P(A)RIJS- WINNAAR s ^Verhuizing "Maggi-fabriek" volgens planning verlopen In 1995 geen gedwongen ontslagen berden Klachten bij Bouwbeheer veelal veroorzaakt door verouderde bestemmingsplannen Invalidenbonden gaan samen 60 Amsterdammers verkasten naar het rustige Noord-Limburg Hummel-demonstratie bij Coenen-Spectra van 16 t/m 19 november Andere naam BGD WOONHUIS mettuin(tjc) Acquisitie camavalskrant on VAN OORSCHOT MODE Geluidsisolatie OJC Dingus gaat ongeveer drie ton kosten 25 PEEL EN MAAS Donderdag 17 novemberl994 - Pagina 5 Volgende week woensdag officiële opening: W\ Bijna twee jaar nadat bekend werd dat de Maggi-fabriek van Nestlé vanuit Amsterdam naar Venray zou verhuizen, is de hele operatie alweer achter de rug. Aan de hand van een strak sche ma wordt deze week de laatste hand gelegd aan de laatste pro- duktielijn die vanuit Amsterdam naar Venray is overgebracht. De fabriek in Amsterdam sloot op 7 oktober jl. haar deuren. Tegelijk met deze verhuizing leeft de Venrayse fabriek een jirectiewisseling ondergaan, [acques Vogler (51) volgt in Venray dhr. v.d. Sluis op. Deze laatste maakte van de vut-regeling gebruik. KEUZE OP VENRAY In oktober 1992 startte Nestlé Nederland een onderzoek naar de toekomstmogelijkheden van Maggi Amsterdam. De fabriek was oud i moest opgeknapt worden. Bovendien was er woningbouw in de nabijheid gepland met als gevolg dat aanpassingen, ook op milieuge bied, zou betekenen dat er een com pleet nieuwe fabriek neergezet moest worden. Daarom werd ook gekeken naar aansluiting bij andere vestigingen. Venray bleek net meest geschikt, of beter gezegd de enige geschikte ves tiging, om de produktie van soepen, sausen, bouillons en jussoorten, te (linnen huisvesten. De inpassing in een bestaande fabriek leverde bovendien een extra kostenbesparing op. OPERATIE Nadat de keuze definitief op Venray was gevallen, moest de ver- tiuizing in gang gezet worden. Directeur Vogler is daarbij zeer te spreken over de medewerking van de gemeente Venray. "De gemeente heeft een grote inspanning geleverd om de verhuizing zo spoedig moge lijk te laten verlopen. Onze mede werkers zijn door de gemeente hier in Venray geïnformeerd. De mensen kregen voorlichting en hebben in Venray rondgekeken. Dat leverde toch wel enige verbazing bij diverse werknemers op. Voor de meeste Amsterdammers houdt de wereld bij Amstelveen op. Ook is Vogler te spreken over de positieve opstelling van de Provincie en het LIOF. Het bedrijf is dan ook niet ontevreden over de subsidies voor de arbeidsplaatsen en de infrastructuur op het fabriekster- BOUW Vorig jaar november ging in Oostrum de bouw van start. Tussen de bestaande fabriek en het bedrijfs- kantoor werd begonnen met de bouw van een compleet nieuwe hal en een vier verdiepingen hoge mengtoren. Hierbij werden zo veel mogelijk Venrayse bedrijven betrok ken. In een strak tempo werd door gebouwd en zo kon de fabriek in mei opgeleverd worden. VERHUIZING Vervolgens kon de verhuizings operatie op gang komen. De diverse produktielijnen werden om beurten vanuit Amsterdam naar Venray overgebracht. Zo stagneerde de pro duktie minimaal. In Venray wordt hetzelfde machinepark gebruikt als in Amsterdam. Alleen de opstelling ervan is dusdanig ingericht dat de efficiency verbeterd is. In de zomermaanden verhuisde het merendeel van het personeel naar Noord-Limburg. Op 15 augus tus was nagenoeg iedereen werk zaam in Venray. Op 7 oktober werd de laatste produktielijn vanuit Amsterdam richting Venray ver plaatst en sloot Jacques Vogler de poorten van de fabriek aan de Haarlemmermeerweg. Na precies 60 jaar werden de "Maggi-fabriek" en Amsterdam defintief van elkaar gescheiden. De laatste produktielijn wordt momenteel weer "in elkaar gezet". Woensdag 24 november a.s., als de fabriek officieel in gebruik genomen wordt, zijn alle lijnen operationeel. Met de verhuizing is een totaal bedrag gemoeid geweest van 19 miljoen gulden. Met name op milieugebied zullen de komende jaren extra investeringen volgen. PRODUKTIE In Venray zijn nu twee mengstra- ten operationeel. Daarachter liggen diverse produktielijnen zoals drie sachetlijnen voor het vullen van kleine zakjes (zoals de Opkikker), een lijn om potjes af te vullen, drie tabletlijnen voor de goudbouillon, een lijn voor maggiblokjes, een grootverbruikersliin voor bussen en blikken en een bulklijn vor dozen en blikken. In Venray zijn nu totaal bijna 300 mensen werkzaam waar van 92 in de nieuwe fabriek. Foto: de nieuwe maggiblokjes, opkikkers en andere Nestlé aromaprodukten worden ver vaardigd. )e directie van het Vincent van 3ogh Instituut (VvGI) is het met de vakbonden eens over een soci aal plan voor de werknemers naar aanleiding van de reorganisatie. In het plan belooft de directie dat er ook volgend jaar geen gedwon gen ontslagen vallen. Dat meldt deze week het perso- ïeelsblad van het instituut. De vak- jonden hadden gevraagd om een ontslaggarantie tot 1 januari 1998, maar verder dan volgend jaar wil de Sociaal plan rond reorganisatie Van Gogh: directie niet gaan. Deze garantie betekent voor het VvGI een finan cieel risico van maximaal 1,5 mil joen gulden. Het sociaal plan voorziet in bevor dering van de mobiliteit van de instituuts-medewerkers. Daartoe wordt een zogenaamd mobiliteits centrum opgericht, waarin een intern uitzendbureau, het arbeidsbu reau en een outplacementbureau worden ondergebracht. Medewerkers van het instituut die weg willen, krijgen ruime mogelijk heden om te gaan solliciteren en om opleidingen te volgen. Eenmaal naar een andere baas, mogen ze binnen twee maanden terugkeren als het niet bevalt. Ook vervroegd uittreden wordt aantrekkelijk voor boventalli ge werknemers van 56 jaar en ouder. Over de hoogte van de salarisaan vulling bij dit onderdeel moet de OR deze week nog adviseren. De directie stelt voor om de uitkering uittredende collega's van 56 jaar en ouder aan te vullen tot 85% van het laatst verdiende netto salaris. Volgens wethouder Kersten komt het door de vele verouderde bestemmingsplannen dat burgers hun beklag doen over de afdeling bouwbeheer. De wethouder bestrijdt kritiek op deze afdeling. Sterker nog. Dit jaar worden ongeveer 600 vergunningen afge geven, veel meer dan vooraf was aangenomen. "Al deze vergunnin gen zyn afgegeven binnen de ver eiste termijnen", aldus Kersten. "Bovendien krijgen we hierdoor ongeveer zes ton meer aan leges binnen dan in de begroting was aangenomen". Dat neemt niet weg dat de klach ten over de afhandeling blijven. Die liggen volgens Kersten dan ook meer aan het voortraject. De afde ling bouwbeheer moet bij de afde ling stedebouw na laten kijken of iets wel of niet kan. "Omdat de bestemmingsplannen niet meer aktueel zijn, is vaak niet meer dui delijk wat wel en wat niet mag. Ergerlijke vernielingen Een aan de Serenadestraat gepar keerde personenauto van een inwo ner van Venray was met een scherp voorwerp dusdanig bewerkt dat de auto een oehoorlijke schade had op gelopen. Een 67-jarige inwoonster deed aangifte dat haar op 't Liene gepar keerde personenauto met een scherp voorwerp was bekrast. De krassen waren zo diep dat de auto opnieuw gespoten zal moeten worden. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanuum, De CuyperstTMt 37 04784-2184 Hierdoor gaat veel tijd verloren. Daarom krijgt de aktualisering van de diverse bestemmingsplannen t grote voorrang. Volgens de wethou- der zullen voor de meeste dorpen de bestemmingsplannen eind 1996 klaar zijn. Uitzondering zijn Heide en Ysselsteyn. "Deze dorpen blij ven, als gevolg van de vele stankcir kels, zorgenkinderen", aldus Kersten: De Bedrijfsgezondheidsdienst (BGD) Noord-Limburg heeft een naamswijziging ondergaan. Sinds half november heet de dienst Arbodienst Noord-Limburg. De Arbodienst Noord-Limburg bege leidt zo'n 300 bedrijven en instellin gen met in totaal 22.000 werkne mers op het gebied van verzuim, arbeidsomstandigheden en bedrijfs gezondheidszorg. De Arbodienst Noord-Limburg is samen met 41 andere diensten in Nederland aange sloten bij de landelijke federatie Arbo Unie. Bij de Arbodienst Noord-Limburg werken artsen, ver pleegkundigen, veiligheidsdeskun digen en sociaal medische begelei ders. De dienst blijft gevestigd in Venlo (Wilhelminapark) en op de Merseloseweg 118 in Venray. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard nuweniAMa hfjsciuinarilK knctlct tül ^^^9 fVIVW MEUBELEN VENRAY, GROTE MARKT 12 VENlO-BlEfUCK,- HEIIUfN. - A0ERM0N0 Onlangs ziin enkele vrijwilligers van De Piëlhaas gestart met de acquisitie van advertenties voor de camavalskrant van het seizoen 1994-1995. In tegenstelling tot andere jaren zijn de ondernemers hier dit jaar niet voor aangeschre ven. Zijn er echter ondernemers die nog nooit geadverteerd hebben, maar dat toen zouden willen doen, dan kunnen zij contact opnemen met Christ van den Munckhof (tel. 04780-82727). De bedoeling voor de krant van dit jaar is om de inhoud letterlijk meer kleur te gaan geven, zodat het geheel een stuk aantrekke lijker wordt. De inzendtermijn van advertenties sluit met de jaarwisse ling. Van harte gefeliciteerd Dhr. en Mevr. Schings uit Venray - met uw prijs; lEen weekend Parijs voor 2 personen! namens: Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Wil het jongerencentrum Dingus aan de Hoenderstraat aan alle geluidsnormen gaan voldoen dan zullen er isolatiewerkzaamhe den uitgevoerd moeten worden die ongeveer drie ton gaan kosten. Het bestuur van Dingus moet nu aan gaan geven welke koers zij voor de toekomst willen gaan varen. Ook is niet duidelijk wie wat moet gaan betalen, als de geluidsisolatie aangebracht gaat worden. Enige tijd geleden is aan Dingus een verbod opgelegd om in de ach- terbouw nog optredens te verzorgen in verband met geluidsoverlast. Het onlangs uitgevoerde geluidsonder- zoek heeft aangetoond dat er een groot aantal voorzieningen getroffen moet worden om aan de geluidsnor men te voldoen die verbonden zijn aan de wet milieubeheer. Daaraan hangt een prijskaartje van ongeveer drie ton. Een fors bedrag. De gemeente heeft daarom aan Dingus gevraagd hoe het jongerencentrum tegen deze situatie aankijkt. Daarbij zal ook een duidelijke toekomstvisie moeten komen. De huidige situatie bij Dingus is nl. dat het jongeren centrum op een smal bestuurlijk en financieel draagvlak opereert. Het financiële draagvlak van de gemeente is bij iedereen bekend. Het is dus maar de vraag of de poli tiek hier drie ton in wil gaan steken. Bovendien kan men voor dit bedrag ook wat anders voor jongeren reali seren. Het bestuur van Dingus zal vrij snel moeten reageren. Omdat het verbod op optredens nog steeds van kracht is, wordt de financiële positie van het jongerencentrum er ook niet beter op. Op vrijdag 2 december 1994 zal in zaal Martens te Leunen een alge mene vergadering van de Limburgse Katholieke Invaliden Bond afd. Venray en de Invaliden Sportvereniging Venray en omstre ken plaatsvinden. Doel van de vergadering is het stemmen over het concept-statuut van het samengaan van LKIB afd. Venray en de ISV eo in de Invaliden Sport en Belangenvereniging Venray eo. Iedereen voldoende gezond van lijf en leden wordt ver wacht hier aanwezig te zijn. Verder zal gestemd worden over het bestuur en de kontributie. Om 20.00 uur zal de vergadering beginnen waarna wij om 21.00 uur St. Nicolaas onder luid applaus en gezang kunnen ontvangen. De rest van de avond zal een ont spannend karakter hebben waar eenieder zijn woordje, liedje of ver haaltje kan doen. Ook St. Nicolaas zal zijn conduite staat van de leden bij zich heb ben, welk voor diverse personen nog een grote verrassing zal zijn. Inbraak in auto Een 29-jarige inwoner deed aangif te van inbraak in zijn op de parkeer plaats bij het NS-station in Oos trum geparkeerde personenauto. Door forcering was toegang verkre gen. Ontvreemd werden een zonne bril t.w.v. ƒ150,-, een aantal cd's t.w. van ƒ200,- en een zaklamp. Bij een andere, op dezelfde par keerplaats geparkeerde personenauto was het bij een poging tot inbraak gebleven en daardoor bleef hier de schade beperkt. De inbraak cq. po ging vond in de loop van dinsdag plaats. De verhuizing van de Maggi-fabriek van Nestlé vanuit Amsterdam naar Venray betekende ook voor 60 Amsterdammers een verande ring van werkplek. Van de 179 medewerkers in Amsterdam werden 135 personen een andere baan aangeboden binnen Nestlé. 80 Van hen besloten die te accepteren waarvan het merendeel in de nieuwe fabriek in Venray aan de slag kon. Voor de meesten ook een cultuur omslag van het gejaagde Amsterdam naar het rustige Venray met haar tien kerkdorpjes. Een omslag die niet iedereen even gemakke lijk overbrugde. CASTENRAY Ruud Snijder is 44 jaar en was woonachtig in Hoofddorp. Sinds 1977 is hij werkzaam bij Nestlé en in Venray is hij nu sectiechef in de vulafde- ling. Sinds februari woont hij met vrouw en vier kinderen in Castenray. Enkele maanden reisde hij op en neer naar Amsterdam totdat hij definitief in Venray aan de slag kon. Zelf heeft hij geen problemen met de overgang ondervonden. "Ik merk hier niets van saaiheid of zo. Ik kan fietsend naar het werk en bovendien is het hier veel schoner als in Amsterdam". Dat hij in Castenray woont, ver van alle collega's is voor hem geen probleem geweest. "Wel zijn er anderen die dichter bij elkaar wonen en dat ook nodig hebben gehad, om zo steun bij elkaar te vinden" Voor hem is het wel wennen aan de mentaliteit hier. "Die is veel anders. Hier kijken de mensen eerst de kat uit de boom. Dat merkte je bij de nieu we collega's. Nu gaat het heel goed onder elkaar". Zijn 13-jarige zoon had iets meer aanpassingsproblemen, met name op school. De Amsterdamse humor werd met altijd gewaardeerd. "Hij is uit eindelijk blijven zitten maar nu gaat het prima", aldus Ruud Snijder. Snijder geeft verder aan dat het hier gemoedelijker gaat. "In Amsterdam is het meer van "tijd is geld" terwijl men hier bijvoorbeeld in een winkel meer tijd neemt voor de klant". Het enige probleem is dat zijn vrouw graag een baantje erbij wil hebben als part-time secretaresse. "Dat hebben we nog niet kunnen vinden". KOFFERS PAKKEN Nella Ilic (39) verging het heel anders. "Na een paar dagen wilde ik mijn koffers alweer gaan pakken". Zij heeft erg moeten wennen aan het rustige Venray. Als alleenstaande in een compleet nieuwe omgeving had zij het er best moeilijk mee. Met name de rust. "Ik woonde in een vrij drukke straat in Amsterdam Oost. Een heel verschil met Landweert. Bovendien was er in Amsterdam altijd wat te doen en kon je altijd, ook 's nachts, nog boodschappen doen. Hier moet ik nu echt opletten dat ik niets vergeet". Op de vraag waarom ze toch de stap naar Venray heeft gewaagd blijkt al snel dat ze weinig keus had. Hier nad ze de zekerheid van een baan. "Veel oud collega's hebben nu nog geen baan", aldus Nella Ilic, die nu, na twee maanden toch enigszins gewend is. Wat op haar positief over is gekomen is het vele groen in Venray. GEWEND Directeur Vogler is zelf het verhuizen wel gewend. Via Rotterdam, Gorkum, Vlaardingen, Amsterdam, Duitsland en Hoofddorp is hij nu in Noord-Limburg terecht gekomen. Twee jaar geleden kreeg hij de leiding over de Amsterdamse fabriek, waarvan toen bekend was dat deze elders ondergebracht zou gaan worden. "Een aantal dozen is sinds de vorige ver huizing ongeopend gebleven", aldus deze ervaren verhuizer. Voor hem is dit een onderdeel van zijn baan. "Elke plaats of streek heeft zijn voor- en nadelen". Volgens Vogler wordt er, ook door Nestlé, alles aan gedaan om de Amsterdammers zo goed mogelijk te integreren in het Noordlimburgse. Directeur Vogler: voor veel Amsterdammers houdt de wereld op bij Amstelveen. Van 16 t/m 19 november is er bij Coenen-Spectra in de Hofstraat een unieke Hummel-demonstratie. Een naam die miljoenen mensen over de gehele wereld kennen. Maria Innocentia Hummel. Een naam waar bij men direkt aan vrolijke kinderen denkt, die geheel in hun spel verdiept zijn, zij het echter dat zij als volwasse nen poseren, samen met vriendjes rond springen, geliefde dieren obser veren of met overgave kleine klusjes op de boerderij verrichten. Maria Innocentia Hummel werd wereldwijd bekend als een zeer begaafde tekenares van kindertekenin gen. Aan de basis van de naar haar genoemde figuren en reliëfartikelen staat het kunstenaarsteam van Goebel. De vele schetsen, tekeningen en schil derijen vormen de inspiratiebron voor dit team. In de Goebel Porseleinfabriek in het Beierse Rödental werken ca. 2.500 vakmensen, waarvan 500 schilders aan de vervaardiging van 'Hummel' - en andere Goebel - figuren, die vol gens oude traditie geheel met de hand worden gemaakt. Vooral de schilders zijn ware kun stenaars, die een jarenlange opleiding achter zich hebben. Een Hummel-beeldje dat soms uit meer dan twintig onderdelen bestaat, wordt samengevoegd en voor de eer ste keet gebakken bij een temperatuur van 1080 graden celcius, daarna gaat het tijdens het schilderen nog een paar maal door de oven, omdat niet alle kleuren bij eenzelfde temperatuur kunnen worden 'gebrand'. Begrijpelijk dus dat echte Hummel beeldjes, door het vele handwerk, kostbare kunststukjes zijn geworden. Omdat Hummel-figuren waardevol zijn, worden zij door ontelbare lief hebbers verzameld. Sinds 1989 heeft Nederland zich verenigd in de MI Hummel Club met 13.000 leden, zo wisselt men onder ling interessante gegevens uit en wordt men op de noogte gehouden van alle nieuws en andere wetens waardigheden. Over de gehele wereld zijn dit soort verzamelclubs bekend, met ongetwij feld de grootste in Amerika met maar liefst 200.000 leden. Speciaal voor leden van de Club worden er beeldjes gemaakt die alleen voor leden te koop zijn. Alle nieuwe leden ontvangen naast veel waardevolle informatie het Clubtijdschrift 'Insights' en als wel komstgeschenk een Hummel-beeldje gratis. De firma Coenen-Spectra in de Hofstraat in Venray, die ook officieel club-dealer is kan alle informatie over de Club verschaffen. U zult versteld staan over het uitgebreide assortiment, u moet beslist eens langs gaan.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5