cUen&tett Aid Prinse Kompenej opent carnavalsseizoen V%d öecete fat* Orde van Verdienste voor Toon van Soest Q woningwet - wet ruimtelijke ordening Nieuw beleid bij huisuitzettingen PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 1995 - Pagina 18 Grote Kerk Deken: J. Cóenen, Bindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horstcrweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poclsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintcntics: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor W. Broers, echtgen. en ovcrl. kinderen; ouders Geurtjens-Vermazeren. 19.00 H. Mis opgeluisterd door blokfluitcncnsemble En Bloc; voor overl. ouder Pijpers-Clabbers; Hub Weiten (koll); jrd. Beatrix Minten- Philipscn; Bertha Hendriks-van Maris en overl. echtgen. Jeu Hendriks; Piet en Wout Lenssen- Jcuken (jrd. vader); Mia Bouten- Giesbertz; Antoon Linders (veij.). Zondag: Opbaring des Heren; Driekoningen. 9.30 Latijnse Hoogmis Piet Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay; Riek Bisschops-Hoevcnaars; overl. ouders Gerardus Thijssen-Matcrs, overl. kinderen en ovcrl. fam.; overl. echtelieden H. Gerrits-Hermans en overl. ouders. 11.00 H. Mis voor Cor Janssen; Hendrik Keysers; Cor Vink en beide echtgen.; Johannes Fr. Maassen en Elisabeth M. Vermeulen; jrd. Ans Kurstjens- Jenniskens. Maandag: Doop van de Heer. 9.00 H. Mis om een enthousiast christen zijn van alle gedoopten. Het feest van vandaag besluit de Kersttijd; jammer, maar de kribbe en de boom worden opgeruimd! Dinsdag: 9.00 H. Mis voor de een heid van alle Christenen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Wilhelmus Jansen. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Nelly Janssen-Muis. Vrijdag: 9.00 H. Mis om genezing van een jonge moeder; om eenheid binnen een gezin. Dienbeurten: za 19.00: Ties, Sanne, Mark en Richelle; zo 11.00: Bart, Hoa Joost en Loek. Akolieten: zo 9.30: W. van Ham en P. Harrewijn. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Vertrek bus om IB. 13.vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 14.00 Gespreksgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Leesgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horstcrweg 57, Castenray, tel. 712ll5 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Communie-uitreiking zieken. 17.00 Gelegenheid om te 18.00 Petronella (koll); bond Hermsen-Jacobs (kolh; Liesbeth Vermeulen-Lommen (koll); fam. Schoonderbeek-v.d. Weijer. Zondag: 8.30 Fam. Janssen-Krijns; overl. fam. Pouwels-Maessen. 10.30 Jacobus Philipsen en Francina Goossens; fam. Verbeek; lev. en overl. fam. Swinkels. 12.00 Doop Pleunie Scheffer, Julianasingel 35. Maandag: 19.00 Voor wereldvrede. Dinsdag: 19.00 Lev. en overl. fam.leden. Woensdag: 19.00 Toon Jeuken j; uit dankzegging, inderdag: 19.00 Ouders Lenssen- Heiligers; Francisca Ras-de Kroon (koll); jrg. Piet Filipsen, dochter en zoon. Vrijdag: 19.00 Martien Wilms (koll) Vredeskerk Zaterdag: H. Raimundus van Penyafort. Priesterzaterdag. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.30 Rozenkransgebed, waaronder gele genheid om te biechten. 11.15 T.e.v. net Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de Openbaring des Heren. Kindernevendienst. Voor Mart Linskens (koll); Doortje van Waaijcnburg-Thuijls (koll); Henriëtte Muyscr (koll); jgt. Antoinette Janssen-Kusters; Julia v.d. Weiden; de Adelhard Toorop (vrienden). Zondag: Zondag: Hoogfeest van de Openbaring des Heren, Driekoningen. 8.30 Voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van de Rarochie. 10.00 Gregoriaanse loogmis; tot bijz. int. fK); fam. Flinsenberg-Erkelens; Jean en Annemaria Pijpers-Tillemans. Maandag: Feest van de Doop van de Heer. 8.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00 Guus de Jong-Sijs; jet. Bèr Beerkens. Woensdag: 19.00 Voor de verkondi ging van het Evangelie onder de volken. Donderdag: 19.00 Voor degenen die vervolging lijden. Vrijdag: H. Hilarius, bisschop en kerkleraar. 19.00 Grad Swinkels. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Graat-Verhaag; Vader Raedts; Frits Veugen; overl. fam. Veugen-Vossen; overl. ouders Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; overl. ouders Haegens-van Linn; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; Leu en Gèr Janssen; Ficn Broeren-Kersten; Piet Peeters; Annie Thceuwen-Derks (namens 'n zus van Theeuwen); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met Rozenkransgebed voor dezelf de intentie). Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met AUerlzielen. 19.00 Tot intentie van de LVB. Vrydag: 9.00 Voor de vervulling van een vjjrige wens. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken; zo 8.30: Ralph Kessels, Maurice van Mill; 10.00: Susan Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels, Linda Camps; do 19.00: Lieke ten Brummelhuis, Els Basten, Loes Kessels en Dianne v.d. Mortel. Kerstgave voor onze Oostrumse missiezuster IVuus Lemmens! Tot en met zondag 15 jan. heeft u nog de gelegenheid om inhet offerblok achter in de Mariakapel uw bijdrage te storten voor de Kerstgave voor onze enige Oostrumse missiezuster Truus Lemmens, werkzaam in Pakistan. Moge zij op u allen reke nen? Hartelijk dank! Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Annie Nelissen- Gcrards; st. Grad Theuws en Wilhelmina Theeuwen; overl. ouders Verstappen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Overl. fam. Verheijen- v.d. Sterren; Chrit Jacobs; Wim Janssen (buurt); Maria Nelissen-v.d. Sterrren (fam. V.d. Sterren-Ewalts). Woensdag: 9.00 H. Mis tot bijz. int. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Leo Willemssen; Jan Jakobs; overl. ouders Rambags-Smits en zoon Ger; jrd. Jan Swinkels; jrd. overl. ouders Seijkens-Colling; jrd. Willem-Lamberdina en Martinus Friesen. Woensdag: Dienst van 9.00 uur ver valt daarvoor in de plaats: 19.00 H. Mis tot speciale intentie van de LVB Castenray. Misdienaars: za 19.00: Peggie en Marian. Parochie Leunen Openbaring des Heren; Driekoningen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Sjeng Philipsen en Door Philipsen- Verdijk; Mathijs Litjens en echtgen.; Johan Meijers (kaartvrienden); fam. Cox-Vervuurt; Jan de Lauw; Cor Cremers; mndd. Marie Versteegen- Mborrees en Harrie Versteegen. Zondag: 10.00 Hgm. Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen; Corrie van Berlo-Thijssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; gest. jrd. Piet Kcijsers en Marie Keijsers-Hendrix. 11.15 Lsm. Harrij Heesen; mndd. Herman van Leipsig en Marie van Leipsig-Wilms en zoon Frans. 13.30 Doopviering van Laura Moss. Maandag: Doop van de Heer. 19.00 Lsm. Pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; gest. jrd. Corrie van Berlo-Thijssen, Elly van Berlo en Elly Loonen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Johan Meijers (ouderenver.). Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendricks-Jennisken*. Donderdag: 19.00 Lsm. Grada Hcldens-Direks. Vrijdag: 19.00 Lsm. Jan v.d. Berg; Harrie Manders. en overl. fam. Manders-Arts. Misdienaars: za 19.00: Roel Litjens en Tom Bos; zo 10.00: Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg; 11.15: Henk de Klein en René Timmermans; ma t/m vr 19.00: Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits. Lektoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo 11.15: Jan Reintjes. Rektoraat Heide Zaterdag: Hoogfeest van de Openbaring des Heren; Driekoningen.9.30 Hoogmis voor Piet Ewals (buurt). Misd.: Sanne, Inge, Karen en Gemma. Donderdag: 9.00 H. Mis voor Helm v. Rens. Rektoraat Veulen Hoogfeest van Driekoningen. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. Ant. Drabbels en Dina Klaassen; priesterroepingen. Zondag: 10.30 Hgm. als jgt. Grad Reintjes; voor de parochie. Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de Anny Nellissen-Janssen en overl. fam. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.30 H. Mis voor rek- tor Hoogers. Vrydag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Ruud Bexkens, Marcel Vermulst, Willem Classens; zo: Yvonne Emonts, Moniek Classens. Parochie Ysselsteyn Hoogfeest van Driekoningen. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Frank v.d. Pas. Zondag: 9.30 Jr. Martinus Janssen en echtgen.; Thei Janssen; G. Fleurkens en echtgen.; Alb. Fleurkens en echtgen. 11.15 Jrd. Bernard Camps. Maandag: 19.00 Geestelijk welzijn van onze parochie. Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Vrydag: 19.00 Toon en Jan Janssen (Thielen). Misdiena: PEEL EN MAAS 'n abonnement waard lisdienaarsbeurten: za 19.00: I. Poels en N. Pouwels; zo 9.30: B. en J. Slangen, M. Arts en Sj. Ewals; 11.15 De. Scheepens en W. Verheijen; ma 19.00: K. Jaspers en R. Keijzer; wo en vr: M. Spreeuwenberg en M. Claessens. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei van Dijck; jgt. Marie van Osch. Misd.: Patricia Arts en Ingrid Willems. Zondag: Hoogfeest Driekoningen. 10.00 Hoogmis voor de parochie. Misd.: Sanne Dcrkx en Éllen van Dijck. Dinsdag: 8.30 Jgt. Mathijs van Cuyck en Hendrina Ewals; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Ben van Meyel (koll); Antoon en Christina Tijssen (buurt). Vrijdag: 8.30 Tien de Rijk Kerk poetsen: mevr. Van Enckevort en Janssen-Arts. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Fam. Claessens- v.d. Weyer. Zondag: 10.00 Fam. Baten- Michels. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Maria Peters- Hakvoort Misdienaars: za: Martijn en Anita; zo: Karin en Leonie. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Lambert Rouwens (buurt); fam. Vossen en voor onze zieken en lichamelijk en geestelijk gehandi capten. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Versleyen-Stoffelen en uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor Truus en Theo Bonants, Jan Logtens en Petronella Seroo; Herman v.d. Berg; moeder en vader Coppus-Denissen; fam. Vermeltfoort; fam. Frijsen; fam. Vossen en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; Jeu Custers en alle gevraagde intenties. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 8 januari zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. ds. D. Strasser uit Son voorgaan in de dienst waarin tevens de Maaltijd van de Heer wordt fevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. ijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Blijf groeien in uw verhouding met God in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvane 10.00 uur. Gratis toegang; geen kolïekte. Bij de foto van vorige week staat abusievelijk vermeld: de achterzijde van de pastorie. Dit moet zijn: de voorzijde. Door de RK Werklieden vereni ging werd op zaterdag 27 en zondag 28 november 1926 in de nieuwe concertzaal Wilhelmina in de Schoolstraat een drama in zés bedrijven opgevoerd nl. Gaston van Frankrijk, of: De man met het ijze ren masker. Entree was: eerste rang 75 cent en tweede rang 50 cent. De Venrayse mannen die het stuk vertolken zijn: vooraan v.l.n.r. Antoon Willems, Bér Tonen, Tinus Willems, Nöl Berbers, Toon Vermeulen, Tinus Willemse, Thei Maessen, Eduard Arts, Gerrit Arts, Teng Berbers. Achteraan: regisseur Piërre Gooren, onbekend, Hannes v. Gerven, Piet Hanen, Teng Willems en Toon Hendriks. Jan v.d. Putten Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 8 januari is er een woorddienst van de oecu menische basisgrop Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de woorddienst is: Drie Koningen. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de fin- deren is er een kindernevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 8 januari om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. Post uit Ederveen. Cathechisaties/Zondagsschool: Er is deze week geen catechisatie of zondagsschool. Bybel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 12 jan., aanvang 20.00 uur. De eerste avond handelt erover dat ieder mens liefde nodig heeft. Het thema voor deze avond luidt: 'De verhouding binnen het huwelijk'. Iedereen is welkom. Stapt u gerust binnen. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Op voordracht van carnavalsver eniging De Karklingels wordt dit jaar haar hoogste onderscheiding, de Orde van Verdienste, toegekend aan Toon van Soest. Gedurende ruim 30 jaren heeft Toon klaar gestaan voor de Oostrumse gemeenschap. In al die jaren heeft hij de meest uiteen lopende funkties in diverse vereni gingen bekleed. Ook voor een poli tieke funktie wist men hem te strik ken. De voetbalvereniging is zijn lust en leven. Jarenlang is hij aktief geweest als speler. Ruim 28 jaar is hij bestuurslid geweest van deze vereniging waarvan negen jaar sekretaris en tien jaar voorzitter. In het grijze verleden was hij tevens redaktielid van het toenmalige club blad De Sportman. Vanaf het terug treden als voorzitter is hij lid van de sponsorcommissie. Ook in de vastelaovend heeft Toon zijn sporen verdiend. Hij was elf jaar lid van de Raad van Elf met ongetwijfeld als hoogtepunt het prinsschap in 1977. Tijdens deze elf jaren was hij ook nog vijfjaar sekre taris. Zo vader zo zoon is hier een terecht geplaatste opmerking daar beide zoons van Toon en Nelly momenteel sekretaris en nar van De Karklingels zijn. Ook politiek gezien kan hij terug kijken op een mooie tijd. Toon is twaalf jaar lid geweest van de femeenteraad en de commissie ver eer. De laatste acht jaar was hij nog verbonden, als adviseur, aan de dorpsraad. Ook nu nog denkt Toon niet aan ophouden. Ondanks de drukke werkzaamheden in zijn eigen tuin centrum bekleedt hij momenteel nog verschillende funkties nl. bestuurslid Gemeenschapshuis Oostrum, lid van de Dorpsraad, sekretaris van Aostrumse Ala Prinse (AAP) en voorzitter van de jubi leumcommissie 60-jaar Voetbalvereniging Oostrum in mei 1995. Deze orde van verdienste wordt op zondag 15 januari tijdens de lied jesmiddag door Prins Jan III uitge reikt. Dit gebeuren vindt plaats in het gemeenschapshuis te Oostrum. Aanvang liedjesmiddag 13.30 uur; uitreiking Orde van Verdienste 16.11 uur. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het bouwen van een serre aan de Maasheseweg 61 te Venray tnv M.T.J. Heijnen, Maasheseweg 61; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv L.H.F. Cuijpers, Klingcnbergsingel 110 te Blerick; - het bouwen van een loods aan Haag (ongen.) te Merselo tnv J.J.M. Arts, Haag 23; het uitbreiden van de woning aan de Lisdodde 11 te Venray tnv H.T.H.M. Heidens, Lisdodde 11; het bouwen van een tijdelijke winkel in Landweert III te Venray tnv Ruijters Vastgoed Ontwikkeling B.V., Postbus 4525 te Maastricht; het bouwen van een overkapping aan de Marjolein 32 te Venray tnv H.F.G.A.M. van den Bosch, Marjolein 32; het bouwen van varkensstallen aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn tnv M.J.M. van Asten, Rouwkuilenweg 30; het bouwen van een materiaalopslag aan de Sportlaan te Venray tnv Red Caps Venray, p/a Florishof 3; Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het veranderen van de entree van een garagebedrijf aan de Langstraat 110 te Venray tnv Autobedrijf Strijbosch, Langstraat 110; het vergroten van een berging/hob byruimte aan de Matterhomlaan 2 te Venray tnv G.P.J. Delauw, Matterhomlaan 2; het bouwen van een berging/garage aan de Dr. Kortmannweg 50 te Venray tnv H.H.P.M. Jans-Beken, Dr. Kortmannweg 50; het uitbreiden van de garage aan de Buitenhof 32 te Oostrum tnv J.A.M. van der Sluis, Mgr. Hanssenstraat 52 te Oostrum. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 6 januari 1995 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw meldingen: het bouwen van een tuinhuisje aan het Sneeuwklokje 14 te Venray tnv P.H.C. Bessems, Sneeuwklokje 14; het bouwen van een tuinhuisje aan de Morgenster 1 te Venray tnv R. Hazeleger, Morgenster 1; het bouwen van een schuur aan de Sleutelbloem 19 te Venray tnv N.W. Luijendijk, Sleutelbloem 19; het bouwen van een blokhut aan de Zwanebloem 14 te Venray tnv A.A.C. van Gastel, Zwanebloem 14; het bouwen van een tuinhuisje aan de Isabellahof 5 te Venray tnv G.W.M. Kempen, Isabellahof 5; het bouwen van een tuinhuisje aan de Reigersbek 14 te Venray tnv H. Apeldoorn, Reigersbek 14; De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 6 januari 1995 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een serre aan de Veltumse Kleffen 65 te Venray tnv J.P.W.M. Smits, Veltumse Kleffen 65; het bouwen van een wintertuin aan de St. Odastraat 6 te Venray tnv G.P.J. Vullings, St. Odastraat 6; feestelijke avond voor de niet meer zo jeugdige vastelaovesvierders, in een gezellige sfeer, waarna Prins Tenny, een week later, afscheid neemt als prins en opgenomen wordt in de gelederen van de Aid Prinse Kompenej. Het Plakkebal vimjt plaats in Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat, dat voor deze gele genheid in feestelijke camavalssfeer is opgesierd. Entreekaarten zijn ver krijgbaar ad ƒ22,-per persoon (incl. de koffietafel) bij Café 't Üpke, Coenen Lederwaren, Poels Rijwielen, Lifestyle Kleding en bij de leden van de Kompenej. De Aid Prinse Kompenej ver wacht, dat 14 januari het eerste hoogtepunt wordt in het Venrayse Carnavalsseizoen van 1995 en nodigt alle Piëlhaze en Hazinne uit om daarbij aanwezig te zijn. Op zaterdag 14 januari zal in Venray een begin worden gemaakt met een lange reeks van camavals- aktiviteiten die wekelijks zullen plaatsvinden tot Aswoensdag toe. Voor het eerst in Venray's Vastelaoveshistorie wordt de spits afgebeten door de Aid Prinse Kompenej, die dan de 'Aid Prinse Plak 1995' zal uitreiken aan de bekende Venraynaar: Piet Kienhuis, tijdens het door haar te organiseren 'Plakkebal'. Reeds eerder berichtten wij u in dit blad over de indrukwekkende lijst van pro deo aktiviteiten waar mee de heer Piet Kienhuis deze bij zondere onderscheiding dik heeft verdiend. PLAKKEBAL Rondom de ceremonie waarmee de uitreiking van 'de Plak' plaats vindt, is een afwisselend program ma voorbereid, dat om 19.00 uur begint met de traditionele koffietafel en eindigt met de swingende muziek van de Hofkapel. In de loop van de avond zullen de aanwezigen boven dien nog worden verrast door een bijzondere attraktie. De Aid Prinse Kompenej wil met dit Plakkebal weer opnieuw de reputatie vestigen van weleer: een Weer banden lek gestoken De bandensteker gaat gewoon door. Nu werden van personenauto's aan de Hoenderstraat en de Zuidsingel banden lekgestoken. De schade aande banden in de Hoenderstraat wordt geraamd op ƒ290,-. het bouwen van een tuinhuisje aan het Penningkruid 31 te Venray tnv F.B.J. Jeene, Penningkruid 31; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd *4 (artikel 19 WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw aanvragen. het bouwen van 56 sociale-huurwo- ningen aan het St. Jozefterrein te Venray, t.n.v. Stichting Huisvesting Alleenstaanden, Deken Nicolayestraat 21 te Heerlen; het bouwen van 28 vrije-sectorwo- ningen aan het St. Jozefterrein te Venray, t.n.v. BBOM, Postbus 680 te De gemeente Venray voert per 1 januari 1995 een nieuw beleid bij huisuitzettingen. De nieuwe werk wijze kent de volgende uitgangs punten: 1. De gemeente heeft geen verant woordelijkheid voor de inboedel van een ontruimd pand. Concreet betekent dit dat de gemeente van een exploit van de deurwaarder kennis neemt, maar geen actie onderneemt om de inboe del in bewaring te nemen. De gemeente stelt dus geen container meer beschikbaar en verzorgt even min de opslag van de inboedel. De gemeente houdt wel als taak de openbare weg vrij en begaanbaar te houden zoals onder punt 2 wordt beschreven. De gemeente treedt niet in de eigen domssituatie van de inboedel. 2. De gemeente zal de inboedel, die op de openbare weg is gezet, over brengen naar de stort. Evenals voorheen het geval was zal de deurwaarder de inboedel buiten het te ontruimen pand plaatsen. Nieuw is dat de gemeente geen con tainer meer beschikbaar stelt, waar door de deurwaarder genoodzaakt is de inboedel op straat te zetten of zelf voor een andere oplossing te zorgen. De gemeente zal de op straat gezette inboedel dezelfde dag nog afvoeren naar de sportplaats. Daarbij geldt de volgende werkwijze: De huisuitzetting zal vóór 12.00 uur plaatsvinden. De betrokkene heeft de gele genheid tussen 12.00 en 16.00 uur de inboedel te verwijderen, elders op te slaan etc. Alles wat op de dag van de uitzetting, na 16.00 uur., nog op straat staat, wordt verwijderd en afgevoerd naar de stortplaats. Aangenomen wordt dat van deze goederen afstand is gedaan. 3. De gemeente zal betrokkene in kennis stellen van haar handelwij ze. Betrokkene dient zelf tegen diefstal of verlies van de inboedel te waken. De gemeente zal met ingang van 1 janu ari 1995 strikt de hand houden aan t de nieuwe regeling

Peel en Maas | 1995 | | pagina 18