berden Le Grand Moderne Danse Gala 'In Ice' 1995 Ballet en folklore in de schouwburg REGIOKALENDER Venrayse poppenmaakster naar Canada Tong -II suksesvol op NK Aspiranten. Jong Nederland viert St. Maarten Tibetaanse yoga in Venray I WOONHUIS mettuinttje) Kinder postzegels Receptie fanfare Merselo Bibliotheek nieuws Opnieuw paramanifestatie in Venray Valse muntjes van 5 gulden PEEL EN MAAS ■eel EN maas Donderdag 3 novemberl 994 Pagina 3 a een bijzonder geslaagde eerst 'e van het eerste Le Grand loderne anse Gala 'In Ice' 1994 ter afslui- ng en opening van Oud op Nieuw indt er dit jaar wederom een derge- jk spekakel plaats. Dans artycentrum Janssen blijkt een per- ;kt dekor te zijn voor een dergelijk ruisend festijn. Derhalve heeft men ok dit jaar weer de ruimte beschik- aar gesteld om dit grandioze feest laats te laten vinden, fanwege de exclusiviteit van de ikatie was er meteen na afloop van it bijzonder geslaagde feest waar et 's morgens om zes uur nog een rukte van jewelste was de vraag of iet niet mogelijk zou zijn deze lang- te nacht van Venray een herhaling 'geven. fandaar dat men nu al weer volop pezig is met de voorbereidingen van een nieuw grandioos feest. Er is dit jaar voor een nieuw thema gekozen waarbij men bij het aanbreken van het nieuwe jaar een schitterende binnenvuurwerkshow 'In Ice' met de nodige champagne op het pro gramma heeft staan.Tevens zijn er weer een aantal extravagante figuren die deze avond die uitstraling geven die je normaal alleen maar tegen zult komen in een van de bekende discotheken in Nederland. DJ's zoals T.T.M. (Outland Records) ROBOB 9Funky Bizniz) en DUN CAN (Attalos Records) zullen deze 'avona' aan elkaar mixen. Kortom een avond om nu alvast in je'agenda te noteren. Zorg dat je op tijd een kaartje bemachtigd. Deze zijn vanaf 1 december verkrijgbaar op de diverse voorverkoopadressen, ver meld op de Flyers en Posters. Ook telefonisch reserveren is mogelijk via tel. 04780-88402 Vrijdag 4 november staat de Venrayse schouwburg in het teken van de Mexicaanse folklore. Ballet Folklorico de Mexico, een gezel schap dat over de gehele wereld furore maakt, doet deze avond Venray aan. Het repertoire varieert van dansen die geënt zijn op rituelen wel duizend jaar oud, tot noderne vertolkingen van de Mexicaanse revolutie. De toe schou- vres worden ademloos meegeno- nen door de rijke historie van Mexico. De rijke kleurenpracht van e kostuums, de virtuo ze techniek an de dansers en de originele nuziek garanderen een theater- vond van hoogniveau. Aanvang van e voorstelling is 20.00 uur. Een geheel ander ballet is Porgy en Bess van Opus One. Deze klassieker in Jazz is nu door Opus One in bal let weergegeven. Met zijn exotische en gepassioneerde sfeer leent Porgy en Bess zich bij uitstek voor een combinatie van swingende jazzdans, romantisch, klassiek ballet en vir tuoze tapdansnummers. Porgy en Bess is een familievoorstelling voor balletliefhebbers. Daarom is de uit voering op zondagmiddag 6 novem ber. Aanvang 14.30 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant n de Peel en Maas Regiokalender, vindt u een korte opsomming van evene nenten en aktiviteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redaktione- e kolommen geen uit gebreide aandacht kunnen schenken. t/m 13 november. Camera Euregio'. Tentoonstelling van Limburgse, Brabantse, Belgische en )uitse beroeps- en amateurfotografen. Tot en met zondag 13 november in tasteel D'Erp in Baarlo. Entreeprijs 2,50. Openingstijden zaterdag en zon- dag van 13.00 tot 17.00 uur. zondag 6 november. 'ostzegelbeurs in Helmond. Van 10.00 tot 16.00 uur.in.de Kamenij, Jeroen loschstraat 19. Entreeprijs 1,-, kinderen tot 15 jaar gratis. Info: tel. 04920- 18224. müi' )pen dag manege Seurenheide Well. Van 11.30 tot 17:00 uur. Demonstraties, iptredens met mogelijkheid om zelf te rijden, zaterdag 12 november Limburgdag Mariënburgvereniging in Sittard. Thema 'Kerk van onderaf', t/m 31-12. Kind van twee werelden', Afrika Museum Berg en Dal. Tentoonstelling over zwangerschap en geboorte in Afrika. Op vrijdag 11 november a.s. viert Jong Nederland Venray weer het feest van St. Maarten. Net als voor gaande jaren willen wij dan een gezellige, mooie lampionnenoptocht lopen. Alle kinderen in de leeftijd van 5 t/m 17 jaar zullen met eigen gemaakte lampionnen meelopen in deze leuke optocht. Uiteraard mogen ook kinderen die niet van onze vereniging lid zijn meelopen. Zij dienen echter wel zelf voor een lampion te zorgen. De route die gelopen zal worden is als volgt: start vanaf ons clubge bouw aan de Kempweg, Oerallaan. Vogezenlaan, Weg inden Berg over steken, Haammakerstraat, Weg in den Berg oversteken, Vogezenlaan, Eifellaan, Oerallaan, Dolomietenlaan, Ardennenlaan, Kempweg, einde gebouw Jong Nederland. Na deze bonte optocht zal er op de blokhut nog iets te drinken klaar staan voor iedereen die meegelopen heeft. De avond zal om 18.30 begin nen en zal rond de klok van 20.00 afgelopen zijn. Mocht het weer deze avond regenachtig zijn, dan zal de optocht helaas niet doorgaan. Als u twijfelt of het weer goed is om te lopen, kunt u vanaf 18.00 bellen op tel. nr. 11458. Wij geven u dan graag de nodige informatie. Jong Nederland Venray is aangeslo ten bij een provinciale organisatie. Wekelijks spelen er ongeveer 130 kinderen in de leeftijd van 5 t/m 17 jaar bij onze club. Al deze kinderen worden begeleid door een 28-tal lei ders (sters). Laat uw kind gerust eens vrijblijvend een aantal groeps- avonden meedoen. Voor meer infor matie kunt u terecht bij: Eric Geuyen, tel. 077-662588. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing Timmer- en onderhoudsbedrijf AJ. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Op dinsdagavond 9 november wordt gestart met een open introduktieles, een cursus Kum Nye in Venray. Kum Nye'is een geheel van ademoe- feningen, zelfmassage, meditatieve bewegingsoefeningen en matra zin gen, die afkomstig is uit de Tibetaanse medische en meditatieve traditie, en die door de Tibetaanse Lama Tarthang Tulku in het westen werd geïntroduceerd. De oefeningen zijn gebaseerd op de werking van on subtiele energiel ichaam _(Kum) en zijn uiterst effek- tiëf bij het verlichten van spannin gen. Door lichamelijke en mentale blokkades te gaan herkennen, komt een proces op gang waardoor we ons meer kunnen openen, hierdoor komen we direkter met onze gevoe lens in kontakt (Nye). Essentieel bij de Kum Nye oefeningen is het rich ten van de aandacht op elke gewaar wording die een oefening teweeg brengt. De oefeningen zijn eenvou dig en door iedereen uit te voeren, maar hebben een diepgaande uit werking op het integreren van lichaam, adem en geest. De cursus wordt gegeven onder de auspiciën van Tarthang Tulku. Zij omvat naast de introduktieles, zes dinsdagavonden van 20.00 tot 22.00 en wordt gegeven door Jan Houwen, die zich al twaalf jaar in deze vorm van yoga heeft verdiept. Inlichtingen: Jan Houwen, tel. 04780-87364; b.g.g. 020-6205207. Voorbumper gedemonteerd In de nacht van zondag op maandag werd de komplete voorbumper van een Golt GTI. die geparkeerd stond aan de Wilhelminastraat, gedemon teerd. De benadeelde is een 26-jari ge inwoner. Inbraak in personenauto In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de aan de Julianasingel geparkeerde personen auto van een 30-jarige inwoonster. Toegang tot de auto was verkregen door het inslaan van een ruit. Uit de auto werd de autoradio/casettespeler ontvreemd, waarde ƒ300,00. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide make-up adviezen Jol»I"6" cr make-up met het "Oog" op e toekomst SCHOUTENSTRAATJE VENRAY IEL 047SO-89295 Inbraak ging niet door In de nacht van dinsdag op woens dag hebben inbrekers een poging gedaan om bij een kledingzaak aan de Grote Markt, via de achterzijde, binnen te komen. Kennelijk zijn de daders in hun werk gestoord. De politie vraagt daarom aan eventuele getuigen van dit voorval of zij zich willen melden. Op heterdaad In de nacht van zaterdag op zondag rond 3.20 uur ging bij de basis school De Hommel het alarm af. De politie trof in de school een 27-jari- ge inwoner van Venray aan die onder zijn jas al twee spelcomputers had verstopt. Verder had de man gereedschap klaar staan om mee te nemen. Bij de man werd bovendien nog eens 30 gram hasj aangetroffen. Na opmaking van proces verbaal op het bureau, werd de man huiswaarts gestuurd. Komende woensdag stapt de Venrayse poppenmaakster Annie Thijssen in het vliegtuig naar Toronto om daar in de buurt de Canadezen te laten kennis maken met haar poppen en manier van poppen maken. Mevrouw Thijssen, in Nederland en daar buiten een bekend poppenmaak ster, is uitgenodigd door een Nederlandse emigrantenfamilie, die in de omgeving van Toronto een zaak in hobby-artikelen heeft. De familie Snels uit Acton heeft Annie Thijssen een verblijf van twee weken aangeboden in Acton, inclusief de reis. In ruil daarvoor zal Annie demonstraties poppen maken geven in de zaak van de familie en bovendien de familieleden inwijden in de kunst van het poppen maken. De manier waarop in Europa pop pen worden gemaakt, boetseren met zelfhardende klei, kennen ze aan de overkant van de oceaan niet. "In Canada worden de poppen met behulp van mallen gegoten", zegt Annie. Ook de fantasiestijl die hier veel gehanteerd wordt is in Canada onbekend. "Ze maken daar mierzoe te porseleinen popjes in wit en rose". De bosgeesten van Annie zijn dan inderdaad heel anders. Het contact met de familie Snels dateert van een jaar of zes gelden, toen landgenoten van de familie enkele door Annie Thijssen gemaak- Op zondag 23 ok. j.l. wrden in Leiden de eerste Nederlandse Kampioenschappen Teakwon-do voor aspiranten en pupillen georga niseerd door de teakwon-do Bond Nederland. Ook Teakwon-do ver eniging Tong-Il uit Venray was met een team van vijf aspiranten op dit toernooi aanwezig. Met 170 deelne mers mag van een bijzonder goed bezet toernooi geproken worden. Ook aanwezig was bondscoach Frans van Dijk; zijn aanwezigheid was terug te voeren op het feit dat tijdens deze Nederlandse kampioen schappen tevens gescout werd voor de (toekomstige) nationale junioren selektie. Dit omdat onlangs de Teakwon-do wedstrijdsport de fel begeerde Olympische status kreeg toebedeeld door het Internationaal Olympisch Commite (IOC). Zoals in het openingswoord tijdens de NK al door de organisatie werd bena drukt zullen de talentvolle aspiran ten van nu in 2000 in Sydney 's lands eer mogen verdedigen in de nationale junioren selektie! Reden dus voor alle deelnemers om ekstra fel te knokken in de verschillende poules. Als eerste mocht Hakan Eris aantre den in de B-kategorie tot 35 kg. In totaal knokte hij vier partijen: na drie partijen, waarvan hij er twee met volle winst wist af te sluiten, mocht hij nog om de derde plaats vechten. Helaas werd deze partij niet gewonnen zodat Hakan net bui ten de prijzen viel. Vervolgens trad Emil van de Burgt aan in de A-kate- gorie tot 50 kg. Van de vier partijen welke hij knokte, werden er twee met de volle winst afgesloten. Een» zeer verdienstelijke derde plaats was het resultaat. Het beste resultaat voor Tong-Il werd behaald door Ivo Tonnaer: in de A-kategorie tot 54 kg. wist hij in alle drie partijen tot de finale de volle winst te pakken. In de finale echter ging de winst net aan zijn neus voorbij zodat een toch niet onverdienstelijke tweede plaats het resultaat was! In de A-kategorie +54 kg. streden twee leden van Tong-Il, te weten GFeiry Greevink en Lorens Janssen. Lorens miste net de scherp te om als winnaar uit de eerste partij te komen, en ook in de herkansings ronde mocht hij helaas niet van de winst proeven. Een jammerlijk vroegtijdig einde dus voor Lorens. Ferrie wist de eerste partij met winst 9f te ronden. In de tweede partij ech ter liep hij een fikse blessure op: een verdediging met zijn linkerhand resulteerde in een fikste kneuzing. Ferrie gaf echter niet op, en na een korte behandeling door de EHBO hervatte hij de strijd, welke hij helaas niet meer kon winnen. Wel mocht hij .nog om de derde plaats knokken, welke partij hij door goede inzet en karakter toch nog op zijn naam wist te schrijven: een goede derde plaats dus voor Ferrie. Voor november staan nog drie belangrijke evenementen op het pro gramma. Als eerste zullen op 12 nov. een zevental leden van Tong-Il deelnemen aan de door de TBN georganiseerde dan-examens (zwar- te-band examens). Voor eerste dan: Emil van Burght, Erik Degen, Roel de Klerk, Morad Ouchen en Frank van de Ven. Voor tweede dan: John Kempen, en voor derde dan: Ruud Deenen. Vervolgens worden op 13 nov. de Nederlandse Kampioenschappen Semi-Kontakt en op 20 nov. de Open Nederlandse Kampioenschappen Semi-kontakt georganiseerd. TEKOONSEVMACD rr(|s en aanvaardlne innerlct: 040-113300 te poppen kochten. Na een aantal jaren briefjes en kerstgroeten te heb ben uitgewisseld nodigde mevrouw Snels vorig jaar de Venrayse pop penmaakster uit voor een bezoek. Door omstandigheden, onder andere door de gezondheidstoestand van Annie, kwam het er niet van, maar mevrouw Snels hield vol. Na enkele telefoontjes dit jaar was de afspraak gemaakt en dus stapt Annie Thijssen, samen met een vriendin, volgende week in het vliegtuig naar Toronto. Voor beide dames is het de luchtdoop, maar de Venrayse pop penmaakster is nu al in de wolken. "Fantastisch", zegt ze. Annie is benieuwd naar wat haar te wachten staat. Op het gebied van het poppen- maken en daarbuiten. In elk geval staat er ook een dagje shoppen in Toronto op het programma en wor den de beroemde watervallen van Niagara niet overgeslagen. De verkoop van kinderpostzegels gaat weer van start. Het thema van de kinderpostzegelaktie is 'Samen Doen'. De serie is gemaakt door de bekende kinderboekenschrijfster Margriet Heymans. Met de netto opbrengst worden lichamelijk of geestelijk gehandikapte kinderen geholpen aan betere voorzieningen. Straatkinderen in India en Brazilië krijgen door onze hulp een betere toekomst. De verkoop start op 9 nov. a.s. De zegels en kaarten zijn weer iedere middag van 14.00 tot 16.00 en zaterdagochtend van 10.00 tot 13.00 verkrijgbaar in de Openbare Bibliotheek tot 24 dec. Ook zitten de dames van het komite kinderpostzegels enkele morgens in de Hema op 34 en 24 nov, evenals 14 en 15 dec., telkens van 09.45 tot 13,45. Ook in de hal van het St. Elisabeth Ziekenhuis kunt u de dames op 14- 21-22 en 28 nov 's ochtends treffen van 09.30 tot 13.30; daarna nog op 1-8 en 12 december. Het komite kinderpostzegels rekent gaarne weer op uw steun. M Tijdens het bondsconcours van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen in Sporthal Leuken te Weert behaalde onze fan fare op 23 okt. 1994 onder leiding van dirigent Piet Joris met 319 pun ten in de afdeling superieur EEN ZEER FRAAIE EERSTE PRIJS. Ter gelegenheid van dit muzikaal sukses houden wij op zondag 6 nov. a.s. van 11.30-12.30 een receptie in ons clublokaal 't Anker', Grootdorp 73 te Merselo. Na afloop van de receptie is er een gezellig samenzijn. Uw aanwezig heid hierbij stellen wij zeer op prijs. Een keuze uit de nieuwe boeken van de jeugdafdeling: Buiten: mijn eerste woorden boek. Prentenboek met afbeeldingen van voorwerpen, dieren of planten die kinderen buiten zien of gebruiken. Bij elke afbeelding staat in duidelijk letters de naam van het afgebeelde voorwerp. Peuterboeken, vanaf 2 jaar. Shirley Hughes, Verstoppen Een klein meisje en haar broertje laten zien hoeveel betekenissen het woord verstoppen kan hebben. Je kunt je b.v. verstoppen achter een deur, achter gordijnen of onder struiken. De maan kan zich verstop pen achter een wolk en de zon ach ter de bomenPeuterboeken, vanaf 3 jaar. Dagmar Stam, Het knutselboek van Saartje en Tommie Twee kleuters en hun hondje tonen hoe je eenvoudige leuke dingen kunt maken, bijv. een slinger van geverf de herfstbladeren, grappige papieren brillen, een versierde fiets en een kerstboom van karton. Informatieve boeken tot 9 jaar, AJ 624.9, vanaf 4 jaar. Jetty Krever, Heel ver weg. Egel Willem wil de wijde wereld intrekken en ook zijn moeder vindt dat op eigen benen moet leren staan. Na de ontmoeting met een spitsmuis en een klap van een passerende bromfiets, komt hij bij Els in een soort 'Pieterburen voor egels' terecht. Daar ontmoet hij behalve Kobus ook Neeltje, waarop hij ver liefd wordtEerste leesboeken, nivo 4, vanaf 7 jaar. Peter Jan Rens, Zes is oud. Als Laura voor haar verjaardag een echte fiets krijgt, gaat ze met haar vader een tocht maken. Al gauw is er een valpartij doordat een auto te hard langs rijdt. Laura mankeert vrijwel niets, maar vader heeft een been gebroken. Daarom moet Laura hulp halenA-b.oeken, vanaf 8 jaar. Wim Burkunk, Hartjesdag in Amsterdam. In het 17e-eeuwse Amsterdam ont snapt de weesjongen Jacob uit het weeshuis, gaat zwerven door de stad en verhindert een plan om de beurs op te blazen. Als beloning wernst hij een jaarlijks feest waarop de kinde ren de hele dag mogen trommelen en herrie maken op de beurs. B-boe ken, vanaf 10 jaar. Vivien AlcocK De aanklacht tegen Anna Coman. Anna, een nieuw meisje in het dorp, wordt lid van een aanvankelijk onschuldig lijkende club, maar een en ander loopt uit de hand als een nieuwe jongen zijn machtspositie in de club gaat misbruiken. C-boeken vanaf 12 jaar. Ted Greenwald. De moderne encyclopedie van de popmuziek. Overzicht van de belangrijkste stro mingen uit de popmuziek vanaf de geboorte van de Rock and Roll in de vijftiger jaren tot begin jaren negen tig. Informatieve boeken vanaf 9 jaar, J 785.7, vanaf 13 jaar. Zondag 6 november a.s. houdt de werkgroep Ching (De Bron) opnieuw een paranormale manifestatie in Venray. Deze keer in de Witte Hoeve aan de Gasstraat, van 11.00 tot 17.00 uur. Wat kunt U op deze manifestatie verwachten. Er is een heel ruim aan bod uit de wereld van het paranor male, het alternatief gezonde en het esoterische. Op vrijwel ieder gebied zijn specialisten aanwezig. Zij kun nen U adviseren, geven demonstra ties etc. Zo zijn er kundigen op het gebied van astrologie, horoskopen, magnetiseren, reiki, esotherische zwangerschapbegeleiding, aroma therapie. Aangezien het hier om een jubi leummanifestatie gaat, maakt elke bezoeker bovendien kans op een kristallen waarzegbol ter waarde van ƒ195,-. Verder is er een speciale gast aanwezig, de unieke klank schaalsjamaan Gerard de Backer, die U doorlopend van zijn sjamani- saties zal laten genieten. De vorige manifestatie trok maar liefst 1000 toeschouwers. Voor meer informatie kunt U bellen met 04783-1991. M E U B^EJ^EJj VENRAY, GROTE MARKT 12 VENLO-BLERICK.- HEERLEN. - R0ERM Bij het natellen van munten die door een winkelier bij een bank waren ingeleverd, werd ontdekt dat een van de ingeleverde munten van vijf gulden vals was. De munt was vrij goed nagemaakt. De winkelier en zijn personeel konden echter niet herinneren wie deze munt afgege ven kon hebben. De politie waar schuwt daarom bij het aannemen van munten. In geval van twijfel kunt u de politie waarschuwen of de bank. Inbraak in woning Terwijl de bewoners van een woning aan de Horsterweg in Castenray een bezoek aan de parochiekerk brach ten, hebben onbekenden kans gezien om in de woning te komen. Ontvreemd werd o.a. een videoca mera en een flink geldbedrag. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: Zaterdag Dr.T. Lankveld Langstraat 106, tel. 83558 Zondag H. Schraven Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: Zaterdag E. de Muinck Keizer Patersstraat 60 tel. 88800 Zondag A. Coenen Patersstraat 60 tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR.van Dongen Past. Jeuckenstraat 6 America Tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde dat abij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757. ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP PATERSLAAN 2, TEL. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, TEL. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. Kremer Mgr. Nolensstraat 12 tel. 81000 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak GOEDEGEBUURE tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raayma kers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggel- oven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS HORST TEL. 04709-86538 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 13727 elke week nieuws Gelukkig geen autobrand Maandagavond omstreeks 21.30 werd de brandweer geallarmeerd vaoor een autobrand op de parkeer plaats aan de Hoenderstraat. De bestuurder van die auto, een inwo ner yan Venray, had bij het starten een sissend geluid gehoord en had de brandweer gewaarschuwd. Die kwam ter plaatse en stelde vast dat 1 er geen autobrand was, maar dat door overdruk de gastank aan het lekken was gegaan. De deskundigen van de brandweer wisten dat defekt te verhelpen. Er was geen schade. Snelheidscontroles Donderdag hield de politie van 9.15 tot 12.15 uur weer snelheidscontro les op de Deurneseweg, de Puttenweg, de Peelweg, de Venloseweg en de Noordsingel. Er werden 550 voertuigen gecontro leerd. 204 Bestuurders reden te snel en kunnen een acceptgirokaart tege moet zien. De hoogst gemeten snelheid bedroeg op de 50 km-wegen 84 km >er uur en op de 80 km-wegen 134 per i Oorlogstuig Vrijdag stuitte personeel van de PTT bij graafwerkzaamheden aan de Scheiweg op een nog op scherp staande granaat. Deze werd in afwachting van ruiming door de EOD, veiliggesteld.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3