4 Communicatiefout bij gemeentehuis zorgt voor onrust 80 tot 85% redelijk tot zeer tevreden Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum Medewerking gevraagd voor tweede fotoboek over Oostrum Nieuwe la! trainer g Oostrum nd Ingezonden Verïofhouders Wet Wapens en Munitie Man houdt huis in flat ex PEEL EN MAAS UW NIEUWS Gemeentebestuur op cursus' 'Kerstinfo' bij Omroep Venray IWOONHUISI W.A.O. VAN SOEST £el en maas Donderdag 22 december 1994 - Pagina 5 :ht Aan Joep van Goch is gevraagd m over Oostrum een tweede foto- Dek samen te stellen. Aangezien hij eel positieve reakties kreeg en idertijd met veel plezier werkte aan el eerste boek heeft hij meteen ja bzegd. Het eerste fotoboek dat in 1987 itkwam was samengesteld uit üto's en bijbehorende tekst van por de oorlog. Het tweede boek jioet vooral betrekking hebben op lostrum van 1940 tot 1970. Kort na de oorlog kwamen de eer- - e fotoboxen in de handel. De Agfa lack, voor die tijd de Volkswagen nder de fototoestellen, werd al jauw gemeengoed. Door de grootte an de negatieven (6x9 cm) werden toen al prima foto's gemaakt. Foto's of verhalen die niet precies in het beoogde tijdvak passen maar belangrijk genoeg lijken zullen na overleg met de uitgever wellicht toch geplaatst kunnen worden. Hebt u zelf of zijn er bij uw ver eniging of in uw kennissenkring foto's, dokumenten, verhalen of andere belangrijke zaken die beslist in dit nieuwe boek thuishoren, neem dan even kontakt op met Joep van Goch, Watermolenstraat 8, Oostrum, tel. 04780-84771. Hij vertrouwt erop ook nu weer veel medewerking en steun te krij gen zódat ook Oostrum II een foto boek wordt om met plezier te blade ren in de tijd van toen. Enquête Maaltijddienst Sedert juni 1994 is de maaltijden- ienst van de Stichting RISC in de emeenten Venray, Bergen, Meerlo- /anssum, Broekhuizen en gedeel- :n van Grubbenvorst gestart met en nieuwe maaltijden-systeem voor ïuiswonende ouderen. In het nieu we systeem worden een keer per /eek gekoelde maaltijden bezorgd ie de ouderen zelf gemakkelijk in en magnetron kunnen bereiden. Uit et recent gehouden onderzoek naar e eerste ervaringen en beleving van e gebruikers is duidelijk geworden at de meeste ouderen, 80 tot 85%, idelijk tevreden tot zeer positief ijn over de smaak van de maaltij- ;n. Dit is de voornaamste konklusie it het onderzoek dat, in nauw over- w en in samenwerking met diverse uderenbonden, is gehouden onder 13 thuiswonende ouderen die ebruik maken of hebben gemaakt an het nieuwe maaltijden-systeem, e gegevens van het onderzoek zijn een drietal panel-discussies met ertegenwoordigers van de ouderen- onden besproken en voorzien van ;onklusies en aanbevelingen. De hantering van het nieuwe sys tem, o.a. het magnetron-gebruik, ilijkt voor de meeste ouderen geen inoverkomelijke problemen op te :veren. Kritische opmerkingen zijn ;emaakt over de beperkte keuze in ;ewone Hollandse gerechten en het jebruik van vreemde namen voor bepaalde gerechten. De opmerkin gen hebben reeds geleid tot een uit breiding van de keuze in maaltijden van 11 naar 16 waarbij.er meer keuze is uit gewone Hollandse gerechten. In het algemeen is men zeer te spreken over de bezorging. Uit de enquête blijkt verder dat continue aandacht besteed moet worden aan voorlichting over de bewaar- temperatuur en de houdbaarheid. DIFFERENTIATIE Ongeveer 28% van de onder vraagden heeft aangegeven dat zij bereid zijn om tien gulden of meer te betalen voor dagelijks thuis bezorgde warme maaltijden. Daarnaast hebben vijftien onder vraagden uitdrukkelijk aangegeven een voorkeur te hebben voor het warme systeem. De konklusie hier uit is dat er nogal wat ouderen dage lijks warme maaltijden prefereren boven de wekelijks bezorgde gekoelde maaltijden en bereid zijn daarvoor ook aanmerkelijk meer te betalen. De Stichting RISC trekt hieruit de konklusie dat, indien organisato risch mogelijk en tegen een kosten dekkende prijs, in het hele werkge bied de ouderen de mogelijkheid moeten krijgen om zelf te kiezen tussen dagelijks warme of wekelijks gekoelde maaltijden. Er wordt naar gestreefd om de keuze-mogelijkheid per 1 maart a.s. te realiseren. SV Oostrum heeft een nieuwe trainer. Op 1 januari begint Wiel Verstappen uit Kessel z'n werk zaamheden by de Oostrumse lub. Verstappen volgt Henk van 'hee op. De afgelopen; maanden erd de training waargenomen loor Jan Janssen. :o\| Wiel Verstappen is al vijftien itt^ctief als trainer, nadat hij wegens ;ekpen blessure met voetballen moest /efftoppen. Tot twee jaar geleden train- n dde hij FC Steyl. Vervolgens trainde ircj|iij Holtum en de Duitse club e JVanderlust Susterseel. Daarna ging hij vanwege z'n werk wat rustiger doen en trainde in z'n woonplaats Kessel de jeugd en de lagere elftal len. In Oostrum neemt Verstappen le draad bij de standaardteams weer >P- j Het bestuur van Oostrum heeft het Scontract met jeugdtrainer Gerard van Stappershoef met een seizoen verlengd. ^eij Jeanne en Paul Janssen alvast cu" bedankt pjl Tot mijn grote vreugde vernam ik dat er ook dit jaar weer een oude- unjaars Moderne Dance Party in ia?Danscentrum Jeanne en Paul 'Janssen zal plaats vinden. Wat zelfs 0 jal de langste nacht van Venray wordt ,ke[genoemd. En wat ook zeker naam mag hebben, want vorig jaar waren er zo'n 500 bezoekers tot 6 uur aan [EShet feesten, dit jaar wil de organisa tie zelfs verder gaan en wordt er jvoor het eerst in Venray een zoge- Inaamde after-party aan vastgeplakt, 0idie zal plaatsvinden in onze eigen jjyjVenrayse discotheek Time. Dit is [Njeen unicum voor Venray, vooral .voor de mensen van buiten Venray is ETjdit gunstig i.v.m. openbaar vervoer, zijijwant er is ook een trek vanuit andere n teplaatsen naar Venray's oudejaars- injparty zoals Venlo, Sittard, he'Eindhoven, Tilburg, Nijmegen en %)zelfs vanuit Amsterdam, eni Maar wat wil je ook met bekende 'eridj-namen uit ons eigen Venray zoals dj TTM, OTB en Wonderboy die in '^Nederland en daar buiten al een te°goede naam hebben opgebouwd in onldeze moderne danscultuur. En ^natuurlijk dj Robob uit Eindhoven vafdie zijn naam ook al lang heeft )ujfwaargemaakt. En verder zullen de jjydi's Duncan (Venray) en Roger f] (Sittard) van zich laten horen. Al met al kan voor mij het nieuwe enjjaar al niet meer stuk met zo'n begin. nijDus Jeanne en Paul Janssen alvast D( bedankt! ,01 Coen Janssen Bachstraat 30 Degenen die in het bezit zijn van een verlof ingevolge de Wet wapens en munitie, dienen dit verlof ter ver lenging aan te bieden aan het poli tiebureau te Venray en wel voor 1 januari 1995. Het schietpaspoort dient tevens te worden bijgevoegd. Na 15 januari 1995 kunnen de betreffende bescheiden weer wor den opgehaald bij de administratie van politie Venray. Afd. Bijz. Wetten Inbraak leegstaand huis Een 65-jarige inwoner van Bleiswijk deed aangifte van inbraak in zijn leegstaand huis aan de Alaertslaan. Onbekenden waren door het inslaan van een ruit binnen gekomen. Er werd niets vermist. De man, die per 1 december vanuit Venray naar Zuid-Holland was ver huisd, had z'n huis te koop staan. Als een olifpnt door de bekende porseleinkast, zo was een 52-jari- ge man uit Venraynaar tekeer gegaan in de flat van z'n ex- vrouw. Meubilair was met een mes kapot gestoken, de televisie en de radio waren kapot gegooid. De man had bovendien de gas kraan opengedraaid. Motief was de verbroken relatie. De Venraynaar had diezelfde avond z'n ex-vrouw in een Venrays café getroffen. Bij die gelegenheid waren de beide mannen slaags geraakt. De kastelein zette de 52- jarige daarop buiten. Uit woede ver trok deze naar de woning van z'n ex, vernielde een ruit en ging naar bin nen. Daar richtte hij de ravage aan en draaide de gaskraan open. De vrouw en haar vriend ontdekten de toestand toen ze omstreeks drie uur thuiskwamen. De vriend wist ramen en deuren te openen en de gaskraan dicht te draaien. De amokmaker werd van z'n bed gelicht en is inmiddels voorgeleid aan de hulpof ficier van Justitie. TTÏ 1/ir XJUIZVlf wJE* Een kleine doch zeer fanatieke groep van zestien vrijwilligers van de vastelaovendverenigingen De Piëlhaas en De Hazekeutel zijn de laatste weken hard aan het werk geweest om de voor hen broodnodige wagenbouwhal op te bouwen. Een gigantische klus, zo blijkt, waar beide verenigingen zich toch een beetje op verkeken hebben. De hal, geschonken door Inalfa, en die thans geplaatst wordt op het terrein van Maessen Recycling, wordt ech ter zeer zorgvuldig in elkaar gezet. Bovendien wordt er met plastic een isola tielaag aangebracht die tevens dient om het water "buiten te houden Een woordvoerder van de beide carnavalsverenigingen laat weten dat de hal tussen kerst en nieuwjaar dichtgemaakt wordt. "Het dak zit er nu helemaal op. Nu moeten nog de zijwanden geplaatst worden. De hal, 27,5 bij 12,5 meter en 5 meter hoog in het midden, zal daarna meteen gebruikt gaan worden voor de bouw van de carnavalswagens. Na de carnaval zal de hal verder afgewerkt worden. Sanitair, electra etc. zal dan aangelegd worden. Bovendien zal de ondergrond dan beklinkerd worden. Bewoners Kattestaart verrast door komst aannemer De bewoners van de Kattestaart in Landweert zijn woedend op de gemeente en het ontluikende ver trouwen is weer ver te zoeken. De oorzaak: Dinsdagochtend stond ineens een machine in de straat die begon met het weghalen van struiken en een heg. Een bedrijf had opdracht van de gemeente om te beginnen met de aanleg van het verbindingspad tussen de Kattestaart en de Stationsweg. Terwijl nog geen week eerder in de commissie was afgesproken een besluit over de slepende kwestie uit te stellen. Volgens een woord voerder van de gemeente is er sprake van een misverstand. De bewoners eisen dat het groen in de toestand van maandag wordt teruggebracht. Toen het grondverzetbedrijf ver scheen, alarmeerden de bewoners onmiddellijk de gemeente. Hoofd openbare werken M. Hartzema wist niets van de werkzaamheden aan de Kattestaart en legde het werk meteen stil. Hij verkeerde in de ver onderstelling dat de eerder gegeven opdracht aan het bedrijf geannu leerd was, maar dat was door een communicatiefout op het gemeente huis niet gebeurd. De opdracht was al voor de vergadering van 14 december verstrekt, in de veronder stelling dat de partijen tijdens de bij eenkomst op 19 december tot over eenstemming zouden komen. ONDUIDELIJK Het incident van dinsdag is het laatste in een serie die ervoor gezorgd hebben dat rondom de aan leg van het pad een waas van ondui delijkheid en wantrouwen hangt. Het draait allemaal om het verzoek van vier bewoners van de Stationsweg om een voetpad voor hun huizen langs, richting Klaproos, één van de ontsluitingswegen van Landweert. De bewoners van de woningen kunnen nu alleen via de berm de achtergelegen wijk met school bereiken. De gemeente wilde hier voorlopig niet aan, in afwach ting van een structurele oplossing als de wijk Antoniusveld ontsloten moet worden. Daarop kwam een tussenoplossing op tafel: een pad de andere kant op, uitkomend in de woonstraat Kattestaart. Dat plan stuitte evenwel op fel verzet van de bewoners daar. Hun kinderen kun nen via het pad immers zomaar de drukke Stationsweg weg. De kwestie sukkelde voort tot er in de commissievergadering van november eindelijk duidelijkheid leek te komen. Op aandringen van de politiek zegde wethouder Truijen toe dat er gewacht zou worden met aanleg van een pad totdat de ontslui ting van Antoniusveld aan de orde is. De mensen aan de Stationsweg moesten nog maar even geduld heb ben, aldus Truijen. De in groten getale opgekomen bewoners van de Kattestaart gingen tevreden naar huis. Aan die duidelijkheid kwam twee weken later alweer een einde toen de betrokkenen een brief in bus kre gen van directeur gemeentewerken W. Backx. Daarin werd een nieuw gesprek aangekondigd waarin getracht zou worden een 'oplossing te vinden die de steun heeft van beide bewonersgroepen'. Dat bevreemdde de Kattestaarters al enigszins, maar de mededeling dat 'alle voorgaande besluiten als niet- definitief werden beschouwd' maak te het nog erger. Het bloed van de bewoners ging helemaal koken bij de zinsnede 'als we er niet uitko men, neemt het college een besluit dat niet meer ter discussie gesteld kan worden'. In de commissievergadering van woensdag 14 december kwam het pad dus weer aan de orde. De poli tiek wenste haar geloofwaardigheid niet te verliezen en wilde zich hou den aan de afspraken van november: voorlopig wordt geen pad aange legd. De beslissing over ja of nee aanleggen valt omstreeks de tijd dat ook de ontsluiting van de nieuwe wijk Antoniusveld -ongeveer tegen over de Kattestaart- gepland wordt, zo werd bepaald. Directeur Gemeentewerken W. Backx moest dat aan de bewoners van Kattestaart en Stationsweg duidelijk maken. De mensen kregen daarover afgelopen zaterdag bericht. Een eerder voor maandag 19 december geplande bij eenkomst werd afgelast. Bij die afspraken blijft het ook volgens de gemeente. Het misver stand van dinsdag doet daar niets aan af. De bewoners van de Kattestaart blijven echter sceptisch. "We zijn wel wat gewend van de gemeente, maar dit slaat alle records", zegt P. Janssen, die op de hoek woont. De Kattestaarters zijn pas gerust als de gemeente de haag weer heeft gedicht. "En anders mag iedereen hier na Kerstmis z'n kerst boom komen poten", zegt z'n echt genote strijdbaar. In het kader van het 35-jarig bedrijfsjubileum van Isolatiebedrijf De La Roy uit Venray werd door de directie van dit bedrijf een speciaal bankrekeningnummer geopend om twee "goede doelen" te steunen. Het bedrijf wilde nl. een bijdrage leveren aan de realisatie van een handklavier voor het Carillon. Bovendien wilde De La Roy de vereniging "Wereldkinderen" finanieel ondersteunen bij de realisatie van een school voor blinde en gehandicapte kinderen in India. Vorige week donderdag kon de directie twee checques over handigen. Dhr. Adriaansens van de Stichting Carillon mocht een bedrag van f2000,- in ontvangst nemen terwijl dhr. Hageman voor het project in India f4400,- ontving. Burgemeester Jos Waals, de wethouders» gemeente! Bever en ook voorlichtster L Molenaar krijgen 'bijles' In het omgaan met de media. De mediatraining wordt in februari en maart gedoren- i de twee dagen gegeven op het gemeentehuis zelf. Later in bet jaar kmnt waarschijnlijk ook het managementteam aan de beurt De bestuurders wórden* zo hebben en W dhtódag besloten, tijdens de - televis&T Ze krijgen ook achtergrondinformatie over de werkwijze van de omgaan met kritische vragen. De cursus bestaat uit een theoretisch eu een praktisch gedeelte. Tijdens de training wordt onder meer gewerkt met Om de bereikbaarheid van bepaalde personen In en buiten het gemeen tehuis te verbeteren gaat de gemeente draagbare telefoons en andere mobiele óommunicatie-ópparatuur aanschaffen. Zo krijgen de burgemees ter, wethouders, gemeentesecretaris en ambtenaren die te maken hebben met de openbare orde en veiligheid een semafoon. Daarmee zijn ze overal -ook thuis- bereikbaar. Ook 3e bode van dienst krijgt zo'n 'pieper' mee worden uitgerust mei een draagbare telefoon. De sociale rechercheurs van de gemeente krijgen een telefoon in de auto en verder schaft de gemeente Op zaterdagmiddag 24 december vanaf 12.00 uur zal Omroep Venray in aanloop naar de Kerst een aange past programma uitzenden onder de titel 'Kerstinfo'. Uiteraard veel muziek waarvan ruim de helft uit populaire kerstmuziek zal bestaan. Er zal een radio-rebus te horen zijn waarmee de winnaar een draagbare radio kan winnen. Verder zijn er uit gaanstips en veel praktische infor matie zoals de aktuele parkeersitu atie in het centrum en aanwijzing om nog een kerststukje te maken. Verder zijn er korte gesprekken met mensen uit Venray e.o. die iets bij zonders doen voor de Kerst. Het programma biedt de allerlaat ste mogelijkheid om de kerstgroeten te doen aan vrienden en bekenden. De presentatoren zijn Frans Jansen, Ruben de Jong en Jo Wientjes. Maandagavond vergaderde de raad van de gemeente Meerlo- Wanssum. Dat daarbij het voorstel omtrent de bouw voor de Intergemeentelijke Sociale Dienst Maasdorpen, waar ook de gemeente Meerlo-YWanssum een onderdeel van is, zoveel stof zou doen opwaai en, had het college niet voorzien. Alle frakties waren het er niet mee eens dat er een zo dure investerin gen moest worden gedaan. In maart nog was door de raad beslist dat men niet meer dan ƒ8.750,- daar voor wilde uitgeven. De woordvoer der van de GP94 stelde dat het hui dige voorstel heel anders was en dat op lange termijn die investeringen heroverwogen dienen te worden. Ook het CDA was er van over tuigd dat deze nieuwbouw uit de hand kan lopen terwijl de PK-fraktie snel duidelijkheid wilde om te bekijken of andere mogelijkheden niet goedkoper zouden uitvallen. Na een uitvoerige discussie kreeg het college de opdracht nogmaals aan de onderhandelingstafel te gaan zitten met de opdracht van de raad dat die raad er minder geld voor wil uitgeven en dat de bouw dus goed koper zal moeten: niet meer dan de toen afgesproken ƒ8.750,- per maand. De PK-fraktie diende daarvoor een motie in. Toen vast stond dat de meerderheid van de raad achter die notie stond, nam het college die notie over. Die notie hield in dat de bouwkosten met een derde moesten worden verlaagd, gebaseerd op de gangbare prijs van 1200 gulden bouwkosten per vierkante meter voor kantoorgebouwen. Woordvoerder De Groot van de PK-fraktie vatte zijn gevoelens samen. 'Wij worden door de gemeenten Grubbenvorst en Broekhuizen tegen de muur gezet. 'Het is dus slikken of stikken'. Woordvoerder H. Janssen van de GP94-fraktie stelde nadrukkelijk dat voor de termijn van tien jaar is gekozen omdat het niet zeker is of de drie gemeenten in de huidige samenstelling dan nog zouden bestaan. SUBSIDIEVERORDENING Hoewel de nieuwe subsidieveror dening voor het Jeugd- en Jongerenwerk, Jongerensociëteiten, kindervakantiewerk en aktiviteiten Nationale feestdag uitvoerig in de commissie Welzijn was besproken wilden de verschillende woordvoer ders toch nog duidelijkheid krijgen TE KOOP GEVRAAGD met tuin(tje) I Prijs en aanvaarding I in overleg: r 040-833300 Doorrijden na aanrijding Een 38-jarige Venraynaar zit met een behoorlijke schade die veroor zaakt is door een andere auto, die na dat hij tegen zijn op de parkeerplaats bij de bibliotheek aan de Kruitweg geparkeerde auto was gebotst, er vandoor is gegaan zonder een visite kaartje achter te laten. De aanrijding moet omstreeks 16.30 uur vrijdag middag hebben plaatsgevonden. Mochten er getuigen zijn dan wor den die verzocht Kontakt op te ne men met de politie. eerdat besloten werd deze regeling in te voeren. De GP-fraktie was yan mening dat de nieuwe verordening een verslechtering ten opzichte van de oude verordening betekende. Wethouder Beterams was het daar niet mee eens. De fraktie GP94 bleef echter tegen die verordening. De winkelsluitingsverordening werd vastgesteld konform het voor stel. De gemeenteraad krijgt dan de bevoegdheid de 18 dagen waarop vrijstelling kan worden verleend zelf vast te stellen. Ook de vrijstel lingen die betrekking hebben op.de uitzondering per dorp, waaronder b.v. de bedevaart in Tienray, zijn nader vastgelegd. De hertaxatie onroerend zaakbe lasting op te dragen aan Kafi in Breda en daarvoor een bedrag beschikbaar te stellen van ƒ55.000,- werd door de raad niet zonder slag of stoot aangenomen. De CDA-fraktie had moeite met die prijs en vroeg zich af waarom dat zo duur moet zijn. De partij wilde wel goede voorlichting naar de burgers toe. De PK-fraktie had aanvankelijk bezwaren tegen het voorstel en zou zelfs tegen stem men. De argumenten van het college en de verzekering dat een ander bureau niet goedkoper zou zijn deed de fraktie toch akkoord gaan. Dat een houtwal voor 'commotie' kan zorgen werd in deze raadsverga dering duidelijk. In het voorstel om de bouw van een woning in Swolgen mogelijk te maken moest een voorbereidingsbesluit worden genomen. In het ingediende plan zou een houtwal verdwijnen. Omdat in de commissie geen bezwaren naar voren waren gebracht dacht het college dat de raad het ook wel zou aanvaarden. Het tegendeel was waar. Wethouder Rutten verklaarde ernstig teleurgesteld te zijn, als het voorstel zou moeten worden terug genomen. Het college ging vervol gens in beraad en stelde daarna het voorstel te handhaven, maar met de toezegging dat getracht zal worden de houtwal zoveel mogelijk in stand te houden. Daarop lieten alle frak ties hun bezwaren vallen. Bij het voorstel planmatig onder houd gemeentelijke gebouwen werd door de GP94-fraktie gevraagd of het niet mogelijk zou zijn de ambts woning over te dragen. Bij de instal latie van de burgemeester, negen jaar geleden, was duidelijk naar voren gebracht dat die ambtswo ning, voorkomende op de lijst van monumentale panden, als ambtswo ning gehandhaafd zou blijven met alle konsekwenties. De kosten van het onderzoek naar de toestand van de kapkonstruktie konden nog niet worden gegeven. Zodra die bekend zijn zullen die aan de raad worden medegedeeld. Omtrent het eindafwerkingsplan van de Diepeling kon nog niets naders worden medegedeeld. Als dat bekend is zal ook dat aan de raad worden medegedeeld. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5