Oud-pastoor even terug in Ysselsteyn De verloofde van mijn vrouw UW Openluchtmis in Geysteren Cafe 't podium sponsort volleybalclub phoenix '75 Venray AFV Venray Thunderin' Hearts in OJC Gryphus PEEL EN MAAS Donderdag 3 november1994 Pagina fa Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 81275; kapelaan H. de Wit ofm, Patersstraat 29, tel. 82385 bgg 85855; kapelaan R. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215; kapelaan H. Bournan, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Opgeven misintenties: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis voor wies Maesen, koll.; voor ouders Geurts- Vermazeren; 19.00 H. Mis als jaar- dienst voor Piet Gerrits; voor Jan Peeters en overl. fam.; Wim Verheyen, koll.; To Janssen- Hermans, koll.; Bèr Heidens, koll. overl. ouders van den Heuvel- Dommeck; zeswekendienst Hub Welten.Zondag: 32e Zondag door het jaar; Willibrordzondag 9.30 Latijnse Hoogmis voor Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay; als jaard. voor Henk van der Voort; voor overl. ouders Gerard Thijssen- Maters, overl. kinderen en overl. fam; 11.00 H. Mis voor Gerrit Gossens; Jan v. Haren; Jan Kuijpers; Frans Martens; Mensi Zegers; als jaard. voo rouders Cox-Deckers en overl. fam; Marie Bol-Nies, koll; als jaard. voor Engelbert Oudenhoven; Maandag: H. Willibrord; 9.00 H. Mis voor mevr. H. Janssen-Hilberts; Dinsdag: 9.00 :H. Mis voor Wilhelmus Hubertus Janssen; Huub Stoef en overl. fam.; Petrus H. M. Camps en Ann M. van de Pas; Woensdag: Kerkwijding Basiliek St. Jan van Lateranen; 9.00 H. Mis voor overl. fam. Pouwels-v.d. Voort en overl. kinderen; Donderdag: H. Leo de Grote; 9.00 H. Mis voor Mathieu Arts en overl. fam.; voor Jan Coenen; Vrijdag: H. Martinus van Tours; 9.00 H. Mis voor allen die moeten leven met een lege plaats aan hun zijde. Dienbeurten en lektoren: za 19.00: bart Thomassen; Bianca Verhoeven; Jacomijn Jeuken; Lektor: A. Noijens zo 11.00: Suzanne en Silvia Laurensse; Stefan Boshoven; Erik Broeren; Lektor: L. Truyen; Akolieten: zo 9.30: de heren Truijen en Vosbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog.iLe&rice: Zr. Hélene. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: Allerheiligen 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; Lektor P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. Maandag: 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 11.00 Leesgroep in het stiltecentrum. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. 16.45 Yoga en meditatie in het stiltecentrum. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray, tel. 71215 of Leunseweg 5, tel. 80202. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties voor de hier navol gende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor vrij dagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Communie-uitreiking zie ken thuis; 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00: ouders Lenssen- Heiligers; Hub Stevens; Abraham v.d. Geer,koll.; Petronella Hermsen- Jacobs, koll.; Bèr en Wim van Ooi en overl. fam.;Theo Feller en overl. fam. Feller-Jacobs. Zondag: 8.30 voor de parochie; 10.30 m.m.v. Zangers van St. Frans (Ned. zang); Antoon Jenneskens (buurt); Coleta Gal en elly Gal; Hubertus Roossen, koll.; 12.00 doopsel Stan Janssen Allegrostraat 10; Maandag: 19.00 voor alle overl. van onze parochie; Dinsdag: 19.00 overl. fam. Reynja- Manders; Woensdag: 19.00 voor eenheid v.d. Christenen; Donderdag: 19.00 antoon Lucassen en overl. fam.; Vrijdag: 19.00 Harrie Janssen en overl. fam.; jrgt. Sjraar Maas; Vredeskerk Zaterdag Eerste zaterdag van de maand, GEEN H.MIS OM 8.00 10.00 gelegenheid om te biechten; 11.15: Voor roepingen tot het pries terschap; 18.00 gelegenheid om te biechten; 19.00 Vooravondmis voor de 32e Zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Overl. ouders Linssen-Vullinghs-Kcrsten; Theo v. Thiel, koll.; Bep Kateman- Gommans en overl. fam.; tot bijzon dere intentie (G); Grad Swinkels, koll.; Mart Linskens, koll.; Doortie van Waaijenburg-YThuijls, koll.; Maria Matijsen-Peters, koll.;Zondag: 32e Zondag door het jaar. 8.30 Jaardienst overl. ouders Willems-Ewals en fam.; Harrie Janssen en overl. fam.; voor het geestelijke en tijdelijke welzijn van de parochie; 10.00 Nederlandse Hoogmis; voor Grad Swinkels, koll.; Teng van Gerven en dochter Riek; overl. leden van het Legioen van Maria; jrgt. voor Els van Zwamen-Claessen. Maandag: Hoogfeest vand e H. Willibrord, bisschop, verkondiger van ons Geloof. Patroon van de Nederlandse Kerkprovincie8.00 voor de zieken van de parochie; Dinsdag: 19.00 voor Jan Houtackers; Woensdag: Feest van kerkwijding van de basiliek van St. Jan van Lateranen. 19.00 voor Lucy Canois; Teng en Marie Linders en overl. ouders Linders-Kappel. Donderdag: Feest van de H. Leo de Grote, paus en kerkle- raar.19.00 voor roepingen tot het priesterschap diakonaat en het reli- fieuze leven; 'rijdag: Ged. van de H. Martinus van Tours, bisschop; 19.00 voor Jan van de Laar; voor Harrie en Dina Linders. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 voor Wim Heidens; overl. ouders Janssen- Peeters; Lies Janssen-Wolters; overl. ouders Haegens-v. Lin; overl. ouders Lemmens-Stevens (namens de buurt); Gunther Heiss; Giel Vennekens en echtgenote en weder zijdse fam.; t.e.v. O.L.Vrouw van Oostrum behoudenis der kranken uit dankbaarheid voor een verkregen gunst; (Gelegenheidskoor o.l.v. Sjaak Janssen) Zondag: 8.30 overl. ouders Jans- Verheggen; Antoon Janssen; Jan v.d. Berg. 10.00 Cor Thielen en zoon Toon; Leonard Maas en Maria Martens; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. (Koor Harmony) Maandag: 9.00 Bèr van Dijk; Dinsdag: 9.00 Gest. jaardienst overl. fam. Camps-Verhoeven; Woensdag: 9.00 voor priesterroe pingen; Donderdag: 9.00 tot bijzondere intentie; Vrijdag: 9.00 Hanneke van Arsen- v. Soest; 14.00: voor het bruidspaar Cruijs-Peeters (Koor Harmony); 20.00: Kamerkoor Caballetta; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Iris van Dijk, Judith Philipsen, Susan Janssen en Annet Jeucken; zo: 08.30 Ralph Kessels, Maurice van Mill; 10.00 Susan Frederix, Maud Lepsi, Maud Kessels en Els Basten; Maandelijkse kollekte: In dit weekend alle H. Missen de maande lijkse kollekte voor onze eigen kerk. Parochie Oirlo Zateréagri 8.30b H.' Mis met Kelderband vanwege hun 20-jarig bestaan; jrd. Jan Houwen en Wilhelmina Peters; Annie Nelissen- Gerards; Frans Michels; Chrit Jacobs; overl ouders Kunen-van Dijck, broer en zusters. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerrit Rutten; overl. tam. Hellegers-Marcellis. Woensdag: 9.00 H. Mis voor onze zieken. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor onze parochie; De mis op zaterdag dus niet om 19.00 maar 18.30! Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders Rambags-Smits en zoon Ger; overl. ouders Smulders-Philipsen; jrd. Martinus Emonts; Sjang Classens, Toon Classens; Thei Strijbos; Albert Druggen; Zondag 15.00:Herdenking van onze overledenen met zegening van de graven. Woensdag: 9.00: jrd. Peter Strijbos; jrd. Johanna Baltussen en Gerard Baltussen; Vrijdag 13.30: Huwelijk Bruidspaar Hubers-v.d. Pasch; Misdienaars: za 19.00: Fred, Annet en Sjekky; Zo 15.00: Suzanne, Wilma en Sandra; Vrijdag 13.30: Marian en Sandra. Parochie Leunen 32e Zondag door het jaar - Willibrordzondag. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollek te voor onze eigen parochie; Zaterdag: 19.00 Lsm. Wim Bouten; weekd. Piet Bots (4); maandd. Harrie Versteegen en Marie Versteegen-Moorrees; jrg. Jacob Reijnders. Zondag: 10.00 Hgm. Hgm. Wim Heidens en Drika Heidens-Smits; hgm. Marie Loonen-v. Rens (vw de buurt); 11.15: lsm Harry Heesen; lsm. Jos v. Hout; 14.30 Doopviering Romy Kunen; Maandag H. Willibrord, bischop, verkondiger van ons geloof, patroon van de Nederlandse Kerkprovincie: 19.00 Lsm. overl. fam. Verkoeijen-Janssen en Frans Verkoeijen; lsm. pastoor Jacques Haenen en overl. fam.;Dinsaag: 19.00 Lsm. Wiel Willems en overl. fam. Willems-Loonen; Woensdag Kerkwijding van de basiliek van St. Jan van Lateranen: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens; gest. jrd. Peter Johannes van Rens en Gertruda v. Rens-Litjens; Donderdag H. Leo de Grote, paus en kerkleraar: 19.00 Lsm. maandd. Wilhelmina Loonen, antoon en Bernard Loonen en beide echtgeno ten; Johanna Verheijen-Loonen en echtgenoot; Joos Loonen en Maria Loonen-Schcffers; Vrijdag H. Martinus (van Tours), bisschop: 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam; lsm. Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens; Elly Loonen en elly van Berlo; Misdienaars: za 19.00: Tom Bos en Roel Litjens; zo 10.00: hgm. Susanne Jenniskens en Marleen Sonnenberg; 11.15 Jenny Jenniskens en Inge Smits; ma t/m vrij: Stephan Jenniskens en Henk de Klein; Lektoren: za 19.00: mevr. Elly Theunis; zo 11.15 dhr. Harry Bovée. Huwelijksafk.:Matheu Loeffen uit Someren en Anita van Ooi uit onze parochie (eerste roep). Rektoraat Heide Zondag: 32e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis GGJT voor Wilhelmus Voesten; Piet en Jaqueline v. Schijndel-Wolters, v.w. de buren; Piet Ewals v.w. de buurt; Piet Rongen, koll.; Jan Janssen; jgt. overl. ouders Janssen-Doumen. Misdienaars: Inge en Niels; Donderdag gedachtenis voor de H. Leo, de Grote Paus en kerkle raar: 9.00 H. Mis voor Fien Vercoulen-Meijboom en Annie Janssen-Houben. Rektoraat Veulen 32e Zondag door het jaar, Willibrordszondag; Zaterdag: 19.00 Hgm. overl. ouders Fleurkens-Aarts; Jan v.d. Akker; Harry Hendrikx; overl. fam. Janssen-Smulders; voor priesterroe pingen; t.i.v. Autocrossclub; Zondag: 10.30 Hgm. Christian Erben; Wilhelmina Geurts- Ambrosius Maandag: 8.00 H. Mis voor de Parochie; Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen; Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie; Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen; Vrijdag: H. Mis voor de overlede nen; Akolieten: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; Misdienaars: zo: Tom Derks en Eric Wismans; Parochie Ysselsteyn 32e Zondag door het jaar (B). Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Louis Custers; jrd. ouders Smits- Weijs; ouders Gooren-Keijsers; J. Janssen overl. fam. Janssen-v. Gompel; ouders Theunissen-Gerrits; overl. fam. Bovee-Cuijpers; F. Horrevoets en echtgen.; uit dank baarheid (P); Zondag: 9.30 (Aspergesme): Petronella Cox-de Lauw; 11.15: jrd. Bert Janssen; Maandag Hoogfeest St. Willibrord, patroon van de Nederlandse Kerkprovincie; 19.00 welzijn parochie; Woensdag Wijdingsfeest van onze eigen kerk (841-1992): 19.00 overl. fam. Jansseh-Koppes; Vrijdag: 14'K)0t.i.v. bruidspaar Theeuwën-Geurts. 19.00 GEEN DIENST! Misdienaarsbeurten: za 19.00: I. Poels en M. Pouwels; Zo 9.30: Sj. Ewals en R. Keijzer; 11.15: M. Peters en D. Scheepens; Ma: N. Pouwels en M. Verheijen; woe 19.00 en vrij 14.00: M en W Claessens; Gedoopt 23-10 en daardoor in de Kerk opgenomen: Trudy Kleuskens iMoerslag 28); )oopschema: Op de zondagen 13 en 27 nov. kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegen- diend, eventueel ook op andere dagen biten de niet-genoemde zon dagen. Kollekte Missiezondag: Met dank aan de gevers hebben wij F967,15 overgemaakt. Attentie: De glazen deur achterin de kerk sluit zichzelf! s.v.p. Gèèn handje helpen! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid; Ben v. Meyel (v.d. buurt); Elisabeth Arts-Noyen, koll.; misd. Sanne Derkx en Ellen van Dijck; Zondag: 10.00 Wim Michels (v.d. buurt); Fen Rongen en overl. fam.; misd. Paul Engels en Erik Janssen; Dinsdag: 8.30 Frans Michels; jgt. Tien de Rijk; Woensdag: 19.00 Petronella v.d. Hogenhof, jgt.; overl fam. Arts- gielen; Teng Poels; Gien Arts-Aben, koll,; Vrijdag: 8.30 Johanna Cath. Bistervelds en fam.; jgt. Tien de Rijk; Kerk poetsen: mevr. v. Hoof-Tijsen en mevr. Janssen. Zondag 6 nov.: Willibrord-dag. Gebed: Heer, die de heilige Willibrord naar onze streken zond, om ons het ongedeelde Evangelie te brengen, wij vragen u op zijn voor spraak dat u ons de kracht geeft deze eenheid weer te herstellen.... Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie; Zondag: 10.00 fam. v. Vegchel- Vereijken; fam. Arts-Lucassen; Maandag: 19.00 M. Jansen; Donderdag: 19.00 voor vrede; Misdienaars: za: Mark en Martijn; zo Anke en Leonie; Lezers: za: Jo Wijnands; zo. Marie Lenkens; Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Margriet Theunissen; overl. ouders en fam. Thomassen en voor onze overledenen; Zondag: Holthees GEEN VIE RINGEN; 10.00 Hoogmis voor Rene Buyzen, ouders en fam. Bastiaans-Huygen en zoon Victor; Antoon Janssen en Theodora Vermeulen; ouders Kersten- Asselberghs; ouders Michiels- Versteegen;Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; voor alle overle denen en voor Margriet Theunissen. Deze week nogmaals een fraaie foii van het gelukkige bruidspaa Toontje van Cuyck en zijn Rosi Plükmack, aan de Broekweg, maa nu omringd door een talrijk publiek Buurtbewoners, familie, vrienden ei bekenden van het bruidspaai Opvallend is het grote aantal jeugdi ge bruiloftsgasten, of was het voo hen een mooie gelegenheid eei j kansje te wagen om ook eens op di foto te komen? Helemaal rechts zien we de bekendi Venrayer en gemeenteraadslii Harrie Odenhoven van Overloonseweg. Jan v. d. Putten. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hebt u de evangeli satiegeest? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen kollekte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 04709-87786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. WJ Theunissen, IJselmuiden. Zondags tijdens de middagdienst is er kinder oppas. Na de middagdienst is er zondagsschool en koffiedrinken. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Voor de kinderen van 6-12 jaar (basisschool) dinsdagmiddag om 16.15 uur. Voor de kinderen van 12 jaar maandagavond van 19.45 tot 20.35 uur. Iedereen mag komen! Bijbel/Kontaktavond: De eerstvol gende is donderdag aanvang 20.00 Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 10.30, behalve op donder dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij er zelf niet, dan geeft u uw telefoonnummer en hij belt u zo spoedig mogelijk terug. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op zondag 6 nov. viert Geysteren het feest fan St. Willibrordus, patroon van de parochie en van het Gilde. Deze viering vindt plaats bij de St. Willibrordus-kapel in de open lucht. Het is een plechtige hoogmis met Gilde-eer en de Hoogeerwaarde Heer Deken J. Coenen als celebrant. De dienst vangt aan om 10.00. Enigszins teruggedrongen in alle aktualiteit rondom de komst van asielzoekers in Ysselsteyn, werden vorige week zondag in dit peel- dorp de gevallenen van de tweede wereldoorlog herdacht. Tijdens die bijeenkomst, bijgewoond door 300 dorpsbewoners, was ook Pater Lommen, die tijdens de oor logsjaren in Ysselsteyn verkeerde. De nu 81-jarige pater was tijdens de oorlog en de bevrijding kape laan in Ysselsteyn. Zijn aanwezig heid tijdens de herdenking gaf de dienst vooral voor de ouderen, een speciaal karakter. Pater Lommen ging in op de het oorlog en geweld van die dagen. Hij wees echter ook op de aktualiteit. "Nu, na 50 jaar, worden wij nog dagelijks met beelden van oorlog en geweld geconfronteerd. Ook nu nog moeten mensen hun huis en haard verlaten om elders onderdak te zoe ken." Volgens Lommen moest de Ysselsteynse bevolking niet verge ten dat ook zij, 50 jaar geleden huis en haard moesten verlaten en elders gastvrijheid kregen. Daarmee refe reerde hij naar de komst van de asielzoekers. Volgens Pater Lommen is het min of meer een plicht om die mensen die nu getrof fen worden door oorlogsgeweld, te helpen. Pater Lommen kwam min of meer door de oorlog in Ysselsteyn terecht. Na zijn priesterwijding in 1938 werd hij aangewezen om als missio naris naar Nederlands Indië te ver trekken. Vanwege de dreigende situ atie in de wereld bleef Lommen in Nederland en kon hij als assistent werken bij pastoor Hildebrandt in Ysselsteyn. Daar beleefde hij de bezetting en de bevrijding mee. Pas in februari 1946 arriveerde hij in Nederlands Indië, alwaar hij zes jaar eerder had moeten aankomen. Pater Lommen bleef ruim 30 jaar in Nederlands-Indië. Sinds enkele jaren woont pater Lommen in het klooster van de SVD in Deürne. Van daaruit is hij als rector actief in het bejaardenhuis te Asten. Pater Lommen herinnert zich de periode na de bevrijding nog goed. Rond sinterklaas kon de bevolking terugkeren in een kapotgeschoten Ysselsteyn. "Het kerkelijk leven werd in zaal Janssen (thans Roelanzia red.) al snel hervat en weldra was er al een noodkerk." Vol lof is pater Lommen over de huidige parochiekerk die door de Ysselsteynse gemeenschap zelf gerealiseerd is. Toneelvereniging Crescendo Ysselsteyn presenteert Op zondag 13 november heeft toneelvereniging crescendo haar premierevoorstelling van de klucht 'de verloofde van mijn vrouw'. Dit vindt plaats in het gemeen schapshuis 'de Smelehof' in Ysselsteyn. Op maandag 14 novem ber volgt de tweede voorstelling, eveneens in 'de Smelehof'. Verdere voorstellingen zijn gepland op zaterdag 19 november te Arcen en zondag 27 november in de schouw burg van Venray. Alle voorstellingen beginnen om 20.00. Het door Otto Schwartz en Georg Lengbach geschreven stuk wordt gebracht onder regie van Frans v.d. Pas. De klucht gaat over de schrijfster Hella van Kaam en dokter Paul Schippers die sinds een jaar een getrouwd paar vormen. Hella heeft haar huwelijk voor oom Charly uit Canada verzwegen, omdat ze de maandelijkse geldelijke toelage van oom en tante niet in gevaar wil bren gen. Oom en tante zien in Hella de ideale schoondochter voor hun aan genomen zoon Toby. Het geluk van Hella en Paul is kompleet, maar danstaan opeens oom, tante en 'verloofde' Toby op de stoep. Toneelvereniging Crescendo brengt sinds enkele jaren daverende kluch ten voor het voetlicht. Dat dit met sukses gebeurt moge onder meer blijken uit het feit dat vorig jaar de schouwburg in Venray reeds een week van tevoren uitverkocht was. Ook dit jaar verwachten men weer een grote belangstelling. Wij adviseren u daarom tijdig te reserveren. Dit kan, (voor elke voor stelling) vanaf vrijdag 4 nov. bij Joke van Asten, tel. 04780-41667. Getuigen gevraagd De politie roept de hulp in van getuigen die maandagavond net voor sluitingsuur hebben gezien dat een ketting van een voor een kleding zaak van een rek met kleding aan de Schoolstraat werd doorgesneden. Aan het rek hingen twaalf suéde bo dywarmers en zes gilets van leer. Die kleding werd meegenomen. De dader moet die op zijn armen door de Schoolstraat hebben gedragen. Dat moet het winkelend publiek zeker opgevallen zijn. Totale waarde van de kleding bedraagt ƒ1.400,-. U 1 Dames 1, 2 en heren 1 van volleybalclub Phoenix '75 zijn door cafe i'i Z- Podium te Venray, voorzien van een nieuwe uitfit. Op de foto het eersk damesteam. De foto is gemaakt in cafe 't Podium. Rechts achteraan dhr. B Pelzer van het cafe. De door de aktiviteitenkommissie georganiseerde doe-avond kunnen we gerust als zeer suksesvol betite len; een grote opkomst van de leden en aspirantleden, in totaal mochten wij 18 leden begroeten. Nadat de 'sets' waren opgezet, was alleen het wachten op de attributen, die de leden zelf meebrachten. Herfst in velerlei kreaties werd gefotograf eerd; doch ook experimenteel werd er gewerkt. Uit het voorafgaande blijkt dat de table-top fotografie toch bijeen grote groep amateurfo tografen nog steeds een geliefd onderwerp is. Voorafgaand aan dit gebeuren, wrden de puntjes op de 'i' gezet met betrekking tot het eindresultaat van het samenwerkingsprojekt LCV en de Fotoclub. De gedichten worden door de Kommissie op zeer korte termijn aan de leden overhandigd, die ze vervolgens in passepartouts kan plaatsen, eveneens zo met de foto's. De afmetingen van de fot- olijsten c.q. passepartouta zijn 40 x 50 cm. Op de clubavond van 3 nov. kunnen eventueel nog vragen wor den gesteld over dit gebeuren. Vanavond staat de uitwisseling met een andere clubavond op het pro gramma, t.w. Fotoclub Groesbeek; een club van ±12 leden, en een zeer jonge club van amateurfotografen. Zij zullen, evenals wij, een vijfen twintigtal foto's meebrengen, die onderling door de beide clubs zullen worden bekommentarieerd. De presentatie zal die avond in han den zijn van Monique en Wim. De leden wordt gevraagd een selektie te maken uit hun fotografische voor raad, en er vervolgens twee mee te brengen naar de clubavond van van avond. Zoals altijd zijn de leden op deze clubavond van harte welkom, in het clubgebouw De Kemphaan aan het Kennedyplein 1 te Venray. Poging tot inbraak Onbekenden hebben gepoogd toe gang te krijgen tot een woning aan de Claudiahof. Dat is echter niet gelukt. De bewoner zit wel met de schade. Coniferen in brand Dinsdagmorgen moest de brand weer in aktie komen voor nablus sing van in brand geraakte coniferen, bestemd voor een afrastering van een tuin aan de Luitstraat. Getuigen heb ben gezien dat kinderen met droog gras een vuurtje hebben gestookt waarbij mogelijk de coniferen in brand zijn geraakt. Op vrijdag 4 november"indt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een koncert plaats van Thunderin' Hearts. Thunderin' Hearts is een veelbelo vende gitaarband uit Den Bosch. Immers in haar korte bestaan stond dit kwartet reeds in het voorpro gramma van That Petrol Emotion en Comsat Angels. Bovendien won Thunderin' Hearts in mei j.l. de fina le van de Wraak van Brabant, hèt popconcours van die provincie. De jury oordeelde als volgt: 'Meest ori ginele band van de avond. Geen overbodige toeters en bellen maar sobere, goede komposities met zin nige teksten. Sterke presentatie, met name van de frontman die beschikt oer een prima stem en ook nog funktioneel gitaar speelt'. Het werk van Thunderin' Hearts wordt wel eens vergeleken met John Cougar Mellencamp en Bruce Springsteen, maar ook Buffalo Tom en The Jayhawks zijn voor de Bosschenaren geen onbekenden. Tot slot een citaat uit Music Maker dat een recensie over de band besloot met:'Thunderin' Hearts zijn hard op weg een topband te worden. Gryphus is geopend vanaf 21.00. Het koncert van Thunderin' Hearts begint om 22.30. De entree bedraagt /5,00.w Geen voorrang In de nacht van zaterdag op zondag rond 0.30 uur verleende een 26-jari- ge fietser, toen hij vanaf de Hoefslag de Mgr. hanssenstraat op wilde rij den, geen voorrang aan een perso nenauto, bestuurd door een 22-jari- ge inwoner van Boxmeer. De fietser belandde op het wegdek en liep een diepe hoofdwond op. Hij moest voor behandeling naar het zieken huis worden overgebracht. Eigen alarm In de vroege zondagmorgen rond 6.00 uur hoorde een bewoner van de Smakterveldweg dat er een alarm afging. Hij schonk daar weinig aan dacht aan omdat hij dacht dat het ergens anders was. Later bleek dat er in zijn eigen auto was ingebro ken. Onbekenden hadden de CD- wisselaar meegenomen.

Peel en Maas | 1994 | | pagina 18