HIP1* "Mensen lachen het hardste om hun eigen onnozelheid" Sporthal Landweert niet klaar voor volgend schooljaar Tentoonstelling schoon water voor Gonzaga Stomerij Veltum verhuisd naar de "City" Zittingsavond Leunen Burgemeester ontdekte illegale asielzoekers Ingezonden Expositie schilderijen Annie Truijen VRIJDAG Aanbod van Seniorservice UW Feest bij Gimsel Weet U, wat er gebeurt als U NIET adverteert Elke week discozwemmen in De Sprank a e PEEL EN MAAS Donderdag 3 november! 994 Pagina 7 flog een paar weken en dan neemt het Noordlimbui^se carnavalsduo 'Grad en Petran' afscheid van het podium. Dat gebeurt in Oirlo, de plaats waar Joep Joosten (Grad) en Ten Duyf (Petran) een jaar of veertien geleden voor het eerst hun typetjes voorstelden. Net zoals toen zijn Grad en Petran vrijdag 18 en zaterdag 19 novem ber van de partij op de zittings avond van de Spurriemökke. 'Peel en Maas' sprak by gelegenheid van het afscheid met Ten Duyf, de tekstdichter van het duo. Duyf is een drukbezet man. Als per- soneelsmanager bij de kaasdivisie van Campina-Melkunie heeft hij vanuit Tilburg de zorg over 800 per soneelsleden. Z'n baan is dan ook één van de redenen om het alpino petje en de manchesterse boks van z'n alter ego in de koffer te stoppen. Ten Duyf verhuisde vorig jaar naar Eindhoven. Repeteren met Grad werd wat moeilijker, temeer daar Joep Joosten eveneens van woon plaats veranderde. Hij woont tegen woordig in Velden. Druk werk en verhuizingen waren echter niet doorslaggevend bij de beslissing van het duo om na ruim veertien jaar te stoppen. "Repeteren deden we toch al met zo veel meer", relativeert Ten Duyf. "Als we die pakken aan hebben worden we twee andere mensen, dan spelen we niet meer, dan zijn we gewoon Grad en Petran". De voornaamste reden was eigenlijk de verzadiging, zo geeft het creatie ve brein van het duo aan. "Ik was eigenlijk niet meer tevreden. Veel liedjes verdwenen in de prullenbak. Als ik een liedje had geschreven dat de toets der eigen kritiek kon door staan had ik toch achteraf steeds het gevoel dat het niet zo goed was als de liedjes uit de beginjaren". CIRCUIT Grad en Petran kunnen terugkijken op een mooie carrière in de vastela- oveswereld. In 1982 werden Grad en Petran opgemerkt door de Piëlhaas, toen het duo optrad in de speciale 'kerkdorpenzitting' bij het 4x11-jarig bestaan van de Venrayse vastelaovesvereniging. Een jaar later die het duo naar Circus Mök haalde. Prompt werden ze daar de lievelingen van het publiek. De Venrayse zittingsavonden vormden de springplank voor een jarenlange tocht langs Limburgse gemeen schapshuizen en schouwburgen. Grad en Petran maakten deel uit van het circuit van carnavalsartiesten en werden collega's van artiesten als het duo Oetgesjlaope, het Horster duo Um en Um, het Venlose kwartet Neutjes Veer, een handvol buutte- reedners en vocalisten als Beppie Kraft en Ben Verdellen. Artiesten die elk jaar in enkele maanden tijd vele tientallen optredens afwerken, vaak meerdere op één avond. Ook Ten en Joep bereisden Zuid- Nederland in de wintermaanden. In de topjaren, een jaar of vijf zes gele den, waren ze ook elk weekend op pad, hoewel Ten niet precies wil zeggen hoeveel. "Je moest eens weten hoe goed de fiscus de krant leest", zegt hij. "Maar dat hebben we bewust afgekapt en terugge bracht tot een stuk of zes, misschien acht optredens per jaar. En niet enkel de grote zalen. De zittingen die we het leukste vonden hebben we geselecteerd. De tuinbouwloods in Kronenberg; eens in de zoveel jaar Circus Mök; Holthees, omkle den in het kolenhok heeft ook z'n charmes. Venlo hebben we ook altijd een plezierige stad gevonden om op te treden. Maar in het alge meen is het op de dorpen plezieriger om op te treden. Daar loopt de zaal houder al bij het omkleden met een schaal broodjes rond. En zeggen ze na afloop rustig dat het minder was dan vorig jaar. In de stad gaat dat heel anders. Als ze daar zeggen 'Het was heel aardig' dan moet je oppas sen". Het mooiste publiek vindt Duyf geestelijk gehandicapten. Waarom? Grad en Petran nemen definitief afscheid in Oirlo "Die mensen reageren heel puur, heel direct. Ze lachen als zij het leuk vinden en op het moment dat ze het leuk vinden. Ze trekken zich niets aan van wat de buurman of de rest van de zaal ervan vindt. Een gewone zaal krijg je op den duur wel mee. Als er een stel meezingt en mee- deint volgt de rest wel. Maar deze mensen reageren puur individueel. Zo'n zaal aan het lachen krijgen is het mooiste wat er is". ONGRIJPBAAR Een opmerking die ook in z'n alge meenheid geldt als het gaat om de motivatie voor een duo als Grad en Petran om bijna vijftien jaar als car navalsartiesten op te treden. "We hebben een geweldige hobby gehad. Een zaal mensen die je niet kent aan het lachen te krijgen is het mooiste wat er is", zegt Ten Duyf. "Een zaal niet aan het lachen krijgen is overi gens ook een bijzondere ervaring", lacht hij. Vaak hebben ze dat niet meegemaakt, daarom hebben de enkele keren dat het misging des te meer indruk gemaakt. Duyf herin nert zich, zonder te willen zeggen om welke vereniging het precies gaat, een zitting ergens in Zuid- Limburg. "Bij die zittingen komen de artiesten altijd achter in de zaal op en lopen door het publiek naar het podium. Als je opkomt voel je al of de zaal 'warm' is of 'koud' zoals wij dat noemen. Nou in die zaal vroor het. Na tien minuten zeiden we tegen elkaar 'het derde liedje niet en wegwezen'. Achteraf bleek dat ze ons daar absoluut niet konden verstaan", zegt hij lachend. Maar ook als de taal geen barrière vormt blijft humor een ongrijpbaar iets. Zelfs voor doorgewinterde entertainers als Grad en Petran. Vorsend naar de oorzaken van het succes van hun typetjes kan hij er niet een noemen die boven de rest uitsteekt. Grad en Petran blijken gewoon de juiste mix te hebben gevonden. De twee mannetjes, die uit een ver verleden lijken te komen en nauwelijks weten wat er buiten het eigen dorp te koop is, zetten met hun onnozelheid de gang van zaken in onze moderne wereld in een ander perspectief. Nummers als in de disco, in de sexclub of de verjaar dag in de familie houden de toe schouwers een (lach)spiegel voor, waarin ze hun eigen gedrag kunnen relativeren. "Zo'n verjaardagsfeest, daarin herkennen de mensen hun eigen onnozelheid en daar lachen ze het hardste om". ACHTERVOLGD Grad en Petrans afscheid van de vastelaovespodia is volgens Ten Duyf definitief. "Al zullen veel mensen dat niet geloven. Van de veertien jaar dat we bij elkaar zijn geweest zijn we er minstens zeven van achtervolgd door het misver stand dat we al gestopt waren. Als we dan weer bijvoorbeeld bij Circus Mök optraden kreeg je steeds te horen 'Goh, we dachten dat jullie niet meer optraden'. Nu ook weer trouwens. Maar we willen echt geen Heintje Davids worden. We hebben vorig jaar aangekondigd ons laatste seizoen op te treden en in november 1994 afscheid te nemen waar we begonnen zijn, in Oirlo. Maar men sen lezen niet altijd even goed". Of het publiek Ten Duyf nog terug ziet op een podium is echter niet uit gesloten. "Stilzitten zie ik mezelf niet doen. Ik sluit niet dat ik iets in de richting ga doen van liedjes of iets cabaretachtigs. Maar ik heb geen vaste plannen. Komend sei zoen ga ik vooral rustig kijken, want daar heb je geen tijd voor als je zelf op de bühne staat". DERDE ZITTING Wie Grad en Petran nog in actie wil zien zal z'n uiterste best moeten doen. Ze zijn de komende weken nog vier keer te zien. Zondag 13 november is het duo present tijdens de zitting van de jubilerende Wuilus uit Velden, de huidige woonplaats van Joep Joosten. Een week later volgen de beide zittingsavonden van de Spurriemökke in Oirlo. Deze avonden zijn allebei al uitverkocht. Daarom wordt er zondag 20 novem ber 's middags nog een extra zitting fehouden, om de mensen die geen aartje voor de beide avonden wis ten te bemachtigen nog één gelegen heid te bieden. Een deel van de opbrengst van deze laatste zitting, waarop trouwens enkele speciale gasten worden verwacht, is bestemd voor het Tienrayse tijdelijke tehuis voor verstandelijk gehandicapten 't Raayke. Eerder schonken Grad en Petran het tehuis al rond de dertig mille. Daarvan werd het 'Circuit Grad en Petran' aangelegd. Dit keer gaat het om een speciale skelter voor dit circuit. Kaartjes voor de extra zitting worden zondag 13 november verkocht in café D'n Terp in Oirlo tussen 12.00 en 13.00 uur. Vorig jaar namen Grad en Petran afscheid van Circus Mök, waar het artiestenleven voor het duo ook in een stroomversnelling raakte. Zwitserse 'Tegelkackcls flntiek in Ciken cn [/renen Gopie flntiek [jeloogd renen Cet- en Salontafels Stoelen leasten Dressoirs en Commoties Slaapkamers Babykamers Banken en fauteuils Loyd Loom en Biet Messing Binnenverlickting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Stationsweg 80 5807 flC' Oostrum-Venruy tel. 04780-85Qr5Ó/8(\jÓI Open di. t/m do. 1330-17.30 uur vrij. 13,30-21.00 uur za 9.00-16.00 uur In samenwerking met de Stichting Venray-Divinolandia en de Werkgroep Mondiale Vorming heeft de Bibliotheek Venray vanaf 4 november een tentoonstelling inge richt in de vitrine van de bibliotheek over het thema water. De Stichting Venray-Divinolandia, het Gemeentelijk Ontwikkelingsprojekt in Brazilië, gaat samen met de bevolking van Gonzaga, een klein dorpje bij Divinolandia, een WATERZUIVERING bouwen. De mensen daar gebruiken nu nog het water dat rechtstreeks van de beken komt met alle gevolgen van dien. Schoon water is onmisbaar voor ieder mens. Het is een bron van gezondheid! De Werkgroep Moniale Vorming, die informatie en bewustwordings- aktiviteiten m.b.t. ontwikkelings vraagstukken tot taak heeft, gaat samen met de Stichting dit jaar en in 1995 het thema water onder de aan dacht brengen van de Venrayse bevolking. De tentoonstelling die te zien is tot 28 november laat de ver schillende facetten zien van het thema water: de kringloop van water en het belang zorgvuldig om te gaan met water de luxe van onze drinkwatervoor ziening en dat er wat dit betreft een ongelijke verdeling in de wereld is het ontbreken van de noodzakelij ke zuivering van het vervuilde water in ontwikkelingslanden en met name in Gonzaga. Vzmaf 4 november bent u van harte wélkom in de Bibliotheek en;krjjgt "u informatie over WATER: SCHOON WATER VOOR GON ZAGA, EEN STROOM VAN GEZONDHEID. Sta eens stil bij water, het is zo van zelfsprekend geworden voor ons, terwijl het dat zeker niet meer is. Het kan immers schoner, het kan minder! Sporthal krijgt toch horeca-gelegenheid De nieuwe sporthal in Landweert komt toch op de plaats van de hui dige supermarkt van Van Dijck. Projectontwikkelaar Ruijters heeft zich bereid verklaard om de kosten van een tijdelijke noodwin- kel voor Van Dijck op zich te nemen. Gemeente en projectont wikkelaar hebben ook afgespro ken dat de sporthal een horecage deelte krijgt. Door de afspraken wordt het plan echter zodanig gewijzigd dat de opleveringsda tum van augustus 1995 in gevaar komt. Wethouder Kersten heeft dat giste ren bevestigd. Dinsdag gingen bur gemeester en wethouders in grote lijnen akkoord met het inrichtings voorstel voor het centrum van Landweert. B en W willen alleen precies weten hoeveel vertraging het plan oploopt door de aangebrachte wijzigingen. De burgemeeste van Vernay konsta- teerde zondag 30 okt. bij een bezoek aan het tijdelijke asielzoekerscen trum te Ysselsteyn dat er zich ook vreemdelingen in het centrum bevonden die daar niet geregistreerd waren. Naar aanleiding van dat gegeven stelde de vreemdelingendienst van de politie Venray maandagmorgen een onderzoek in. Zijtroffen daar drie Roemenen aan die geen verblijfstitel hadden. Zij waren middels vrienden die op het centrum verbleven daar terecht gekomen. De Roemenen zeiden dat zij asiel hadden aangevraagd in Frankrijk. Zij zijn in het kader van de Vreemdelingenwet ingesloten op het buro van politie te Venray in afwachting van hun uitzetting. 100 jaar een mijlpaal in je leven. 27 Oktober j.l. werd mevr. van Soest-van Gerven, mijn oma, 100 jaar. Er werd een geweldig feest georganiseerd op Het Schuttersveld. Het bestuur en personeel had er alles voor over om het feest te doen slagen. Bijna iedereen kwam mijn oma feliciteren, maar helaas de bur gervader Dhr. Waals ontbrak. De grote afwezige. Als iemand 25 of 40 jaar in dienst is bij een bedrijf, wordt hij onderschei den met een lintje. Als iemand 100 jaar in dezelfde gemeente woont kan er nog geen handdruk vanaf. BEDANKT BURGERVADER, ps. Een mijlpaal in je leven kan ook net promoten van Venray zijn. Kleinzoon B. Poels, Venray. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 nov. worden de jaarlijkse zittingsavon den van carnavalsvereniging 't Knölleke gehouden in gemeen schapshuis de Brink in Leunen. Beide avonden beginnen om 20.00.Tijdens deze avonden kan men onder andere optredens ver wachten van joekskapel, dansgarde, buut, artiesten van eigen bodem met wazel en zang en van alles meer. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij Henk Meijers, Hooipas 8 te Leunen, tel. 10542. Stomerij Veltum bestaat niet meer. Na 22 jaarjfijn de deuren in het win kelcentrum van deze wijk gesloten. Maar niet getreurd. Aan de Julianasingel is een compleet nieu we moderne stomerij geopend met, gezien de ligging in het centrum, de toepasselijke naam "City". In-> 1972 vestigde de familie De Klerk zich in Venray. Dhr. en Mevr. De Klerk startten samen met doch ter Loes een stomerij in het Veltumse winkelcentrum. Zeven jaar later werd binnen datzelfde winkelcentrum omgehuisd naar een ruimere lokatie. Weer zeven jaar later volgde de overname van een stomerij in de Poststraat in het centrum. De hoofd- aktiviteiten vonden echter in het Veltumse plaats. "We zijn echter vele jaren bezig geweest om er in Veltum echt iets van te maken. Helaas verpauperd dat winkelcentrum daar steeds meer." laat Pierre Goumans van "City" weten. Onlangs deed zich de gelegenheid voor om op een uitste kende lokatie beide stomerijen onder een dak onder te brengen. Bovendien konden Pierre en Loes boven de zaak wonen. "Dit betekent voor ons niet meer heen en weer sjouwen tussen twee vestigingen" aldus Pierre. Gevolg was wel dat de vertrouwde naam van Stomerij Veltum moest vervallen. Binnen stomerij City zijn vijf perso nen werkzaam. Bij gelegenheid van de nieuwe vestiging houdt City a.s. maandag de gehele dag open dag, waarbij de klant ook eens in de keu ken van een stomerij kan kijken. De stomerij voldoet verder aan de strengste milieu-eisen die er momenteel op dit gebied van kracht zijn. In de maand november kan de klant profiteren van een openings korting van 20% op alle kleding (leer en suede uitgezonderd). Verder is de stomerij voortaan vanaf maan dagmorgen geopend. Sinds 30 oktober en t.m. 18 decem ber, kunt u in het medisch centrum te Ysselsteyn terecht om het werk van Annie Truijen, woonachtig te Horst, te bewonderen. Het werk van Annie Truijen laat zich niet in bepaalde hokjes stop pen. Zij maakt gebruik van diverse materialen en technieken en is er op deze manier in geslaagd om een expositie samen te stellen met geheel verschillende werkstukken. Thema's die haar aanspreken zijn o.a. de natuur, stillevens en de mens met al zijn emotie. Op een impulsie ve en spontane wijze weet zij bepaalde impressies weer te geven. Haar schilderijen, variënd van aqua rellen t/m acrylverf, zijn te bewon deren in het onlangs geopende gezondheidscentrum, gelegen aan de Litsenbergweg te Ysselsteyn. De toegang is gratis. U bent van harte welkom. PEEL, EN MAAS 'n abonnement waard 4 NOVEMBER SENIORENDAG Kersten noemt de wijzigingen een goede zaak. Door het akkoord met Rijters komt de sporthal iets meer richting centrum Venray te liggen. De hal ligt verder in het groen en springt minder in het oog. Ook het parkeren is gemakkelijker te realise ren dan in de vorige versie van het plan. Deel van de overeenkomst met tus sen gemeente, Ruijters en Van Dijck is de vestiging van een definitieve superfnarkt van Van Dijck in het door Ruijters te ontwikkelen com plex. Onder die voorwaarde bleek de projectontwikkelaar bereid de kosten voor de noodwinkel te dra gen. Ruijters heeft ook z'n claim op horeca in het winkelcentrum laten varen. Het bedrijf ziet nu meer heil in een cafégedeelte bij de sporthal. Wenskaarten Het zelf maken van kerstkaarten en wenskaarten voor bijzondere gele genheden kan veel voldoening geven. Om U op weg te helpen organiseert SENIORSERVICE op woensdag 16, 23 en 30 november van 10.00 tot 12.00 uur instructiebijeenkomsten op het adres Marktstraat 8. Geboden wordt een aanzet in het maken van wenskaarten met behulp van borduurtechnieken. De bijeenkomsten zijn vrij toegan kelijk voor jong en oud. De bijdrage in de organisatiekosten in fl. 2,50 per bijeenkomst. Het wordt op prijs gesteld als U zich tevoren telefonisch meldt voor een of meerdere bijeenkomsten op num mer 82839 (dhr.Ter Beek). Modelbouw Eveneens op het adres Marktstraat zijn belangstellenden voor model bouw iedere donderdag van 10.00 tot 12.00 uur van harte welkom. Er is dan een ervaren instructeur aanwezig die de kneepjes van deze hobby kent. Er is aangepast gereedschap voor handen. De bijdrage in de kosten ook weer fl. 2,50 per bijeenkomst. Van tevoren aanmelden is niet nood zakelijk, wordt wel op prijs gesteld. Klusmorgen Iedere zaterdag van 10.00 tot 12.30 kan iedere doe-het-zelver, jong en oud, gebruik maken van de ruimte en het ruim voorhanden gereed schap op de Marktstraat 8 om het eigen klusje uit te voeren. Materiaal voor eigen rekening en een bijdrage in de organisatiekosten van 2,50 per morgen of een deel daarvan. Een of meerder aanbieders van SENIORSERVICE zijn aanwezig voor hulp en advies. Geen aanmel ding vooraf nodig. Meer informatie Voor meer informatie dhr. Ter Beek, tel. 82839 PEEL EN MAAS WEEKBLAD Een wens die enkele maanden gele den ook werd geuit door de sport verenigingen, maar destijds door wethouder Kersten werd afgewezen op grond van de bestaande claim van Ruijters. De projectontwikke laar is momenteel ook nog in gesprek met het bestuur van het wijkgezondheidscentrum Land weert over een eventuele nieuw bouw op termijn naast wijkcentrum 't Stekske. Het verwerken van dé wijzigingen zorgt ervoor dat de oorspronkelijke planning in elk geval niet wordt gehaald. Het college wil volgens Kersten weten met hoeveel tijd de geplande oplevering vertraagd wordt. Dat de scholen volgend schooljaar nog enkele maanden naar de Wetteling moeten is wat Kersten betreft acceptabel, maar het moet geen half jaar gaan duren. Voor politieman was het een ongelijke strijd Dinsdagavond omstreeks 22.00 kwam er bij de politie een mel ding binen dat er op de Steegse Pcetwcg een 'zwaar paard' zou lopen, dat gevaar opleverde voor het verkeer. De politieman kwam oog in oog te staan met een Belgisch trekpaard dat niet wilde wat de politieman wilde. Met veel moeite lukte het de politieman toch het paard in een weide te drij ven. Het komt de laatste tijd meer malen voor dat op de Steegse Peelweg paarden lopen. De eige naren is tc verstaan gegeven dat de paarden in betere afgerasterde De maand november is feestmaand bij Gimsel/ Dan is het 10 jaar gele den dat Gimsel als keten van natuur voedingswinkels is gestart. Inmiddels telt Gimsel ruim 30 vesti gingen. En dat wordt gevierd met een aantal leuke aktiviteiten. Speciaal ter gelegenheid van het jubileum heeft Gimsel nu extra veel natuurvoedingsprodukten in de aan bieding. Voor kenners het neusje van de zalm en voor niet-kenners een uitstekende mogelijkheid om voor een aantrekkelijke prijs met biologische produkten kennis te maken. Produkten bereid uit grond stoffen waar geen kunstmest, bestrijdingsmiddelen en toevoegin gen aan te pas komen. Uiteraard gekontroleerd door een onafhanke lijk instantie en herkenbaar aan het EKO-label op de verpakking. Extra scherp geprijsd zijn de feest- pakketten. Pakketten met artikelen die normaal bij elkaar ±f 15,00 kos ten, maar nu als pakket slechts ƒ10,00 kosten. Er is een ontbijtpak ket, een Italiaans pakket, en borrel- pakket en een scnoonmaakpakket. Bijzonder is ook de feestthee. Een heerlijke melange die speciaal voor het Gimsel-jubileum is samenge steld door Simon Levelt en alleen gedurende de aktieperiode verkrijg baar zal zijn.De thee is in de winkel op een specile feestdisplay te vin den. Het is trouwens de moeite waard om tegelijkertijd eens de versafdeling te bekijken. Of het nu gaat om broodk, groente of melk- produkten, alle zij van biologisch- dynamische of biologische her komst en onderscheiden zich o.a. van gewone versprodukten door de volle smaak. Teneinde de natuurlijke band die Gimsel heeft met natuur en milieu te benadrukken, houdt Gimsel een bij zondere sponsoraktie. Bij elke ƒ20,00 aan boodschappen ontvangt de klant ee adoptiecertificaat. En van elk uitgereikt certificaat stelt Gimsel ƒ1,00 beschikbaar aan het ooievaarsdorp Het Liesveld in Groot Ammers. Op deze wijze hoopt Gimsel zoveel geld bij elkaar te brengen dat een aantal ooievaarfa milies kan worden geadopteerd. Zo helpt Gimsel samen met haar klan ten, de ooievaar als broed vogel voor Nederland te behouden. Wilt u mee doen? U vindt de Gimsel-winkel aan de Patersstraat 4 te Venray. ad(v) Inbraak in auto Een 42-jarige inwoner deed aangifte van inbraak in zijn aan de Bosweg geparkeerde auto. Door forcering was toegang verkregen. Ontvreemd werden de radiocassettespeler, enke le cassettebandjes en een zonnebril. Zachte wegberm Vorige week woensdag moest een 20-jarige bestuurder van een perso nenauto op de Lorbaan uitwijken voor een tegenligger. Daarbij kwam het voorwiel in de zachte wegberm terecht. De auto raakte vervolgens in een slip en kwam op de kop in een bermsloot tot stilstand. De bestuurder moest met verwondingen aan onderarm en rug naar het zie kenhuis worden overgebracht. Auto gestolen Tussen vorige week zondagavond en dinsdagmorgen werd een aan de Kempweg geparkeerde Mitsubishi Galant ontvreemd. De auto had nog een waarde van ongeveer ƒ14.000,- PEEL EN MAAS Met ingang van d* herfstvakantie wordt elke week discozwemmen georganiseerd. In het zwembad zal dan elke vrijdagavond een Mega Discotheek de sfeer verhogen. Er kan dan zowel op de kant als in het water gedanst worden en dat nog wel in zwemkleding. Ook kunnen op die avond kinder feestjes worden gehouden. De jarige wordt dan in de bloemetjes gezet en krijgt een aardig presentje van de badmeester en na afloop kan men allemaal frietjes eten. Het rekreatie- bad met golfslag etc. wordt gebruikt tijdens het discozwemmen dat elke vrijdagavond van 18.00 tot 19.00

Peel en Maas | 1994 | | pagina 7