Middels een gericht programma hel pen we je om inzient te krijgen in hoe dat kan. Vast onderdeel is het losmaken van het lichaam. Hierbij maken we gebruik van muziek. We nemen iedere keer een lichaamsdeel onder de loep, bijvoorbeeld de voe ten, het bekken, je handen, de schouders. Het lichaam wordt van top tot teen doorgewerkt. Je hoeft niet speciaal lenig te zijn of een konditie te hebben om deel te nemen. Enkel de wil om nu einde lijk eens iets te gaan doen aan die vastgeroeste patronen is voldoende. Veel nadruk wordt gelegd op het zelf ervaren en voelen en waar nodig geven we uitleg over psycho logische achtergronden in begrijpe lijke taal. We beginnen met acht lessen van twee uur. Na de basiskursus is er de mogelijkheid om door te gaan. Mocht je inlichtingen willen over ons kursuspakket dan kun je onze brochure aanvragen. Voor informatie en opgave: Ger Hegger, tel. 04709-85540; Gerda Keijsers, tel. 04780-81216; Cecile Spinnewijn, tel. 04784-1506. Zaterdag 7 januari wordt een van de belangrijkste dagen voor het car navalsseizoen 1994/1995 in het Maashese Bliekersriek. Dan houden de Bliekers namelijk hun Prinsebal; het aftreden van Prins Wilfried d'un Urste, zijn opname in de Prinsenfuuk en het belangrijkste: de opkomst van Prins Carnaval 1995. Het belooft een zeer drukke avond te worden. Carnavalsvereniging De Padden uit Wanroy komt de avond extra opluisteren. De prins met z'n voltallige gevolg, de joekskapel en de dansgarde komen naar Maashees. Daarom ook zal de Bliekers-raad, nog aangevoerd door Prins Wilfried d'un Urste om stipt 21.15 uur de zaal van het gemeenschapshuis bin nentrekken. Om half tien volgt de binnenkomst van de bezoekers, natuurlijk gevolgd door het uitwis selen van mooie woorden en wat versierselen. De Wanroyse dansma riekes zullen rond 22.00 uur een optreden verzorgen. Van Prins Wilfried moeten we afscheid gaan nemen rond half elf. Hij zal dan worden opgenomen in de Prinsenfuuk, de club van Aid Bliekers Prinsen. Om elf minuten over elf breekt dan het spannendste gedeelte van de avond aan. De nieuwe prins zal ont huld worden. Wie, hoe en waar blijft telkeijaren een geheim. De muzikale omlijsting van dit Prinsebal ligt in handen van de eigen Bliekers joekskapel Net op Tied en het hoforkest De Dalonies. Zakkenroller aktief Donderdagmiddag omstreeks 17.00 uur was een zakkenroller ak tief in het centrum. Een 31-jarige inwoonster van Ysselsteyn was de gedupeerde. Uit haar jaszak werd haar portemonnee met daarin een geldbedrag van 235,- gestolen. Ook zaten er persoonlijke bescheiden in de portemonnee4 Donderdag: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-16.00u: Non-stop-muziek. 16.00-17.00u: Mario. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: Muziekprogramma. Vrydag: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-16.00u: Non-stop-muziek. 16.00-17.00u: Mario 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: Rock and Roll all fla vors. Zaterdag: 10.00-1 l.OOu: Kookvaria of Natuurlijk in de tuin. Info. 11.00-12.00u: Lokaal Centraal extra. 12.00-14.00u: Weekendkalender. Info. 14.00-16.00u: Gevarieerd muziek programma. 16.00-18.00u: Jo on the road again. 18.00-19.00u: Peelgrass, country and westemmuziek. 19.00-20.00u: Takkeherrie. Uitgaansinfo voor de jeugd. Zondag: 10.00-ll.00u: Eenmaal per maand Kerkdienst. 11.00-11.15u: Even Stilstaan. Overdenking. 11.15-13.00u: Verzoekjes op zon dag. 13.00-14.30u: Ruben in de middag. Informatieve chaos met Ruben de Jong. 14.30-18.00u: Stopwatch, sportpro gramma. 18.00-19.00u: YOVEL - het jonge renprogramma van Omroep Venray. 19.00-20.00u: Niente Poc-Poc. Muziekprogramma. Maandag: 09.00-10.00u: Themaprogramma doelgroepen - muziek. 10.00-1 l.OOu: Houen Zo. Info en muziek. 11.00-12.00u: De beste tijd. Ouderenprogramma. 12.00-13.00u: Omrope Limburg met Limburg Aktueel. 13.00-14.00u: Varia. Gevarieerde muziek. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-16.00u: Non-stop-muziek. 16.00-17.00u: Mario. Muziekprogramma. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: Venrodse Hutspot. 20.00-21.00u: Peelgrass, country en western muziek. Dinsdag: 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-16.00u: Non-stop-muziek. 16.00-17.00u: Mario. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-20.00u: De Hit-Jungle. 19.00u: Eenmaal per maand live uit zending gemeenteraadsvergadering. Woensdag: 11.00-12.0^i: Eenmaal per maand 'Op bezoek bij...' 12.00-13.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 13.00-14.00u: Varia. 14.00-15.00u: Na tweeën. 15.00-16.00u: Non-stop-muziek. 16.00-17.00u: Mario. 17.00-18.00u: Omroep Limburg met Limburg Aktueel. 18.00-19.00u: Lokaal Centraal. 19.00-21.00u: Verzoekplatenprogramma met 'Venrods ketierke'. Omroep Venray is te beluisteren via de ether op de 90.2 Mhz. en via de kabel op 102.6 Mhz. Indien Omroep Venray geen eigen pro gramma's uitzendt worden de pro gramma's van Omroep Limburg doorgegeven. Voor informatie: Omroep Venray, Studio St. Antoniusstraat la. Postbus 91,5800 AB Venray, tel. 04780-12362, fax 04780-13656. Het afgelopen jaar zijn bij de ABN-AMRO de volgende bedragen gestort op rekening 421166177 van de Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat Sint Petrus'Bandenkerk Venray. Bijdrage yan de Stichting Wilhelmma Sangers Cultuurprijs 20.000,- Het Bouwfonds Limburgse Gemeenten 20.000,- Kollekte tg.v, bet 12,5 jarig bestaan v/h fcunstreisbureau Ger Verhoeven te Vieriingsbcek 885,25 N.N. tc Venray die t.g.v. zijn 70ste verjaardag aandacht vroeg voor onze beelden 670,- gift N.N. te Venray 1000,-- gift N JSL te Merseio 10,- gift N.N. te Venray 500,- gift oud-inwoner van Venray te Eindhoven 25.— Eerste overmaking van 3-jaarlijkse schenkingsakte ex art. 24 S. W. N.N. te Venray 1500.- idem oud-inwoner van te Venray te Luxemburg 1500,— tweede overmaking ex art.24 S.W. N.N. te Venray 1535,- derde overmaking idem 1535,- giff Uonsclub Venray 500,- gift N.N. te Venray 50.- gift N.N. te Grubbenvorst 50.- tift N.N. te Venray 3000.— onatie oud-inwoner van Wnray te Nijmegen 7250,- fegaat N.N. via Kerkbestuur St Petrus'Banden 5000,— gilt CDA afd. Venray 50,— legaat N.N. via kerkbestuur St Petrus'Banden 4000,— opbrengst suppoostenkassa openstelling Kerk 750,- opbrengst rondleidingen groepen 250,- Probus Alter 50,— N.N. Venray 64.- Dames N.N. 700,- In totaal dit jaar ontvangenƒ70874^15 Dit bedrag is praktisch opgegaan aan de eerste, meest noodzakelijke conserveringsbenandeling van de beelden. Nu tornt het grote werk van de restauratie d.w.z. het in de oude luister herstellen van die beelden die onder de huidige verflagen nog een oor spronkelijke polychromie hebben behouden. Van hét beeld Sint Petrus Paus hebben we onlangs een onderzoeksrap port ontvangen met een voorstel tot restauratie, waaraan een kostenplaatje nangt van 13.050,- inclusief BTW. De restauratie zal ongeveer 5 jaar in beslag nemen. Het bedrag zal dus ook over vijf jaar uitcesmecrd kun nen worden. Voor dit en nog vele andere beelden (met goedkopere kosten plaatjes) zoeken wij sponsoren...! Het gonst al wekenlang van de geruchten in venray: wie wordt de nieuwe prins van'de Piëlhazen? Wie mag, als 50e prins het komend jaar de scepter overne men van Prins Tenny I? Op zaterdag 21 januari zullen we het weten, want dan zal tijdens de Prinsenproklamatie in de schouw burg bekend worden wie de Piëlhazen voor mac caan tiidens de vastelaovend in 1995. Achter de schennen wordt er door diverse commissies al maanden hard gewerkt aan het programma van het nieuwe seizoen, een seizoen wat weer bol staat van de aktiviteiten. De commissie Prinsenproklamatie heeft het programma van de avond waarop de nieuwe prins bekend wordt gemaakt in grote lijnen rond en het belooft dit jaar een spektakel van jewelste te worden. Venray's beste dansgroepen zijn ai wekenlang in training voor de pre sentatie van hun wervelende shows, troubadoer Martin Jeuken zal zijn zelfgeschreven Rooyse ballades ver tolken en ook Jeanny van Veghel, de zangeres van het winnende vastelao- vesfiedje zal acte de presence geven. In de buut verschijnt dit jaar een wel erg rare professor en de APK (de Aid Prinse Kompeneej) doet zoals vanouds weer zeer geheimzinnig over hun act. Prins Tenny en zijn adjudanten Hans en Theo zullen op een zeer spektakulaire wijze aftreden. Het belooft een act te worden die zelden of nooit op de bühne van de schouwburg te zien is geweest! Dat de commissie daarnaast geslaagd is een van Limburgs topacts Traöt ien de Gaöt' voor deze juDÜeumproklamatie vast te leggen geeft ons het volste vertrouwen dat net begin van Vastelaovend '95 voor de Piëlhaas de goede basis zal zijn voor weer een schitterend seizoen. Op zaterdag 14 januari vindt dc verkoop plaats van de kaartjes voor de Prinsenproklamatie. Evenals voorgaande jaren zullen er ook nog 200 kaartjes verkocht worden voor de foyer waar zij, die helaas geen kaartje kunnen bemachtigen voor de zaal, via een groot scherm de hele Prinsenproklamatie kunnen volgen. Wilt u bij deze avond aanwezig zijn dan zult u vroeg uit de veren moeten want vanaf 08.00 uur zullen er volgnummers uitgedeeld worden. Om 09.00 uur begint de verkoop voor de zaal en foyer voor de leden en om 10.00 uur de verkoop voor de zaal en de foyer voor de met-leden. Kaarten die eventueel overblijven zullen op 21 januari, voorafgaand aan de Prinsenproklamatie, verkocht worden. Ook voor deze avond geldt: Haast u, want op op! Zondag 8 januari organiseren fan fare De Vriendenkring en carnavals vereniging De Huibuuke uit Overloon de jaarlijkse liedjesmid dag. Deze middag dingen acht deel nemers naar de felbegeerde titel 'Huikraker 1995'. Dit liedjesfestival begint om 15.00 uur en vindt plaats in het gemeenschapshuis van Overloon. De deelnemers worden begeleid door blaaskapel Freunde Echo, terwijl een gerenommeerde joekskapel voor een verdere sfeer verhoging zal zorgen. Als jury zal het publiek fungeren. U bent van harte welkom. Zou u dat ook niet willen? Een tuin vol met bloemen, vogels en vlinders? Een tuin bovendien waar aan niet veel onderhoud is en die je niet om de haverklap hoeft te sproei en? Die mogelijkheid ligt vlakbij. In de vorm van een ecologisch aange legde tuin. Een tuin die aangepast is aan de grondsoort, aan het aanwezi ge licht en aan de hoeveelheid beschikbaar water. IVN Geysteren-Venray houdt een lezing over dit onderwerp en wel op maandag 9 januari om 20.00 uur in de aula van de Biologische School, Eikenlaan 76, Venray. Deze lezing is voor iedereen gra tis toegankelijk. Kinderpsychologie In deze kursus van 8 bijeenkom sten wordt ingegaan op de psycholo- fie van dc baby, peuter en kleuter, veneens komen gedragselementen aan de orde van kinderen die naar de basisschool gaan. Kort wordt nog aandacht besteed aan de puberteit en de adolescentie. Deze kursus is heel praktisch gericht en wordt daar waar nodig met diverse psychologische stromingen gestaafd. Indien men interesse heeft kan een bezoek aan een kinderdagverblijf georganiseerd worden. Deze kursus van 8 lessen start op dinsdagmorgen 17 januari bij dc Volksuniversiteit Venray e.o., tel. 04780-10185. In bezit van vuurwapen Zondagmorgen omstreeks 06.20 uur vervoegde zich een 30-jarige in woner bij de portier van een dis cotheek aan het Gouden Leeuwter rein. De portier vroeg de man zijn toegangskaart. Toen hij die uit zijn broekzak wilde halen kwam er eerst een klein model revolver te voor schijn. De portier wist de 'klant' vast te houden totdat de politie hem kon overnemen. Het bleek een omgebouwd gaspis tool te zijn wat nu gebruikt kon worden als vuurwapen met munitie van 6 mm. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en na verhoor en op making van proces-verbaal inzake overtreding van de Wet Wapens en Munitie, later naar huis gezonden. Hij verklaarde het vuurwapen te heb ben gevonden.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 7