Drukte bij milieu-stal fokzeugen Prijswinnaars bij Holtermans ComputerW ORK: vertrouwde service op nieuw adres Sponsors zaalvoetballers Oude foto- PEEL EN MAAS Donderdag 1 december 1994 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: H. Franciscus Xaverius. 9.00 H. Mis voor ouders Voermans-Janssen-Arts en overl. kinderen. 19.00 H. Mis als jrd. Leonardus v.d. Hurk; Til Janssen- Pelzer; ouders De Bruyn-v.d. Voort; Jans Peeters en overl. fam.; Hub Weiten (koll); Dries van Mil (koll); Wim Fleurkens (koll); Wim Kaptein; Louis Verstraelen; Rick Beelen-Beerkens; jrd. Wim Derix. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse Hoogmis als jrd. Piet Kersten en Mina Kersten- van Bracht; jrd. Huub Stoef; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Piet Gerrats (koll); overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en fam.; Ben Schim van der Loeff, fam. en vrienden; Jan Coenen en overl. fam.; ouders H. Reijnders-Artz en Jan Coppus; voor een zieke jonge moeder om gene zing en kracht; uit dankbaarheid. 11.00 H. Mis voor Wim Verheyen (koll); Lies Laurensse-Coopmans en overl. fam.; ouders Truijen- Hendricx en zoon Jan; Cor Vonk en beide echtgenoten; Annie Krapels- Heuts; voor een zieke om kracht en genezing. Maandag: 9.00 H. Mis om wijsheid en kracht voor onze bisschoppen. Dinsdag: H. Nicolaas. 9.00 H. Mis voor Nelly Janssen-Muis; Huub Stoef en overl. fam.; overl. fam.Weijs-Houben. Woensdag: H. Ambrosius. 9.00 H. Mis voor Wilhelm Wilms en Hendrina Huisman; Ben van Daal. Donderdag: Onbevlekte ontvan genis van Maria. 9.00 H. Mis voor mevr. H. Janssen-Hilberts (fam. Nijs); om Gods zegen voor onze parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Antoon Leonard Janssen. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Mark, Erik, Leon; lektor: L. Truijen; zo: 11.00 Bart, Hoa, Loek, Danny; lektor: G. de Groot. Akobeten: zo 9.30: Wilbert en Peter. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen; lektor: F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen; lektor: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering -,van H. Antonius. Zaterdag: Communie-uitreiking zieken thuis; 2e Adventszondag. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Overl. ouders Timmermans- Brouns; Petronella Hermsen-Jacobs (koll); Gerrit v. Meyel; Hubertus Roosen (koll). Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Elly Gal en Coleta Gal; Guus v. Dam; Sharon Oomens. Maandag: 19.00 Voor lev. en overl. fam.; fam. Spring in 't Veld-Geurts en Konings en overl. zuster. Dinsdag: 19.00 Overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei. Woensdag: 19.00 Overl. ouders Manders-Hüpen. Donderdag: 19.00 Fam. Peters- Arts. Vrydag: 19.00 Lev. en overl. fam. Swinkels. Vredeskerk Zaterdag Priesterzaterdagviering. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.30 Rozenkransgebed en tevens gele genheid om te biechten. 11.15 Voor roepingen tot het priesterschap, diakonaat en religieuze leven. 18.00 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 2e Zondag van de Advent. Kinderwoorddienst. Voor Theo van Thiel (koll); Toon van Dijck en overl. fam. Van Dijck- Driessen; Bep Kateman-Gommans (koll); tot bijz. int. (G); tot bijz. int. (S); Mart Linskens (koll); Doortie van Waaijenburg-Thuijls (kolf); Maria Matijsen-Peeters (koll); Henriëtte Muyser. (koll); jgt. Gerritje Hendriks. Zondag: 2e Zondag van de Advent. 8.30 Harrie Janssen en overl. fam.; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Nederland; tot bijz. int. overl. ouders Albers-van Leeuwen en fam. Maandag: 8.00 Voor roepingen tot het priesterschap, diakonaat en reli gieuze leven. Dinsdag: H. Nicolaas, bisschop. 19.00 Peter Nellen en fam. Woensdag: H. Ambrosius, bis schop en kerkleraar. 19.00 Teng en Marie Linders en overl. ouders Linders-Kappel. Donderdag: Hoogfeest van de Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria, Patrones van het bisdom Roermond. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Vrydag: 19.00 Jan v.d. Laar (koll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Dora Lemmens- stevens (buurt); Annie Theeuwen- Derks (namens 'n zus van Theeuwen); overl. fam. Fleurkens- Broeks; Gunther Heiss; overl. ouders Haegens-van Lin; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; uit dankbaarheid; lev. en overl. leden van de fam. Joosten-Clevis. Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Voor priesterroepingen; Cor Thielen en zoon Toon; overl. ouders Loonen-van Rens en deken Loonen; gest. jrd. Antoon en Wilhelmina Verheijen; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Piet Direks. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Jrd. overl. fam. Claessens-Drabbels (met Rozenkransgebed: voor priesterroe pingen). Donderd anderdag: 9.00 Tot bijz. int. Vrydag: 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Erna Gooren, Laura Op den Camp, Simone Geraerdts, Dianne v.d. Mortel; zo 8.30: Richard Duin, Emil Moure, Wim Clephas, Tom Rouwette; 10.00 Susan Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels, Loes Kessels. Maandelijkse kollekte: In dit weekend in alle H. Missen de maan delijkse kollekte voor onze eigen kerk. Voor 'n warme kerk! Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, thema: Advent, met Kinderkoor; Frank Voermans; jrd. Lei Direks; Antoon Maessen; Jan Peeters; Wim van Rhee (uderenbiljartclub D2); overl. ouders Peeters-Hermans en nun kin deren Martien en Gon; Maria Nelissen-v.d. Sterren (buurt). Zondag: 2e Zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Annie Nelissen- Gerards; Frans Michels; Gerrit Rutten; Grad Arts (verjaardag); overl. fam. Arts-Hellegers; overl. ouders Van Rijswijck-Baltussen en zoon Mathieu. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Van Rijswijck-Martens. Vrijdag: 9.00 H. Mis Gerard Nelissen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Smulders-Philipsen; Sjang Classen; overl. ouders Rambags-Smits en zoon Ger; jrd. overl. ouders Donders-Hoedemakers; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: Thijs, Peggie en Annet. Parochie Leunen 2e Zondag van de Advent. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen parochie. Zaterdag: 10.00 Lsm. Wim Bouten; weekd. Johan Meijers (2); mndd. Harrie Versteegen en Mane Versteegen-Moorrees. Zondag: 10.00 Hgm. Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen; Piet Keijsers en Marie Keijsers- Hendrix; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen. 11.15 Lsm. Toon Hendricks; ird. Leo Loenen. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: H. Nicolaas, bisschop. 19.00 Lsm. Piet Bots (buurt). Woensdag: H. Ambrosius, bis schop en kerkleraar. 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; Theo Pouwels; Handrie Peeters en Bertha Martens. Donderdag: Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria. 13.30 Hoogmis b.g.v. het 75-jarig bestaan van de afdeling Leunen van de LLTB; t.i.v. lev. en overl. leden van de LLTB Leunen. 19.00 Lsm. Henricus Bomm, echt- gen. en overl. kinderen en Johanna Beclet. Vrijdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Smedt en Henri Martens. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens; zo 10.00: Henk de Klein en René Timmermans; 11.15 Jenny Jenniskens en Inge Smits; ma t/m vr: Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg. Lektoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 11.15: Harry Bovée. Rektoraat Heide Zondag: 2e Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis voor overl. ouders Peeters-Janssen; Piet v. Kempen (koll); Piet Rongen (koll). Misd.: Tom en Gerard. Donderdag: Hoogfeest van de Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria, Patrones van het bisdom Roermond. 9.00 H. Mis. Rektoraat Veulen 2e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Hgm. Harry Hendrikx; voor priesterroepingen. Zondag: 10.30 Hgm. als gest. jgt. Johan Nabuurs en echtgen.; jgt. rek- tor Hoogers; Jan v.d. Aker; Christian Erben; overl. fam. Kusters. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: Maria Onbevlekt Ontvangen. 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrydag: H. Mis voor de overlede nen. Akolieten: za: Richard Mulders en Steffan Mulders. Misdienaars: zo: Annelie Reintjes en Sandra Smets. Parochie Ysseisteyn 2e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Gerrit Peeters; jrd. Grad Spreeuwenberg. Zondag: 9.30 ('Asperges me'); wel zijn van onze parochie. 11.15 Overl. parochianen. Maandag, woensdag en vrijdag: 19.00 Voor onze parochianen die dit jaar overleden zijn. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. en W. Claessens; zo 9.30: R. Keijzer en Sj. Ewals; 11.15 M. Arts en H. v.d. Hoff; ma: N. en K. Jaspers; wo en vr: M. Spreeuwenberg en I. Poels (vr. M. Peters!). Spreuk van de week: 'De behoefte om altijd gelijk te hebben, is het kenmerk van een vulgaire geest!' (A. CamusO- Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Willy Hbers, Timmermannsweg en Willem Janssen, Peelwèg. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Wim Michels. Misd.: Paul Engels en Erik Janssen. Zondag: 10.00 Hoogmis jgt. Johannes Hub. Janssen, echtgen. en zoon Piet; jgt. Antoon en Christina Tijssen-Thijssen. Misd.: Danny Willems en Roy Stevens. Dinsdag: 8.30 Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Grad Bongers; Ben van Meyel; Wim Michels (allen van de bejaarden). Vrydag: Geen H. Mis. Kerk poetsen: mevr. Bouten enme- vr. Wimans. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Dankbaarheid fam. Van Vegchel-Janssen. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Fam. Comelissen-Hendriks. Misdienaars: za: Nicole en Karin v.d. Zanden; zo: Mariska en Mark. Lezers: za: Jo Wijnands; zo. Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. fam.leden; weldoeners en uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor ouders V.d. Ven-Cox; Piet Ermers; uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor fam. en ouders Van Kempen-Bongaerts; fam. en ouders Philipsen en Rene Buijzen. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; voor intenties van pelgrims voor onze zieken en stervenden en voor al onze overledenen. Vrydag: Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 4 decemberzal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop van de dienst is er koffiedrinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Jehovah en Christus - maken z(j deel uit van de drieëenheid? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Deze foto van Oostrum van vro ger is van omstreeks 1930. We zii hier het café met weegbrug v Frans Sanders. Behalve kastele was Frans ook handelaar in aarda fielen, hooi en stro. Dit pand we ater nog bewoond door B« Hulsman. Door brand werd h daarna verwoest. V.l.n.r. herkennen we: soldaat Vries; op de motor: Handrie v Leuven uit Meerlo, Marietje Nicol (pleegdochter van Frans Sander: Stiena de Haart, Maria v.d. Voo Mina Sanders-Verheyen, Fra Sanders. Jan v.d. Putten Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 4 december om 10.00 en 14.30 uur. Zondags tij dens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst, tijdens de zondagsschool is er gezamenlijk koffiedrinken. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 tot ca. 20 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen! Zaterdagavond: Zaterdag 3 dec. wordt er een avond gehouden voor het hele gezin. Dhr. W. Visser uit Nunspeet hoopt dan voor ons te spreken over het thema: Velen zijn geroepen...! Dhr. Visser is adjunkt- direkteur voor het speciaal onder wijs te Zwolle en publiceert veel in gezins- en jeugdbladen. De avond begint om 19.30 uur en iedereen mag komen van klein tot groot. Vorige week dinsdag was het een drukte van belang bij het bedrijf van de maatschap Wilmsen aan de Deurneseweg in Ysseisteyn. Naar schatting tussen de 1500 en 2000 mensen trok de open dag van het bedrijf en meer speciaal de nieuwe fokzeugenstal. Bij de inrichting daarvan is vooral veel aandacht geschonken aan milieu-aspecten. Tijdens de open dag in Ysseisteyn presenteerden zich ook andere bedrijven. Zo gaf Rabobank Zevenrode informatie over saldobe- grotingsmodellen en telebankieren. FOTO: Belangstellenden in geanimeerd gesprek in de nieuwe fokzeugenstal. Holtermans Assurantiën is een van de Venrayse ondernemers geweest die zich begin deze maand presen teerde op de Hiltho beurs in Horst. Tijdens de beursdagen had Wim Holtermans twee aardigheidjes voor het publiek. Zo organiseerde hij een tekenwedstrijd voor de jongere bezoekers. Uiteindelijk was het de 6-jarige Loes Dirix uit Velden die een fraaie prijs in ontvangst mog nemen. Verder maakte iedereen, die een hypotheek- of verzekeringsofferte aanvroeg tijdens de beurs, kans op een fraaie stereo-set. Het was het echtpaar Spreeuwenberg uit Horst, dat vorige week, uit handen van dhr. Holtermans, de stereo-set mocht ontvangen. Venrays automatiseringsbedrijf meer en meer georiënteerd op zakelijke markt ComputerWORK is verhuisd. Na vier jaar vanuit de lokatie Patersstraat en Langeweg in Venray de diensten te hebben ver leend, vinden de klanten de auto matiseringsspecialist sinds begin augustus in Oostrum. Daar zijn zowel de,afdeling CAD, de techni sche dienst, ComputerWORK Opleidingen ais Vector Scan International gehuisvest. Weg uit het centrum, van twee loka- ties naar één. Dat lijkt op inkrim ping. 'Het zal wel niet goed gaan met ComputerWORK', zal menig een denken. Niets is echter minder waar. Het gaat kortom goed. De ver huizing heeft dan ook organisatori sche en commerciële achtergronden die een verhuizing noodzakelijk maken, zoals algemeen direkteur T. Peters uitlegt. Tevens in ComputerWORK door de groei let terlijk uit zijn jasje gegroeid en heeft zich nu een maatkostuum aan gemeten. De verhuizing is een logisch gevolg van de verschuivingen binnen onze aktiviteiten', zegt hij. 'We ontwik kelen ons meer en meer als een automatiseringspartner voor het bedrijfsleven. Verkoop aan particu lieren heeft geen prioriteit. Een lokatie in het centrum is dan meer een nadeel dan een pré. Daar komt bij dat de kombinatie winkel/kan toor niet ideaal is en het pand in de Patersstraat te klein was. Bovendien verliep de interne communicatie door de verschillende lokaties niet zo soepel als het zou moeten', somt Peters op. 'Nu zitten we veel ruimer dan voor heen en hebben de ideale kombina tie gevonden: onder één dak, maar toen een scheiding tussen kantoor enerzijds en technische dienst/magazijn anderzijds. Het gesjouw met apparatuur en dozen door de kantoorruimten is daarmee afgelopen', stelt hij tevreden vast. Op het nieuwe adres, Stationsweg lz6, heeft ComputerWORK inder daad de beschikking over een repre sentatief pand. Een separate ingang Voor de technische dienst, waarach ter zich ook Vector Scan International bevindt. Achter de tweede deur een keurige receptie, een riante spreekkamer en het oplei dingslokaal met kantine. Op de eer ste verdieping een viertal kantoor ruimten, buiten het gewoel daar beneden. KONTRAKTE Zoals direkteur Peters al meldt ontwikkelt ComputerWORK zi( |g meer en meer tot een zakelijlF dienstverlener. De afgelopen jaren de technische dienstverlening stei toegenomen. Het aantal servicekoi - trakten geeft aan d ComputerWORK voor steeds mei Organisaties niet enkel hard- en sof ware levert en /installeert, ma i beide onderdelen ook 'aan de praa f houdt. 'Bedrijven en instellinge f komen tot het inzicht dat ze met de gelijke servicekontrakten toch goei koper uit zijn. We doen namelij niet alleen het reguliere onderhou van de hardware. Zeker zo belanj rijk zijn de softwarematige toevoe gingen, waarvan klanten autom.y tisch verzekerd zijn. Er verandew bijna wekelijks iets op dat gebiei Wij houden alle wijzigingen uitec aard nauwgezet bij, maar aat is vot|< een kleine of middelgrote organis: tie absoluut geen doen. Het up I date brengen van apparatuur en pr< grammatuur heeft natuurlijk oo een preventieve werking. Mochte er desondanks calamiteiten plaat: vinden, voorziet een servicekontral ook in vliegensvlugge hulp', aldt Peters. NETWERKE De toename van het aantal servici kontrakten heeft zeker ook z'n oo zaak in de groei van het aantal ne werken. Ook daarin i ComputerWORK de laatste jare steeds aktiever. 'Netwerken wordt steeds belangrijker' verklaart d heer Peters. 'Er komen meer e meer toepassingen voor steeds met omgevingen'. Behalve het gez< menlijk gebruik van dure randappi ratuur en de eenvoudiger commun catiemogelijkheden rege professinele netwerksoftware tegei woordig de agenda, het faxverket en doet aan tijdregistratie. Behalve met het installeren en updi ten van netwerken en met verkoo en reparatie van apparatuur, hee ComputerWORK net nog steed druk met de tekenkamerautomatist ring. De behoefte aan CAD-systt men is er nog steeds. Ook de hie van afgeleide service Vector Sca International, die voor derde bestaande tekeningen digitaliseer heeft volop werk. Met twaalf ople dingsplaatsen in Venray en ee evenzo groot aantal in Uden ron< ComputerWORK Opleidingen hi aanbod perfekt af. En sinds augustn 1994 allemaal onder hetzelfde dal Stationsweg 126, Venray-Oostrum. Onderstaande zaalvoetballers zijn ruimschoots voorzien in hun natje en droogje, plus hun outfit: niet alleen café de Bonte Koe treedt als sponsor van de gelijknamige vereni ging op, sinds kort heeft ook koffie huis Zowyzo zich aan de club ver plicht. Dientengevolge gaan de teams voortaan als ZVV De Bonte Koe/Zowyzo door het voetballeven. Op de foto (achterste rij v.l.n.r.): P. Mooren, A. Philipsen, R. Hermans, Sj. Michiels, M. Verbeek, Elly Swinkels van Zowyzo, S. Keijzers, M. Cuypers L. Swinkels, E. Feenstra, Wilbert Jeuken van café De Bonte Koe (met dochter). Voorste rij: Sj. Volleberg, A. Jenniskens, F. van Rens, P.P. Tummers, G. de Mulder, Th. Swinkels. Niet op de foto de spelers: J. Janse, P. Litjens, S. Brugmans, M. Swinkels, T. Altunyuwa, R. Brugmans en N. Sprinkhuyzen.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 22