A Dit weekeinde opening vastelaovesseizoen Watjang?!? Subjagator in OJC Iduna Prijsuitreiking 8 ballon wedstrijd kermis Seth Gaaikema op dinsdag 15 november in de schouwburg "1 Muzikaal koffieconcert in de Muziekschool Venray Sequoyah in OJC Eetfestijn in Gryphus Wereldwinkel Venray met tuin(tjc) Ruilbeurs in De Bonte Koe Kaarten in wijkgebouw Den Hoender Welfare Merselo 'Glim- en grimlachjes' Veiling en vlooienmarkt in Veulen Bibliotheek nieuws Geslaagd Dansen in de Wis W.A.O. VAN SOEST Jong geleerd, oud gedaan! Speelgoed o.a. uit Sri-Lanka em qoEDEZMK 'agr pEEL EN MAAS Donderdag 10 november1994 - Pagina 3 Zaterdag 12 nov. zal de viermans formatie Sequoyah het podium van OJC Watjang in Oirlo betreden. Deze band, die zijn oorsprong in Bergeyk vindt, zal dan zijn best doen om de zaal op zijn kop te zet ten. Dat ze daarmee niet zoveel moeite hebben is wel gebleken uit eerdere optredens. Het repertoire van Sequoyah is links en recnts beïnvloed door bekende en onbekende personen, hun muziek soort is moeilijk te omschrijven maar voor wie het graag wil weten neigt het naar subrock en southern gitaarrock. Dat ze de nodige indruk maken is wel duidelijk o.a. door zeer goede referenties van Aardschok en Stichting Brabant Pop. Sequoyah, afkomstig uit het Indiaans, weet een spetterende live- act op de planken te zetten en staat garant voor een avond muziek van het hoogste niveau. Iedereen die dit wil meemaken kan terecht in OJC Watjang?!? in Oirlo. De zaal is open om 20.00 uur, de entree is ƒ5,- en het feest begint om 21.30 uur. 0p vrijdag 11 nov. zal Subjugator haar klanken ten gehore brengen in OJC Iduna. Subjugator is ontstaan in 1991, toen twee gitaristen en een zanger beslo ten om gezamenlijk ongeorganiseer de geluiden te fabriceren. Dit heb ben ze ongeveer een half jaar volgehouden met allerlei ledenwis selingen tussendoor, waarna beslo ten werd dat iedereen toch maar op muziekles moest. Dit leidde begin 1992 tot een nieuwe, serieuze start voor de band. Ook hierna deden zich enkele persoonswisselingen voor en nu heeft de band als bezet ting: Thijs zang, Frank gitaar, Dennis gitaar, Joep basgitaar en Tom drums. In deze samenstelling speelden zij verschillende zalen in Noord-Limburg onder de planken met covers van o.a. Metallica, Antrax, Ramones, Nirvana, Biohazard en nog een aantal bands die van herrie maken een beroep hebben weten te maken. Vrijdag gaan om 20.00 uur de deu ren open en is iedereen welkom fetuige te zijn van deze wilde jonge onden. Tot dan! Afgelopen maandag reikte in het gemeentehuis wethouder Kersten de prijzen uit van de ballonwed- strjjd die vrijdag 5 augustus werd gehouden bij de opening van Venrayse kermis. De jeugdige prijswinnaars waren uitgenodigd door kermismedewerk- ster Ineke Gommers. Die zorgde eerst voor een glaasje fris met een soes. Voor de ouders was er koffie met vlaai. Daarna begon de echte overhandiging van de prijzen. Dit jaar waren er vijf kinderen die een prijs in ontvangst mochten nemen. Dat komt doordat er veel meer kaartjes van gelande ballonnen wer den ontvangen dan het jaar ervoor. Ongeveer 60 kaartjes werden door de vinders opgestuurd naar het gemeentehuis. Ze kwamen uit oos telijke richting, de verst gekomen ballonnen landden allemaal in Duitsland. Uiteindelijk kwam de ballon van Willemijn Derkx uit Maashees het verst. Pas in Lüchow, ongeveer 360 km van Venray, kwam de ballon neer. Dat betekent voor de tienjarige Willemijn een rugzak plus een CD- bon, beschikbaar gesteld door de gezamenlijke kermis-exp>loitanten. De ballon van de zevenjarige Jeffrey Naija uit de Handelstraat in Venray kwam in Heeslingen terecht, ver genoeg voor de tweede plaats. De prijs, een Lego-piratenset, zal Jeffrey plezier doen, want Lego is z'n hobby. De derde prijs was voor Demi Hageman (2) uit Venray. Haar ballon landde in Walsrode en ze ont ving een pop en een kleurboek van haar favorieten, Bert en Ernie. De vindplaats van de ballon van Maaike Tijmensen uit Venray was Asendorf. De rugzak van Ernie en Bert komt zeker van pas, want Maaike zit pas in groep 1 van basisschool de Bongerd. De wind dreef de Marcel Staaks' ballon tot in Neuenkirchen. Goed voor een mooie tractor met huifkar voor tweejarige Marcel uit Venray. Onder de titel 'Den Wraack Van Brueghel' vindt er op zaterdag 19 november een Middeleeuws eetfes tijn plaats in jongerencentrum Giyphus te Vierlingsbeek. Voor deze gelegenheid wordt Gryphus omge toverd tot een Middeleeuwse her berg, draven er minstrelen op en bereidt de waard een heus feest maal. Mensen die aan dit eetfestijn deel willen nemen worden verzocht kaar ten a ƒ10,- voor 16 december te kopen bij Gryphus aan de Grotestraat 18a te vierlingsbeek. Dit weekeinde is het weer zover. Vrydag de elfde van de elfde gaat officieel het vastelaovesseizoen weer van 'start. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas en de andere verenigingen in Venray zijn dit weekeinde dan ook weer aktief om een goede start te maken. Vrijdagavond zal De Piëlhaas d'n elfde van d'n elfde starten op het schouwburgplein. Daarbij zijn diverse joekskapellen aanwezig evenals Vorst Hub, Prins Tenny, de Raad van Elf en het Piëlhaasbestuur. Bij het Karei Wijnen monument, op de hoek met de Merseloseweg, zal om 11 minuten over acht een cere monie gehouden worden. Na de openingstoespraak van de voorzitter zal onder de klanken van het Limburgs volkslied de Piëlhaasvlag gehesen worden. Na het spelen van net Limburgs volkslied zal Schutterij 't Zandakker elf salut- schoten afvuren. Tenslotte zal aan het einde van de ceremonie het "Rooy mien dorp ien de Piël". Tijdens deze ceremonie zal ook de boerebruiloftfamilie voor het nieu we seizoen zich presenteren. De organisatie van de boerebruiloft is dit jaar in handen van de gemeente Venray. Vervolgens zal het hele gezelschap in optocht naar De Volle Maan ver trekken alwaar de ledenvergadering om 20.55 uur aan zal vangen. De eerste zaterdag na 11 november staat traditioneel in het teken van het Vorstenraadsbal. De Vorstenraad is een overlegorgaan waarbij nagenoeg alle Venrayse carnavalsverenigingen betrokken zijn. Eens per jaar komen de vorsten, prinsen en raad van elf van alle verenigingen bij elkaar voor een gezellige avond met veel humo ristische toespraken van de diverse vorsten. Dit jaar wordt het vorsten raadsbal gehouden in Veulen. CD Zondagmiddag om 14.11 uur is het weer Hazepaepertijd. In de foyer van de schouwburg vindt dan de officiële presentatie van de raad van elf van De Piëlhaas plaats. Voor het eerst zullen de vier vastela- ovesliedjes van De Piëlhaas op een mini cd te verkrijgen zijn. De diver se artiesten zullen de liedjes van de cd "live" ten gehore brengen. De CD gaat overigens ƒ12,50 kosten. Verder wordt deze middag ingevuld Seth Gaaikema speelde met veel sukses in het seizoen 93-94 zijn one-man-show 'De wereld is stapel gek, nou wij nog'. Publiek en pers waren unaniem enthousiast. Dit pro gramma is in het najaar van 1994 geprolongeerd. De conférences zijn wel sterk aangepast aan de aktuali- teit. Vandaar dus: 'De tweede ronde'. De enthousiaste landelijke pers reageerde als volgt: Volkskrant: 'Gaaikema zwiept er een conférence uit van drie kwartier, waarvan elke cabaretliefhebber het wit om de neus krijgt van opwin ding. Een conférence waar de aktu- aliteit van afdruipt... Scherp, geestig en raak... een geestige, felle Gaaikema! Het Parool: 'Seth is brutaler... als een volleerd stand-up comedian knalt hij de ene na de andere one liner de zaal in'. Trouw: 'Seth Gaaikema verrast met nieuw programma... geraffineerde verhaalstruktuur... verrassend nieuw'. NRC/Handelsblad: 'Sneller, gedurf der en losser'. De Telegraaf: 'Seth Gaaikema windt zich oprecht op'. Algemeen Dagblad: 'Gaaikema stapt uit eigen schaduw'. Haagsche Courant: 'fel, intens en bewonderenswaardig authentiek', (foto: Bert Nienhuis) Houten speelgoed en Afrikaanse sierpoppen Wereldwinkel Venray verkoopt hou ten speelgoed dat ingekocht is bij Hasla en Fair Trade (voorheen SOS Wereldhandel). Stichting Hasla is een organisatie die de aandacht richt op Sri Lanka in zijn algemeenheid en hulpprojekten in het bijzonder. Dit probeert zij te bereiken door ver koop van de produkten bij festivitei ten en door middel van huisverkoop. De producenten worden hiermee rechtstreeks gesteund. Een projekt is opgestart op het Dr. Reijntjes insti tuut in Sri Lanka. Jongeren van dit doveninstituut wordt de beginselen van het houtbewerken geleerd. De opbrengsten van de verkoop worden deels gebruikt voor de ont wikkeling van nieuwe produkten en deels voor het ondersteunen van hulpprojekten. Het speelgoed uit Sri Lanka is van hoge kwaliteit en de verf die er voor wordt gebruikt is kindvriendelijk en niet giftig. Het speelgoed dat Hasla uit Sri Lanka importeert wordt gekenmerkt door vrolijke kleuren Fair Trade importeert houten speel goed bij de organisatie Toyin uit India. Toyin komt op voor de belan gen van de houtbewerkers. Deze zijn vaak met handen en voeten gebonden aan hun baas en kunnen nun schulden niet afbetalen. De leden van Toyin leren een produkt van begin tot eind te maken, dit in tegenstelling tot andere houtbewer kers die maar een onderdeel van het vak leren. Er wordt bij de houtbe werking voor speelgoed uitsluitend gebruik gemaakt van gecultiveerd nout. Zo gebruiken de houtbewer kers van Toyin 2,5% van de omge hakte bomen in hun regio, een laag percentage. De huidige overexploi tatie van hout voor industriële pro dukten en de goedkope uitvoer van ruw hout zijn veel schadelijker voor het milieu dan het gebruik van hout door ambachtslieden. Houten speel goed is dus wel verantwoord! Naast houten speelgoed verkoopt de Wereldwinkel sinds kort sierpoppen uit Kameroen. Door de produktie van deze sierpoppen krijgen Afrikaanse vrouwen de gelegenheid een betere toekomst voor zichzelf te bouwen. De verkoop van deze sier- of gelukspoppen sluit dan ook per- fekt aan bij het idee van de Wereldwinkel: geen ontwikkelings samenwerking, maar eerlijke han del! TimrccvuM* rttfceiuiniriiif iiMcrict Vlak voor Sinterklaas op zaterdag 26 november organiseert café De Bonte Koe een ruilbeurs voor pla ten, cd's en stripboeken. Eenieder die uitgekeken is op zijn/haar strip boeken of die graag andere cd's of platen zou willen hebben als welke hij zelf in bezit heeft, heeft tijdens deze middag de mogelijkheid te rui len. Uiteraard heb je op deze ruilbeurs ook volop de mogelijkheid om als nog een cadeautje te vinden voor de komende feestdagen. Het idee van deze ruilbeurs is afkomstig van enkele muzieklief hebbers die vaak met elkaar hun kennis van de muziek uitwisselen. Waarom alles nieuw kopen als een ander misschien wil ruilen' was hun gedachtengang. Zaterdag 26 november, vanaf 13.30 uur tot 18.00 uur kun je gratis je kol- lektie uitstallen in De Bonte Koe, je platen, cd's of stripboeken. Het kaartconcours begint op don derdag 24 november en de volgende donderdagen 2, 8, 15 en 22 decem ber. Van de vijf donderdagen mag er een gemist worden in de puntentel ling. Inschrijfgeld voor alle avonden te samen ƒ7,50. Het jokeren, rikken en kruisjassen begint telkens om 20.00 uur. Tot ziens op St. Ursulastraat 2. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Op zondag 13 november organise ren de ouderen uit Merselo een expositie en verkoop in het gemeen schapshuis te Merselo. Deze manifestatie vindt plaats tus sen 13.30 en 16.00 uur. De te expo seren werkstukken bestaan vooral uit handwerkjes die ze zelf hebben gemaakt. Tevens zullen er diverse hobbyisten demonstraties geven o.a. pottenbak ken, poppen- en sieraden maken. Er is ook een loterij en de toegang is gratis. De gehele opbrengst komt ten goede van het Rode Kruis afdeling Venray. met de uitreiking van de Wakkere Piëlhaas en de "verenigingsmedail les". Zoals wij vorige week reeds mededeelden, wordt de Wakkere Piëlhaas uitgereikt aan Stef Peeters, organisator van o.a. de Kennedymars. De verenigingsmedailles zijn dit jaar voor de heren T. Linssen, H. Hermans, C. Roodnat, G. Willems en W. Stappers. Ook wordt deze middag de culturele herinneringsplaquette uitgereikt. Deze plaquette gaat jaarlijks naar een jubilerende joekskapel. Dit jaar is dat de joekskapel Zuutjes An. Collegium Vocale concerteert in Theehuis Collegium Vocale Venray verzorgt zondag 13 nov. voor de eerste keer een middagconcert in het Theehuis, St. Odapark te Venray. Het is ook het eerste openbare optreden o.l.v. Marca Kusters, die sinds september jl. dirigente van het kamerkoor is. Het programma omvat twee the ma's. Voor de pauze 'De Liefde' In liederen en gedichten komen alle facetten aan bod: verliefdheid, trouw, bedrog, afscheid. Vele com ponisten, vooral uit de 16e eeuw (o.a. Waelrant, Belle, Arbeau, del Encina) hebben de liefde 'bezon gen'. Na de pauze een vrolijk programma rond 'Dieren, te land, ter zee en in de lucht'. Hierin zijn meer heden daagse componisten te beluisteren (o.a. Dresden, Hindemith, Joosen, Vogel). Marca Kusters, geboren in 1954 in Helden-Panningen, stamt uit een zeer muzikale familie. Na aanvanke lijk hoofdvak piano gestudeerd te hebben overwon de liefde voor de direktie. De koordirektie-opleiding werd gevolgd aan het conservatori um te Maastricht bij Jos Besselink, en de orkestdirektie-opleiding bij Anton Kersjes en Jan Stulen Beide studies werden met sukses in 1991 en 1992 afgerond. Aanvang van het concert is 15.00 uur. Toegangsprijs ƒ10.- De nieuwe dirigente van het Collegium Vocale Venray, Marca Kusters. De traditionele vlooienmarkt in Veulen wordt dit jaar op zondag 20 november gehouden. Op deze van oudsher eerste en bekendste spullenmarkt van Noord- Limburg is van alles te koop. Allerhande goederen zijn van hein de en verre bijeengebracht en liggen breed uitgestald op tafels met prij zen vanaf ƒ0,25. Voor elk wat wils. Ook is er een echte ouderwetse vei ling waar een heuse veilingmeester bij opbod veilt. Iedere bezoeker krijgt bij binnen komst een gratis lot en aingt mee naar een levensmiddelenmand t.w.v. ƒ75,-. De loting vindt na de veiling Wilt u een gezellige middag, kom dan zondag 20 november naar Veulen. De toegang is gratis. Aanvang 13.00 uur. Verkoop bij opbod aanvang 13.30 uur. Einde markt 17.00 uur. Waar? Café-zaal Het Veulen, Veulenseweg 49. Een keuze uit de nieuwe aanwinsten van de romans. Aidoo, Ama Ata: Keuzes: een lief desroman. Een Ghanese vrouw kiest welbewust voor de positie van twee de vrouw in een polygaam huwelijk. Harvey, John: Kind vermist. De verdwijning van twee kleine meisjes zet het hele politie-apparaat van een Engelse stad in beweging. KeTlerman, Jonathan: Gesmoord. Een kinderpsycholoog probeert samen met een goede vriend, die rechercheur is, de rode draad te vin den in een reeks verdachte ongeval len. Luard, Nicholas: Yeti. Een Engels meisje verdwijnt tijdens een expedi tie in de Himalaya en leeft enige tijd tussen de Verschrikkelijke Sneeuwmannen. Salk, Mary Jane: Als een gesluierd vuur. Een jonge Amerikaanse wordt verliefd op de erfprins van een oos ters staatje, maar wordt door zijn volk niet geaccepteerd. Siddons, Anne Rivers: Op zand gebouwd. Vele jaren nadat een vrouw haar jeugdliefde is kwijtge raakt aan een rijke vriendin, krijgt ze van haar een uitnodiging voor een studentenreünie. Yglesias, Rafael: Fearless. Een man probeert het trauma van een vliegtuigramp te verwerken. Zwitserse Tegelkackels Antiek in Ciken en grenen Gopie Antiek geloogd grenen Cet- en Salontafels Stoelen Kasten 1Dressoirs en Gommodes Slaapkamers Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Kt t Wessing Binnenverlickting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 86 5807 AG Oostrum-Venray tel. 0^780-8^6180361 Open di. t/m do. 13.30-17.30 uur vrij. 1330-21 00 uur za. 9.00-16.00 uur Personenauto gestolen Zondagavond werd tussen 20.00 en 21.30 uur een op de parkeerplaats aan de Kempweg geparkeerde groene Lancia personenauto van een 31-; jarige Venraynaar gestolen. De auto!, had een waarde van ruim 60.000 gul den. Filevorming op de Wanssumseweg Dinsdagmorgen kreeg een vracht auto een lekke band op de Wanssum seweg. Omdat die auto op de rijbaan bleef staan moest het verkeer over de andere rijbaan worden geleid. Daar door ontstond er een filevorming. De politie wist gedurende ongeveer een uur het verkeer in goede banen te leiden waardoor wel vertraging ontstond, maar zich geen ongeluk ken voordeden. Roland Vlemmings uit Venray is aan de TU Eindhoven geslaagd voor de studie informatica. Maandag 14 november is er weer een gezellig 50+-bal in gemeen schapshuis de Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven, en J. Wittgen: Za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 83558 Zo: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: Za: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Zo: J. DE VOCHT Henseniusstraat 13A, Tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: Dr. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde dat abij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN SLODA Passage 1, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST - VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 NNerbdWinkel Wereldwinkel Venray Kom eens Wereldwinkelen Henseniusstraat 3a A.s. zondag, 13 november, verzor gen Anita Bijvoet (mezzo-sopraan) en Elene Martov (piano) weer een liederenconcert in de aula vande Muziekschool te Venray. Dit duo heeft al vaker met sukses in Venray opgetreden en Anita Biivoet is inmiddels geen onbekende meer. Pas verzorgde ze nog een zeer indrukwekkend optreden tijdens de bevrijdingsfeesten van Overloon. Ook deze keer brengt het duo een programma van voornamelijk Duitse en Russische liederen uit de romantiek. De aanvang is 11.30 uur en de entree is 10,-.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3