L.~. Landweert krijgt jeugdsoos Draaginsigne gewonden voor Venraynaar W.A.O. VAN SOEST Shoarmazaak gesloten I WOONHUIS mcttuin(tje) Stier rende voor zijn leven ToyRun levert ƒ2525- op Dressuur met muziek Voorstelling Paul McKenna verplaatst Wegomleiding tussen Overloon en Venray Rommelmarkt in Brukske Wierook van Mira uit India geurig en geestverruimend Expositie in theehuis Odapark Afgestudeerd Opnieuw filmpremière in Venray Ingezonden Kerkmeester benoemd Kinderboerderij gesloten Lezing Lama Lobsang Yeshe PEEL EN MAAS Vrouwenarts moet zijn werkzaamheden beëindigen 39|n* PEEL EN maas Donderdag z/ oKiooer iyy4 - ragma a ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: zaterdag 29 oktober: Dr. M. van Tiel Langstraat 106, tel. 83558 zondag 39 oktober: 1 Dr. R. Gabeler Allegrostraat 106, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren, J. de Vocht en M. v.d. Acker: Dr. P. Corver Kennedyplein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: DR. Keyzer Van Beurdenweg 10 Ysselsteyn, tel. 04780-41777 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde dat abij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 87273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer, W.G. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens" afspraak R. EELDERINK Moleneind 13, Meerlo tel. 04789-2820 DIERENKLINIEK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W. DE VOCHT, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raayma- kers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggel- oven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H.EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 82411 beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 Venray Telefoon 04780-86408 Maandagavond heeft de politie, op last van de burgemeester, de aan de Langstraat gelegen shoarmazaak Alanya, voor onbepaalde tijd geslo ten. Bij controle bleek nl. dat er een eigenaarswisseling had plaatsgevon den. Dit was echter niet doorgege ven bij zowel gemeente als politie. Sterker nog. Uit het onderzoek bleek dat het in zijn geheel niet dui delijk was wie de eigenaar is. Ook niet toen de exploitant werd aange schreven om een aanvraag voor de exploitatie van de shoarmazaak in te dienen. Omdat reaktie uitbleef, besloot de burgemeester om de zaak met onmiddelijke ingang te sluiten. Dit is mogelijk op grond van de overlastverordening. TUK^CSE mu"\StrA£eUT-etelAwiP-iot\j Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel.; 04780-88198 Fax:04780-1 1959 f-t feUJFT StPT-e iwBQ? VVuxz*j*cla_ C&aM&xX Bloemen zijn op elke weg te vinden, maar ieder kan er nog geen krans van winden TEKOOrCEVRAAGD Pr||s en aanvaarding In overleg: Maandagmorgen wenste een uit de kluiten gewassen stier zich niet gewillig naar de slachtbank te laten leiden in een slachterij aan de Albionstraat te Leunen. Het dier nam "het hazepad" en stak de Albionstraat over om via de Veulenseweg te verdwijnen. Daar botste hij tegen een fietser op, die gelukkig geen noemenswaardige verwondingen opliep. Vervolgens verdween het dier in een aan de Veulenseweg gelegen boomgaard. De inmiddels gewaarschuwde poli- jl| lie wist het dier vervolgens met een welgemikt schot op zijn kniean te krijgen. Het dier kwam uiteindelijk toch nog op de slachtbank terecht. De in september georganiseerde Toy-Run van MTC Aostrum heeft dit jaar, behalve veel speelgoed, ook nog een geldbedrag van 2525,- opgeleverd. Ruim de helft daarvan, ƒ1275,- is bestemd voor de Oostrumse zuster Lemmens in Pakistan. De rest, ƒ1250,-, is bestemd voor het kinderdagverblijf "Het huis te Binderen" in Helmond. Het geld is inmiddels symbolisch overhandigd op 16 oktober jl. De organisatie bedankt alle gulle gevers en sponsoren voor hun bijdrage en zal volgend jaar opnieuw een Toy Run organiseren. In manege Vlakwater kan men tus sen november en mei terecht voor lessen dressuurrijden op muziek. Elke eerste zondag van de maand kan men tussen 10.00 en 12.00 uur onder deskundige leiding dressuur rijden op de maat van muziek. Het instuderen met eigen muziekkeuze van een eigen kur is mogelijk. De kosten zijn slechts Ü10,- per uur. Voor meer informatie, tel. 13446. De voorstelling van Paul McKenna in de Venrayse schouwburg kan op 12 november a.s. geen doorgang vinden. Dit vanwege het gigantische succes van McKenna in Australia. Zijn verblijf aldaar is met vier maanden verlengd. De voorstelling zal nu worden verplaatst naar don derdag 9 maart 1995. Aanvang, zoals gewoonlijk, 20.00 uur. In verband met reconstructiewerk zaamheden is de Venrayseweg in Overloon op 2 en 3 november a.s. afgesloten. Het verkeer dat vanuit Venray naar Overloon moet zal wor den omgeleid via de Beekweg, de Loonsedijk en de Merseloseweg. Op zaterdag 29 oktober houdt buurt vereniging Brukske weer de najaars rommelmarkt in wijkcentrum De Kiosk. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Kosten Ü10,-. De markt is van 9.00 tot 14.00 uur. Inlichtingen kunt U krijgen onder tel. 10402 of 88898, na 18.00 uur. Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a NNereldWnkel £SV qom ZAAK Vanaf zondag 30 oktober exposeert in het theehuis van het Odapark de kunstenaar Joop Vassier. Tot en met zondag 4 december toont Vaissier werkstukken gemaakt met gemengde technieken. De expositie wordt zondag om 15.00 uur geopend door mevrouw Banki, conservator van het gemeentemuseum in Maassluis. Joop Vassier was ook één van de deelnemers aan de manifestatie '93 Geheimen, die vorig jaar in het Odapark werd gehouden. In het kader van dat project ging hij de lot gevallen van drie Schotse meisjes na, die ruim een eeuw geleden als pensionaires op Jerusalem verble ven. Aan de expositie zou oorspronkelijk ook Gjus Roebroek meewerken. Dat gaat niet door zo meldt de stichting Odapark in de uitnodiging voor de expositie. De beelden van Roebroek zullen op een latere datum tentoon gesteld worden. Onlangs studeerde de in Venray geboren en getogen Daphne Ariaens af aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Haar scriptie over Milieugeografie in het grensgebied rondom Nijmegen doorstond met glans de diverse toetsingen. Opnieuw gaat er in Venray een film in premiare. The specialist, vorige week succesvol gestart in de Verenigde Staten, is nu al te zien in de Venrayse bioscoop. Hoofdrolspelers zijn Silvester Stallone en Sharon Stone (Basic Instinct). De film is sexy en specta culair en wordt nu al aangeduid als de opvolger van Speed en True Lies. Deze laatste film prolongeert trou wens in Venray evenals Forrest Gump en Mask. Verder is er nog een extra voorstelling van de Nederlands gesproken film Duimelijntje. Reaktie op bericht over verbou wing ziekenhuis. "Als er in het ziekenhuis weer voor 10 miljoen verbouwd gaat worden zou er dan op de verpleegafdelingen een kapstokje afkunnen voor de zie kenbezoekers Jaap Goumans Jan Fleurkens van de Veulenseweg is door het bisdom van Roermond benoemd tot kerkmeester van het rectoraat St. Antonius van Padua in Veulen. Fleurkens volgt daarmee Wim van Meijel op in het kerkbe stuur. Van Meijel heeft meer dan 40 jaar zitting gehad in het bestuur. Hij heeft deze taak vanwege zijn leeftijd neergelegd. Wim van Meijel krijgt voor zijn inzet op 27 november a.s. een afscheidsreceptie aangeboden. De kinderboerderij van de familie van Kempen aan de Lorbaan te Veulen gaat weer haar winterpauze in. Vanaf 30 oktober worden alle dieren rust gegund terwijl een en ander aan een opknapbeurt toe is. Vanaf 1 april worden de hekken van de kinderboerderij weer geo pend. De 35-jarige Lama Lobsang Yeshe zal op 28 en 29 oktober enkele lezingen houden in De Clockert, Merseloseweg 108 te Venray. De Lama heeft 13 jaar doorgebracht met studie, retraite en meditatie bij de Gelukpa orde. Lama Lobsang Yeshe is een jonge enthousiaste leraar die vloeiend Engels spreekt en heel geanspireerd met gevoel voor humor lezingen geeft. Op 28 en 29 oktober zal hij lezingen geven over "De wet van oorzaak en gevolg", onderverdeeld in de onder werpen geluk (28 oktober van 19.00 tot 21.30 uur), lijden (29 oktober van 9.30 tot 12.00 uur) en Gezonde benadering van leven (van 14.00 tot 18.00 uur) De lezingen worden in het Nederlands vertaald. De kosten zijn voor leden ülO,- en voor niet leden ül5,- per lezing. Voor de gehele cyclus betaalt metn resp. Ü25,- of Ü35,-. Voor meer informatie: Nel en Toet de Best. 'n abonnement waard Uitgebreid wijkcentrum wordt 12 november heropend De direktie van het ziekenhuis in Helmond eist in een kort geding dat vrouwenarts H. Janssen zijn werkzaamheden in het Venrayse St. Elisabethziekenhuis beëin digd. De arts, sinds 26 september waarnemer in het ziekenhuis in Venray, heeft volgens de direktie het Elkerliekziekenhuis Helmond-Deurne nog een toela tingscontract dat pas op 19 janu ari 1995 wordt ontbonden. Tot juni van dit jaar werkte Janssen op de afdeling gynaecolo gieie en obstetrie van het Helmondse zieken huis. Janssen en zijn collega's G. Dijkhuizen en R. Barentsen kregen loen te horen dat hun contract niet verlengd zou worden. Daarvoor waren ook de gynaecologen O. Uttendorfsky en F. Berkhout al om dezelfde reden vertrokken. De art sen moesten vertrekken na een ver nietigend rapport van een extern adviseur. Daarin stond dat de com municatie en verhouding tussen de artsen beneden alle peil was. De direktie van het Helmonds zieken huis heeft het kort geding aange spannen omdat de werkzaamheden van Janssen in strijd zijn met het toelatingscontract. Daarin staat dat een arts uit concurrentie-oogpunt niet in een straal van 15 kilo meter van het ziekenhuis mag werken. Het Elkerliekziekenhuis in Helmond ligt echter verder dan 15 km van Venray. Woordvoer der Jaspers van het Helmondse ziekenhuis wijst er ech ter op dat de vestiging in Deurne binnen een straal van 15 kilometer van Venray ligt. "We willen heus niet flauw doen. Maar regels zijn nu eenmaal regels. Ook wij hebben ons daar aan te hou den," aldus Jaspers. Volgens de secretaris van het Helmondse ziekenhuis heeft de beslissing om een kort geding aan te spannen niks te maken met de omstandigheden waaronder Janssen uit het Elkerliek is vertrokken. Het kort geding dient voor het Scheidsgerecht voor het Ziekenhuiswezen. Die instantie moet bepalen of Janssen wel of niet in het Venrayse ziekenhuis mag blij ven werken. Voor medisch direkteur Van der Vet van de ziekenhuizen Venlo/Venray is er geen reden om nu al maatrege len te nemen. Van der Vet: "Formeel hebben we nog niks ge hoord. Op dit moment zijn we dan ook helemaal geen partij. Het gaat om de afspraken die colle ga Janssen heeft gemaakt met het Helmondse ziekenhuis." Volgens Van der Vet blijft Janssen voorals nog gewoon werkzaam in het St. Elisabethziekenhuis. "We hebben niks op hem aan te merken. Het is een goede vakman." Over twee weken wordt wijkge- bouw 't Stekske in Landweert her opend. In de afgelopen maanden is het gebouw uitgebreid met een onderkelderde vleugel. Daarin krijgt met name de jeugd uit de wijk een plaats: op de begane grond is het vergrote onderkomen van de peuter speelzaal gerealiseerd en in de kel der is een grotere knutselruimte gekomen. De daardoor vrijkomende vierkante meters vergroten het vloeroppervlak op de begane grond met eenderde. Meest in het oog springend is de plaats in de kelder voor een soos voor jongeren tussen pakweg 13 en 17 jaar. Aan de nieuwbouw wordt momen teel de laatste hand gelegd. In de kelder zijn twee jongens bezig met het aansluiten van een stroboscoop en een spiegelbol. In de ruimte, met de oppervlakte van een uit de kluiten gewassen huiskamer, staat een dege lijk bruin bankstel en een eiken wandmeubel dat aan dezelfde kwali ficaties voldoet. Langs een wand is een bar gemetseld. Opvallend aan wezig in de ruimte zijn de graffiti wandschilderingen en een halve auto, die uit de muur lijkt te komen. In de auto komt de muziekinstalla tie, leggen de jonge electromonteurs uit. De ruimte voor de oudere jeugd van de wijk is een langgekoesterde wens van Gerrit Nooijen, sinds een jaar of vijf actief in de wijk en sinds 1 april vrijwillig beheerder van 't Stekske. "Er zit een gat in de voorzieningen voor de jeugd", zo constateert hij. "Voor de jeugd die van de basis school is, is er niets te doen. Je ziet dat bij verschillende gelegenheden, zoals carnaval, maar ook dagelijks in de wijk", zegt Nooijen. "Jongens en meisjes die bij de school rond hangen, een shaggie roken". Er is geen controle op wat ze doen. Crimineel gedrag, vandalisme en verdovende middelen liggen op de loer. Met het honk binnen het wijkcen trum wil Nooijen die ontwikkeling voor zijn. De kelderruimte moet in eerste instantie een soort huiskamer worden, waar van alles kan en waar de jongeren kunnen binnenlopen. Liefst op elk moment van de dag, maar daarvoor heeft 't Stekske te weinig vrijwilligers. Welke activitei ten er plaats gaan vinden hangt hele maal af van de animo onder de jon geren van Landweert. Op een infor mele peiling, door Gerrit Nooijen via z'n eigen kinderen gehouden, reageerden ongeveer vijftien jon gens en meisjes. Daarmee start de ruimte, die wat Nooijen betreft mag uitgroeien tot een jeugdsoos voor de wijk. VEEL HUURDERS De jongerenkelder is echter niet de reden geweest voor de verbouwing van 't Stekske, dat alweer tien jaar bestaat. "Het wijkcentrum was gewoon te klein", zegt beheerder Nooijen, alvorens een opsomming te geven van de huurders van het wijk- gebouw. Dat varieert van yoga- en naaicursussen, joekskapellen tot de werkgroep vluchtelingen. Plus natuurlijk de peuterspeelzaal, die negen dagdelen een deel van het gebouw huurt en de wijkvereniging zelf. Die staat formeel los van het gebouw, dat door een stichting wordt beheerd. "We missen geen doelgroep", zegt Gerrit Nooijen. "Van peuters tot bejaarden, van mensen die te dik zijn tot vrouwen die niet kunnen naaien, alles is ver tegenwoordigd in 't Stekske". De wijkvereniging zelf is volgens Nooijen ook een actieve club. Er wordt maandelijks een wijkblad uit gegeven (oplage 2000 stuks) en voor de kinderen van 4 tot 12 jaar zijn er knutselgroepen. De wijk kent een bewonersbelangengroep en een commissie die het wijkcentrum beheert. De ouderenvereniging van Landweert is de grootste van de gemeente en verder zijn er nog werkgroepen in de weer die verant woordelijk zijn voor het programma van de wijkvereniging. Rondom de uitbreiding is een aparte groep geformeerd, die onder meer tot taak heeft gehad om de eigen financiële bijdrage voor de verbou wing bijeen te harken. De activitei tencommissie uitbreiding heeft de achterliggende periode oliebollenac ties gehouden, fondsen aangeschre ven, fancy fairs en kienavonden georganiseerd. Uit de koker van de commissie kwam ook de naamplaat jesactie: de bewoners van Landweert konden symbolisch een steen kopen voor de uitbreiding en kregen in ruil daarvoor een plaatje met hun naam erop. De naamplaat jes worden voor de opening opge hangen aan één van de wanden van het wijkcentrum. MEER VRIJWILLIGERS Gerrit Nooijen verklaart het succes van 't Stekske en de wijkvereniging -liefst 680 gezinnen zijn lid-juist uit de heterogene bevolkingssamenstel ling van Landweert. "We hebben ze hier allemaal: Surinamers, Achterhoekers en Blitterswijckers", zegt Nooijen gekscherend. "Het is een samenraapsel van allerlei kleine groepen die allemaal op elkaar zijn aangewezen. Niemand kruipt in z'n schulp, men zoekt elkaar op en zo ontstaat een actieve wijk waar veel gebeurt", aldus de beheerder van het wijkcentrum. "Maar er kan nog veel meer gebeuren", vervolgt hij. "Als we maar meer vrijwilligers hadden". Geen appel zo mooi of er zit wel een vlekje op. Wijkvereniging en wijk centrum draaien op ruim 75 vrijwil ligers, waarvan een veel kleiner aan tal de harde kern vormt. 'Bezwijken wij onder het succes?', vraagt Gerrit Nooijen zich af in de september-edi- tie van wjkblad 'Potpourri'. De vraag naar het huren van ruimten in 't Stekske overstijgt momenteel het aanbod omdat er te weinig vrijwilli gers zijn. Terwijl die juist de kracht vormen van het wijkcentrum. 'Willen we onze kwaliteit kunnen handhaven, dan moeten we niet een nog zwaardere wissel leggen op ons huidige vrijwilligerskorps', schrijft de beheerder in het wijkkrantje. OPENING De komende weken maken Nooijen en de zijnen zich over het dreigende tekort aan vrijwillige medewerkers eventjes geen zorgen. De gedachten zijn bij het openingsfeest en de voorbereidingen daarvoor. In het weekend van 12 en 13 november wordt 't Stekske officieel heropend. Zaterdag staat in het teken van de gebruikers, van jong tot oud. Om 14.00 uur een optreden van clown Gray, om 16.00 uur gevolgd door de" ballonwedstrijd. Het avondprogram ma bestaat uit een dansavond met- muziek van de Time Breakers in de grote zaal en een houseparty met DJ's Mark en Don in de kelder. Om 21.30 uur verricht wethouder Kersten de officiële (her)opening. Zondag 13 november is 't Stekske van 11.00 tot 16.00 uur geopend voor iedere belangstellende. De ver enigingen uit de wijk zullen zich presenteren en er wordt een Frühschoppen gehouden met muzi kale medewerking van de Klutsers. Alle activiteiten zijn gratis toegan kelijk. Graffiti aan de muur en een biljart moet de jeugd van Landweert het gevoel van een eigen home geven. Venray kreeg woensdagmorgen het Draaginsigne Gewonden uit gereikt door burgemeester Waals, get insigne is een door de Ministers van Defensie, Verkeer en Waterstaat en Binnenlandse Zaken ingestelde onderscheiding voor militairen, veteranen en vaarplichtige zeelieden die gewond zijn geraakt onder oor logsomstandigheden. Daarmee willen de ministeries hun respect en dank betonen. Van Baarsen diende in Nederlands- Indie na WO II. Op 16 mei 1949 raakte hij als bestuurder van een jeep bij een ongeluk in Magelang op Java gewond. Als gevolg daarvan liep hij lichamelijk letsel op en via het militair hospitaal in Magelang belandde hij in het ziekenhuis van Semarang. De heer van Baarsen was destijds ingedeeld bij de Koninklijke Marechaussee. Burgemeester Waals speldt de heer van Baarsen het draaginsigne gewonden op. Eis Helmonds ziekenhuis in kort geding

Peel en Maas | 1994 | | pagina 3