Inzameling GFT-afval Gemeente verruimt trou wmogelij kheden Versnippering van kerstbomen op 7 januari Portefeuilles van B en W opnieuw verdeeld commissievergaderingen wet milieubeheer - wet milieubeheer Ophalen GFT en ander huisvuil ^jjj Denkt u eraan? NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY PEEL EN MAAS Donderdag 1 januari 1995 - Pagina 15 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Ook dit keer zorgt de gemeen te weer voor de versnippering van kerstbomen. De afdeling openbare werken (tst. 23585) is verantwoordelijk voor de uitvoe ring. De versnippering vindt plaats komende zaterdag 7 januari. Hieronder kunt u zien hoe laat en in welke wijk u de bomen kunt aanleveren. BRUKSKE: wijkcentrum, van 13.00 tot 15.00 uur. Wijkvereniging: Hr. W. Marsman, Mozartstraat 20, tel. 10402. LANDWEERT: wijkcen trum, van 13.00 tot 14.30 uur. Wijkvereniging, Mevr. W. Nooyen, Marjolein 27, tel. 11376. OOSTRUM: watermolen, van 10.30 tot 11.30 uur. Werkcomité, Hr. T. Swemers, Mgr. Hanssenstraat 13, Oostrum, tel. 83952. LEUNEN: dorpsplein, van 11.00 tot 12.00 uur. Wijkvereniging, Mevr. E. Clermonts-Thijssen, Loenerveld 17, tel. 80878. De bovengenoemde vereni gingen delen gedurende de ver snippering ter plaatse een bon (lot) uit tegen elke ingeleverde kerstboom. Deze bonnen kunnen een dag eerder, op 6 januari, op het politiebureau bij de adminis tratie op de eerste verdieping worden afgehaald. De trekking van de loterij vindt plaats op het politiebureau door de chef van de basiseenheid Venray, waarna de winnende nummers in Peel en Maas en in de dorps- en wijkbladen bekend worden gemaakt. Kerstbomen met kluit U kunt kerstbomen met kluit meestal nog (laten) herplanten. U kunt de bomen in de loop van de volgende week op de gemeente- werf aan de Acaciastraat afgeven (openingstijden 8.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur). Ze worden dan door de gemeente in een groenstrook tussen Keizersveld en Landweert geplant. Het afge lopen jaar zijn er zo diverse kerstbomen geplant in het Hendrikkenbos. Voorwaarde is wel dat de aangeboden bomen in een redelijk goede staat moeten zijn. De portefeuilles van het college van B en W zijn deze week opnieuw ingevuld. Dit was nodig geworden door het vertrek van wethouder J. Truijen (CDA) en zijn opvolging in de persoon van de heer J. Driessen (CDA). De portefeuilles voor de periode 1995-1998 zijn nu als volgt ver deeld: Burgemeester Waals algemeen bestuur openbare orde en veiligheid economische en agrarische zaken recreatie, toerisme, WV markten en kermissen, evenementen voorlichting, inspraak en media dorps- en wijkraden personeel, organisatie en informati ca interne dienstverlening sociale zaken, ROA en WVG mondiale vraagstukken Wethouder mevr. De Loo milieu de zorg voor de kwaliteit van bodem, water, lucht en geluid. afvalinzameling maatschappelijke zorg sociale vernieuwing emancipatie/kinderopvang cultuur Wethouder Kersten ruimtelijke ordening volkshuisvesting bouw- en woningtoezicht grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden) onderwijs volwassenen-educatie sport jeugd- en jongerenwerk sociaal-cultureel werk Wethouder Driessen financiën brede kemtakendiscussie openbare werken, waaronder: onderhoud en beheer riolering, wegen en groen verkeer en vervoer landinrichting nutsvoorzieningen Trouwen op zaterdag? Voorkeur voor een bepaalde ambtenaar van de burgerlijke stand? Muziek in de trouwzaal? Vanaf 1 april dit jaar kan het in Venray. In de afgelopen jaren is de gemeente gebleken dat steeds meer aanstaande bruidsparen hun trouw dag vanuit hun eigen wensen en ideeïn willen invullen. De gemeente heeft zich daarom beraden op een verruiming van de trouwmogelijk- heden in (en eventueel straks ook buiten) het Venrayse gemeentehuis. Besloten is per 1 april 1995 het aan tal keuzemogelijkheden uit te brei den. Trouwen op zaterdag Het wordt mogelijk vanaf 1 april op zaterdag op elk heel uur tussen 10.00 en 14.00 uur te trouwen. De kosten daarvan zullen ƒ900,- bedra gen (de kosten op werkdagen zullen straks ƒ250,- zijn). Buitengewone ambtenaren van de burgerlijke stand Om te kunnen voldoen aan de vraag naar huwelijken op zaterdag zullen vier buitengewone ambtenaren van de burgerlijke stand worden benoemd. Dezen zullen uitsluitend huwelijken voltrekken. Binnenkort zal gestart worden met de werving van kandidaten. Ambtenaar naar keuze Bruidsparen kunnen straks een voor keur uitspreken voor een ambtenaar van de burgerlijke stand die het huwelijk voltrekt. De keuze is wel afhankelijk van de aanwezigheid en werkdruk van de betrokken persoon. Muziek in de trouwzaal Voortaan zal bij de ondertrouw gevraagd worden of het bruidspaar muziek voor en/of na de plechtigheid wenst. Desgewenst kunnen bruidsparen hun eigen cd meenemen. Voor het afspelen van muziek worden geen extra kosten in rekening gebracht. Bloemen in de trouwzaal De trouwzaal is momenteel aange kleed met drie zijden bloemenboe- ketten. Wanneer het bruidspaar zelf nog verse bloemen wil meenemen, kan dat straks. Voor de huwelijken op zaterdag zal de gemeente stan daard voor een vers bloemboeket zorgen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Geurts van de afdeling Burgerzaken (tel. 04780-23437). Commissie openbare werken De commissie openbare werken vergadert op woensdag 11 januari om 19.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek 3. Verslag vergadering 14-12-/94 Afdoeningslijst 4. Beleidsplan verkeer en vervoer 5. Verkeersmaatregel 30 km - zone Leunen 6. Gewestaangelegenheden 7. Betaald parkeren 8. Ingekomen stukken en mededelin gen 9. Rondvraag 10. Sluiting Commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbedrijf De commissie volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en grondbe drijf vergadert op maandag 9 januari om 19.00 uur in het gemeentehuis. De voorlopige agenda luidt als volgt: 1. Opening, vaststelling agenda en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling verslag van de vergade ring van 12 december 1994. 5. Gewestelijke zaken. 6. Raadsvoorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan "Woningen Etnalaan". 7. Raadsvoorstel inza ke het opstellen van een Beleidsplan Verkeer en Vervoer. 8. Raadsvoorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. 9. Lijst aandachtspunten cie-VROG. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Commissie culturele, maatschappelijke en sociale zaken De commissie culturele, maat schappelijke en sociale zaken verga dert op dinsdag 10 januari om 19.00 uur in het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling verslag vorige vergade ring. 5. Gewestzaken. 6. Beleid begeleiding huisuitzettingen. 7. Premiestelsel in de bijstand. 8. Fraudebeleid. 9. Identiteitsbewijzen. 10. Tussentijds verslag sociale vernieu wing Brukske. 11. Jaarverslag en werkplan 1995 stich ting RISC. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Wet milieubeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Maatschap Heidens, Overbroekseweg 4, 5809 EN Leunen voor het veranderen/uitbrei den van de inrichting en het in wer king hebben van de veranderingen op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor het opfokken en afmestèn van kalkoenen. De inrichting is gelegen aan de Overbroekseweg 4 te Leunen. De vergunning wordt onder opleg ging van voorschriften en/of beper kingen in het belang van de bescher ming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 5 januari tot 16 februari 1995 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kun nen ook, na telefonische afspraak (04780-23630), qp elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes. weken met ingang van de dag na de dag van de tennzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: 1. L.G.M. van Vegchel, Timmermannswcg 119, 5813 AM Ysselsteyn voor het van toepassing worden van het Besluit melkrund- veehouderijen milieubeheer op een reeds opgerichte melkrundveehou- derij, gelegen aan de Timmermannsweg 119 te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden inge zien van 5 januari tot 19 januari 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 5 januari 1995 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdeling milieubeheer Wet Geluidhinder Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij hen is ingekomen een bouwplan van BBOM bv te Sittard, tot het bouwen van 113 woningen op het St. Jozefterrein. De gevraagde woningen zijn gele gen binnen een zone van twee wegen, de Noordsineel en St. Jozefterrein, als bedoeld in artikel 74 van de Wet Geluidhinder. De geluidsbelasting op de gevel van de betreffende woningen bedraagt maximaal 64 dB(A) en overschrijdt derhalve de ingevolge artikel 82 van de Wet geluidhinder primair toegestane waarde van 50 ^et voornemen bestaat aan gede- Euteerde staten te verzoeken een ogere grenswaarde vast te stellen en wel tot 65 dB(A). Het ontwerp-verzoek met bijbe horende stukken ligt van 6 januari 1995 tot 20 januari 1995 voor eenie der ter inzage bij de vakbalie van de sektor gemeentewerken. Gedurende die termijn kunnen schriftelijk opmerkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Verder zal op 18 januari 1995 om 10.00 uur, kamer 1.35 een openbare hoorzitting worden gehouden, waar bij opmerkingen mondeling kunnen woraen toegelicht. Namens burgemeester en wethou ders, chef onderafdeling bouwbeheer Deze week oneven week) GFT-afval aan de deur. Volgende week even week) het gewone huisvuil. Gemeente Venray voren op een warmere plaats zetten (b.v. in de garage of bijkeuken). Wij verzoeken u verder de container pas uiterlijk vanaf 06.30 uur buiten te zetten. Vanaf 2 januari wordt in de gemeente Venray het huisvuil gescheiden ingezameld. Dat is voor lopig alleen het geval voor de laag- bouwwoningen. In de eerste week van het nieuwe jaar (weeknummer 01 oneven nummer), wordt het groente-, fruit en tuinafval gescheiden ingezameld. Volgende week (weeknummer 02 even week) worden de grijze vuil niszakken voor het gewone huisvuil opgehaald!. Heeft u de grijze zak nu al buiten gezet, dan wordt deze pas volgende week opgehaald. Wij vra gen u de zak in dat geval van de straat af te halen en volgende week pas aan te bieden. Daarnaast wyzen wij u er nog maals op dat u de zak of container tijdig buiten dient te zetten. Dat wil zeggen vóór 7.30 uur. Woont u in een laagbouwwoning en heeft u nog géén GFT-container ontvangen, dan kunt u uw huishou delijk afval (mét GFT-afval dus) aanbieden in de even weken in de grijze huisvuilzakken. Wij verwach ten dat alle huishoudens in laag- bouwwoningen in de tweede helft van januari binnen beschikken over een GFT-container. Hoogbouwwoningen Zoals bekend worden de hoog bouwwoningen pas in het tweede kwartaal van dit jaar voorzien van GFT-containers. Deze huishoudens kunnen hun afval tot die tijd ELKE WEEK aanbieden in de grijze vuil niszakken. Nieuwsbrief Huisvuilroutes 1995 Tussen Kerstmis en Nieuwjaar is een nieuwsbrief met de nieuwe Huisvuilroutes 1995 huis aan huis verspreid. Uit telefonische reacties blijkt dat niet iedereen deze brief heeft ontvangen. Daarom treft u onderstaand de route-indeling nog maals aan: Maandag: Ysselsteyn, Vredepcel, Merselo t/m de Overloonseweg, inclusief de Houtklef en de Zwarteklef. Veulen, Heide, buitengebied Leunen t/m de Horsterweg. Castenray tot aan de A73. Dinsdag: Veltum, centrum, Vlakwater, Molenklef, Biezenvenneke: LET OP Dit is het gebied begrensd door Langstraat, Leeuwstraat, Merseloseweg, Westsingel, Beekweg, De Aldenweg, Hoenderstraat, Korte drilweg, Hoopweg, Vliezenweg, Kiekweg. Woensdag: - Brukske, Oostrum, Oirlo, Castenray (gedeeltelijk): LET OP Dit is het gebied ten oos ten van de grens Maasheseweg en A73. Donderdag: Leunen, inclusief gebied begrensd door Horsterweg, Hoogriebroekseweg, A73, Deumeseweg. Centrum, Zuid, Oost, Burggraaf, Smakterheide: LET OP Dit is het gebied begrensd door Maasheseweg, Oostsingel, Zuidsingel, Leunseweg, Deumeseweg, Langstraat, Hcnseniusstraat, Poststraat, Julianasingei, St. Jozefweg, Overloonseweg. Smakt. Vrijdag: Landweert. West, centrum: LET OP Dit is het gebied begrensd door Westsingel, Merseloseweg, Poststraat, Julianasingei, St. Jozefweg, Noordsingel. Op bijgaand kaartje treft u een over zicht aan van de ophaaldagen in het buitengebied van de gemeente Venray. Mocht u de (groenkleurige) huis- aan-huisbrief met de Huisvuilroutes 1995 niet ontvangen hebben, dan kunt u deze aanvragen bij de GFT-infolijn (tel. 23232). Tot slot: - Na de jaarwisseling hebben ons vele vragen bereikt over de restan ten sla-olie die gebruikt zijn óm oliebollen e.d. te bakken. U kunt deze sla-olie (in oorspronkelijke fles) na gebruik aanbieden bij net milieustation aan de Acaciastraat 13. Frituurvet kan daar eveneens worden aangeboden. Restanten gestold vet mogen in de GFT-con tainer. Indien de witte keuken-emeer ("BIO-BOY") beschadigd of kapot is, dan kunt u deze bij het milieusta tion omwisselen voor een nieuwe witte emmer. Let op: Nu de vorst is inge treden, kan het voor komen dat uw GFT- afval in de container vastvriest. Uw container kan dan niet geledigd worden. Wij advi seren u daarom tijdens vorst uw container op een beschutte, vorstvrije plaats te bewaren. U kunt hem ook een dag van te Wij danken u voor uw medewerking.

Peel en Maas | 1995 | | pagina 15