2 Januari start ophalen GFT Foutparkeerders op de bon Je bent een rund als je met vuurwerk stunt... De Pensioen-B.V.; Veel rook weinig vuur Gemeente: Provincie moet besluit Ysselsteyn komen uitleggen ƒ1700,- voor Filipijns jongetje ISO 9001 certificaat voor Bouwmij Janssen Bowlen Grotestraat 27 Venray Tel. 04780-83938 L EN MAAS Venray één van acht proefgemeenten in Nederland Automobilisten die in Venray een parkeerovertreding begaan worden voortaan op de bon geslingerd. Dat gebeurt niet door de politie, maar door de parkeer wachters van Ruyters Parking Beheer, het bedrijf dat in Venray het betaald parkeren uitvoert. Het uitdelen van parkeerbonnen door parkeerwachters is door de minis ter van Justitie toegestaan gedu rende een proefperiode van een jaar. Venray is één van de acht gemeenten waar de proef gehou den wordt Het proefproject houdt in dat de parkeercontroleurs mogen bekeuren als auto's buiten de vakken, langs een gele streep of op een invaliden- plaats geparkeerd staan. Ook auto's die helemaal of half op het trottior gestald zijn, krijgen een bon. De controleurs zijn bevoegd in het gebied dat begrensd wordt door West-, Noord-, Oost- en Zuidsingel, dus ook buiten het deel van het cen trum dat valt onder het betaald par- keer-regime. Parkeerbonnen die door de con troleurs worden uitgeschreven, wor den ingeleverd bij het politiebureau. De regiopolitie zorgt voor de verde re administratieve afhandeling. De opbrengst gaat naar het ministerie van Justitie. Omdat de parkeercontroleurs per week geen 40, maar 55 uur gaan controleren, kost dat de gemeente 50.000 gulden extra. De kosten komen ten laste van de begroting Betaald Parkeren. De gemeente ver wacht door de maatregelen een hogere omloopsnelheid bij het betaald parkeren en daardoor ook meer inkomsten. PARCON Dat ook Venray aan de proef kan meedoen is mogelijk dankzij een overeenkomst tussen de beide bedrijven Parcon en Ruyters Parking Beheer, die zich beiden met de uitvoering van betaald parkeren bezighouden. Parcon heeft als enige bedrijf van de minister toestemming gekregen om parkeerbonnen te mogen uitdelen. Bij wet is dat nor maliter voorbehouden aan de poli tie. Die heeft daar echter door perso neelsgebrek geen tijd voor. Het bedrijf Parcon was in 1993 één van de gegadigden om in Venray het betaald parkeren te gaan behe ren. Venray koos destijds voor Ruyters. De parkeercontroleurs van Ruyters worden in Venray ook door drie Parcon-medewerkers geassi steerd. Venray start op 2 januari met het gescheiden inzamelen van GFT. liervoor is een ophaalschema samengesteld, dat de gemeente volgende ieek onder de burgers verspreid. Het GET afval zal in ieder geval in de neven weken worden opgehaald. U kunt dus nu al beginnen met het cheiden van uw afval. Afgelopen zaterdag werden de laatste "bakken" verspreid, o.a. in de wijk lolenklef waar milieu-wethouder De Loo woont. Zij werd in alle vroegte uit bed gebeld" om haar GFT-container in ontvangst te nemen uit handen an vrijwilligers van de serviceclub Round Table. Deze club steunt met de ipbrengst van de verspreiding weer de stichting Kruisen en Kapellen. Zo ziet I maar weer dat het scheiden van afval niet alleen het milieu ten goede omt. sten in het bedrijf. Geld om een pen sioen te verzekeren is er niet, de waarde van het bedrijf staat garant voor de oude dag. Terechbdat de fis cale regelgeving daarbij aansluit. Een deel van de belasting hoeft door de B.V. van de grootaandeelhouder niet voldaan te worden. Gebruikt de ondernemer de gelden later als pen sioengelden, dan heeft hij nu al de aftrek bij de B.V. De pensioenuitke ring straks is privé belastbaar. Veelal werkt de ondernemer met een zogenaamde "Holding" en een werk-B.V. Dit om meerdere moge lijke fiscale en juridische redenen. Bij beëindiging van de. feitelijke bedrijfsuitoefening wordt deze werk-B.V. verkocht. Ineens komt alle in het bedrijf geïnvesteerde winst in geldmiddelen beschikbaar. Een deel ervan is bestemd voor pen sioen (de opgebouwde reserve), een deel is "over". In veel gevallen is de ondernemer nog niet pensioenge rechtigd en heeft hij het geld dat "over" is nodig om van te leven. De enige oplossing daartoe die fiscaal haalbaar is, is de verkoop van de Holding aan bijvoorbeeld een bank. De totaal belaste bate draagt dan een tarief van 50%, heel reëel. De pen sioenreserve zit echter in de weg, de bank zal die onder moeten brengen bij een verzekeraar wil te gelde maken van de B.V. mogelijk zijn. De ondernemers zijn vaak zeer gehecht aan hun eigen beheer pen sioen. Waarom zou een verzekeraar de monopoliepositie moeten hebben voor geld waarvoor de ondernemers zelf in de opbouwfase alle risico's gelopen hebben? Derhalve richt de ondernemer alsnog een pensioen potje op, de eigen pensioen-B.V., brengt daar het pensioen onder en verkoopt de geldzak-B.V. die de "Holding" nu is geworden. Soms is het om fiscale redenen nodig deze onderbrenging eerder te regelen. De Brede Herwaardering II wil de opbouw in de pensioen-B.V. aan strikte regels binden. Derhalve besloten zo'n 30.000 onderne mers een pensioen-B.V. op te rich ten, om het reeds opgebouwde bedrag veilig te stellen, waarna de opbouw in die pensioen-B.V. zou stoppen. Het devies was duidelijk: nu of nooit een pensioen-B.V. In 30.000 gevallen was het advies nu. Volledig onverwacht werd op 14 oktober 1994 een nieuw, volledig gewijzigd, wetsontwerp ingediend. Dat draaide bijna alle nieuw opge richte pensioen-B.V.'s uit 1993 de nek om. Door een financieringseis was de benodigde herbelegging in het bedrijf verboden. Het advies diende vóór 1 januari 1995 te wor den bijgesteld: de reserve moet weer terug uit de pensioen-B.V., alle kos ten voor niets, opnieuw kosten maken en in feite terugwerkende kracht. Door toedoen van één man, Professor Stevens (hulde), is op 3 november jl. de hele zaak weer teruggedraaid naar de oude situ atie. De geadviseerde pensioen- B.V.'s zijn dus prima, maar hadden soms ook best nog wat uitgesteld kunnen worden. Door toedoen van het Ministerie van Financiën, het brein achter de wetsontwerpen, zijn ondernemers twee jaar lang van de kast naar de muur geadviseerd. Een keuze had de ondernemer niet gezien de toch wel zeer grote belan gen van enkele tonnen. Wat doe ik een volgende keer? Een adviseur moet zijn klanten vooraf waarschu wen; dus weer onnodig kosten maken? De wetgever dient zorgvul diger dit soort wetsontwerpen voor te bereiden. Na twee jaren rook is mijn vertrouwen in de wetgever geheel in vlammen opgegaan. Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/Van Aar Accountants en Belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-76464 Vist je dat... Vorig jaar rond de jaarwisseling ruim 1.800 mensen in het zie kenhuis behandeld zijn voor let sel door vuurwerk? 31% van de slachtoffers jongens waren tussen de tien en veertien jaar? En 15% van de gewonden kinde ren waren tussen de vijf en negen jaar? Deze kinderen vooral gewond raakten op 1 januari? Omdat ze vuurwerk gingen zoe ken dat niet goed afgegaan was en wilden proberen dit alsnog te laten ontploffen... In 63% van alle gevallen de vin gers en handen getroffen wer ken? De belangrijkste oorzaak van ongelukken met vuurwerk het (niet voorzichtig) afsteken van strijkers betreft? Strijkers verboden zijn omdat je PEEL EN MAAS 'n abonnement waard ze in de hand af moet steken en je niet aan het lont kan zien wan neer ze ontploffen? Voetzoekers verboden zijn omdat je niet kunt voorspellen welke kant ze opgaan? Vuurwerk niet harder mag knal len dan 150 decibel omdat anders gehoorbeschadiging ont staat... 'Veilig' vuurwerk alleen verkocht wordt door de erkende handelaar op 29, 30 en 31 december? Vuurwerk alleen veilig is als je heel nauwkeurig de gebruiksaan wijzing volgt? Vuurwerk dat buiten deze perio de verkocht wordt onveilig is? Vuurwerk alleen afgestoken mag worden tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur? Op overtreding van de regels een flinke boete staat? Volgende week een bericht over het veilig omgaan met vuurwerk en de gevolgen van overtreding van de vuurwerkregels. Voor meer informa tie kun je kontakt opnemen met het HALT-bureau, Marktstraat 8a, 5801 BM Venray, tel. 14127. Steeds vaker worden burgers, ondernemers in het bijzonder, de dupe van bevliegingen van wetge vend Den Haag. Plannen en ideeën wisselen elkaar in hoog tempo af. Bij echt nieuwe ideeën is dat meest al geen probleem. Dreigt men •estaande rechten aan te tasten dan brengt dat voor de praktijk veel pro- >lemen mee. Een voorbeeld is de door mij reeds eerder in deze rubriek "Fiscaal in zicht" voorgestelde absurditeit in het wetsvoorstel "tijdelijke genots rechten" dat reeds uitgevoerde over drachten van de eigen woning van ouder aan kind dreigde te gaan belasten. Afgeblazen op het laatste moment, notarissen, adviseurs en belastingplichtigen een jaar in de stress. Ook in 1993 was het raak. Het wetsontwerp "Brede Herwaardering II" dreigde de eigen pensioen-B.V. aan te tasten. Geen terugwerkende kracht maar "bevriezing" van de situatie per 1 januari 1994. Veel ondernemers herinvesteren alle win- Afgelopen zaterdag vond alweer de derde prijsuitreiking plaats van de winkeliersaktie van de Venrayse ondernemers opnieuw werden zes prijswinnaars de gelukkige eigenaar van een kleurentelevisie. De win naars zijn de families Verhoeven uit Overloon, Camps-Loonen uit Venray, van Gerwen uit Venray, P. Raaymakers uit Deurne, J. Mos uit Venray en P. Jans-Beken eveneens uit Venray. Op de foto de prijswin naars in gezelschap van Winkelcentrum-bestuurslid W. Stramm. U kunt overigens uw volle stempelkaarten inleveren tot en met zaterdag 24 december. De laatste trekking en prijsuitreiking vindt volgende week dins dag plaats. Foto: Hoedemaekers. Een maa^dyis£*aifnek over fiscal actualiteiten. Pyjama De VSO afdeling van de Essel heeft afgelopen dinsdag een gran dioze kerstmarkt gehouden in de school. Tijdens deze drukbezochte kerstmarkt werden allerlei produk- ten aangeboden die door de 48 leer lingen van deze afdeling zelf waren gemaakt. Ook was er een gezellig kerstcafé waar de bezoekers konden genieten van warme drankjes. Deze kerstmarkt stond overigens geheel in het teken van een projekt waar de leerlingen al enige tijd mee bezig zijn. Biloy Koh is een jongen uit de Filipijnen en is erg mismaakt. Hij moet dringend geopereerd worden. De opbrengst van de kerstmarkt, maar liefst 1700 gulden, is inmid dels aan dhr. Smeters, initiatiefne mer van dit projekt, overgedragen. Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalba re prijs. 100% katoen in 2 kleuren. Slip of singlet. 2 Stuks 21,95 De raad van de Certificatie heeft onlangs het kwaliteitscertificaat ISO 9001 toegekend aan B ouwmij Janssen b.v. uit Venray. Daarmee voldoet het bedrijf aan de internationale standaardnormen voor kwaliteitsbeheersing in dfe acquisitie, ontwikkeling, kalkulatie, uitvoering en nazorg van bouwprojec ten. Als zodanig is deze certificering ruimer dan die waarop het meer gang bare certificaat ISO 9002 (produktieprocessen) betrekking heeft. Het Venrayse bouwbednjf voert al enige jaren een gericht kwaliteitsbeleid in alle bedrijfsgeledingen. "Het leveren van bouwtechnische kwaliteit is niet genoeg", verklaart direktielid Karei Janssen. "Kwaliteit heeft ook te maken met zaken als het behandelen van klanten, het gedrag op de bouwplaats of de omgang met bouwafval". Anderhalf jaar geleden besloot het bedrijf zijn inspanningen op het gebied van kwaliteitsverbetering te richten op het verwerven van het ISO certifi caat. "Iedereen in onze organisatie heeft zijn of haar steentje bijgedra gen aan dit succes. Vandaar dat het een collectieve prestatie is". De uitreiking van het ISO 9001 certificaat vindt plaats tijdens de kerstbijeenkomst van direktie en personeel op vrijdag 23 december a.s. in hotel Asteria. Donderdag 22 december 1994 - Pagina 7 De gemeente Venray heeft de provincie verzocht om op korte termen een byeenkomst te orga niseren in Ysselsteyn. Tydens die byeenkomst moet de provincie nogmaals uitleggen waarom besloten is tot de aanleg van een rotonde zonder verkeerslichten op het kruispunt Middenpeelweg- Deurneseweg. De gemeente wil ook dat de provincie dan de plan nen voor de reconstructie van de Middenpeelweg in de kom van het dorp presenteert*, Dat schrijft het college in. een brief aan de gezamenlijke buurtver enigingen van de omgeving Kempkensberg in Ysselsteyn. De gemeente Venray stelt als voorwaar de voor het akkoord gaan met de provinciale plannen voor het'kruis punt dat in de kom het oversteken vergemakkelijkt moet worden. Dat kan dan gelijktijdig met de voor 1995 geplande reconstructie van de Middenpeelweg. De brief is een reactie op het schrijven van de buurtverenigingen aan het provinciebestuur. Daarin protesteren de omwonenden tegen de plannen van de provincie en het positieve advies van de gemeente Venray. Bowling Vereniging Venray Uitslagen poule A Club Up-Sigma's/RBV 3,5-28,5 Arts Sch.bedr.-Magic Line 12-20 BT Jamin-S.V.C.B. 21-11 Treffers-Red Arrows 23,5-8,5 De Sigma's waren de grootste winnaars op deze speelavond; zelf wonnen ze overtuigend van het steeds verder wegzakkende Club Up en de concurrentie liet een cf meer steken vallen. Harrie Peeters was de grote uitblinker met games van 254 en 214 en een serie van 640. Ook Tiny Janssen ging met 201 over de 200-grens en boekte 3 persoonlijke punten. Arts Verzette zich hevig tegen Magic Line en had na 2 games nog een 10-8 voorsprong dankzij o.a. Wim Baltussen (210) en Theo Cox (207). In de laatste game trok Magie Line, waarin Hay Joosten met 223 en 201 en een serie van 582 en Twan Claessens (game 203, serie 586) de besten waren, met 22 pins aan het langste eind. De Red Arrows waren het volgen de "slachtoffer" van het doorzetten de herstel van de Treffers, waarin nu ook Toon van Seccelen zijn draai weer schijnt te hebben gevonden want Cyriel Winters (game 210, serie 591) en Jan Baltussen (226) scoorden er lustig op los. Bij Red Arrows leverde alleen de tweede game puntenwinst op en Marlies Thijssen mocht zich de beste speel ster van de poule noemen met de hoogste game en serie van resp. 191 en 549. B.T. Jamin haalde S.V.C.B. van het al wankelende leiderstroontje door de eerste twee games overtui gend op te eisen door sterk spel van Henk Janssen (222) en Wiel Feller (205). In de laatste game spartelde S.V.C.B. door Mike Berghammer (213) en Huub Op den Camp (209) nog flink tegen, maar de opgelopen pinfall-achterstand was niet meer goed te maken. Poule B: W.D.O.B.-Pinhunters 10-25 Altijd Raak-Golden Won 23,5-11,5 Strikers-Scores 19-16 Hit Miss-BLS/Close Ene. 5-30 Al bowlde Gerty Arts voor haar Hit Miss haast de sterren van de hemel (game 213, serie 584) en werkte Bertus Liefting nog zo hard, het mocht tegen B.L.S./Close Encounters niet baten, want in dat team was George Brenkman goed voor 3 punten en gingen Evelyn v.d. Laan (211) en Otto Kooien over of op de 200-grens. George Dobbelaer was bij W.D.O.B. weer goed voor twee pers. punten, maar meer dan een winstgame zaten er voor hem en zijn teamleden niet in tegen de met twee reserves spelende Pinhunters, die in Eric Billekens hun grootste puntenleverancier (3) hadden. De Strikers hadden het opnieuw moeilijk in hun match tegen het altijd op een verrassing uitzijnd Scores-team, dat zelfs een 15-5 voorsprong had na twee van de drie games. In de laatste game keerden de Strikers het tij alsnog, mede dankzij 3 pers. punten van Wilma Gielen en Leo van Rijt. Math Cox van de Scores scoorde ook het maximale puntenaantal. Ge Jenniskens was met zijn 3 punten de beste man van het Golden Wonder-team, waarin Robert Peeters de hoogste game (213) voor zijn rekening nam, maar de in de breedte sterk spelende Altijd Raak- ploeg met Gerard Stroecken (3 pun ten en een serie van 561) en Riek Leyssen (2,5 pnt) was toch een maatje te groot en sloop naar de tweede plaats. Trio-league: Crash-Siema's/RBV 26-3 B.T. Jamin-De Mennekes 3-26 WeJeBe-Treffers 27-2 Dreamteam-Hit Miss 20-9 De op papier zeer gevoelige nederlaag, die koploper Sigma's opliep tegen Crash, was geen juiste afspiegeling van de werkelijke strijd om de pinfall, die in de twee eerste games met miniem verschil en pas in de laatste ruim in het voordeel van Crash, waarin Fien Jenniskens (serie 509) weer eens de beste speel ster van de avond was, uitviel. De Mennekes profiteerden volop van de Sigma-misstap en lieten B.T. Jamin geen enkele illusie over de vraag, welk het sterkste team op de baan bracht. Robert Peeters was met de hoogste game en serie (resp 218 en 595) niet alleen het beste Menneke, maar tevens de beste spe ler van de avond. Piet van Dijck, Paul Bol en Cor van Ewijck, samen het WeJeBe- team vormend, kwamen allen tot een 200-game, namelijk resp tot 212, 201 en 212 en legden daarmee de basis voor de ruime zege op het Treffers-team, dat zich tevreden moest stellen met de schamele oogst van twee puntjes. Het Dreamteam won weer eens en nu stond Hit Miss aan de voor hen verkeerde kant van de score ondanks een 9-7 voorsprong na 2 games. In de laatste game zetten de Dreamers nog een tandje bij, sco r. den 8 punten in de laatste game en verdienden er nog 5 door de hogere totaalscore. Jeugd Afgelopen zaterdag namen een junk-en- en aspirantenteam deel aan de voorronde van de Stedenontmoeting. Het aspiranten team bestaande uit Karlijn Jacobs, Monique Janssen, Uisula Cornelissen, Mariska van Dinther, Dave Tijssen, Inge Lenssen en Ronny v.d. Wielen ging heel voor spoedig van start. Na twee games stonden zij aan kop met 73 pins voorsprong op Heerlen. Datzelfde Heerlen presteerde het om in de laatste game een gat van 99 pins te slaan op Venray. Hiermee plaatste Heerlen zich voor de finale en ein digde Venray op de tweede plaats. Het aspirantenteam van Maastricht eindigde op de derde en laatste plek met 24 pins achterstand op Venray. Het juniorenteam deed het ietsjes beter. Dit team, bestaande uit Michael Tijssen, Mark Mijling, Micha Bessems, Renée Geurts, Daphne Reyntjes, John Koekkelkoren en Pascal Cornelissen gooide zo goed dat het een lust voor het oog was om aan te zien. Tijdens de eerste game werd meteen een visitekaartje afgegeven door de tel ler te laten stoppen op 966 pins. Maastricht volgde op bescheiden afstand met een score van 923 pins maar zij schrokken toch wel van dit geweld'. De tweede game werd er door de Venrayse bowlers nog beter gegooid. Frames van 7, 8 of zelfs 9 Marks waren geen uitzondering zodat in de negende frame 55 Marks op de sheet stonden. Als er geen splits gegooid werden in de tiende frame dan had het team ongetwij feld een historische 1000-serie neer gezet. Nu bleef de teller staan op 976 pins wat toch ook niet fout is. Na twee games presteerde deze bowlers het om een teamgemiddelde van 195 gemiddeld neer te zetten. Maastricht was kompleeg van slag geraakt door deze demonstratie en gooide een totaal van 812 pins. Hierdoor was alle spanning verdwe nen en op routine werd de laatste game gebowld: teamtotaal 811 pins. Venray werd eerste, Maastricht tweede en Heerlen derde. Bij de aspiranten gooide Ursula Cornelissen de hoogste game en serie van Venray: 196 en 454 pins. Bij de junioren was het Mark Mijling die met 229 pins de hoogste game gooide. Michael Tijssen gooi de de hoogste serie: 619 pins. Van de thuisblijvers was het Ralph Jansen die het beste gooide in de Harrie Claessens League. Hij gooide ruim 187 gemiddeld over vier games en mede hierdoor voert hij nu ook de ranglijst, aan. A.s. zaterdag en volgende week zaterdag is er i.v.m. Kerst en Nieuwjaar geen bowlen. Na deze twee weken vakantie beginnen we 1995 met de Venrayse Jeugd Kampioenschappen en wel op 7 januari. Nadere berichtgeving volgt tezijnertijd. Bedrijvenkompetitie Uitslagen 5e klasse: Wanssum Beton 1-Gebr. Keysers3- 1 J. Linders-Nanders Machines 3-1 Ford v. Haren 2-Plussertjes Verb. 1 3-1 Rabobank Heren-Gebr. Walraven2- 2 Uitslagen 6e klasse: R.B.Venray 2-Spiral Horst 3-1 Rabobank Dames-Nestlé 3 1-3 Franssen K.-Kersten W. 2 0-4 V. Rattingen 2-Agr.b. Wismans 0-4 Drie illegale Polen aangehouden De politie heeft maandagavond een drietal Polen in de leeftijd van 21, 35 en 43 jaar aangehouden in Oirlo. Omdat het drietal niet over de vereiste papieren beschikte, en als laatste woonplaats hadden in Duits land, werden ze, na eerst gastvrijheid op het politiebureau te hebben geno ten, dinsdagmorgen aan de Duitse douane overgegeven die de verdere procedure zal afhandelen. Het drietal was begin november illegaal in Ne derland aangekomen.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7