1 Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum Handwerktentoonstelling Leunen Peuterspeelzaal 'De Blokkendoos' in Landweert opent nieuwe ruimte PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81276; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor Harrie Messemaeckers; ouders Neeteson- Custers; ouders Geurtjens- Vermazeren; Nol Broers. 19.00 H. Mis als jrd. Toon Pelzer; jrd. ouders Van Vegchel-Muysers; Leo Hellegers (kinderen Jac Hellegers); ouders Arts-Dommeck en zoon Jan; Chris SMits; jrd. Peter Muysers; jrd. echtpaar Smits-Verstappen, zoon Wil en kleinzoon Marcel; Hub Weiten (koll); Wim Fleurkens (koll). Zondag: J3e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; Til Janssen-Pelzer; ouders Kessel en zonen Jan en Teng; To Jansen- Hermans (koll); overl. echtel. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Cor van Geffen (koll). 11.00 Feestelijke H. Mis, opgeluisterd door jongerenkoor Parnasse uit Heer-Maastricht; voor Cor Janssen- Maria Clephas-Rutten; ouders Voesten-Michels; Harrie van Hoof (koll); om Gods rijkste zegen voor een moeder en haar gezin (bij 40e veij.). Maandag: 9.00 H. Mis voor overl. ouders Kersten-Daniels en overl. kinderen; overl. ouders Van Soest- Swinkels; Theo van Soest en tante Marie. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor Mathieu Arts en overl. fam. Piet Geurts (koll); overl. fam. V.d. Berg- Paulussen; overl. fam. Weijs- Houben. Woensdag: 9.00 H. Mis voor mevr. H. Janssen-Hilberts (fam. Nijs); Antoon Claessens en Hendrika Jenniskens. Donderdag: H. Elisabeth van Hongarije. 9.00 H. Mis voor Dora Theeuwen-Welbers. Vrijdag: 9.00 H. Mis om wijsheid en kracht voor onze bisschoppen. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: Ties en Sanne Koopmans en Judith Janssen en Jacomyn Jeuken; lektor: W. Bistervels; zo 11.00: Daisy Straetmann en Joost Bovee en Leon Arets en Richelle Wetzels; lektor: G. de Groot. Akolieten: zo 9.30: Wilbert van Ham en Peter Harrewijn. N.B.: De H. Mis van zondag 13 nov. 11.00 uur wordt opgeluisterd door jongerenkoor Parnasse uit Heer- Maastricht; een jongerenkoor met een verrassend, heel eigen geluid, zeer de moeite waard! Een suggestie aan andere jongerenkoren wellicht hoe hun repertoire ook opgebouwd zou kunnen worden! Van harte aan bevolen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. van Loenen; lektof: F. Blom. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. van Loenen; lektor: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Leesgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor vrijdagmorgen 10.30 uur. Dit weekend extra kollekte voor geluidsinstallatie. Zaterdag: 16.00 Doopsel Marijn Jansbeken, Foxtrotstraat 5. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Overl. fam. Janssen-Krijns; overl. ouders Vollenberg Aerts; pastoor Kemmere; jrg. Jan Peters; overl. ouders Raemakers; Piet Koenen. Zondag: 8.30 Voor de parochie. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Wilhelmina Vercoulen-Keijsers; overl. ouders Jansen-Wolbertus. 12.00 Doopsel Sem Geurts, Melchiorhof 29. Maandag: 19.00 Fam. Peters-Arts; Teng Verschuuren. Dinsdag: 19.00 Toon Jeuken; overl. fam. Nijsen-Coolen; overl. Luc Reynja. Woensdag: 19.00 Johanna Huberta Lamers en fam. Donderdag: 19.00 Pater Florentius Lucassen en fam. Vrijdag: 19.00 Fam. Art-Janssen; Hubertus Roosen (koll); jgt. Herman Jaegers. Vredeskerk Zaterdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 8.00 T.e.v. het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00- 18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 33e Zondag door het jaar; toediening van het H. Vormsel door deken Coenen aan de leerlingen van de basisscholen Coninxhof en de Kemp. Zang door het jongerenkoor Chrisko; voor overl. ram. Delauw- Thijssen; Doortje van Waaijenburg- Thuijls; tot bijz. int. (V); tot bijz. int. (S). Zondag: 33e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie; Leo Cortenbach en Cor Janssen. 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; voor overl. fam. Van Rossum-Janssen; Toon Gooren (koll); tot bijz. int. (S); tot bijz. int. (K). Maandag: 8.00 Jgt. Bert en Door Kleuskens-Kusters. Dinsdag: H. Albertus de Grote, bisschop en kerkleraar. 19.00 Teng en Marie Linders en overl. ouders Linders-Kappel; overl. ouders Cremers-van Bree. Woensdag: H. Margarita van Schotland. 19.00 Teng en Marie Linders en overl. ouders Linders- Kappel/ overl. ouders Cremers-van Bree. Donderdag: H. Elisabeth van Hongarije. 19.00Overl. fam. Leijtcn-Meulendijks. Vrijdag: Kerkwijding van de basilieken van de HH. Apostelen Petrus en Paulus. 19.00 Jan v.d. Laar (kolf). Mededeling: Zoals u misschien bekend is eind augustus de bliksem ingeslagen in de toren van de kerk en heeft daar het carillon inclusief de luiklokken tot zwijgen gebracht. Dit carillon valt niet onder de alge mene verzekering van de kerk. Het kerkbestuur heeft nu na alle moge lijkheden onderzocht te hebben het herstel van dit carillon, dat toch als onderdeel van de Vredeskerk als monument voor geheel Venray geldt, uit eigen middelen te laten uitvoeren. De opdracht hiertoe is inmiddels verstrekt, maar het kerk bestuur verzoekt om een ruime bij drage van onze parochianen en van de gemeenschap in Venray, daar het hier om een bedrag van meer dan ƒ10.000,- gaat. De juiste schade kan pas vastgesteld worden als alle klok ken gedemonteerd zijn. Dit komende weekend zal er dan ook een deurkollekte voor dit doel zijn, ook kunnen bedragen onder couvert afgegeven worden aan de pastorie of worden overgemaakt op de bankrekening van het kerkbe stuur nr. 15.39.08.173 of haar post girorekening 10.30.120. Moge mede door uw edelmoedigheid binnen afzienbare tijd onze klokjes op hun manier weer de Blijde Boodschap van Christus doen horen! Overschrijvingen op een van de rekeningen van het kerkbestuur gaarne onder vermelding van 'Carillon'. Bij voorbaat onze harte lijke dank. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Ceciliaviering Harmonie; gest. jrd. Piet Camps en Johanna Goossens; Johan Camps; overl. ouders Camps-Jeuken en Peter; overl. ouders Van Soest-van Veghel; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Harmonie). Zondag: 8.30 Overl. ouders Jans- Verheggen. 10.00 Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie (Herenkoor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. (fam. Panhuissen); Jan Kessels en overl. fam. Dinsdag: 9.00 Voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen. Woensdag: 9.00 Donderdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met rozenkransgebed). Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Maud Lepsi, Maud Kessels, Lieke ten Brummelhuis, Loes Kessels; zo. 8.30 Emil Moure, Wim Clephas, Roel van Haeren, Noud v.d. Mortel/ 10.00 Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Laura Op den Camp, Suzan Nellen. Attentie: Gezinsmis is op 26 nov., thema: Advent-Verwachting. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Gerrit Bastiaans (ver jaardag); overl. ouders Loonen- Raymakers; overl. ouders Van Heesch-Cox en Lemmen; Jan en Mie Classens-Volleberg; Sjang Direks; jrd. Wim van Rhee en Peter van Rhee. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerardus Classens, Henrica Hellegers en broeder Cletus; patêr V.d. Sterren; Antoon Maessen; overl. ouders Heseri- Heijligers en hun kinderen Harrie en Annie; overl. ouders Tielen- Verstappen; Thei Classens; Bernard v.d. Sterren en Henrica Smits en Petronella Litjens; overl. van de fam. Stevens-Steeghs; t.e.v. H. Machutus (H). Woensdag: 14.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus van Ouderenvereniging H. Machutus. Vrijdag: 9.00 H. Mis H. Mis t.e.v. H. Machutus. Weekend 19 en 20 nov. Feest van de H. Machutus. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Martinus Kuijpers; jrd. Piet Keijsers; overl. ouders Smits-Friesen; Jan Jakobs; jrd. overl. ouders Strijbos-Duijkers en voor Riek Strijbos-van Dommelen; Leen Emonts; Harrie Pingen; Martien Maes. Woensdag: 9.00 O.L.Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za 19.00: za 19.00: Thijs, Peggie en Rianne. Parochie Leunen 33e Zondag door het jaar. Zaterdag: 10.00 Lsm. Mathijs van Kempen en Johanna Lochtens; Antoon Voermans, echtgen. en zoon Antoon; Wim Bouten; Grad Koonings en Leida Koonings- Hermans; weekd. Piet Bots (5); jrg. Harrie Corenlissen; lsm. Teng Houben (buurt). Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; Martinus Heesen; Willem Jenniskens en Wilhelmina Jenniskens-Martens; jrd. Harrie Reintjes en overl. fam. 11.15 Lsm. Bert Custers; mndd. Herman van Leipsig en Marie van Leipsig- Wilms en zoon Frans; mndd. Piet de Louw. 15.00 Doopviering Roel Timmermans. Maandag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; mndd. Henrik Philipscn en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Thei Heidens. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. ouders Croijmans-Peeters en Martin Groijmans. Donderdag: H. Elisabeth van Hongarije. 19.00 Gest. jrd. Hendrik van Soest, echtgen. en dochter Lena. Vrijdag: 19.00 Lsm. Geert Gommans (vrienden); gest. jrd. Johannes Voermans en Petronella Voermans-v.d. Berg. Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens; zo: 10.00 Sanneke v.d. Oetelaar en Inge Smits; 11.15 Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg; ma t/m vr: 19.00 Renee Timmermans en Susanne Jenniskens. Lektoren: za 19.00: Goen Reintjes; zo: 11.15 Lies van Bavel. Gedoopt: Romy Kunen, Vicarieweg 50. Huwelijksafk.: Matheu Loeffen uit Someren en Anita van Ooi uit onze parochie (3e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: Bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het gemeen schapshuis de Gelderkoel is er om 19.30 een H. Mis voor de levenden en overleden parochianen van de gemeenschap Heide; Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; Piet v. Kempen (koll); Maria Heesen-v. Soest (koll). Misa.: Gemma en Sanne. Zondag: 9.30 Geen H. Mis. Donderdag: Gedachtenis van de H. Eilsabeth van Hongarije. 9.00 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen 33e Zondag door het jaar Zaterdag: 19.00 Hgm. asl mndd. Piet Spreeuwenberg; broeder Servatius en broeder Jozue Nabuurs. Zondag: 10.30 Hgm. jgt. Jacobus Geurts, Wilhelmina Croymans en Peter Antoon Geurts; jgt. Gerardus Houben en echtgen.; Gerard Geelen. 15.00 PI. Hgm. b.g.v. 60-jarig huw. Mathieu Derks en Agnes Aarts. Maandag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de voor de overledenen. Woensdag: 8.00 Geen H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de Hermanus Thissen en overl. fam. Thissen-Hendriks. Vrijdag: H. Mis voor overl. ouders Heldens-Driessen en zoons. Akolieten: za: Ruud Bexkens, Marcel Vermulst en Richard Classens. Misdienaars: zo: Roy Smets en Monique Classens. Parochie Ysselsteyn 33e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Toon en Jan Janssen (ThielenV Zondag: 9.30 (Vaste Gregoriaanse gezangen); jrd. H. Philipsen; jrd. S. Lemmens en echtgen.; 11.15 Echtgen. Dijkhuizen-Camps. Maandag: 19.00 Jrd. Martinus Hubers en echtgen. Dinsdag: 19.30 Uit dankbaarheid 60 jaar LVB; jrd. Janus Jespers. Woensdag: 19.00 W. Smeets; ouders Van Well-Thoonen en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Jacq. Janssen en overl. fam. Misdienaarsbeurten: za 19.00: M. Spreeuwenberg en M. Verheijen; zo: 9.30 M. Peters en I. Poels; 11.15 M. Arts en H. v.d Hoff; ma: I. Poels en N. Pouwels; di: S. Ewals en K. Jaspers; wo en vr: W. Verheijen en De Scheepens. Spreuk van de week: 'Als je vrese lijk tobt over je ellende heb je dub bele ellende!' (Defoe). Doopschema: (december) Op de zondagen 4 en 18 dec. en kan in onzeker, r, k het Heilig Doopsel wor den toegendiend. Maak tijdig een afspraak. Op deze foto van omstreeks 191 stellen enkele leden van de in 19( opgerichtte postduivenverenigii De Zwaluw zich aan u voor. Het zi v.l.n.r. Bertus Keijzers, Sra Janssen, Janus van Meel, Sj Vermeulen, Harrie van de Heuveli Engelbert Vermeulen. Zittend: Eduard Arts en Toe Vermeulen. Zij poseren hier voor hun clublokj bij Verstralen aan de Eindstraat, 1 gelegenheid van het behalen van q eerste prijs bij de wedstrijdvlucht De winnende duif wordt hier m enige trots getoond door Sj Vermeulen. Jan v.d. Putten Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Ben van Meyel (buurt). Misd.: Danny Wiliems en Roy Stevens. Zondag: 10.00 Hoogmis Opa en oma Tijssen-Thijssen (fam. Kusters- Vogelsangs). Misd.: Kristel Poels en Yvonne Koppes. Dinsdag: 8.30 Grad Bongers; Tien de Rijk. Woensdag: 19.00 Jaak Hendriks (bejaarden); jgt. Henr. van Meyel en Gertrudis Poels. Vrijdag: 8.30 Lev. en overl. fam. Janssen-Pubben; Tien de Rijk; Wim Michels (koll). Kerk poetsen: mevr. Janssen en mevr. Arts-Gielen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Nabuurs v.d. Broek; t.i.v. de jagerskombinatie. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: 19.00 Voor vrede. Misdienaars: za: Roel en Anita; zo: Nicole en Grard. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor ouders Leo Wijnhoven en Anna Wijnhoven-Peters; fam. V.d. Brandt- vervoort; uit dankbaarheid; vader en moeder V.d. Winkel-Geurts en voor alle zieken. Zondag: Te Holthees geen viering. 10.00 Hoogmis (gezinsviering); Margriet Theunissen; ouders Janssen-Versteegen; overl. fam. Noyens en voor alle overl. van het rektoraat. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; vader en moeder Bastiaasn en fam.; ouders Peussens-Spauwen; rector Christiaan Heijnen en voor alle zieken. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 13 novemberzal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, ds.I. den Ouden-Ligtelein uit Venlo voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. In deze dienst wordt de Maaltijd van de Heer gevierd. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema De wonderen van Gods schepping waarderen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Oecumenische basisgroep Aanstaande zondag 13 november is er eenwoorddienst van de oecu menische basisgrop Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van deze woorddienst is: gezonden om te genezen, genezen om gezonden te worden. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemevendie'ns. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist Clapvaercn 4, Horst, tel./fax 04709-87786. Diensten: D.V. zondag 13 novem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: dhr. L. v.d. Sluijs, Veenendaal. Zondags tijdens de middagdienst is er kinderoppas. Na de middagdienst, tijdens de zon dagsschool is er gezamenlijk koffie drinken. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 tot ca. 20 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen! Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag 10 nov.. aan vang 20.00 uur. Thema: Op wie lijk ik...? In de pauze is er koffiedrinken. Iedereen is welkom. Snorfiets werd getrokken De politie kreeg de ongewone melding dat een personenauto op het rijwielpad langs de Maasheseweg reed en dat daar achter met een touw een snorfiets werd voortgetrokken. De politie trof die personenauto in derdaad aan. Die werd bestuurd door de zoon van de 44-jarige vader die op de snorfiets reed. Zij verklaarden te genover de politie dat de bromfiets niet aan de 'praat' was te krijgen. Daarom had de vader de zoon opge beld en was het idee geboren om de snorfiets maar naar huis te slepen. De politie dacht daar anders over en honoreerde dat idee met een boete van 100 gulden. elke week nieuws De verschillende woordvoerders van de frakties in de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum hadden nog al wat vragen met betrekking tot het enige agendapunt van de vorige week gehouden raadsverga dering. De invoering van net gescheiden ophalen van groene-, fruit- en tuinafval. Eerder had de raad al besluiten genomen over de invoering zelf en de bijbehorende tarieven. Nu de invoering 1 december a.s. een feit wordt, moet de raad geld beschik baar stellen voor de aanschaf van minicontainers, voor de voorlichting aan de inwoners en de tegemoetko ming aan de inwoners voor de aan schaf van een compostvat. Voor dat laatste stelde het college voor om een subsidie te geven van ƒ35,- per vat, zodat de inwoners dan zelf nog maar 25 gulden hoeven te betalen. VOORLICHTING Alle drie de frakties vroegen aan het college om goede voorlichting te geven. Ook nu was gebleken dat de A.s. zondag 13 november organiseert de handwerkgroep voor ouderen haar jaarlijkse tentoonstelling in het gemeenschapshuis De Brink. Alle zelfgemaakte werkstukken zijn te koop tussen 14.00 en 16.00 uur. Daarna vindt de trekking van de loterij plaats en kan men de gekochte spullen ophalen. A..S. zondag 13 november zal de nieuwe ruimte in het wijkcentrum 't Stekske officieel geopend worden. Twee peuters onthullen om 11.15 uur een wandkleed met het nieuwe logo van de peuterspeelzaal. Hierna zullen vrijwilligers (veelal ouders van bezoekende peuters) bedankt worden voor het vele werk wat ver zet is om alles op tijd klaar te heb ben. Dit alles vindt plaats binnen de open dag van het totale wijkcentrum. Zo is dus ook De Blokkendoos van 11.00 tot 16.00 uur geopend. Kinderen kunnen er naar hartelust spelen, geschminckt worden, but tons maken, tekenen en noem maar op. Binnen de uitbreiding van het wijk centrum werd ook een nieuwe plaats ingeruimd voor peuterspeelplaats De Blokkendoos. De 'oude' ruimte was aan de kleine kant en lag cen traal gelegen in het gebouw. Hierdoor was het moeilijk om een grote ruimte multifunktioneel te gebruiken. Leidsters en oudercom missie werden in een vroeg stadium bij de bouw betrokken. Wensen en ideeën m.b.t. inrichting e.d. werden binnen de uitbreidingscommissie besproken. Resultaat is een peuterspeelzaal waar Landweert trots op mag zijn: ruimtelijk, funktioneel en efficiënt ingericht, frisse kleuren en met vol doende buitenspeelmogelijkheden. Kortom een ruimte waar peuters snel gewend zullen zijn en waar ze op een verantwoorde manier onder deskundige leiding hun spel kunnen spelen. Dat is toch waar het om draait! Iedereen is van harte welkom om de nieuwe Blokkendoos te komen bekijken. Tot zondag. gegeven voorlichting te weinig wj De woordvoerder van de PK-frakfi de heer De Groot, vond het jamni dat nog niet alle technische probl men zijn opgelost. Zijn fraktie gi wel akkoord met het voorstel. De woordvoerder van GP 94, Hei Janssen, was een en ander ni geheel duidelijk m.b.t. de offerte Hij vroeg zich af of die prijzen o reëel konden worden genoem Volgens wethouder Rutten was d nog het geval. In buurtgemeenten is de distributi van die vaten in handen gegeven va verenigingen. Piet Hendrix (CDd vroeg die mogelijkheid in Meerli Wanssum niet gegeven is. Pi Hendrix rekende voor dat het ei vereniging een bedrag van ƒ5,94 p vak kan opleveren. Dat zou voor verenigingen een extra inkomst ku nen zijn van ƒ15.147,-. Verder stel het raadslid voor om in ieder doi één vereniging met de distribui van die vaten te belasten. Het voorstel werd door het collq niet overgenomen. Volgens het cc lege zouden er teveel problemen ai de distributie van de grote vaten kl ven. Het rekensommetje van Pi Hendrix kwam bij het college oni loofwaardig over. Volgens het col ge moet voor het vervoer en de di tributie toch kosten wordi gemaakt. Het college zegde toch toe om n( eens te onderzoeken of vereniging kunnen worden ingeschakeld meti distributie, maar veel hoop kon i voorzitter Piet Hendrix niet geven. De raad stemde uiteindelijk in m het gewijzigde voorstel voor invoi ring van gescheiden inzameling vi gft-afval. Voor de kosten van aa schaf (van 2550 containers), disti butie en de voorlichting werd ei bedrag van ƒ138.000,- beschikba gesteld. De subsidie op compostvatc (geschat op 500 vaten) bedraagt totaal ƒ17.500,- (ƒ35,- per vat). Op maandag 5 december zal ae ste ronde worden gemaakt door ophaaldienst met de gescheii' inzameling van het gft-afval. Man kwam verklarin J afleggen Een 33-jarige inwoner van Venra werd door de politie verzocht nai I het bureau te komen voor het aflej gen van een verklaring. Tijdens d verhoor kwam vast te staan dat i man zich had schuldig gemaakt ai enkele diefstallen en de diefstal vi een fiets. Tijdens dat verhoor kwam een au dere inwoner aangifte doen van diel stal van een geldbedrag van ƒ250 Die diefstal zou zijn gepleegd dcx die 33-jarige inwoner. Hij had <T man gastvrijheid gegeven omdat q ze geen onderdak voor de nacht ha In de loop van zaterdag had hij diefstal bemerkt. Gekonfronteerd met de feiten ga de man toe ook deze diefstal te heb ben gepleegd. Hij had geld nodi voor de aankoop van drugs. De man werd in verzekerde bewa ring gesteld. Onderzocht wordt of h mogelijk betrokken is geweest b andere diefstallen. Van het geld wa niets meer over. Winkeldievegge betrapt Zaterdagmiddag omstreeks 12.3 uur werd een 46-jarige vrouw u Venray door personeel van een wa renhuis aan de Grotestraat betrap toen zij een portemonnee ter waardl van ƒ39,95 zonder te betalen wildi meenemen. Zij werd aan de politii overgegeven die haar, na opmakinj van proces-verbaal, naar huis stuur de. Diefstal In de nacht van 1 op 2 november werden van een aan de Groeneweg ia Heide geparkeerde personenauto van een 33-jarige inwoner van Heide de komplete grille en twee verstraler gedemonteerd.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 20