Aanvragen kleinere GFT-container mogelijk Enquête over gft onder Venraynaren Private Justice in de Jera NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Nieuwe interne doorkiesnummers gemeentehuis wet milieubeheer wet ruimtelijke ordening Plannen voor Witte Vennen goedgekeurd Notariële loting t.b.v. verkoop 14 bouwkavels y Toneel in De Bonte Koe PEEL EN MAAS Donderdag 17 november1994 - Pagina iPEI Bir iij( I lev len 9' de GEMEENTEHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Fax: 04780-23425 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden informatiebalie: maandag t/m vrij dag 09.00-17.30 uur. Telefonisch: 08.00-18.00 uur. In de oneven we ken op vrijdag tot 13.00 uur. Vakbalies van Burgerzaken, Socia le Zaken, Financiën en Gemeente werken: maandag 09.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur. De afdeling Sociale Zaken heeft daarnaast een afspraken-spreek uur (tel. 23326 of 23327). Maandag 08.30-17.30 uur, dinsdag t/m don derdag 08.30-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur en vrijdag 08.30-13.00 uur (en in de even weken ook van 14.00-16.30 uur). Spreekuur leden college b. en w. Burgemeester en wethouders hou den elke maandag van 10.00-11.00 uur spreekuur. Bezoek is alleen mo gelijk na telefonische afspraak, tel. 04780-23269 (alléén vóórmiddag). Raadsvergadering Elke laatste dinsdag van de maand, aanvang 19.00 uur. Met ingang van maandag 21 november wijzigen de interne doorkiesnummers van het gemeentehuis van de gemeente Venray. Dit houdt verband met de installatie van een nieuwe tele fooncentrale dit weekeinde. Het algemene telefoonnummer van het gemeentehuis blijft onveranderd: tel. 23333. Dit is tevens het nummer van de Informatiebalie. Het faxnummer verandert wel: 23222. De nieuwe doorkiesnummers van de vakbaües worden: vakbalie Burgerzaken - tel. 23433 vakbalie Sociale Zaken - tel. 23236 of 23237 vakbalie Gemeentewerken - tel. 23536 of 23544 vakbalie Financiën - tel. 23231 Voor informatie over andere doorkiesnummers kunt u bellen met de Informatiebalie, bereik baar onder het algemene nummer 23333. In de eerste weken van december wordt bij elke laagbouwwoning in de gemeente Venray een GFT-con tainer bezorgd. Met ingang van 2 januari 1995 moet u als inwoner daarin uw organisch huishoudelijk afval, beter bekend als groente-, fruit- en tuinafval (GFT), verzame len. De GFT-containers hebben standaard een inhoud van 140 liter en blijken in de praktijk goed te vol doen. Indien u toch vindt dat u door uitzonderlijke omstandigheden vol doende heeft aan een kleinere GFT- container, met een inhoud van slechts 25 liter, kunt u de gemeente om een dergelijke container verzoe ken. Om in plaats van de gewone 140 liter-container een kleiner bakje te krijgen, dient u een speciaal formu lier aan te vragen en ingevuld terug te sturen. Op het formulier moeten persoonlijke gegevens worden inge vuld en de aanvrager moet aangeven waarom hij of zij denkt aan een klei nere GFT-container voldoende te hebben. Redenen om een kleiner exemplaar te nemen kunnen zijn een kleine behuizing, het niet hebben van een tuin of niet in staat zijn de grotere container aan de straat te zetten. Het gemeentebestuur denkt dan met name aan ouderen, gehan dicapten en eenpersoonshuishou dens. Het bezit van een compostvat is op zichzelf geen reden voor het krijgen van een kleinere GFT-con tainer. Bewoners van flats hoeven geen aanvraag in te dienen; zij krij gen in het vooijaar van 1995 auto matisch een kleine GFT-container. Het verzoek om een kleine contai ner moet vóór 1 december bij de gemeente binnen te zijn. Het gemeentebestuur gaat daarna de ver zoeken beoordelen. Uw verzoek wordt dus niet automatisch ingewil ligd. Bovendien is het niet de bedoe ling om na enkele maanden alsnog over te stappen op de 140-liter con tainer. Aanvragers moeten er tevens rekening mee houden dat ook de kleine container bij laagbouwwo- ningen slechts een keer per twee weken wordt geleegd. In het algemeen raadt de gemeente bewoners van laagbouwwoningen overigens aan om zeker te beginnen met een gewone container van 140 liter. Uit de praktijk in andere gemeenten is gebleken dat die voor een huishouden van gemiddelde samenstelling niet te groot is. Zeker wanneer het groei- en bloeiseizoen in de tuin weer is aangebroken. Blijkt de gewone GFT-container desondanks te groot, dan is het na zes maanden mogelijk het exem plaar van 140 liter om te ruilen voor een van 25 liter. De aanvraagformulieren voor een 25-liter GFT-container zijn verkrijg baar aan de Vakbalie Gemeentewerken in het gemeente huis. Ingevulde formulieren dienen ook hier geretourneerd te worden. Het volledige adres luidt: Vakbalie Gemeentewerken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Telefonisch aan vragen is ook mogelijk. U belt dan 04780-23536. Bij dit telefoonnum mer kunt u eveneens terecht voor nadere inlichtingen over dit onder werp. Een onderzoeksbureau zal de komende twee weken in opdracht van de gemeente Venray een enquê te houden onder de Venrayse bur gers over de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval. De bedoeling van de gemeente is een beeld te krijgen van de kennis en de houding van burgers met betrekking tot de in januari 1995 startende inzameling. Ook kan uit het onderzoek afgeleid worden in hoeverre de voorlichting in de voor bije maanden effectief is geweest. In de telefonische enquête worden zo'n duizend personen gepolst over vragen als: wat is gft, wat zijn de doelstellingen van de inzameling, welke inzamelmiddelen zijn er, composteert u al thuis etc. Ook wordt onderzocht in hoeverre de Venraynaren de verplichte inzame ling van gft een goede zaak vinden. De enquête ging afgelopen dinsdag van start en zal naar verwachting tot en met vrijdag 25 november duren. De burgers worden overdag gebeld en anders 's avonds tussen 18.30 en 21.00 uur. De gemeente is van plan over een half jaar een tweede enquête te hou den om een indruk te krijgen van het verloop van de inzameling in het eerste halfjaar. De gemeente wil op deze manier ook knelpunten in de inzameling opsporen en verhelpen. Wet milieubeheer. Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieuvootschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. ae fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht) Besluiten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in afwijking van de ontwerp beschikking vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben ver leend aan: 1. Zuiveringschap Limburg, Postbus 314, 6040 AH Roermond op grond van artikel 8.1 lid lb van de Wet milieubeheer voor het veranderen van de werking van de inrichting en het in werking hebben van de veran deringen voor het aanbrengen van een precipitatievoorziening bij een rioolwaterzuiveringsinstallatie gele gen aan de Metaalweg 3 te Venray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 17 novem ber tot 29 december 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werk dagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (04780-23439), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het tref fen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen. Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend ka^i voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veran deringen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heb ben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een melding is binnengekomen van: 1. Vincent van Gogh Instituut. Stationsweg 46, 5803 AC Venray voor het wijzigen van een perso- neelsrestaurant gelegen aan de Stationsweg 46 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 17 november tot 1 decem ber 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefoni sche afspraak (04780-23439"), wor den ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen. Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal cate- gorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voQr die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnenge komen van: 1. Maatschap Geerets, Klein Oirlo 12, 5981 AW Castenray voor het Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. - het plaatsen van een hekwerk op de tweede verdieping aan het Penningkruid 60 t/m 98 (even) te Venray, het uitbreiden van de woning aan het Penningkruid 88 t/m 98 (even) te Venray, het veranderen van de woning aan het Penningkruid 60, 64, 70, 74, 82, 84, 88, 90, 92 en 98 (even) te Venray, de bouw van een garage aan het Penningkruid 98 te Venray tnv Bouwbedrijf Cleven, Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; - het bouwen van een woning aan het Zevenblad 25 te Venray tnv P.A.J. Sanders, Zandbleek 52; - het vergroten van de woning aan de Menuetstraat 14 te Venray tnv B.J.W. Grootemaat, Menuetstraat 14; - het uitbreiden van de woning aan de Kamperfoelie 49 te Venray tnv W.P.J. Claessens, Kamperfoelie 49; - het bouwen van een woning en garage aan De Vlies 6 te Veulen tnv W.H.A. van Meijel, Veulenseweg 37; - het bouwen van een woning aan het Zilverschoon 18 te Venray tnv W.C.M.J. v.d. Vorle, Zilverschoon 18; - het uitbreiden van de woning aan de Hoefslag 7 te Oostrum tnv M.J.M. Arts, Hoefslag 7; - het bouwen van een woning aan de Kruisstraat 26a te Venray tnv F.H. Hofmans, Rijndijk 284 te Leiden; - het veranderen van een woning en winkel aan de Albionstraat 43 te Leunen tnv Electro De Mulder B.V., Albionstraat 43; - het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 49 te Venray tnv G.H.P. Thomassen, Serenadestraat 49; - het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 53 te Venray tnv J.G. Janssen, Serenadestraat 53; - het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 50 te Venray tnv M.H. v.d. Langenberg, Serenadestraat 50; - het bouwen van een carport aan de Serenadestraat 48 te Venray tnv P.M.C. Schmeitz, Serenadestraat 48. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toe gezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. - het bouwen van een serre aan de van toepassing worden van het Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer op een reeds opgerich te melkrundveehouderij, gelegen aan de Klein Oirlo 12 te Castenray; 2. Camping "de oude Barrier", Maasheseweg 93, 5804 AB Venray voor het uitbreiden of wijzigen van een inrichting dan wel van net ver anderen van een daarin gebezigde werkwijze, voor zover het uitbrei den, wijzigen of veranderen van werkwijze betrekking heeft op het bewaren van propaan in het kader van het Besluit opslag propaan milieubeheer, gelegen aan de Maasheseweg 93 te Venray; 3. M.J.J. Theunissen, Horsterweg 16, 5809 ES Leunen voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht akkerbouw- of tuinbouwbedrijf, gelegen aan de Horsterweg 16 te Leunen; 4. H.G.A. Pouwels, Ringweg 4, 5813 BP Ysselsteyn voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht akkerbouw- of tuinbouwbedrijf, gelegen aan de Ringweg 4 te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden inge zien van 17 november tot 1 decem ber 1994 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (vakbalie gemeentewerken). De stukken kunnen gedurende deze weken ook, na telefonische afspraak (04780-23439), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Venray, 17 november 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, chef onderafdelingjmilieubeheer Hoeveweg 6 te Venray tnv F. Coumans, Hoeveweg 6; - het bouwen van een tuinhuis aan de Stationsweg 23 te Venray tnv G.P.H. van Meijel, Swolgenseweg 8 te Broekhuizenvorst. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te verle nen. - het vergroten van een bedrijfsge bouw aan de Hansenberg 13 te Merselo tnv J.P.M. van Dijck, Hansenberg 13; - het bouwen van een woning aan het Zevenblad te Venray tnv fam. Werkman, p/a Postbus 126 te Oirschot; - het bouwen van een woning aan het Zevenschoon te Venray tnv fam. Ten Brücke, p/a Postbus 126 te Oirschot; - het veranderen van een woning aan het Penningkruid te Venray tnv Bouwbedrijf Cleven, Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; - het veranderen en vergroten van een woning aan de Herik 15 te Venray tnv P.J.M. Hanen, Herik 15; - het bouwen van een carport aan de Kloosterstraat 9 te Oostrum tnv M.M.C. Janssen, Kloosterstraat 9; - het bouwen van een carport aan de Kloosterstraat 11 te Oostrum tnv P.H.W.M. van Mil, Kloosterstraat 11; - het veranderen en vergroten van de woning aan de Prinses Irenestraat 3 te Venray tnv fam. Emonts, Prinses Irenestraat 3; - het bouwen van een woning aan het Zilverschoon te Venray tnv fam. Bertijn, Mambostraat 106; De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 november 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 17WRO) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van een vrijstellingsbepaling uit het des betreffende bestemmingsplan tijde lijk medewerking te verlenen aan de volgende bouwaanvraag. - het bouwen van een praktijkruim te aan de Aronskelk 74-78 te Venray tnv H.A.Cats, Adelbertweg 42. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 november 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden ingediend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningw et treft u onderstaand aan een .ht van de in de afgelopen weeiv burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen: - het bouwen van een serre aan de Vullingsstraat 62 te Leunen tnv L.M.H. Litjens, Vullingsstraat 62; - het renoveren van het dak en plaat sen van een dakkapel aan de Bosweg 3 te Venray tnv G.M.M. Loeffen, Bosweg 3; - het vernieuwen van de woning aan de Laagheidseweg 21 te Venray tnv J.J. van Meeteren en J.H.T. Derix, Laagheidseweg 21 - het veranderen en vernieuwen van het personeelsrestaurant aan de Stationsweg 46 te Venray tnv Vincent van Gogh Instituut, Postbus - het uitbreiden van een cafetaria en bovenwoning aan de Hoenderstraat 36 te Venray tnv G.H.M. Janssen, Hoenderstraat 36; - het bouwen van een pluimveestal PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD en eierloods aan de Meerloseweg te Oirlo tnv Zanders Pluimveebedrijven B.V., Zandhoek 13a; - het vergroten van het restaurant aan de St. Jozefweg 52 te Smakt tnv P.L.M.J. Bonants, St. Jozeflaan 52. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouw aanvragen. - het bouwen van 15 patiowoningen aan de Landweertweg te Venray tnv Smits Bouwbedrijf Someren B.V., Postbus 23 te Someren; - het bouwen van 14 appartementen aan de Landweertweg te Venray tnv Woningstichting Noord-Limburg, Postbus 210; De op de bouwaanvragen betrek king nebbende stukken liggen met ingang van 18 november 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de vakbalie gemeentewer ken. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren bij burge meester en wethouders worden ingediend. Venray, 17 november 1994 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, chef onderafdeling bouwbeheer Burgemeester en wethouders vai Venray maken ter voldoening aai het bepaalde in artikel 11 lid 6 vai de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Statei van Limburg bij besluit van november 1994 hebben goedge keurd het uitwerkingsplan van he bestemmingsplan 'De Witte Vennei e.o.'. Dit uitwerkingsplan beoogt de reali sering van een vakantiewoningen complex met camping in Oostrun mogelijk te maken. Het goedgekeurde uitwerkingsplan en de overige daarop betrekking hebbende stukken liggen mei ingang van donderdag 17 novembei 1994 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, bij de vakbalie gemeentewerken, op maan dag van 09.00 tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tol 13.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn bestaat voor belanghebbenden de gelegenheid beroep in te stellen R( tegen het besluit van gedeputeerde jrr, staten bij de Afdeling bestuursrecht- *r' spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Gravenhage. Venray, 17 november 1994 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemees ter. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Gezien het grote aantal belangstellenden wordt op maandag 19 december a.s. via notariële loting de VOLGORDE bepaald, op basis waarvan verkocht gaan worden: 6 bouwkavels, variërend in grootte van ca. 376 m2 tot ca. 464 m2, gelegen in bestemmingsplan MATTERHORNLAAN (grenzend aan plan Hardeweg). 8 bouwkavels, variërend in grootte van ca. 376 m2 tot ca. 660 m2, gelegen in bestemmingsplan ETNALAAN (grenzend aan plan Westeinde) De kavels zijn bestemd voor de bouw van 14 vrijstaande woningen in de vrije sector. Verkoopprijs ƒ190,- per m2, exclusief BTW k.k. DE bouwkavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning; mitsdien komen alleen individuele particulieren voor verkoop in aanmerking. Per persoon cq. per echtpaar/(samenwonende) partners kan slechts één kavel gekocht worden. Inschrijfformulieren en informatiepakketten zijn verkrijgbaar bij de vakbalie gemeentewerken, Raadhuisstraat 1 te Venray of telefonisch aan te vragen via telefoonnummer 04780-23372 of 23379, per 21 november a.s. gewijzigd in 04780-23544 of 23536. De vakbalie gemeentewerken is geopend op maandag van 9.00 tot 17.30 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gegadigden kunnen zich enkel via genoemde inschrijfformulieren bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk vrijdag 16 december a.s. vóór 12.00 uur. De loting zal plaatsvinden op maandag 19 december a.s. om 17.00 uur in de raad- en burgerzaal van het gemeentehuis. Spi Ca: 28( (Pc Ma Tel Wi me doe Dl' Op zaterdag 19 november speelt de formatie Private Justice voor de tweede keer in suksessie in de Jera in Ysselsteyn. Dit alles is in verband met het uitkomen van hun nieuwste cd, getiteld Masquerode. Private Justice werd enkele jaren geleden door vijf heren uit de omgeving van Einighausen opgericht, als een uit de hand gelopen grapje. Maar deze grap bleek zo suksesvol te zijn, dat men binnen de kortste keren geen weekend meer vrij had. Want vanuit het hele land kwamen reakties en aanbiedingen binnen voor optre- den.s Zoals elke band droomde ook Private Justice ervan een eigen cd uit te brengen, maar de kosten hier voor waren zo hoog dat de plannen hiervoor weer in de diepvriezer ver dwenen. Totdat er een beroep werd §edaan op mister Pinkpop (Jan meets) en de droom, met Pinkpop als co-sponsor, toch nog door kon gaan. Met een repertoire, eigen nummers en veel covers in de stijl van onder andere 'Rage against tne machine' treden ze zaterdag 19 november vanaf 20.00 uur op in de Jera. De entree bedraagt ƒ5,-. Mirad, een jongen uit Bosnië is een toneelproduktie van de SAS, de Stichting Amateurtheater Swentibold. De produktie wordt gespeeld door Jbs Prop, Maria Kapteyns en Karlo Severdijer, een vluchteling uit ex-Joegoslavië. De tekst van 'Mirad' bestaat uit korte dialogen en brief- en dagboekfragmenten. Het 50 minuten durende stuk vertelt de geschiedenis van de 14-jarige jongen Mirad. Hij komt uit Bosnië. Zijn zusje is gedood door een granaatscherf, zijn vader is opgebla zen tijdens een gedwongen tocht over een mijnenveld. Mirad's moeder is waarschijn lijk afgevoerd naar een verkrachtingskamp. Mirad vlucht naar zijn oom en tante in Sarajevo maar ook dat gaat fout. Na allerlei omzwervingen belandt hij in een opvang huis voor vluchtelingen in Nunspeet. Mirad bestaat niet. Zijn geschiedenis werd bedacht door Ad de Bont, artistiek leider van jeugdtheatergroep Wederzijds uit Amsterdam. Hij schreef het stuk om bij scholie ren begrip te kweken over de situatie van vluchtelingen in Nederland. Tot zijn eigen verbazing werd het stuk een doorslaand sukses in heel Europa. Woensdag 23 november speelt SAS deze theaterproduktie in café De Bonte Koe. De voorstelling begint om 20.30 uur. Tijdens de voorstelling is De Bonte Koe voor ander publiek gesloten. De entree bedraagt ƒ5,- p.p.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 16