cUevtótea Nieuw beeldmerk symbool van vernieuwing Oude IWOONHUISI PK Vierlingsbeek bezorgt weer unieke nieuwj aars wens PEEL EN MAAS Donderdag 29 december 1994 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag H. Silvester: 9.00 H. Mis voor de vrede in de wereld. 19.00:H. Mis voor Harrie v. Hoof (kol.), Harrie Stevens (koll.), Herman Verhaeg en echtgenote (koll.), Annie en Jan Schwachöfer- Dijkmans (koll.); Herman Philipsen (koll.); Wim Verheyen (koll.); Ben Schim van der Loeff fam. en vrien den; ouders Vermeulen-Verheijen en schoonzus Gré Vermeulen-Stoks; uit dankbaarheid voor Gods zegen het afgelopen jaar; Henk v.d. Voort en Monique. Zondag H. Maria moeder van God: 9.30: GEEN H. MIS OM 0930!, 11.00:H. Mis voor To Lamers- Drissen (buurt); om Gods rijkste zegen voor het nieuwe jaar. Maandag HH. Basilius en Gregorius: 9.00 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor mevr. Wismans-Laumen; Cor v. Geffen; Antoon v. Osch, echtgenoten en zoon Sjef; Josef Bouten en echtge note Petronella J. v. Megen; Anny v. Stiphout-Keijsers. Woensdag: 9.00 H. Mis voor onze parochie Donderdag H. Gerlachus: 9.00 H. Mis voor ouders v. Pelt-Stumpe; Willy Beerkens-v. Meijel; om saam horigheid binnen de kerk van het bisdom Roermond. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Huijbers; voor overl. echtp. J. Tillemsnd-Duijff. Pastores en kerkbestuur wensen u van harte een Goed Uiteinde en Zalig Nieuwjaar! Wilt u erop letten dan de H. Mis op 1 jan. om 09.30 u. is uitgevallen. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Bart, Hoa, Judith en Bianca, Lektor L. Truijen. zo.Jacomyn, Daisy, Richelle en Danny, Lektor A. Noijens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lektrice: H. Brouwer. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: Nieuwjaarsdag. 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lektor: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.30! Gelegenheid om te biechten. H. Mis vanavond m.m.v. Zangers van St. Frans; Kerstliederen;18.00 Wim v.d. Munckhof en overl. fam.; Engelina Gooren Mathy (koll.); Jaardienst ouders Gooren-Mathy. Zondag: H. Mis van 08.30 vervalt; 10.30: Coleta Gal en Elly Gal; Davy van Rens (koll.); Gerardus Peters Elisabeth Derks; overl. fam. Slits; uit dankbaarheid. Zang m.m.v. het Zonnelied. Maandag: 19.00 overl. ouders Derickx-Jacobs en karei; overl. ouders Kleuskens-Achten. Dinsdag: 19.00 overl. ouders Wismans-Savelkoul. Woensdag: 19.00 Gertruda Lensen- Heesen; fam. Spring In 't Veld- geurts-Konings en overl. zuster; jaardiens Harry Swuste. Donderdag: 19.00 Francisca Ras de Kroon (koll.). Vrijdag: 19.00 fam. Arts-Janssen. Vredeskerk Zaterdag H. Silverster I, Paus: 8.00 T.e.v. het Onbevlekte Hart van Maria. 19.00 Pontificale Hoogmis. Aan de vooravond van de Internationale dag van de Vrede komt Mgr. Wiertz naar de Vredeskerk. Voor levende en overle den fam. de Haart-Creemers; Bep Kateman-Gommans (koll.); Mart Linskens (koll.); Doortje v an Waaijenburg-Thuijls; Maria Matijsen-Peeters (koll.); uit dank baarheid; Laurijs Knapen (koll.). Zondag :Hoogfeest van de H. Maria, Moeder van God: 8.30 Jaargetijde Pierre Thijssen; fam. Albers-Huybers; Harrie Janssen en overl. fam. 10.00:Gregoriaanse Hoogmis, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de Parochie. Maandag H. Basilius de Grote en Gregorius van Nazianze, Bisschoppen en Kerkleraren: 08.00: Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 19.00: Jaargetijde Louis Pouwels en Wilhelmina v.d. Munckhof; jaargetijde vadere Eduard Theuvenet; Leo Klokke. Woensdag: 19.00:Voor Guus de Jong-Sijs (kolk) Donderdag H. Gerlach, kluize naar: 19.00 H. Uur, voor Jac Backus. Vrijdag eerste vrijdag van de maand: 1830: H. Kruisweg. 19.00: voor overl. fam. Thielen- Hendriks; jaargetijde Harrie Swinkels en overl. fam.; jaargetijde Comelis Matthijssen en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: Oudejaarsavond. 19.00 Uit dankbaarheid; voor onze zieken; voor vrede in de wereld; om pries terroepingen; voor het behoud van het geloof in onze gezinnen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; Cor Thielen (Koor Harmony) Zondag: Nieuwjaarsdag. 8.30 Overl. ouders Jans-Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Gest. jrd. fam. Van Heijster; overl. ouders Derks-Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Orgelspel). Maandag: 9.0 .00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Cor Thielen en zoon Toon. Woensdag: 9.00 Herman de Kleijn (met Rozenkransgebed voor pries terroepingen). Donderdag: 9.00 Voor priesterroe pingen. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Susan Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels, Annet Jeucken; zo 8.30: Noud v.d. Mortel, Tom Rouwette, Roel v.d. Berg, Marco Janssen; 10.00: Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix en Els Basten. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); tot dankzeg ging voor de in het afgelopen jaar verkregen gunsten. Christiaan Hellegers en Johanna Voermans; Jos Verstappen; overl. ouders Voermans-Strijbosch; Chris Houwen (Jrd.); Jet Krouwel- Goudkamp; Frans Michels namens neven en nichten fam. Michels. Zondag: NieuwjaarsdaglO.OO Hoogmis (Herenkoor); Gods zegen te vragen voor het nieuwe jaar. Gerrit Rutten; overl. ouders v. Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu; Maria Nelissen- v.d. Sterren (W); Thei Classens (Dep. Petersstr.). Woensdag: 9.00 H. Mis Henricus Heidens en Anna Bos; Leonardus Heidens en Gertruda v. Vechel. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aand e verering van het H. Hart van Jesus9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen; st. Baten-Jeurissen. Aan alle medewerkers een zalig en gezond 1995 Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Sjang Classens; Wilhelmina Kunen-Hermans; Nella Classens-Janssen en Geert Classens. Zondag: Nieuwjaarsdag. Voor het welzijn van onze parochie in het jaar 1995. - Misdienaars: za 19.00: Suzan, Wilma en Sandra; zo 10.00: Jos, Annet en Rianne. Parochie Leunen Eerste zondag van de maand: bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: Oudejaarsavond: 19.00: avondmis, mede verzorgd door ons dameskoor; lsm. v. overl. fam. Versteegen-Moorrees; lsm. overl. fam. Claessens-Gussen; weekd. Johan Meijers (6). 1995 Nieuwjaarsdag, hoogfeest H. Maria, moeder van God. 10.00:Hgm. gest. jrd. pater Martin Loenen, hgm. Piet Keijsers en Maria Keijsers-Hendrix. 11.15:lsm. voor het welzijn van onze parochie. Maandag: GEEN AVONDMIS! Dinsdag: 19.00: gest. jrd. voor Gerard Lucassen. Woensdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (M); lsm. Wim Manders en overl. fam. Mandere-Litjens. Donderdag: 19.00 Lsm. voor Sef Gooren, overl ouders en overl. fam. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand 19.00 Lsm. t.e.v. H. hart (v.w. offerblok). Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens. zo. 10.00: hgm. Sanneke van den Oetelaar en Inge Smits; 11.15: Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg; Di:t/m vrijdag: Henk de Klein en René Timmermans. Lektoren: za 19.00: Mevr. Elly Theunis; zo: Mevr. Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zaterdag: Oud jaar: 19.00 Plechtige Hoogmis, misdienaars: Tom, Gijs, Niels en Wilman Zondag: 9.30 Nieuwjaar, Hoogfeest van de H. Maria, Moeder van God; Plechtige Hoogmis; misdienaars: Simone, Chiel, Gerard en René. Donderdag: 9.00: in de Kersttijd, gedachtenis van de H. Gerlach, klui- Rektoraat Veulen Zaterdag: 19.00:Oudejaarsviering, hgm. voor de parochie uit dankbaar heid. Zondag: 10.30 Nieuwjaarsdag; Hoogfeest Heilige Moeder Gods Maria; hgm. voor Christian Erben; voor de parochie. Maandag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand 8.30 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: zat: Richard Mulders, Steffan Mulders, Sjef Classens; zo: Tom Derks, Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00: Oudejaarsavonddienst, muzikaal opgeluisterd door de 'Smeleblaozers'. Misintenties: Jrd. Grad Linders en overl. fam.; Fr. Stiphout; Toon Stevens en overl. fam.; Gerrit Peeters (fanfare). Zondag: Vandaag is er één dienst!; 11.15: jrd. Past. Janssen; jrd. Piet Spreeuwenberg. Maandag: 19.00 geestelijk wel zijn van onze parochie. Woensdag: 19.00 :Ouders Wismans-Van Vechel en H. Geurts. Vrijdag: 19.00:overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: H. v.d. Hoff en Sj. Ewals; Zo 11.15: M. Spreeuwenberg en M. Pouwels; Ma: M. en W. Claessens; Woe vrij: W. en M. Verheijen. Doopschema: (januari) Op de zon dagen 15 en 29 kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegen- diend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00: H. Mis in dank zegging; misd. Kristel Poels Yvonne Koppes. Zondag: NieuwjaarlO.OO: Hoogmis; Teng Michels, jgt.; Misd. Bianca Zegere en Elke Claessens. Dinsdag: 8.30:Pater Mathijs Gielen, echtg. overl. kinderen; Henricus v. Helden; jgt. Tien de Rijk. Woensdag: 19.00: Harrie Verstegen en Paulina Arts, jgt.; Ben v. Meyel (koll.); Antoon en Christina Tijssen (v.d. buurt). Vrydag: 8.30: Frans Muysers en Maria Litjens, jgt.; Tien de Rijk. Kerk poetsen: mevr. Hegger en mevr. v. Enckevort. Aan alle zij een Zalig Nieuwjaar toegewenst! Rektoraat Smakt Zaterdag: Oudjaar. 19.00 Avondmis uit dankbaarheid over het afgelopen jaar (voor alle mensen uit Holthees Smakt). Zondag: Nieuwjaarsdag. In Holthees geen viering. 10.00 Hoogmis voor voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar; Rene Buijzen; voor onze zieken; uit dankbaarheid en voor vrede en liefde onder alle mensen. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid van alle intenties van de pelgrims in het afgelopen jaar. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zaterdagavond 31 december zal in het InterVen College aan de Leunseweg 2a te Venray ds. W. Weersma voorgaan in de Oudejaardienst. Aanvangstijd is 19.30 uur. Tijdens de dienst is er geen kinderopvang en er wordt geen kindemevendienst gehouden. B>Zondag 1 janauri zal in het InterVen College een Nieuwjaarsviering worden gehou den. Deze staat o.l.v. de kerkeraad. Aanvangstijd is 10.00 uur. We beginnen deze viering met een kopje koffie. Tijdens de dienst is er wel kinderopvang maar geen kindeme vendienst. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. Zaterdag 31 dec. (oudejaarsdienst) Voorganger: evangelist J.A.J. Bals, Horet.zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: Kandidaat H. v.d. Belt, Nw. Lekkerland. PEEL. EN MAAS 'n abonnement waard Een lege stoel in de hof van de pasto rie. Een foto uit 1895 van de plek waa men in 1995 een stadspark wil aanleg gen. Zoals Peel en Maas vorige wee berichtte. In november diende de stichtin Stadspark-Venray bij de gemeente ee plan in tot aanleg van een park in he gebied tussen de Grote Kerk, he gemeentehuis en het huis van de deken Groen, stil en mooi kan het daar wor den, mits het gemeentebestuur er ziji fiat aan wil geven. Maar dat zit nog. Het oude plan tot doorbreking van he historische gebied met een verbindings weg is van tafel, de 'noord-tangent' in di prullebak, vergeten het kerkhof. Een mooi moment voor de foto. D( monumentale bouw is de achterzijde van de pastorie. Ervoor de hof van dij pastoor. Achter de heg links, naar deV pastorie toe, het latere 'Laantje van de Deken'. En de hof dus als oudste versie van het toekomstige park, met een blau% we conifeer, wat struweel en gras, enige>__ fruitbomen, en de lege stoel. Het zou nog goed geweest kunnen zijn, dat de zeereerwaarde heer Hubertus Hillen daarop in zijnen oude brevier had zittei^ 1 bidden. Waarvan akte. Een bijdrage voor Memisa De kinderen van basisschool "de Hei" voerden afgelopen donderdag hun kerstmusical op. In een volle kerk hebben velen genoten van het spel. Het thema van de Kerstmusical is het zien van de noden van anderen en waar mogelijk een helpende hand bieden. Geheel in dit teken gaven de kinderen iets van henzelf aan Memisa. In totaal spaarden de 69 kinderen f75,- bij elkaar voor Memisa. Memisa wordt hierdoor in staat gesteld anderen te helpen. Met relatief kleine bedragen kan Memisa al heel veel doen. Zo kunnen voor f25,- al 125 kinderen ingeënt worden tegen DKTP. Voor f50,- kunnen de kinderen van 5 scholen voorlichting krijgen over gezondheid, hygiëne, goede voeding en nog veel meer. Nederlandse artsen werken in zo'n 20 landen in de Derde Wereld aan de opbouw van een goede gezondheidszorg. Memisa gaat voor gezondheid! i i Rabobank krijgt nieuwe huisstijl De Rabobank krygt met ingang van 1 januari 1995 een nieuwe huisstijl. Deze huisstijl volgt op een aantal vernieuwingsprogram ma's, die de afgelopen jaren by de bank op veel terreinen zyn inge zet De introduktie van de nieuwe huisstijl is daarom mede het sym bool van een zich vernieuwende Rabobank. Met haar nieuwe verschijnings vorm wil de bank zichtbaar maken dat zij een bank voor men sen is. Veranderingen De afgelopen jaren zijn binnen de bank diverse programma's opgezet om te komen tot hogere efficiency en een nog meer klantgerichte orga nisatie. Daarbij zijn nieuwe werk wijzen ingevoerd en is een aanzien lijke automatiseringsinspannig geleverd. Daarnaast gaf marktonderzoek naar de bestaande huisstijl aanlei ding tot introduktie van een nieuwe beeldmerk. Mensfiguur Het nieuwe beelmerk van de Rabobank toont een mensfiguur op een zonnewijzer. Daarmee wil de bank uitdrukken dat zij een van van en voor mensen is. De mens staat centraal in een kontext,, die beelden oproept van tijd, richting, beweging en toekomst. Naast het beeldmerk is eht woordmerk Rabobank opge bouwd uit een speciaal voor de bank ontworpen letter. De nieuwe huis stijl werd ontwikkeld door het Londense buro Newell Sorrel, dat onder andere ook het ontwerpburo is voor bedrijven als Brittisch Rail en UK Post Office. Nieuwe aanpak De nieuwe huisstijl is ook symbo lisch voor een nieuwe werkwijze bij TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) I Prijs en aanvaarding I in overleg: r 040-833300 de bank. De klient is het middelpunt van en het vertrekpunt voor de inspanningen van de organisatie. Het bankkoncept wordt nog nauwer afgestemd op de klient met zijn of haar behoeften aan de financiële dienstverlening. Er zijn intensieve scholings- en trainingsprogramma's voor de medewerkers in uitvoering, en de ondersteunende faciliteiten en hulpmiddelen worden verder ver nieuwd en uitgebreid. Zo is ook de informatievoorzin- ging voor de klant met behulp van een geheel nieuwe brochurelijn (de bank spreekt van "Rabogidsen') en specifieke produktdokumentatie in een nieuw jasje gestoken. Introduktie Per 2 januari a.s. tonen ruim 250 van de 1950 Rabokantoren het nieu we gezicht van de bank. Alle uitin gen, zoals gevelreclames, passen, cards, briefpapier en rekeningaf schriften zullen dan de nieuwe huis stijl dragen. Eind maart is hét woord- en beel merk op de gevel van alle vestigin gen vervangen. Feestprogramma Ook de kantoren van de Rabobanken Venray en Zevenrode presenteren zich op 2 januari in de nieuwe huiskleuren, en uiteraard wordt hieraan een feestelijk tintje gegeven. In het kader van de 'weder geboorte' van de bank past ook het aanbieden, die dag, van beschuit met muisjes aan alle bezoekers van de kantoren. In de bankhal vindt een videopre sentatie plaats, en in het kantoor van Venray zorgt een pianist vor stem mige achtergrondmuziek. Voor de kinderen is er een ballon nenwedstrijd; vanaf 09.00 u. kan men zijn ballon van een adreskaartje voorzien en oplaten. In Venray wor den alle ballonnen eerst verzameld in een groot net, en rond 15.30 u. in een grote kleurrijke wolk worden losgelaten. Aan de wedstrijd zijn aantrekkelijk prijzen verbonden. Parachutisten De grootste attraktie tijdens de feestelijkheden is ongetwijfeld de spektakulaire aankomst van de nieu we Rabo-vlag. Parachutisten van het bekende Bavaria-team zullen tussen 11.00 en 11.30 u. met de vlag uit een vlieg tuig springen. In Leunen en Merselo gebeurt dat op de sportvelden, in Ysselsteyn landt men op het terrein van jeugd centrum Jera, en in Oirlo kunt u gaan kijken aan de Hoofdstraat, richting Oostrum. In Venray zal de parachutist nabij het bankgebouw neerkomen. Vanaf de landingsplaatsen wordt de vlag onder muzikale begeleiding naar de bankkantoren gebracht, waar zij in top wordt gehesen door bestuursleden van de bank. In Venray zal burgemeester Drs. J. Waals hieraan zijn medewerking verlenen. 9 ki Ir V k V Ir C k K i - Het kan de Progressieve^ Kombinatie in de gemeente Vierlingsbeek niet verweten worden D° dat ze ook buiten de gemeenteraad niet aktief is. Ieder jaar krijgen de inwoners een i unieke nieuwjaarswens aangeboden. De PK 85 uit daarbij altijd haarj eigen mening. 'Als herindeling! nodig is, moet het gebeuren volgens 23 de oriëntatie van de bevolking van de diverse dorpen. Gekeken moet! daarbij volgens de PK naar wonen, werken, rekreatie, onderwijs en winkelen. Het onderzoek van de kommissie onder leiding van dhr. za Dittner geeft in deze een duidelijke oplossing: de drie zuidelijke dorpen Overloon, Holthees en Maashees bij de Limburgse gemeente Venray. za Vierlingsbeek en Groeningen bij de gemeente Boxmeer. PK 85 vindt als politieke partij, dat bestuurders herindeling moeten baseren op hun bestuurlijke verant- vr woordelijkheden en bevoegdheden. Te heffen gemeentebelastingen her en der, het gehoopte 'boer'vriendelij- di ke belangen van diverse landelijke politieke partijen, provides met en i tegen elkaar zijn aardig voor per-d< soonlijke belangen, maat te smal om een herindeling te onderbouwen. PK 85 wil echter ook delen in de gevoe- ^i lens die opkomen bij elke partij, die i zich jaren heeft ingezet voor de belangen van de gemeente 1 Vierlingsbeek. Daarom deze jaarwisseling niet y een kritische kaart zoals die voor- I q gaande jaren er was, maar iets waar- j 4 van zij vinden dat iedere inwoner u van de gemeente Vierlingsbeek die 0 moet hebben, iets om te onthouden, D dat het nieuwe niet kan bestaan zon der het oude. PK 85 bied daarom het Vierlingsbeekse Kwartetspel aan. Ze merkte op dat andere partijen misschien liever een monopoly spel of Mens-erger-je-niet hadden gehad Maar PK 85 wenst toch de inwo ners een verstandig 1995 toe. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Wie Abraham ziet, kan er meestal op rekenen dat hij op zijn 50e verjaardag een "leeftijdsgenoot" in zijn tuin aantreft. Zo ook bij dhr. Brons uit Venray. Hij trof alleen een wel heel bijzonder tafereel in zijn tuin aan. Omdat dhr. Brons met Kerstmis jarig is, hadden vrienden en familie er een compleet i a kersttafereel van gemaakt met Maria, Jozef en een kribbe. In plaats van het j kindje Jezus was de Abraham in de kribbe neergelegd. Zo zie je maar dat Abraham op de meest rare plaatsen de mosterd haalt.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 14