Bestemmingsplannen Leunen en Castenray worden in 1995 herzien Wakkere Piëlhaas voor Stef Peeters Kelderband Oirlo viert jubileum met blaaskapellenfestival Pedagogenpraktij k Venray Nieuw kleurtje voor fietstunnel Geschiedenis van de eerste 38 woningen van 'St. Oda' Proef bladmanden geslaagd Twee woningen voor alleenstaande minderjarige asielzoekers PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS PEEL EN MAAS Donderdag 3 november1994 Pagina 5 Meer vrije sectorwoningen in Oirlo BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be zorgers doen hun uiterste best om de krant voor 19,00 uur bij u m de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt u met uw bezorgklach ten in onze boek- en kantoorboek handel, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na bezorgd. ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en annuleringen die nen, voor zaterdagmiddag 17.00 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog de vol gende week worden doorgevoerd. Anders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. De bestemmingsplannen voor de kerkdorpen Leunen en Castenray zijn de volgende die worden her zien. Dat heeft het college dinsdag besloten bij de vaststelling van de planning voor 1995 van het werk programma op dit terrein. Het college heeft ook besloten om een deel van bestemmingsplan Oirlo komend jaar te herzien om meer woningbouw in de vrije sector mogelyk te maken. Voor Leunen en Castenray is geko zen omdat in deze dorpen na actu alisering de meeste mogelijkheden liggen voor woningbouw. Indien er geen vertragingen optreden in de vorm van bezwaren van belangheb benden, kunnen de nieuwe plannen voor Leunen en Castenray medio 1996 in werking treden. Daarna kunnen er mogelijke nieuwe bouw plannen ontwikkeld worden op deze dorpen. OIRLO ZUIDWEST Naar voren geschoven is ook een herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan Oirlo. Het gaat om het gebiedje Oeldershof/De Leng. Daar wil de gemeente het bestaande plan aanpassen om meer woningbouw in de vrije sector te kunnen realiseren. Door een andere verkaveling en het verplaatsen van een speelterrein kunnen er 27 vrij staande en halfvrijstaande woningen gebouwd worden. Met de herzie ning wil de gemeente inspelen op de vraag uit de markt. Voor de gedeeltelijke herziening is een uitgebreide procdure nodig, waarbij de plannen tweemaal door de provincie beoordeeld worden. In het kader van die procedure wordt donderdag 10 november om 20.00 uur een voorlichtings- en inspraak avond gehouden in gemeenschaps huis de Linde. In een later stadium wordt het plan ook nog een keer vier weken ter inzage gelegd. Definitief in werking treden van het herziene bestemmingsplan wordt niet voor de zomer van 1995 verwacht. In de planning voor komend jaar is verder de herziening van het bestemmingsplan Centrum naar voren gehaald. Dit plan stond in het werkprogramma oorspronkelijk voor 1996 op de rol. De vele nieuwe ontwikkelingen in het centrum heb ben geleid tot het omruilen in het tijdschema met het bestemmings plan voor de periferie. Door de tus senkomst van Oirlo Zuidwest komen de bestemmingsplannen De Brier en Brukske ook later aan de beurt. Kledingdiefstal Vorige week donderdag werd vanaf een kledingrek voor een winkel in de Schoolstraat een aantal kledings tukken weggehaald. Het ging daar bij om drie truien en twee blouses. De politie heeft een signalement van de dader, die ongeveer 25 jaar oud is, lang zwart haar had en gekleed was in een zwarte jack en zwarte broek. De politie verzoekt eventuele getuigen om zich met haar in ver binding te stellen. Inbraak in woning Vrijdagavond bemerkte bewoners bij terugkeer in hun woning aan de Mambostraat dat de tuindeur gefor ceerd was. De woning was door zicht maar er werd niets ontvreemd. Vermoedelijk is de dader in zijn of haar werk gestoord. Vernieling autoband Een inwoner deed aangifte van het kapotsteken van een achterband van zijn aan de Maasheseweg gepar keerde personenauto. Bedrijfsongeval in Merselo Dinsdagmiddag is bij de boogin- gang van de in restauratie zijnde molen aan het Grootdorp in Merselo een werknemer van een bedrijf uit Langenboom door een omvallende deur getroffen. De man werd zoda nig gewond dat hij voor observatie naar het ziekenhuis moest worden vervoerd.De arbeidsinspektie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. Het ongeval vond omstreeks 16.55 plaats. Vastelaoversvereniging 'de Piëlhaas' heeft de onderscheiding 'de wakkere Piëlhaas' voor het nieuwe vastelaovesseizoen 94/95 toegekend aan dhr. Stef Peeters. De wakkere Piëlhaas is een onderscheidng die jaarlijks uitge reikt wordt aan een persoon of een groep personen die zich verdienstelijk heeft/hebben gemaakt voor de Venrayse gemeenschap of voor een groep uit die gemeenschap. Die verdiensten liggen op het kulturele of sociale vlak en moet passen in het motto 'Piëlhaas blijf wakker'. Stef Peeters is namelijk al elf jaarlang de grote organisator achter de Kennedymars die jaarlijks in Vemay georganiseerd wordt. Binnen het toen malig bestuur van de Zangers van St. Frans is Stef Peeters in 1983 gestart met de organisatie van de Kennedymars om zodoende de financiële positie van de vereniging te verbeteren. Hij kreeg daarbij al meteen hulp van een groep jongeren, veelal oud-leden van de Zangers van St. Frans, die toen bekend stonden als de Hento-groep. Elf jaar lang heeft deze kombinatie de Kennedymars met sukses georgani seerd. Een periode waarbij het hun gelukt is om iederjaar een hele nacht lang vele Piëlhazan wakker te jhouden en daarnaast vele deelnemers aan de Kennedymars enkele slapeloze nachten bezorgen. Treffender kan het motto van de Piëlhaas dus niet uitgedrukt worden. Stef Peeters is vanaf 1964-1992 bestuurslid geweest van de Zangers van St. Frans. Als bestuurslid, speciaal belast met organisatie, heeft hij vele reizen voor dit koor mogen organiseren. De eerste reis die Stef Peeters mocht organiseren was in 1965 naar Bad Grund in Duitsland, toen nog gelegen aan de Oost-Duitse grens. Daarna zijn nog vele reizen gemaakt, zoals naar Rome, Wenen, Engeland, Frankrijk, Zwitserland en Sardinië. Momenteel is Stef Peeters lid van het ACE Venray, wat staat voor Adviesgroep Coördinatie Evenementen dat samenwerkt met het VVV Venray. Ook is hij lid van de Bond van Wapenbroeders. Verder is Stef Peeters voorzitter van de bejaarden handboogvereniging Venray-Horst en omstreken. Niet onbelangrijk is zijn veertig-jarig dienstverband bij de PTT. Vanuit dit werk heeft hij de stimulans gekregen om al datgene te organiseren zoals hiervoor in het kort weergegeven. De uitreiking van de Wakkere Piëlhaas aan Stef Peeters zal plaatsvinden pp zondag 13 november a.s. tijdens het Hazepaeper in de foyer van de schouwburg. Dit programma vormt de start van het nieuwe vastelaovesseizoen 94/95. Deze middag worden de nieuwe vastelaovesliedjes gepresenteerd die op een mini-CD geplaatst zijn. Het programma, op zondag 13 november, begint om 14.11. Een mooie gelegenheid ook voor met name al die oud- leden van de Zangers van St. Frans en voor al die deelnemers van de Kennedymarsen om hun organisator te komen feliciteren met deze onder scheiding. Venray gaat akkoord met de komst van twee woonprojecten voor alleenstaande minderjarige asielzoekers. In het eerste kwar taal wordt in Venray een woning ingericht vooor vier tot vijf alleen staande asielzoekers tussen 15 en 18 jaar. In het tweede kwartaal moet een tweede woning volgen. Dat heeft het college dinsdag beslo ten. Het woonproject is een initiatief van de stichting alleenstaande min derjarige asielzoekers Venlo (SAMAV). De stichting, opgericht door de Noord- en Middenlimburgse jeugdhulpinstel- ling de Spil, beheert in Venlo en Roermond al soortgelijke woonpro jecten. Ook in Weert staat een pro ject op stapel. De stichting draagt zorg voor de hele voorbereiding en uitvoering van het project. SAMAV zorgt bijvoorbeeld voor kleding en scholing en zakgeld. De jongeren worden minimaal 24 uur per week begeleid door een mentor. De kosten van het project worden gedragen door de Nederlandse voogdijvereni ging. De jongeren mogen maximaal tot hun achttiende in een woonpro ject blijven. Daarna moeten ze via de reguliere kanalen worden gehuis vest. Hebben ze geen werk dan komen ze in aanmerking voor bij stand. Sedert enkele weken is de Pedagogenpraktij k Venray gevestigd in een nieuw onderkomen aan de Kolkweg 29 in het centrum van Venray. De Pedagogenpraktijk Venray is een vrijgevestigde praktijk van orthopedagogen die ouders, leerkrachten of andere opvoeders helpen bij opvoedingsmoeilijkheden en/of leerproblemen. Ook jongeren zélf kunnen met hun problemen terecht bij de Pedagogenpraktijk Venray. Ovoeders kunnen gekonfronteerd worden met b.v.: jonge kinderen (0-4 jaar) die veel huilen, weinig slapen, die slecht eten, angstig zijn, vaak driftig zijn, geen moment alleen gelaten wor den, basisschoolkinderen (4-12 jaar) die problemen hebben met leren, die gepest worden, niet naar school wil len, geen vriendjes hebben, zich moeilijk kunnen koncentreren, druk of opvliegerig zijn, slecht luisteren, verlegen zijn, jongeren (12-18 jaar) die depres sief zijn, zien moeilijk kunnen uiten, agressief zijn, bij wie het niet lukt op school, die moeite hebben met het leggen van kontakten, zich alleen voelen. Er zijn natuurlijk veel méér vragen of zorgen omtrent opvoeding en onderwijs denkbaar. Als u als opvoeder of als jongere denkt er zelf niet meer uit te komen, kunt u zich wenden tot de Pedagogenpraktijk Venray. De Pedagogenpraktijk Venray heeft namelijk verschillende mogelijkhe den om hulp te geven bij opvoe dingsmoeilijkheden en leerproble men van allerlei aard. Die mogelijkheden bestaan uit: Advies; Psychodiagnostisch Onderzoek; of kortdurende hulp. In overleg met de hulpvrager wordt dié mogelijkheid gekozen die het beste past bij de hulpaanvraag. Ook kombinaties van mogelijkheden zijn denkbaar. Als u een afspraak wilt maken, doet u dit bij voorkeur tele fonisch. Voor een eerste gesprek wordt u altijd op de praktijk uitge nodigd. Afhankelijk van uw hulp vraag of wensen kunnen volgende afspraken ook thuis of op school plaatsvinden De Pedagogenpraktijk Venray staat onder deskundige begeleiding van: Drs. HGH Thielen, orthopedagoge, gespecialiseerd in leer- en ontwik kelingsproblemen en Drs. LCM Beurskgns, orthopedagoog, gespe cialiseerd in opvoedings- en gedragsproblemen De Pedagogenpraktijk Venray is gevestigd aan de Kolkweg 29 te Venray, tel. 04780-88229; b.g.g. 04780-89659 (tussen 20.30 en 22.30). Jubileum Meerlo's Gemengd koor Internationale volksmuziek en medley uit 'The Phantom of the Opera' Op zondag 6 november a.s. treedt het Meerlo's Gemengd koor samen met de bekende volksmuziekgroep 'Mallemoer' uit Geysteren op in zaal't Brugeind' te Meerlo. Zowel 'Mallemoer' als het Meerlo's Gemengd koor, hebben diverse en vooral interna tionale volksmuziek op het programma staan. De medley uit 'The Phantom of the Opera' van Webber zal ongetwijfeld een hoogtepunt zijn van het koor uit Meerlo: Herman Graste, piano; MIkan Huppertz, synthesizer; Peter Joosten, gitaar; Huub van der Linden, basgitaar en Kuno Swuste slagwerk. -Koor en- ensemble staat onder leiding van diri gent Wim Reijnders uit Horst. Meerlo's Gemengd koor vierde in maart van dit jaar haar 25-jarig bestaan en vierde dat muzikaal o.a. door een bezoek aan 'The Phantom of the Opera' in het Circustheater in Scheveningen. Iedereen was direkt enthousiast om deze schitterende moderne muziek ook zelf te gaan uitvoeren. Daar is het afgelopen halfjaar hard aangewerkt. Al eerder is i het koor o.l.v. Wim Reijnders bezig gegaan met internationale volksmuziek. Het streven is daarbij het repertoire uit te breiden en ook jongeren in het koor te interesseren. Het koor treedt al jaren in diverse for maties op: de dames van het gemengd koor verzorgen o.a. rouw- en trouwdien- sten. Het voltallige koor luistert bij ker kelijke feestdagen de Hoogmis op en treedt verder op bij korenavonden, festi viteiten en af en toe een koncert. Een bijzondere formatie is die van de Bèèkzangers, vooral aktief in de cama- valstijd en afgelopen jaar in de Meerlose Revue. Het 25-jarig jubileum werd in hett voor jaar onder grote belangstelling en met veel blijken van waardering vanuit de Meerlose gemeenschap gevierd. Het koor, dirigent en begeleiders zijn bijzon der blij het 'jubileumjaar' met dit optre den men ensemble en de volksmuziek groep 'Mallemoer' uit Geysteren te mogen afsluiten. Het koncert begint zondag 6 november om 11.30 in zaal 't Brugeind, Hoofdstraat 74 te Meerlo. De entree is vrij. De mannen, die 75 jaar geleden aan de wieg hebben gestaan van de Woningstichting Noord-Limburg - toen Woningvereeniging St. Oda geheten- zou men goedwillende amateurs mogen noemen. Het waren hardwerkende idealisten, maar vol slagen leken op het gebied van de woningbouw, die zich daadwerke lijk wilden inspannen om verbete ring te brengen in de slechte woon situatie van de Venrayse arbeidersgezinnen. De eerste voor zitter was Willem Winters, midden stander en raadslid. Nico Min, gemeentelijk boswachter, was onder-voorzitter en Harrie Jacobs, administrateur bij een gara gebedrijf, was de eerste secretaris- penningmeester. Het idealisme van dit drietal werd verwoord op de oprichtingsvergadering van 11 juli 1919 door de kersverse voorzitter. Hij bracht naar voren, dat de toen heersende woningnod tot de ergste en ingrijpendste misstanden in Venray behoorde. Hij wenste 'dat de vereeniging met de steun van de burgemeester (Oscar van Loo) in de Vereening 'Ons Limburg' er in mocht slagen de woningnood in Venray, zo niet geheel, dat toch ten minste tot een minimum te beper ken. EERSTE WONINGEN Van begin af aan ging men zeer voortvarend te werk. Twee weken na de oprichting had men -zonder eencent in kas- al de optie op een tweetal bouwterreinen, waarop woningen volgens de blauwdrukken van 'Ons Limburg' zouden kunnen worden gebouwd. Een perceel, ter grootte van 1.42.20 ha., gelegen aan De Odastraat met de oude bebou wing (1976). de Maasheseweg, kom men voor ƒ50,00 per are aankopen van de fam. Raedts. Het andere perceel, 29.40 are groot en gelegen aan de Broekweg, was van ene familie Janssen, die wilde verkopen voor ƒ25,00 per are. Voordat met de bouw volgens de eisen van de Woningwet van 1901 werd begon nen, vond burgemeester v.d. Loo, dat elk huisperceeltje ruimte genoeg had voor het bouwen van een ber ging en een varkenshok, die volgens hem bij de arbeiderswoning niet mocht ontbreken. Nog in hetzelfde jaar (1919) kwam de aankoop van beide percelen tot stand en in maart 1920 werd begon nen met de bouw van 24 woningen aan de Maasheseweg en St. Odastraat en 14 woningen aan de Willemstraat en Broekweg. In november 1920 konden de eerste woningen door de huurders worden betrokken voor een gemiddelde huurprijs van ƒ3,00 per week. Zestig jaar lang zouden deze woningen blijven staan. In 1980 werden zij met de grond gelijk gemaakt om plaats te maken voor een frisse woonwijk, die de Odastraat en Willemstraat nu is. En weer zou men aan de tentoonstelling '75 jaar werken en wonen', die tot 29 januari in 't Freulekeshuus wordt gehouden, een quizvraag kunnen verbinden: Naar welke Willem is de Willemstraat genoemd? Een bezoek aan de expositie, die iedere woens dag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 is geopend, kan het ant woord op deze vraag wellicht geven. Vijf Venrayse jongeren zijn sinds twee maanden bezig met het aan brengen van nieuwe graffiti in de fietstunnel in Landweert. Op eigen initiatief en met toestemming van de gemeente Venray zijn de jongeren bezig de bestaande graffiti -twee jaar geleden door enkele Geleense jongeren aangebracht- te vervangen. Voor hun werkzaamheden krijgen de jongeren overigens geen geld of onkostenvergoeding. Vorig jaar had burgemeester Waals van Venray tijdens de manifestatie 'Greep in het donker' de toezegging gedaan dat de jongeren een eigen graffitiwand zouden krijgen. Tot op heden is die er echter nog niet. De vijf Venrayse jongeren zijn voorlo pig gestopt. "De graffiti is nog niet helemaal klaar, maar het geld is op." Ze hebben al een paar duizend gul den uit eigen zak in de vervaardi ging van hun kunstwerk gestopt. Op zaterdagavond 5 november is er een groots blaaskapellenfestival in gemeenschapshuis de Linde in Oirlo. Tussen 20.00 en 01.00 zullen vijf bekende blaaskapellen uit de regio zorgen voor een gezellig en gevarieerd muziekprogramma. Dit festival wordt gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig jubi leum van de Kelderband van Oirlo. De Kelderband werd in 1974 opge richt door een aantal jonge muzi kanten van muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo. Deze muzikan ten wilden graag, naast de fanfare muziek, ook andere muziek beoefe nen, zoals Egerlander, Bigbandmuziek en leuke amuse ments- en carnavalsmuziek. En dat doet zij nu al ruim 20 jaar lang. In het begin oefenden deze muzikanten in de jeugdsoos 't Kelderke te Oirlo vanwaar de naam ontstond. In Oirlo is de Kelderband vooral aktief tij dens het carnavalsseizoen. Daarnaast treedt zij ok regelmatig op in de regio, op een blaaskapellen festival of op een zondagmorgen in een van de grotere rekreatieparken. De Kelderband bestaat momenteel uit twintig leden, waarvan er acht lid zijn sedert de oprichting. Lange tijd stond de Kelderband onder leiding van Henk Jacobs. Onder zijn leiding zijn de mooiste suksessen behaald op de blaaskapellenconcoursen van Overloon en Huissen. Sedert onge veer vijfjaren is de leiding overge nomen door Math Drabbels en Willy Jacobs en onder hun leiding Foto: S. Jilisen hoopt men nog lang muziek te mogen maken. Op zaterdagavond 5 november zul len echter andere kapellen hun muziek laten horen. De avond zal om 20.00 gezamenlijk worden geo pend door de Excelsiorbloasers uit Zeilberg en Die Freunde Echo uit Overloon. Tussen 21.30 en 23.00 zullen De Meulenbreker Muzikanten uit Wanssum en de Loeketaler Musikanten uit Hegelsom op het podium plaatsne men. Vanaf 23.00 zullen Die Fidelen Rosenthaler uit Merselo de avond verder op een gepaste wijze invul len. Iedereen is van harte welkom op deze avond om het jubileum van de Kelderband mee te vieren. Dieven betrapt Dinsdagmiddag werden daders van diefstallen van kratten met lege fles sen op de binnenplaats van de Boerenbond in Merselo betrapt. De daders gingen er per auto vandoor, waarbij poort en hekwerk werden geramd. Personeel kon kenteken en signalement van de auto aan de poli tie doorgeven. De auto werd nog in het centrum gesignaleerd, maar de achtervolging had niet het gewenste resultaat. Over hoeveel kratten en flessen het gaat kon nog niets wor den medegedeeld. Tot 29 januari in 't Freulekeshuus Sinds twee weken staan in de berm langs de Julianasingel een aantal manden van metaaldraad tussen de bomen. De manden zijn geplaatst door de gemeente en dienen om afgevallen bladeren in te deponeren. De manden, bij wijze van proef geplaatst, voldoen volgens de gemeente uitstekend. Het is de bedoeling dat bewoners van de Julianasingel, die nogal wat loof van de gemeentebomen in hun tuinen krijgen, de bladeren in de manden doen. Voorheen veegden veel bewoners de bladeren op een hoop in de berm, maar de mensen lijken bereid om een stapje verder te gaan en de afge waaide bladeren. Vorige week werden ze voor de eerste keer geleegd en bleken ze goed gevuld.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 5