Renovatie schouwburg centraal in cultuurplan Proef met verbaliseren fout-parkeerders PEEL EN MAAS NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY woningwet - wet ruimtelijke ordening Ophalen en storten van huisvuil Inzameling GFT start op 2 januari wet milieubeheer - wet milieubeheer Kapvergunning verleend voor linden Bekendmaking uonueraag aecemoer iyy4 - Pagina 9 GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23222 Correspondentie-adres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Informatiebalie: maandag t.m. vrijdag 09.00-17.30 uur. Telefonisch 08.00-18.00 uur. In de oneven weken op vrij dag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Sociale zaken, Financiën en Gemeentewerken: maandag 09.00-17.30 uur; dinsdag t.m. vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken- spreekuur (tel. 23236 of 23237). Maandag 08.30- 17.30 uur, dinsdag t.m. don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00-17.00 uur; vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00- 16.30 uur) Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00- 11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mogelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23311 (alleen voormiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Het college van B en W heeft vorige week het concept-cultuurbe leidsplan gepresenteerd. Als basis voor dit plan dienden gesprekken met de Venrayse culturele organisa ties en instellingen. In opdracht van de gemeente heeft de Stichting Kunst en Cultuur Limburg hun gedachten, behoeften en problemen geïnventariseerd en een reeks aan bevelingen gedaan. In algemene zin constateert de stichting dat het kunst- en cultuur beleid in Venray ernstig geleden heeft onder de benarde financiïle situatie van de gemeente in de afge lopen jaren. Het subsidiebeleid ten behoeve van de culturele sector heeft in die periode niet veel arm slag gekend. In de amateursector is het budget sind 1982 bevroren. Als andere gebreken worden genoemd de versnippering van het cultuurbeleid (zowel wat betreft de kunsten, de volkscultuur als de informatievoorziening) en de gebrekkige huisvesting van de ver schillende instellingen. Op grond van deze knelpunten komt de Stichting Kunst en Cultuur tot een aantal aanbevelingen. De voornaamste daarvan zijn: de accommodatie van de schouw burg moet worden verbeterd (is zoals bekend al in een principe besluit vastgelegd) er moet een centrum voor de kun sten komen waarin onder meer de muziekschool, de balletschool en de vrije academie onderdak vinden. Een dergelijke accommodatie zou ook ruimte moeten bieden aan podi umkunsten, lezingen, tentoonstellin gen en andere culturele manifesta ties. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: het renoveren van een serre aan de St. Jozefweg 10 te Venray tnv A.J.J.M. van Dooren, St. Jozefweg 10; het vergroten van de woning aan de Urbanusweg 4 te Leunen tnv G.C. Swinkels, Urbanusweg 4; - het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv M.H. Wichman, p/a Postbus 126 te Oirschot; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv R.W.D. Klooster, p/a Postbus 126 te Oirschot; het vergroten van bergin'g- en hob byruimte aan de Matterhomlaan 2 te Venray tnv G.P.J. Delauw, Matterhomlaan 2; - het bouwen van een timmerfabriek en kantoor aan de Smakterheide te Venray tnv Timmerfabriek P. van Duijnhoven V.O.F., Joh. van Wyttenhorstweg 18; het bouwen van een tuinhuisje aan de St. Antoniusstraat 53 te Venray tnv J.H.M. Alards, St. Antoniusstraat 53; Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. het vergroten van de woning aan de Vollenbergstraat 16 'te Venray tnv F.B.M. Assen, Vollenbergstraat 16; het vergroten van een bedrijfsge bouw aan de Hansenberg 13 te Merselo tnv J.P.M. van Dijck, Hansenberg 13; het plaatsen van een raamkozijn aan de Julianasingel 30 te Venray tnv A.H. Vos, Klokkemakerstraat 16 te Well; het veranderen en vergroten van de woning aan de Prinses Irenestraat 3 te Venray tnv familie Emonts, Prinses Irenestraat 3; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 15 te Venray tvn J.A.J. Emonts, Boterbloem 56; het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 13 te Venray tnv W.J.M. Gerrits, Isabellahof 45; het bouwen van een garage aan de Zwanebloem 34 te Venray tnv E.P.A. van Deursen, Zwanebloem 34; het veranderen van de woning aan de Beekweg 53 te Venray tnv J.A.P. Peeters, Beekweg 53; het bouwen van drie woningen aan de St. Catharinastraat 2a, 2b en 2c en de St. Apolloniastraat 7 te Leunen tnv Bucovo Venray B.V., Heidseweg 49; het bouwen van een woning aan de St. Apolloniastraat 5 te Leunen tnv H.P.J. Voermans, Urbanusweg 16; het bouwen van een woning aan de St.Catharinastraat 2 te Leunen tnv A.W.P. Voermans, Heidseweg 49; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. het bouwen van een tuinhuisje aan de Walstro 11 te Venray tnv A.G.G. Sanders, Walstro 11; het bouwen van een fietsenschuur aan de Brennerlaan 7 te Venray tnv J.E. Kraaijkamp, Brennerlaan 7. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel 18a WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse gelden de dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouw meldingen: het bouwen van een garage aan de Randenrade 90 te Oostrum tnv P.H.J.van Megen, Randenrade 90. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 december 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeente werken. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verle nen. het vergroten van de woning aan het Rondeveld 6 te Leunen tnv P.J.G. v.d. Markt, Rondeveld 6; het vergroten van het restaurant aan de St. Jozeflaan 52 te Smakt tnv P.L.M.J. Bonants, St. Jozeflaan 52; het vergroten van de woning aan de St. Catharinastraat 33 te Leunen tnv P.M. Houben, St. Catharinastraat 33. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 december 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd. (artikel 19 wro/50 woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw- aanvraag. het bouwen van een loods/wasplaats aan de Theeuwenhofweg 4 te Leunen tnv Gebr. Litjens, Theeuwenhofweg 4; het bouwen van een timmerfabriek en kantoor aan de Smakterheide te Venray tnv Timmerfabriek P. v. Duijnhoven V.O.F., Joh. v. Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 23 december 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemees ter en wethouders worden inge diend. Ingekomen verzoek voor ingebruikneming Burgemeester en wethouders zijn voornemens medewerking te Verle nen aan het verzoek van I. van de Weyer, Jan Poelsweg 11 te Ysselsteyn voor het vestigen van een kapsalon aan de Puttenweg 18. De op het plan betrekking heb bende tekeningen liggen met ingang van 23 december 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter inza ge bij de vakbalie gemeentewerken. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij ons wor den ingediend. Venray, 22 december 1994 burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, cher onderafdeling bouwbeheer het Freulekeshuus moet drager wor den van de volkscultuur, de geschiedschrijving, historie en heemkunde. Vanwege de financiële consequen ties wordt aangeraden de aanbeve lingen stapsgewijs in te voeren. Voor de jaren 1996 t/m 1998 gaat het om extra uitgaven tot een totaal van ca. f 600.000. Dit is exclusief de investe ring voor de renovatie van de schouwburg, die naar schatting 4 miljoen gulden gaat kosten en in 1996 ter hand zal worden genomen. Alle belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld in te spreken op het concept-cultuurbeleidsplan. Op maandag 16 januari om 20.00 uur vindt er een informatie-avond plaats over het plan. Hierin zullen gemeente en Stichting Kunst en Cultuur een nadere toelichting geven en antwoord geven op vragen van aanwezigen. Tot 1 maart kan men schriftelijk reageren op het concept-plan. Alle mondelinge en schriftelijke reacties worden waar mogelijk verwerkt in het plan. Het is de bedoeling het concept- cultuurbeleidsplan op dinsdag 11 april in de commissie cultuur, maat schappelijke zorg en sociale zaken te behandelen. Ook daar kan men nog via het spreekrecht zijn zegje doen. Ten slotte zal de gemeenteraad zich uitspreken over het plan. Dit gebeurt naar verwachting op dins dag 25 april. Voor meer informatie kunt u bel len met de heer F. in 't Zandt, beleidsmedewerker van de afdeling Welzijn, tel. 04780-23366. Op maandag 26 december, tweede kerstdag, wordt er geen huisvuil opgehaald. De maan dagroute wordt in plaats daarvan op zaterdag 24 december gere den. We verzoeken u vriendelijk uw huisvuil tijdig, om 7.30 uur, op straat tc zetten. Dit is nodig omdat er verscheidene voertui-: gen worden ingezet, waardoor eri afwijkingen in de tijd ontstaan i ten opzichte van de huidige: De overslagstations in Blerick en in Meerlo-Wanssum zijn maandag 26 december gesloten, Het ovcrslagstation io Blerick is zaterdagochtend van 9.00- 111.45 uur geopend en vrijdag middag van 13.00 tot 16.00 uur. De openingstijden van het station I in Meerlo-Wanssum zijn zater-i dag van 9.00-11.45 uur en maan- j dag (behalve dus tweede kerst dag) tot en met donderdag van 830-16.45 uur. Geen geldig rijbewijs Op de Van Berlostraat in Leunen werd een personenauto gekontro- leerd. Daarbij bleek dat de bestuur der, een 25-jarige inwoner van Well, niet in het bezit van een rijbewijs was. Daarvoor werd hem proces-ver- De gescheiden ii groente-, fruit- en r, t-* I..ual' r, m... a.s. van start. Het zal de containers steeds in de oneven i den opgehaald en het nvetigc afval (tn de gewone huisvuilzak) in de even weken. Over de ophaaldagen en de ophaalroutes wordt u uitvoerig geïnformeerd in een brief die bij iedereen tossen Ketst en nieuw bezotgd zal worden. Voor meer informatie over de inzameling van GFT kunt o bel len met de speciale GFT-infbrma- tietelefoon vat 04780-23232. Sinds dc invoering van het betaald parkeren in het centrum van Venray (1 november 1993), is er een toene mende overlast ontstaan door auto mobilisten die hun voertuigen par keren op plaatsen waar dat verboden is, in plaats van tc parkeren op 'betaald-parkeervakken'. Omdat de politie door personeelsgebrek ande re prioriteiten stelt, is gezocht naar ccn alternatieve oplossing. Deze is gevonden in de vorm van een proef project waarbij particuliere parkeer- controleurs dc bevoegdheid krijgen te bekeuren op fout-geparkeerde voertuigen. Op 16 september 1994 heeft het ministerie van justitie besloten dat de gemeente Venray, in samenwer king met Ruijters Parking Beheer en Parcon, mag deelnemen aan het proefproject tot uiterlijk 1 januari 1996. Het proefproject houdt in dat de parkeercontroleurs van Ruijters, in samenwerking met enkele parkeer controleurs van Parcon, de automo bilisten mogen bekeuren op fout geparkeerde voertuigen, zoals: voertuigen die geparkeerd staan bui ten de parkeervakken; voertuigen die geparkeerd staan langs een parkeerverbod (gele mar kering); voertuigen die geparkeerd staan geheel of half op het trottoir; voertuigen die geparkeerd staan op een invalidenparkeerplaats; De bevoegdheid van de parkeercon troleurs gaat over het gebied tussen de Singelringen (gebied binnen de West-, Oost-, Zuid- en Noordsingel). De kontrole op betaald parkeren blijft uiteraard op dezelfde manier plaats vinden als voorheen. Wet milieubeheer Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ont werp van het besluit; 2.. de fase van het opstellen van het besluit. Bij'iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. P. Hendrix, De Hees 4, 5815 EC Merselo voor een oprichtingsver gunning op grond van artikel 8.1 lid 1 van de Wet milieubeheer voor een loonbedrijf, gelegen aan De Hees 4 te Merselo. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrek king hebbende stukken liggen ter inzage van 22 december 1994 tot het einde van de beroepstermijn in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). Tot 19 januari 1995 kunnen de stukken ook, na telefonische afspraak (04780-23630) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van vier weken met ingang van de dag na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkin gentermijn in de gelegenheid Het college van burgemeester en wethouders heeft kapvergunning verleend voor het vellen van e3en linde bij het wijkcentrum de Kiosk in het Brukske en drie linden langs de Dep. Petersstraat te Oirlo. Aanleiding tot het verlenen van beide kapvergunningen is het feit dat alle betreffende bomen door houtrot zijn aangetast en daardoor een gevaar voor de omgeving vor men. Aan beide kapvergunningen is een herplantplicht verbonden, het geen betekent dat na velling zo snel mogelijk nieuwe bomen geplant zullen worden. De betreffende bomen zullen zo spoedig mogelijk worden gerooid. Voor nadere informatie omtrent bovengenoemde velling en de daar opvolgende herplanting kan telefo nisch contact worden opgenomen met de vakbalie gemeentewerken via doorkiesnummer 23544. gesteld met betrekking tot het ont werp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daarte gen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate gorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnen gekomen van: 1. P.H.G. Janssen, Overbrouck 1,5855 AX Well voor het oprichten van een houtverwerkend bedrijf in het kader van het Besluit houtbewerkende bedrijven milieubeheer, gelegen aan de Leunseweg 22 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 22 december 1994 tot 5 januari 1995 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie Gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 22 december 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 8.19 van de Wet milieubeheer, bekend dat zij de melding van de heer Claessens Peel weg 25 te Ysselsteyn accepteren dat zijn inrichting vol doet aan alle eisen, zowel wat betreft de eisen aan de uitvoering als de eisen aan het gebruik, van het Groen Label nr. BB.93.06.008. Deze melding zal dan ook deel uit maken van de reeds verleende milieuvergunning nr. 91.3287. De melding plus de daarbij beho rende stukken liggen vanaf 22 december 1994 voor belangstellen den gedurende een termijn van 6 weken ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. De stukken kunnen ook na telefonische afspraak (04780-23536) op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien bij de vakbalie Gemeentewerken. Gedurende een periode van 6 weken met ingang van de dag na de terinzagelegging kunnen belangstel lenden schriftelijk gemotiveerde bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Venray, 22 december 1994 Burgemeester en Wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke orde- ning en Milieu, (exploitatieverordening) Burgemeester en wethouders van Venray maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 139 van de gemeentewet bekend, dat de bij raadsbesluit van 25 oktober 1994 nr. R 134 vastgestelde verordening,' houdende de voorwaarden waaron der de gemeente medewerking zal verlenen aan het in exploitatie bren gen van gronden (de zogeheten 'Exploitatieverordenmg gemeente Venray 1994') door gedeputeerde staten van Limburg is goedgekeurd bij hun besluit van 13 december 1994, nr. 94/63959M. De verordening treedt in werking op 1 januari 1995. Genoemd raadsbesluit met bijbe horende toelichting en het besluit van gedeputeerde staten van Limburg liggen vanaf heden voor eenieder kosteloos ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray, en wel bij de vakbalie Gemeentewerken, welke geopend is 's maandags van 09.00 tot 17.30 uur 'en op de overige werkdagen van 09.00 tot 13.00 uur. Venray, 19 december 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Dees Twieë gemaenteklötjes wense de waerme wie de kalde kant van de femilie en anhang 'n schón 1995 Bruud en Brudegom 1995

Peel en Maas | 1994 | | pagina 9