Vrede op aarde aan de mensen die God liefheeft... Enkele wetenswaardigheden Openstelling Grote Kerk allmilmö St.-Petrus'Bandenkerk BOTIM "IJS AANBIEDING Peel en Maasj tijdens de feestdagen Berichten van onze kerkgemeenschap 1994-4 Passiespelen Van mei t.m. september worden in Tegelen voor de 16e keer de Passiespelen opgevoerd. Het is een indrukwekkende vertoning en uit beelding, van leven, lijden, sterven, hopen en verrijzen van Christus. Samenstelling priesterteam Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275 Kapelaan: H. de Wit OFM, Patersstraat 29, tel.82385, bgg 85855 Kapelaan: R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 I Kapelaan: H. Bouman, Dr. k Poelsstraat 4, tel.11664 Ziekencommunie Zoals U weet, bestaat de moge lijkheid voor langdurig zieken of thuiszittenden om de H. Communie thuis te ontvangen. U geeft dit even op aan een van de parochiepriesters; die maakt dan een afspraak over het tijdstip waarop en door wie de com munie gebracht wordt. Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt U van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u., behalve op donder dag. Wilt U de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij er zelf niet, dan geeft U Uw telefoonnummer en hij belt U zo spoedig mogelijk terug. Kerkradio Voor wie aan huis gebonden is, bestaat de mogelijkheid om alles wat in de kerk gevierd wordt, thuis te volgen. Dit gebeurt via de kerkra dio. Kosten voor een PTT-aanslui- ting bedragen f75.- p.j. aansluit kosten. Inlichtingen: Dr. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 81465. 'Vrede op aarde aan de mensen die God liefheeft', zo horen we dat de engelen zingen. Die mensen dat zijn wij. God houdt van ons en dat mag onze vrede zijn. Wij allen ver langen naar vrede en daarom komen velen met Kerstmis naar de kerk om daar God te zoeken. Bij Hem kan die vrede gevonden worden. Buiten niet. Niet in onze samenleving, zelfs niet in ons eigen hart. Want ook in ons hart leeft vaak onvrede. In ons hart voelen we dat verlangen naar vrede meer dan ooit. Verlangen naar vrede die niet te koop is. Die vrede van Kerstmis. Die vrede van Godswege. Die echte vrede vind je niet met hard werken, hoe goed ait op zichzelf ook kan zijn. Die echte vrede - och, dat weten we - vind je niet met profiteren. Je vindt hem niet als iedereen naar je opkijkt, Je kunt die vrede ook niet veroveren. Je kunt er alleen maar voor open staan; openstaan voor Hem die de vrede zomaar geeft; openstaan voor God. Daarom onder andere komen vele samen in de kerk; verzameld rond om Hem die deze vrede kan bren gen, verzameld rondom God, God die mens is geworden in Jezus Christus. Emmanuel: God-m'et-ons; dat is zijn boodschap. God -houdt van je, dat maakt Hij duidelijk. En dat niet met woorden alleen - woorden die bij ons vaak zo goedkoop zijn - neen: God houdt van je. Dat heeft Hij laten zien metterdaad. Hij had er alles voor over. God zelf, Schepper en Heer; Hij werd mens, Hij kwam als kincf, geboren in een stal. Dat vieren we met Kerstmis. Dat was het begin. We weten Waar het op uitloopt: God zelf, die aan onze kant gaat staan; God zelf die ons lij den en onze eenzaamheid deelt, die God geeft zichzelf in lijden en sla vendood. Daarom weten we dat het Hem menens is, dat Hij houdt van ieder van ons, dat Hij is een God van mensen. Hij houdt van je zoals je bent, met al je mogelijkheden en onmogelijkheden. Ja, dat ook: met je tekortschieten en falen, met je eigen-aard-igheden, met je schuld. Dat mogen we met Kerstmis tot ons laten doordringen, dat mogen we ons nog meer eigen maken: God houdt van je. Dat is onze vrede en tegelijkertijd onze troost en onze kracht. God aanvaardt je zoals je bent. En als mensen je laten vallen, Hij niet. Dat is belangrijk om dit te maken tot weten-van-het-hart; God aanvaardt mij; aan Hem kan ik me toevertrouwen, bij Hem vind ik rust, vrede. Dat is de boodschap van Kerstmis: vrede aan alle mensen die God liefheeft. Maar die zelfde God bedelt om iets, vraagt iets van ons. Hij vraagt, aanvaard ook Mij alsjeblieft in je bestaan. Laat Mij toe in je hart, in je leven. Hij vraagt: geef Mij een plaatsje, een beetje van je tijd, een enkel moment van gebed, een uurtje in de week. Het hoeft niet veel te zijn; Hij was tevreden met een stal, met een voerbak. Maar in die stal, bij die eenvoudige mensen, bij Maria en Jozef, bij herders, daar was Hij welkom! Voor hen allereerst was die boodschap van vrede. kerstdag tussen 14.00 en 16.00 u. de Grote Kerk met haar nieuwe kerst stal en haar rijke beeldenschat gaat bezoeken, zal hopelijk ook kunnen genieten van het nieuwe geluid van Munday's Joy. Voor een afspraak kunt U terecht bij Toon den Brok, tel.81239. Die boodschap is er ook voor u en voor mij: waar wij Hem toelaten in ons leven, daar zal voor ons ware vrede zijn, vrede, troost en vreugde. Want God houdt van ons. God is Liefde. 'Vrede aan alle mensen die God liefheeft...' Zalig Kerstmis!!! Mede namens Kerkbestuur en Priesterteam St.Petrus'Bandenkerk J. Coenen, deken Op de eerste en tweede kerstdag bestaat de mogelijkheid om, in het kader van de samenstelling van Uw kerstprogramma voor gezin of ken nissen, een rondleiding aan te vra gen in de Grote Kerk. Op de eerste kerstdag is de kerk al beperkt open i.v.m. het Kindeke Wiegen om 15.00 u., maar daar naast of aansluitend daarop wordt er, als er behoefte aan is, een rondleiding gegeven van 16.00- 17.00 u. Op tweede kerstdag zal in de kerk van 14.00-16.00 u. het blok fluit-kwartet Munday's Joy een kort en gevarieerd kerstprogram ma spelen, bestaande uit kerstmu- ziek uit de late middeleeuwen en de renaissance, (de tyd waaruit ook onze beelden stammen!), en bewerkingen van bekende kerst liedjes uit verscheidene Europese landen. Met dit programma treedt Munday's Joy voor het eerst naar buiten. Het kwartet bestaat pas vanaf september 1993. De leden hebben elkaar gevonden in het gedeelde plezier van samenspelen in kleine kring. Zij streven ernaar om vanuit ieders eigen speelwijze tot een optimaal samenspel te komen;zij hebben daarbij de hulp ingeroepen van de Hr. Luuk Lahaije,die op blokfluit is afgestu deerd aan het conservatorium in Tilburg. De naam van het kwartet is ontleend aan een van de eerste inge studeerde stukken: Munday's Joy, de titel van een compositie uit ca. 1600 van de Engelse componist John Munday. Wie in de middag van de tweede Gedoopt George Walter English, Rozemarijn Bryan van Kol, van buiten onze parochie Van harte' welkom in onze geloofsgemeenschap! Want dat doet het doopsel ook: je wordt niet alleen kind van God op een speciale manier, maar ook ga je horen bij die grote groep mensen rond Emmanuel: God-met-ons.Mogen wij dat naar elkaar toe uitdragen: dat God ons accepteert en dat wij daar om elkaar accepteren, wat onze afkomst ook is. Vandaar: welkom en proficiat! Gestorven Dina Remmen-Hesen, 99 jaar Uw leven was voltooid, menselij kerwijs gesproken. Maar echt vol tooid wordt het pas door onze God en Vader; het leven met Hem, dat U bij het doopsel bent begonnen, wordt nu voor U openbaar, volle werkelijkheid, door Uw thuiskomen bij Hem. Daarvoor bidden wij, want het is een genadegave: dat U thuis komt bij onze God en Vader. En dat alle mensen die veel van U hielden, van Godswege getroost mogen wor den. Rust in vrede! Aa m o Dek bel ider et e ezej He jtk\ i>to' oor ioei )ost Kc - Ie f< !lac nde for COIQFOIN INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Stationsstraat 65 5751HC DEURNE Telefoon 04930-15815 Wij zijn géopend: dinsdag t/m donderdag van 9.00-17.30 uur vrijdag van 9.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur BOT1M: reeds 30 jaar een vertrouwd adres als keukenspeciaalzaak. BOTIM: kwaliteit, service, gratis en een deskundig advies BOTIM: in alle prijsklassen vergelijkbaar, zeer concurrerend BOTIM: maakt het in één keer af, met alle bijkomende werkzaamheden Komplete 270x210 cm keuken Keuken bestaat ondermeer uit: kranslijst, lichtlijst, bestekbak, afvalemmer en indirecte verlichting lx Pelgrim combinatie-oven/magnetron M450 lx Pelgrim inductie-kookplaat IDK 605 lx Scholtes vaatwasser LV 12-343 lx Scholtes afzuigschouw H3460 lx Scholtes koelkast R2230 lx Damixa mengkraan chroom,nr. 5400 Werkblad multiplex/kunststof met waterkering en verzonken ronde rvs spoelbak INCL. MONTAGE KEUKEN PRUS INCL. BTW Deze aanbieding geldt vanaf 22 december t/m 21 januari 1995. Allmilmö keuken in meer dan 25 verschillende uitvoeringen zonder meerprijs In de kerstweek zijn wij normaal geopend en staat er voor iedereen een kopje koffie met verrassing klaar. Wij nodigen u uit voor een bezoek aan onze showroom, die is uitgebreid met de nieuwste modellen van Allmimö 13.595,- Bestuufster reed doof Vorige week donderdagavond, om streeks 23.00 uur, stak een 15-jarige jongedame uit Oostrum op de voet gangersoversteekplaats van de Julia- nasingel over. Zij werd aangereden door een personenauto, die doorreed. De jongedame werd aan haar benen geraakt en per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Dankzij speur werk en de medewerking van getui gen lukte het de bestuurder, een 52- jarige vrouw uit Venray, te achterha len. Zij werd naar het politiebureau overgebracht en daar voorgeleid aan de hulpofficier van justitie. Tegen haar werd inzake het doorrijden na een aanrijding proces-verbaal aang ezegd. Vermoedelijk heeft zii door beslagen autoruiten de overstekende jongedame niet opgemerkt. Baldadigheid De politie is er zaterdagavond niet in geslaagd diegenen te grijpen die verantwoordelijk waren voor net om ver gooien van vuilnisbakken aan de Westsingel. Ook is de politie nog op zoek naar de daders die een grote etalage ruit van 2.30 bij 2.30m van een winkel in de Eindstraat kapot heb ben gegooid. Die vernieling vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. Doorrijder achterhaald Zaterdagmiddag omstreeks 17.00 uur vond op de Zuidsingel een bot sing plaats waarbij slechts geringe schade ontstond, maar die voor de veroorzaker grote gevolgen heeft ge had. Een 41-jarige bestuurster van een personenauto wilde op de Zuidsingel links af de St. Antoniusstraat op draaien. Ze gaf richting aan en ver leende twee fietsers voorrang. Een achter haar rijdende personenauto botste licht op haar auto maar de be stuurder reea door. De Venrayse au tomobiliste noteerde het kenteken nummer van de auto en bemerkt bij thuiskomst dat haar auto lichte scha de had opgelopen; er was eveneens schade aan de achterbumper. Met die wetenschap stelde zij zich in verbin ding met de politie. Die kon de be stuurder, een 48-jarige plaatsgenoot in zijn woning aangehouden. De man rook naar drank, maar verklaar de dat hij toen de aanrijding had plaats gevonden - die hij overigens niet had bemerkt - maar één flesjes pils had gedronken en daarna thuis nog een vijftal drankjes. Op de aan wezige auto werden resten aangetrof fen die afkomstig waren van de be schadigde auto. De blaastest recht vaardigde een rijverbod van 11 uur, zijn rijbewijs werd ingevorderd, ter wijl hem het rijden onder invloed en het doorrijden na een ongeval ten laste zal worden gelegd. Inbraken Door forcering van het slot vari de toegangsdeur was toegang verkregen tot een bloemenzaak in de Grote straat. Uit de kassa werd een bedrag van ongeveer ƒ200,- buit gemaakt. Verder was er grote schade ontstaan doordat de dader of daders alles over hoop hadden gehaald. Eveneens werd door het forceren van de toegangsdeur toegang verkre gen tot een optiekzaak in De Bleek. Ook hier werd alleen het wisselgeld uit de kassa meegenomen. Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Aronskelk. Hier bedroeg de buit enkele sieraden, waarvan de waarde niet kon worden medege deeld. Bij een andere woning aan de Aronskelk bleef het bij een poging, terwijl bij een inbraak in een garage van een woning, eveneens aan ae Aronskelk, wat kabel en een doosje met dartpijltjes was ontvreemd. De deur naar de woning bleek deugdelijk te zijn afgesloten. Bij een vierde woning aan de Aronskelk was de buit de moeite waard. Enkele sieraden, gouden hor loges en gouden kettingen plus een geldbedrag van ƒ3.500,-. Bij een inbraak in een woning aan 't Look werden eveneens enkele sie raden ontvreemd. Ook hier was toe gang verkregen door forcering van de achterdeur. Ook door forcering van de achter deur was toegang verkregen tot een aan de Kiosk gelegen Chinees res taurant. Ontvreemd werd het wissel geld; een bedrag van ƒ340,-. Inbraken in personenauto's Maandagmiddag werd ingebroken in een personenauto van een 26-jari- ge inwoonster uit Blitterswijck. De auto stond op de parkeerplaats aan de Hoenderstraat. De portierruit was ingeslagen en er werd een sieraad ter waarde van ƒ300,- ontvreemd. Bij een inbraak in een personenau to van een 45-jarige Venraynaar, op dezelfde parkeerplaats is het bij een poging gebleven. Het portierslot was reeds geforceerd. Waarschijnlijk is de dader gestoord doordat mensen de parkeerplaats opkwamen. De poli tie vraagt of er getuigen zijn ge weest die iemand hebben zien weglo pen. Dan graag kontakt opnemen met de politie. Dinsdag werd tussen 11.00 en 17.00 uur ingebroken in de persone nauto van een 43-jarige inwoner van Liessel, die zijn auto eveneens op de parkeerplaats aan de Hoenderstraat had geparkeerd. Door forcering was toegang tot de auto verkregen. De autoradio ter waarde van ƒ500,- werd ontvreemd. Binnen de minuut... Vrijdagmorgen"zétte een 20:jarige Venrayse vrouw even haar koffer met kappersbenodigdheden op de grond naast haar auto op de Akelei om even een kaartje af te geven. Het heeft niet langer dan één minuut ge duurd, maar in die ene minuut heeft men toch kans gezien de koffer mee te nemen. De waarde daarvan is niet bekend, wel dat de jongedame ernstig is gedupeerd. Geen prettige thuiskomst Toen vrijdagavond omstreeks 21.00 uur een aan de Handelstraat wonende familie terugkeerde van een bruiloftsfeest konden zij hun wo ning niet in omdat het slot niet open was te krijgen en vol lijm was gesmeerd. Datzelfde was gebeurd met de sloten van de bij de woning staande personenauto van een 29-ja- rige schoonzoon. Ook was de auto met verf bespoten. De schade be draagt ƒ2.000,-. Politie weer veedrijver Donderdagavond kwam er om streeks 20.30 uur een melding bin nen dat op de Ysselsteynseweg tus sen Heide en Ysselsteyn koeien op de weg zouden lopen. De politie kon echter geen koeien vinden. Drie kwartier later kwam een tweede tele foontje dat er weer koeien op de weg zouden lopen. Deze keer werden vijf wandelende koeien aangetroffen die in een wei werden gedreven. Op dat moment kwam ook de eigenaar ter plaatse. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken dat de afrastering niet goed was. Diefstal van paar schoenen Een 29-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van een paar schoenen uit het kleedlokaal van het zwembad, toen hij zaterdagavond tussen 19.00 en 21.30 uur deelnam aan een waterpolowedstrijd. Inbraak in discotheek In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in een aan het Gouden Leeuwterrein gelegen disco theek. Door forcering was toegang verkregen. Alle deuren werden met trof geweld opengebroken Er wer en ook kasten en laden opengebro ken. De buit bedroeg enkele honder den guldens aan wisselgeld. Vernielingen Een 40-jarige Venraynaar deed aangifte van het kapot steken van twee banden van zijn aan de Veltum- se Kleffen geparkeerde personenauto. Een 41-jarige plaatsgenoot deed aangifte van vernieling van zijn eveneens aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto. Uit de sporen viel op te maken dat met ge weld een deuk in het portier was ge trapt. Schade bedraagt ƒ600,-. Diefstal Kerstkrans Een bewoner van de Pr. Hendril straat deed aangifte van diefstal vai een kerstkrans die hij zelf had go maakt en aan zijn voordeur had ge hangen. De diefstal heeft in de looj van dinsdag plaatsgevonden. Paarden op de Overloonseweg we In de nacht van zondag op maarocn dag moest de politie weer als com boy in aktie komen voor een achtt&ct loslopende paarde die omstreel^ei 02.30 uur een gevaar voor het we$to verkeer opleverden. Met hulp van cP? eigenaar konden de paarden, voordPÖ er ongelukken waren gebeurd, in eer'! wei worden gedreven. FVJ do Peel en Maas zal tijdens de komend feestdagen normaal verschijnen. D; betekent dus dat U de krant op dondei dag 29 december in uw brievenbus kur verwachten. INLEVEREN KOPIJ Wel verandert de inleverdatunL voor de kopij van Peel en Maasje Sport- en verenigingsnieuws evenal|ja de kerkberichten dienen al op vrijdaj 23 december om 12.00 uur in oni bezit te zijn. U gelieve hiermee reke°( ning te houden. ADVERTENTIE^ Ondanks dat Peel en Maas op don!111 derdag verschijnt, wordt in verbamjv| met de kortere werkweek eveneeni'J! vervroegd. Advertenties dienen nu oj^i DINSDAG 27 DECEMBER ONV 18.00 UUR IN ONS BEZIT TE ZIJN e» v< TARIEFVERHOGINGEljdi Met ingang van 1 januari 1995 zijijw wij genoodzaakt om onze tarieven aan tjpl passen. Vanwege een enorme stijginjp; van de papierprijzen, die ons he'E komend jaar te wachten staat (10-20%)tz< moeten wij helaas zowel het adverten! tietarief als het abonnement-tarief vendj hogen. d Een abonnement gaat met ingang vaify] 1 januari fl. 15,50 per halfjaar kosteig (nu nog fl. 15,-). Voor diegenen die onJ^ gemachtigd hebben om het abonneen mentsgeld van hun bankrekening af tt^ halen, geldt de gebruikelijke korting vat fl. 0,50 per half jaar. Abonnees die buil ten de regio wonen (postcode anders dar^ 58) gaan met ingang van 1 januari flv 22,50 per half jaar betalen. j De advertentietarieven gaan cveneenjJ' omhoog. De losse mm-prijs bedraagt ntT nog fl. 0,36 en gaat naar fl. 0,37. D(b contractprijzen worden ook met fl. 0,01 verhoogd.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 4