I ANBÖ houdt informatiemiddag over de WVG Expositie Batikdoeken in Galerie Altamira Evenementenkalender De Karklingels Oostrum APK-pIak voor Piet Kienhuis PEEL EN MAAS Donderdag 17 novemberl 994 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor de vrede in de wereld. 19.00 H. Mis voor de lev. en overl. leden van Kon. Harmonie Euterpe; jrd. Jan Heijl (koll); Annelies Beterams; Herman Philipsen (koll); Harrie Derikx (koll). Zondag: Christus Koning van het Heelal. 9.30 Latijnse Hgm. Toon Jenneskens; Piet Jansen- Oudenhoven en overl. fam.; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; echtp. Hug-Probst; voor de lev. en overl. leden van ons St. Caeciliakoor. Maandag: Opdracht H. Maria in de Tempel. 9.00 H. Mis voor Cor van Geffen (koll) en voor die overle denen aan wie niemand meer denkt. Dinsdag: H. Cecilia. 9.00 H. Mis voor Ben Schim v.d. Loeff en overl. ouders Savelbergh; echtp. De Vries- Niesen; uit dankbaarheid en om Gods rijkste zegen voor allen die in onze kerk in een koor zingen. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de eenheid van alle christenen. Donderdag: HH. Martelaren van Vietnam. 9.00 H. Mis voor een toe nemend enthousiasme voor ons geloof in West-Europa. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Ben Schim v.d. Loeff, ouders en fam.; uit dankbaarheid. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Koen, Mark, Bianc, Richelle, lektor: C. Hendriks; zo 11.00: Bart, Jacomyn, Leon, Danny; lektor: J. Truijen. Akolieten: zo 9.30: de heren G. Hoppenbrouwers en F. Mingels. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog; lektrice: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; lektrice zr. Hélene. Ver .rek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. .x Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Vrijdag: 18.30 Ceciliafeest van het koor in de St. Servatiuskapel. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Dit weekend feest van Christus Koning. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Lei v. Els (kollf); jrg. Martin Stoks; Jo van Els. Zondag: 8.30 Overl. ouders Relouw-v. Kempen; overl. vader en fam. 10.30 Wim Verlijsdonk; Antoon Lenssen en Gertruda Heesen; overl. fam. Van Waayenbürg-Janssen; overl. ouders "janssen-Derks; Adreaan vane (koll); Martijn Wismans en overl. fam. Maandag: 19.00 Johan Wouters; overl. fam. Dielissen-v. Heugten en Anneke; Piet Claessens. Dinsdag: 19.00 Fam. P. Maas- Derkx; Antoon Bovee en overl. fam.; uit dankbaarheid. Woensdag: 19.00 Lev. en overl. fam. Swinkels. Donderdag: 19.00 Overl. van onze parochie. Vrijdag: 19.00 Piet Spee-v. Osch en overl. kinderen; Giel Vermeulen. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de het Hoogfeest van Christus, Koning van het Heelal. Zang door het dames koor Venrode. Kinderwoorddienst. Voor levende en overl. leden dames koor Venrode; Gerritje Hendriks (koll); Theo van Thiel (koll); Antoinette Janssen-Kusters (koll); Bep Kateman-Gommans (koll); tot bijz. int. (G); tot bijz. int. (S); overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Mart Linskens(koll); Doortje van Waaijenburg- Thuijls(koll); Toon Albers en fam.; Piet van Tilburg; Maria Matijsen- Peeters(kolB. Zondag: Hoogfeest van Christus, Koning van het Heelal. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van ae parochie. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; tot bijz. int.; overl. fam. Van Vegchel-Arts; Jaja Taminiau err overl. fam.; Helm v.d. Ven, Harrie, Martien en Sandra. Maandag: Opdracht van de H. Maagd Maria in de tempel. 8.00 Toon Albers en fam. Dinsdag: H. Cecilia, maagd en martelares. 19.00 Overl. fam. Leijten-Meulendijks. Woensdag: H. Clemens I, paus en martelaar. 19.00 Voor Gerlach van Ass en zonen; Teng en Marie Linders en overl. ouders Linders- Kappel; Theo Lenssen. Donderdag: HH. Andreas Dung- Lac, priester en gezellen, martela ren van Vietnam. 19.00 Voor roe pingen tot het priesterschap, diaconaat en religieuze leven. N.B.: In het kader van het 'Gebedsoffensief voor Roepingen' zal na de H. Mis het Rozenhoedje worden gebeden met de litanie om heilige priesters. Vrijdag: Misformulier t.e.v. het H. Hart van Jezus. 19.00 Jan v.d. Laar; jgt. Maria Janssen-Zegers. Mededeling: De eerste deurkollekte voor het herstel van het carillon heeft het mooie bedrag van ƒ1.646,65 opgebracht. Hiervoor namens het kerkbestuur en de parochie heel hartelijk dank, maar de aktie moet nog wel even voortge zet worden voordat we er geheel uit zijn. Parochie Oostrum Zaterdag: 14.30 Uit dankbaarheid bij een 80e veijaardag. 19.00 Overl. leden van buurtvereniging Vriendschap door samenwerking; Herman Hoex; papa en moeke Vermeulen en dochter Truus; Cor Thielen en zoon Toon; jrd. Sjeng v.d. Pasch; Nel v.d. Berg-Linskens; overl. ouders Lemmens-Stevens; Toon Muller; Martien Vermeulen; Fien Broeren-Kersten; Annie Theeuwen-Derks (namens bewoners Valkenkampstraat); Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.) (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Jrd. Jean Potten; Lucie Raedts; Lies Janssen-Wolters; overl. ouders Jeuken en kinderen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerdenmet Allerzielen. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Mia Houba. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 14.30 Linda Camps, Lieke ten Brummelhuis; 19.00: Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Frederix, Annet Jeucken; zo 8.30: Niels Cox, Richard Duin, Marco Janssen, Tom Rouwette; 10.00: Susan Janssen, Maud Lepsi, Maud Kessels, Loes Kessels. Parochie Oirlo Hoogfeest van Christus Koning van het Heelal, tevens feest van de H. Machutus. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Christiaan Steeghs en Petronella Smits; Drieka Wismans- Mooren; Theodora Schepers- Woker; tot int. fam. Keijzers- Michels; Wim van Rhee (oudervereniging H. Machutus); overl. fam. Janssen-Verdellen; overl. fam. Nellen-Leijsten; overl. ouders Hesen-Heijligers en hun kinderen Harrie en Annie; overl. ouders Tielen-Verstappen; voor de lev. leden van de Broederschap van de H. Machutus. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Martinus Custers; voor genezing van een zieken; t.e.v. H. Machutus (H); overl. ouders Gommans-van Rhee; Piet Verstappen (verjaardag); voor de overl. leden van de Broederschap van de H. machutus. Na de H. Diensten verering van de relikwie van de H. machutus, tevens zegening van brood en water. Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Van Rijswijck-Martens. Parochie Castenray Zaterdag: 13.30 T.g.v. 25-jarig huw. fam. Strijbos-Rijs. 19.00 Jrd. Herman Dinghs; jrd. Leonard Heidens en Anna Driessen; jrd. overl. ouders Maes-Baeten; Leo Willemssen; overl. ouders Emonts- Geurts en kinderen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Jacobus Emonts. Woensdag: 9.00 Herman Dinghs; jrd. fam. Steeghs-Litjens-Henckens. Misdienaars: z'a 13.30: Marian en Annet; 19.00: Jos, Wilma en Sandra. Parochie Leunen Hoogfeest van Christus, Koning van het Heelal. Zaterdag: 19.00 In deze avondmis zingt het Koor van de Vredeskerk. Lsm. voor de lev. en overl. leden van de Imkervereniging Regio Venray; Gerard Thijssen en Frien Thijssen-Hesen; Wim Bouten; Grada Heldens-Direks; weekd. Piet Bots (6); mndd. Michel Loonen en Marie Loonen-van Rens, Elly Loonen en Elly van Berlo. Zondag: 10.00 Hgm. Mathijs Litjens en echtgen.; overl. fam. Wismans-Loonen; weekd. Bien v.d. Berg-Vermeulen (1); jrg. Door Jenniskens-Reintjes en Gerrit Reintjes; gest. jrd. Piet Vullings en echtgen. 11.15 Lsm. Harry Heesen; gest. jrd. overl. ouders Jozef Litjens en Petronella Litiens-Nabuurs. Maandag: Opdracht v an de H. Maagd Maria in de tempel. 19.00 Lsm. Bert Geurts en overl. fam.; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; Frans van Bavel en overl. fam. Dinsdag: H. Cecilia, maagd en martelares. 19.00 Lsm. overl. fam. Van Hees-Voesten. Woensdag: 19.00 Lsm. Dien van Osch-Vullings. Donderdag: HH. Andreas Dung- Lac, priester en gezellen, martela ren van Vietnam. 19.00 Lsm. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam. Vrijdag: H. Catharina, maagd en martelares, Patrones van onze parochie. 19.00 Lsm. overl. fam. Jenniskens-Bouwmans en Droesen; Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: za 19.00: Jenny Jenniskens en Inge Smits; zolO.OO: René Timmermans en Henk de Klein; 11.15 Marleen Sonnenberg en Susanne Jenniskens; ma t/m vr 19.00 Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits. Lektoren: za 19.00: Jan Jenniskens; zo 11.15: Jan Reintjes. Gedoopt: Roel Timmermans, Ganzerikstraat 52, Venlo. Overleden: Op 7 nov. overleed Dien v.d. Berg-Vermeulen, Urbanusweg 6, in de leeftijd van 64 jaar. Na een plechtige uitvaartdienst op 10 nov. in onze parochiekerk H. Catharin legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. Op 9 nov. overl. Johan Meijers, Veulenseweg 17, in de leeftijd van 77 jaar. Na een plechtige uitvaart dienst in onze parochiekerk op 14 nov. legden wij nem te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rektoraat Heide Zondag: Laatste Zondag door het kerkelijk jaar; Christus Koning van het Heelal. 9.30 Hoogmis jgt. Gerardus Michels en Jacoba Jacobs; jgt. Piet Rongen; overl. ouders Peeters-Janssen; Piet Ewals (broers en zussen); Maria Heesen-v. Soest (ouderenvereniging). 14.00 Doopviering Sef Janssen. Donderdag Gedachtenis van de H.H. Andreas Dung-Lac, preister en gezellen, martelaren van Vietnam. 9.00 H. Mis voor Piet Rongen. Rektoraat Veulen Feest van Christus Koning. Zaterdag: 19.00 Hgm. overl. ouders Classen-Swinkels en zoon Jac; overl. fam. Cleven-Strijbósch.' i Zondag:40.30-Hgm. Teng Hagens; voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Woensdag: 19.00 PI. Herdenkingsdienst ter nagedachte nis aan dorpsgenoten en soldaten die ten gevolge van oorlogsgeweld in het Veulen omgekomen zijn en tevens uit dankbaarheid aan onze bevrijders 50 jaar geleden. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Vrydag: H. Mis voor de parochie. Akolieten: za: Richard Mulders en Steffan Mulders. Misdienaars: zo: Tom Derks en Eric Wismans. Parochie Ysselsteyn Hoogfeest Christus Koning. Zaterdag: 19.00 (Kerkelijk Zangkoor); overl. leden van het ker kelijk Zangkoor; jrd. Geertje Janssen; jrd. M.G. van Dijck- Wismans; L. Koonings-Veron. Zondag: 9.30 Gelezen dienst; A. Broeders. 11.15 Geestelijk welzijn van de parochie. Maandag: 19.00 Wilh. Bollen en echtgen. Woensdag: 19.00 Ouders Van Soest-Swinkels. Vrydag: 19.00 Overl. parochianen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Arts en H. v.d. Hoff; zo 9.30: N. Jaspers en B. Slangen; 11.15: M. en W. Claessens; ma: Sj. Ewals en R. Keijzer; wo en vr 19.00: M. Spreeuwenberg en M. Verheijen. Spreuk van de week: 'Lezen is voor de geest wat bewegen is voor het lichaam!' (R. Steele). Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Roel van Lipzig, Jan Poelsweg 2. Doopschema: (december) Op de zondagen 5 en 18 dec.en kan in onze kerk het Heilig Doopsel wor den toegendiend. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Elisabeth Arts- Noyen. Misd.: Marielle Poels en José de Jong. Zondag: 10.00 Hoogmis Lei van Dijck; Mathieu Verhoeven (v.d. fam.). Misd.: Bianca Zegers en Elke Claessens. Dinsdag: 8.30 Lenie Michels- Beerens; Antoon en Christina Tiissen-Thijssen; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Fam. Versteegen- Arts; Jaak Hendrix; Ben van Meyel (koll); Tien de Rijk; Grad Bongers. Donderdag: 8.30 Schoolmis. Vrijdag: 8.30 Geen H. Mis. Kerk poetsen: mevr. Arts-Gielen en mevr. Nel Hendrix. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Ouders Arts- Cuypers. Deze H. Mis wordt uitge zonden door Omroep Venray. Dinsdag: Feest H. Cecilia. 19.00 Veel belangstelling op de paarde markt afgelopen maandag Lottum. Beslist minder druk wei de paardenmarkt bezocht in Venn anno 1927, tenminste dat mogen wel aannemen. We kunnen 't ni meer zien of beleven, want vot Venray is dat voorgoed verledt tijd. Dit paard is zeer waarschijnlijk de markt van eigenaar verwissel en stapt nog wat onwennig n behulp van zijn nieuwe baas via loopbrug het vervoermiddel in weg naar zijn nieuwe stal. Dit plaatje is gemaakt vlak voor hi pand van autobusondernemer Kupers aan het Henseniusplei thans het bekende café van Trui Hulsman. Jan v.d. Puttei H. Mis uit dankbaarheid. Hierna het jaarlijkse Ceciliafeest. Donderdag: 19.00 Dankbaarheid J. v.d. Heuvel-Peters Misdienaars: za: Karin en Martijn; zo: Leonie en Mark. Lezers: za: Jo Wijnands; zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Dora Verstegen-van Kempen, ouders en fam. Verstegen-Kuypers; uit dankbaarheid en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor Leo Koopmans; ouders Peussens-Spauwen; Herman Janssen; Gerardus Gooren; Josephina en Henricus Janssen; Sjaak Janssen en Jo Thijssen; Johannus v.d. Winkel; fam. Van Hooft-Mathousch en voor al onze zieken. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; Jeu Custers en alle gevraagde intenties. v 9 Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 20 november zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Na afloop is er koffie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Waarom onze toe vlucht tot Jehovah nemen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 20 novem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst. Zondags tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middag- dienst, tijdens de zondagsschool is er gezamenlijk koffiedrinken. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om Ï6.15 uur. Voor de kinderen van 12 tot ca. 20 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen! Bevrydingsavond: In nov. is het 50 jaar geleden dat Limburg werd bevrijd. Op 23 en 24 nov. 1944 werd Horst bevrijd door de 227e Highland Infanteriebrigade en het 3e Bataljon van de ScotsGuards en het 15e Verkenningsregiment. Op donderdag 24 nov. wordt er in Horst een Biibel/Kontaktavond gehouden die zal staan in het teken van de bevrijding. Plaats: in het gebouw Rehoboth, Cuppenpedje 2a te Horst, aanvang 20.00 uur. Thema: 5 jaar geknecht... 50 jaar bevrijd... Inleider: ev. J.A.J. Bals uit Horst. U wordt hartelijk uitgenodigd deze avond bij te wonen. Inlichtingen: tel. 04709-87786. In de pauze wordt er koffie/thee geschonken. De eerstvolgende is donderdag aanvang 20.00 uur. Bewoners werden wakker door harde klap In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 01.00 uur werden bewoners aan de Lisdodde wakker door een harde klap. Zaterdagmorgen ontdekten zij was het was geweest. Een nog onbekende auto was tegen hun geparkeerde auto gebotst en ver volgens tegen een stapel stenen ge ramd. Als corpus delicte bleven res ten van de koplamp en blauwe lak achter. Naar de identiteit van de ver oorzaker stelt de politie een onder zoek in. Mogelijk zijn er getuigen geweest die de politie iets meer kun nen vertellen. Die worden verzocht kontakt met de politie op te nemen. Sinds 1 april 1994 is de Wet Voorzieningen Gehandicapten van kracht. Na de invoering van deze wet zijn ook ouderen met een handi cap aangewezen op de uitvoerder van dit wet en dat is de gemeente. Vroeger konden gehandicapten tot 65 jaar van voorzieningen en hulpmiddelen gebruik maken. Hiervoor was een bepaald budget beschikbaar. De groep gehandicap ten boven 65 jaar komt er nu bij, ter wijl het budget gelijk blijft. Een andere wijziging is, dat voor heen allerlei instanties verantwoor delijk waren voor voorzieningen en hulpmiddelen voor gehandicapten en dat thans de gemeente alleen de zorgaanbieder is. De gemeente beslist over de toewijzing van voor zieningen en hulpmiddelen. In verband met de invoering van deze wet heeft een aantal verenigin gen in Venray het Gemeentelijk Gehandicaptenplatform opgericht. Het doel van dit platform is de overheid, in het bijzonder de gemeente Venray en andere instan- tieSj die zich bezighouden mét gehandicaptenbeleid, gevraagd en ongevraagd te adviseren. Het platform is voor de gemeente de spreekbuis namens alle vereni gingen, zowel specifieke patiënten verenigingen ais verenigingen en organisaties die gehandicapten onder hun leden hebben (zoals ANBO, KBO, Beukenrode, Schuttersveld, Nieuw Spraeland). Het platform heeft een stuurgroep en een drietal werkgroepen nl. de werkgroep vervoersvoorzieningen, de werkgroep woningaanpassing en de werkgroep voorzieningen en hulpmiddelen. Verwacht wordt dat er nog meer werkgroepen komen o.a. een werkgroep scholing en vor ming. Die stuurgroep bestaat uit de voorzitters van de werkgroepen, aangevuld met een sekretaris. Die stuurgroep is ook het bestuur van het platform. De ANBO Venray is vertegen woordigd in twee werkgroepen nl. de werkgroep vervoersvoorzienin gen en de werkgroep woningaan passing. De plaatselijke afdeling van de ANBO heeft dankbaar gebruik gemaakt van de juridische pool van de landelijke ANBO om de concept statuten van de Stichting Gehandicaptenplatform Venray door te lichten. Wenst u informatie over de WVG en over de-uitvoering hiervan in de gemeente Venray, of hebt u vragen of klachten, dan kunt u terecht op de inloopmiddag van maandag, 21 november van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van Seniorservice, Marktstraat 8. Ook niet-leden ziin van harte welkom. Opbrengst voor St. Ontwikkelingssamenwerking Vierlingsbeek In de maand november stelt Galerie Altamira gedurende een tweetal weekend (19-20 en 26-27 november) haar ruimte beschikbaar voor ontwikkelingsprojekten in de Derde Wereld. Reeds eerder waren voor dit doel te gast het Lilianafonds en de Stichting Adesa voor de opvang van straatkinderen in Peru. DITMAAL EEN DUBBEL- PROJEKT Naast een expositie van de Indiaanse kunstschilder Arun Pardhe (met o.a. batikdoeken) is er een projekt van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Gemeente Vierlingsbeek. De kunstschilder Arun Pardhe batikt, aquarelleert en maakt olie verf-doeken. Hij studeerde achter eenvolgens aan net Fin Art College (kunstacademie) te Poona en Bangalore (India). Na deze kunstop leiding studeerde hij theologie en besloot daarna zijn vakmanschap mede in dienst te stellen van hulpbe hoevenden in zijn omgeving. Met zijn jong gezin leeft hij uiterst sober op een piep-klein boerderijtje in Silvepura, zo'n 30 km van Bangalore (4,5 miljoen inwoners). Via bevriende relaties hebben wij een groot aantal van zijn batikdoe ken naar Nederland kunnen laten komen. De opbrengst hiervan mag bestemd worden voor zijn werk met ruim 35 kinderen uit probleemge zinnen in Silvepura en omgeving. De Stichting Ontwikkelingssamenwerking Vierlingsbeek heeft gekozen voor een projekt van de ontwikkelings werker Ruud Ewals uit Vierlingsbeek. Ruud Ewals startte eerder met hulp een steenfabriek in Mozambique. Deze wil hij nu graag uitbreiden met een fabriek voor de produktie van zonnebloemolie. Met zijn aktiviteiten probeert Ruud Ewals 'zijn' mensen nun zelf werkzaamheid en daarmee tevens hun zelfredzaamheid te stimuleren. Teveel mensen daar zijn nog afhan kelijk van hulp van anderen. Om het projekt financieel mogelijk te maken heeft de Stichting Ontwikkelingssamenwerking een grote hoeveelheid rode en witte wijn van hoge kwaliteit te koop. Met de feestdagen op komst een goed idee! Tevens is een fotoreportage van het werk van Ruud Ewals te zien. Voor dit doel is Galerie Altamira op zaterdag 19, zondag 20, zaterdag 26 en zondag 27 november a.s. geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. 17 en 18 nov.20.00 uur MUSICAL 'THE SOUND OF MOTOWN', schouwburg Venray 17 t/m 20 nov. 10.00-24.00 uur KLEINDIERENTENTOONSTELLING, Tijsen, Steegsepeelweg 37, Leunen 19 nov. 14.45 uur SINTERKLAASINTOCHT, Venray 20 nov.14.00-16.00 uur SINTERKLAASINTOCHT, Leunen 20 nov. 14.30 uur 'DE NIEUWE KLEREN VAN DE KEIZER', Introdans, schouwburg Venray 22 nov.20.00 uur JOHN LANTING'S THEATER VAN DE LACH, schouwburg Venray 23 nov.20.00 uur 'DE VROUW VAN DE ZANGER', musicale komedie, schouwburg Venray 24 nov.20.00 uur 'DIE CZARDASFURSTIN', schouwburg Venray 25 nov.20.00 uur MARJOLEIN TOUW, schouwburg Venray 27 nov.KOOPZONDAG, Venray 27 nov.ST. NICOLAASWANDELTOCHT, zaal 't Anker, Merselo. Afst. 5 en 10 km starten tussen 09.00-13.00 uur; 20 km tussen 09.00-12.00 uur. Alle deelnemers ontvangen een speciale St. Nicolaasmedaille of cijfertjes en ont vangen bovendien een verrassing van St. Nicolaas 27 nov. 11.30 uur ZONDAGOCHTENDCONCERT, Drumband St. Oda m.m.v. Die Fidelen Rosenthaler in de schouwburg van Venray 27 nov.20.00 uur AMATEURTONEEL 'CRESCENDO', schouwburg Venray Expositie 75 jaar werken aan wonen Venray-Horst in het Freulekeshuus. Open woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Tot en met 4 december exposeert Joop Vassier gemengde technieken het Het Theehuis, St. Odapark. KE Op de redelijke bezochte en plezii rig verlopen jaarvergadering van 0 De Karklingels werden de bestuurs leden Tony Raedts en Roland va Soest met grote meerderheid va stemmen herkozen. Met algehei stemmen werden de statutenwi gingen aangenomen i.v.m. gedeé lijke vrijstelling vennootschapsbs lasting en de BTW-verplichting pt 1 juli 1994. De kontributie blijft ongewijzigd ƒ30,- p.p. In verband met de BTV verplichting op entreekaartjes won de entreeprijs voor de zitting aangt past naar 16,- p.p. Gezien het laai ste een reden te meer om lid te woi den van de carnavalsvereniging. Vanaf 19 nov. komen de leden va de Raad van Elf, bestuur, vorst nar de kontributie voor het seizoe 1994-1995 ophalen. Zondag 11 dec.: Afhalen kaartje zitting voor de leden; aanvang 11, uurAMC. Zondag 18 dec.: Vrije verkoos kaartjes zitting; aanvang 11.00 uu AMC. De zittingen worden gehouden vrijdag 6 en zaterdag 7 januari 199$ - De oud-prinsen van Venray, ver enigd in de 'Aid Prinse Kompeneej hebben in hun vergadering van november jl. unaniem besloten di jaar de APK Plak toe te kennen aar Piet Kienhuis. Deze plak wordt zo mogelijk jaarlijks toegekend aan een persoon, groep of organisatie, dit zich op bijzondere wijze verdienste lijk heeft gemaakt. Bij de criteria staan voorop: de humor, de levens kunst ofwel het oprecht betrokken zijn bij de mensen uit deze streek. Dat deze bijzondere onderscheiding door de heer Kienhuis dik word: verdiend moge worden afgeleid uil een indrukwekkende lijst van pro deo aktiviteiten voor met name dt Venrayse gemeenschap. Het zou in dit kader te ver voeren deze funkties te vermelden. Een aantal willen wij eruit lichten. Diverse funkties in de politiek waar van op dit moment nog aktueel is het voorzitterschap van de VVD afdeling Venray, bestuurs- en com- missielidmaatschappen van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas van 1976 tot 1990. Onder andere de draaiboeken waar de Piëlhaas tot op de dag van vandaag nog mee werkt zijn van de hand van de heer Kienhuis. Vice-voorzitter en voor zitter van de Stichting Bevordering Muziekonderwijs Venray van 1982 tot en met 1991 alsmede voorzitter en bestuurslid van het besturen overleg inzake muziekscholen en vrije academies van Limburg. Van 1985 tot 1992 voorzitter Stichting Integratie Gehandicapten Noord- Limburg. Momenteel is de heer Kienhuis nog bestuurslid van de navolgende ver enigingen en stichtingen: Stadspark Venray, Carrillon Venray, Bedrijf en Cultuur Venray e.o., Oudheidkundig Geschiedkundig Museum 'l Freulekeshuus, Raad van Toezicht Woningstichting Noord-Limburg, lokale Omroep Venray, Oranje Comité, CKI en Streek Televisie Noord-Limburg. De APK is trots dat de heer Kienhuis met zijn echtgenote de versierselen die behoren bij deze onderscheiding op 14 januari 1995 op het 'Plakkenbal' in ontvangst wil nemen. Dit feestelijk gebeuren zal plaatsvinden Partycentrum Janssen te Venray. Aanvang 19.30 uur met een aperitief en de traditionele kof fietafel. Nadere bijzonderheden en adressen voor kaartverkoop zullen u tijdig bereiken via o.a. deze krant. Het belooft in ieder geval een sfeer volle avond te worden met muziek (Hofkapel), dans en een bijzondere attraktie. De APK, de nieuwe Plakkedrager en Oud-Plakkedragers hopen u te mogen begroeten die avond. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18